RIJNSTREEK I De Zonnige Zeurpiet Gemeenteraad van Boskoop nam afscheid van weth. Van Nes G. Caspers tourwinnaar C. Arendsman wint groene trui Luc Meiland „eeuwige derde" EN TRALIl: DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Voor de aanvang van de openbare gemeenteraadsvergadering te Bos koop van woensdagavond bleek jeeds uit de ongekend grote belang- jtelling. dat er iets bijzonders stond te gebeuren. Dit kwam echter pas tot uiting na afwerking van de agen da, welke slechts drie kwartier in beslag nam, terwijl het bijzondere gebeuren tweemaal zoveel tijd in be slag nam. Bij de ingekomen stukken voegde burgemeester Verkerk een bloem- 5tukje, dat voor de zetel van wet houder Van Nes prijkte en dat be doeld was als een kleine attentie van de V.V.D. voor het aftredende lid van hun fractie. Het eerste agendapunt was de voorlopige vaststelling van de reke ningen der gemeentebedrijven voor gas, water en electriciteit over het jaar 1957. Het voorstel tot het aanvaarden van een schenking van een oud-Bos koper, die onbekend wenst te blijven, ontlokte de heer v. d. Dool de op merking, dat hij liever had gezien dat een fonds zou worden gevormd waaruit dan aan culturele instellin gen een subsidie zou kunnen worden gegeven. De heer Van Wengerden zou de bank liever in het centrum van de gemeente willen zien. De heer Noest was ook voor fonds vorming. Nadat de voorzitter een en ander nader had toegelicht, werd de schenking in dank aanvaard. Het garanderen van een gedeelte rente en aflossing voor de bouw van een ziekenhuis in Leiden, werd met enige schroom door enkele leden ont vangen, doch nadat wethouder Taat hierop inlichtingen had verstrekt, werd ook dit voorstel aangenomen. Het verzoek van het bestuur van de vereniging voor Christelijk school onderwijs voor aanschaffing van leermiddelen in verband met de sa menvoeging van twee scholen, lever de geen commentaar, evenals het on- bewoonbaarverklaren van de wonin gen Burgemeester Colijnstraat 283 en 285 en Puttekade 13. De speeltuin vereniging „De Robbedoes" kreeg zonder commentaar de gevraagde subsidie van 800 voor de inrichting van een speelweide aan de Goudse Rijweg. Een geldlening van 80.000 van de Bank voor Nederlandse Ge meenten werd eveneens zonder enige opmerking aangegaan. De rondvraag leverde weer het ge bruikelijke waslijstje van klachten. De heer Jongejan had bezwaar tegen het gebruiken van het trottoir al: rijwielstalling tegenover de lunch room van v. d. Berg, terwijl er ach ter het pand gratis gelegenheid is. De heer Houdijk vond de Parklaan onberijdbaar. De heer Valk achtte het parkeerprobleem aan de Zijde zeer urgent. .De heer Noest bepleitte betere ver lichting bij enkele woningen aan de Puttekade. De heer Van Wengerden wilde weten, of het mogelijk is een politieverordening te maken, dat iedere boomkweker verplicht is rat ten te vangen. De heer Bulk wil hier in ook de andere inwoners betrek ken. Wethouder Taat is van mening, dat zo'n verordening moeilijk is te handhaven. De andere opmerkingen hebben de aandacht van b. en w. Hierna werd korte tjjd gepauzeerd. Afscheid Na de heropening was het afscheid van de zittende raad aan de orde. De voorzitter, burgemeester Verkerk, zeide, dat hij juist had gelezen dat een andere burgemeester bij een der gelijke gelegenheid in mineur had gesproken, doch dat wilde hij in geen geval doen. Hij wilde in zijn af scheidswoorden de gehele raad be trekken, omdat deze de afgelopen zittingsperiode heeft samengewerkt. Hij gaf een opsomming van hetgeen er in deze eriode tot stand is geko men, waarvan het laatste, het uit breidingsplan Snijdelwijk, zeker niet het slechtste is, omdat daarin 1700 woningen kunnen worden gebouwd, hetgeen voor Boskoop voor 50 jaar voldoende is en wanneer wij over lopen krijgen uit de grote steden voor 10 jaar. Er zijn 236 woningen gebouwd en tr zijn 32 in aanbouw, waardoor Bos koop boven het gemiddelde van voor de oorlog is gekomen. Voorts schet ste burgemeester Verkerk de moei lijke omstandigheden tijdens de be zetting, waaronder wethouder v. Nes zijn functie heeft vervuld. Hij had waardering voor zijn altijd onpar tijdige houding en voor de zeer pret tige samenwerking. Ook bracht hij dank aan de heer Romjjn, die ge durende 9 jaren de belangen van de gemeente op zijn wijze heeft behar tigd. Wethouder Taat gaf vervolgens 'n stukje geschiedenis weg door 'n over zicht te geven over de laatste 130 jaar van de wethouders, die in Bos koop aan het bewind zijn geweest en waarin meerdere malen de naam Van Nes voorkwam. Reeds de over grootvader van de heer A. P. v. Nes bezette een wethouderszetel, doch toen werden de wethouders assessor genoemd. Spreker dankte voor de prettige samenwerking en wenst de scheiden de wethouder nog Gods onmisbare zegen toe. De heer Jongejan dankte voor de woorden gericht tot de gehele raad en prees wethouder Van Nes voor zijn onpartijdigheid. Deze huldigde het spreekwoord „Spreken is zilver, zwijgen is goud", want wethouder Van Nes sprak alleen als het nodig was en deed dat dan ook goed, en mede daardoor heeft u zeer veel voor het algemeen belang gedaan, aldus de heer Jongejan. De heer Trapman sprak namens alle ambtenaren en bracht dank voor alles, wat door wethouder Van Nes voor hen was gedaan. Hij prees de wijze waarop de heer Van Nes een ieder tegemoet trad en haalde en kele herinneringen op uit de bezet tingstijd, waaruit bleek dat de heer Van Nes steeds klaar stond om an deren te helpen. De heer Trapman noemde hierbij de door de heer Van Nes georgani seerde voedseltransporten en de door hem voorkomen razzia's in Boskoop. Al had u niets anders dan dat ge daan, dan zou u de dankbaarheid van heel Boskoop al hebben ver diend. zo zeide de heer Trapman. Na mens alle ambtenaren, waaronder ook begrepen de burgemeester en weth. Taat, bood spreker de schei dende wethouder een ets aan, voor stellende oud-Boskoop, gezien van uit Den Ham. De heer Romijn dankte voor de tot hem gesproken woorden en wenste de nieuwe raad dezelfde medewer king van allen, zoals hij deze zelf had ondervonden. Merkbaar onder de in druk dankte ook de heer Van Ne: voor het hem aangeboden cadeau. Deze afscheidsvergadering werd bijgewoond door het voltallige per soneel van de gemeentesecretarie, gemeentewerken en bedrijven en en kele politie-ambtenaren. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. P.T.T. BEZORGDE PORTEMONNAIE TERUG. Tijdens 'n jeugdsportdag in Woer den hebben brutale zakkenrollers hun slag geslagen. Terwijl het voetbalteam uit Leimu den, de bal heen en weer liet rollen, werd er in de voetbalkeet ook gerold. Maar dan op 'n minder mooie manier. De jassen van de jongens werden goed doorzocht, met als resultaat een Portemonnaie met inhoud. Maar spor tief als voetballers kunnen zijn, hiel- Pon zij hun vriend gauw uit de geld nood. Wie schertst nu echter de verbazing van de gedupeerde jongen, toen hij oen dezer dagen op het postkantoor ontboden werd, cm daar zijn porte monnaie (waar zijn adres in staat) weliswaar ontdaan van inhoud, in ontvangst kon nemen. De portemonnaie was in Bodegra ven in de brievenbus gedeponeerd, en dank zij de service van de P.T.T. ALPHEN AAN DEN RIJN LEGER DES HEILSGEBOUW HUISVESTING VOOR DE B.B. Aan de Raad wordt voorgesteld de aankoop van het kortgeleden door de Alphense Schrijfkamer verlaten be drijfsgebouw voormalig gebouw van het Leger des Heils aan de Hortensiastraat—hoek Van Boetse- laerstraat. De nieuwe bestemming zou zijn opslagruimte voor de B.B. Naast de bij het gebouw behorende bovenwoning is nog een garage, plaats biedende voor twee auto's aan wezig. Het geheel is bij uitstek ge schikt voor de pi. B.B.-organisatie. Met de heer W. Brouwer te Biltho- ven, curator van de eigenaar, is over de aankoop overeenstemming bereikt tegen een kopsom van 20.000,B. en w. achten de prijs aanvaardbaar en geven de raad in overweging tot de aankoop te besluiten, en vorenge- meld bedrag, vermeerderd met de op 1500.geraamde kosten, vallende op de overdracht, te voteren. NIEUWE GEREFORMEERDE KERK IN PLAN „WEST". De Bouwcommissie van de Gerefor meerde Kerk van Alphen a. d. Rijn is voornemens in het nieuwe deel van deze gemeente, het plan „West" aan de hoge zjjde van de Rijn binnenkort een nieuwe Gereformeerde Kerk te doen bouwen. De desbetreffende bouwcommissie heeft zich thans tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek haar de benodigde bouw gronden te verkopen. De bedoeling is dat de kerk wordt gebouwd op een perceel grond van circa 2180 ca., ge legen tussen de Willem de Zwijger laan, Prins Bernhardlaan, Willem- straat en Ambonstraat, nabij de afrit van de nieuwe hooggelegen „Konin gin Juliana"-brug in het westen der gemeente. Op grond van de exploita tie-berekening van het uitbreidings plan der gemeente, vraagt zij de prijs van 12.95 per ca. Dit is een bedrag van 17.26 de oorspronkelijke prijs waarop echter in verband met de bovengenoemde bestemming van de grond 25% in mindering is gebracht. B. en w. stellen de gemeenteraad, die vrijdagavond in vergadering bijeen zal komen, voor hiertoe te besluiten. Wijziging verbindingsweg Stuyve santlaan-Hoorn. Einde vorig jaar koesterde het gemeentebestuur het plan tot de aanleg van een tijdelijke weg, welke een verbinding moest vormen van de Stuyvestantlaan naar de Hoorn. Deze verbindingsweg zou oostelijk van het vogelpark „Avifau na" een aansluiting krijgen op de rijksweg LeidenUtrecht en tevens een verkorte uitvalspoort zijn naar de grote verkeersweg voor de bewoners van het westelijk deel der gemeente. De uitvoering van dit werk is tot he den niet ter hand genomen daar klachten over hinderlijke stank in en nabij het vogelpark b. en w. aanlei ding hebben gegeven een gewijzigd plan te doen opstellen. Het bleek namelijk, aldus delen b. en w. de raad mee, dat door de hui dige lozing van het nieuwe restau rant van „Avifauna" in een sloot, als mede door de lozing van een aantal nabij gelegen panden een sterke ver vuiling van de waterlopen in het park en een hinderlijke onwelriekende reuk werd veroorzaakt. Volgens het nieuwe plan zal gelijk tijdig met de aanleg van het tijdelijke weglichaam overgegaan worden tot het leggen van de riolering, welke in de definitieve verbindingsweg zou moeten komen. Hierdoor en door de demping van een verontreinigde sloot en het verleggen van een duiker zal een afdoende verbetering in een zeer hinderlijke toestand worden verkre gen. De kosten van de uit te voeren wer ken worden begroot op 41.600, Voor de aanleg van de gedachte tijde lijke verbindingsweg is in december van het vorig jaar door de raad reeds een bedrag van 6.200,beschikbaar gesteld. B. en w. vragen thans een aanvullend crediet van 35.400, Clubkampioenschappen A.Z.C. Nu de wedstrijden om het clubkam pioenschap van de Alphense Zwem- club woensdagavond besloten zijn, blijkt dat Maryke Seppen, die in de dames nummers uitkwam en 'haar broer, die de herennummers verwerk te, alsmede Géza Kaltenecker, zoon van de chef-badmeester van Alphens TOUR DE LISSE Woensdagavond is de zevende en aankomenden. Nr. 2 van het algemeen laatste etappe verreden van de „Tour ploegenklassement krijgt zelfs een de Lisse" over een afstand van 14 wisselbeker km in drie ronden. Tot het einde toe bleven de drie renners, die van het begin af de tour hebben beheerst, heer en meester, terwijl door ook deze etappe te win nen Gerard Caspers ook de tour won. Sinds de tweede etappe droeg hij de gele trui. Hij werd winnaar met 8 punten, tegen 10 voor C. Arendsman, die daarmee zijn groene trui met succes verdedigde. Derde bleef Luc Meiland met 18 punten. Het startschot werd gelost door de voorzitter van het comité „Lisse Vooruit", de heer C. v. d. Mark. Te voren had toerbaas Jan van Kesteren het comité bedankt voor de grote steun die het aan deze tour had ge geven. Twee sportfietsen waren door „Lisse Vooruit" beschikbaar gesteld Er waren wederom een groot aan tal premies te verrijden, worsten, fruit, enz., niet alleen voor de snel ste renners maar ook voor de laatst de nummers voor jongens, de sterkst in het oog lopende overwinningen hebben behaald. Marijke Seppen won de 100 meter vrije slag, de 50 meter rugslag, de 3 x 50 m. wisselslag en het nummer 400 meter vrije slag. Haar broer werd drie maal eerste, eenmaal tweede en eenmaal derde, onderscheidenlijk op de nummers 100 meter vrije slag, 3 x 50 meter wissel slag en 400 m. vrije slag, de 100 meter schoolslag en de 50 meter rugslag. Géza Kaltenecker behaalde drie overwinningen, respectievelijk op de nummers 50 meter schoolslag, 50 me ter vrije slag en 30 meter rugslag. De uitslag van de 400 meter vrije slag heren, het enige nummer dat vanwege de duisternis dinsdagavond tot woensdag moest worden uitge steld, is als volgt: 1. Theo Seppe, 5 min. 53.1 sec.; 2. Jelle Blom, 6 min. 11,1 sec.; 3. Rudie Nitsche, 6 min. 53,sec. De overige uitslagen publiceerden wij respectievelijk dinsdag en woens dag. Val van trottoir. Mevrouw J. G. Wille-Van Leeuwen (67), wonende aan de Nieuwe Sloot 16 te Alphen a., d. Rijn, wandelde woensdagavond^ omstreek 21.20 uur met haar schoon zuster, mevrouw H. Wille uit Amers foort, die bij haar logeert, op het voetpad in de Ruijsdaelstraat. De da mes bedienden zich van een wandel stok. Op een gegeven moment wer den zij aan het schrikken gebracht door een hondje dat hevig keffend voor de voeten van de dames bleef springen. Bij een poging om de hond van zich af te houden, stapte mevr. W.-v. L. ongewild van het trottoir en kwam te vallen. In haar val sleurde zij ook haar metgezellin mee. De eerstge noemde kwam hierbij zo ongelukkig terecht, dat zij haar linker onderarm brak. De Amersfoortse dame zag ge lukkig slechts haar bril op de grond in gruizels vallen. Dr J. H. Pilon ver leende mevr. W.-v. L. de eerste ge neeskundige huljp en liet haar per auto overbrengen naar de Anna-kli- niek te Leiden. RIJNSATERWOUDE GEMEENTERAAD De raad dzer gemeente kwam dins dagavond in voltallige vergadering bijeen. Op voorstel van b. en w. ging de raad er toe over een nieuwe lening aan te gaan bij de Bank van Neder landse Gemeenten groot f 11.000, tegen een rente van 4 3/4 pet. per jaar. De bestaande vlottende gemeen teschuld wordt met het bedrag dezer lening verminderd. Op verzoek van de heer Van Wie- ringen zal hem een subsidie groot 150,worden verleend ter verbe tering van z\jn toilet. Raad tot onveranderde vaststelling van de verordening op de keuring van slachtdieren en vlees in de keu ringskring Alphen aan den Rijn. De Raad besloot op voorstel van b. en w. tot deelneming in de cp te rich ten Stichting voor tandverzorging voor schoolgaande kinderen in de kring Alphen aan den Rijn. De heer Broekhuizen wees op de reeds bestaande tandverzorging, waarvan gebruik kan worden ge maakt. Helaas, aldus de voorzitter, worden niet alle kinderen daarheen gezonden, hetgeen schadelijke gevol gen kan hebben. De verbetering van de boven grondse straatverlichting is in uit voering door de Stedelijke Lichtfa brieken. De 20 armaturen zullen spoe dig worden gemonteerd. Ook het ge deelte der gemeente waar het elek triciteitsnet ondergronds gelegen is, eist een betere straatverlichting. In dit deel der gemeente zullen 30 nieu we straatlantaarns worden aange bracht. De palen zullen niet overal een gelijke constructie hebben. Deze lantaarns zullen worden voorzien van twee fittingen, na 12 uur 's avonds zal er op iedere paal één lamp bren- den. De kosten hiervan zullen f14.000 bedragen. De heer B. Leistra gaf aan gladde palen de voorkeur. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat er een aanbesteding is ge houden voor de bouw van 6 wonin- Deze woningbouw dient door het Rijk gefinancierd te worden. Er zullen pogingen in het werk worden gesteld deze gelden bij het Ministe rie te verkrijgen. Het is de bedoeling 1 deze woningen te bouwen aan de Schoolstraat. Na voltooiing der bouw zal de oude Hervormde pasto rie onder slopershanden komen. De heer Broekhuizen informeerde of deze woningen goedkoper dan de vorige zijn. Zij bleken iets voordeliger te zijn. De inhoud der woningen is ge lijk aan de woningen in de Wasse- naarselaan. De bouw is iets anders, aldus het antwoord op de vraag van de heer L. Donker. In de rondvraag deelde de heer Donker mede, dat de Hervormde Kerk na de restauratie op 25 septem ber aanstaande heropend zal wor den. In verband hiermede verzocht hij opruiming van de terreinen rond om het kerkgebouw. De voorzitter zegde zijn medewerking toe. De heer Leistra informeerde naar de bouw van de ambtswoning van de burgemeester. De voorzitter deelde mede, dat deze woning niet alleen voor de tegenwoordige maar ook voor toekomstige burgemeester dienst moet doen. Daarom moet deze zaak goed overdacht worden en keuze uit enkele plannen wordt wenselijk geacht. Bo vendien is de bouw van deze woning met de winter voor de boeg niet aan te bevelen. Aan het einde der vergadering werd afscheid genomen van de schei- Direct na de neutralisatie viel het veld in 2 grote groepen uiteen, met daartussen verloren en er achter en kele eenlingen. Een groot peloton kwam door de laatste bocht stuiven. Er werd hard aan getrokken maar de bekende 1. 2 en 3 gingen gelijktijdig over de lijn in 8.02.0 min. Na de tweede ronde was het C. Arendsman die als eerste doorkwam, gevolgd door A. Barten, Luc Mei land, Ger. Caspers en Fred Vink. De derde en laatste ronde, en daar mee de etappe en de tour, werd met slechts banddikte verschil door Ger. Caspers van C. Arendsman gewonnen. Luc. Meiland was nu geen derde. De totaaltijd was precies 24 minu ten, de gemiddelde snelheid 35 km. Tour-miss Elly van Loenen heeft als laatste der meisjes haar plicht gedaan. De winnaars van het ploe genklassement, de nog 9 man tellende oranje St. Wilhelmusschool uit De Engel, ploegleider J. van Dijk, werd met de twee gekleurde truidragers gehuldigd en allen reden een ere rondje. Dat deed ook de 10-jarige Ant. Zelden thuis als de jongste ren- &Na afloop dankte Jan van Kesteren allen, zonder uitzondering, die op enigerlei wijze aan het welslagen van de tour hebben gewerkt. De feest- lijke prijsuitreiking zal op een nog nader te bepalen datum plaats vin den. De einduitslag is: Al gem. persoonlijk klassement: L Gerard Caspers 8 p.; 2. Kees Arends man 10 p.; 3. Luc Meiland 18 p.; 4. A. Barten 33 p.; 5. A. Meeuwissen 41 p.; 6. Freddie Vink 42 p.; 7. B. v. d Lans 55 p.; 8. K. Lamboo 57 p.; 9 B. Bronkhorst 62 p.: 10. S. v. Lierop 66 p. Algemeen ploegenklassement: 1. St. Wilhelmusschool 115 p.; 2. Open bare Lagere school 160 p.; 3. St. Jo zefschool 172 p.; 4. Hervormde school 202 p.; 5. St. Willebrordschool 212 p. Strijdlustigste renner: Henk van Kesteren. Ongelukkigste renner: Bennie Ha gen. VOORSCHOTEN Door ruit gevallen. Hedenmor gen dr 11 uur is het 6-jarige dochter tje van de familie Boekei, Wijngaar delaan 59, al spelend door de voor- deurruit gevallen, Zij liep d-jarbij een slagaderlijk* bloeding in de rechter arm op. De melkboer, die toevallig aan de deur was, heeft bijgestaan door de EHBO eerste hulp verleend. De EHD uit Leiden heeft net kin! daarna zeer snel naar het Academisch Ziekenr.uis te Leiden gebracht. Z0ETERW0UDE RAAD VAN OVERLEG. De zeer grote opkomst van verte genwoordigers van de organisaties te kende de grote opleving in de Kath. te sluiten geldlening. Raad van Overleg; waarbij echter te betreuren was, dat de L.T.B. door slechts één lid vertegenwoordigd was. Om de voorgenomen activiteit goed in te leiden trad als psreker op de heer Joh. Kortink, secretaris van de Inter-Diocesane R. v. O. wiens vurig betoog de belangrijke taak van het overkoepelend orgaan voor de kader leden wel zeer duidelijk voor ogen heeft gesteld. Achtereenvolgens behandelde spr. de vraag wat is de R. v. O., wat wil deze en wat ligt eraan ten grondslag. Het is een vrije samenwerking van de standsorganisaties en vele andere sociale instellingen en verenigingen in het bisdom, altijd en te allentijde paraat, zonder de zelfstandigheid van de sociale organisaties te schaden. De christelijke plicht uit de chris telijke levensbeschouwing is de ge meenschap zo leefbaar mogelijk te maken; dit moet persoonlijk maar ze ker ook in groepsverband, van stand tot stand in liefdevolle geest betracht worden, door goede begrippen te vor men omtrent elkanders rechten en plichten, meewerken aan de komst van het Rijk van God zoals wij dage lijks bidden: Uw Rijk kome en Uw Wil geschiede op aarde. Na zeer schoon de ideële zijde van de R. v. O. belicht te hebben gaf spr. aan wat door samenwerking bereikt kan worden en hoe groot het werk in diocesaan verband reeds is uitge groeid vooral in die belangrijke za ken die eerst opgebouwd en gesticht moeten worden in een landelijke vorm, om dan door rijkssubsidies en steun een zegenrijk werk te kunnen doen. Met veel practische wenken gaf spr. aan hoe regionaal door de R. v. O. gewerkt kan worden, daarbij vooral wijzende op de nieuwe vormen naar de eisen van onze tijd. Spr. beklem toonde de noodzaak van een katho liek sociaal programma. Met een opwekking daartoe in de Kath. Raad van Overleg mee te wer ken beëindigde spr. zijn leerzame rede. De korte gedachtenwiseling waar aan pastoor Bakker en de heren J. H. v. d. Ploeg en N. H Berg deelnamen, was zeer belangrijk. Hierbij kon spr. de verzekering geven dat de samen werking van de standen in diocesaan verband van de R. v. O. zeer goed is. Met voorbeelden uit zijn practijk noemde spr. voor onze tijd geëigend gespreks-groepen daarbij de nadruk leggende op het grote belang van ge spreksleiders in die kleine groepen. Spr. belandde daarbij op de kader vorming, welke hij van groot belang achtte in onze huidige organisatie vorm. Na dit inleidende gedeelte van de vergadering bracht de secretaris, de heer A. H. J. Paardekooper, het pro gramma 19581959 ter tafel. De eerste ontwikkelingsavond op 19 september wordt gegeven door pater de Graaf over het onderwerp: Huwe lijk. De tweede op 17 of 19 december door kapelaan Raadsgelder over: Op voeding. Op 18 maart zal een Passieavond gegeven worden, waarna op 7 april op een ouderavond door mevr. Win kelmolen geproken zal worden over de hoge betekenis van de eerste H. Communie van de kinderen met raad gevingen tot een goede voorberei ding. Het Feest van de Arbeid zal het programma voltooien. De totale be groting voor deze vijf acties is be groot op 610. De voorzitter, de heer Q. H. Onder water, wees erop. dat bij deze grote activiteit ook de financiële zijde moet overwonnen worden. Hij dankte voor dt grote belangstelling. Gemeenteraad. Op dinsdag 2 sep tember vergadert de nieuwe raad de zer gemeente. De agenda bevat o.a. voorstel van b. en w. tot het waarbor gen van rente en aflossing van een door de R.K. Woningbouwvereniging» VRIJGESPROKEN. Op voorstel van b. en w. besloot de dende raadsleden. Een 22-jarige rijwielhersteller uit Ter Aar ontkende voor de Haagse po litierechter, dat hij diefstal van een windbuks en kogels had gepleegd. Aanvankelijk had hij wel toegegeven, dat hij het schietwapen zonder toe stemming had weggenomen, maar la ter had hij beweerd, dat een zoon van de eigenaar hem toestemming had gegeven. Deze zoon, een 16-jarige scholier naar eigenaar verstuurd. R. K. zwembad aan de Van Foreestlaan op 90 *v (46) uit Woubrugge ontkende dit thans als getuige. De' verdachte had op 4 december bij zijn vader op de boer derij dorswerkzaamheden verricht. De getuige had van de rijwielherstel ler op diens bromfiets mogen rijden. „Als ik mocht schieten, mocht hij brommen", hield de verdachte vol. De officier van justitie meende dat ondanks de aanvankelijke bekentenis van verdachte het bewijs niet gele verd was en hij vorderde vrijspraak. Overeenkomstig de vordering werd de verdachte vrijgesproken. BROODBEZORGER INDE CHéQUE. Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse politierechter een niet verschenen broodbezorger uit Leiden tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proef tijd en vijfentwintig gulden boete of vijf dagen, net toezicht gedurende de proeftijd van de r.k. reclassering. Bij verdachte thuis was een post- chèque van 158,bezorgd, die be stemd was voor de vorige bewoners van het huis. Verdachte eigende zich deze chèque toe en door een vals en dossement slaagde hij er in 't bedrag te innen. Hij was nog niet eerder ver oordeeld. Een reclasseringsrapport vermeldde, dat verdachte door ziekte wat achterop was geraakt. INTERNATIONALE RUZIE. Een internationale ruzie was het geweest, toen de uit Engeland af komstige mevr. van A. W. te Katwijk aan de Rijn in het Nederlands de 33- jarige uit Indonesië afkomstige mevr. A. had uitgescholden. Er was onenig heid ontstaan over de respectievelij ke zoontjes. De Engelse had nader hand aangevoerd, dat ze niet goed ge weten zou hebben wat de betekenis was van hetgeen ze had gezegd, maar de officier van justitie vond dit geen verontschuldiging. Overeenkomstig de vordering van de officier van jus- ti werd de niet verschenen verdachte door de Haagse politierechter ver oordeeld tot twintig gulden boete of vier dagen wegens eenvoudige bele-

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5