WbiMlLmiLGM WlJ&5> Scherp LmiSTAD geel C. W. Roodenburg f Pottenbakker Herman Zaalberg overleden Nieuwe brug over Heimanswetering in gebruik gesteld DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA - Gisteren hoorden wij, dat ook Leiden het verzoek heeft gekregen van het nationale comité ter bestrij ding van de baldadigheid om een plaatselijke afdeling te stichten. Men heeft de gemeente om financiële bij stand gevraagd. Wij zijn geneigd dit comité aan alle zijden te steunen, in dien wij maar wisten waar we steun punten konden vinden. Enige jaren geleden heeft men in Leiden al eens iets gedaan het creëren van jeugd natuurwachters. Er werden enige malen speldjes uitgedeeld aan rijen kinderen a raison van 0.50, maar de bespelde jeugd wist eigenlijk niet goed wat zij met deze onderscheiding moest doen. Men heeft ook wachters aangesteld, van wie verwacht werd dat zij hun kameraadjes afhielden van vogelnestjes uithalen en takken afrukken, maar dat draaide uit op hevige vechtpartijen en blauwe ogen. En ook nu weer ontwikkelt het genoemde comité een wat vage acti viteit, die uitmondt in adelbrieven" (a 1.waarin de deelnemers ver klaren, dat zij zich als goede burgers zullen gedragen en de baldadigheid verfoeien. Maar wat bereiken wij daarmee? Wij geloven, dat de lieve jeugd meer heeft aan het goede voorbeeld van de ouders, aan leerzame praatjes van de onderwijzers en aan een wijde mogelijkheid om hun speldrift te Burgerlijke Stand Geboren: Siewert Jan z. van J. Posthuma en W. H. Bosma. Antonius z. v. C. van den Berg en M. A. van den Ing. Albertus Franciscus Adria- nus z. van J. M. van der Heijden en H. M. C. Devilee, Adrianus Cornelis z v. D. Heemrood en L. van Dam. Hen- riëtte Carla Mai-garetha d. van J. L. T. Oeberius Kapteijn en I. H. W. Dijkstra. Franciscus Johannes Maria z. v. P. de Haas en W. van den Berg. Joannes Aart z. v. J. Kromwijk en M. van den Bos. Raymond z. v. W. B. Blankenstein en A. F. Uittenhout. Overleden: J. A. Roman 73 j. m J. van der Mark 36 j. man. A. van der Vos 54 j. man. H. Bouchard 86 j. we duwe van G. Besuijen. Leidse agenda VRIJDAG, 12 SEPTEMBER „In de Vroolljcke Arke". Eerste dansavond in het nieuwe seizoen voor leden en introducé's. Lange Pieters- kerkkoorsteeg 15, 8 uur nam. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De bioscopen te Leiden zijn voor de week van vrijdag 5 tot 12 septem ber als volgt door de KFC gekeurd: Trianon: Spaanse Driften, strikt vol wassenen. Rex: Quo Vadis, veertien jaar. Lido: School voor misdaad, veer tien jaar. Casino: Het groene masker, acht tien jaar. (Donderdag?, vondcyclus: Frasquita, achttien jaar). Luxor Het dorp der zonden, acht tien jaar. POTLOOD en GEEST No. 540. Horizontaal: 1. gulhartig, 7, spil van een wiel, 8. vertelling, 9. soort café, 10. voorzetsel, 11. adellij ke titel in Engeland (afk.), 12. gem. in N.Brab., 13. bijb. figuur, 14. voor zetsel, 15. keg, 16. bedekking van een gebouw, 18. aanloop, 20. soort onder wijs (afk.), 21. overschot. Verticaal: 1. jongensnaam, 2. rund, 3. zijtak Donau, 4. bloeiwijze, 5. schei kundig (afk.), 6. benedendeel van de rug, 9. mandje, 10. hoogste punt, 11. plomp, 12, matig .karig, 13. buiging, 15. voegw., 16. halsdoek, 17. platvis, 19 lidwoord (Fr.), 20. scheikundig element (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 539. Horizontaal: 1. Kro, 3. tarn, 5. abt, 7. oma, 9. Loenen, 11. bij, 12. d.d., 13. editie, 16. zes, 17. eng, 19. tor, 20. s.o.s. Verticaal: 1. kea, 2. Otto, 3. toon, 4. maand, 6. blijde, 8. Meden, 10. ent, 11. bezet, 14. Isar, 15. iets, 18. ges. kunnen uitleven: speelweiden en sportterreinen. Waar de jeugd ge remd wordt, daar lopen uw ramen eerst goed gevaar. De Kamer van Koophandel en het gemeentebestuur hebben met succes bij de Leidse P.T.T. gepleit voor het plaatsen van een brieven bus aan de achterzijde van het Leidse postkantoor. Het was ook allemaal een beetje moeilijk; de P.T.T. had verschillende kantoren aan de Boom- markt, o.a. de Rijkspostspaarbank, maar de bezoekers konden hier hun brieven niet kwijt. Nu is er echter een brievenbus op de Boommarkt gekomen en het leven in Leiden is wéér iets gemakkelijker geworden. DIR. J. VAN DEVENTER NAM AFSCHEID VAN ,TOUWFABRIEKEN' LEIDERDORP Woensdag 10 september is voor de heer J. van Deventer een wel heel bijzondere dag geworden! Op 29 juli jl. is hij als onder-directeur der N.V. Vereenigde Touwfabrieken en be- drijfs-directeur van de fabriek te Leiderdorp, na een 47-jarig dienst verband, met pensioen gegaan. In praktisch alle vestigingen van dit concern is de heer Van Deventer tij dens deze vele jaren korter of lan ger als bedrijfs-directeur werkzaam geweest, waarvan de langste tijd (van 1934 af) als directeur te Lei derdorp. Op 15 november 1956 moest de heer Van Deventer de actieve uit oefening van zijn functie als gevolg van zijn minder goede gezondheids toestand, beëindigen. Hoewel ieder zijn wens de ven nootschap in alle stilte te verlaten wilde eerbiedigen, nam toch het verlangen, afscheid van de heer Van Deventer te nemen, zij het in intie me kring steeds krachtiger vormen aan. En zo kwam het, dat de heer Van Deventer woensdag, vergezeld door zijn echtgenote, de cantine van het administratiekantoor te Leiderdorp betrad om aan degenen, met wie hij zovele jaren had samengewerkt, ge legenheid te geven hem ten afscheid de hand te drukken. In de cantine hadden zich o.m. ver zameld de onder-directeuren, de he ren H. B. Haanappel, bedrijf Leider dorp, R. E. D. Barmen 't Loo, bedrijf Maassluis, B. H. Knoppe en H. P. Wintjens, hoofdkantoor Rotterdam, de heer B. F .Krantz, directeur der N.V. Ned. Koperenbuizenfabri°k, de procuratiehouder-bedrijfsleider der vezelafdelingen te Leiderdorp, de heer I. Vogelenzang, de heer M. Vel- lekoop, procuratiehouder hoofdkan toor Rotterdam, de procuratiehouder der N.V. Neko, de hier W. J. de Ko ning, afdelingchefs, de voltallige on dernemingsraad, personeelsleden, die hun 50-jarig en 40-jarig dienstjubi- leum hebben gevierd, e.a. Nadat de heer en mevrouw Van Deventer door de maatschappelijk werkster en de personeelschef waren binnengeleid en verrast door de vele „bekende gezichten" zich met ver schillende van hen hadden onder houden, heette de heer H. B. Haan appel de heer en mevrouw Van De venter hartelijk welkom. Vervolgens leidde hij de heer P. J G. Polhuys in, die als een der oudste chefs namens allen het woord zou voeren. Spreker gewaagde van de enorme groei van het bedrijf en ging dit in het bijzonder na voor wat betreft de fabriek Leiderdorp. Wat is echter het verschil tussen een mens en een fa briek, vroeg de heer Polhuys zich af. De fabriek wordt telkens opnieuw geboren; die moet jong blijven. Maar wie eraan verbonden zijn, worden oud. Oud en jong passen op den duur niet meer bij elkaar. Dan volgt er scheiding en elke scheiding doet pijn. Spreker eindigde met de wens, dat de heer en mevrouw Van Deven ter nog vele gelukkige jaren gege ven mogen worden. Bij het gouden armbandhorloge, dat de heer Van Deventer bij diens veert'gjarig jubi leum door het personeel werd aange boden, overhandigt spreker hem au een gouden armband, alsmede een projectiescherm. Onder hartelijk applaus neemt de heer Van Deventer de geschenken van het personeel Leiderdorp, en de staffunctionarissen van het hoofd kantoor en de overige fabrieken, in ontvangst. Door de welgemeende woorden van een van zijn trouwste en oudste medewerkers zei de heer Van Deven ter diep getroffen te zijn, alsook door de ontvangst. Hij zegde de aanwezi gen en allen, die hieraan hebben me degewerkt, heel hartelijk dank. Hij was blij verrast met de ge schenken, waarin vele aangename herinneringen zullen voortleven. Hij wenste tenslotte allen een goede toe komst en het allerbeste toe. Alle aanwezigen kregen vervol gens gelegenheid, persoonlijk van de heer Van Deventer afscheid te ne men. Het was, alles bij elkaar, een indrukwekkend afscheid. Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A met ingang van 1 januari 1958 voor de faculteit der geneeskunde (gedetacheerd bij de röntgenologie) dr. J. H. Meilink, voor de cardiologie dr. Fr. A. Ro- drigo, voor het jaar 1958; voor de Zelfs bij bewolkte hemel straalt de zonmet Flexa- geel in de kamer! Zo sprankelend, zo zonnig zo fel - en 't gaat zo snel op houtwerk en muren. de verf voor hst schilderfeest Vraag het gratis boekje 'Knap het op met kleur' n FLEXA, postbus 2. Leiden FLEX A O.A. VERKRIJGBAAR BIJ: 't Verfhuis LEIDEN NIEUWE RIJN 49 't Verfhuis LEIDEN HERENSTRAAT 34 (Advertentie) heelkunde dr. J. A. Noordijk, voor de inwendige geneesk. D. Smeen, al len thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar. Met ingang van 1 september 1958 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst voor de verlos kunde F. Kroes, thans hoofd-assis- tent in tijdelijke dienst. Alsnog voor het tijdvak van 1 mei 1958 tot en met 31 december 1959 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de psychiatrie M. M. Th. Ceha, thans wetenschappelijk ambtenaar lste klasse. Oudste inwoner van Leiden In de ouderdom van 97 jaar is te zijnen huize, Franchimontlaan 9, over leden de heer C. W. Roodenburg. De heer Roodenburg, die in vroe ger jaren een kruideniersbedrijf had in de Nieuwsteeg, doch sinds jaren in de Franchimontlaan bij zijn dochter, mej. A. Roodenburg, woonde, was de oudste inwoner van Leiden. Er zijn nog drie inwoonsters, die hem in ja ren overtreffen. De heer Roodenburg was sinds '32 weduwnaar. Een van de meest bekende onder de Nederlandse pottenbakkers, de heer H. Zaalberg te Zoeterwoude- Rijndijk, is gisteren in de leeftijd van 78 jaar overleden. Op 16 januari 1880 werd Herma- nus Zaalberg te Leiden geboren als zoon van een bekend koperslager. Aanvankelijk tekende en boetseerde de heer Zaalberg veel voor de Leidse katoendrukkerij, waar hij als ont werper werkzaam was. Maar dat be viel hem niet: 20 jaar oud trad hij in dienst van de aardewerkfabriek van Brouwer maar hij wilde meer zijn eigen ideeën ontplooien en daar om begon hij, samen met de heer D. Nieuwenhuyzen die onlangs overle den is, een eigen potterie. De situatie van het bedrijfje was onder invloed van de oorlogsomstan digheden echter zodanig, dat in 1916 de heer Nieuwenhuyzen zich uit de zaak terugtrok. Het pad van de heer Zaalberg ging niet over rozen want had tot dusver de heer Nieuwenhuyzen zich met het glazuren en met de eigenlijke bak- techniek beziggehouden, alléén aan het roer, moest de heer Zaalberg zich nu ook gaan verdiepen in de cera- mische scheikunde. Daarbij bleef hij zijn eigen ontwer pen maken, en hij zocht daarbij de schoonheid niet in een overvloed van decoratie doch in een stijlvolle een voud. Wat in jaren van harde strijd steen voor steen was opgebouwd brandde in 1929 tot de grond toe af. Maar Herman Zaalberg liet zich hierdoor niet afschrikken. Hij herbegon met een bewonderenswaardige moed en doorzettingskracht en hij smaakte 't geluk om zijn bedrijf te zien herrij zen als een met een goede naam tot ver over onze grenzen De verdien sten van de overledene werden o.m. erkend in zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Op zaterdag 13 september a.s., des middags om twee uur zal het stoffe lijk overschot op de begraafplaats „Rhijnhof" ter aarde worden besteld Alphen a. d. Rijn uit bruggenmisère verlost Zonder enige officiële plechtigheid, een gewoonte waaraan de diensten van rijk en provincie traditioneel vasthouden, is woensdagmiddag om streeks half één te Alphen a. d. Rijn de nieuwe provinciale, brede en hoog gelegen tweeklaps ophaalbrug in ge bruik genomen. Het verwijderen van enkele borden die tot dusver tot afsluiting van de weg en tot omle'ding van het ver keer dienden, was het enige „cere monieel" waarmede een twee-jarige werkperiode is afgesloten en een nieuwe tijd van grote dienstbaarheid is ingeluid. Toch is het kunstwerk dat de bouwmaatschappij Vobi onder super visie van de provinciale ingenieurs T. J. Hanskamp (onderbouw) en J. C. Teekens (bovenbouw) heeft gebouwd, er niet minder fraai om. De laatste loodjes wegev zwaar en deze brug is in zekere zin een „laat ste loodje" en wel heel in het bijzon der voor het scheepvaartverkeer van Rotterdam, langs een vee) kortere route dan tot dusver moest worden gevolgd naar de andere havenstad van ons land: Amsterdam. Met de in gebruikname van deze brug is de laatste belemmering weggenomen om die route bevaarbaar te maken voor schepen van rond 2000 ton. En wij denken dan in het bijzonder aan de industriële ontwikkeling van ons land, aan de handel en de handel drijvende middenstand, die alle in eerste instantie van ie nieuwe moge lijkheid voor transport etc. zullen gaan profiteren. Ook plaatselijk gezien en gelet op het streekbelang mist de brug haar betekenis niet. Ze zal vooral ook van grote nut blijken te zijn ten behoeve van de zware industriële trans; :>rten van en naar alle richtingen door het land, als wij het oog gericht mogen houden aan de vele in die streek reeds gevestigde industrieën en be drijven. Maar als wij denken aan de reali sering van een groots plan der ge meente Alphen a. d. Rijn om aan de Heimansvetering een nieuw indus triegebied te gaan stichten dan springt het belang van deze nieuwe brug heel scherp in het oog tegen de achter grond van de oude, zeer smalle en kwetsbare draaibrug bij 's-Molenaars, wier ta_ak de nieuwe thans heeft over genomen. De gemeente heeft inmiddels de aanleg van een weg ter ontsluiting van genoemd industriegebied aanbe steed. Deze industrieweg krijgt een aansluiting op de nieuwe brug. De sloper heeft intussen zijn werk aangevangen. Het brugdek van de oude draaibrug is inmiddels verwij derd en beukt de slopershamer en trilt de drilboor nu in de oude brug- gehoofden. Het pand vlak bij de oude brug is reeds gesloopt om plaats te maken voor de verruiming van de in vaart van Rijn naar de Heimanswete ring, die vanzelfsprekend in breedte gelijk zal komen te staan met de doorvaartmogelijkheid, die de nieuwe brug schept. Nu is het slechts een kwestie van enkele weken meer en de grote 2000 tonners zullen met groot gemak door de Rijnstreek naar Am sterdam varen uit Rotterdam via de Gouwe en de Rijn. Met gerechtvaardigde trots hebben ir. Hanskamp en ir Teekens, verte genwoordigers van „Hollandia" en „Heemaf", de leveranciers van de electrische installaties en van de bouwmaatschappij „Vobi" die het ge heel heeft uitgevoerd, alsmede enke le opzichters en bouwkundigen van de provinciale waterstaat, vergenoegd hun blikken laten glijden over het kolossale bouwwerk en zij knikten elkaar voldaan toe. De provincie kan er trots op zijn, maar Alphen a. d. Rijn zeker niet minder nu zij met dit laatste van de zes bruggen, welke alle berekend zijn op de toekomst, in lokaal en interlo kaal opzicht uit haar bruggenmisère is verlost! Schaken. Ter opening van haar winterseizoen hield de Alphense Schaakclub een gongschaakwedstrijd, een gebeurtenis die bij ASC reeds tot de tradities is gaan behoren. De Philidor-speler J. Koet, die eigenlijk voor de af va! wedstrijd te gen A. H. Hooijer moest spelen, nam ook deel aan de gongschaakwedstrijd. Hij won in de eerste groep al zijn partijen, waarmede hij een prachtig resultaat boekte. De partij voor de af val wedstrijd wordt rui a.s. vrijdag avond gespeeld. De prijswinnaars zijn: groep I: 1 J. Koot, 2. D. Posthum0, 3. L. Kante been. Groep II: 1. A. H. Hooijer, 2. W. j v. d. Roest, 3. A. Zweers, na loting met G. Schuilenberg, J. Kempen en H. de Ruiter, welke allen twee pun ten scoorden. Groep III: 1. mr Norbruis, 2. H. de Ruiter, na loting met J. G Kardol die derde werd en N. E. Plantfeber, die alle drie punten behaalde. Groep IV: 1. J. Lemkes, 2. J. J. v. Oort, 3. J. Wagenaar Groep V: 1. A. Rademaker, 2. H. v. Ofwegen, 3. H. W. v. Teeffelen. De volgende week wordt begonnen met de wintercompetitie. Feestelijkheden rond Nut-jubileum. Zoals wij eerder in een artikeltje hebben bericht, bestaat het departe ment Alphen a. d. Rijn van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen op 00 'anuari 1959 anderhalve eeuw. et bestuur schenkt aan dit feit bijzondere aandacht. Het heeft in een ocht-ledig programma aandacht geschonken aan alle facetten van zijn doelstelling. Op 23 september a.s. vangt de vie ring aan met een kleinkunstavond in de grote Nutszaal, waaraan de mede werking is verzekerd var Tini van Maaren, cabaretière, Tom van Maa- ren, conferencier; Wim Burger, snel tekenaar; Jip Vogel, pianist en solist en 't Leedy Trio, muzikaal ensemble. Maandag 3 november volgt een balletavond, onder artistieke leiding van Hans Snoek en o.l.v. de ballet- meester Jan Rebel. Pianisten zullen zijn Luctor Ponse en Peter van Zan ten. Dinsdag 15 december geeft het Nut een muziekavond onder de aankon diging „Met Mozart aan de wandel", met medewerking van het ensemble „De Toverfluit". Dit programma zal gevarieerd zijn in vocale, instrumen tale en voordrachts-gedeelten onder leiding van Wim Verhagen. Solis ten zijn de sopraan Aukje Karse meyer-de Jong en de bariton Her man Ernmink. Aan de piano zit Ge rard van Krevelen, onder wiens lei ding voorts een solisten-kwartet zal musiceren. Wim Verhagen verzorgt voordrachten. Op woensdag 7 janu ari komt het Sprookjesgezelschap „Anneke Elro" op bezoek. Het brengt „Repelsteeltje" uit Sprook jesland voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Het glansrijk middelpunt van de feestviering belooft te worden de avond van 22 jjanuari dat in „Avi fauna" wordt gegeven en waaraan drie orkesten van verschillend gen re en diverse artisten alsmede een amateur-balletgezelschap medewer king zullen geven. Deze avond wordt ingeleid met een kort officieel ge deelte waarin „Enige zeer belangrij ke bezoekers" het woord zullen voe ren. Op deze avond zullen enige dans groep j es van Nuts-jongelui, die reeds met de voorbereiding ervan zijn begonnen, tonen hoe men in 1809, 1859, 1909 danste en hoe de jeugd van nu danst. De vraag hoe de jeugd over 56 jaar, dus in 2009 zal dansen, mogen liefhebbers tot uiting brengen. Het paar dat het meest frappante antwoord geeft krijgt een prijs. Maandag 9 maart worden twee toneelvoorstellingen gegeven, des middags één en des avonds één, beide keren in het Nutsgebouw. Op gevoerd wordt „De Vrek" van Mo lière, door het Amsterdams toneel gezelschap Puck. „Vogelvreugd" Onder voorzitter schap van de heer S. Linting is in hotel „Centraal" een drukbezochte ledenvergadering gehouden van de Vogelvereniging „Vogelvreugd". Blijkens mededeling van de voor zitter is het aantal leden in de af gelopen zomermaanden met vijf toe genomen. De leden wei-den opgewekt de ko mende winteravonden, welke een leerzaam karakter zullen hebben, trouw te bezoeken en anderen te in viteren, mede uit propagandistische overwegingen. Het houden, verzor gen en kweken van vogels is een mooie en leerzame vrije-tijdsbeste- ding, waaraan een ieder op zijn tijd behoefte heeft, aldus het verslag van de secretaris. De volgende routine-bijeenkomst is bepaald op 9 oktober in hotel „Centraal". BOSKOOP Schaakclub „Inter Nos". Op de deze week in hotel „Neuf" onder lei ding van de voorzitter de heer A. Sytzema Sr. gehouden jaarvergade ring van „Inter Nos" werd uitvoerig gesproken over het vraagstuk van de ledenwerving. In het afgelopen jaar hebben enkele leden door vertrek naar elders of anderszins voor het lidmaatschap moeten bedanken. In tegenstelling met andere jaren heb ben zich in hun plaats geen nieuwe leden aangemeld. Na de notulen volgde het jaarver slag met prijsuitreiking. De wissel beker kwam voor de tweede maal in het bezit van de heer A. Bonefaas, terwijl bovendien medailles werden uitgereikt aan de heren K. Slinger land en W. J. Spaargaren als eersten in de beide anderen groepen van de wintercompetite. Voorts werden prij zen uitgereikt aan de winnaars van de zomercompetitie en aan de leden die voor hun tiental de beste resultaten in de L.S.B.-competitie hadden be haald resp. N. Cok, dr. Flim en T. v. d. Berg (na loting). Het financiëel overzicht van de penningmeester de heer C. van Veen vermeldde een vooruitgang van de kasmiddelen. De avond werd verder gevuld met een snelschaak wedstrijd in drie ron den. HAZERSWOUDE Wethoudersbenoeming aanvaard. De heer C. A. van Dam, die b;j de laatste raadsvergadering benoemd is tot wethouder en deze benoeming nog een paar dagen in beraad wilde hou den. heeft niu zijn benoeming aan vaard. NIEUWKOOP Geb.: Robertus Maria z. v. J. L. Kwaakenbos en J. A. van der Hoorn. Ondertr.: P. Vink, 22 jr en T. M. de Beer, 17 jr; N. van Vulpen, 24 jr en M. Kat 22 jr; Th. H. Markman, 31 jr en W. J. de Rijk, 22 jr. Getr.: H. Hoogendoorn, 26 jr en A. A. Schouten 24 jr. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Donderdag 11 September 1858. Advertentie: Een schoenmaker, die de bekwaamheid heeft om in een leerhandel de leeruitstiij- derij te kunnen waarnemen, kan zich, mits bewijzen van zedelijk gedrag kunnende overleggen, tot het verkrijgen eener vaste be trekking vervoegen bij L. Tliys, Nieuwen Rhijn. ALKEMADE Geboren: Cornelia H. d. van J. Rietveld en G. Schalk. Rudolphus H. z. van Th. E. Akerboom en A. M. Zaal. Wilhelmina A. d. J. P. Oudam en M. C. Jansen. Ondertrouwd: A. S. van Zwieten en A. M. C. Straathof. Gehuwd: C. A. de Jong en W. M. Loos. N. Th. Kuiper en C. M. Heems kerk. ST0MPWIJK Heropening St.-Boys-terrein. De voetballers, die de laatste jaren wel eens op het St.-Boys-terrein speelden, hadden, als zJj het grasveld zagen, direct hun mening klaar nl. wat een slecht veld! Die mening was ver klaarbaar en vond zijn oorzaak in een verzakking van de grond, waar vroe ger een sloot gelegen had en die van doei tot doel liep. Herstel van deze vrijwel onhoudbare toestand was on mogelijk door de te hoge financiële lasten. Gelukkig voor St-Boys, dat de terreinafkeuring door L.V.J3. steeds dichter voelde naderen, was het ge meentebestuur van Leldschendam zo welwillend door een grote subsidie het voor St.-Boys mogelijk te maken het terrein te herstellen. Grote jtuk- ken van het veld zijn nu opgehoogd en geëgaliseerd, terwijl ook een nieu we afrastering is aangebracht. Zon dag a.s. zal voor de wedstrijd St.-Boys 1.Rouwkoop 1 het terrein met een korte plechtigheid worden heropend. Marktberichten GOUDA, 11 sept. Kaas. Aanvoer 168 partijen, notering eerste kwaliteit per kilogram 22.10, tweede kwali teit 1.901.99, extra kwaliteit 2.11 2.54, handel flauw. BARNEVELD, 11 sept. Eierenvei- ling. Coöperatie Veluv/se Eiervei- ling BarneveldEde. Weekaanvoer circa 1.100.000 stuks, handel vlug, hennen-eieren zeer vlug, prijzen eieren: 4450 gram 7.91—9.91; 50— 55 gram: 10,31—13,22; 55—60 gram: 13,59—14,98; 60—68 gram: 15,12 16,69, alles per 100 stuks. Eierveiling S.B.E.: aanvoer 208.080 stuks, handel vlug, prijzen eieren: 4555 gram: 8,1613.10; 5560 gr.: 13,58—14,85; 60—69 gr.: 15,10—16,80; eende-eieren: 5565 gr.: 8,1911, eende-eieren 65—73 gr.: 11,1012,54 alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.900.000 stuks, handel zeer vlug, prijzen kipeieren: 15,7517S,25, algemene prijs 16.per 100 stuks; kiloprijs 2,58, basis 62 gr., henne-eieren 9.00—14,75, kiloprijs 2.002.59, gewicht 45 tot 57 gram. Pluimveemarkt, aanvoer 69.000 stuks, prijzen slachtkippen 1.801.90 per kg.; slachtkuikens 2.002.20 per kg.; ganzen 7.007.50 per stuk, han del kalm. Prijsnotering Gelders-O verijsselSe vereniging van eierhandelaren: grote eieren 15,75—16,50, gewicht 62—68 gr. kleine eieren 14.0015.50, gewicht 5661 gr., henne-eieren 8.0010.00, gewicht 3949 gram. R'VEEN, 10 sept. Bloemen. As ters 917, Montbretia 815, Ornitho- galum 38—60, Gladiolen 12—24, Dah lia 722, Anemonen 1424, Freesia 727, Phigostegia 12—28, Troschry- santhen: Marianne 2032, Septem ber Yellow 22—35, Catworth 13— 26, Oldland Scepter 2745, Precose 3032, Clazina Mary 2845, Shirley 1842, Breitner 2527. Delighfull 24—36, Shirley White 32—49, Beryl 3047, Crimson Champion 2128, Garden White 2839 p. bos. Idem geplozen: Migoli 611, Millersdale -510, Champion 914, Whtie Joy 13- 15, Alfretton 811, Rosa Adam 79, Devils Cap 1113, Daydream 79, Gerbera 7. Am. Anjers 4—14 per stuk. Groente. Aardbeien 2e oogst 0.93, Kropsla 36, Andijvie 7—8, Komkommers 2223, Tomaten A 37 44, id. B 3546, id, C 20—29 id. afw. 2028. Snijbonen 3547, Kas- snijbonen 6177, Dubb. stambonen 3048, Stokprinsenbonen 3660, Pronkbonen 1523, Auguiken A 57, idem B 36, id. r 27.90, id. DA 15.70, idem D 1414.50, id. CD 14.20 per 100 kg. RIJNSBURG, 10 sept. Bloemen. Gladiolen: Flower-Dream 40O510, Danny Boy 300470, Sneeuwprinses 250460, Nieuw Europa 450600, Mansoer 200260, Beatrix 330—440, Acca 200310, Swansousie 300430, per 100. Troschrysanthen: Shatworth 2T—46, Shirley 40—67, Wendie 30—40, Mosquito 2840, Bright Eay 3346 per bos. Geplozen Chrysanthen: Mi goli 710, Millersday 69, D-Dream 1012, Am. Anjers 510 per stuk. Asters: Bouwman 80110, Rozen 100180, Jugend 200280, Enkele 50140, Dahlia's: Glorie van Heem stede 100-130, Bacchus 110140, Ger- ry Hoek 120160, Punty 140—150, Kochelsee 80100, Paspartout 80 100, Lipoma 100140, Elsjes 80—120, Helianthen 100200, Scabiosa 100 118, Catananse 60-70, Ornithogale 400 610, alles per 100. TER AAR 10 sept. Groente. Kas- snijbonen 74—83, idem stek 25—50, snijbonen 2753, stokprinsessebonen 3246, idem B. 26—28, stamprinsesse- bonen 2841, idem B. 25—26, spelc- bonen 2028, witte pronkers 15—19, tomaten A 3343, idem B. 32—48; to maten C. 20—28, idem CC 20, idem bonken 2030, waspeen 10—12, andij vie 710, winterpeen 6, groene kool 7—10, spinazie 7, postelein 4—7, uien 78, rode kool 7—12, witte kool 6, sav. kool 10, kroten 6, prei 11 ct. alles per kg., sla 36, bloemkool A 2037, idem B. 15—20, idem C 10—12, kon> kommers 8—17 ct. alles per stuk; sel derij 3—4, bospeen 10—14 ct. per bos. Appelen: Zigeunerinnen 13—14, Transparant de Croncels 22—25. Pe ren: Franse Wijnpeer 13—15, Juttepe- ren 14, Triomphe de Vienne 33—37 ct. alles per kg.: meloenen 63—80 ct. per stuk. Augurken: fijn 57, fijnbasterd 38 ct. per kg. Basterd 28.90—30.00, grof A. 15.80—15.90, grof 1 13.80 14.50; CD. 13.00—14.00 E. 3.30—4.50. VINKÜVEEN, 10 sept. Groente. Andijvie 7—8, Groene kool 12, Pos telein 616 Spinazie 19—25, Toma ten 20- 50, Pronkbonen 15—21, Kas- snijbonen 5169, Snijbonen (natuur) 50—63, Stambonen 2555, Stokprin- sessen 25—48 p. kg. Bleekselderij 8— 9. Knolselderij 1317, Komkommers 823, Sla 39 per stuk. Bospeen 22 29 ct. Peterselie 6, Selderie 24 p. bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2