$LMaGAT &,ytum$TAD DUINSTREEK Moeder en kind" van „Ons Belang' in passende omgeving geplaatst Invalidenbond „St. Liduina" hield jaarvergadaring te Hiilegom MAANDAG 8 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Karpervijver aan de Marnixstraat Leidens woningbouwvereniging „Ons Belang" is bij haar 45 jarig ju bileum zaterdag in het bezit gekomen van een fraaie aanwinst voor één van haar woningcomplexen. Ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van deze W.B.V. heeft men het bestuur reeds verrast met een prachtig stukje beeldhouwwerk: „Moeder en kind", de viering van het negende lustrum hebben leden en leverancies aange grepen om dit „monumentje van hul de en dankbaarheid" in een passende omgeving te plaatsen. Vóór het beeld, dat zich in de Marnixstraat ter hoog te van de Anna van Saksens'traat be vindt, is thans een vijver aangelegd. In deze vijver, die met karpers is be volkt, bevinden zich enkele fonteinen. Bovendien is een permanente ver lichting aangebracht. Een prachtige groen- en bloemversiering comple teert dit geheel. Alvorens het bestuur dit geschenk zijn eigendom kon noemen kwamen de genodigden, o.w. de wethouder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen, de chef van de Plantsoe nen, de heer A. Galjaard, de Raad van commissarissen van de jubileren de woningbouwvereniging, een depu tatie van de Federatie van Woning bouwverenigingen uit Leiden en om streken en afgevaardigden van vele zusterverenigingen in de Dr. Van Voorthuzyenschool bijeen, waar zij werden welkom geheten door de voorzitter van de jubileumcommissie, de heer A. Gerritsen jr. Hoewel, al dus spreker, circa 90 pet. van de le den spontaan zijn bijdrage voor dit geschenk heeft gegeven, hadden wij dit kostbare huldeblijk niet kunnen aanbieden, indien ook de leveranciers (aannemers) van de W.B.W. zich hiervoor niet hadden geïnteresseerd. Grote dank ging deze middag ook uit naar de gemeentelijke instanties en de Leidsche Duinwater Maatschappij. Na dit woord van welkom en dank verscheen vóór de Dr. Van Voorthuy- zenschool het Chr. Muziekgezelschap Concordia, dat bestuur en genodig den, onder het spelen van vrolijke wijsjes, naar het punt van de onthul ling bracht. ZILVEREN JUBILEUM D. v. d. BERG BIJ GROFSMEDERIJ, LEIDEN Hedenmorgen werd in het hoofd gebouw van de n.v. Koninklijke Nederlandse Grofsmederij te Leiden de heer D. v. d. Berg gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum. De jubilaris, vergezeld van zijn echtgenote en twee dochters, werd door de adjunct-directeur, ir. H. E. Kruyt, in de vergaderzaal ontvangen, nadat mevr. v. d. Berg een bloemen hulde was bereid. De heer Kruyt sprak de jubilaris toe en memoreerde, dat de heer Van den Berg steeds in de kettingfabriek was werkzaam geweest, in verschil lende functies. De laatste jaren was hij werkzaam in de kettingreparatie- afdeling. Het werk in deze belang rijke afdeling vraagt een grote nauwgezetheid. Ir. Kruyt uitte zijn grote tevreden heid over de prestaties van de jubi laris. Hij wenste de heer v.'d. Berg veel geluk en sprak de hoop uit, dat het hem gegeven zal zijn, nog vele jaren te arbeiden in de kettingfa briek. Spr. overhandigde hem als blijk van waardering een enveloppe met inhoud, een blauw herinneringsbord, het erediploma van de Mij. voor Nij verheid en Handel alsmede het daar bijbehorende zilveren draaginsigne. De heer G. G. v. d. Waals, bedrijfs leider, bracht enkele bijzondere ka raktereigenschappen van de feeste ling naar voren. Hierdoor maakte hij duidelijk, waardoor de heer v. d. Berg zozeer door de bedrijfsleiding wordt gewaardeerd. Vervolgens werd de feesteling nog gelukgewenst door de heren T. Man tel, chef van de kettir.greparatie-af- deling en C. J. de Haas, lid van de ondernemingsraad. De laatste deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk, dat hij overhandigde mede namens de collega's. Nadat de jubilaris een dankwoord had gesproken, bleef men nog enige tijd genoeglijk bijeen. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Pieternella dr van P. Schouten en H. M. Pracht; Lam bert zn van A. Currie en J. J. H. Op- gelder; Jan Jacob zn van J. Jonker en J. van Dijk; Abigaël dr van J. Plu en N. van Geenhuizen; Raymond zn van W. Spaargaren en J. Casimiri; Elisabeth Maria dr van J. Runder kamp en J. T. Theunissen; Jacobus Bartholomeus Maria zn van J. J. Bel en J H. M. van der Zwet; Petro- nella Theodora Maria dr van J. J. i Bel en J. H. M. van der Zwet. Gehuwd: E. C. Wessels en J. J. Boersma. M. J. Labordus 89 j., weduwe van W. F. de Koning. De heer Gerritsen deed een drin gend beroep op de omwonenden om bfr eventueele beschadiging het be stuur daarvan direct in kennis te stel len. Het bestuur zal de ouders dan verantwoordelijk stellen voor de kos ten. Na dit waarschuwend woord, verzocht hij wethouder Jongeleen de symbolische opening (het doorknip pen van een lint) te willen verrichten. Alvorens deze hieraan gevolg gaf, sprak deze zijn waardering uit, dat diverse woningbouwverenigingen er toe zijn overgegaan bij hun woning complexen enige verfraaiing aan te brengen. De heer P. Winterkamp tachtig jaar en nog steeds een actief bestuurs lid vertrouwde hierna nog enkele goudkarpers aan de vijver toe, waar na de voorzitter van de jubilerende W.B.V., de heer J. Gerritsen, met een enkel woord dit kostbare en ook de omgeving zeer ten goede komende geschenk aanvaardde. NOG STEEDS FANCY-FAIR De fancy-fair, die ten bate van de bouw van de nieuwe St. Antonius- kerk gehouden wordt, in de tuin naast de pastorie van de Leonardus- kerk aan de Haagweg, loopt goed. Het organiserend comité is zeker niet ontevreden over het bezoek in de afgelopen drie dagen. Vandaag is de laatste dag, waarop men naar harte lust kan spelen voor het goede doel. Om zeven uur gaat de grote tent open onder de leus: „Alles moet weg". Daardoor is het natuurlijk „al tijd prijs" aan de twintig stands, die zijn ondergebracht in de grote tent. Als klap op de vuurpijl begint om negen uur de trekking van de grote loterij, waarvoor een aantal zeer aan trekkelijke prijzen beschikbaar zijn. Grijpt uw kans: het gaat om een nieuwe kerk! Er is nog meer te doen in de Leo- nardusparochie. Zo werd ons ver zocht, nogmaals uw aandacht te ves tigen op de klaverjasdrive, die Docos afd. tafeltennis hedenavond or ganiseert in het parochiehuis St. Leo- nardus aan de Haagweg, aanvang 8 uur. Ieder, die wil komen is van harte welkom. Ook bestaan er in Leiden nog, meer bouwplannen. Enkele daarvan zijn in zeer vergevorderde staat van voor bereiding. De dienst van gemeente werken heeft natyens de Sport-stich- ting, 't bouwen van een clubgebouw aan de Montgommerylaan en een aan de Boshuizerkade opgedragen aan de fa. G. S. Nagtegaal te Leiderdorp. Provinciale Waterstaat van Zuid- Holland, heeft de aanleg van een rij wielpad langs de Kanaalveg te Lei den gegund aan het aannemersbedrijf Gebr. Schouls N. V., alhier, voor een bedrag van 40.700. Met dit werk zal spoedig een aanvang worden ge maakt. Van de politie. Zondagmorgen is de 7-jarige B. Kruit van de muur op het Stad huisplein gevallen. Het knaapje bloedde uit neus en oren. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. De Leidse politie heeft in de nacht van zondag op maandag drie Leidenaars van bed gelicht en een van hen op straat aangehouden. Zij werden verdacht van diefstal van een scooter en een bromfiets. De scooter hadden zij van het Stadhus- plein meegenomen, na eerst 't stuur- slot geforceerd te hebben. Een van hen heeft met de scooter op de hoek van de Jan Vossensteeg en Haarlem merstraat nog een klein ongeluk ver oorzaakt, toen hij in volle vaart de stoep opreed. Het waren een 24- jarige metselaar, een 25-jarige los- werkman, een 22-jarige schilder en eon 26-jarige metaalarbeider. Zondagnacht omstreeks kwart over twee is er brand ontstaan in een schuur achter een perceel aan de Trompstraat te Leiden. Wasgoed in de buurt van een gascomfort, waarop 'n wasketel stond, vatte vlam De brandweer moert er aan te pas komen en zij bluste het vuur met de nevelspuit. Men schatte de schade op 2000 gulden. „DOE HET ZELF"- PRIJS VOOR LEIDENAAR De stichting die de organisatie van Doe-het-zelf op de Jaarbeurs te Utrecht heeft, schreef een wedstrijd uit onder de „doe-het-zelvers". De eerste prijs en bovendien de prijs voor het beste werkstuk werd gewonnen door de heer N. G. van Ojen te 's Gravenhage. Hij vervaar digde een theemeubel en won daar mee een geldprijs van driehonderd gulden, welke door de jaarbeurs be schikbaar werd gesteld. De tweede prijs voor een opberg- kast voor meccano-onderdelen ging naar de heer H. Muylaert te Ede. De derde prijs werd toegekend aan de heer L. Huys te Leiden. nqordttijk ZEILSLOEP OP ZEE OMGESLAGEN Gistermiddag kwam de heer S. bij het zeilen in zee in moeilijkheden, doordat de mast bij de flinke bries, welke er stond, uit de koker werd gelicht en met een smak op de bodem van het sloepje terecht kwam, waar door een lek ontstond. Het sloepje be gon direct te zinken. De moeilijkhe den werden op het strand direct op gemerkt. De boot van de Nomdwijkse Reddingsbrigade was spoedig ter plaatsè en pikte de twee inzittenden op. Het sloepje kon echter niet gebor gen worden en spoelde later in de middag aan oij het Nora-station. De losse onderdelen uit de boot waren begrijpelijker wijze verdwenen. Laatste Berichten Van Amerikaanse militaire zijde wordt vernomen dat kustbatterijen der Chinese communisten vermoede lijk hebben gevuurd op een konvooi der nationalisten dat, begeleid door oorlogsbodems van de Amerikaanse zevende vloot, met voorraden op weg was naar de Quemoy-eilanden. Een nationalistisch landingsvaar tuig van gemiddelde grootte werd nabij Quemoy getroffen en is gezon-' ken. Nadat de communistisch-Chinese kustartillerie een tijd hevig had ge vuurd, werden de salvo's minder. Heden, bij het invallen van de duis ternis, werd nog slechts nu en dan geschoten. VERBETERING STAATSLOTERIJ Lees in categorie nieten 5666 in plaats van 5566. INCIDENT IN KOREA Er zijn maandagochtend schoten gewisseld tussen Zuidkoreaanse en Noordkoreaanse patrouilles in de ge demilitariseerde zone bij Tsjorwon in Midden-Korea, zo werd van mili taire zijde te Seoel vernomen. Min stens één Zuidkoreaanse soldaat is gedood. Leidse agenda MAANDAG, 8 SEPTEMBER Leidse Amateurfotografen. Bijeen komst, De Doelen, 8 uur nam. Fancy-fair St.-Leonarduskerk. Tuin naast de pastorie aan de Haagweg, 7-9 uur nam. DINSDAG, 9 SEPTEMBER Inschrijving deelnemers 3-October- optocht. Oud-Hortuszicht, kwart voor acht nam. Kath. Kapperspatroonsbond. Leden bijeenkomst. Zomerzorg, 7.45 uur nam. St. Eloy Adviesavond. Gebouw Soc. Chr. Belangen, Oude Singel 236. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De bioscopen te Leiden zijn voor de week van vrijdag 5 tot 12 septem ber als volgt door de KFC gekeurd: Trianon: Spaanse Driften, strikt vol wassenen. Rex: Quo Vadis, veertien jaar. Lido: School voor misdaad, veer tien jaar. Casino: Het groene masker, acht tien jaar. Donderdagavondcyclus Frasquita, achttien jaar). Luxor Het dorp der zonden, acht tien jaar. Zondagmiddag om 3 uur hield de r.-k. Invalidebond St.-Liduina afd. Bloembollenstreek de jaarvergadering in de zaal van hotel Rutten te Hiile gom. De heer M. Kampman, voorzit ter, opende de bijeenkomst en zette het doel der vereniging uiteen met de verklaring dat de geestelijke en stof felijke belangen op de voorgrond staan en dat daarin verwerkt is de bedoeling, het de inva.'iden mogelijk te maken het kruis dat zij te dragen hebben zo licht mogelijk te maken. Hij wees op de vele moeilijkheden die een vereniging, bestaand uit leden uit verschillende gemeenten, onder vindt als men iets il organiseren op het terrein van sport of spel waaraan door allen deel kan worden genomen. Zodoende blijft het in de diverse ge meentelijke groeperingen beperkt tot het geven van gelegenheid van ont spanning. Door de vroegere geeste lijk adviseur, kapelaan Van Well, was een brief gezonden waarin deze mee deelde dat hij bij gelegenheid van deze jaarvergadering bestuur en le den aanmaande de vereniging te hou den op het peil van vroeger en alles over te hebben voor het belang van de invalidenbond. De heef Kampman deelde mee dat hij van plan was, bin nen enige tijd te bedanken en dat hij er in geslaagd was, een opvolger te vinden in de persoon van J. de Roo- de, die deze taak wilde overnemen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. van Roode met algemene stemmen gekozen en mevr. Mooiekind van Noordwijk herkozen. De heer C Appelman, die door zijn vertrek naar Haarlem als bestuurslid bedankte, werd door de voorzitter en de secre taris hulde gebracht voor het vele dat hij in het belang van St.Liduina had gedaan. Uit het jaarverslag bleek 'dat de vereniging een bedevaart had georga niseerd naar Heilo en een bezinnings dag te Lisse, welke beide een nadelig saldo opleverden van in totaal 1100 De voorzitter achtte het dan ook no dig om zich te bezinnen op een andere regeling van deze aangelegenheden Het zou jammer zijn Js de bedevaart of de bezinningsdagen niet meer zou den worden gehouden, maar het mag geen geld kosten aan dc afdelingskas, aldius spr. Het bestuur had met Kerst mis wederom vele invaliden verrast met een surprise en dat zal ook dit jaar weer gebeuren. Er zijn nu 14 in validewagens in gebruik en een aan tal andere vervoersinstrumenten. Bij de verloting van vrijkaarten voor het bijwonen van een retraite waren de heer P. Hoogkamer en de dames mevr. Verkae^ tDobbe en mevr. HeemskerkT"erlaan de geluk kigen. Uit de vergadering kwam de wens naar voren, de heer M. Kampman bij katw»* hak dfü rijn LAATSTE DAG ORANJEFEESTEN Op de laatste dag van de oranje feesten verzorgde de sportvereniging Katwijk-Rijn zaterdagmiddag op het sportterrein van KRV aan de Sandt- laan een zeer geslaagde turndemon- stratie. Nadat de lange stoet van deelnemers, voorafgegaan door de drumband van de Harmonie Katwijk het veld was opgemarcheerd en zich in het midden in carré had opge steld, sprak de voorzitter der ver eniging, de heer W. A. v. Nieuwen- huijzen, een kort openingswoord, waarin hij alle aanwezigen een har telijk welkomtoeriep en in het bij zonder begroette de vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur, wet houder C. van der Plas, gemeente secretaris D. C. O. Boekhoven en de genodigden. Hy droeg daarna de lei ding over aan de instructeurs der vereniging, de heren A. Bijland en Th. Smelik en mej. J. Jongendijk. Nadat alle deelnemers gezamenlijk het bondslied van het Kon. Nederl. Gymnastiek Verbond hadden gezon gen, volgden de demonstraties. Enige individuele tekortkomingen daargelaten, maakte he1 geheel een zeer verzorgde indruk, waarmede zo wel deze jonge vereniging als haar instructeurs zeer veel eer inlegden. Het moest voor de deelnemers wel een teleurstelling zijn, da» betrekke lijk weinig publiek de demonstraties bijwoonde, een gebrek aan belang stelling dat zekei niet door de ge leverde prestaties gewettigd was. Met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus door alle deelnemers, werd de zeer geslaagde demonstratie besloten. Des avonds was er in de tent bij De Roskam een volksconcert als slot van de feestelijkheden van deze week, ditmaal door de muziekver eniging „Wilhelmina" te Rijnsburg, waarbij de traditionele rondedansen om de tent. N00RDWIJKERH0UT De parochianen van St. Jozef heb ben het zilveren professiefeest van de weleerw. pater Egbertus Horck O.Carm., die sedert een jaar als as sistfent in de parochie werkzaam is geweest, spontaan en hartelijk met de jubilaris en zijn familie meege vierd. Velen van hen waren tegenwoor dig bij de plechtige Hoogmis, die de jubilaris zondagmorgen aan het prachtig versierde hoogaltaar op droeg. Hij werd daarbij geassisteerd door pater Constantius Dolle, prior van de Carmel te Dordrecht en pater Cletus van Rijnsoever O.Carm., ter wijl kapelaan Zijlmans als ceremo- niarius fungeerde. Het zangkoor voerde onder leiding van de heer Pij nenburg op keurige wijze de wisse lende gezangen van de 15e zondag na Pinksteren en de 4-stemmige mis van Grüber uit. Pater-prior hield de feestpredikatie, waarin hij de bete kenis van het kloosterleven juist in deze tijd belichtte. 's Middags om 2 uur ving in de buitengewoon feestelijk versierde zaal van het jeugdhuis de receptie aan De jubilaris werd door de dames van de K.A.V. met een lied verwel komd. Als eerste voerde pastoor C. C. Standenmeyer namens de paro chianen het woord. Als cadeau van de parochianen bood de pastoor de opbrengst van de tijdens de H.H Missen gehouden collecte t.w. een bedrag van ƒ500,— aan. Burgemees ter P M. M. v. d. Weijden feliciteer de namens het gemeentebestuur en deed zijn woorden vergezeld gaan van een kist sigaren. Verder spraken vertegenwoordigers van de vele or ganisaties en verenigingen, van wel ke de jubilaris geestelijk adviseur, moderator of aalmoezenier is. Zij al len boden geschenken aan, al of niet onder couvert, De dames van de K.A.V. uitten hun gelukwensen op muzikale wijze. Tenslotte dankte de jubilaris zeer getroffen door de spontane huldiging, allen voor de goede wensen en de cadeaux. Spreker wees in zijn dank woord in het kort op de belangrijke plaats van de verenigingen in het parochieleven. Na het officiële gedeelte van dp receptie kwamen zeer veel parochia nen de jubilerende pater en zijn fa milieleden gelukwensen. 's Avonds om 7 uur celebreerde de jubilaris met dezelfde assistentie als by de hoogmis een plechtig danklof Tijdens dit lof beklom de feesteling zelf de kansel om allen, die de dae van zijn zilveren professiefeest tot een onvergetelijke hadden weten te maken, hartelijk te bedanken. VOORHOUT Het was een grote avond voor de voetbalvereniging Foreholte te Voor hout, daar 's avonds om 8 uur pre cies de nieuw terreinverlichting ont stoken werd. Het geheel had 'n fees telijk aanschijn verkregen en er be stond voor dit feit grote belangstel ling. Om even voor 8 opende de heer J. Th. M. Warmenhoven namens het Verlichtingscomité deze bijeenkomst met woorden van welkom, speciaal aan burgem. Smolders van Voorhout, het bestuur der sportver. Foreholte en anderen, welke indirect of direct hetzij financieel, hetzij op ander terrein hadden medegewerkt dit zijn abdicatie als voorzitter te benoe men tot erevoorzitter, welk voorstel door de aanwezigen met instemming werd begroet. De maatschappelijk- werkster, mej. E. J. Snellenberg, woonde de vergadering bij. De aanwezigen bleven nog geruime tijd gezellig byeen, waarbij het kien spel er voor zorgde dat een aantal gelukkigen met een prijs huiswaarts keerden. Door tegenligger verblind. Za terdagnacht om 1 uur bekwam de heer H. K. uit Vogelenzang een lich te hersenschudding, toen hij, met zijn bromfiets rijdende langs de Weere- steinstraat in de richting Haarlem, kwam te vallen. Hij was verblind door het licht van een hem tegemoet komende auto. De bestuurder van de auto is onbekend gebleven. De heer K. werd naar zijn woning vervoerd. Motorrijder keek niet uit. Zon dagnamiddag om kwart voor zeven reed een auto, bestuurd door W. M. A. L. uit Den Haag, over de Van den Endelaan toen hij uit de tegenover gestelde richting een -..tobus zag na deren met aan de linkerzijde daarvan een motorrijder, die zat te kijken naar de personen in de Lus. De bestuurder van de auto trachtte de aandacht van de motorrijder te trekken en zette zijn auto stil. Met een vaart van na genoeg 40 km. reed de motorrijder op de stilstaande auto. De bestuurder van de motor kwam er vrij goed af maar dp heer G. A. K., die op de diuo zat, moest met inwendige bloedingen naar een ziekenhuis te Leiden wor den vervoerd. Auto en motor werden flink beschadigd. schoon, zoals spreker dit noemde, te mogen aanvaarden en overhandigen. Hierna verzocht hij burgem. Smol ders, als eerste het licht te willen ontsteken. Tevoren meende deze nog even te moeten memoreren hoe dit werk tot stand is gekomen. Door al lerlei akties van het comité is er veel geld voor bijeengebracht. Door „eigen werkers" zijv. is de post arbeidsloon bij de aanleg zeer gedrukt. Vooral supporters van Voor- houts voetbalvereniging hebben hun vakmanschap gratis ten beste gege ven. Na enige woorden van felici tatie aan het bestuur van Foreholte, ontstak de burgemeester (het was inmiddels donker geworden) de schijnwerpers en droeg op deze wijze deze apparatuur aan de voetbalver eniging over. De voorzitter der voetbalvereni ging dankte het comité. Dit cadeau van 20 schijnwerpers is overweldi gend. Spontaan haalde deze spreker drie werkers-in-eigen-tijd in het licht en bracht hulde aan hen voor hun medeleven met de sport. Spe ciaal de heer Hensbergen, die alleen het electrificatiewerk had verricht, kreeg een extra applaus. De aanwezigen konden hierna nog kijken naar een trainingsdemonstra tie van voetballers en ook van hand balspeelsters. De verlichting bleek uitstekend aan het doel te beant woorden en onder het genot van een kop koffie werd dit grootse gebeuren voor de voetbalvereniging besloten. df. LAFFE DAAD In de nacht van donderdag op vrij dag vervoegde zich een manspersoon aan de R. K. pastorie alhier. Hij ver keerde in kennelijke staat en was van onder tot boven drijfnat en be- modderd. Nader bleek, dat hij dwars door de sloot de pastorietuin was in gekomen na eerst in een eendenkooi een 4-tal eenden te hebben doodge trapt en voederborden vernield. Hij wilde de kapelaan spreken omdat volgens zijn zeggen, zijn geweten hem niet met rust liet. Tijdms het onderhoud met de kapelaan vertelde hij, dat hy enige eenden had gedood en voornemen was de gehele een den- zwanen- en kraanvogels-familie in de tuin te zullen uitroeien. Intus sen beide de zusters van de pastoor- de politie op en deze rekende de on verlaat in. Hc bleek een knecht van de kermisexploitant van E. te zijn, woonachtig te Amsterdam. Hij zal voor zijn wangedrag rekenschap af moeten leggen en de eenden, eigen dom van do heer M. J. Winters, moe ten vergoeden, Door hel tumult wa ren de kraanvogels aan de haal ge gaan. Ze werden de andere morgen op het land van W. v. D. aan de Bo- terdijk aangetroffen en weer naar de pastorie-tuin terug gebracht. Te water. Zaterdagmorgen ge raakte een tweetal jeugdige wiel rijders op afzonderlijke plaatsen op de Botcrdijk in de langs de Boterdijk lopende sloot. De onfortuinlijke P. Kas en A. Onderwater (deze deed zijn naam eer aan) wisten zich zelf te redden, terwijl de st-len rossen later werden opgevist. Amelia Eden, de 25-jarige nicht van Sir Anthony Eden, is gisteren te Casamicioli (Ital.ë) in het huwelijk getreden met de 27-jarig. Italiaanse scheopsmotordrijver Giovanni Bo- relli. Van de familie van de bruid waren aanwezig haar moeder lady Patricia Eden, een broer en drie zusters. Marktberichten ROTTERDAM 8 sept. Vee Vette koeien 887, varkens 560. Vette koeien 300—330, 280—295, 260—270, varkens 190, 188, 186. Vette koeien: aanvoer korter, handel vlot, prijzen hoger, prima's boven notering. Varkens aanvoer kleiner, handel vlug, goed I prijshoudend, prima exemplaren bo ven notering. TER AAR, 6 sept. Groente Augurken: fijn 0,55; fijnbasterd 0,30 alles per kg.; basterd 21.80, grof A 13,90. grof I 12. .0, CD 8,30—8,40, E. 3,00, alles per 100 kg.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3