25% voordeel 3 Dagen vlagvertoon door Rijnlands veehouders en kaasproducenten Scherp Branche-waarborgfonds komt met credieten jonge ondernemers tegemoet KORTE golf WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 23ste VEBO te Leiden: Wedstrijden 18, 19 en ZO september zijn voor Leiden en de gehele Rijnstreek be langrijke dagen. Voor de 23ste maal wordt dan namelijk de jaarlijkse VE- BO-show gehouden, het vlagvertoon door de veefokkers en -houders en de producenten van zuivelprodukten in de wijde omgeving van de Sleutel stad. Deze 23ste tentoonstelling draagt weer een geheel eigen karakter. Er is, bijvoorbeeld, dit jaar geen VEBO-jon- gerendag, zoals andere jaren maar de aandacht, die gewijd wordt aan de zuivelbereiding, ademt, dank zij de medewerking van het Nederlands Zulvelbureau, een heel nieuwe sfeer. Op donderdag, 18 september, des morgens om '0 uur zal de commissa ris van de koningin in de provincie Zuid Holland, mr J. Klaasesz, de ten toonstelling openen in het Waagge bouw waar de zuiveltentoonstelling is ingericht, die vanaf donderdag tot en met zaterdag van 12 tot zes uur nam. voor het publiek toegankelijk zal zijn. Vele burgemeesters van gemeen ten in de Rijnstreek, alsook de voor naamste autoriteiten op het gebied van veeteelt en zuivelbereiding in Zuid-Holland, hebben het voornemen te kennen gegeven, bij de opening aanwezig te zijn. Voor de zuiveltentoonstelling kwa men 110 inzendingen binnen, waar van 15 partijen Leidse kaas. Het accent ligt hier op de „boeren kaas" die sinds kort zijn eigen kaas- merk heeft verworven. Een tentoonstelling, uitgaand van het Zuivelbureau, toont de zorg, die aan de kaas besteed wordt, voordat ze geschikt is voor export en con sumptie. Ook is er een kook-demon- stratie, waar rond een fornuis een aantal belangstellenden kunnen zien, wat men allemaal met kaas kan doen. In een andere hoek van het waagge bouw wordt een geluids-smalfilm ge draaid, die de kaas tot onderwerp heeft en om het geheel nog aantrek kelijker te maken, zal aan elke vijf- stigste bezoeker een verfrissing, en aan elke 200ste een hartige verrassing worden uitgereikt. Dit geschiedt in samenwerking met de zuivelhandel. Wat betreft de bron van deze heer lijkheden; die is te bewonderen op het veemarktterrein. Daar zullen in totaal 635 stuks vee staan wachten op de beoordeling, die ze zullen ontvan gen. De inschrijving van rundvee is, in vergelijking met het vorig jaar, een weinig teruggelopen. Men wijt dit aan de beperkende maatregelen, die genomen zijn in verband met het optreden van de z.g. „abortus-Bang". Waren er het vorig jaar 258 stuks blaarkop-vee, nu zullen er slechts 230 zijn. Voor het zwartbont vee zijn de overeenkomstige aantallen 185 en 170. De inschrijving van het aantal var kens is gelijk gebleven op 79 stuks. Er komen voorts 76 schapen en 80 geiten. Donderdagmiddag om twee uur zal ma J. Klaasesz de prijzen uitreiken aan de kampioenen, die vervolgens langs het tentoonstellingsterrein zul len defileren. Aan de veebeoordelingswedstrijd, die onder leiding staat van ir K. Sta pel te Den Haag, wordt deelgenomen door tien groepen (5 blaarkoppen en 5 zwartbont) .fkomstig van de Chr. Landbouwschool te Hoofddorp, de Rijkslandbouwwinterschool te Gouda, de r.k. Landbouwschool te Voorhout, de Rijkslandbouwwinterscholen te Alkmaar en Schagen en van de r.k. Landbouwschool te Zoeterwoude. De melkwedstrijd eveneens te hou den op vrijdagmorgen tussen 8 en 12 uur op het veemarktterrein, staat on der leiding van ir. A. Schrooder te Gouda. Aan deze wedstrijd nemen de zeven hoogst gediplomeerde melkers (melksters) van de melkexamens 1958 deel, die allen afkomstig zijn uit het werkgebied van de VEBO. De kooplieden van de markt-, ri vier- en straathandel te Leiden ne men aan het VEBO-festijn op geheel eigen wijze deel door de zaterdagse warenmarkt op 20 september een feestelijk karakter te gf ven. Hereniging van Duitsland De Westduitse regering heeft de diplomatieke vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk, de Sowjet-Unie en de V.S. dinsdag een nota gezon den, waarin de vorming van een werkgroep der vier mogendheden wordt voorgesteld, welke de moge lijkheden van oplossing van de kwes tie der Duitse hereniging moet bestu deren. De werkgroep, die op een top conferentie of onafhankelijk daarvan opgericht zou kunnen worden, zou vervolgens aanbeveling voor de op lossing van de duitse kwestie moeten doen. Het voorstel van de bondsregering is gebaseerd op een resolutie die de bondsdag op 2 juli eenstemmig heeft aanvaard. De werkgroep zou op zijn minst uit ambassadeurs moeten bestaan, aldus de Westduitse nota. POTLOOD en GEEST No. 539. Horizontaal. 1. radio-om- roep-vereniging (afk.), 3. mak, 5. kloostervoogd, 7. familielid, 9. gem. in Utrecht, 11. insekt, 12. de dato (afk.), 13. uitkave, 16. telwoord, 17. nauw, 19. kaber, 20. het noodsein. Verticaal: 1. papegaai in N.-Zeeland, 2. jongensnaam, 3. klank, 4. deel van het jaar, 6. steenwerptuig in de mid deleeuwen, 8. volk uit de oudheid, 10. boomloot, 11. gevuld met een aantal mensen of zaken (van een ruimte), 14. zijtak Donau, 15. onbep. voor- naamw., 18. verstandig (bargoens). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 538. Horizontaal: 1. spant, 5. Goor, 6. Alem, 8. ont, 10. Ida, 13. dra, 15. filigraan, 16. fee, 17. kid, 18. ons, 20. Levi, 22. lang, 24. traan. Verticaal: 1. s.o., 2. pro, 3. nat, 4. Tl, 5. griffel, 7. maandag, 9. negen, 11. die, 12. ale, 13. dak, 14. Rai, 18. oir, 19. sla, 21. vt, 23. An. ARGENTIJNSE LUCHTMACHT NIET OMHOOG De Argentijnse luchtmacht is dins dag niet in de lucht geweest, doordat veel vliegend personeel weigerde dienst te doen als sympathiebetuiging voor collega's die de vorige week ont slag namen wegens „politieke benoe mingen door de Argentijnse rege ring". Naar het schijnt heeft de regering dinsdag toegegeven aan de verlangens van de officieren door bij decreet se- nor Julio Cesar Krausse op pensioen te stellen wiens terugoeping in actie ve dienst de golf van ontslagen ten gevolge had, welke de luchtmacht zonder voldoende hoge officieren voor sl utelposten liet. (Krausse was van 1956 tot maart 1957 minister van luchtmacht) De Verenigde Staten hebben dins dag bekend gemaakt, dat zij in de komende tien maanden een reeks le ningen voor de economische ontwik keling van India zullen verstrekken. De leningen zullen tezamen ongeveer 100 miljoen dollar bedragen. DE DOOR DE „PERLON" OPGEVISTE VOORWERPEN. Van de meeste der door de „Per- Ion" na de ramp met de „Hugo de Groot" opgeviste persoonlijke bezit tingen heeft men niet kunnen nagaan aan wie der slachtoffers zij hebben toebehoord, zo meldt het Spaanse blad „ABC". Dank zij de hulp van de enige Nederlandse inwoonster van La Coruna, de echtgenote van de Spaanse schilder Gerardo Porto, heeft men kunnen vaststellen dat de „Per- Ion" van slechts één slachtoffer per soonlijke documenten aan land heeft gebracht, namelijk van de heer J. Bering. Deze was als emigrant op weg naar Canada. Uit zijn papieren bleek verder dat hij nog onlangs door de Paus was ontvangen. „CROMI7ELL" SLAAT ONDERGRONDS TERUG OP CYPRUS In Nicosia zijn gisteren vlugschrif ten in het Engels verspreid, onderte kend met „Cromwell". Daarin wordt gezegd dat er nen organisatie van Britten is opgericht ter bestrijding van de Griekse verzetsbeweging „Eoka". „Als er nog meer Britten worden vermoord, zullen mijn „ijzeren man nen" genadeloos en hard terugslaan", zegt „Cromwell". Sinds de Eoka in 1953 met haar ac tie begon, zijn er meer dan honderd Britten om het leven gekomen, naast honderden Griekse Cyprioten en vele Turken. Brits-Russisch huwelijk Een Britse geleerde is op zijn va- cantiereis in Moskou gehuwd met een Russische balletdanseres. De bruidegom, de 34-jarige professor in de Aero-nautica, Moris Cohen, hield de naam van zijn bruid nog geheim. Hij had uit Londen al zes maanden met het Russische meisje gecorres pondeerd. Toen zijn schip met een gezelschap van Engelse geleerden in Leningrad aankwam, stond zij reeds op hem te wachten. Terwijl het ge zelschap in Moskou een rondrit maakte is het paar naar de ambte naar gegaan en getrouwd voor de Russische burgerlijke stand. De pro fessor hoopt nu de gewenste papie ren te krijgen. Hij is maandag alleen in.Londen aangekomen. EEN DER ZENDERS VAN VERKENNER-4 ZWIJGT. Een van de twee radiozenders van de Amerikaanse kunstmaan „Verken- ner-4" zwijgt, zo heeft de Amerikaan se marine in Washington bekend ge maakt. De laatste signalen van deze zender zijn maandagavond opgevan gen door een luisterpost in Lima. De tweede zender van de satelliet werkt nog en zendt op 168.03 mega- cyclus uit. GEEN ENGELSE WAPEN LEVERANTIES AAN INDONESIë. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen zou Engeland hebben beslo ten geen militaire uitrustingen aan Indonesië te verkopen, uit deferentie voor de bezorgdheid van Nederland en Australië. Waarnemers menen, dat in feite reeds is besloten om op het ogenblik geen toestemming te geven tot ex port van de uitrusting welke Indone sië graag zou willen kopen. Zoals Harker Hunter-jetvliegtuigen, Fai- rey Gannet-vliegtuigen en andere marinepatrouillevaartuigen. Men meent dat deze beslissing ge nomen werd na de besprekingen met de Australische minister van buiten landse zaken Casey, die de vorige maand op doorreis naar de algemene vei'gadering der Verenigde Naties een bezoek aan Londen bracht en daarna aan Nederland. CENTRALE GARAGE OPENBARE WERKEN TE MAASTRICHT. Na besprekingen van ruim e^n uur heeft de Maastrichtse gemeenteraad gisteravond laat besloten tot de bouw van een centrale garage met werk plaatsen en magazijnen te Limmel voor de dienst openbare werken. Het benodigde krediet ad 1.850.000. werd hiervoor gevoteerd. De uitvoe ring van het werk zal worden opge dragen aan de Melchior nv Bouw maatschappij te Maastricht. MEISJES VESTEN Italiaanse sttfl. JONGENS PULLOVERS degelijk en modern. Als U deze vesten en pullovers ziet, zou U graag de prijs willen betalen welke zij moeten kosten. Ze zijn gemaakt van de beste en sterkste wol, volgens moderne fabricage methodes. Komt U gerust eens neuzen, want Uw meisjes en jongens dragen dit graag. MEISJESVESTEN van 4 tot 16 jr. in tomaat, geel, bleu en nachtblauw, waarde 10.95. NU leeftijd 4 Jaar f 7.95 kl. st. per maat. JONGENS PULLOVERS Dior blauw, licht-, en donkergrijs, lever, rood en beige met contras terende strepen, 5 tot 16 Jaar, niet f 18.75, maar slechts f 13.75 kl. st. per maat. DE LEIDSE GOLFBREKERS De prijsuitreiking van de Onder linge Wedstrijd die in juni gehouden zijn, zal op a.s. donderdagavond om 7 uur in de hal van de Overdekte plaats vinden. Degene, die voor een prijs in aanmerking komen, worden dan verwacht. KATWIJK INENTING TEGEN POKKEN Op donderdag II september 1958, des namiddags 4.00 uur zal in het Ge meentehuis gelegenheid worden ge geven tot kosteloze inenting en her inenting tegen pokken. (Advertentie) l.di Ook verkrijgbaar GOEMAAT KATWIJK - RIJNSBURG Katholieke kapperspatroons bijeen te Leiden President Nasser van de Ver enigde Arabische Republiek heeft er in toegestemd, een waarnemer van de Verenigde Naties in Syrië toe te la ten opdat deze zou kunnen nagaan of de Verenigde Arabische Republiek inderdaad een bedreiging vormt voor Jordanië, zoals door de regering van koning Hoessein is beweerd. De Sowjet-premier Chroesjtsjef is dinsdag uit Moskou vertrokken om zijn vakantie op de Krim te hervat ten, zo is op een receptie op de Bul gaarse ambassade te Moskou verno men. Het Russische blad „Rode Ster" meldt, dat in het noorden van de Kaukasus vijf mannen ter dood zijn veroordeeld wegens in de oorlog be gane „wreedheden op bevel van fas cisten". Zij hadden zich 15 jaar lang verborgen weten te houden. Een zes de kreeg 25 jaar. Te Kingston, Jamaica, is maan dag het huwelijk voltrokken tussen de 109-jarige Keorge Francis en de 60-jarige Urselena Sounders. Op de bruiloft speelde een orkestje rock 'n' roll. De bruidegom heeft verklaard zijn hoge leeftijd te danken aan „een zindelijk en godvruchtig leven". Nog geen pensioen fonds gewenst In restaurant Zomerzorg te Leiden kwamen gisteravond de katholieke kapperspatroons uit Leiden en om streken bijeen voor de eerste leden vergadering van het nieuwe seizoen, belegd door de Leidse afdeling van de Ned. Kath. Kapperspatroonsbond ,,St. Franciscus van Assisië". De ver gadering was behoorlijk bezet en de voorzitter, de heer E. M. Langezaal, kon vooral verheugd zijn over de belangstelling uit andere afdelingen. Hij herinnerde aan de vruchtbare resultaten van het afgelopen jaar. Tachtig procent van d. patroons uit Leiden en de 11 omliggende gemeen ten zijn thans in de afdeling ver enigd. Belangrijk was het interne con tact van de laatste maanden Goe de herinneringen ook had de voor zitter aan de vaktechnische avonden, welke zo'n succes hadden, dat ze zeker herhaald zullen worden. De heer Langezaal wekte de leden op, in het nieuwe vérenigingsjaar hun medewerking te blijven geven en de afdeling tot groter bloei te brengen in het belang van de afdeling zelf, maar ook in dat van de leden. Na het lezen van de notulen werd medegedeeld, dat het jaarfeest zal plaats vinden op 11 november a.s. Hieraan vooraf gaat een avondmis t.i.v. leden en hun gezinnen bij de zusters Carmelitessen aan de Oude Vest. Dè samenwerking met de Ne derlandse Kappersbond Leiden is be gonnen. Er zullen eens in de drie maanden samen vergaderingen wor den gehouden, waarvan de eerste op 25 september a.s. Als vierde lid in het afdelingsbe stuur werd gekozen de heer B. G. Damen uit Wassenaar die de functie van secretaris gaat vervullen. Op 14 oktober a.s. wordt een excursie georganiseerd naar de firma Volle mans te Rotterdam, hiervoor bestaat grote belangstelling. Voorts worden weer vaktechnische avonden gege ven: een avond voor de dameskap pers met meisjesmodelknippen en een andere avond voor de herenkappers. Mededelingen hierover volgen nog. Het voorstel van de voorzitter, dat elk lid de afdeling extra zou steunen door het betalen van tien gulden per jaar, dus 20 cent per week, werd eenstemmig aanvaard. De eigen af deling is hier ten zeerste mee gebaat. Vervolgens was het woord aan de bondspenningmeester, de heer J. Sulsters uit Tilburg, die sprak over een op te richten waarborgfonds en een sociaal fonds voor het kappers- bedrijf. Spr. roemde de activiteiten van de Leidse afdeling en de vaart waar mee deze jonge vereniging te werk gaat. De heer Sulsters stelde vast, dat het niet mogelijk was, de tarie ven te herzien zonder meer. Het is niet doenlijk tot een prijzenafspraak met twee mensen te komen. Een prij- zenstop wordt door de regering als een nieuwe kartel gezien waaraan geen goedkeuring wordt gegeven. Hij zag wel ruimte voor een indivi duele actie. Het is de bedoeling van het hoofd bestuur, te komen tot eer. z.g. Vade mecum, een vouwblad waarin zijn opgenomen belangrijke punten uit de C.AO., de winkelsluiting en allerlei regelingen voorzien van voorbeelden. Bij bepaalde gevallen kan men dan gemakkelijk nagaan hoe er gehan deld dient te worden. Sprekend over het bedrijfspensioenfonds zei de heer Sulsters, dat hij betwijfelde of het kappersbedrijf al aan een pensioen fonds toe is. 95 van de vrouwelijke werknemers moet worden afgeschre ven door huwelijk of anderszins. Op dege manier zou het fonds slechts een „huwelijkspotje" kweken en dat is niet gewenst. De nodige aandacht besteedde de heer Sulsters ook nog aan 't branche waarborgfonds, dat de jonge onder nemer door het verstrekken van een crediet in staat stelt een bedrijf over te nemen zodat degene, die zijn be drijf verkoopt de volle waarde voor zijn zaak kan krijgen. Ook 'n sociaal fonds is onontbeerlijk bij bijv. uit kering van ziaktegelden, welke niet door de= ziektewet gedekt zijn. Het kappersvak is gaan meetellen door zijn ontwikkeling en dat brengt ver plichtingen mee, aldus de heer Slus- ters. Inspanningen en financiële of fers moeten het op dit plan hand haven. De avond werd besloten met een zeer interessant Kappersforum, waarbij vragen van de meest uiteen lopende aard op kappersgebied uit voerig werden besproken. Het liep tegen middernacht toen de voorzitter deze belangrijke bijeenkomst kon sluiten met een dankwoord voor de goede opkomst. KATWIJK Inenting tegen Polio Wederom zal binnenkort een groep kinderen in de gelegenheid worden gesteld zich tegen kinderverlamming te doen inenten en wel zij die geboren zijn in de jaren 1950 en 1951. Daar het hier een deel van de schoolgaande jeugd betreft zullen de inentingen wegens het beperkte aantal deelne mers nog gegeven kunnen worden op enkele woensdagmiddagen nl. de le inenting op 17 en 24 september e.k. en de 2e prik op 22 en 29 oktober d.o.v. Een ieder ontvangt daartoe nog een persoonlijke oproeping. Het organiserende comité dringt er bij de ouders met de meeste klem op aan in het belang van het kind van de geboden gelegenheid wel ge bruik te maken. KATWIJK AAN DEN RIJN De Minor Onder grote belang stelling hield de aquariumvereniging „De Minor", onder leiding van voor zitter J. C. Zijderveld, een filmavond. Onder de belangstellenden waren ditmaal veel militairen van het Ma rine Vliegkamp, die met de andere aanwezigen door de voorzitter wer den welkom geheten. Na dit wel komstwoord werd eerst een teken film vertoond van Walt Disney, waar na als hoofdfilm „De Crace Moore Story" gedraaid werd, en welke bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Voor de variatie nog een verloting, waarna de voorzitter sloot met dank voor de grote belangstelling. Geboren: Bernadette J ,dr van J. C. M. Schreurs en M. E. Th. 'an Iersel. Johannes C. zn van J. Freke en M. J. Phijffer. Geertje E dr van J. van Delft en E. Ouwehand. Maria M. dr van C. Taat en H. den Duik. Janna A. dr van L, van der Plas en P. Hus. Lena dr van L. van Rijn en K. van Beelen. Antonie zn van A. Schaap en J. Aandewiel. Johannes P. M. zn van J. Plagman en F. M. Steenvoorden. Cato dr van F. E. de Bruin en H. E. van Mourik. Gerretje dr van van C. van der Plas en A. van Duyvenvoorde. Ondertrouwd: A. M. Beumer en A. van der Boon. L. Schaap en W, van der Plas. M. van Duyn en G. Hoek. D. van Blitterswijk en J. Guyt. F. J. Bloot en M. den Hollander. A. Rem- melzwaal en E. G Krijgsman. N. W. van Beelen en K. Kraayenoord. D. van Duyvenvoorde en W. Barnhoorn D. van der Plas en L, Zwanenburg. Getrouwd: C van Egmond en W. van der Boon. W. J. Buter en J. van Delft C. Haasnoot en J. van Beelen. Overleden: J. C. Bouma 1 jaar. D. de Ruyter 56 jr echtgen. van C. Berkhey. DE ZILK VOETBALLEN VOOR PATER DOESWIJK Zondagmiddag heeft de door de r.-k. voetbalvereniging „Van Nispen' georganiseerde benefietwectstnjd plaats gehad ten bat van het missie werk van pater Doeswijk, de eerste priesterzoon uit de parochie van het H. Hart, die na met verlof te zijn thuisgweest, eerlang weer naar zijn missiegebied aan de Goudkust van Afrika vertrekt. Aigezien van het feit dat het een midaag geworden is, die uitstekend aan het gestelde doel heeft beantwoord ruim ƒ400,— kon na afloop aan pater Doeswijk ter hand gesteld worden ook spor tief gezien is het een prettige middag geworden. De wedstrijd tussen ,Van Nispen" en VVSB 2 werd door „Van Nispen" met 4C gewonnen. De voorverkoop van" kaarten voor deze wedstrijd had zaterdagmiddag reeds een zeer bevredigend resultaat gebracht. Zondagmiddag om half 2 maakte de drumband van „St. Jeanne d'Arc" uit Noord wij kerhout een mu zikale rondgang door de buurtschap, waarna pater Doeswijk om half 3 onder zeer grote belangstelling de af trap verrichtte voor de wedstrijd „v. Nispen"VVSB. Er was voor deze wedstrijd een fraaie beker ter be schikking gesteld. De ontmoeting had een zeer sportief verloop. „Van Nis pen" wist de uitgeloofde beker thuis te houden door met 4—0 te winnen van de mannen van St. Bavo. Bij de rust was de stand 20. Tijdens de rust werd de trekking gehouden van de in samenhang met deze wedstrijd georganiseerde loterij. Toen na afloop de balans werd opge maakt kon aan pater Doeswijk een netto bedrag van niet minder dan 427,worden overhandigd, een re sultaat waarop katholiek De Zilk met recht en reden trots mag zijn. De missionaris dankte allen, die aan dit verblijdende resultaat hadden mede gewerkt. Na de loterij werden nog niet alle prijzen afgehaald; bezitters van loten, attentie! VOORSCHOTEN R. K. VROUWENBEWEGING. De R.K. Vrouwenbeweging, afd. Voorschoten, heeft haar programma voor het komende seizoen bekend gemaakt. Het is voor elk wat wils. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 10 September 1858. Volgens het gevoelen van den minister van financiën zijn de giften, gedaan aan kerkfabrie ken, onder verpligting tot het lezen van zielmissen, vrij van successieregt en behoeft dus daarvan geene aangifte te wor den gedaan. Over de stad Harlingen is Vrijdgg 11. een zwaar onweder losgebarsten, vergezeld van re gen en hagel. Onder de hagel- steenen heeft men er gevonden van een rijnlandschen duim in doorsnede; sommige hadden de gedaante en grootte van moer beziën. Op 16 september begint het winter- programma met een toneeluitvoering „George and Margareth" door de Amateurcomedie uit Den Haag. Op 8 oktober is er een excursie naar een melkfabriek in Den Haag. Op 25 no vember 1958 is een operette-avond, te verzorgen door de Zonnebloemen. Op 18 december is de Kerstviering. In januari 1959 een toneeluitvoe ring door St. Genesius" uit Voorscho ten. In februari 1959 komt prof. Chorus spreken over het onderwerp „Beroepskeuze voor de jeugd". In maart een demonstratie door een be kende vleeswarenfabriek. In april volgt een voorlichtingsavond en het jaarprogramma sluit met de algeme ne vergadering. Dubbele aanrijding. Gisteroch tend vond op de Veurseweg nabij de oversteekplaats voor rijwielen een aanrijding plaats tussen een brom fietsberijder en een personenauto. De bromfietsberijder, R. uit Voorschoten, kwam uit de richting Leidschendam en stak de Veurseweg over toen hij gegrepen werd dor de personenauto, bestuurd door de heer v. H. uit Was senaar. De bromfietsberijder werd na de aanrijding per auto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ge bracht. Zijn verwondingen zijn waar schijnlijk niet van ernstige aard. De bromfiets werd vernield en de perso nenauto werd aan de voorzijde be schadigd. Toch bleef het hier nog niet bij, want een achter Van H. rijdende auto, bestuurd door de heer De V. uit Voorschoten kon niet tijdig ge noeg meer remmen en reed tegen de auto. Ook de auto van De V. werd aan de voorzijde beschadigd. Postduivenwedvlucht. De post duivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude en Jonge duiven vanaf Duffel. Afstand onge veer 115 km. In concours 105 duiven, gelost 8.25 uur met z.z.w. wind. Aan komst eerste duif 170.03.48 uur, snel heid 1164.35 per minuut. Aankomst laatste 10.22.08 uur, snelheid 984.25 m. per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: J. P. v. d. Assem 1, 9, 19, 20; A. G. Kleweg 2, 4; P. d'Haens 3, 5, 6, 19; A. de Graaf 8, 15, 17; Fr. Hendriks 7, 12, 16, 18; H. v. d. Wal 11; F. C. van Heusden 13, 14, 21. Geboren: Arno zn. van A. van Eek en M. K. Didama; Gerrit zn. van L. Dijkman en K. van der Nagel; Pieter zn. van B. van Klaveren en J. M. Saris; Pieter zn. van P. Hakker en A. P. Zon neveld; Robert H. zn. van H. Teske en E. Bouter; te Leiden: Hendrig G. L. zn. van A. M. L. Lippens en E. Riksman; te Den Haag: Theodoor L. zn. van Th. L. Boerkool en W. E. Tabois; te Voor burg: Diederik E. zn. van L. W. Beek- kerk van Ruth en A. M. E. Hens. Ondertrouwd: Johannes Th. van der Geest en Christina J. Barreveld; Pieter C. Hak en Willy C. de Jonge. Gehuwd: Bernardus Vreeburg en Wil- helmina P. Voogt; André Kilian en Nora Donkersloot; Arie van Dijk en Cornelia Kool. Overleden: Jacob Th. F. Bruijn, echt genoot van H, van der Gugten. ZOETERWOUDE DOS Jubileum Sterrit. Begun stigd door mooi weer is de door DOS georganiseerde sterrit een groot suc ces geworden. De rit leidde vanaf de start over Leidei'dorp naar Hoogmade, over het rijwielpad langs de Braase- mermeer naar Woubrugge. Vanhier ging het langs een geïmproviseerd weggetje naar Alphen, waar men voor een wasknijper moest zor"e over Reeuwijk en Boskoop naar Ha- zerswoude, alwaar in hel Rietveld gerust werd na ongeveer 50 km te hebben afgelegd. Uitgerust en welge moed werd de tocht hervat door de Bent, via Gelderswoude en Stompwijk naar de finish. 's Avonds stroomden de deelne mers, met vrienden en vriendinnen het Don Bosco-huis weer binnen om aanwezig te zijn bij de prijsuitrei king. Nadat, de heer A. Th. v. d. FluP het nieuwe bestuur, bestaande uit H. v. Veen, J. v. Leeuwen. J. ie Jong en T v d. Helm aan de toege stroomde jeugd had voorgesteld en hen had bedankt voor het vele werk, werden de prijzen uitgereikt. Zoals op Zoeterwoude blijkbaar gewoonte gaat worden wist ook hier weer P. Moons geassisteerd door C. v. Tey- lingen de eerste prijs weg te slepen met een totaal van 56 strafpunten. De verdere prijzen werden gewonnen door de koppels Peter v. d. Krogt met J. v. Winden, Piet Berg niet Gerard v. d. Hoeven, Ben v. Kiink met Joop v. Klink en Ton Groen met Bertus Loos. Hierna werd aam het koppel Leo v. Gent en Adrie v. d. Hoeven de prijs uitgereikt voor de meest on gelukkige renners, daar zij nog vijf tien km voor de finish door een ge broken vooras de strijd moesten ste ken. Na nog was meegedeeld, dat alle deelnemers gratis een groepsfoto zou den krijgen, hetgeen met gejuich werd ontvangen, keerden allen uiterst voldaan naar huis terug.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2