Dm) fi&h LMÜGAT, C f&>ymi$TAD DE LEIDSE BIOSCOPEN Gemeenteraad van Nieuwveen ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 m NIET VAN DEZE TIJD Er zyn altijd mensen, die doorlo pend op misstanden wijzen. Het zijn de lieden, die direct met een veront waardigd „schande reageren op al les wat hun misnoegen gaande maakt. Maar in Leiden zijn er tooh wel eens toestanden, die een kleine correctie behoeven en zo hebben we zojuist een bezoeker uitgelaten die ons wees op de treurige toestand, waarin de spoorwegovergang aan het eind van de Herenstraat verkeert. Niet alleen de overgang zelf is „berg en dal", ook de passage via de rails H.C.W.-N.E.M. ;e via de rails van de kan fietser, auto mobilist noch brommer passeren, zo'jjder tot in zijn diepste innerlijk geschokt te worden. Waarom wordt hierin geen verbetering gebracht? Kunnen hier niet dezelfde beton blokken gelegd worden als bij de spoorwegovergang honderd meter verder? De Herenstraatovergang is niet meer van deze tijd; de ver keersdrukte hier is aanmerkelijk toe genomen. Men wacht op de nieuwe spoorwegovergang, wordt gezegd, die gelijk met het viaduct wordt aan gelegd, maar wachten is in Leiden altijd een kwalijke zaak. A propos, waar is het voor nodig, dat de bomen van de overweg aan de Herenstraat Diplomazwemmen in „De Zijl" Onder grote belangstelling vond vrijdagavond in de zweminrichting De Zijl het diplomazwemmen plaats waarbij alle jongens en meisjes het diploma behaalden. Een fraai suc ces voor de badmeesters. De geslaag den waren: Jongens A: B. v. Heringen, H. Oostrom, C. Vavier, B. Planjer, J. v. d. Have, M. van Hagen, F. Mieremet, B. Esderts, B. Langkester, H. Boer, F. Boer, A. Dernee, K. Ouwerkerk, K. Mooten, P. v. Brummelen, W. Bekooi, D. Honders, J. v. Egmond, F. v. d. Mark, H. Schuchhart, A. Zeilstra, L. Annokkee, P. Hoogeveen, H. Ladan, P. Slicker, H. Vermeer, H. v. Leeu wen, W. Dool, J. Halvemaan. Jongens B: A. J. Schreuder, W. A. Verhoog, H. Ubink, Tj. Dijkstra, A. Frieseman, K. Uitenhout, J. Karre- man. Meisjes A: G. Blik, R. v. d. Berg, L. Wassenaar, T. Libochant, S. Kras- senburg, E. Kramp, A. Pauw, S. Mar- sé, R. v. d. Reyden, R. Bergman, A. Mieremet, M. Weisz, M. Beyer, J. Pont, L. Schalk, J. v. Tongeren, R. Baart, A. Regeer, M. Klijn, G. Kliin, J. Halvemaan, R. Ariese, E. Neute boom, I. Grobbe, J. v. Rijzen, W. Rijnsburger, R. Paardekcoper, M. Koudijzer, J. Rijnsburger, F. Volbe- da, G. v. Diest, R. Kreuzer. Meisjes B: H. Uitenhout, C. Va- vier; T. Paardekooper, M. Visser, M. Jasperse, G. Hooites, M. v. d. Steen, C. Verver, R. Koekebakker, M. de Jong, S. Ouwerkerk, A. Schrijer, T. Kettenis. Leidse agenda ZATERDAG 30 AUGUSTUS. ,Om de doorbraak". Tuinfeest op eigen overdekte terrein van de speel tuinvereniging, van 14.00 tot 24.00 uur. MAANDAG 1 SEPT. Opening showwoning Bouwfonds Ned. Gemeenten, Duivendakstraat, Leiden, 3 uur nam. DINSDAG 2 SEPT. Gemeenteraad. Benoeming wet houders, 2 uur nam. WOENSDAG 3 SEPT. Rozenkranskruistocht. 7 uur. St. Pe- truskerk. Genootschap Nederland-Engeland. Bijeenkomst Doelen, 8 uur nam. Tentoonstelling B.B. Leiden. Ope ning. St. Ant. Clubhuis, 8 uur nam.. Afscheid dr Van Arkel. Chr. Ly ceum. Openluchtschaakspel A.S.C.- terrein, 3 uur nam. DONDERDAG 4 SEPT. Tentoonstelling B.B. St. Ant. Club huis, 1023 uur nam. Couture Riel, Breestraat 135. Win- tershow, 8 uur nam. VRIJDAG 5 SEPT. Tentoonstelling B. B. St. Ant. Club huis. 1023 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal; Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m 15 septem ber). Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1: Tentoonstel- Inig geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 2—4 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Prentenkabinet der Rijksuniversi teit, Kloksteeg 25 Foto's Magnum- groep; tekeningen Th. W. E. Loh- mann en J. G. Wertheim (t.e.m. 30 augustus); werkdagen geopend 2—5 uur. Zon- e.i feestdagen gesloten. enige minuten vóór van het station een trein vertrekt gesloten worden. Zij gaan eerder dicht da de bomen aan de Haagweg. Veiligheid is goed, maar dit is overdreven. Men verzocht ons nog even te ver melden, dat de penningmeester van „Haagwegkwartier", de heer Pommer zeer veel heeft bijgedragen aan het slagen van de rijtoer voor de bejaar den in deze wijk. De Romanuszaal zal woensdag 3 september a.s. haar poorten weer openen voor de sociëteit Hartebrug. Laten méér dames en heren van 65 jaar en ouder zich opgeven, want het is zo buitengewoon gezellig op dè soosavonden. Eén keer geweest en u hebt echt spijt, dat u er niet eerder Leidse woningen van Bouwfonds worden uitgegeven Aflossing ruim f 100.- p. m. Op woensdagavond j.l. heeft in den Burcht een vergadering plaats ge vonden van de afd. Leiden van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten over de bouw van woningen aan de rand van het zuid-westelijke stads deel, aan het einde van de Vijf Mei laan nabij de Boshuizerwetering. Het betreft hier de bouw van 31 eenge zinswoningen, ontworpen door archi tect D. L. Landman. Deze woningen zijn bestemd voor de spaarders, aan gesloten bij het Bouwfonds. Tijdens bedoelde bijeenkomst heeft zich reeds een twintigtal deelnemers voor de koop van één dezer wonin gen opgegeven. In aanmerking komen zy, die in staat zijn de vereiste eer ste storting, variërende van 3275,— tot f 5500,te voldoen en ook ove rigens over een voldoende inkomen beschikken om de maandelijks rente en aflossing te storten van f 102, tot /116,— per maand (ƒ116,— voor hoekhuizen). Het ontbrekende kapi taal wordt door het Bouwfonds in de vorm van een hypothecaire geldle ning verstrekt, af te lossen in gelijk blijvende maandelijkse bedragen. Zij, die hiervoor belangstelling hebben, kunnen zich voor het ver krijgen van nadere inlichtingen wen den tot de Gemeentesecretaris, ka mer 111. UITBREIDING ZOÖLOGISCH LABORATORIUM LEIDEN AANBESTEED De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft onder architectuur van het architectenbureau ir H. A. van Oerle en J. J. Schrama te Lei den openbaar aanbesteed: het ver bouwen en uitbreiden van het Zoö logisch laboratorium aan de Sterren wacht te Leiden. Er waren 20 inschrijvers, waar van de 5 laagsten hun bedragen van hoog naar laag als volgt opgaven: L. Zitman, Leiden 584.200; J. van Riet, Leiden 583.000; Siemerink's Bouwbedrijf, Wierden ƒ578.000; N.V, Bouwbedrijf „Woerden" te Woerden ƒ575.300; V. de Vries, Haarlem 574.900. De gunning is aangehouden. gem. aankondiging UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeer de Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 11 augustus 1958, G-S. nota 268/2, hebben goedgekeurd het bij besluit van de Gemeenteraad dd. 4 november 1957, no. 286, vastgestel de plan van uitbreiding met betrek king tot gronden, gelegen ten zuiden van de Slaagh- of Stinksloot, ten westen van de Zijl, ten noorden van de Timorstraat en de Ringkade, ten noorden van de Lage Rijndijk, de Herensingel en de Maresingel en ten oosten van de verbindingsspoorweg naar de gasfabriek, nader aangege ven op de kaart, gemerkt KIIC-1570 (partieel uitbreidingsplan „Leiden- noord" 1957), met bijbehorende be bouwingsvoorschriften, en het in de zelfde vergadering genomen besluit tot intrekking van het partiële uit breidingsplan „Leiden-noord", vast gesteld bij raadsbesluit van 11 juli 1947, zoals dit sedertdien is gewijzigd. Het plan en het besluit, vorenbe doeld, liggen met uitvoerige kaarten e.a. voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111). Leiden, 29 augustus 1958. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. UIT DE OMGEVING hilleg0m Geboren: Marja d. van W. Krie- ger en A. J. Jongejan. Cornelia Maria Theresia d. van N. J. C. de Groot en G. J. Jansen. Rudolphus Johannes Maria d. van J. C. Bakker en W. Ver hoeven. Adriana d. van J. P. van Kla veren en C. W. de Boer. Johannes Pe trus z. van W. van Houten en G. B. Avé. Theodora Petronella d. van J. J. Caspers en T. P. van der Zande. Ondertrouwd: G. L. Pijnakker en P. Geutskens. Overleden: Th. Klinkenberg man j. P. van der Meij man 75 j. wassenaar Geboren: Caroline Roberta Maria dr van H. M. Paanakker en M. A. de Bruijn; Ton zn van J. van den Bergh en E. M. F. Zwaan; Johanna Maria Elisabeth dr van J. M. P. G. Beijers- bergen en M. H. Slats; Johannes Casper Maria zn van W. J. van Veen en M. C. van Hemert; Hanri Claude Raymond zn van H. J. Noë en J. M. Buitenhuis; Maria Elisabeth dr van U. van der Meulen en C. C. M. Kny- nenburg. Ondertrouwd: H. C. M. Verbeek en G. M. van Beek; M. W. de Goote en, B. M. Vervloet; J. J. Bellekom en A. M. Compier. Gehuwd: J. Heins en A. Niemant. J. M. van der Kleij en M. P. M. Hui- bers. D. L. Pillai en M. A. E. Thivy. M. F. A. Broeken en E. M. T. Knij- Overleden: G. W. van Berkel 8 jr. L. van der Meer 57 jr. P. van der Meer 65 jr. A. J. van Hemert 58 jr C. Coster 86 jr, wed. van H. van den Berg. Fr. Völlmer 63 jr. J. W. Speel- berg 61 jr. P. J. van de Ven 77 jr. C. M. van Barneveld 80 jr. De films in de week van 29 aug. tot 5 september zijn door de kath. Film Centrale als volgt gekeurd. Casino: „Du bist Musik", alle leef tijden. Lido: „Het lachkanon van de in fanterie", 14 jaar. Luxor: „Schön ist die Welt", alle leeftijden. Trianon: „Haar eerste liefde", alle leeftijden. Rex: „The kid from Texas" 18 jaar. (Donderdagcyclus „Achterdocht", 18 jaar). n00rdwijk Gemeenteraad. Maandag 1 sept. zal om 4 uur de raad in openbare zit ting bijeenkomen. Op deze bijeen- kemst zal tevens afscheid genomen worden van die leden die niet meer in de raad terugkomen t.w. mevr. v. d. Wiel, mevr. De Ridder-Hermans en de heren F. Urlus, G. B. v. Rhijn en L. v. Beelen. De agenda luidt wij ziging van de overeenkomst van de vereniging Nieuwe Vaart in verband met de aanleg van de nieuwe brug in de Schiestraat, ir gebruikgeving grond aan de Vinkenlaan, aanvulling raadsbesluiten tot verstrekking van voorschotten en bijdragen aan de wo ningbouwverenigingen voor extra on derhoud en/of verbetering Dinsdag 2 sept. 's avond om 8 uur komt de raad wederom in openbare zitting bijeen, doch dan in de nieuwe samenstelling. Lampionoptocht. Hedenavond zal het fanfarecorps Excelsior met het Tamboercorps en Majorettes een lampionoptocht organiseren door Noordwijk-binnen. Opstelling en ver trek vanaf het Lindenplein te 8.15 u. Ergerlijke baldadigheid. Toen donderdagmorgen enkele Noordwijk- se autobezitters bij hur. wagen kwa men, die zij bij het V.V.V.-kantoor hadden geparkeerd, bleek dat in de afgelopen nacht var. een drietal wa gens de banden waren stuk gestoken. De politie rekent op de medewerking van het publiek bij de opsporing van de dader(s). Het is voor de betrok ken autobezitters een flinke schade post. Wat op strand achterbleef. Bij de politiepost op het strand zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: 2 wollen mutsen, blauw en tijgerkleu- rig zwembroekje, bruin lederen san daal, rood etui m. sleutels, drie perso nal ausweisen, rode zwembroek, lees bril, groene damesportomonnaie, zil verkleurig armbandje, hotelsleutel v. L 222 en een belichtingsmeter. Tafeltennis T.O.V. Bij de senio ren wist het lid P. Turk in de wed strijden om de Seinpostwisselbeker op overtuigende wijze beslag te leg gen op deze mooie trophee. Bij de da mes eindigde mej. v. d. Weijden op de 4e plaats. Het programma voor de volgende week is als volgt: Trainen maandag jun., dinsdag heren sen., woensdag o.l.v. de heer Bakker, donderdag da mes en heren sen., zaterdag dames jun. ên de wedstrijd SparklerTOV I ALPHEN AAN DEN PIJN MOTOR- EN AUTOCLUB „RIJNLAND", AFD. MOTOREN, KAMPIOEN VAN ZUID-HOLLAND De Motor- en Auto Cluib „Rijn land" te Alphen aan den Rijn is donderdagavond, na een beslissings wedstrijd tussen de kring van bene den de rivieren „Ons Genoegen" te Bolnes (Rotterdam) in de Delftland- ©ompetitie, voor wat de afdeling motoren betreflt, kampioen ven Zuid-Holland geworden. Dit houdt in dat M.A.C. „Rijnland" op 11 ok tober a.s. met zes a zeven beste rij ders uit de provincies, deel zal mo gen nemen aan de ritten om het kampioenschap van Nederland, wel ke, evenals de beslissingswedstrijd van donderdagavond, onder auspi ciën zial staan van de KNMV. Het team, dat de provinciale zege heeft behaald bestond uit de heren N. G. Groothuijse en T. Domburg (9 strafp.), J. Goedhart en Jac. Kroon (16), J. Groenendijk en echt genote (23) en H. Geerling en H. Dupree (67). Van dit team kwamen de eerste drie best geklasseerde duo's in aanmerking voor de be slising, zodat de overwinning is be haald met totaal 48 strafpunten (totaal van het geheel 115 strafp.). Het best geklasseerde tweetal van „Ons Genoegen" had 77 strafpunten behaald. Het totaal aanital strafp. van alle deelnemers van „Ons Ge noegen" beliep 357. Het is dius een merkelijk groot verschil. Voorts zijn bij dezelfde beslis singswedstrijd de heren J. Reijne- veld te Ter Aar en Fr. van Deuren te Alphen aan den Rijn met strafpunten kampioen geworden van de duo-klasse en de heer K. Tensen te Ter Aar (allen lid van MAC „Rijnland"), met 17 strafp. kam-| pioen van de soloklasse. Dit drievoudig kampioenschap heeft in de gelederen van „Rijn land" grote vreugde verwerkt. De rit voor de beslissingswedstrijo uitgezet door de heer Koning te De Meern (Utrecht), was ca. 55 km lang en de route liep o.a. van de startplaats te Willescop over Mont- foort, Benschop, Oudewater e.o. De finish was eveneens te Willes- kop. De start ving om 8.30 uur aan. Brand ln keuken Vermoedelijk doordat er een lek zrt in de slang van een gascomfoor, dat naast een brandend petroleumstel stond, is vrijdagmiddag omstreeks 15.40 uur brand ontstaan in de keuken van de familie C. Vis, wonende in de Jong kind* oninckstraat 7 te Alphen aan den Rijn. Op dit moment was nie mand in huis. De dochter des huizes was even tevoren een boodschap gaan doen. Het is aan de oplettend heid en doortastendheid van de heer C. Burggraaf, die op enige afstand in de Concordiastraat woont, te danken, dat de brand tot de keuken kon worden beperkt. De heer Burg graaf passeerde het pand waar de brand was, toen hij een vrij luide knal hoorde. Hij toog op onderzoek en zag de vlammen reeds hoog op laaien. Met een emmers water begon hij de brand te bestrijden, nadat hij erest alarm had geslagen. Onmiddellijk togen enkele perso neelsleden van de masbenmakery Van der Neut uit de Raadhuisstraat met schuimiblusapparaten naar de plaats des onheils en bonden dade lijk de strijd me tde vlammen aan, nog net op tijd om de brand te kun nen lokaliseren tot de keuken. De inmiddels aangekomen brandweer behoefde zich slechts met de nazorg te belasten. Nb de brand bood de keuken een mistroostig beeld. boskoop Gemeenteraad. Dinsdagmiddag om 2 uur zal de gemeenteraad voor de eerste maal in de nieuwe samen stelling bijeenkomen. rijpwetering Voetbal voor Ouden van Dagen. Zondag a.s., morgen dus, speelt het eerste elftal van Rypwetering tegen het derde elftal van UVS een oefen wedstrijd voor de a.s. competitie. De baten van deze wedstrijd zullen ten goede komen aan de kas voor de ouden van dagen, zodat onze bejaar den, al kunnen ze zelf het spel niet meer beoefenen, er toch zijdelings van kunnen profiteren. Aanvang 2 u. r0el0farendsveen OMZET BLOEMENVEILING PASSEERDE DE 2 MILJOEN Niettegenstaande de bloemenprij- zen momenteel voor de kweker be slist niet aantrekkelijk te noemen zyn, was er tijdens de bloemenvei ling vrijdagmorgen toch nog even een feestelijke stemming. Immers, voor de eerste maal in de geschiede nis van de bloemenveiling Roelof- arendsveen is de omzet de 2 miljoen overschreden. Bij dit gebeuren werd de veiling- klok even stilgezet en hield de direc teur der veiling, de heer N. Turk, een korte toespraak. Allereerst bracht spr. hieroij de oprichting der -" 1946 jKedische diensten voor Leiden en Omgeving Wij verzoeken onze corresponden ten er voor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. Leiden De artsen Lahr, Rooden- burg Vermaat, Pleiter, Langezaal en Jansen. Apotheek Boekwyt, Breestr. tel. 20552, tot zaterd. 6 uur Apoth. Doeza, tel. 21313 en Apoth. Haven, tel. 20085. Katwijk Rijn Dkt. J. Bergman, tel. 2921, apoth. Kerkstraat 18, tand arts D. J. Mast, Boulevard. Katwijk Zee Dkt. C. de Jager, apoth. Kerkstraat 18, Katw. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Zr. M. M. Hartman, tel. 505. Leiderdorp Zr M. M. Hartman, tel. K 1714—505. Leldschendam Dkt A. H. Keij- ser, tel. 2535. Lisse Dkt. H. A. Holl, tel. 3155. Noordwijk Dkt. J. van Nes, tel. 2405, apotheek te zee van 11.30 uur, Duinrand alleen voor spoedgevallen, Wit Gele Kr. zr. Warmenhoven. Noordwijkerhout Dkt. A. G. Th v .d. Lugt, De Zilk, tel. K 2520—5707 Óegstgeest Dkt. E. W. F. v. Wal- ehren, tel. 22030. Apotheek Wilhel- minapark 8, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn Voorhout Dkt. A. W. Bots, tel. 7393. Valkenburg zie Katwijk Rijn Voorschoten Dkt. Swen, Veurse- weg 18, tel. 2356, Gezondheidscentr., Wijn gaardenlaan, tel. 2177. Warmond Dkt. A. W. Bots, tel. 7393, Voorhout. Wassenaar De artsen dr R. S. ten Cate, tel. 3027 en J. C. de Neef, tel. 8303. Wassenaarse apotheek Schouwweg 32, tel. 2402. Alkemade Dkt. A. v. d. Bijl, tel. K 1713—217 en dkt. v. d. Werf K 1712—202. Hazerswoude Zr M. M. Hartman Koudekerk, tel. K 1714505. Zwammerdam Dkt. G. J. Bre mer. Nieuwkoop, tel. K 1725103. Nieuwkoop Dkt. G. J. Bremer, tel. 103. Nieuwveen Dkt. A. M. van Don gen, tel. 101. bloemenveiling op 15 febr. herinnering. 15 aug. jl. was dus hei koperen jubileum. Een bescheiden jubileum, hetwelk nog geen aanlei ding vormt om dit feestelijk te her denken. Het eerste jaar van de bloe menveiling in 1946 werd een omzet bereikt van 700.000.hetwelk in 1950 terugliep tot t 471.000. Na dit dieptepunt gaf de omzet weer een stijgende lijn te zien en in 1954werd voor de eerste maal een omzet van boven de 1 miljoen be reikt. Thans in 1958 na 8 maanden is voor de eerste maal in de geschiede nis van de bloemenveiling een omzet van 2.000.000.— bereikt. Spr. besprak de „ups and downs" in de tuindersbedryven Voor deze ter plaatse meestal gemengde bedrijven is het daarom te betreuren dat het op het ogenblik in de groentesector bij zonder slecht gaat. Voorts zeide spr. dankbaar te zijn voor een regelmatig kopersbezoek. Allereerst hebben wij de aanvoer ders nodig, maar voor de afzet naar de consument kunnen wij de kopers toch niet missen. Spr. besloot met de wens, dat er spoedig weer van een levendiger handel sprake kan zijn, want als het de handel goed gaat, in zal dit ook aan de kwekers ten goede komen. Aan de koper, die de 2 mil joen volkocht, de heer B. v. d. Wes ten uit Haarlem werd een kistje sigaren overhandigd, terwijl ook de betreffende aanvoerder E. Koek Jz. eenzelfde surprise werd toebedeeld. Trianon. Hans Albers is reeds geruime tijd een ster aan de Duitse filmhemel en Romy Schneider is een snel opklimmend jong sterretje aan dezelfde hemel. Dat deze twee eens samen zouden spelen, was wel te verwachten. Dit is gebeurd in „Haar eerste liefde", zoals de Nederlandse titel luidt. In het Duits luidt de titel „Der letzte Mann", wat meer de na druk legt op de rol van Hans Albers, die ook inderdaad de hoofdfiguur is. Hij is in Badenau de leider van een groot hotelbedrijf, maar na de dood van de eigenares kan hij het niet vin den met de erfgenamen, vooral niet met een jonge jurist, die de eerzucht heeft de dochter (Romy Schneider) te trouwen en directeur te worden van het hotel. Daarom zakt hij met vaart langs de hiërarchische ladder omlaag, van de bovenste trap naar de laagste, in de toiletruimte. Maar daar men van Hans Albers niet kan verwachten, dat hij zal eindigen in zo'n ondergrondse lokaliteit, noch van Romy Schneider, dat zij zal trouwen met de verkeerde, loopt al les tenslotte anders af. Het is een prettige film met een goed verhaal, dat goed gespeeld wordt. Voor alle leeftijden. Lido. „Het lachkanon van de ifanterie" is een stevige Ameri kaanse boerenzoon, die met zijn oude vader ergens ver afgelegen in >taat Georgia woont en op een kwade dag wordt opgehaald om te gaan -lienen bij de luchtmacht. Bij zijn opkomst in dienst ontmoet hy een gebrilde jongeman, die ook is inge deeld bij de luchtmacht, maar er gruwelijk het land aan heeft, omdat sinds generaties zijn familieleden bij af rond een revue-componist, die pro de infanterie hebben gediend en hij 1- beweegt hemel en aarde om ook bij dit wapen te komen. Will, de boeren zoon en Ben met de bril krijgen veel te maken met sergeant King, die al gauw door de niet al te pientere Will in de lastigste parketten komt te zitten, Sergeant King wil alles doen om de reus Will en zyn vriend maar overgeplaatst te krijgen, desnoods bij de infanterie. Op een gegeven mo ment verliest King zelfs bij alle ge harrewar zijn strepen en bijna zijn hoofd. Tot in de hoogste militaire regionen komt men in moeilijkheden door het optreden van de goedige Will, die het toch zo goed meent. En voordat de film met een triomf voor Will en Ben én sergeant King! eindigt is men nog getuige van de meest dolkomische situaties. Een aardige rolprent om de vakantie mee te besluiten. Toegang 14 jaar. Casino. „Du bist Musik" is het type showfilm, zoals we het graag zien. In de geest van een goede ope rette, met aardige muziek, kleurrij ke dansgroepen, maar ook een zij het ondergeschikt origineel ver haal, dat uitmunt door leuke dialoog en aardige trouvailles. Catarina Valente speelt in deze film en men kan bewondering hebben voor de veelzijdigheid van deze verdien stelijke zangeres, zij zingt n.l. niet alleen helder, zij danst ook als een volleerde ballerina. Haar spelkwali- teiten blijven achter, maar dat stoot nauwelijks, omdat het spel in een showfilm van ondergeschikt belang is. De gehele geschiedenis speelt zich beert de beroemde zangeres Rosario voor zijn compositie te winnen. Hij gaat haar achterna met 't manuscript, valt ergens in Spanje van een rots en wordt daarna gehouden voor Otto de Derde, vorst van Montanië. Als re gerend vorst valt het hem niet moei- lijk zijn revue opgevoerd te krijgen, nieuw op te richten Stichting tot be- Gisteravond kwam de raad der ge meente Nieuwveen onder voorzitter schap van burgemeester B. Kammen- ga ten raadhuize in openbare verga dering bijeen, waarbij afscheid werd genomen van het niet meer in de nieuwe raad terugkerende raadslid, de heer G. C. van der Weijden. Wethouder J. Vreeken was met ken nisgeving afwezig. Na uitvoerige toelichting van de voorzitter, betreffende de gemeen schappelijke regeling Maatschappe lijk Werk, werd besloten deze rege ling ter goedkeuring aan Gedeputeer de Staten voor te leggen. De voorzit ter deelde mede, dat evenzo zal ge schieden in de andere gemeenten in de omgeving, die bij de gemeenschap pelijke regeling zijn aangesloten. Vervolgens kwam aan de orde de Schooltandartsendienst. De voorzitter gaf een uitvoerig overzicht van deze maar dan komt de wasechte vorst uit I vordering Schooltandartsentoezicht in Egypte terug en beginnen de verwik-de kring Alphen aan den Rijn. Ook kelingen eerst goed. De K.F.C. heeft deze film goedge keurd voor alle leeftijdsgroepen. Rex. „The kid from Texas", het joch uit Texas, is maar niet zo'n gewoon jongetje, dat toevallig in Texas geboren werd. Neen, het was een revolverheid, zo jong als hij was. hieraan besloot de raad zijn mede werking te verlenen. Hierna kwam aan de orde de bouw van woningwetwoningen aan het Schoterveld en aan de W. P. Speel- manweg. B. en w. stelden aan de raad voor goedkeuring te verlenen tot de bouw van acht woningen, bestaande uit twee blokken van vier aan het Als hij nog leeft moet hij al aardig op Schoterveld en twee bejaarden-wo- jaren zijn, want de geschiedenis ningen aan de W. P. Speelmanweg. In stamt uit een tijd, welke bijkans drie kwart eeuw achter ons ligt. Toen was het voor revolverhelden nog 'ns de moeite waard om een held te zijn in de meedogenloze strijd om het be staan in dat wilde deel van het Wilde Westen. Billy, bijgenaamd „het joch", was de jongste van allemaal, maar ook de meest legendarische. Of deze ware geschiedenis de enige is, welke niet verzonnen is, durven we niet te beweren, maar spannend is ze wel. Wegens het moorddadig karakter van de „held" is de leeftendsgrens door de K.F.C. op 18 jaar gebracht. Luxor. In deze tijd hoort men wel eens graag een leuk liedje en ziet men graag een geschiedenis met een operette-karakter. Vandaar dat de film „Schön ist die Welt" geprolon geerd is. Voor alle leeftijden. dering zichtte de voorz. zich met welgemeende woorden tot het •schei dende raadslid, de heer G. C. van der Weijden. "De voorzitter memoreerde de voortdurende bereidheid en trouw waarmede het scheidende raadslid gedurende negen jaar de belangen van de gemeente Nieuwveen heeft ge diend. Voor deze trouwe plichtsbe trachting bracht burgemeester Kam- menga de heer Van der Weijden zijn welgemeende en welverdiende dank. De heer L. van Vliet sloot zich als lid van de K.V.P.-fractie bij de woor den van de voorzitter aan, waarna de heer Van der Weijden dank bracht voor de tot hem gesproken woorden en voor de prettige samen werking. verband hiermede vragen b. en w. toestemming tot het aanbesteden van bovenbedoelde woningen onder de plaatselijke aannemers en tevens machtiging tot het aangaan van een geldlening ter financiering van deze woningen. De raad ging hiermede accoord. Bij de nagekomen stukken was een subsidie-aanvraag van de Stichting voor- en nazorg Geesteszieken. De raad verleende zijn toestemming tot het geven van een subsidie van 7Vi cent per inwoner. Bij de rondvraag verzocht de heer D. Zemel de aandacht voor de niet funcitonerende riolering in het zojuist opnieuw bestrate gedeelte van de Dorpsstraat. De voorzitter zegde toe onverwijld in overleg te zullen tre den met de Technische Dienst. Gekomen aan het einde der verga- export. Marktberichten LEEUWARDEN, 29 aug. Kaas. Gouda volvet 1.601.61. Edammer 40 plus 1.50—1.51, Broodkaas 40 plus 1.521.53. Stemming goed. R'VEEN, 29 aug. Bloemen. Free- sia's 1028, Aste- 1416, Dahlia's 1825, Fygostegic. 2241, Ornithoga- lum 2844, Gladiolen 1221, Mont- bretia 818, Troschrysanthen Chats- worth 1026, Mosquito 1619, Beryl 2426, Clazina 2ö28, Garden Why- te 30—36, Oldland Sceptre 42—46 ct. p. bos, idem geplozen: Migoli 5—10, Millersdale 7—11, Gift 8—13, Delight Full 68, Pink Pride 910, Am. an jers 3—10, Gerbera 8Va, Lelies 20 ct. per stuk. KATWIJK a. d. R. 29 aug. Groente. Bloemkool A 20.28, idem B 10 17, Bospeen 1322, Waspeen A ex port 1.402.00, Waspeen B. exp. 1.40 2.00, Waspeen binnenland 2.00 2.50, Snijbonen 28—60, Sla I 6.—8.80, Sla II 3.103.70, Sperciebonen 28 43. Augurken I 0.70, idem II 1837. Uien 1.301.40 per kist. Groene kool 6—10, Selderie 2.80—4.90, Peterselie 2.10—3.70, Kervel 3.60—3.70, Toma ten 22—28, Zaaiuien 1.902.70, Kro ten 1.702.20 per kist, Aardappelen 1.703.40 per kist, Andijvie 12.80— 13.60, Prei 1117. Aanvoer bloem kool 69.000, Bospeen 46O0 bos, Was peen 44.000 kg. waarvan 7000 voor

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5