UIT DE OMGEVING Behendigheid op de bromfiets Scherp De Algerijnse terreur in Frankrijk DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 Waren de oefeningen van de Be hendigheidswedstrijd voor Bromfiet sers, georganiseerd door „De Leidse Jeugdtour" op de eerste avond voor al afgestemd op de reactie en wend baarheid, de tweede avond vergde veel moeilijkheden bij de stuurvast- heid. De verschillende versmallingen werden meest niet door het voorwiel, maar door het achterwiel geraakt. De tweede rit met een verhoogde poort en twee hindernissen op schou derhoogte werden door de helft der deelnemers met het maximale aantal van 25 pnt gereden. De derde rit was het verplaatsen van kleine doosjes van de ene tafel naar de andere. Hier slaagden vijf deelnemers er in om de volle 15 pun ten te halen. De bromfietsen, die mo torisch niet in orde waren, konden de zeer langzame snelheid niet vol houden en sloegen prompt af. Som migen ging er dan maar wat sneller langs, maar konden dan de doosjes niet pakken. Als vierde proef moest er plm. 4 meter over een breedte van 15 cm gereden worden, gekenmerkt door latjes. uur sloot de heer A. v. Polanen, voor zitter van de speeltuin, de avond. Het bestuur en de autobezitters werden nog door een der bejaarden nl. de heer Streefland, toegesproken, die namens de ouden van dagen dank bracht voor de gezellige dag. WEEKEND JO.-K.V.P. Zaterdag 6 en zondag 7 september a.s. zal het befaamde Zuid-Hollandse weekend in het K.V.P.-Vormings- instituut te Baarn plaats vinden voor de jongeren. Zoals te doen gebruikelijk wordt ook dit weekend gewijd aan aktuele vraagstukken, die de provincie ra ken. Dr. M. P. A. Meissen, burge meester van Wateringen en lid van de Provinciale Staten, is bereid ge vonden de problemen rond de „Rand stad en Delta" te bespreken. Gastheer W. Peters, directeur van het Vormingsinstituut, zaterdags avonds een aktueel politiek overzicht verzorgen gevolgd door diskussic. Ook dit Zuid-Hollandse Weekend belooft een goede cn gezellige start te worden voor het nieuwe werk- seizoen. Aanmelden vóór 31 augus tus a.s. aan het sekretariaat Fram- bozenstraat 41, 's-Gravenhage. Leidse agenda VRIJDAG 29 AUGUSTUS. „Om de doorbraak". Tuinfeest op eigen overdekte terrein van de speel tuinvereniging, van 19.00 tot 24.00 uur. ZATERDAG 30 AUGUSTUS. „Om de doorbraak". Tuinfeest op eigen overdekte terrein van de speel tuinvereniging, van 14.00 tot 24.00 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m 15 septem ber). Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). van de heer Leliveld voor de 53e jaarvergadering bijeen De voorzitter opende met een woord van welkom en sprak zijn spijt uit over de ge ringe opkomst van de leden. Bij mon de van de heer P. C. van Rijn werd door de commissie van toezicht ver slag uitgebracht over het afgelopen boekjaar, alsmede de modernisering van de maalderij en de aankoop van grond en twee woonhuizen naast de maalderij, en sprak tenslotte de wens uit dat de periode '58'59 zich net zo gunstig zou ontwikkelen als '57 '58. Hierna gaf de secretaris een jaar verslag over het boekjaar 1 mei '57 30 april '58. De algemene economische teruggang, alsdus spr., welke in ge heel de wereld wordt gevoeld, gaat ook onze vereniging niet ongemerkt voorbij. De uitkomsten zijn dan ook ten ach- Rijksmuseum Geologie en Minera- j ter gebleven bij die van het vorig lcgie V. d. Werfpark 1: Tentoonstel- lnig geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Prentenkabinet der Rijksuniversi teit, Klokrteeg 25 Foto's Magnum groep; tekeningen Th. W. E. Loh- mann en J. G. Wertheim (t.e.m. 30 augustus); werkdagen geopend 25 uur. Zon- ca feestdagen gesloten. Deze tweede dag verzamelde G. Schaap op Berini M 21 van de 86 te behalen punten er 82, gevolgd door L. Vlasveld op Locomotief met 80 punten. Na twee dagen is de stand: 1. A. Brussée (N.S.U. Quichly) 135 pnt.; 2. H. Vegghel (Puch) 131 pnt; 3. G. Schaap (Berini M 21) 131 pnt.; 4. J. Pardon (Parilla) 129 pnt.; 5. G. Ha- geman (Locomotief) 127 pnt.; 6. L. Vlasveld (Lomotief) 124 pnt. De ploegenstand na twee dagen is: 1. v. Zijn-team 389 pnt (Vegghel- Schaap-Hageman); 2. Gemengd-team 366 pnt (Brussée, H. Heinz, Aarts); 3. Rijndijk-Combinatie 354 pnt (B. Heinz, Verhoorn, Prangers); 4. So- phiastraat 352 pnt (L. Vlasveld, Schuchhard, Onderwater). BEJAARDEN MET „HAAGWEGKWARTIER" EEN DAG OP REIS Woensdagmiddag precies half één vertrokken van de speeltuin W. K. twee grote autobussen en elf luxe auto's om 150 ouden van dagen en invaliden uit deze wijk een gezellig reisje te bieden. Het v.-as een prachtige dag en de tocht ging langs het mooiste gedeelte van de streek naar De Bilt om ver volgens via Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum langs de Grebbeberg, Rhe- nen, Wageningcn en Renkum in Oosterbeek te belanden, alwaar op het Rijnterras de inwendige mens werd versterkt. Men pauzeerde an derhalf uur en de omgeving met ziin prachtige vergezichten werd bezich tigd. Vandaar ving men de terugreis om half zes aan over de grote weg Wageningen-U trech t-Leiden alwaar preceis om 8 uur de speeltuin werd bereikt. Hier stond koffie met koek gereed. De heer Schriier bedankte de auto bezitters en de dames Pauw en Schro der die een groot aandeel in deze tocht hadden; zij werden door hem in de bloemetjes gezet. Tevens dankte hij de heer J. Crama voor de goede organisatie. Daarna moesten de echt paren Nagtegeller en v. d. Velden op het podium komen, die toevallig resp. 50 jaar en 45 jaar gehuwd waren. Zij werden beiden verrast met een bloemetje en een souvenirtje. Na een speech van reisleider Cra ma, bleef men nog een gezellig uurtje bijeen om te luisteren naa- Willy Alberto met zijn jeugdige medewer kers en te zien hoe deze goochelden en sneltekenden. Dit optreden ge schiedde geheel belangeloos. Om 10 POTLOOD en GEEST 1 2 3 4 yp 6 7 1 8 9 10 11 jêêvT 13 14 IS ib 17 H'* 20 TTyg 23 24 25 26 27 28 30 No 528. Horizontaal: 1. vet der melk, 5. bezinksel, 8. rode edelsteen, 11. strijdperk, 13. buigzaam, 15. spoe dig, 17. slede, 18. vaartuig, 20. beken de afkorting, 21. plaats op Ameland, 23. hoofdstroom van W. Voor-Indië, 25. begrip, 27. vermaard 29. horizon tale rechte band dwars over het schild (wapenk). 30. gordel. Verticaal: 2. koning van Bazan, 3. stad in Algerië, 4. meisjesnaam, 5. zoon van Jacob, 6. voorlichting, 7. atmosfeer (afk.), 0. dwergneger in Australië, 10. vaste koper in een win kel, 12. nevens, 14. eer, 16. hond, 19. scharnier, 22. vlug, 24. dunne over jas, 26. zwaardvis, 27. foei, 28. lid woord. Oplossing morgenavond. Oplossing no 527. Horizontaal: 1. forum, 5. iep. 7. A. B., 8. loon, 10. stop, 11. Be, 12. park, 13. hei, 14. para, 15. geen, 16. ora, 17. werk, 18. O.T., 19. Newa, 21. Vere, 22. no. 23. tam, 24. fiets. Verticaal: 1. fat, 2. Ob, 3. ultra, 4. Mook, 5. in, 6. plein, 9. op, 10. Sara, 11. Beek, 12. part, 13. Hera, 14. poort, 15. gewei, 17. werf, 19. Ne, 20. bos, 21. V.M., 22. N.T. HILLEG0M MUZIEKFEEST OP 30 AUGUSTUS Ter afwisseling van de feestelijk heden die het C.C.N.F. ieder jaar op 30 aug. organiseert en die in de re gel bestonden uit het houden van een lampionoptocht, heeft men dit jaar besloten om een muzikale gebeurte nis van tc maken door het Dord- rechtse korps van tamboers en pijpers „Jubel" uit te nodigen om naar Hille- gom te komen. Deze uitnodiging is aanvaard en zaterdag om 4 uur zul len de muzikanten ten getale van ruim 150 man aan de grens van de gemeente bij de steenfabriek arrive ren. Daar zullen zij zich opstellen en marcheren via de Leidsestraat, de Hoofdstraat, van Meerbeekstraat. Prins Hendrikstraat, Prinses Marijke- straat naar het terrein van de voet balvereniging Hillegom. Daar zullen zij verschillende muzieknummers ten beste geven en mars'iguren laten zien. Het CCNF wijst er op dat door de belangloze medewerking van het be stuur v. d. WV „Hillegom" de toe gang tot het terrein geheel gratis is. Na de demonstraties op het Hille- gom-terrein brengen de gasten een bezoek aan de buurtschap „Patrimo nium". Nadat in de kantine van Herwaar- den's steenfabr. de muzikanten ver vereingen zullen zijn aangeboden, ko men zij om half negen naar de Hof- tuin om daar hun bezoek te besluiten met het geven van een taptoe. Het ge meentehuis zal bij deze gelegenheid door schijnwerpers worden verlicht, De Hoofdstraat zal op bijzondere wijze worden opgesierd door de vlag gen van WV en wij onderstrepén gaarne het verzoek van het bestuur van het C.C.N.F. om langs de straten waarlangs het muziekkorps trekt, de vlaggen uit te steken. HAmEmw**! Ondertr.: H. Swier, 31 jr en W. de Jong 32 jr; H. Lanser 23 jr en S. Jan sen 22 jr; F. P. J. Olsthoorn 24 jr en M. T. T. Romeijn 25 jr. Getr.: M. W. der Weduwen en G. A. M. Slinger; G. P. Grimbergen en M. P. J. v. Nobelen; A. J. Schlebauim en H. L. van Acker; L. van Riel en C. A. A. van Etten; E. Kamphuis en G. van Veen; H. Blesgraaf en' D. Emondt; W. G. J. Baas en J. M. Bentsohap Knaak; D. Reede en J. K. Ruigha- ver; J. W. Kaijim en M. H. Markus; J. J. Donker en M. W. van 't Hof. Overl.: Wouter van Zundert, e. v. H. Vermeeren. KAT*" AAig Vft£N RIJN Bridge. De door de Bridgeclub „De Brug" in samenwerking met V.V.V. gehouden badgastenbridge drive in De Roskam, de laatste bad gastendrive in dit seizoen, gaf de volgende uitslagen Groep groen: 1. L. van der PlasJos. Parlevliet 76 m.p.; 2. H. BooyDick Parlevliet 72 m.p.; 3. mevr. Godijn—mevr. Was senaar 71 m.p.; 4. mevr. Cleveringa— mevr. Bouman 65 m.p.; 5. Jac. Pluim graaf!H. van der Marei 64 m.p.; 6. J. Duisterdu Cro 58 m.p.; 7. H. Friedrichvan der Kwaak 51 m.p.; 8. echtpaar Pet 47 m.p. Groep rood: 1/2. S. Visserdr van ae Ven 71 m.p.; mevr. Kuklerde heer Roberts 71 m.p.; 3. Jac. de Jong- D. van der Plas 65 m.p.; 4. Teekens Zuyderduyn 63 m.p.; 5. Wagenaar Marcelis 57 m.p.: 6/7. echtpaar van der Meulen 53 m.p.; J. BergersCan- crimus 53 m.p.; 8. H. HermansA. Spruitenburg 46 m.p. Duivensport Met 104 jonge dui ven hielden „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Noyon, afstand 308 km. Ze werden gelost om 10.30 uur met z.z.w. wind. De uitslagen waren als volgt: A. J. Hus 1, L. van Duyn 2, A. Pauw 3, 4, 5, 6, 8, 9; J. Parle vliet 7, Krijn Schaap 10. Ie Kam pioen jonge duiven A. J. Hus 327 punten. 2e Kampioen B. Paauw 325 punten, 3e kampioen L. van Duyn 310 punten. Ook werd een wedvlucht met oude en jonge duiven gehouden vanaf Roosendaal, afstand 74 km. In con cours waren 229 duiven die werden gelost om 13.30 uur met z.w. wind. De uitslagen waren als volgt: J. Jun- gerius 1; Kr Schaap 2; Kr. Monster 3 en 10; J. Winters 4, 5, 9; A. J. Hus 6; Th. van Essen 7; L. van Rijn 10. KATWIJK AAN ZEE Taptoe. De avond van de grote taptoe-parade was het wel bijzonder mooi weer. Er waren voor deze tap toe 8 muziekkorpsen aanwezig, die wij reeds vermeldden, maar een extra vermelding komt toch nog wel toe aan „De Trommelaere van Roesen- daele" uit Tilburg. Dat was fantas tisch om te zien. Een muzikale show is reeds iets bijzonders, maar wat dit korps bracht was toch wel iets ex tra's en dwong ieders bewondering af. Met zo iets heeft V.V.V. wel een goede beurt gefhaakt. Een duizend koppige menigte was getuige van deze taptoe. KOUDEKERK Water-skiën. Gisteravond vond op de Rijn, in de nabijheid van de Koudekerkse brug. een demonstratie plaats van waterskiën achter 'n twee tal raceboten. Op initiatief van de familie Lemstra, die reeds meer blijk gaf van liefde voor de watersport, was de skischool de Kaag met 2 ceboten gekomen. Om zeven uur stond het zwart van mensen langs de Rijn en namen de demonstraties een aan vang. Verschillende mooie stunts met de goed gestuurde raceboten vielen te bewonderen, evenals een bonte af wisseling van skinummers. Jammer, dat de Rijn zo vuil was. Hiervan on dervonden zowel de boten als de ski ërs veel last. Omstreeks negen uur werd de demonstratie door de in vallende duisternis beëindigd. Alle hulde voor de goede stuurmanskunst der bootvoerders, en de handigheid der skiërs, zowel dames als hereh. LEIDSCHENDAM Geboren: Adrianus H. M. zn. van A. C. B. van der Velde en W. M, van Doorn; Johannes C. zn. van W. J. Groeneweg en M. J. Jansen; IJpe zn. van I. Vervat en G. T. Fabriek; Robert W. zn. van J. W. Bakker en H. A van Lent; Eline d. van J. Schoo- temeijer en C. Hoets; Petrus W. J. zn. van C. van Oosten en J. C. T. Borsboom; Gerarda J. M. d. van J. P. Rotteveel en J. M. G. Oudshoorn; Maria B. d. van A. H. Keijser en M. A. M. Bergsma. Ondertrouwd: Willem Velthuysen uit Leiden en Helena J. de Groot; Nicolaas J. van Boheemen en Cor nelia H. M. Hertogh; Jacobus Stern uit Voorburg en Adriana C. L. Maat. Getrouwd: Lambertus W. Kremers en Cornelia P. Wensveen; Willem G. Boss en Willemijntje Mol; Hendrikus J. L. Verhoeff uit Amsterdam en Lidwina M. H. Blonk; Jan W. Feijtes uit Den Haag en Marjorie A. Hart- Overleden: Bertha C. v. d. Krogt, oud 63 j., echtgenote van J. van Leeuwen. HIEUWVEEN JAARVERGADERING COoP. VER. „ONS BELANG". Onder voorzitterschap van de heer Th. Vink kwamen de leden van de Coöp. Ver. „Ons Belang" in de zaal jaar. Wegens periodiek aftreden van het bestuurslid J. H. v. Leeuwen moest er een verkiezing gehouden worden. Na onderling overleg kwam men echter overeen om de heer Van Leeuwen bij acclamatie te benoemen. De herkozene nam zijn verkiezing aan. Evenzo ging het bij de verkie zing van P. C. van Rijn als lid van de commissie van toezicht. Het bestuur kreeg hierna weer de gevraagde volmachten tot het doen van inkopen. De waardebepalingen voor de aandelen blijven ongewijzigd op de huidige waarde gehandhaafd, aldus een eensluidend oordeel van de vergadering. Een voorstel van de ver gadering om de ledenkorting van een '/t pet. tot 1 pet. te verhogen vond grote tegenstand bij het bestuur. Na langdurige debatten moest het be stuur echter zwichten voor 't voorstel, en verklaarde zich accoord, echter met dien verstande om 't als proef voor een jaar te proberen. Deze ver hoging van een ,/s pet. is als stimu lans bedoeld, tot aantrekking van nieuwe leden. De door het bestuur ge vraagde volmacht tot het aanhouden van een lening en een lopende reke ning bij de Coöp. Boerenleenbank, werd met algemene stemmen gege ven. Bij de besprekingen over gelden in deposito-obligaties en de rente daarop, ontwikkelde zich wederom een langdurige discussie, maar ten slotte wist men toch tot overeenstem ming te komen Bij de rondvraag informeert de heer Bosland Jr., uit Ter Aar, of er geen mogelijkheid bestaat belangstel ling bij de leden te wekken tot bij woning van vergaderingen. Als antwoord hierop komt de heer Hoo- gendoorn met een voorstel, om in 't vervolg een verloting in te lassen voor de aanwezige leden. Hiermede gaat ieder accoord, waarna de voor zitter deze zeer geanimeerde verga dering sloot. Raadsagenda. A.s. vrijdagavond te 8 uur kpmt.de raad dezer gemeen te bijeen. De agenda vermeldt o.a. wijziging verordening hondenbelas ting, gemeenschappelijke regeling Maatschappelijk Werk, toetreding Schoolartsendienst. N00RDWIJKERH0UT Raadsvergadering. Op dinsdag 2 september a.s. komt de gemeente raad in zijn nieuwe samenstelling bijeen. De vergadering begint om 's avonds 7 uur. Na de installatie en beëdiging der nieuwe raadsleden "vindt de benoeming van twee nieuwe wethouders plaats. Tevens komt in deze vergadering aan de orde een yoorstel van b. en w. tot verkoop 'van een perceeltje grond langs de Beukenlaan en een voorstel tot toe kenning van een premie op grond van de Premieregeling woningverbe tering en -splitsing 1953 aan mevr. W. T. van den Burg-Heemskerk en de heer J. C. H. van Haaster. Taptoe door 3 muziekkorpsen Vrijdag 29 augustus a.s. zal er een taptoe plaats vinden op de Brink. Aan deze taptoe, welke om 8.30 uur n.m. aanvangt zullen medewerken de r.k. harmonie St. Jeanne d'Arc, de chr. muziekver. „De Harpe Davids" en de fanfare „Excelsior" uit Noord- wijk. Het geheel zal staan onder lei ding van directeur P. Verhoef. De 3 muziekkorpsen zullen vanaf verschil lende punten in het dorp naar de Brink marcheren. Geboren: Theodorus L. G. zn. van T. L. M. Heemskerk en G. M. Nijssen; Petronella M. C. d. van P. N. Kemming en E. M. Duivenvoor den; Walterus H. M. zn. van J. M. Pennings en M. P. Koot; Leonardus A. J. zn. van L. Duivenvoorden en M. A. J. Groot. Getrouwd: A. A. A. van de Camp en M. C. van der Voort; A. W. A. van Velzen en C. M. Duivenvoorden. Gevonden en verloren voorwerpen. Benzine depot opgeblazen Leden van het Algerijnse bevrij dingsfront hebben gisteravond te Petit Quevilly bij Rouaan vier ben zinetanks opgeblazen. Een Algerijn is aangeschoten door de bewaküigs- manschappen en naar een ziekenhuis gebracht. Een tweede zag kans te ontsnappen. Binnen het uur was men de brand meester. In Parijs zijn in de loop van de nacht 2000 Algerijnen aangehouden en naar het Velodrome d'Hiver ge bracht voor identiteitscontrole. In heel Frankrijk zijn trouwens na de Algerijnse aanslagen van maan dag speciale veilighiedsmaatregelen van kracht geworden en alle belang rijke objecten als bruggen, spoorweg installaties, stations, olieopslagplaat sen en zelfs musea worden door po litie of militairen bewaakt. Een leider van het Algerijnse na tionale bevrijdingsfront heeft in Cairo verklaard, dat de verzetslieden de burgers zullen sparen, doch ver der hun aanvallen zullen voortzetten om de Franse „economische en mili taire kracht" te verzwakken. Dinsdagnacht is in een station van de Parijse ondergrondse een soldaat door revolverschoten in de rug zwaar gewond. Voorts zijn drie politiemannen gewond, twee van hen ernstig, toen zij beschoten werden door twee Algerijnen die zij hadden aangehouden om hun papieren te controleren. Onder een regen van confetti en serpentines heeft de bemanning van de Amerikaanse atoomduikboot „Nautilus" woensdag 'n ware triomf tocht over Broadway gemaakt. De parade van woensdag, Amerika's „Nautilus-dag", vormde het hoogte punt van de drie dagen feest, die de stad aan de 'feerste reizigers onder het Noordpoolijs had aangeboden. Gevonden: een rode fiets, een boodschappentas, witte handschoe nen, een zwarte fiets, een kinder cape, een motorwant, een step, een portemonnaie, een kindervest, een lederen riem, een plastic regenjas, een rubberlaars, regenkleding, shawl, fototoestel, fietstas, polsl Tloge, ba ret. Verloren: tas met inhoud, pa- rapluiehoes, jongensregenjas, dames- vest, bril in étui, 10 cocosmatten, aktetas met grammofoonplaten, zw. hondje met witte bef, rode dames- portemonnaie, grijze zelfbinder. R0EL0FARENDSVEEN Zwemmen. Dinsdag 2 sept. a.s. is het diplomazwemmen in het zwem bad de Brasem van 912 en 1.30 tot 4 uur. Wij hopen dat de ouders belang stelling tonen voor hun kinderen en daarbij aanwezig zijn. Om half twee is het zwemmen om de schoolbekers, welke verleden jaar zijn gewonnen door de „St. Jozef"- en de Zuster school. RIJNSBURG Raadsagenda. De raad dezer ge meente komt donderdag 28 augustus in het gemeentehuis in vergadering bijeen des avonds te 8 uur. Punten van behandeling zijn o.a.: Vaststel ling bijzondere rooilijn; idem straat- belastingverordening; verlenging ver zekering F.O.G. Geboren: Geertruida G. d. van S. van Egmond en W. C. de Jongh; Cornelia W. D. d. van L. P. van Egmond en D. M. Binnendijk; Johan na d. van A. A. de Monyé en C. Leeuwenburg. Ondertrouwd: C. J. Hooijmans 22 jaar te Valkenburg en A. M. Th. Heemskerk; G. A. Anholts 23 jaar te Oegstgeest en G. Heemskerk; H. C. Bijleveld 24 jaar te Leiden en D. Korbee 22 jaar. Gehuwd: H. A. Heemskerk 21 j. en P. G. Monster; Fr. Leder 22 jaar te Oegstgeest en A. A. Schouten. WASSENAAR Geboren: Everdina dr van A.-Fok ker en E. van Ipenburg; Miriam Theodora Louise dr van H. G B. Geurts en C. M. Thijssen; Angela Maria dr van P. A. van der Lelij en' G. A. Klumper; Agnes Johanna Maria dr van J. J. A. van der Kroft en J. H. Zoetemelk; Anne Elisabeth dr van C. van .der Valk en M. W. van Heel; Alexandra Bernadette Maria dr van R. A. T. Zumpolle en M. A. Hoogeweegen; Herma df van H. Meel en G. C. van Veen; Berna dette Cornelia Maria dr van G. Zoe temelk en M. P. van der Hoorn. Onedrtrouwd: J. Prüger en J. Ochoa Moreno; H. Toet en N M. van er Cingel; K. J. Huisman, Den Haag) en A. A. M. Groen; H. C. Braggaar (Voorschoten) en G. E. Goor. Getrouwd: E. K. J. Wehrt en W. A. F Marchand; J. J. F. Lantinga en J. C. Mol; G. W. Duijvesteijn en J M. M. van Parion; M. E. Bleeken- daal en J. P. Biesot; W. H. A. Golds- mann en G. J. ten Veldhuys. Overleden: Leendert Romijn 62 jaar, Caroline Kemme, wed van Ja cobus Leonardus Grevers 86 jr, Pie- ter Heysteeg 45 jr. NIEUWKOOP Ondertrouwd: H. Hoogendoorn 26 j., won. te Alphen aan den Rijn en A. A. Schouten 24 j. Overleden: B. P. Valkenet 80 j., echtgenoot van J. Zoeter. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Donderdag 28 Augustus 1858. Advertentie: Bij P. N. van Kam pen, te Amsterdam ziet het licht: B edenkingen tegen de be weerde Meerderjarigheid van den Prins van Oranje, btj de vervul ling van zijn achttiende jaar, en zijne afkomst uit Gaulelmus Ere- mita door Ambroos van der Does de Bije, Jur. Cand. Prijs 0.60. Laatste Berichten GAAT SCHIEDAM PARTICULIERE HUIZEN FINANCIëREN? Verleden jaar kwam aan de Bur gemeester van Haarenlaan te Schie- dan een tweetal blokken moderne woningen gereed, flats die ongeveer 30.000 moesten opbrengen. Tot 'dus ver kon er slechts een tienta van aan de man worden gebracht De bouwers hebben zich nu tot het ge meentebestuur gewend teneinde gel den te verkrijgen ter financiering van de verdere verkoop aan particu lieren. In verband hiermee stellen B. en W. thans de raad voor een le ning aan te gaan van 1.430.000. De gemeente zal zich het recht voorbe houden toezicht uit te oefenen op de verkoopprijzen. TER AAR Geitenkeuring. De uitslag was als volgt: Rubriek lammeren: J. Hoo- gervorst Wz.f Ter Aar; A. v. Veen, Zevenhoven; J. H. van Leeuwen, Nieuwveen; J. C. v. Leeuwen Ter Aar. Oordeel der jury: Lammeren niet best ontwikkeld. Rubriek 1-jarige geiten: P. Ver kerk Gz., Nieuwveen: A. v. Veen, Zevenhoven; T. Wijfjes, Ter Aar. Oordeel der jury: Matige rubriek gei ten. Rubriek 2-jarige en oudere geiten: P. v. Tol, Zevenhoven; Joh. de Bruyn Tz., Ter Aar; Joh. de Bruyn Tz., Ter Aar; P. Verkerk Gz., Nieuwveen; A. v. Veen, Zevenhoven. Oordeel der jury: behoorlijke groep geiten. Grootste aanvoerders: J. C. van Leeuwen en M. v. Tol, beiden uit Ter Aar, elk met 4 geiten. De afde ling telt 100 geiten, waarvan dus maar weinige ter keuring waren ge komen. SASSENHFIM Ondertr.: H. Colijn 24 jr en L. W. Duijm 25 jr; C. P. J. Boekei 26 jr en J. A. Smit 23 jr; Q. J. ter Haar, 35 jr en C. E. M. Elferink 27 jr; H. J. Hoek stra 29 jr en M. J. Verbij 26 jr. Getr.: G. W. van Egmond en H. J. Rewijk; W. Vliem en C. van der Plas. Overl. Pieter Marinis Beije, 69 jr. Z0ETERW0UDE Geslaagd. Voor het examen „Al gemene Handelskennis voor Midden stand" zijn geslaagd: J. Ballering, J. Vreeswijk, C. Schuur, S. Krogt, P. Verstegen, J. Verstegen, H. Roeleven en A. v. d. Helm. Allen uit Zoeterwoude. Zij hebben de cursus gevolgd bij de heer P .Peerenboom. Het 20.000 ton metende Amerikaanse vliegdekschip „Enterprise", dat in de tweede wereldoorlog tijdens de strijd in de Grote Oceaan tussen de V.S. en Japan grote bekendheid verwierf, is, getrokken door acht sleepboten, uit de haven van New York vertrokken voor zijn laatste reis en wel naar de scheepswerven te Kearny, waar de roemruchte oorlogsbodem zal worden gesloopt. Vliegers van de „Enterprise" hebben 911 Japanse vliegtuigen neergeschoten en 71 Japanse oorlogsschepen tot zinken gebracht, terwijl 192 oorlogsbodems door hun aanvallen werden beschadigd. Foto: het schip voor de „Brooklyn Bridge"op weg naar de sloop.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2