WEGENVERKEERSWET ZAL VEREENVOUDIGD WORDEN Weer pronkstukken op Leidse Vebo Officieel afscheid van de 100.000ste emigrant naar Australië DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 i HgA V::" I *- Opdracht aan specialist in moeilijk e zaken Buitenstaander onbevooroordeeld Mr. A. D. Belinfante, raadsadviseur in algemene dienst bij het ministerie van Justitie, heeft opdracht gekregen de wegenverkeerswetgeving te ver eenvoudigen. Deze wet is in de loop der jaren door talloze bepalingen, in lassingen, wijzigingen en vei^rangin- gen zo ingewikkeld geworden, dat zelfs de meest deskundige of mis schien juist deze er niet meer uit wijs kunnen worden. Het ministerie heeft bij haar op dracht overwogen, dat de verkeers- wetgeving duidelijker, overzichtelij ker en beknopter moet worden. Daarbij moet echter worden voorop gesteld, dat geen weggebruiker straf baar is, als er geen wetsbepaling be staat, die hem een bepaalde manoeu vre verbiedt. Alle wettelijke bepalingen moeten dus gehandhaafd blijven, in die zin, dat de taal en stijl der wet op die wijze vereenvoudigd en de inhoud beknot wordt, dat „the man in the street" het gemakkelijk begrijpen kan. Hiertoe is het vanzelfsprekend noodzakelijk dat alle overbodige re glementen, toevoegingen, voetnoten enz. zullen worden geschrapt. Twee kanten uit. Mr. Belinfante kan met zijn op dracht twee kanten uit. Hij kan de verkeerswet op een volkomen nieuwe leest schoeien, dus een indeling ma ken naar eigen inzicht, waarbij hij de bestaande wet wel als basis neemt maar de volgorde der bepalingen en hun inhoud op zijn eigen manier in terpreteert. Ook kan hij en naar alle waarschijnlijkheid zal hii die weg bewandelen de bestaande wet als raamwet handhaven en de bijkom stige artikelen naar eigen inzicht in dit schema weven. Nog volkomen fris. Mr. Belinfante, die volkomen fris tegenover de materie van de ver keerswet staat hij heeft zicht nog nimmer intensief met de raadselen der wet bezig gehouden zal door 't ministerie van Verkeer en Water staat en het ministerie van Justitie alle mogelijke medewerking en vrij brieven krijgen. Hij zal inlichtingen kunnen vragen bij alle instanties die daarvoor in aanmerking komen. Ook zal hij op de hoogte moeter blijven van de internationale besprekingen, die op het gebied van verkeersmoge- lijkheden en -moeilijkheden doorlo pend gehouden worden. Wie is nu wel deze mr. Belinfante, die zo'n zware en belangrijke taak op zijn schouders gelegd krijgt? Hij is een man die, zoals het gerucht in de partementale kringen de ronde doet, een zesde zintuig heeft voor het ver wijderen van franje aan het parle mentaire taalgebruik. Hij is een spe cialist in het vereenvoudigen van in gewikkelde en onoverzichtelijke za ken. Bovendien heeft deze raadsadviseur zich nog nooit met de verkeerswet- geving bemoeid. Hij is een buiten staander en daarom volgens het mi nisterie het meest geschikt om za ken, die voor de deskundigen hoe lan ger hoe duisterder worden, objectief en helder te overzien. Advies aan mil. tehuizen Geen leiders meer achter het buffet Luit-generaal b.d. M. H. R. Cal- meijer.heeft gisteren op een ledenver gadering van Pro Rege te Utrecht de bond geadviseerd, de leiders van de militiare tehuizen achter het buffet weg te halen, „omdat het verkopen van koek en chocolade teveel tijd van de tehuisleider in beslag neemt. Zijn belangrijkste werk ligt onder de be zoekers", aldus de generaal. Zij zou den zich verdienstelijk kunnen maken voor de vele rekruten, die soms een volkomen gebrek aan begrip voor het doel van hun diensttijd tonen. De Sleutelstad staat deze dagen weer in het teken van het jaarlijkse evene ment, de Fokvee- en Zuiveltentoon- stelling, kortom de Vebo, die thans voor de 23ste maal gehouden wordt. Op het veemarktterrein is het weer een drukte van belang en de beiang stellende kijkers kunnen er weer het allerbeste vee bewonderen dat er ge- I fokt is. Er wordt geen middel onbe nut gelaten om de beesten zo voor delig mogelijk uit te laten komen. Op onze foto ziet men, hoe een struise boerendochter de laatste hand legt aan de staartvle^ht van een der vele Vebo-pronkstukken. Prins en oudste twee prinsessen naar galavoorstelling Het ligt in het voornemen, dat Z. K. H. Prins Bernhard, die de konink lijke galavoorstelling op 2 oktober in het City-theater te Arasterdam zal bijwonen, vergezeld zal worden door de prinsessen Beatrix en Irene. Zoals bekend zal het programma bestaan uit de film „Indiscreet" met Ingrid Bergman, en deNederlandse films ..Prijs de zee" van Herman van der Horst en .Metrographic" van Marten Toonder N.V. Tevens is aan het programma toegevoegd de nieuw ste creatie van Joop Geesink's Dol- lywood „Story with a beard". De opbrengst van deze voorstel ling, waarvoor grote belangstelling blijkt te bestaan, -is geheel bestemd voor het Prins Bernhardfonds. De heer H. McClure Smith, ambas sadeur van Australië in Den Haag, beeft woensdagavond aan boord van het m.s. „Johan van Oldenbarne- velt" officieel afscheid genomen van de 100.000ste emigrant naar Austra lië, mevr. A. ZvenbergenWageveld en haar echtgenoot de heer C. Zeven bergen uit Abbenbroek. Tijdens een druk bezochte cock tailparty richtte de Australische am bassadeur zich tot mevr. Zevenbergen ,.Wij vieren een grote dag in de ge- DODELIJKE VAL VAN DAK Gistermiddag omstreeks half drie is een 17-jarige jongeman tijdens werkzaamheden op het dak van een perceel aan de 3e Oosterparkstraat te Amsterdam, van het dak gevallen. De jongen werd naar het O. L. V - Gasthuis vervoerd, waar slechts de dood kon worden geconstateerd. De oorzaak van het ongeval was gister avond nog niet bekend. De jongeman was in dienst van zijn vader, die verbouwingswerkzaamheden aan het perceel uitvoerde. NIEUW V. D.-GEBOUW IN GRONINGEN De burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, heeft gistermiddag in aanwezigheid van vele genodigden het nieuwe gebouw van Vroom en Dreesmann te Groningen officieel geopend door de acht roltrappen de eerste in Groningenin werking te stellen. Snel ingrijpen kan geboden zijn Dit is 't interieur van de polio-auto, die woensdag aan het prinses Beatrix poliofonds wordt overgedragen. De wa gen is ingericht voor het vervoer van twee polio-patie nten, waartoe speciale zuurstofapparatuur is aangebracht. ook in die van Nederland. Ik wens u alle mogelijke geluk en voorspoed in uw nieuwe vaderland toe. Wij in Australië zijn gelukkig u te Krijgen en ik hoop, dat u even gelukkig zult zijn in ons land".* De ambassadeur memoreerde, dat de familie Zevenbergen naar New castle, de staalstad van Australië gaat. ,Wij produceren dar het goed koopste staal ter wereld. Moge het na de komst van de heer Zevenber gen nog goedkoper worden". De Nederlands minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, zei onder meer: ,Er zijn Nederlanders, die het vertrek van zovele landgenoten als een verlies zien. Dat is inderdaad zo. Maar de problemen in ons land zijn zo groot, dat wij dankbaar moeten zijn voor de geboden mogelijkheden in andere landen". In de 540ste Staatsloterij, vierde klasse, zestiende lijst, is de laatste hoge prijs ad 1500,met de premie van ƒ30.000,gevallen op nr 9963. 100.000 Nederlanders naar Ausiralië Aan boord van de „Johan van Oldenbarneveldt" in de Amsterdamse haven is een receptie gehouden t.g.v. de 100.000ste emigrant, die naar Australië zal vertrekken. Tijdens de receptie werden de kinderen van min. Suurhoff rondgeleid door mej. Slinger van de S.M.N. Foto boven: een toost op de 100.000ste emigrant, v.l.n.r.: de heer Zeven bergen (echtgenoot 100.000ste emigrant), burgem. mr. G. v. Hall, de Austra lische ambassadeur in Ned. de heer McClure Smith, min. J. G. Suurhoff en mevr. Zevenbergen, de 100.000ste emigrante. Foto onder: het is fantastisch op zo'n schip. Mej. Slinger en de kinderen van minister Suurhoof in de salon van de heren-kapper. „Helder inzicht" maakt schoenhandel ongezond Wettelijke voorschriften Op 1 oktober a.s. treeds het be sluit schoenfluoroscopen in werking, een koninklijk besluit, gebaseerd op de wet op de gevaarlijke werktuigen. Dit besluit bevat voorschriften voor de constructie en de beveili ging van de röntgenapparaten waar mede men in de schoenhandel het goed passend zitten van schoenen controleert. Deze voorschriften heb ben ten doel, de directe straling van schoenfluoroscopen terug te bren gen tot het minimum, dat voor de doorlichting nodig is, alsmede de verspreide straling zodanig af te schermen dat het winkelpersoneel zo veel mogelijk wordt beschermd. ^Gfttlgeneësmiddel Mijnhordt's Zenuwtabletten Een verplichte keuring door de Kema van elk type schoenfluoros- coop wordt ingevoerd. De reeds in gebruik zijnde apparaten zullen vóór 1 april a.s. aan de nieuwe voorschrif ten moeten worden aangepast. De regeling van het besluit schoen fluoroscopen draagt een voorlopig karakter. Er moet worden gerekend met de mogelijkheid, dat een afwe gen van het nut der apparaten ener zijds, en het belang der volksgezond heid anderzijds, in de toekomst zal leiden tot een wettelijke regeling, die het gebruik van schoenfluorosco pen geheel verbiedt, zo deelt het mi nisterie van sociale zaken en volks gezondheid mee. Tentoonstelling beschaamt moderne „Kunst" Samen zijn ze maar net vier jaar oud: de drie-jarige Timothy Vaughan en zijn 15 maanden oude broeder- in-de-kunst Graham Philips en toch hangt hun werk al op een echte tentoonstelling in Londen. Hun inzendin gen vormden een onderdeel van de tentoonstelling, die in de Royal Festivall-hall is ingericht van de kunst werken van jonge kin deren en jonge apen. Te Emmeloord verrijst een bijzondere toren Tijdens een woensdagmiddag te Emmeloord gehouden bijeenkomst van de stichting „Carillon Polderto ren" is medegedeeld dat het nieuwe carillon, dat even groot wordt als dat in het stadhuis te Hilversum, in de loop van volgend jaar zal worden geplaatst in de poldertoren,, die thans te Emmeloord verrijst. Met de bouw van deze toren, die het centrale baken van de Noord oostpolder wordt en die tevens dienst zal doen als watertoren, is men tot een hoogte van 47 meter gevorderd. De totale hoogte wordt 63 meter. De bevolking van de Noordoostpol der zal 45.000 in de kosten van het carillon dienen bij te dragen Een aan tal grote bedrijven heeft reeds een belangrijk bedrag geschonken, waar door een financiële basis is gelegd. Het ligt in de bedoeling dat het ca rillon, dat uit 48 klokken zal bestaan, op 20 juni 1959 zal worden overge dragen aan de minister van water staat. PASSIESPELEN TEGELEN. De Stichting Passiespelen Tegelen heeft besloten tot het houden van een openbare prijsvraag voo_- het ontwerp van een affiche van de Passiespelen Tegelen. Er wordt een eerste prijs ter beschikking gesteld van 2000,00 en een tweede prijs van 800,00. Gega digden kunnen op aanvrage inlichtin gen en voorwaarden verkrijgen bij het secretariaat Passiespelen. De pro gramma's worden te zijner tijd toege zonden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7