DUINSTREEK Verklaring van wethouder Veraart over „onbevredigende wethoudersverkiezing" Kath. Middenstand „Een kop groter" DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 KATWIJK Schoolmelk Op initiatief van de plaatselijke schoolmelk-commissie had gistermiddag in de trouwzaal van het gemeentehuis een bespre king plaats over het invoeren van de melkvoorziening op de scholen in Katwijk. Hiervoor waren aanwezig: wethouder C. van der Plas, de heer Meijer, inspecteur bij de schoolmelk- Monteur stoorde zich niet aan knipperbollen Drie weken hechtenis Een monteur uit Eist, de 19-jarige P. F. M. W., is dinsdag door de Arn hemse rechtbank veroordeeld tot drie weken hechtenis wegens het veroor zaken van lichamelijk letsel door schuld. Bovendien wordt zijn rijbe wijs voor een jaar ingetrokken. De monteur had op 29 april j.l. bij het station te Arnhem niet gestopt voor de door geplaatste knipperbollen waar een 18-jarig meisje wilde over steken. Het meisje werd door de snel rijdende auto van de jongeman ge grepen en ernstig gewond. Tegen hem was 200 gulden boete geëist, drie we ken hechtenis en een jaar intrekking van het rijbewijs. VERBETERING STAATLOTERIJ. Prijzen van ƒ200: 16022 moet zijn 16052. LIMONADEPRIJS OMHOOG. Tengevolge van de stijging van de suikerprijs zal de vruchtenlimonade met 1—3 cent per flesje omhoog gaan. Limonadesiroop is dezer dagen reeds met 20 cent per liter verhoogd, de jam is 2 cent per potje duurder ge worden. AANSLAG OP KERMISTENT. In een drukbezochte kermistent op een handelstentoonstelling in Makas sar is dinsdagavond een handgranaat ontploft, welke 39 personen verwond de. Een der gewonden overleed later in een ziekenhuis, de anderen kon den na behandeling naar huis. Dè politie staat voor een raadsel wie de handgranaat wierp. RUILVERKALING ADE. De landbouwers A. A. Wijsman te Woubrugge en G. J. van Leeuwen te Oud-Ade zijn beiden ingevolge de Ruilverkavelingswet 1954 bij Hare Majesteit de Koningin in beroep ge komen tegen het ruilverkavelingsbe- sluit Ade. In hun beroepschrift voe ren zij aan, dat zij zich voorstellen hun grieven en bezwaren tegen dat besluit in een nadere memorie te ont wikkelen en dat zij voorlopig aanvoe ren van oordeel te zijn, dat de oproe ping voor de stemming en de stem ming zelf niet zijn geschied met in achtneming van de wettelijke voor schriften, dat in feite de vereiste meerderheid van stemmen niet werd bereikt, terwijl zij zich het recht voorbehouden om ook andere grieven naar voren te brengen. Men verwacht dat het nog wel zeer geruime tijd zal duren, alvorens dit bestuursgeschil zal worden behandeld ter zitting van de Raad van State te 's-Gravenhage. KONINGIN JULIANA BEZOEKT SCHOLEN IN AMSTERDAM. Koningin Juliana zal vrijdagmor gen 26 september een bezoek bren gen aan de St. Franciscusschool voor jongens en de Julianaschool voor meisjes in de St. Jozef parochie Amsterdam-West. Deze scholen zijn kort geleden in gebruik genomen. De St. Franciscusschool staat o.l.v. Broeders van Maastricht en de Julia naschool o.l.v. de Zusters van Amers foort. VOORSTELLEN CYPRUS AFGEWEZEN? In Griekse kringen op Cyprus is men van mening dat de reis van de gouverneur van het eiland, Foot, naar Londen op niets is uitgelopen. Men vermoedt dat veel van zijn voorstel len, zoals het weer op Cyprus toela ten van aartsbisschop Makarios, zijn afgewezen door de Britse regering. De enige hoop die de Griekse Cy prioten nog rest, zegt men, is een be roep op de Verenigde Naties. CHROESJTJEF NAAR DE EXPO Vandaag is op de wereldtentoon stelling te Brussel van welingelichte zijde vernomen, dat de Sowjet-pre- mier Ohriesjtjef voornemens is zes oktober a.s. een niet-officieel bezoek aan de „Expo" te brengen. De plechtige opening van het Britse parlement door koningin Eli zabeth op 28 oktober aanstaande zal door „Eurovisie" worden uitgezon den, aldus heeft de Britse minister vam Binnenlandse Zaken meegedeeld. In Johannesburg is iemand on der hypnose een arm afgezet. Men vermoedt dat dit de eerste keer in de geschiedenis is. De Amerikaanse onderneming „Westinghouse Electric" heeft plannen gereed voor een installatie, die zonlicht kaïn omzetten in elektri citeit. Het licht wordt opgevangen op grote vlakken plastiek, die bestreken zijn met een bepaalde chemische stof, waarvan de samenstelling niet be kend is gemaakt. De installatie zou 1.200 kilowat per acre (0.4 ha) plas tiek kunnen leveren. voorziening, zusters uit pension St. Jozef en bijna alle hoofden van scholen. De heer Van der Plas deel de, na een welkom, mede namens het college van b. en w., enkele bij zonderheden mede over de school- melkvoorziening in Katwijk. Óp 6 van de 20 scholen, aan 600 van de plm. 5000 leerlingen wordt op heden melk versterkt. Het was indertijd, na een raadszitting waar over dit on derwerp gesproken, een grote te leurstelling dat er niet meer animo was voor de schoolmelkvoorziening. Men sprak af, er later op terug te zullen komen en dat is voornamelijk het doel van deze bijeenkomst. Er waren voornamelijk practische be zwaren. Maar gezien net grote be lang voor de kinderen hoopt spr. dat eens over die bezwaren zal worden heengestapt. Spr. zegt te hopen, dat er na deze poging een grotere be reidheid gevonden zël worden om tot het genoemde doel te komen. Hierna verkreeg de heer Meijer het woord. Hij zette in een lang be toog het nut van de schoolmelkvoor ziening uiteen. De conclusie van een rapport van de voedingsraad dat de schoolmelkvoorziening een factor is, die niet gemist kan worden. Reeds 232 schoolbesturen gingen er toe over De kinderen kunnen de melk krijgen voor ƒ0.30 p. liter, de rest wordt bij gepast door het Landelijk Comité, het rijk en de gemeente. Zeker, et- zijn bij de ondérwijzers soms bezwa ren en terecht maar er zijn ruim 10.000 leerkrachten die over deze bezwaren zijn heengestapt. Ook van kerkelijke zijde is men er vóór. Men vraagt zich soms af of de school hiervoor moet zorgen maar de school treedt niet in de plaats van het gezin maar wil alleen de helpen de hand bieden. Zoals wij in de mor gen een kopje koffie drinken om weer fit te worden, moet het kind met melk over zijn vermoeidheid heengeholpen worden. In Katwijk krijgt nog geen 10% van de kinderen melk. Spr. deed een beroep op de hoofden van scholen om als mens te genover het kind over de bezwaren heen te stappen. Weth. Van der Plas geeft hierna het woord aan die het hebben wil. Velen der aanwezigen maken hier van gebruik. In het kort samengevat komt het gesprokene hierop neer dat de liefde tot het kind bij allen aanwezig is maar de bezwaren tegen dit werk vele zijn. Met de dag wordt de admi nistratieve rompslomp, die de hoof- Berichten opgenomen na tip» van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. den van scholen op het dak gezon den krijgen, groter. In theorie l(jkt het eenvoudig maar de praktijk is heel anders. De algemene conclusie, die na af loop der vergadering getrokken kon worden is wel, dat, zolang de ouders niet meer medewerken en meeleven met deze aangelegenheid, van het schoolpersoncel niet veel verwacht mag worden. Aan het slot van deze bijeenkomst werd door wethouder Van der Plas de vraag gesteld of men zo vriende lijk wilde zijn b. en w. binnen 2 a 3 weken schriftelijk van het gevoelen van de schoolbesturen in kennis te stellen. VALKENBURG PAARDENMARKT Valkenburg beleefde gisteren weer zijn traditionele paardenmarkt. Al vroeg in de morgen werd de bevol king gewekt, door een stel jongens, die (ook al traditie-getrouw) mei emmers en bussen aan hun fietsen gebonden, op straat wat leven in de brouwerij brachten. Na een rondrit door het dorp van het marktcomité, in gezelschap van burgemeester en mevr. Van der Have voorafgegaan door „Valkenburg's Harmonie", hield de burgemeester een openingsrede. Spreken wij van een duizendjarige markt, aldus spre ker, mogelijk bestond de markt al in de Romeinse tijd. Er werd toen al handel in paarden gedreven tussen de Romeinse soldaten en de toenma lige bevolking. Het is jammer, dat de aanvoer terugloopt. Al met al, zal men trachten deze oudste markt van Nederland in stand te houden en tot centrale markt te verheffen. Hierna verklaarde spr. de markt voor ge opend. Ondanks de geringe aanvoer, was de handel goed. De heer Donkelaar uit Rijnsburg was de gelukkige winnaar van het veulen, de eerste prijs van de markt- loterij. RIJNSBURG Geboren: Johanna M. d. van M. K. Koppe wed. van Joh. D. Noort; Gerrit W. zn. van Q. I. Knipscheer en T. van Egmond; Maria A. d. van J. Paauw en T. Vletter; Willemieke dr. van C. de Mooy en D. J. den Haan. Getrouwd: Hendrik C. Bijleveld 24 jaar en Dirkje Korbee 22 jaar; Gerben A. Anholts 23 jaar en Geer tje Heemskerk 22 jaar. VOORSCHOTEN Floraliatentoonstelling. Op vrij dag 12 en zaterdag 13 september a.s. wordt in het gebouw van Chr. Belan gen aan de Wijngaardenlaan de ten toonstelling gehouden van de in het voorjaar uitgereikte plantjes. De ten toonstelling is geopend op vrijdag 12 september van 810.30 uur en op zaterdag 13 september van 10.00 12.00 uur en van 2—10.00 uur. De officiële opening vindt plaats op vrij dag 12 september te 8 uur door bur gemeester C. J. v. d. Hoeven. Kinde ren zonder geleide kunnen bij de opening niet worden toegelaten. De inzending van planten geschiedt op donderdag. Inzenders hebben een keer vrije toegang. Als bijzondere attractie zal aan allen, die in het voorjaar plantjes hebben gekocht via de scholen een gratis toegangs bewijs worden verstrekt voor het bij wonen van enige aardige films over bloemen en planten. Deze films met een speelduur van ongeveer een uur worden gedraaid in het Cultureel Centrum. Behalve de gebruikelijke inzendingen van de plaatselijke kwe kers en bloemisten zullen dit jaar ook de biologische insluitingen in plastic weer aanwezig zijn. Boven dien zullen ter afwisseling door enige plaatselijke liefhebbers een aantal raskonijnen tentoongesteld worden. Een ieder maar vooral de ouders, worden verzocht van hun belang stelling blijk te doen geven door een bezoek aan de tentoonstelling. Benoemd. Met ingang van 1 oktober 1958 is de heer P. J. Karre- mans, onderwijzer aan de R. K. Jon gensschool te Voorschoten, benoemd tot onderwijzer aan de R. K. Jongens school te Beverwijk. De heer Karre- mans, een geboren Voorschotenaar en vanaf het behalen van zijn onder wijzersakte verbonden aan de R. K. school te Voorschoten heeft al heel wat Voorschotenaren in zijn klas ge had. Naast zijn onderwijzersloopbaan heeft hij zich ook verder verdienste lijk gemaakt op 't gebied van jeugd werk. Vooral als jeugdleider bij S.V.L.V. heeft hij zich zeer verdien stelijk gemaakt. Van de sportvereni ging S.V.L.V. was hij ongeveer 25 Jaar lid en van die 25 jaar heeft hij meer dan 15 jaar voor de jeugd zorgd. Jarenlang heeft hij ook in bestuur van S.V.L.V. een functie ver vuld. S.V.L.V. heeft dan ook besloten om op vrijdagavond 12 september om 8 uur in het clubgebouw aan de Juliana van Stolberglaan de heer Karremans afscheid te nemen. Ieder een van S.V.L.V., die van de binnen kort vertrekkende oud juniorenleider afscheid wil nemen, wordt verzocht aanwezig te zijn. Gemeenteraad van Wassenaar „OP HETERDAAD BETRAPT". Toen de heer De Boer vanmorgen om 6 uur uit zijn Led kwam en zich naar beneden wilde begeven, „ont dekte" hij een man, die uit zyn kan toor kwam, hem meteen een opdoffer gaf en er van door wilde gaan, maar de heer De Boer kon hem nog net voor z'n huis grijpen. De twee heren zijn daar geruime tijd aan het vechten geweest. Op hulpgeroep van de heer De Boer kwamen enkele omwonenden aangerend en samen hebben ze de inbreker gegrepen. De politie werd opgebeld en toen was 't nog een kwestie van de handboeien om doen. De inbreker werd meegenomen naar het politiebureau. Ingezonden door: A. G. M. BAX Molenstraat 12, Sassenheim. TWEE HONDEN ZETTEN DE BOEL OP STELTEN Twee vechtende honden vlogen gistermiddag een huis binnen en bó ven op het jongste kind vochten ze hun vete uit. Na veel moeite slaagde men erin de monsters te verjagen. Nadat het gevecht ten einde was is men op zoek gegaan naar ae ge wonde hond. Dat dier was gezien in de omtrek van de Middelstegracht. Toen de gewonde hond gevonden was, heeft men geprobeerd hem mee te krijgen, mar dat lukte niet. De hond, die al het tumult ver oorzaakt had, mankeerde vrijwel niets. Deze hond, van wie bekend was dat hij vals was, moest eigenlijk gemuilkorfd worden. Zijn baas had dat niet willen doen en daardoor zag het beest zijn kans schoon. De politie werd geroepen maar kon niets uitrichten. Ingezonden door: PAULINA SLADEK, Middelstegracht 59, Leiden. ONGELUK OP DE MIDDELSTEGRACHT Vanmiddag omstreeks 1 uur vond op de Middelstegracht te Leiden een botsing plaats tussen een auto en een bromfietser. De auto reed op de Mid delstegracht en de bromfietser kwam uit de Groenesteeg. De bromfietser moest voorrang verlenen, doch deed dit niet. De auto is nogal beschadigd en de bromfiets is naar de maan. De heer Tegelaar verleende de eer ste hulp. Het is niet de eerste maal dat er zoiets gebeurd en daarom is het automobielen en bromfietsers aan te bevelen op de Middelstegracht niet zo hard te rijden. Wees heer in het verkeer. PAULINA SLADEK, Middelstegracht 59, Leiden. Zoals te verwachten was, heeft in de gemeenteraadsvergadering van gisteravond dr J. J. M. Veraart, die door een meerderheid van de raad tot wethouder werd benoemd, terwijl de heer A. J. van Bemmelen door de KVP-fractie was aanbevolen voor deze functL, een verklaring afge legd. Hij kreeg daartoe de gelegen heid, nadat de voorzitter, burgemees ter dr S. F. A. C. M. baron van Wijn bergen medegedeeld had, dat de heer Veraart zijn benoeming heeft aan vaard. Dr Veraart sprak over een voor zijn fractie uitermate pijnlijk en on bevredigend verloop van de wethou dersverkiezing. Het doet zijn fractie ernstig leed, dat enkele fracties de aanbeveling niet hebben willen vol gen, waardoor de heer Van Bemme len die op grond van persoonlijke hoedanigheden en de positie, die hij in het maatschappelijk leven van Wassenaar inneemt alleszins compe tent geacht werd voor het wethou derschap, deze plaats niet heeft kun nen bezetten. W(j blijven deze plaats beschou wen, aldus dr Veraart, als de plaats die had moeten toevallen aan de heer Van Bemmelen en wij zullen niet nalaten om zodra in dit opzicht een kentering in de denkbeelden vol trekt, op deze zaak terug te komen en opnieuw begrip te vragen voor onze zienswijze, dat in de huidige maatschappelijke structuur een fi guur als de heer Van Bemmelen in deze functie wel behoort te worden gekozen. Dat dr Veraart na ampel beraad in eigen kring en in volledige overeen stemming met zijn fractie tenslotte gemeend heeft de benoeming te moe ten aanvaarden, berust op de over- phieke Huis" kan aangaan voor de financiering van de bouw van een bejaardencentrum voor 90 personen de aandacht kreeg. Mr C. A. van Gorcum (PvdA) merkte op, dat bij dit voorstel twee belangen in het geding zijn. In de eerste plaats de financiële zijde, waarbij de gemeente, doordat zij be reid is een garantie te verlenen, ten nauwste betrokken is. Maar boven dien is hier sprake van een belang rijke sociale instelling, die echter, fezien de pensionprijzen, die bere- end zullen moeten worden van 200,per maand tot hoger niet ten volle zal kunnen voldoen aan de bestaande behoeften. Er is n.l. een categorie bejaarden, die niet in staat zal zijn een pensionprijs van 200, te betalen. Spr. herhaalde zijn reeds bij een vorige gelegenheid gestelde vraag n.l. in hoeverre hier voor de gemeentelijke instelling van Maat schappelijk Hulpbetoon een taak is weggelegd. De voorzitter antwoordde, dat na tuurlijk door de bouw van dit So- phieke Huis niet alle belangen van alle bejaarden kunnen worden ge diend. In ieder geval betekent de stichting van dit tehuis een stap in de goede richting. De raad ging hierna met het voor stel om de gevraagde garantie te ver lenen, akkoord. Subsidie leeszaal Een tweede voorstel dat stof tot spreken opleverde, was dat betref fende een nieuwe subsidieregeling voor de openbare leeszaal- en biblio theek-federatie, waarin sinds kort als derde partner een r.-k. o.l.b.-ver- eniging is opgenomen. Mr van Gor- cum toonde zich dankbaar voor de weging, aldus spr„ dat de katholieke steun( dje de gemeente geven wil en groepering haar bijdrage wil geven die de samenwerking tussen de drie aan het dienen van het belang der gemeente door zich te doen verte genwoordigen in het dagelijks bestuur van deze gemeente, met welk die nen ook het katholieke volksdeel steeds gebaat is geweest. Aldus de verklaring van dr Ver aart, die door de raad stilzwijgend voor kennisgeving werd aangeno men. De wethouders-taken De burgemeester maakte vervol gens de verdeling van de functies in het nieuwe college van b. en w. be kend. Mr dr J. Hazenberg (prot.- chr.) heeft zich wederom willen be lasten met de openbare werken; wet houder E. M. Schade (VVD) beheert de portefeuilles van bedrijven en fi nanciën, dr Veraart die van sociale zaken en huisvesting, mevrouw mr G. M. s'Jacobdes Bouvrie (VVD) zal zich speciaal belasten met onder wijszaken. De burgemeester zal o.m. zaken betreffende politie, B.B. en brand weer, en personeelszaken behartigen. Garantie voor bejaardenhuis Na deze mededelingen werd be gonnen aan de agenda, waarbn vooral de garantie voor de geldlening van 1.750.000,die de stichting „So- verenigingen in de federatie moge lijk maakt. Niet voldaan was spr. over het feit, dat de gemeente de 10 toeslag in verband met salaris verhogingen en de subsidiëring van de jeugdbibliotheek nog wil aanhou den. In de jeugdbibliotheek werdt een zeer belangrijk sociaal werk ver richt, dat echter niet ontplooid kon worden omdat de inkomsten zeer gering z(Jn. De voorzitter antwoordde, dat ook het college van b. en w. niet voldaan is over dit voorstel. De bijzonder slechte financiële positie van de ge meente maakt het echter noodzake lijk, een beslissing over deze punten aan te houden totdat bekend zal zijr. of Wassenaar in aanmerking komt voor een subjectieve verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds. Een beslissing hierover wordt niet eerder dan aan het eind van 1958 of in het begin van 1959 verwacht. Het ziet er dus naar uit, zo voegde de burgemeester hieraan toe, dat de be groting voor 1959 behandeld zal moe ten worden, zonder dat over deze subjectieve uitkering iets bekend is. HOOFDOPZICHTER KEUPE 40 JAAR IN OVERHEIDSDIENST Omdat het gisteren 40 jaar gele den was, dat de heer J. A. Keupe, hoofdopzichter van het gemeente lijke elektriciteitsbedrijf in over heidsdienst trad als monteur n.l. bij het Leidse elektriciteitsbedrijf werd hem, in het bijzijn van zijn echtgenote, schoondochter en klein kinderen in het kantoorgebouw van de gemeentebedrijven een huldiging bereid. Namens het personeel van de bedrijven, dat vrfjwel voltallig aanwezig was, werd de jubilaris toe esproken door de directeur, ir. F. lleichrodt. Dc heer Blcichrodt legde in zijn toespraak vooral de nadruk op do menselijke kwaliteiten van de hoofd opzichter, die door iedereen zeer ge waardeerd wordt omdat hij een op rechte belangstelling heeft voor zijn medemensen, onverschillig in welke functie hij werkzaam is. Dikwijls heeft hij b(j de directie de belangen van personeelsleden bepleit. Eon andere goede eigenschap van de Jubilaris is zijn bescheidenheid, voortkomend uit zelfkennis. In deze tijd, waarin de mensheid erop uit ia zijn eigen voortreffelijkheden van de daken te roepen, mag deze eigen schap zonder aarzelen een sieraad worden genoemd. Namens het personeel bood do directeur de jubilerende hoofdop zichter twee geschenken aan: een elektrisch achcerapparaat en een vulpen. Nadat de heer Keupe een dank woord gesproken had voor de ge schenken, maar vooral door de sym pathieke woorden dio hem door de directeur waren toegevoegd, was cr ?elegemheid, de jubilaris en zijn amfileleden geluk te wensen. Burgemeester dr S. Baron van Wijnbergen kwam na afloop van de huldigingssamenkomst de heer Keupe persoonlijk gelukwensen. WARMOND Wargiondse feesten. Ook dit jaar mochten de Warmondse feesten zich in een grote belangstelling verheu gen. Na een muzikale rondgang begaven velen zich naar 't Trefpunt, waar versohillende wedstrijden werden ge houden. De uitslag hiervan was als volgt: Schaken: 1. J. de Bruin, Oegstgeest; 2. P. Wassenaar; 3. H. de Goede. Sjoelbakken: 1. Mw. Honders; 2. mej. R. v. Stijn; 3. Bar. v. Voorst tot Voorst; 4. J. Spaargaren; 5. mej. J. Oudshoorn. Kaarten: 1. Dirk Roest; 2. Henk Veltenaar; 3. W. v. Egmond; 4. J. v. Winsen. Begunstigd door fraai zomerweer en onder een ongekende belangstel ling vonden dinsdagmorgen de kin derspelen plaats. Om de mooie prijzen werd hard gestreden en de uitslag was als volgt: Kegelfietsen voor jongens: 1. D. Hoefakkers; 2. H. v. d. Horst; 3. Arie lOoctdam; 4. Joop Beu-gelcdijk. Ezeltje prikken: 1. Theo Kool; 2. Klaas Kievots; 3. Theo Langemalre; 4. Johan v. Diest; 5. Henk v. Grieken. Ballenwerpen voor meisjes: 1. An neke Leemans; 2. dartie Moerkerk; 3. B. v. Hulst; 4. Adne v. d. Zon; 6. Annemarieke Broksterman. Eieren-race voor meisjes: 1. Gretje Heijl; 2. Ria Post; 3. Gina Koppers; 4. Fernadan Leenen. Zakjesploffen voor meisje: 1. Cor nelia Schakenborg; 2. Antje Wasse naar, 3. Tineke Vis; 4. Joke v. Tonge ren. Zaklopen jongens: 1. M. Kraan; 2. L. Boonstra; 3. Frans de Rooij; 4. Dik Duijnhoven. Ton-kruien voor neisjes: 1. Joke Lagas; 2. Henny v. Dijk; 3. Lenie Heemskerk; 4. Sarie Landman. Ezeltje prik voor meisjes: 1. E. v. Velzen; 2. Annie Roest; 3. Willy van Dugteren; 4. Annelies Hoek; 5. Gerda van Leeuwen. Ringsteken voor meisjes: 1. Lenie Kortekaas; 2. L. v. Tongeren; 3. Elly Roest; 4. M. Zandbergen. Ringsteken jongens: 1. J. v. Put ten; 2. Bert Beugelsdijk; 3. Henny Moerkerk; 4. Dik Breedijk. Hindernislopen voor jongens Hans Hoogkamer; 2. Siem v. Winsen; 3. Gerard v. Dam; 4. P. Schrier. Auto-race voor jongens: 1. Nico v, d. Horst; 2. A. Rijnbeek; 3. Wim Vis; G. Zwetsloot. Auto-race voor meisjes: 1. Nora Broksterman; 2. M. Schavenmaker; 4. Anneke Niekerk; 5. Leo v. Vliet. De prijzen werden uitgereikt door wethouder J. Dekker, 's Middags wer den de wedstrijden voortgezet, even eens onder grote belangstelling. Hier van was de uitslag als volgt: Koekhappen voor meisjes: 1. C. d. Horst: 2. C. v. d. Berg; 3. Lies van Rijn; 4. Riet Groen in 't Woud. Schijfschieten voor jongens: 1. Dolf v. Dijk; 2. Gerard Beugelsdijk; 3. Wim Meemelink; 4. Kees Waasdorp. Serveer-raoe voor meisjes: 1. Joke v. Kampen; 2. x'ini v. Velzen; 3. Greet Klaver; 4. Tini v. d. Horst. Naar de trein: 1. Chr. Zwetsloot; 2. Piet v. Rijn; 3. Wout Onderwater; 4. G. v. Niekerk. Met een voor de prijswinnaars en winnaressen toepasselijk woord en met muzikale medewerking van de Warmondse Fanfare werden op hel raadhuisplein de prijzen uitgereikt, Lezing te Leiden „Een kop groter wülen wij wor den" zegt de Nederlandse Rooms Ka tholieke Middenstand. Het Is niet hl- leen de bedoeling, het aantal leden uit te breiden, het gaat er de midden standsbond in dc bisdommen Haarlem en Rotterdam eerder om, de midden stander op een hoger plan te brengen door een hogere ontwikkeling. Grotere ontwikkeling betekent: een gezonde levensopvatting, meer per soonlijkheid en dus beter zakenman- Om dit doel te bereiken heeft het hoofdbestuur dc Stichting Katholieke Middenstandsontwikkeling in het le ven geroepen, door welke stichting cursussen gegeven worden, bestaande uit 20 lesavonden (van drie uur per avond), waarvan de leerstof is samen te vatten onder de drie leuzen: Le vensrecht, Levensplicht en Levens vreugde. Het bestuur van de N.R.K.M. afd. Leiden wil op de eerste bijeenkomst van de afdeling, maandag, 15 septem ber des avonds te 8 uur „In den Ver gulden Turk" 3recstrant, Leiden) komen tot een studieclub in de afde ling. Ook de afdelingen In dc omliggen de gemeenten, zijn van harte welkom op deze avond, waarop de heer J. v. Zonneveld te Leiden over het nut en het belang van deze cursus zal spre ken. De tweede dag. De tweede dag van de Warmondse feesten stond in het teken van de volksspelen. Begonnen werd met 't steeds weer op het programma prijkende tobbetje steken, de attractie van de volks spelen. Er werd kwistig met water gewerkt, hetgeen vooral voor de om standers 'n lachwekkend gezicht was. De uitslag hiervan was 'als volgt: 1. J. Winkel; 2. S. Scheltens; 3. Jan Heemskerk; 4. L. Heemskerk; 5. J. v. Rijn; 6. C. v. Winsen; 7. A. J. v. Velzen. Hierna werd een begin gemaakt met het ringsteken met auto. Ook hier werd vinnig om de prijzen ge vochten. De uitslag was: l.'Mw. v. Wissen-Moerkerk; 2. Mw. v. Klaveren-v. d. Struijs; 3. Jac. Schavemaker; 4. A. Versluijs; 5. Henk Tijssen. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de vierue prijswinnaar nl. Opa Versluijs 83 jaar is en nog mee deed aan het ringsteken zonder bril. Ook het stoeltje verwisselen had grote aftrek en ook hier een Scheepsberichten ALDEMARIN 10 sept. v. Karachi n. Aden; ALMKERK 10 sept. te Djibouti; ALWAKI 10 sept. te Duinkerken; AME LAND (t.) 10 sept. te St. Nazalro; BIL- LITON 11 sept. te Masbato; CALTEX PERNIS (t.) 10 sept. v. Rastanura nr. Lissabon; CALTEX ROTTERDAM (t.) pass. 10 sept. Pantellaria n. New York; CALTEX THE HAGUE (t.) 11 sept. te Osaka; CASAMANCE 10 sept. Las Pal- mas gepass. n. Bordeaux; CISTULA (t.) 10 sept. v. Pladju n. Singapore; DELFT pass. 10 sept. Dungeness n. Bremen; DUIVENDRECHT ft.) 9 sept. v. Dur ban n. Mombasa; GROOTE BEER (t.) pass. 10 sept. Ouessant n. Gothenburg: KERKEDIJK 10 sept. v. Bremen naar Antwerpen; KHASIELLA (t.) paw. 10 sept. Kaap Bon n. Gibraltar; KREBSIA (t.) 10 sept. v. Mena n. Yokkalchi; MAASDAM 10 sept. v. Le Havre naar Rotterdam; MOORDRECHT (t.) 10 sept. dw. Malta n. Lands End; MUIDERKERK 10 sept. v. Mombasa n. Tanga; NAESS COMMANDER (t.) dw. Algiers naar FawleyOLDEKERK 11 sept. v. Bang kok n. Singapore: ONDINA (t.) 11 sept. te Pladju; ORION 11 sept. te Oran; PERNA ft.) 11 sept. v. Singapore te Cebu: PRINS WILLEM OEOROE FRE- DERIK 11 sept. te Cleveland; STATEN DAM 10 sept. v. Le Havre en 10 sept. te Southampton; SUMATRA pass. 10 sept. Finlsterre n. Amsterdam; TAHA- MA pas6. 10 sept. Aden n. Suez; TEU- CER 10 sept. te Algiers; UTRECHT 10 sept. v. Colombo n. Aden; VAN CLOON 11 sept. te Wellington; VAN SPIL BERGEN 9 sept. v. Singapore n. Hong kong; ZEELAND pass. 10 sept. Gibraltar n. Tripolls. HECUBA 10 sept. te Amsterdam: ILOS 9 sept. te IJmuiden; LUNA 11 sept. te Rotterdam: PRINS WILLEM V 11 sept. te Rotterdam; SCHIE 10 sept. v. Rotterdam n. Amsterdam. ACILA (t.) 10 sept. te Curacao; AL- NAT1 10 sept. v. Santos n. Montevideo; ALPHARD 12 sept. v. Recife te Rio de Janeiro verw.! AMSTELBRUG 10 sept. v. Bremen n. Antwerpen; ANNEN- KERK 10 sept. v. Port Elisabeth naar East London: BENINKUST 10 sept. v. Bremen naar Hamburg; BOSKOOP 12 sept. te Tampa verw.; CAMEROUN- KUST 10 sept. v. Monrovia n. Abidjan; CERONIA ft.) 10 sept. te Aden; CHA- RIS 11 sept. to Ciudad Trujillo; CON- GOKUST 11 sept. te Antwerpen; GOOI LAND 11 sept. te Santos; HECTOR 10 sept. v. Antwerpen n. Bremen; HER MES 12 sept. te Cristobal; JOHANNES FRANS pass. 10 sept. Jamaica n. Cris tobal; KYLIX (t.) 10 sept. v. Curacao n. Porta Cardon; LAARDERKERK 10 sept. v. Abndan n. Basrah; MENTOR 10 sept. v. Porto Ordaz n. Amsterdam; OOSTKERK 11 sept. te Aden; ORANJE FONTEIN 10 sept. v. Hamburg n. Ant werpen; PENDRECHT (t.) 11 sept. te Napels; PRINS JOHAN WILLEM FRI- SO 10 sept. v. Santa Marta n. Balti more: ROTTI 11 sept. te Charleston; RIJNDAM 11 sept. te Cobh; SAMA- RINDA 11 sept. te New York; SLO- TERDIJK 10 sopt. v. New York naar Boston; STATENDAM 10 september v. Southampton n. New York; STENTOR 11 sept. te Port au Prince; TAPPAN- ZEE 10 sept. v. Algiers n. Triest; TA- RIA (t.) 11 sept. te Calcutta; TEGEL BERG 10 sopt. v. Hongkong n. Mojl; TELAMON 11 sept. te Porto la Cruz; THEMIS 11 sept. te Paramaribo; TO- MOCYCLUS (t.) 12 sept. v. Cabimas te Sydney verw.; VAN HEEMSKERK 10 sept. v. Mntndl n. Walvisbaai; VASUM (t.) pass. 10 sept. Pantellaria n. Mena al Ahmadi; WILLEMSTAD 10 sept. te Paramaribo. DONOEDIJK 11 sept. te Rotterdam; ILOS 11 sept. te Amsterdam; MAAS DAM 11 sept. te Rotterdam; MED AN 11 sept. v. Amsterdam n. Ciudad Tru jillo; OUWERKERK 11 sept. te A'dam n. Genu..; SCH1EE 11 sopt. te A'dam. DIEMERDIJK 11 sept. te Portland; STATUE OF LIBERTY (t.) 11 sept. te Suez; STEVEN 12 sept. te Lissabon ver wacht: TO WA pass. 11 sept. Madeira n. Santos. hevig gevecht om de prijzen. De uit- slzg was: 1. Clara Sikking; 2. Petra Meskers; 3. Riet Kortekaas; 4. Riet Heemskerk. Kruiwagen-race: 1. Th. Oudeveat; 2. W. Muller, H. Walenkamp cn J. v. Velzen. En hiermede was een einde geko men aan de volksspelen en verplaat ste men zich naar het feestterrein, waar de verschillende vermakelijk heden grote aftrek vonden. „St. Matthias". Wegens haar bijzondere prestaties in het afgelo pen seizoen heeft St. Matthias een uitnodiging ontvangen deel te nemen aan de kampioenswedstrijden te Bre da. Het ziet er naar uit, dat Mat thias deze uitnodiging zal aanvaar den.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5