Imam RIJNSTREEK Tien doden bij het ongeluk Nederlands marine-vliegtuig rrP -M&- óbjmasTAD Veertig jaar bij de Lichtlabrieken Jubileum de heer Th. v. d. Burgh DUINSTREEK TWEE DER SLACHTOFFERS UIT LEIDEN AFKOMSTIG WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COUP/NT PAGINA 3 f/t V O KNELLENDE OMHELZING Vanmorgen gingen groenen voor bij: kaalhoofdige wat zorgelijk-bleke jongens, wie het is aan te zien, dat zij met enige weemoed aan hun school jongenstij d terugdenken. Want nu begroet de Leidse „Alma Mater", die men zich het best kan voorstellen als een oude strenge tante, hen met een knellende omhelzing en zij moeten allerlei rare dingetjes doen. Zij wor den toegeschreeuwd door jongelieden met een stem, die nog jeugdig ge noeg is om óver te slaan, als zij zich kwaad willen maken, en zij moeten zich een plaats in de studentenmaat schappij veroveren. Het ontgroenen is een oeroud ge bruik hebben wij ons laten vertellen. Negerstammen in het hartje van Afrika ontgroenen ook, bij hebben naast de kastijdingen zelfs zo iets als een colloquium, waarin de neger jongelingen het verschil tussen aap en knaap goed in het oog krijgen, Wij horen ook: „ontgroenen is een schone traditie, die de aankomende studenten leert, dat het studenten burgerschap een kostbaar bezit is, dat met moeite verworven moet worden. De bomen van de ovsrweg Haag- wegHerenstraat—Kanaalweg zijn gisteravond van twee minuten over half acht tot tien voor acht dicht ge bleven. Waarom?, zullen de ongedul dige weggebruikers zich afgevraagd hebben. Omdat de trein voor Utrecht, die op het station om vijf over half acht gereed voor het vertrek stond motorstoring of iets dergelijks had. Het sein veilig was reeds gegeven en de bomen waren dichtgedraaid. Een zegsman van de spoorwegen ver klaarde, dat men op dit moment niet kon voorzien hoelang de storing zou duren: Eén minuut of vijf minuten. Maar wij stellen daartegenover, dat de storing een kwartier heeft ge duurd en wij vragen in het algemeen: had men aan de overwegwachters niet kunnen opdragen de bomen weer open te draaien? Men zou over de overwegen in Leiden een hele boom kunnen opzetten, er wordt trouwens genoeg over gepraat. Zij zijn niet po pulair, zij zijn over het algemeen veilig, maar verre van vlug. G. DE VOS KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN De heer G de Vos, hoofdmachinist bij de S.L.F., herdacht heden het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij dit energiebedrijf. Op het stadhuis werd de heer De Vos door de burgemeester, in tegenwoordig heid van de wethouder voor de be drijven de heer Stolp, de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. In de direktiekamer van de Licht fabrieken sprak de directeur, ir Y. Ykema, zijn waardering uit voor de heer De Vos, die gedurende een lan ge reeks van jaren der hem opgedra gen taak uitstekend heeft vervuld. De direkteur wenste de jubilaris geluk met zijn onderscheiding en ju bileum en sprak de beste wensen uit voor de resterende jaren. Spreker overhandigde tevens dc oorkonde en de gratificatie van het gemeentebe stuur. Ook zijn direkte chefs getuig den van hun lof voor het werk van de heer De Vos. Namens de perso neelsvereniging v/erd hem door de voorzitter een cadeau aangeboden als aandenken aan deze dag. In de fabriekscantine viel de heer De Vos een hartelijke huldiging door zijn naaste collega's ten deel en wer den hem diverse geschenken aange boden. Namens zijn vakorganisatie werd de heer De Vos toegesproken door de heer Schüller van de Alge mene Bond van Ambtenaren, die zijn woorden met een attentie onder streepte. Na al deze blijken van vriendschap en waardering dankte de heer De Vos allen hartelijk voor de wijze, waarop deze dag tot een voor hem onvergetelijke is gemaakt. Leidse agenda VRIJDAG, 12 SEPTEMBER „In de Vroolijcke Arke". Eerste dansavond in het nieuwe seizoen voor leden en introducé's. Lange Pieters- kerkkoorsteeg 15, 3 uiur nam. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De bioscopen te Leiden zijn voor de week van vrijdag 5 tot 12 septem ber als volgt door de KFC gekeurd: Trianon: Spaanse Driften, strikt vol wassenen. Rex: Quo Vadis, veertien jaar. Lido: School voor misdaad, veer tien jaar. Casino: Het groene masker, acht tien jaar. Donderdagavondryclus: Frasquita, achttien jaar). Luxor Het dorp der zonden, acht tien jaar. Gistermiddag om tien minuten voor twee werd op de Breestraat een tram, die in de richting van het Kort Rapenburg reed, door een vrachtwa gen geramd. De vrachtauto, komend uit tegengestelde richting, moest uit wijken voor een motorrijder. De chauffeur kwam hierdoor op de lin kerweghelft, precies op het ogen blik, dat de tram naderde. De tram wagen werd aan de linkerzijde nogal beschadigd en ook de laadbak van de vrachtauto kreeg het zwaai te ver duren. De tram had evenwel bijna geen vertraging en kon op eigen kracht haar weg vervolgen. GEM. AANKONDIGING VERORDENING TOT VOORKOMING VAN HELING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie dier gemeente (kamer 125) voor een ieder geduren de drie maanden ter lezing is neder - gelegd de Verordening tot voorko ming van heling, vastgesteld door de Gemeenteraad bij besluit van 21 juli 1958 en goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 26 augustus 1958. Deze verordening treedt in werking op een nader door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum. SHOW DE WITS HANDELSHUIS Gisteren is in de Stadsgehoorzaal de driedaagse show geopend van A. de Wits Handelshuis. Het betreft hier een show van oliestook-apparaten en Fobrux stalen keukenmeubelen, iets nieuws op het gebied van inrichten van keuken en laboratorium. Specialist in Leidse uitbreidingsplannen Een bekwaam en bij zijn superieu ren om zijn inzicht in onteigenings kwesties en uitbreidingsplannen zeer gewaardeerde ambtenaar, de heer Th. v. d. Burgh, herdacht gisteren het feit, dat hij voor veertig jaar in Leidse gemeentedienst trad. Begon nen als leerling-ambtenaar op de afdeling Openbare Werken van de gemeente-secretaris, bekleedt de ju bilaris thans de rang van hoofd commies A. Tijdens een gistermiddag in ,,Het Gulden Vlies" gehouden intieme bij eenkomst zijn grote bescheiden heid lag hieraan ten grondslag moet het de heer Van der Burgh wel duidelijk zijn geworden hoe zeer zijn persoon en werk in de ambtelijke kring, doch ook daarbuiten, worden gewaardeerd. Zijn direc4e chef, mr. J. Bool, die met de wethouder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen, het College van B. en W. vertegenwoordigde, schonk in een hartelijke toespraak aandacht aan de veelzijdige kwaliteiten van de jubile rende ambtenaar, wiens plichtsbesef spreker zag dit niet als een ge meenplaats zeer groot en wiens toewijding voor de gemeentelijke zaken enorm is. De jubilaris stelde hij dan ook gaarne tot een voorbeeld van vele hogere en lagere ambtena ren. Een enveloppe met inhoud en de oorkonde van de gemeente onder streepten dit woord van waardering en felicitatie. Mr. Th. J. C. Verduin, chef van de afdeling Openbare Werken, weidde eveneens uit over de hoge plichts opvatting van de heer Van der Burgh, die zich in de loop der jaren heeft weten te ontwikkelen als een all round ambtenaar, wiens plichtsbesef mede voortvloeit uit diens religieuze overtuiging. Voorts stelde spreker het belangrijke aandeel, dat de jubi laris in uitbreidingsplannen heeft in het licht, om er vervolgens op te wijzen, dat de heer Van der Burgh in onteigeningskwesties, waarvan hij de jurisprudentie terdege kent, een steunpilaar van de afdeling is. Met gepaste trots, aldus spreker, kunt u op de achterliggende periode terug zien. Namens de afdeling bood mr. Ver duin de jubilerende ambtenaar een Leidse Jeugd Tour met bromfietswedstrijd „Rijdt vanavond een route over vijf spoorwegovergangen van vijf ver schillende spoorlijnen. Tijd 2'/* uur. Tweemaal over dezelfde overweg gaan is verboden". Dit zou een van de drie aardrijks kundige opdrachten kunnen zijn, die iedere avond als eerste opdracht ge geven zullen worden in de nieuwe wedstrijd voor de bromfietsers. De eerste wedstrijd is zo goed be vallen, dat op eenparig verzoek der deelnemers op 16, 17 en 18 september deze driedaagse avondwedstrijd is uitgekiend. Bij het finishen krijgt iedere ploeg de tweede opdracht te vervullen, een meer technische aangelegenheid, met drieën gelijk. Deze wedstrijd zal een zuivere team-wedstrijd zijn van teams, be staande uit drie berijders, die met el kaar de opdrachten moeten uitvoe ren'. Verschillende ploegen uit de vorige wedstrijd hebben reeds toegezegd weer mede te doen. Het trio v. Veggel-Hageman-Schaap is vast van plan te bewijzen, dat hun overwinning geen toeval was. De deelname is open voor iedereen en opgaven worden ingewacht Flores- straat 31 en Prinsenstraat 20. Ook enkelingen kunnen zich opge ven, die dan door de wedstrijdleiding bij een tearn worden ingedeeld. Burgerlijke Stand Geb.: Catharina dr. v. J. P. van der Blom en C. Tegelaar; Robert Wil lem z. v. M. M. Segaar en A. II. Dek ker; Tjarko Martin zn v. R. Houwing en H. van den Berg; Theodorus Jo hannes zn v. F. Weyhenke en E. 'J. van E"llen: Antonia dr v. W. van der Velden en E. de Heer; Geertje dr v. A. Robbe en K. N. de Oude; Geert zn v A. Jansen en M. H. Bogaard; An ton Maria z. van A Je Klerk en W. T. M. Onderwater. Overl.: S. H. Bouwmeester, 13 jr, zoon; E. A. Brune, 88 jr, vrouw. aktetas aan. Een geschenk, waaraan in de loop van de middag nog vele persoonlijke werden toegevoed. De jubilaris, onder de indruk van zoveel waardering voo- zijn arbeid, dankte met een kor4 woord. Onder de velen, die deze middag hun gelukwensen kwamen aanbie den, waren o.m. de directeur van Gemeentewerken, ir. D. IJ. Lem, de gemeente-architect, ir. Th. Koch, ir. J. C. H. Drost, hoofd van de afd. Stedebouwkunde en Stadsontwikke ling, dc gemeente-ontvanger, de heer F. Verstegen, chefs en vele collegae van diverse afdelingen, oud-collega's en tal van vrienden van de jubilaris. N00RDWIJKERH0UT DE ORANJEFEESTEN ZIJN BEGONNEN Met de spelen voor de kinderen op de pleinen der verschillende scholen be gonnen gistermiddag om 2 uur de Oran jefeesten in Noordwijkerhout. Daar werd verwoed blokjes-geraapt, zakken-gelopen en werden andere traditionele kinder spelen beoefend en het bgstuur van de Oranjevereniging had tevens voor een ruime tractatie gezorgd. Tezelfdertijd werd onofficieel het Lu napark op de Brink geopend en de eer ste moeders met de jonge kinderen be volkten draai- en zweefmolen. Tegen half 8 's avonds gingen van de vele aan de étalagewedstrijd deelnemende win kelzaken de lakens van de ramen en trokken de jury's uit om de in vijf groepen verdeelde deelnemers te bezoe ken en de uitstalkasten op verschillende kwaliteiten te beoordelen. Al spoedig vulden zich de straten van het dorp met vele mede-keurende dorps genoten en toen om 8 uur de beide plaatselijke muziekverenigingen „Sint Jeanne d'Arc" en „De Harpe Davids" door het dorp trokken, heerste er reeds een ware feeststemming. De jury's hadden het bij het toeken nen der prijzen waarlijk niet gemakke lijk. Aan de meeste étalages was bijzon der veel zorg besteed en eerst na veel wikken en wegen kwam de volgende uitslag uit de bus. Groep 1: le prijs fa. J. Balk, Haven straat 6: 2e prijs A. van Eeden, Haven straat 5; eerv. vermelding: fa. Marijnen, Nieuwe Duinstraat 2; idem N. Duijn- dam, Havenstraat 11. Groep 2: le prijs fa. Mens. Dorps straat 24; 2e prijs fa. J. v. d. Berg- Smit, Havenstraat 78; 3e prijs J. C Broekhof, Havenstraat 14; eerv. vermel dingen: Buijze, Viaductweg 2, en J. J. van der Reijdt, Viaductweg 14. Groep 3: le prijs R. van Dijk, Dorps straat 20; 2e prijs fa. A. van der Slot, Schoolstraat 23; 3e pr. F. Aartman, Ha- ALPHEN AAN DEN RIJN VERBOLGEN HEER DREIGDE MET KNIPMES In de trein die de dienst onder houdt tussen de Sleutelstad en de Domstad en dinsdagavond om 21.35 uur uit Leiden was vertrokken, heeft een kort aangebonden reiziger van middelbare leeftijd nogal wat con sternatie verwekt toen hij een vier tal jongelui die van een Leidse avondschool huiswaarts keerde, met een knipmes bedreigde. De jongelui schrokken zo hevig, dat zij naar het achterste deel van de trein vluchtten waar een van hen, door aan de noodrem te trekken, de trein even voorbij de spoorbrug over het Rijn- en Schiekanaal plotseling tol stilstand bracht. Aanleiding tot de teweeggebrachte opschudding was het feit, dat de heer zich had geërgerd aan het propjes- schieten van de jongens, welk spelle tje nogal wat luidruchtig werd ge speeld. Toen een propje over de rug leuning verdwaalde en de heer hier door werd geraakt, vloog hij in woe de overeind trok zijn jasje uit en be dreigde de jongens met een knipmes. De jongens namen geen risico en vluchtten naar een andere coupé waar een van hen *an de noodrem trok. Intussen waren familieleden van de geïrriteerde heer, in wier ge zelschap hij zich bevond, in geslaagd hem wat te kalmeren. Nadat de hoofdconducteur proces verbaal had opgemaakt van het op windend voorval, kon de treingelei- der, na ca. 6 minuten vertraging, de electrische weer op gang brengen. Veertig jaar bij N. Samsom. Voor de achtste maal dit jaar wapperde dinsdag de vlag op de gebouwen der onderneming van N. Samsom n.v. al hier, ter ere van een jubilaris in het bedrijf. Het was dit jaar voor de vierde maal, dat aan een personeels lid een Koninklijke onderscheiding werd uiteereikt. zoals mr. R. H. Sam som, sprekende namens de directie, in zijn woord tot de jubilaris, memo reerde. In de geheel gevulde cantine werd de heer J. C. S. Bonte bij gelegen heid van zijn 40-jarig arbeidsjubileum gehuldigd. Allereerst voerde de heer J. van den Berg, loco-burgemeester het woord. Met een sympathieke toe spraak overhandigde hij de jubilaris de versierselen behorende bij de Ere- madaille in zilver der Orde van Oran je Nassau. Mr. R. H. Samsom gewaagde van de erkentelijkheid, die ook bij de di- ziene persoonlijkheid is. die met iedereen goed kan opschieten. In zijn dankwoord zeide de jubila ris, dat hij niet verder zou ingaan op alle wederwaardigheden van zijn loop baan, daar verschillende sprekers dit reeds op keurige wijze hadden ge daan. Gedurende de laatste jaren is hem, om gezondheidsredenen op zijn verzoek ander werk «toegewezen. Hij getuigde van zijn dankbaarheid daar voor en verzekerde dat deze laatste jaren, toen hij weer met andere mede werkers dan die der binderij moest omgaan, zeker niet de slechtste zijn geweest. Mede namens zijn echtgenote en kinderen, die ook in de cantine aan wezig waren, dankte de heer Bonte voor de Koninklijke onderscheiding en voor de goede voorden, door de verschillende sprekers tot hem ge richt, alsmede voor de geschenken waaronder het gouden ere-teken met diamant voor 40 jaar dienst bij Sam som, hem in de aanvang der bijeen komst door de directeur op de borst gespeld. De receptie die in de avonduren in dezelfde localiteit plaats vond, werd druk bezocht. Aanbesteding Ir H. Buysert, di recteur van gemeentewerken te Al phen, heeft dinsdagmorgen om elf uur in het raadhjis aldaar openbaar aanbesteed het verrichten van grond- riolerings. en bestratingswerkzaam heden ten behoeve van de verlenging van de Van Nesstraat en de Jar, Pie terszoon Coenlaan in plan „West" van deze gemeente. Er werden 12 aanbiedingen ont- van: als laagste kwam uit de bus de n.v. Bouwmaatschappij „Woerden" te Woerden met ƒ27.448 -; de opvol gende laagste was de Alphense firma C. A. Langeveld met f 28.887.-. De gunning is aangehouden. Volgens Reuter is het toestel, na dat vergeefs om een landingsvergun ning voor Bagdad was gevraagd, naar Abadan gevlogen en daar geland met een defect aan een der twee motoren en een lekkende brandstoftank. Na reparaties vertrok het toestel, maar verongelukte en verbrandde op twee mijl afstand van het vliegveld. De piloot is er nog in geslaagd de olie raffinaderij van Abadan, waar de bedrijfsbrandweer was gealarmeerd, te vermijden. De brandweer van het vliegveld rukte direct uit naar de plaats van de ramp, maar kon geen van de tien inzittenden meer uit het brandende toestel redden. De stoffe lijke overschotten zullen naar Neder land worden overgebracht. Volgens functionarissen van het vliegveld van Teheran is het toestel in een hevige storm terechtgekomen De familie van de slachtoffers is thans ingelicht. De tien omgekomenen zijn: luit. ter zee-vlieger eerste klasse T. M. A. Iloebink uit Voorschoten, geboren in 1912, die het commando voerde; luit. ter zee 2e klasse oudste categorie J. KOUDEKERK KIND LIEP TEGEN AUTO Gistermiddag omstreeks vijf uur is op de Rijksstraatweg een ongeluk gebeurt. Het ongeveer zevenjarig dochtertje van de familie Hermans stak zonder op het verkeer te letten de weg over met het gevolg, dat zij tegen een passerende auto opliep. Het kind bekwam een zware hoofdwond en 'n hersenschudding. De plaatsver vanger van dr. Blaauwendraad ver leende, geassisteerd door de EHBO. eerste hulp. Het kind werd door venstraat 15; 4e prijs W. van Duin, Ha venstraat 82; eervolle vermeldingen: H. J. Buschman. Dorpsstraat 42, Grozo, Viaductweg 6 en P. Duivenvoorden, Viaductweg 12. Groep 4: le prijs G. van Dam. Haven straat 22; 2e prijs mevr. Aartman, Kerk straat 93; 3e prijs fa. Gebra, Dorps straat 18; eerv. vermelding: G. J. Vreij- ling, Havenstraat 16. Groep 5: le prijs J. A. Broekhof, Ha vendwarsstraat 1; 2e prijs Kapsalon Duivenvoorden, Havenstraat 62; 3e prijs W. van der Niet, Dorpsstraat 46; eerv vermelding: C. F. Bemelman, Dorps straat 9. N00RDWIJK Uitstapje bejaarden. Het jaar lijkse uitstapje voor ingezetenen bo ven de 65 jaar, hetwelk gisteren heeft plaats gevonden, mag zich steeds over een grote belangstelling verheugen Zo ook gisteren, toen niet minder dan 300 personen deelnamen aan de tocht, waarvoor een zevental grote touring cars van de firma's Beuk en Brou wer benodigd waren. De verzamel plaats was deze keer aan de Van Pan- huysstraat. Zij. die minder goed ter been waren, waren van te vorer op gehaald en onder het wakende oog van Aten-Benschop de grote promotor van deze tocht, kon te één uur wor den gestart en het is begrijpelijk dat de tocht begon over onze mooie Kon. Wilhelmina Boulevard en vervolgens over Noordwijkerhout, de Zilk, Vo gelenzang naar ZanJvoort. Na een rit over de Boulevards aldaar, reed men door het mooie Bloemendaal en ver volgens door Haarlem naar Groenen daal, waar gepauzeerd werd voor het thee-uurtje. Volop is daar genoten een spontane conversatie kwam los onder de oudjes. Na dit oponthoud trok men welgemoed verder en werd de Haarlemmermeer doorgereden, via Hoofddorp en Leimuiden naar Alphen om aan te landen bij Avifauna voor het nuttigen van eer uitgezocht diner. Dit was wel het hoogtepunt van de middag, waarbij de toespraakjes het commissielid, de heer H. J. v. d. Werf, voor de nodige sfeer zorgden. Onder de reis door werd gezorgd voor een rokertje voor de heren en voor een versnapering voor de dames. Na het verblijf in Avifauna, dat nog al heel wat tijd in beslag nam, werd de terugreis weer aanvaard en arriveer de het gezelschap behouden en zeer voldaan te 10 uur in Noordwijk. Andreas uit Den Haag, geboren in 1927; luit. ter zee technsche dienst tweede klasse oudste categorie J. A. Wurtz uit Valkenburg (1928); ser geant-vlieger P. J. M. Paardekoper uit Leiden (1930); sergeant-vliegtuig maker algemeen H. Q. Spiesens uit Loosdrecht (1919); sergeant-vliegtuig maker G. Decharon de Saint Germain uit Katwijk (1925); korporaal-vlieg- tuigteoegrafist J. J. F. Schrijver uit Amersfoort (1928); korporaal-vlieg tuigmaker A. Rompies uit Den Haag (1934), korporaal-vliegtuigmaker- motormonteur J. Bosma uit Menaldu- madeel (geboortejaar onbekend); korporaal-vliegtuigmaker-motormon teur K. "V. Smits uit Lelden (1930). Behalve Rompies en Bosma waren alle slachtoffers gehuwd. Het vliegtuig was op weg naar Ne derland voor groot onderhoud. Het ongeluk gebeurde in de vroe ge morgen, kort nadat het vliegtuig, de Martin Mariner P 303 van de ma rineluchtvaartdienst, van Abadan was opgestegen. Het toestel meldde nog aan de ver keerstoren van Abadan dat het een lekkage had aan zijn olioleiding en terugkeerde. Bij de landing is het vliegtuig toen verongelukt en in brand gevlogen. De Martin Mariner P 303 was op weg van Nieuw-Guinea naar Nederland via Athene. PARATIFUS TE WYCHEN. Uit een onderhoud met dr. W. Weebers, geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Gelder land, over de parat.yfus-epidemie in Wychen bij Nijmegen, vernamen wij nog het volgende: De ziekte, welke ongeveer 250 personen hebben opge lopen, heeft geen ernstig verloop. Maar juist door het grote aantal pa tiënten, dat er door getroffen werd, werd het noodzakelijk een grondig onderzoek in te stellen. Op he4 ogenblik zijn de meeste pa tiënten zover genezen, dat ze zich weer naar buiten kunnen begeven. Enkelen, onder wie een paar kinde ren, bij wie de ziekte zich wat ern stiger liet aanzien, zijn bij wijze van voorzorg naar een ziekenhuis overge bracht. De oorzaak van de epidemie meent men te hebben gevonden in enkele voedingsbedrijven te Wychen. Het in een slagerij verkochte vlees, dat een aantal personen besmet heeft, was bij het onderzoek niet meer aanwezig, doch men heeft nog enkele kleine stukjes kunnen vinden en ook het schrapsel van het hakblok is opge zonden naar de veeartsenijkundige dienst van de provincie Gelderland te Epe, waar het door dr. Van Ame- rongen zal worden onderzocht. In o"erleg met het plaatselijk be stuur heeft de gezondheidsinspectie een rondzegging in de gemeente ge daan, waarin de bevolking *'ordt ge adviseerd hygiënische voorzorgs maatregelen te nemen. De enkele gevallen van paratyfus, welke zich in Nijmegen hebben voorgedaan, zijn meer op zichzelf staande gevallen, welke zich wel va ker voordoen rectie aanwezig is, voor de eer, die i de GGD naar het academisch zieken aan verschillende jubilarissen doorhuis vervoerd, koninklijke onderscheidingen is be-! wezen. De heer Samsom stond een j ogenblik stil bij de loopbaan van de jubilaris, die het overgrote deel van de afgelopen 40 jaar in de binderij werkzaam was en bekend staat als een uitstekend vakman en een nauw gezet en toegewijd werker. Namens de directie werd aan de jubilaris dank gebracht voor het in 40 jaar gepresteerde. De directie bood een zeer fraai stoffelijk blijk van waardering aan en mevr. Bonte werd als medewerkster o*^ de achtergrond in deze jaren, met een bloemenhulde bedacht. De heer J. Christiaanse. chef van de afd. Binderij, roemde de prettige samenwerking en wees op de vakbe kwaamheid en nauwgezetheid vgn de jubilaris. HAZERSW0UDE IN ONDIEP WATER GEDOKEN. De heer K. Straver was aan het zwemmen in de Rijn nabij de woning van de fam. J. Bos. Toen hij van de kant af dook, menende in diep water terecht te komen, kwam hij met kracht op de aldaar ondiep gelegen bodem en brak een arm. De E.H.B.O was spoedig ter plaatse en spalkte de arm, waarna het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd ver voerd. BOSKOOP Villabouw. Het architectenbu Een geschenk van het personeel, reau A. Verschoor en T. Bier te Bos- wederom vergezeld van een bloemen hulde voor mevrouw Bonte, werd aangeboden door de heer A. Verhoeff. Ook uit zijn woorden bleek, dat de jubilaris onder zijn collega's een ge- koop, heeft, namens de heer C. P. Wezelenburg het bouwen van een bungalow aan Parklaan opgedra gen aan Bontenbals Aann. Bedrijf te Reeuwijk. LEIDSCHENOAM Subdiaken frater van der Geest. Frater C. A. van der Geest, die zon dag j.l. de eeuwige gelofte heeft af gelegd in de congregatie der missio narissen van 't Goddelijk Woord, zal a.s. zondag de wijding van het sub- diakonaat ontvangen uit handen van de bisschop van Breda. WASSENAAR Clubkamploenschappen Snel cn Lenig Dc r.k. sportvereniging Snel en Lenig is op de twee daarvoor bestemde avon den niet geheel klaar gekomen met de wedstrijden om de jaarlijkse clubkam pioenschappen gymnastiek. De heren en den jongens A moeten nog enkele num mers afwerken, waarna de totaaluitslag beker.d gemaakt kan worden. Intussen zijn van de andere afdelingen de resul taten wel bekend. Interessant en span nend was bij de dames D de strijd tus sen de titelhoudster van het vorige jaar J. Westgeest en I. te Riele. Laatstge noemde zegevierde tenslotte met 2280 Pnt., slechts 2 pnt. meer dan haar rivale. Bij dc dames B won R. Boer de titel met 3173 pnt. Van de meisjes A toonde R. Westgeest met 2770 pnt. zich de sterkste, gevolgd door C. Looyestein met 2266 pnt. De uitslagen bij de afdelingen jongens waren: B-klasse: 1. W. Aalbers 1365 pnt.; C-klasse: 1. H. Looyestein 1518 pnt.; D-klasse: H. Westgeest 474 pnt. Marktberichten LEIDEN, 10 sept., Groente Ap pelen 1423; druiven 63; andijvie 79; augurken 676; pronkbonen 1522; snijbonen 26- 75; stambonen 4153; stokbonen 3071rode kool 1011; groene kool 912; postelein 625; prei 15- -20; spinazie 1024 tomaten A 2148; idem B 2248; idem C 2024; uien 89. alles per 100 kg. Meloenen 4897; perziken 223; bloemkool A 10 26; idem B 1115; komkommers A 12 -25 idem B 8—19; idem C 10 sla A 3 00 -7 10 idem B 3.00. alles per 100 stuks. Bleekselderij 8; bospeen 1017; pe terselie 2.60; selderij 1.603.00, per 100 bos. WOERDEN, 10 sept Kaas. Aan voer 115 partijen. Notering: eerste kwaliteit 2.02—2.90; tweede kwali teit 1.898.01, extra kwaliteit 2.10 —2.38. Handel kalm. VINKEVEEN, 8 sept Groente. Op dc Coöp. Groenten- en Fruitveiling te Vinkeveen zijn op de veiling van acht september de volgende prijzen besteed: Andijvie 7—10, groene kool 13—15, pos telein 1015, spinazie 17—22, tomaten 3056. waspeen 16. kassnijbonen 6279, pronkbonen 18—24. snijbonen 29—78. stambonen 2558. stokprincessen 3153 cent per kg bleekselderij 912 cent per stuk; komkommers 827 cent per stuk: sla 5—15 cent per stuk; bospeen 17—23 cent per bos; peterselie 34 cent per bos: selderij 23 cent per bos. TER AAR. 9 sept. Groente. Augur ken: fijn 0.56, fijrbasterd 0.37 per kg.; basterd 25 60: grof A 15.70—160; grof I 14.30; CD 1060—10.90; E 3.10. alles per 100 kg. LEIDSCHENDAM, 9 sept. Groente. Platglaskomkommers A 33—38, idem B 23—28. idem C 17—18, idem D 2fr-28: kaskomkommers A 37—41, idem B 31 —32 idem C 19—20; sla A 540—880: tomaten A 58—60. idem B 52—54. idem C 5760. idem CC 2426; bleekselderij 13—16, andijvie 79. stokbonen 37—54, pronkbonen 17—21, snijbonen 4468. meloenen 57—81, bospeen 1420, spina zie 11—16, postelein 11—18, prei 1113.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3