We d'tk' 'SbJ lmlstad TUSSEN BALIE wslwulgat DUINSTREEK Kaasfeest in Bodegraven DINSDAG 9 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 iK TESTAMENT De Bibliotheca Thysiana heeft een restauratie ondergaan van enige hon derdduizenden gulden. Maandag 29 september a.s. wordt het gebouw, waarin naast een uitgebreide biblio theek 200.000 pamfletten korte geschriften over 17e eeuwse actuele onderwerpen verzameld zijn, offi cieel heropend. Deze verzameling is aangelegd door Johannes Thysius of Jan Thijssen, zoon van een vermo gend Amsterdams koopman, die een jaar na zijn promotie in 1562, 32 jaar oud, stierf. In zijn testament bepaalde hij, dat zijn nalatenschap in dienst zou wor den gesteld van het publiek, hetgeen bij de bouw en inrichting van de Bibliotheca Thysiana geschiedde. Het gebouw werd van binnen weer in de oude toestand herbouwd. Dank zij dit testament bezit Lei den aan het Rapenburg een prachtig huis, dat nu onder architectuur van de ingenieurs Van Oerle en Schrama inwendig geheel gerestaureerd is. Waar is het fietsje? Zondagmiddag reed een zesjarig meisje met de liets tegen een paard en wagen op, op de hoek van de Oude Herengracht en de Verve-straat. Het meisje werd slechts liaht gewond, maar toch had deze aanrijding voor haar zusje een onaangename afloop, omdat haar fietsje dat zij even tegen Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Cato dr van C. H. Driessen en H. S. van Schie: Carla Sophia Maria dr van B. C. J. van Klaveren en C. C. ten Brink. Teunis Adriaan zn van J. L. Jacobsé en M. A. Borst; Yvonne Theresia dr van A. Francken en J. Mayenburg; Juliana Anna dr van W. A. G. Bolle- boom en E. M. Kortekkas; Johannes Lambertus Maria zn van J. van Dijk en P. Brarna; Roku; zn van R. Has- sefras en H. J. Uithol; Yvonne dr van H. J. Overdijk en S. J. C. van Ast; Maria dr van H. Rijsdam en W. van Duuren; Hendrikus Johannes zn van G. Lantrok en H. C. Dukers; Ingrid Johanna Maria dr van A. van der Krogt en A. M. Kaskes; Huibert Cornelis zn van L. Bek en J. M. van der Wal; Paulus zn van P. van Dig gelen en A. de Ru. Getrouwd: P. G. J. N. Kop en C. H. Houwer; W Smit en E. van der Linden; W. J. Kleijn en A. M. Krom; E. F. Bergman en A. M. Hensen. Overleden: O. Kruijsdijk 63 jr man L. Veerman 68 jr man; M. C. van Sonsbeek 70 jr echtgenote van H. de Jong; J. Overdam 83 jr man; A. D. van den Wijngaard 57 jr vrouw; A. de Koning 37 jr man; J. M. L. Speet 92 jr weduwe van E. J. Schoonder- gang; R. M. L. Langezaal 9 maanden zoon. LESROOSTER „VICTORIE" Gymzaal dr van Voorthuijzen- school aan de Marnixstraat: woens dag: kleuters van 3, 4 en 5 jaar van 23 uur, meisjes van 67 jaar van 34 uur, 8 en 9 jaar van 45 uur; 10 jaar van 56 uur; 11 jaar van 78 uur; 15 en 1' jaar van 89 uur; 17 jaar en ouder 910 uur; vrijdag meisjes van 12 jaar van 78 uur, 13 en 14 jaar van 89 uur. Gymzaal Potgieterlaan: woensdag: kleuters van 3, 4, 5 en 6 jaar van 23 uur; meisjes 7 en 8 jaar 34 uur 9 en 10 jaar van 45 uur. Vrijdag: meisjes van 11, 12 en 13 jaar van 6.157.15 uur; 14, 15 en 16 jaar van 7.158.15 uur. Gymzaal Schuttersveld: gehuwde dames: donderdag van 910 uur. Ritmische gymnastiek: gymzaal Schuttersveldschool donderdag mes jes van 9, 10, 11 en 12 jaar van 67 uur, 13, 14, 15 en 16 jaai van 78 uur; 17 jaar en ouder van 89 uur. Leidse agenda DINSDAG, 9 SEPTEMBER Inschrijving deelnemers 3-October- optocht. Oud-Hortuszicht, kwart voor acht nam. Kath. Kapperspatroonsbond. Leden bijeenkomst. Zomerzorg, 7.45 uur nam. St. Eloy Adviesavond. Gebouw Soc. Chr. Belangen, Oude Singel 236 Avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden. Apotheker Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Oegstgeest: Oegstgeesterapotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De bioscopen te Leiden zijn voor de week van vrijdag 5 tot 12 septem ber als volgt door de KFC gekeurd: Trianon: Spaanse Driften, strikt vol wassenen. Rex: Quo Vadis, veertien jaar. Lido: School voor misdaad, veer tien jaar. Casino: Het groene masker, acht tien jaar. (Donderdagavondcyclus: Frasquita, achttien jaar). Luxor Het dorp der zonden, acht tien jaar. de muur had gezet om te zien hoe het met haar zusje afliep, verdwe nen was. Het is sinds zondag spoor loos en de politie van Leiden vraagt nu om inlichtingen. De leden van de Bejaarden So ciëteit van de parochie Herensingel wordt bericht, dat de wekelijkse bij eenkomst deze week is woensdag middag inplaats van donderdag. Projectielen gevonden bij 5 Meilaan Op een terrein bij de Trekvliet in de buurt van de Vijf Meilaan en de Rooseveltstraat heeft de Leidse poli tie op aanwijzing van enkele jongens drie ontstekingen van mortiergrana ten gevonden. Het is niet uitgesloten, dat in de grond nog meer projectie len verborgen liggen. In verband hiermee is de mijnen-opruimings- dienst gewaarschuwd, die het terrein nu zorgvuldig zal afzoeken. Gelet op de mogelijke aanwezigheid van pro jectielen worden ouders verzocht hun kinderen niet in deze omgeving te la ten spelen. LEIDSE AMATEÜRFOTOGRAFEN OPENDEN NIEUW SEIZOEN De Leidse Amateurfotografen toon den gisteravond grote belangstelling voor de eerste bijeenkomst van hun LEIMUIDEN Over de berm. Een bestelwagen van een Haagse firma reed gistermor gen over de Provinciale Weg voorbij de brug van de Drecht, toen de chauf feur de macht over het stuur kwijt raakte. De wagen vloog over de berm van de weg naar de zes meter lager gelegen Oosterweg. De zes inzitten den van de auto werden min of meer gewond. De chauffeur kreeg een her senschudding. R0EL0FAREHDSVEEN Schaakclub „Utile Dulci" Deze week hield bovengenoemde schaak club haar jaarvergadering in de zaai. De notulen werden door de heer Seip voorgelezen, waaruit bleek dat de vorige vergadering door 8 leden was bezocht. Deze avond waren er ook maar 8 van het totale aantal van 12 leden. Dat is toch veel te kort voor een plaats als de Veen. Er zijn vele thuis-schakers, die onze club best zouden kunnen versterken Vroeger had de club wel bijna veer tig leden. Laat ieder, die nog lid wil worden, zich zo spoedig mogelijk opgeven bij de voorzitter, de heer Ph. Olijerhoek. Deze is al drie keer kampioen van Alkemade geweest. Laten wij in de wintercompetitie nu eens kunnen deelnemen met 2 of meer tientallen. Ook werd de eerste ronde gespeeld voor de onderlinge competitie. De heer Van Someren schijnt deze zo mer goed getraind te hebben, want hij won in 8 zetten van J. C. v. d. Meer, die toch ook een meester in het spel is. P. Seip won van W. Oomen. Bakker en v. Rijn werd af gebroken in gelijke stand. Olijerhoek won van de heer Nieuwint. Zo is men weer begonnen, en het wach ten is nu nog op de nieuwe leden. Elke dinsdagavond kan men te recht in de bibliotheek van de zaal Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij het bestuur. Uitbreiding restaurant. Archi tect J. B. v. Duist te Utrecht, heeft, namens de heer G. Schouten alhier, de uibtreiding van het restaurant vereniging. Het bestuur had de leden ?.an d| Langeweg gegund aan de - firma S. Tromp te Alphen a. d. Rijn. uitgenodigd voor 'n schouw van hun mooiste kleurendia's, waaruit een keuze gemakat zou worden voor de bondswedstrijd. Zo direct na de zomervacanties en na het verschijnen van verschillende nieuwe kleuren- materialen waren de verwachtingen van het bestuur omtrent de nieuwe oogst hoog gespannen. De leden hebben hun bestuur niet teleurgesteld. Kwaliteit en kwanti teit van de „aanvoer" was alleszins bevredigend. De critiek op de opna men, die getoond werden, was geens zins mals maar het ging er zeer ge moedelijk toe en de ontboezemingen waren dikwijls leerzaam. De beste dia van de hele serie was ongetwij feld wel een gezicht-bij-a ond op een dorpje aan een fjord. Er waren ver bluffende staaltjes van vakmanschap en kleurenpracht te aanschouwen. Bij de huishoudelijke punten, die voorzitter J. Gompelman na zijn openingswoord ter tafel bracht, was ook het voorstel om op maandag 29 september a.s., een excursie te ma ken naar het rijksprentenkabinet. Hetplan werd met overtuigende meerderheid van stemmen aanvaard, wedstrijd. DE KWAKEL Indeling elftallen KDO. De in deling van het le elftal hebben wij reeds bekend gemaakt. Aangezien er nog een plaats beschikbaar is geko men, is KDO 2 toch nog gepromo veerd naar de reserve 3e klasse, de gehele indeling is als volgt: Arsenal 3, BPC 3, DJK 3, JHK 2, KDO 2, ODOS 2, SDC 2, TDW 2 en TWM 2. Indeling 3e elftal (reserve 4e klasse B): Lijnden 4, NEA 3, RODA 4, St. Pancratius 3, KDO 3, NFC 5, RKAV 2 en VDO 4. Junioren A (3e klasse W.): Aristos 2, DCG 8, KDO 1, ODOS 2. RKAVIC 5a, VDO 3, Wilskracht snl. Junioren B I (3e klasse EE): Ambon 3, Aristos 2, DCG 8, DCG 9, KDO 1, RKAVIC 4a en RKDES 2. Junioren BII: Ambon 5, Aristoc 3, DCG 14, KDO 2, St. Martinus 3, RK AVIC 4a, VDO 2, KDO 2, St. Mar tinus 3, RKAVIC 4a, VDO 2 en ZPC 3. Zondag speelt KDO een uitwed strijd; het tweede speelt een thuis- HAARLEMMERMEER Geboren: Johanna Jacoba dr van J P. Nieuwdorp en A. H. Bolsen- broek; Gerrit zn van C. Monfrooij en J. de Ruiter; Cornelis Jan zn van P. C. J. van Vliet en H. E. Bosman; Johanna Maria dr van A. F. de Haan en K. Wagenmakers; Ellen Theodora Magdalena dr van B. J. van Kampen en A. A. Stals; Bert zn van J. van Duren en A. C, van den Dungen; An nigje Johanna dr van J. de Vos en A. J. Maliepaard; Martinus Johannes zr. van P. L. Knibbe en C. J. Quaak Maria Anna Hendrika dr van P. M. van Egmond en H. E. M. Mulder; Maximiliaan Augustinus zn van F. J. Winkelhuis en J. M. de Vries; Paul zn van A. Lagendijk en Schönhage; Lena Clazina dr van H. C. Aarsen en M. Korsuize; Jacob zn van P. M. van Tilburg en N. Bakker; Bernardus Maria dr van M. H. Bak ker en H. Huiberts; Hendrika dr van Bakker en H. Stroombergen; Ni- colaas Menno zn van A. A. Mantje en F. H. J. Prince; Rob zn van F. C. van der Linde en V. J. C. Verhoeven; Mia dr van J. Wilderom en W, Aal; Antje Remetta dr van J. Sas en G. C. Heijkoop. Ondertrouwd: Hendrik de Wit 37 j. en Johanna Maria van der Hulst 33 jaar. Getrouwd; A. G. Struiwig en R. H. M. Kleinhout; J. A. Dros en M. S Kop; G. J. C. van den Berg en G B. T. Verwer; J. A. van Zoolingen en H. M. Kroese; H. Swier en W. de Jong. Overleden: Jasper van de Velde 83 j. echtg. van A. van Helden; Ger rit Klaassen 70 j„ echtg. van T. G. van der Maarl; Gerritje den Boer 80 j., echtg. van J. van Gulik. LISSE PLANTGOEDVEILING De aanvoer voor de vfije- en plant goedveiling gaat per week met spron gen omhoog. Voor zgn. tweede kwali teit bollen worden goede prijzen be taald, evenals voor best plantgoed. De belangstelling en kooplust was wederom zeer groot. Tulpen zift 100, per 100 stuks: Bar- tigon 1.70; Fridjof Nansen 2.75; Zwanenburg 2.65; Rose Copland 1.85; Philip Snowdon 1.75; Rijnland 2,40; Advance 3.60; Argo 2.30; Mrs. Moon 4.50; Victoire d'Oliviere 2.20; Vander Eerden 2.35; Weber 2.50; Kleuren pracht 1.85; Copland's Purple 1.85; Edith Eddy 3.00;Philip de Comines I.85: Preludium 3.50; William Cop land 1.55; Princes Elisabeth 2.60; Red Champion 2.10: Wall Street 2.35; Ear ly Queen 2.30; Krelage's Triumph 2.05; Black Parrot 2.30; Golden Har vest 2.10 Orange Triumph 4.00; Blue Parrot 2.35. Tulpen per mand: Majorie Bowen 30.Feuerzauber 20.Winter- gold 50.Blue Parrot 22.Elmus 35.Peach Blossom 35.Ingles- combe Yellow 18.Karel Doorman 64.Ursa Minor 33.Dyanito 55.—; Eros 55.Olympiade 35.—; Krelage's Triumph 22.Edith Eddy 35.Paris 75.Mr. van der Hoeff 50.Schoonoord (fijn) 55.Smi ling Queen 40.Hildegarde (fijn) 38.—. N00RDWIJK Koninklijke goedkeuring. De r. k. sportvereniging „Met Sprongen Vooruit" heeft haar rechtspersoon lijkheid gekregen, door het ontvan gen van de Koninklijke Goedkeuring op haar statuten en reglementen. Gevonden voorwerpen. Aan het j hoofdbureau van politie zijn de vol- I gende voorwerpen als gevonden aan- I gegeven: Verscheidene brillen; paraplu's; witte vlaggemast; verscheidene por- temonnaie's met inhoud, één zonder I inhoud; paar gehaakte handschoe nen; gebloemd toillettasje; protes- tants kerkboekje; groene regencape; I bruine herenschoenen; kinderfietsje; f hoofddoekje; muilkorf voor haze- j windhond; plastic regenjas; dames-1 polshjfloge (vierkant, nikkel); auto-' wiel met band; fototoestel; kinder-', jurkje; paar damesslippers; rode san daal; sleutel van volkswagen; nikke len herenpolshorloge; duikbril; he renschoen links; damesschoen; auto- step; plastic waterpistool; padvin- dersriem. Inlichtingen uitsluitend 's woens dags en zaterdags tussen 23 uur nam. ST0MPWIJK Handbal H.V.S. Woensdagavond a.s. is er alleen training voor het le en 2e elftal. Omtrent training van de overige elftallen zal nog nader bericht gegeven worden. WASSENAAR HERV. BEJAARDENCENTRUM „SOPHIEKE HUIS" KOST 2 MILJOEN Op de agenda voor de gemeente raadsvergadering van A.swoensdag avond komt o.m. voor het reeds aan gekondigde voorstel tot het garande ren van een geldlening, die de Stich ting Sophieke Huis kan sluiten ter financiering van de bouw van een i nieuw bepaardencentrum op het ter- In het westen van ons land wordt op het ogenblik nog op ongeveer 4000 boerenbedrijven volvette boerenkaas gemaakt. Tezamen leveren deze boer derijen een jaarproduktie aan boeren kaas van ongeveer 12.000.000 kilo, waar tegenover staat een landelijke 'produktie van fabriekskaas van 160.000.000 kilo. Dit heeft vanmorgen de rijkszuivelconsulent in Zuid-Hol land, de heer Schroder verklaard. Iedere tweede dinsdag in september wordt in Bodegraven, het centrum van de Zuidhollandse volvette boe renkaas, de grote najaarsmarkt ge houden, die dit jaar geheel in het te ken staat van het eigen kaasmerk voor boerenkaas. Deze zomer is namelijk na een strijd van ongeveer zestig jaar aan de boe renkaas een eigen rijksmerk toegewe zen, waardoor het voor het publiek gemakkelijker wordt deze Raas van de fabriekskaas te onderscheiden. Het is nu zover, dat de eerste boerenkaas, die dit eigen kaasmerk draagt, ver handeld wordt. Vandaag is het daar om groot feest in Bodegraven Om negen uur vanmorgen werd deze bijzondere weekmarkt op feeste lijke wijze geopend. In korte opvoe ring werd het publiek verhaald, welk een lange strijd er voor het verkrij gen van dit eigen rijksmerk nodig is geweest. Rond 1900 kende Nederland in het geheel nog geen merken voor kaas. In 1907 kwam het eerste merk voor boerenkaas doch dit leverde niet het gewenste resultaat op, daar ook de fabrieken zich van hetzelfde kaas merk gingen bedienen. Zodoende was er nog geen verschil te zien tussen de beide grote concurrenten: de boe renkaas en de fabriekskaas. Juist nu de concurrentie van de fabrieken voor de boeren zo groot is en het er naar uit ging zien, dat de boerenkaas langzaam maar zeker zou verdwijnen, is de strijd voor het eigen merk met succes bekroond. Het ligt in de bedoeling van het Neder lands zuivelbureau om met een in- tensiev. reclamecampagne het ver schil tussen de fabrieks- en de boe renkaas aan het publiek duidelijk te maken. De wedstrijden voor de provinciale kampioenschappen voor de landelijke ruiters uit Zuid-Holland en Noord- Brabant, en het optreden van de kapel en het tambourskorps van de koninklijke luchtmacht zullen van middag en vanavond het kaasdorp in de Rijnstreek een feestelijk aan- 'en geven. ALPHEN AAN DEN RIJN Autobotsing Doordat de heer R. A. S. uit Leiden, die maandagmor gen omstreeks 8.30 uur over de Em- malaan te Alphen reed, in de rich ting van het centrum der gemeente, geen voorrang verleende aan de voor hem van rechts uit de Hugo de Grootstraat komende bestelauto, oe- stuurd door de Alphenaar R. H. E. v. E., botsten de beide wagens tegen- elkaar op. Zowel de luxe auto als de bestelwagen werden zwaar bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Voor een juist begrip zij er nog eens extra de aandacht op gevestigd, dat de rijksstraatweg Leiden— Utrecht, door de kom der gemeente Alphen, sedert enkele weken geen vcorrangsweg meer is! HAZERSW0UDE Benoemd. De heer D. Kuiper, wachtmeester bij '.e Rijkspolitie al hier, is met ingang van 1 oktober a.s. benoemd bij de gemeente-politie te Culemborg. Ongeluk aan een ijzeren draadje. Een koopman uit Den Haag stond terecht, omdat hij op 14 juni te Oegstgeest met een auto gereden had waarvan sommige onderdelen met ijzerdraad waren vastgemaakt. Ook de stuurinrichting deugde niet. De officier van justitie, mr v. d. Schans, begreep niet hoe verdachte met het vehikel had durven rijden. De be stuurder moest toch begrijpen, dat hij een gevaar betekende op de weg. Mr v. d. Schans eiste f 150.- boete of 25 dgn. De rechter veroordeelde ver dachte tot 150.- boete of 25 dgn. Dure bocht. Een koopman uit Leiden, had op 29 juli komende met zijn auto van de Haarlemmerstraat naar de Oude Herengracht de bocht veel te ruim genomen, met gevolg dat hij met een tegenliggende auto in botsing was gekomen. Voor de schade, groot 98 25 had de aangereden chauffeur j een civiele vordering ingediend. De officier eiste 75.- boete of 25 dgn. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 75.- boete of 25 dgn met toewijzing der civiele vordering. Brood in de Nieuwe Rijn. Een Leidenaar moest voorkomen, omdat hij op 18 juni met zijn auto een bakfiets, geladen met vers brood koek, beschuit enz. bij de Koren- beursbrug, had aangereden, waar door de bakfiets in de Nieuwe Rijn was gereden. De inhoud was verlo- rein bij de Storm van 's-Gravesande- weg. Enkele weken geleden besloot de raad, de voor het bejaardencen trum benodigde grond aan de stich ting te verkopen. Het nieuwe centrum dat plaats zal bieden aan 90 perso nen, waarvan er 64 zullen worden ondergebracht in eenpersoonskamers en 26 in tweepersoonskamers en -flats zal in totaal f 1.990 000,— kos ten, dus nagenoeg 2 miljoen. De stichting heeft van dc Nationale Le vensverzekeringsbank N.V. te Rot terdam een aanbieding ontvangen voor een geldlening, groot f 1.750.00i) tegen 4 K onder de voorwaarde evenwel, dat de gemeente voor hoofdsom, aflossingen, rente enzo voorts een volledige garantie zal ge ven als zekerheid. B. en W. menen, dat het verlenen van deze garantie verantwoord is. In de sluitende exploitatiebegroting van de stichting is uitgegaan van een 5 lening. Het voordeel van ongeveer 12.000,— per jaar gelegen in het feit, dat de nu aangeboden lening te gen 4'/t kan worden afgesloten zal worden benut voor het vormen van een onderhouds- en vernieuwings fonds. De pensiongelden zullen variëren van f 200,tot f 600,— per maand, al naar gelang van de grootte der ka mers en het te bieden comfort. De commissie financiën uit de ge meenteraad heeft zich met het voor stel kunnen verenigen. Huisvcstings- en vorderingscom missie. In de raadsvergadering van a.s. woensdagavond zullen o.m de leden van de huisvestings- en vor deringscommissie dienen te worden benoemd. Voor het eerst zal. krach tens een verleden jaar ingevoerde regeling, een van de zittende leden niet terstond herkiesbaar zijn. De heer W. Boender is het eerst voor deze regeling aan de beurt. In zijn plaats wordt als lid va-, de commissie voor gesteld de heer D. Bloemendal. Gevleugelde Vrienden. Zondag werd door de vereniging „Gevleugel de Vrienden" deelgenomen aan eer. wedvlucht vanuit Eindhoven met 154 oude en jonge duiven. De uitslag was: J. H. M. Brouwer 1, 12, 25, 31; J. H. Groeneveld 2. 3, 4, 5, 6, 8, 9. 18, 18. 19, 21, 22, 24, 29; J. M. de Wit 7; J. Parlevliet 10, 20, 28; J. H. L. Brederode 11. 15; W. C. van Eek 14. 26; J. M. Brederode 16; W. C. Rem merswaal 17; A. C. Visser 23; J. C. B. Brederode 27, 30. Ongeluk op voetbalveld. Tijdens een voetbalwedstrijd op het Wasse naar-terrein in het Kerkehout kwam de 16-jarige H. uit Den Haag zo on gelukkig te vallen, dat hij een sleu telbeenfractuur opliep. De jongen is. nadat dokter Boogaart eerste hulp had verleend, per ambulance-auto naar het gemeente-ziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag overgebracht Piet van Rhijn naar Frankrijk ver trokken. Na een keel-operatie te hebben ondergaan is de Wassenaarsc prof-voetballer Piet van Rhijn weer naar Parijs vertrokken. Zoals be kend is hij onlangs door Valencien nes voor een bedrag van 150 000,— verkocht aan de club Stade Frangais in de Franse hoofdstad. Piet van Rhijn vertrok gistermiddag per vlieg tuig. Zaterdagmiddag a.s. zal hij voor het eerst voor zijn nieuwe club uit komen in de competitie, die al twee weken geleden begonnen is. Cursus „fijne keuken". Op don derdagavond 11 september om half 8 begint in de r.-k. Huishoudschool in de Kerkstraat een cursus van 12 les sen over ..de fijne keuken", die onder auspiciën van het r.-k. Vrouwengilde voor de leden wordt georganiseerd De cursus wordt geleid door zusters van de Huishoudschool. Tafelkeuring van hoenders en ko nijnen. De pluimveevereniging Wassenaar heeft (zaterdagmiddag) ir. Het Wapen van Wassenaar de jaarlijkse tafelkeuring van konijnen en hoenders gehouden, die veel be langstelling trok. Er was een groot aantal prijzen beschikbaar, die als volgt werden toegekend. Konijnen, geboren in de eerste drie maanden van 1958: grote rassen: hangoor van J. Westhoek; midden rassen: groot Chincilla van A. den Hollander. Voorschoten. Kleine ras sen; Hollander van J. van Egmond. Kort- of langharige rassen: Angora van J. Westhoek: dwergrassen: Pool van mej. A. van Dijk. Konijnen geboren in april, mei en juni 1958: grote rassen; Vlaamse reus van H. Angevaren; middenrassen Witte Wener van I. Schade van Doorn, Katwijk: kleine rassen: Hol lander van Th. van der Velde. Beste nest: Blauwe Weners van N v. d. Kooy: mooiste dier van de oud ste klasse: Angora van J Westhoek idem van de jongste klasse: Witte Wener van I. Schade van Doorn Mooiste dier van jeugdlid: Blauwe Wener van J. Kemink. Hoenders groot; Rhode Island R van P v. d Steur; kriel: Goud Zebrigt van J van Kampen, Delft en Sussex Speckled kriel van U. Tj. de Vries. VOORHOUT Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor het diploma A voor schoenwin keiier de heer G. Spierenburg. Z0ETERMEER Etalagewedstrijd. De uitslag van de tijdens de Oranjefeesten gehou den etalagewedstrijd is als volgt' grote etalages: ereprijs fa. van Her wijnen; le pr. C. Havenaar; 2e pr J. H. Ribberink; 3e pr. C. B. Fischer (rechts) en 4e pr. C. B. Fischer (links). Kleine etalages: ereprijs: Joh. Vos; le pr C. Klos (links); 2e pr. C. Klos (rechts); 3e pr. G. Verlaan. Eervolle vermeldingen: Radio Groenheyde, I. Roos en A. van Waaij (midden). Aan deze etalagewedstrijd was te vens een wedstrijd verbonden voor het publiek. In elke etalage was een artikel geëtaleerd dat niet in de be treffende zaak werd verkocht. Voor deze wedstrijd bestond geweldige animo. Groot en klein liep rond met invul formulieren. Het doel van de middenstand, belangstelling voor hun etalages werd hiermede zeker be reikt. Voor zover bekend hebben ve len een goede oplossing ingezonden. De uitslag wordt eerst later bekend gemaakt. Geboren: Elisabeth C. M. dr van G. J. v. Leeuwen en K. v. Deuren. Gehuwd: C. P. Cammeraat 25 j. en P. Muilwijk 18 j. Overleden: Jacob J. Hilten 67 j. ren gegaan. Volgens de bakker bete kende dit een verlies van ƒ91.98. De officier van justitie eiste 75.- boete of 25 dgn, tot welke boete verdachte veroordeeld werd. PRINL BERNARD NAAR ITALIË Prins Bernhard is gisteren per vliegtuig naar Milaan vertrokken voor het bijwonen van een vergade ring van de „Fondation Européenne de la Culture". Hij zal vandaag weer naar ons land terugkeren. De rechtbank te Amsterdam heeft vanmorgen de 42-jarige uitvoerder M. D., die, hoewel reeds sedert 1945 jge- trouwd, in augustus jl. voor de twee de keer in het huwelijk is getreden, wegens bigamie veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De rechtbank te Rotterdam heeft vanmorgen de 60-jarige accountant D. E. H. te Ammerstol conform de eis veroordeeld tot vier jaar gevan genisstraf met aftrek. Marktberichten ROTTERDAM, 9 sept. Vee. Aan voer: 2905 stuks. Vette koeien 325, gebruiksvee 851, vette kalveren 255, graskalveren 350, nuchtere kalveren 259, varkens 90, biggen 48, paarden 89, veulens 37, schapen 576, geiten 25, vette koeien 300295 260270, vette kalveren 280300, 250280, 200 250, graskalveren 475425300, nuchtere kalveren 807060, biggen 6045—40, slachtpaarden 219190 180, veulens 485385300, schapen 706050 lammeren 706050, kalfkoeien 1200975 -850, melkkoeien 200975850 varekoeien 82575U 670, vaarzen 875800600, pinken 6C0-50040. vette koeien aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen als gisteren, vette kalxeren even groter, goed, staande prijzen, graskalveren iets ruimer, stug, constant, nuchtere kalveren iets meer, vlot, als vorige week, biggen matig, redelijk, ruim prijsoudend, slachtpaarden als vorige week, lui, niet geheel prijshoudend, veulens klein, kalm, onveranderd, schapen iets korter, kalm, 1ste kwal. iets stijver in prijs, verder onveran derd, lammeren iets korter, kalm, lste kwaliteit iets stijver in prijs, ver der onveranderd, kalfkoeien matig, lui., als vorige week, melkkoeien ma tig, lui, als vorige week. varekoeien gewoon, zeer klam, ongewijzigd, vaar zen kort, stroef, onveranderd, pinken kort. stroef, onveranderd TER AAR B sept. Groente. kassnij- bonen 0.63—0 80; -n'jbonen 0.250.59: stamprinsessebonen 0.44—0 61; idem B 0 34; stokprinsessebonen 0.450.77; idem B. 0.33—0 40; spekbonen 0.260.32; witte pronkers 0.150 22; tomaten A. 0.33— 0.54; idem B 0.34—0.60; Idem C. 0.20— 0.31; idem CC. 0.20; idem bonken 0.25 0 29; andijvie 0 08—0 10; postelein 0.04 0.10; aardappelen 0.07—0.13; waspeen 0.090 14; spinazie 0.11—0 12; groene kool 0.151)16; uien 0.07—0 10; rabarber 0 07; augurken E. 0.07—0 09; rode kool 0 11. alles per kg. sla 0,060 12: 002— 0.05; bloemkool A 0.300 51; idem B. 0 150 27: idem C. 0 100 14: komkom mers 0.080.21paprika 0.09. alles per stuk bospeen 0.11—0.21; selderü 0.02 alles per bos stoofsla 0 60 por kist me ioenen 0 30—0 50 per stuk. Bloemen As- terc 0 150.19 per bos. Veiling. Donderdae 11 september is geen augusken veiling. BODEGRAVEN 9 sept Kaas. Op de feestelijke najaarsmarkt tc Bodegraven werden aangevoerd 172 partijen. Note ring: eerste soort f 2.07 tot f 2.13 tweede soort f 1 90 tot f 2 06, extra kwa liteit f 2 14 tot f 2 55. Handel redelijk. LEIDEN 9 sept Vette varken». Aan tal 141, notering zwaar 182 tot f 184. licht 184 tot f 186. slncersvarkens 186 tot 190. zeugen f 162 tot 166. handel vlot. afloop minder. BOELOFARENDSVEEN. 3 sept Bloe menveiling Asters 816: Fygostegia 1824- Montbretia 8—14: Dahlia 10—18: Ornithogalum 3015: Freesla 7—17: Troschrvsanthen Delightful! 22—38: Sep tember Yellow 15—23; Shiley White 37— 59; Idem Geel 3038: Chatsworth 15 28: Garden White 3045 Idem geplo zen: Migoli 6—10: Alfretton 8—11: Mil- lersdale 5—10; White Joy 11—14: Day dream 6—8; New Prinses 12—14; Cham pion 11—13: Am. Anjers 3—12; Lelies 18—20 p r stuk Groenteveiling. Aardbeien 45—78 per doosje: Kropsla 3.00—9 00; Andijvie 7.00--9 00; Tomaten A 47.00—58 00; Idem B 43.00—55 00; Idem C 20 00—32 00; Idem afwijkend 20 00—38 00; Komkom mers 18 00—24 00; Snijbonen 35 00—42 00; Kassnijbonen 53 00—78 00; Stokprinsesse bonen 50 00—58.00; Pronkbonen 15 00— 23 00; Augurken A 55 00; Idem B 30 00— 34.00; Idem C 20.80; Idem DA 14.00; Idem D 12.00—12.40; Idem E 3.00—4.60 Idem CD 8.80 per 100 kg. *2? Dank aan God voor verkregen gunst na gehou den novene der drie Wees gegroeten. Te koop: een prima Singer trapnaaimachine. Diikstraat 35. na 4 uur. Er biedt zich aan een r.k. bakkersbediende voor Leiden of omgeving. Br. onder no 9818 bur. v. d. bl. Goudhamsters en witte hamsters met zwarte oor tjes te koop aangeboden. Vlietweg 2. Zoeterwoude. s Avonds na 6 uur. Wonineruil. Aangebo den heel huis, omgeving Mare. Gevraagd heel huis met tuin. Br. onder no. 9820 bur. v. d. blad. Prima dienstbode gevr. voor d. en n., v.g.g.v. Moet goed kunn. koken. Brieven met venangd salaris onder no. 6110 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3