DUINSTREEK RIJNSTREEK SfiFè-TfiE» EBSSSfS Alphen bood Leiden een fraaie fegeliableau aan - DINSDAG 16 SEPTEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 HILLEGOM BEDEVAART NAAR HEILOO. Nu dit jaar de parochiebedevaart niet is kunnen doorgaan heeft de ka tholieke vrouwenbeweging in de St. Joseph-parochie besloten om een be detocht naar Maria's heiligdom te Heiloo te organiseren waaraan zowel gehuwde en ongehuwde dames kun nen deelnemen. De reis wordt 23 september ge maakt met autobussen; vertrekpunt Hoofdstraat voor de St. Josephkerk 's morgens 9 uur, thuiskomst half zes namiddag. Deelneemsters kunnen zich tot uiterlijk zondagavond opgeven bij mevr. C. Schreurs-Witteman, Leidse- straat 2 en mevr. Aa van der Loo— Walraven, Haven 62. Reiskosten f 3.75 DE NAJAARSFEESTEN. Grote belangstelling bij zeepkisten-race. Zaterdagmiddag zijn de najaars feesten onder bijzonder gunstige weersomstandigheden geopend. Het lunapark trok zowel zaterdag als zondag grote belangstelling. De ge bruikelijke kinderspelen hadden de belangstelling van de jeugd De gro teren waren niet in zo grote aantal len tegenwoordig als andere jaren. Zo is het althans bij de spelen, die in de loop van de dag plaats von den. Voor de zeepkisten-race en het kruiwagenrijden, gisteravond op de verlichte van den Endelaan, bestond veel belangstelling. De uitslagen van de gehouden wed strijden waren als volgt: Autoped voor meisjes: Gerda Weyers, Corry Kaufmann, Diana Winkelaar, Lida v. Dalen, Elisa Bol en Elly van den Berg. Autoped jongens: Fred. Turkan- burg, Tonny van Tongeren, Hanny Visser, John Warmerdam, Frans de Wit en Koos van Leeuwen. De voetbalwedstrijden hadden tot resultaat, dat de leerlingen van de Julianaschool als nummer 1 het ter rein verlieten, 2e, 3e en 4e waren de jongens van de St. Josephschool, de Prinses Marijkeschool en de Jo- .hannesschool. De zeepkistenrace waarbij meer dere spannende ritten varen, had den tot resultaat: 1. C. Keyzer, P. v. Dam, 2. C. Wijzer en G. van Leeu wen, 3. H. van Leiden en Dik Sey- sener, 4. N. Keizer en L. van der Mey. De kruiwagenritten voor dame en heer als deelnemer werden gewon nen door: 1. heer en mej. Warmer dam, 2. heer Hartman en mej. van Veen; 3. heer en mej. van der Mey, 4. heer Heemskerk en mej. Seysener. Hedenmorgen was er om 8 uur een muzikale rondgang door ie gemeente om de ingezetenen bij „reveille" op te wekken tot deelname aan de festi viteiten op de laatste en voornaam ste dag van de najaarsfeesten. Om 9.30 uur begonnen de diverse volks spelen. KATWIJK Aanrijding. Een 16-jarig meisje uit Katwijk aan den Rijn, dat langs de Provinciale weg in gezellig samen zijn was en door een heg niet erg in het gezicht lag van een aankomende brommer uit Noordwijk, die het span te laat opmerkte, werd daardoor aan gereden en bleef gewond op de weg liggen. Na medische behandeling kon zij enige tijd later weer naar de ouderlijke woning vervoerd worden Ongeval. De 15-jarige J. v. N. uit Katwijk aan den Rijn reed met zijn rijwiel tegen de trottoirband op met gevolfg, dat hij kwam te vallen en door de val een hersenschudding op liep. Na doktersbehandeling kon hij naar zijn woning worden vervoerd. Geb.: Alfred z. v. A. van der Plas en S. Snijder; Henriette M. M. d. v. L. C. Schaap en H. M. M. van der Veer; Cornelia W. d. v. W. van Wijk en L. Vlieland; Willem z. v. J. Schaap en K. Hoek; Dirk z. v. W. A. van Bee- len en B. Meuldijk; Louise E. d. v. J. Kloos en A. Haasnoot; Anthonie en Gerrit zonen van G. Kruger en H. Heemskerk; Anna M. d. v. C. van der Marei en A, M. Kromhout; Hein- rioh J. z. v: J. P. C. de Jong en M. Warns; Andreas M. z. v. M. Nooi-den bos en H. J. Meijering; Jannetje d. v. J. Kuyt en A. van der Plas; Rina J. d. v. L. Guyt en N. de Best; Willem z. v. G. van der Poel en J. C. Haas noot. Ondertr.: H. A. van. der Does en J. P. de Mol; J. Ouwehand en A. D. Zwaan; H. J. Eiohner en W. van Wig gen. Getr.: D. Driebergen en A. Aeste- broer; A. A. van der Zwet en K. Was senaar; A. L. de Vreug en P. W. Zwaan; W. van der Plas en A. van Wiel; L. Mieras en W. van Rangel- rooy; L. Wijtsma en A. S. Minnee; A. J. A. M. Fransz en J. M. Beckker P. van der Meij en L. H. A. van Bee- len; J. Groen en Y. A. Hardy. SASSENHEIM Uitgaansdag K.A.V. Met 45 da mes vertrok de K.A.V. uit Sassen- heim met de bus om kwart over 8 vanaf het raadhuis. Allen hadden hun goede humeur meegenomen. De reis ging via de Velser tunnel naar Schiphol, waar de 1 offie werd ge bruikt. Na heerlijk een poosje geno-. ten te hebben van het zien naar het gaan en komen van de vliegtuigen werd de reis voortgezet via Oude Wetering, RijpweterintHoogmade, achter Leiden om naar Rotterdam, waar om circa 1 uur de lunch werd gebruikt in „Maaszicht", waar het gezelschap buiten verwachting heer lijk in de zon kon genieten van het prachtige uitzicht. Om 2 uur volgde een bezoek aan de Blue Band fabriek. Na een heerlijk kopje koffie en een uiteenzetting over de berei ding van de margarine, vond een rondgang plaats wat de dames zeer interessant vonden. Om kwart over 4 werd naar Haastrecht gereden en in Montfoort werd het diner ge bruikt. De voorzitster dankte de da mes, die er voor gezorgd hadden de dag zo mooi en gezellig te doen sla gen. Op weg naar huis werd nog even opgestoken in Woerden, en om even over 11 uur arriveerde men weer in Sassenheim. NOORDWIJK Uitbetaling onderstand. In ver band met de sluiting van de ge meentelijke diensten en kantoren op donderdag 18 sept., vanwege de oranjefeesten alhier, zullen de uit betalingen wegens onderstand deze week plaats vinden op woensdag 17 september. Varensgezellen aan het toeren. Ongeveer half augustus werd in een nacht de luxe-auto gestolen van een apotheker alhier. Bij nasporingen bleek, dat de daders twee varensge zellen waren, een 24-jarige kok en een 22-jarige matroos. Toen men zo ver was gekomen bleek dat de coaster, waarop beiden voeren, reeds was vertrokken. In Denemarken liepen zij echter tegen de lamp toen zij betrapt werden bij diefstal van voorwerpen uit geparkeerde auto's. Na hun arres tatie werden zij als ongewenste vreemdelingen over de grens gezet. Lopend en liftend zijn zij toen naar Nederland getrokken, alwaar hun vrijheid niet van langdurige aard was, want bij logementscontrole in Amsterdam werd de matroos inge rekend, terwijl een dag later de kok Zaandam werd aangehouden, waarna zij naar Noordwijk werden overgebracht. Bij het verhoor beken den zij, na het bezoeken van meer dere café's (het was zeer laat gewor den) zich de auto te hebben toege- eigend, hoewel zij geen van beiden ih het bezit van rijbewijs waren en hoegenaamd geen motorische kennis hadden. Twee dagen zijn zij als grand- seigneurs aan het toeren geweest. Als de kok voor de maaltijd moest gaan zorgen, kwam hij deftig met de slee voor. Het nagerecht zal nu wel door de officier van justitie worden opgediend. Ernstige botsing. Zondagmid dag reed de 15-jarige zoon van de heer H., wonende aan de Zwarteweg, de Herenweg per fiets huis waarts. Bij het omkijken zag hij niet, dat een bestelauto langs de does tegen de auto op. Hierbij kwam hij te vallen met zijn hoofd op het wegdek en bleef bewusteloos liggen. Na geneeskundige hulp door dr. De Boer, werd de getroffene naar zijn ouderlijke woning vervoerd. Vermoe delijk heeft hij een hersenschud ding opgelopen. VOORSCHOTEN Aanrijding. Gisteravond om 5.15 uur vond op de Treubstraat hoek Mo lenlaan een aanrijding plaats. Het 7 jarig jongetje C. v. d. Werf stak de Treubstraat over en werd daarbij aangereden door de bromfietsberij der v. B. uit Voorschoten. Het jon gentje moest na eerste hulpbehande ling van dr. Thies naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd, voor observatie. Concert. Op Vrijdagavond 19 september a.s. geeft de St.-Laurentius Harmonie een concert in de Nw. Voordorpstraat. WARMOND Gemeenteraad De raad komt dinsdag 23 september a.s. bijeen. Op de agenda komt o.m. voor het ver lenen van voorschotten aan de wo ningstichting Warmunda en de be noeming van leden van de commissie van advies ingevolge de woonruimte- wet. Bejaarden-sociëteit Woensdag a.s. om twee uur n.m. zal de bejaar den-sociëteit worden heropend. WASSENAAR Jongen door bus aangereden Op de Katwijkseweg is (zondagmiddag) de 12-jarige Robert Bruin uit Leiden op zijn fiets aangereden door een autobus van de NZHVM, waarbij zijn linkerbeen vrijwel geheel werd open gescheurd. Terwijl de bus hem pas seerde en voldoende ruimte over liet heeft de jongen blijkbaar de macht over het stuur verloren, waar door hij onder het achterwiel van de bus terecht kwam en enkele meters werd meegesleurd. Nadat dokter Oosterbaan eerste hulp had verleend is de jongen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De Gevleugelde Vrienden Met 129 oude en jonge duiven heeft de ver. „De Gevleugelde Vrienden" deelgenomen aan een wedvlucht over ong. 135 km vanuit Weert. De uitslag was: J. H. M. Brouwer 1, 2, 3, 4, 14, 23, 25; J. H. Groeneveld 5, 10. 12, 15, 16, 18, 19, 22, 24, 26; J. Parlevliet 6, 8; P. G. van Leeuwen 7, 20; J. N. Brederode 9; W. C. van Eek 11; A. G. Visser 13; J. M. de Wit 17; J. P. Bre derode 21. In hei 50 KV-station voor electriciteitsvoorziening In het 50 KV-station op het ter rein van de water- en lichtbedrijven te Alphen aan den Rijn, dat destijds door de Stedelijke fabrieken voor gas en electriciteit van Leiden aldaar is gebouwd ten behoeve van de energie voorziening van ^yphen a. d. Rijn en omgeving en welk station vorig jaar 18 december officieel in gebruik is gesteld, heeft het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn gistermiddag aan het gemeentebestuur van de Sleutelstad een tegeltableau aange boden als symbool van dankbaarheid voor de doortastendheid en vooruit ziende blik, die Leiden toentertijd hebben geleid tot het verstrekkend besluit voormeld station te stichten. Het tegeltableau, dat in verschil lende zachte kleuren is uitgevoerd en het zakelijk verband op het gebied van de energievoorziening in de Rijn streek met de stedelijke fabrieken tot hoofdmotief draagt, is ontwerp en produkt van Goedewaagen's Kon. Holl. Pijpen- en aardewerkfabrieken n.v. te Gouda. Het toont in beeld de Leidse cen trales, de 50 KV-stations, het gehele verzorgingsgebied van de Lichtfa gen welke grote belangen voor de gemeente schuil gaan achter het 50 KV-station energievoorziening. Maar nu is het toch wel zeker, dat de juiste betekenis hiervan is ingezien en dat Alphen tot in lengte van dagen de nodige zekerheid en waarborgen heef voor wat de stroomvoorziening van zijn afnemers betreft. Daarom heeft het gemeentebestuur het besluit genomen om iets te doen waardoor zijn waardering voor het Leids initiatief duidelijker naar vo ren komt dan destijds wellicht geuit kon worden, en wel door het geluk kige moment vast te houden in dank bare herinnering. Nadat de onthulling had plaats ge vonden, verklaarde de burgemeester, dat gestreefd is naar een kunst-vorm die niet veel uitleg behoefde. ..Wij zijn uitgegaan van de ge dachte', aldus vervolgde de heer Heemskerk, ,dat op eenvoudige wijze verkregen diende te worden een symbool van verbondenheid, dat in zakelijke vorm duidelijk demon streert de gemeenschapswerking tus sen leverancier en afnemers, een BOSKOOP De Boskoopse Bond van Planten- handelaren bestaat deze week 40 jaar en in verband hiermede is op de laatst gehouden ledenvergadering besloten een feestweek te organise ren. De bond heeft zich doen ken nen als een onmisbare schakel in de boomkwekerswereld, zodat het ze ker verantwoord is dit jubileum te vieren. De uitvoer van boomkweke rij artikelen nam in 1956-1957 weer toe met 2.233.000.—. Van het totale •bedrag van f 27.179.000.namen de leden van de bond van plantenhan- d el aren circa 81% voor hun reke ning. Op de ranglijst van belangrijke landen waarnaar boomkwekerijpro- dukten worden geëxporteerd blijft Engeland zijn eerste plaats behou den met een bedrag van 6.665.000. West-Duitsland volgt op de tweede plaats, terwijl een vooruitgang werd geboekt van 698.000.Canada en Zweden bleven ongeveer gelijk Canada is, in tegenstelling tot de U.S.A. nog steeds redelijk gebleven met betrekking tot zijn fytosanitaire eisen. Bij de andere landen boekte ook Zwitserland een vooruitgang waar door dit de U.S.A. van de vijfde plaats verdrong. België en Finland nemen ook nog een belangrijke plaats in, hoewel Finland door zijn maatregel dat slechts mag worden ingevoerd wanneer de tegenwaarde van het factuurbedrag bij een bank is gestort, merkbaar invloed heeft op de export naar dat land. De ver houding tot de overheid, planten- ziektekundige dienst en andere or ganisaties kan zeer goed genoemd worden. De komende week zal geheel in het teken van de plantenhandelaren staan waaraan ook de vele verwach te gasten uit vrijwel alle landen waarheen wordt geëëxporteerd, wel zullen medewerken. Deze hoge gas ten zullen woensdag worden ont vangen. Hieraan voorafgaande zal dinsdagavond om 8 uur in „Florida" een feestavond worden gehouden voor de leden van de Bond met hun dames. Donderdag zullen de buiten landse gasten worden rondgeleid over enige Boskoopse kwekerijen, waarna een warme lunch, gevolgd door een bezoek aan het Proefstation en „De Proeftuin". Vrijdagmorgen bezoek aan het „Arboretum" te Wa- geningen, gevolgd door een koude lunch. Tot afscheid zal de gasten 's avonds een diner worden aange boden in hotel Florida. LANGERAAR Oranjefeesten Vrijdag 19 en zaterdag 20 september zal het jaar lijkse Oranjefeest, georganiseerd door het Juliana-comité worden ge houden. De eerste dag is bedoeld als feestdag voor de kinderen. De twee de dag is voor iedereen, die maar mee wil feesten. Voor beide dagen j heeft het comité een programma samengesteld. Op 19 september moe ten de kinderen om tien uur aan wezig zijn op de speelplaats der r.k. school. Degenen, die met versierin gen willen meedoen, moeten om plus minus negen uur present zijn. De kinderen gaan in optocht met i ziek naar het feestterrein waar hun een tractatie wacht. De prijzen voor de deelnemers(sters) aan de ver siering bestaan uit luxe voorwer pen. De kinderspelen beginnen om twee uur. De tweede dag, zaterdag 20 sep tember, wordt er om tien uur be gonnen met een ballonwedstrijd voor de kinderen. Men kan aan deze ballonwedstrijd meedoen als men 's morgens om tien uur 100 S.W.L.- zegels opgeplakt inlevert. De eerste prijs is een autoped. Er zijn tién prijzen, tot een gezamenlijke waar de van 100,De hoofdprijs is voor het kind wiens ballon het verst komt. Om twee uur is er een puz- zelrit voor bromfietsen. Op iedere vijf deelnemers is er een prijs be schikbaar. Deze bestaan ook uit luxe voorwerpen. Voor deze rit kan men inschrijven bij de heren C. Pieterse, Langeraarseweg 107, en H. Egberts, West Kanaalweg 12. Inleggeld is 1 gld. De start zal geschieden bij het feestterrein en de finish is bij café De Plas. De deelnemers zullen met muziek terugrijden naar het feest terrein. Tijdens de puzzelrit worden er allerlei volksspelen gehouden. De prijzen van de ballonwedstrijd zijn te bezichtigen bij B. Zwirs, die van de andere wedstrijden staan in de éetalage bij P. den Haan. Het Juliana-comité verzoekt vrien delijk dat de inwoners van Lange- raar op de feestdagen zullen vlag gen, zodat het dprp een feestelijke aanblik zal bieden. HAZERSWOUDE „Samen Sterk" De R.K. Dam vereniging „Samen Sterk" speelde voor de onderlinge competitie de volgende wedstrijden. J. A. J. WortmanA. Stolwijk 20; C. J. KerkvlietP. Verdegaal 11;" N. SchoonderwoerdJ. Lou- rier 2—0; G. H. Kerkvliet—C. Slin gerland 02; W. VerdegaalTh. Wortman afgebroken; H. Loomam H. Verdegaal 20. NIEUWKOOP De pasgehouden wedstrijd om het kampioenschap van Nieuwkoop op de fiets, inspireerde blijkbaar een twee tal schooljongens om onderling al vast uit te maken in wie van hen beiden de toekomstige kampioen steekt. Gistermiddag raceten zij ten minste, het hoofd diep gebogen over het stuur, niets of niemand ziende, de een links, de ander rechts over de Achterweg, ongeveer waar 't herten kamp is. Om de flauwe bocht van de weg naderde een Volkswagen busje met personeel, dat op het voetbalterrein werkt. De jongens hadden slechts oog voor elkaar en hoorden ook niet de signalen, die gegeven zouden zijn. De chauffeur kon niet anders, dan het midden van de niet al te brede weg houden en afremmen. Eer de wagen stil stond, botste de racer, die links van de weg reed, met een klap tegen de wagen. Het was het 12-jarig voor de gasten, waarbij alle doel punten werden gescoord door Truus van Diemen. Na de thee hetzelfde spelbecld, KDO bleef in de aanval en al spoedig was het Tiny Vlasman die de stand op 15 bracht, gevolgd door weer een doelpunt van de goed- Foederer, dochter. Ondertrouwd: H. o. Albers en E. S. Verdegaal. A. C. v. d. Roest en A. W. Hoffmans, J. H. Fakkeldij en Chr. J. Schijf. spelende Truus van Diemen (16). Enige minuten voor het einde maak te Tiny Vlasman er 17 van, waar mede het einde kwam. Geboren: C. M. v. d. Meer en C. P. van Nieuwkerk, dochter. J. B. van Waas en A. M. Nulkens, dochter; C. van Egmond en C. J. Verlaan, doch ter; A. Hollander en Z. Jonker, zoon; J. C. van Veen en E. J. Keijzer, doch ter; K. van Lith en A. Schuurman, dochter; L. Bonk en M. de Graaff, dochter; C. G. M. de Goede cn A. de Bruin, dochter; C. A. Habets en C. Th. Voorn, zoon; H. M. Raubos en F. van Veen, dochter; T. S. Rijnja en A. L. Wagemaker, zoon- J. Bregman en A. v. Nifterik, docht K. Th. de Blieck en A. J. van Vugt, dochter; W. M. Plasmeijer en M. J. de Groot, zoon; J. S. M. Tiggelhoven en J. H. brieken met daarin geaccentueerd Al- werking die steeds van prettige aard phen a. d. Rijn en vormt alzo een lijn *3 geweest". van leverancier naar afnemers. De heer Heemskerk gaf vervolgens De intentie, die aan de geste ten ecn nadere beschrijving van de voor grondslag ligt is de dankbaarheid yan I stelling van het tableau, waarna de Alphens gemeentebestuur voor de be- j burgemeester het als geschenk aan drijfszekerheid, die zijn inwoners nu J de directie van de Stedelijke fabrie- genieten en voor de waarborg, die ken aanbood. het station gedurende vele jaren ®'.i de aanvaarding herinnerde wet- biedt t.o.v. de energievoorziening j houder Stolp er aan dat hij als jong voor industrie, bedrijven, zaken enwethouder toch niet zo „groen op particulieren. dit terrein is, dat hij er helemaal Het tegeltableau is aangebracht in I niets van afweet. Als lid van de de trappenhal, tegenover de ingang, raadscommissie heeft hij namelijk een Het werd onthuld door de heren H. j werkzaam aandeel gehad ook in de - totstandkoming van dit station te Alphen en in die kwaliteit heeft hij gezien hoe de sterke toename van het verbruik van electriciteit in en rond de stad noopte tot de bouw van de KV-stat'ons in de Bollen- en de Rijnstreek Hij vertelde, dat het net werk thans ca 158 000 km groot is en noemde voorts cijfers van het toene men in de stroomafname. A. Couvee, technisch ambtenaar en J. Koumans, administrateur van de water- en lichtbedrijven. Het geschenk werd aangeboden door burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen a. d. Rijn en namens de burgemeester van Leiden aanvaard door wethouder S. M. Stolp. Bij dit genoeglijk gebeuren waren van de zijde van Leiden o.m. aanwe zig ir Y. Ykema, directeur van de Sted. fabrieken voor gas en electrici teit. de hoofdingenieurs F. Meuwese en H. J. G. Klinkert, ir W. v. Tussen broek en de technisch hoofdambte naar G. F. Kolderman. Alphen a. d Rijn was o.m. vertegenwoordigd door de wethouder van de bedrijven Ph. H. Rogaar, gemeentesecretaris A. Veenhuijsen, w'eth. A. J. Dekker, de heer A. J. Heemskerk, dir. van de Alphense utiliteitsbedrijven alsmede door de leden van de gemeenteraads commissie van bijstand. Alvorens de officiële aanbieding door burgemeester Z. Bruins Slot was ingeleid, heeft ir Ykema de aanwe zigen rondgeleid langs de diverse vernuftige installaties en een uitleg gegeven van haar werking en doel matigheid en de automatische con trolesystemen, de registratie- en be- veiligingsapparaturen aan een be schouwing onderworpen. Burgemeester Bruins Slot ontveins de zich niet. dat wellicht niet snel genoeg tot het college is doorgedron- zoontje van de heer A. Bloos. Hij rolde over de sohuine berm de sloot in, waar hij evenwel spoedig door inzittenden van de auto was uitge trokken. Mevrouw dr. N. Bremer-Steiner was spoedig ter plaatse en oordeelde in verband met de schouder kwets uren en inwendige klachten opname in het Academisch Ziekenhuis te Lei den geboden. ROELOFARENDSVEEN Bridgeclub „D.V.H.". De uitslag van de onderlinge wedstrijd is als volgt: 1. Echtpaar Muskens, 94 nip.; 2. echtpaar Van Berkel, 82 mp.; 3. echt paar v. d. Meer, 77 mp.; 4. P. Huig- sloot en M. Bakker, 76 mp.; 5. echt paar Koek, 74 mp.; 6. L. Klein en L. Turk, 74 mp.; 7. Ant. Koek en C. v. Haastrecht, 66 nip.; 8. echtpaar Pe- tirs, 53 mp.; 9. B. v. d. Meer en F. Keulemans, 52 mp. WOUBRUGGE Loco-burgemeester. De heer P. R. R. Venhuizen, die onlangs tot wet houder werd gekozen, lid van de A.R.P.-fractie, is benoemd tot loco burgemeester. ZOETERWOUDE Geslaagd Te V/ageningen is de heer J. F. M. van Leeuwen geslaagd als landbouwkundig ingenieur. D.O.S. Het is vele jongens mis schien niet erg duidelijk geweest wanneer de club zou beginnen. Dat is ondertussen al gebeurd, zondag j.l. werd gestart om de zondagen weer gezellig vol te maken. Voor jongens van de 6e klas af is er nog een plaats vrij op de mid dagclub; voor 15-jarigen is er zowel op de middag- als op de avondclub plaats. De begintijden zijn voor de mid dagclub om 15.00 uur, maar speelt het eerste elftal van S.J.Z. op eigen terrein dan is de aanvang 16.00 uur. Wordt om 15.00 uur begonnen, dan is het einde om 17.30 uur maar in het tweede geval pas om 18.00 uur. De avondclub begint om 19.45 uur (na het lof) en eindigt om 22.00 uur. Geb.: Mennega E. C., d. v. H. R. Kuipers en M. v. Teijlingen; Reinier C. A., z. v. J. C. v. Vliet en C. A. M. Smallenbroek; Johan A. G., z. v. J. Filippo en M. W. Getr.: W. M. v. d. Swaluw en A. M. v. d. Hoeven. De heer Stolp sprak eveneens over de sterke verbondenheid, die op dit punt bestaat tussen Leiden en Al phen en gaf de verzekering, dat dit Leiden nimmer aanleiding zal geven annexatie-plannen te koesteren je gens Alphen en hij uitte de verwach ting, dat Alphen in dezelfde geest leeft t.o.v. Leiden. Er ontstond algemene hilariteit, toen burgemeester Z. Bruins Slot zich tegen dit laatste krachtig ver zette. Zijnerzijds stelde weth. Stolp een klein aandenken van Leiden aan Al phen in het vooruitzicht, dat in ge zamenlijk overleg zal worden aan geschaft. Ir Ykema zei als „opperste baas" van dit gebouw, zoals hij zich noem- zijn best te zullen doen om het Marktberichten LEIDEN. 16 sept. Vette varkens. Aanvoer 173 stuks. Notering: zwaar 183.00—186.00, licht 187.00—190.00, slagersvarkens 190.00193.00, zeugen 167.00170.00. Handel vlot, prima's een cent boven notering. BODEGRAVEN. 16 sept. Kaas. Aanvoer 124 partijen; 1ste soort 2.00 —2.10, 2e soort 1.85—1.99, extra 2.11 —2.40. Handel flauw. ROTTERDAM, 16 sept. Vee. Aanvoer 2831 stuks vee. 320 vette koeien, 832 gebruiksvee, 230 vette kalveren, 417 graskalveren, 291 nuch tere kalveren, 110 varkens, 26 biggen, 73 paarden, 41 veulens, 466 schapen, 26 geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00 —3.30; 2e kw. 2.80-2.95; 3e kw. 2.602.70; vette kalveren 2.80 3.00; 2.50—2.80; 2.00—2.50; gras kalveren 450400—280; nuchtere- re kalveren 80—70—60; biggen 60 —4540; slachtpaarden 2.202.00— 1.90; veulens 480380300; schapen 756050; lammeren 756050; kalfkoeien 1180—96C—850; melk koeien 1180960850; varekoeien 820—775—600; vaarzen 875—800— 600; pinken f 600—500—400. Handel: vette koeien aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen onveranderd; vette kalveren aanvoer iets minder, handel goed, prijzen on veranderd; graskalveren aanvoer gro ter, handel kalm, prijzen lager; nuch tere kalveren aanvoer even groter, handel willig, prijzen stabiel; biggen aanvoer kort, handel redelijk, prijzen als vorige week; slachtpaarden aan voer iets kleiner, handel kalm, iets stijver in prijs; veulens aanvoer als vorige week, handel stroever, vooral niet hoger in prijs; schapen aanvoer kleiner, handel tamelijk, alleen eerste kwaliteit ruim prijshoudend, tweede en derde kwaliteit onveranderd; lam- doet dat het werk van rijn Leidae P^s°™dend bedrijf in Alphen zoveel waardering ,elt °"verano heeft mogen ontmoeten. Met een kort gezellig samen/.'jn in hotel „Toor" werd de prettige ge beurtenis in het overigens sobere 50 KV-station, besloten. tweede en derde kwali teit onveranderd: kalfkoeien aanvoer gewoon, handel stil, niet geheel prijs houdend; melkkoeien aanvoer ge woon, handel stil, niet geheel prijs houdend; varekoeien aanvoer matig, handel slepend, iets teruglopende prijzen; vaarzen aanvoer als vorige j.l r\~ infitaift ic,„oa v/eek, handel stug, prijzen vooral niet Viswedstrijd De laatste viswed- hoger, pinken aanvoer als vorige strijd van dit seizoen van de Hen gelaarsvereniging „Ons Genoegen", zaterdag en zondag gehouden bracht de heren D. van Leeuwen (meeste! week, handel stug, prijzen vooral niet heger. t ,n .ofle,llc ROELOFARENDSVEEN, 15 sept. aantal punten van de zondagsvis- BIocmen DahIia - •- - sers) en A. Bloos (grootste vis va" Frcesia dit seizoen; hij yingczen'brasem van j |57 ol-ntthcSiSm'sj-eï^lbre^ ca. 40 cm.) elk m het bezit van een 10_17 troschrysanthen: Oldland wisselbeker. Scepter 22—34, Shirley 26-49, Chats- De uitslag van de zaterdagv-ed- worth 1321Clazina Mary 22—27 strijd is: 1. H. Klompenburg 45 pun ten; 2. J. Veldkamp 14 pt; 3. H. Bin nekamp 13 pt; 4. C. v. Leeuwen; 5. K. Vonk en 6. J. Janszen. Zaterdag vielen de prijzen zo: 1. D. v. Leeuwen 63 pt; 2. M. Rogge- i "cv Wit ot- 4 .1 veen 50 pt; 3. B. de Wit 36 pt; 4. v. Zwieten 33 pt; 5. G. v. Klaveren; 6. J. v. Amsterdam; 7. G. v. d. Horst 8 Th. Feenstra Clazina Mary 2227. Berijl 3945, Delighsfu'l 2132, Pre- cose 2129. per bos; idem geplozen: Migoli 610, Millersdale 59, Al- fretton 60, Champion 612, Gift 811, Daydream 69, White Joy 10, DevilsCap 10—14, Wildfire 1113; Rayonanthen 2123; Am. Anjers 418. Gerbera 8. per stuk. Groente. Aardbeien 2c oogsl 7389 per doosje; kropsla 3.00—9.50, i\r if\\T a ypi andijvie 7.00—8.00, komkommers Ut K.WAK.LL 17.00—25.00, rode kool 7.00, snijbo nen 42.0063.00, kassnijbonen 71.00 Goede start van K.D.O. De elf- 87.00, pronkbonen 15.00—21.00, dubb. tallen van K.D.O. zijn alle, behalve stambonen 36 00-47.00. stokprinsen- de reserven goed in deze competitiebonen 45.00- 58.00; tomaten A 27.00— van start gegaan, v^an de 5 elftallen, 37.00 idem B. 29.00—40.00, idem C. wisten er 4 de volle buit binnen te j 20.00— 24.00. idem afw. 20.00—27.00, halen. Het le elftal speelde een goe de uitwedstrijd tegen ADW en wist deze ontmoeting met 52 te winnen, doelpunten voor KDO werden ge scoord door M. Pothuizen 3x (waar van 1 penalty), J. v. d. Berg (lx) en C. Plasmeijer (lx). De reserven speelden op eigen terrein tegen BPC 2, welke met 43 werd verloren. Dc wedstrijd van het derde elftai tegen NEA werd op verzeek var NEA uit gesteld. De 3 junioren-elftallen zorg den voor een daverend succes, met 31 voor- en 0 tegen-doelpunten, wis ten zij al de wedstrijden te winnen. De uitslagen waren: KDO (A) VDO (A3) 16—0; KDO (BI)— RKAVIC 9—0; KDO (B2)—Ambon (B5) 6—0. Handbal De dames handbalsters zijn de competitie goed van start ge gaan. In een uitwedstrijd wisten zij met 71 Kruisster te Amsterdam te verslaan, nadat zij voor de rust reeds een 41 voorsprong hadden geno men. Dadelijk na afworp gingen de gasten van start, en kwam het vijandelijke doel meerdere malen in gevaar. De aanvallen van de dames van Kruisster waren zwak en wer den zeer slecht afgewerkt. De aan vallen van KDO daarentegen werden keurig opgebouwd: er werd keurig per 100 kg. TER AAR, 15 sept. Groente. Kassnijbonen 0.660.86, idem stek 0.280.40, snijbonen 0.250.40, stol<- prinsesebonen 0.270.41, idem B. 0.250.26, stamprinsesseboncn 0.34— 0 40. idem B. 0.25—0.27, spekboncn 0.20- -0.32, witte pronkers 0.15 0 22, tomaten A. 0.27—0.37, idem B. 0.310.40 idem C. 0.200.23, idem bonken 0.200.26, andijvie 0.070.09, waspeen 0.100.16. spinazie 0.26, pos telein 0.080.13, prei 0.100.12, groe ne kool 0.090.13, winterpeen 0.07, uien 0.060.09, rabarber 0.04, augur ken E. 0.04, alles per kg; sla 0.03— 0.07, bloemkool A. 0 260.43, idem B. 0.16—0.27, idem C. 0.10—0.13, kom kommers 0.19—0.22, alles per stuk: selderij 0 02, bospeen 0.100.13, alles per bos; Appelen: zoete Bloemée 0.12, Zonzoet 0.10 Zigeunerinnen 0.140.15, idem 2 0.08. Transparant de Croncels 0.15, Codlin Keswick 0.10, Guldelingen 0.09; peren: Buerré Hardy 0.250.29, zomerstoofpeer 0.12 VINKEVEEN 15 sept. Groente. Andijvie 79. groene kool 1315, kassnijbonen 62—88, postelein 1420, pronkbonen 1823, snijbonen (na tuur) 7074, spinazie 2133, stam bonen 2537, stokprincessen 2840, gecombineerd, en wat wel het be- I tomaten 20—34 cent per kg. Bleek- langrijkste is: er werd goed gescho-1selderij 12—15. knolselderij 15, kom- ten, zodat de Kruisster-doelvrouw kommers 8—28. sla 38 cent per handen te kort kwam. De rust ging I stuk. Bospeen 1825, Peterselie 2—5, in met een veilige voorsprong (14) selderij 3—5 cent per bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3