De Ere-divisie ging kalm van start Doelpunten waren schaars R.K A.V.V.-LUGDUNUM ffiCauw-Wit uiaA nog niet uiafofiet Lugdunum nam nieuw club gebouw officieel in gebruik MAANDAG 25 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Wij zouden bij aanvang van het het nu al over de goede vooruitzioh- nleuwe voetbalseizoen desnoods de ten van „DWS" krant pakken van 26 augustus van het vorig jaar, maar er zijn toch wel een paar verschillen te constateren. Was er vorig jaar de minder prettige om standigheid van regen en wind, gis teren waren deze elementen geen spelbrekers. Ook werden er dit maal minder goals gemaakt. Toen waren er 43 vol treffers te noteren, gisteren maakten onze topvoeüballers er slechts 19. Gro te vreugde heeft er ook al geheerst. Enschede won zijn eerste wedstrijd, weliswaar slechts met 1-0, tegen de landskampioen DOS uit Utrecht, dat op zijn beurt kampioen was geworden in een beslissingswedstrijd tegen En schede. óók met slechts 1 doelpunt verschil. Bij Feyenoord hebben een kleine 50.000 mensen gekeken naar de ont moeting met Noad. Het was hem daar bij vooral te doen om de nieuwe aan winsten Pieters Graafland en Wal- hout, welke laatste zijn competitie debuut maakte tegen zijn oude club. Nu, Pieters Graafland kon ruim schoots de goedkeuring van het pu bliek wegdragen, Weihout kwam evenwel nog niet tot ontplooiing. In Amsterdam bleek tegen Ajax. dat de nieuwe combinatie van DWS met Amsterdam nog niet zo'n kwade is geweest. Met de Zwarte Schapen kan WDS wel met optimisme het nieuwe seizoen tegemoet zien. Als de voortekenen niet bedriegen zal over een tijdje het begrip „Amster dam" wel verdwenen zijn; men heeft R,K A.V.V. wint na verlenging Na een moeizame strijd is RKAW ten laatste toch nog de overwinnaar -geworden en wist zij na verlenging nog een doelpunt te scoren waarmede dan de eindstand van 43 werd behaald. De verjongde groen-witten uit Leiden hebben een goede partij gespeeld, waar bij zij de wind als partner hadden. Zij kwamen na de aftrap dadelijk flink op zetten en door goed plaatsen en samen spel hebben zij het voor RKAW moei lijk gemaakt. De Leidschendammers konden niet op gang komen, waardoor zij herhaaldelijk in de verdediging wer den gedrongen. Doelman Van Brecht heeft zich goed geweerd, maar toen hij wel wat voorbarig uitliep, had midden voor Van der Berg vrij baan en schoot ntjes in (01). Nu kwam RKAW wat meer op toeren. Een vrije indirecte trap op ongeveer 10 meter recht voor het doel van Lugdunum werd door een mis verstand door RKAW verknoeid, maar onmiddellijk daarna kwam midvoor Van Oosten met de bal opdringen. In het doelgebied kreeg v. d. Sman de bal toegespeeld en in één ruk door kwam de gelijkmaker (1—1). Ook dit doelpunt bracht meer activi teit aan beide kanten. Nu was RKAW het meest in de aanval. Frans Hakkaart schoot van de zijlijn in de richting van het Lugdunum-doel. Halverwege zette de spil van Lugdunum het hoofd onder de bal maar hij kopte in de verkeerde richting met het gevolg dat de bal in het eigen net belandde waardoor de Stand 21 voor RKAW werd. Na de rust was Lugdunum weer zeer actief. Keeper Van Brecht en Jan Hak kaart wisten treffers van de Leidenaars te voorkomen maar toen Lugdunum sterk opdrong moest Van Brecht zich voor de tweede maal gewonnen geven door een doelpunt van v. d. Berg (22). Dan weer goed samenspel van de rood- witten. Frans Hakkaart bracht de bal goed op en zette over naar rechtsbui ten v. d. Lubbe, die op minstens 20 meter vanaf de zijlijn een keihard schot loste en inschoot (3—2). Tegen het ein de zorgde de kantloper van Lugdunum voor de gelijkmaker. De Leidse voor hoede was in buitenspelpositie. De grensrechter had dit blijkbaar niet op gemerkt en vlagde niet. Doelman Van Brecht verwachtte een stopsein van de scheidsrechter, maar ook deze liet door spelen, zich daarna beroepend op de nalatigheid van de grensrechter, maar Lugdunum speelde door en bracht zon der enige hindernis de stand op 33. Dit was tevens de uitslag van de wed strijd. Er moest dus doorgespeeld wor den wat uiteindelijk door een treffer van Van Oosten de overwinning aan RKAW bracht met een uitslag van 43. Elinkwijk—Fortune liet een kleine overwinning zien van de eerste en PSV zorgde voor een 2-0 nederlaag van het trotse Blauw Wit. dat zo glo rievol zijn intrede deed in de ere-di visie, maar er is nog voldoende ge legenheid voor de Zebra's om zich te revancheren. Overigens bestaan de Zebra's niet meer, want Blauw Wit speelt nu in een nieuwe tuniek: een wit shi-1 met een dunne rood-wit- blauwe V-punt op de borst en twee blauwe horizontale strepen op de rug. Drie ontmoetingen eindigden in een gelyk spel: VVV speelde met 1-1 te gen ADO, hetgeen een prestatie van de Hagenaars mag worden genoemd, SHSNAC werd 2-2 en MVV—Ra pid Jc eindigde (dit is niet de eerste keer) in 2-2. Wilkes twee seizoenen naar Spanje Naar in V.V.V.-kringen verluidt, staat het vast dat Faas Wilkes een contract voor twee seizoenen met een Spaanse club heeft getekend. Het is niet zeker of het de tweede divisieclub Avanti, dan wel Valencia of Espanol betreft. Wilkes keert vandaag (maandag) naar Venlo terug om met het V.V.V.-bestuur te onderhandelen over de afkoopsom, die hij op tafel zal moeten leggen om van zijn verplichtingen met de Vcnlose vereniging ontslagen te worden. MANCH. UNITED UIT EUROPESE BEKERCOMPETITIE Manchester United heeft besloten zelf maar een einde te maken aan het ge harrewar tussen de Football Association en de league over het al dan niet deel nemen van dit team aan de competitie om de Europese voetbalbeker. De Mancunians hebben meegedeeld, dat zij zich terugtrekken uit deze beker- OVERZICHT ERE DIVISIE PSV 1 1 0 0 2—0 2 Feyenoord 1 1 0 0 3—1 2 DWS—A'dam 1 1 0 0 1—0 2 Fortuna '54 1 1 0 0 1-0 2 Spel. Enschede 1 I 0 0 1—0 2 Willem II 1 0 1 0 O-O 1 Sparta 1 0 1 0 O-O 1 VVV 1 0 1 0 1—1 1 ADO 1 0 1 0 1—1 1 MVV 1 0 1 0 2—2 1 Rapid JC 1 0 1 0 22 1 Schev. H.S. 1 0 1 0 2—2 1 NAC 1 0 1 0 2—2 1 DOS 1 0 0 1 0—1 0 Elinkwijk 1 0 0 1 0—1 0 Ajax 1 0 0 1 0—1 0 Noad 1 0 4 1 1—3 0 Blauw Wit 1 0 0 1 0—2 0 inkopte en dit maal raak: 11. Na de thee ging LFC uit een ander vaatje tappen, doch verder dan de verdediging van Olympia kwamen ze niet, want deze speelde alsof zij "oor een promotiewedstrijd in het veld stond, waarbij vaak wat al te hard werd gespeeld, doch scheids rechter Bos was te zwak om daad werkelijk op te treden en geen en kele waarschuwing kwam er uit de mond van deze man. Het was echter nogmaals Hepk Heymans die enige minuten later uit de verre pass van debutant v. d. Mark het bslissende doelpunt voor LFC wist te scoren (21). Olympia probeerde in de laatste minuten met hard spel nog gelijk te maken, echter de verdedi ging van LFC stond geen doelpunt meer toe en met de 21 uitslag gaat LFC weer verder bekeren. VVSB—ARCHIPEL 3—4. In de tweede ronde om de KNVB- beker heeft VVSB zondagmiddag met enige pech verloren van het Haagse Archipel. Eerst in de verlenging kon Archipel opgelucht ademhalen, toen door een reeks van missers, aanvan gende met een door invaller H. Dijk- competitie aldus meldde „Daily Mail"stra weggegeven hoekschop en ein- vanmorgen. digende met een mislukte laatste po- OM DE K.N.V.B.-BEKER L.F.C.OLYMPIA 2—1 Nadat vorige week zondag LFC met 91 van Concordia had gewon nen, moesten gistermiddag de Kana ries de strijd aanbinden tegen het pas gepromoveerde Olympia uit Gouda. Deze club n.l. is gepromoveerd naar de derde klasse. Een met twee inval lers gehandicapte Leidse LFC, voor resp. de gebroeders Van Kampen, was het geen gemakkelijke opgave om met eenzelfde doelpuntenreeks uit de strijd te komen als verleden week. want de Gouwenaren vochten als leeuwen en het koste de Kanaries in de eerste helft werkelijk veel moeite hun spel te ontplooien, vooral daal de ploeg uit Gouda alle aanvallen met ferme trappen teniet deden gaan. Ook speelden de gasten wel wat al te hard en vaak daardoor ont stonden er vreemde situaties,, welke nog vreemder werden door het niet in beste vorm verkeren van scheids rechter Bos, die vaak zeer rare be slissingen nam waardoor de sfeer wat gespannen werd en het spel een ruw karakter ging aannemen. Het was Olympia dat de aftrap mocht verrichten op de zon over goten grasmat, waar zich maar wei nig publiek bevond om deze wed strijd te volgen. En het was ook de ploeg uit Goüda die het eerste het doel van haar tegenpartij wist te vin den. In de 7e minuut was het mid voor Alblas die uit een corner, wel ke eerst door de verdediging van LFC was afgeslagen, het leer achter doelman Gijsman wist te deponeren (10). Daarna kwam LFC wat meer naar voren en enige minuten later lanceerde Aad een scherpe pass naar zijn broer Henk, doch deze had geen geluk, de bal ging naast. Iedereen dacht, toen de tijd verstreek en LFC nog maar steeds geen doelpunt kon scoren, dat de rust wel met een achterstand voor de Kanaries zou ingaan, maar het was in de laatste minuut van de speeltijd toen Dick Francken een voorzet kreeg toegespeeld van v. d. Heiden en inkopte. De bal werd gekeerd en het was Henk Heijmans die nogmaals ging van C. v. d. Togt om het prak tisch reeds getelde doelpunt nog on gedaan te maken, het vonnis over VVSB werd voltrokken. Archipel ging snel van start en de eerste twin tig minuten moest de VVSB-verdedi- ging alle zeilen bijzetten om een doorbraak van de Hagenaars te voor komen. De derde corner, bijzonder fraai door de linksbuiten der gasten geno men, werd hen evenwel te machtig. Een kopstoot werd beloond met het eerste doelpunt. Tien minuten later moest P. Pee- ters weer door de knieën, maar nu letterlijk. Een omhoog gestompte bal opvangend werd hij met bal en al in het doel gewerkt. De scheidsrechter had echter een ongeoorloofde aanval geconstateerd en het doelpunt werd niet toegekend. Kort na de duikeling van P. Peeters werkten C. Koomen en J. Nederstigt zich zo ongeveer op handen en voe ten door de Archipel-verdediging en Nederstigt scoorde beheerst de ge lijkmaker. Het spel werd daarna watw.w _v fel en bij tijden zelfs onaangenaam, j min. ~2 Na de thee met wind en zon in de rug spelend werden de WSB-aanval- len talrijker en gevaarlijker en C< Koomen maakte aan de spanning een einde door in een solo-ren de Archi pel-keeper te verslaan (21). Even later kreeg C. Meijer eenzelfde kans, maar aarzelde te lang. Aan de andere kant kwam een doelpunt, toen de scheidsrechter een ongeoorloofde aan val door P. Peeters met een straf schop afstrafte. Vijf minuten voor het einde maakte de WSB-verdedi- ging een fout en het derde Haagse doelpunt was een feit. (32). Heel WSB trok daarop in de aan val en corner na corner werd op het Haagse doel genomen, maar de uit stekende Archipel-keeper bleef in de stormaanval overeind. Het was dan ook niet fout dat een voorzet van J. van der Voort, gelanceerd door J. Ne derstigt, door C. Meijer met een har de kopstoot werd omgezet in de ver diende gelijkmaker. Slechts een mi nuut van de verlenging was nodig om Archipel in de volgende ronde te brengen, maar de winst in zelfver-1 nen hadden, trouwen door VVSB in deze wed-i strijd behaald, weegt ongetwijfeld1 LEIDSE BdUARDBOND zwaarder. DE ENGELSE LEAGUE. De voetbalhonger van het Engelse publiek bij het begin van de compe titie van de League was weer buiten gewoon groot. Meer dan een miljoen toeschouwers woonden de wedstrij den bij; een stijging van ruim 100.000 in vergelijking met de start van het vorige jaar. Voor de grootste verrassing zorgde de tweede divisie-club Middlesbrough, die het pas gepromoveerde Brighton and Hove Albion met 90 een pak slaag toendiende. Het nieuwe elftal van Manchester United zorgde voor een algemene surprise. De Busby- Babes wonnen namelijk met niet minder dan 52 van Chelsea. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse League lui den: Eerste divisie: Aston VillaBir mingham City 1—1; Bolton Wande rersLeeds United 40; Burnley- Manchester City 34; Leicester City Everton 20; Luton TownWest Brownwich Albion 11: Manchester UnitedChelsea 52; Newcastle Uni tedBlackburn Rovers 15; Ports mouth—West Ham United 12; Pres ton North EndArsenal 21; Totten- ham HotspurBlackpool 23; Wol verhampton WanderersNottingham Forest 51. ZEILEN Nationale zeilwedstrijden op Alkmaardermeer Zaterdag en zondag zijn op het Alkmaardermeer de jaarlijkse natio nale zeilwedstrijden begonnen. Enke le uitslagen van de eerste twee dagen waren: 12 M2 klasse: Zaterdag: 1. B. van wijk; 2. W. Guldemond; 3. J. van Staveren; Zondag: 1. J. van St veren; 2. B. Kraan; 3. W. Guldemond, Vrijheidsklasse: Zaterdag: 1. Kortwagen; 2. H. Prins; 3. C. de Haas jr; zondag: 1. S. Young; 2. J. F. Kes- ting; 3. H. Prins. Finnjollen: Zaterdag: 1. W. Maarsir 2. R. Koopmans; 3. B. Maas; Zondag: 1. K. H. Warburg; 2. W. Maarse; 3. Gerhards. Olympia jollen: Zaterdag en zon dag: 1. S. H. H. Haaksma; 2. H. Wil- lems; Z.terdag 3. W. Bijker; Zondag: 3 K. Husslage. Drake.nklasse: Zaterdag 1. C. Groot; 2. W. P. van Duyl; 3. F. J. Buys: Zon dag: 1. C. Groot; 2. W. P. van Duyl; 3. drs J. Bier. Flying Dutchmanklasse: Zaterdag: 1. H. J. Schipper; 2 Ed Frech; 3. U. de Vries; Zondag: 1. G. S. Jonge- neel; 2. Ed Freoh; 3. R. Kremer. Regenboogklasse: Zaterdag: 1. mr. C. Walig; 2. J. Alberda; 3 K. J. Tol Zondag: 1. ir. G. A. .Bakker; 2. L. de Wit; 3. K. J. Tol. Elvström Eur. kamp. tweemans zwaardboten De uitslag van de zesde en voorlaat ste race van het Europese kampioen schap tweemans-zwaardboten in de 505 klasse was: 1. Paul Elvström Ole Gunnar Petersen (Den.) 1 uur 37 2. CornuGouffier (Fr.) 1.37.52; 3. FerebergerHuska (Oost.) 1.39.46; 4. ThorensBuchler (Zwitserl.) 1.42.45; 5. MaesBracke (Belg.) 1.42.59; 6. Mulkavon Bredow (Duitsl.) 1.43.23; 7. BoeschotenKooyman (Ned.) 1.44.10; 8. HooperGrey (Ierl.) 1.44.15. Dit klassement werd aan wijziging onderhevig in verband met een door de Nederlanders Ingediend protest. De uitslag van de zevende race: 1. CornuGouffier 1.29.41; 2. Elvström— Petersen 1.30.13; 3. Mulkavon Bredow 1.34.45; 4. Fereberger—Huska 1.36.59; 5. Maes—Bracke 1.37.0; 6. Hooper—Grey 1.37.15; 7. Court HamptonBuchanan (Gr.-Br.) 1.37.29; 8. Parada Perez-—Sua- rez (Sp.) 1.37.56; 9. Boeschoten Kooyman 1.38.55. Het voorlopige algemene eindklasse ment dat wordt opgemaakt aan de hand van de zes beste prestaties luidt: 1. Elvström—Petersen ll/t pnt.; 2. Cor nuGouffier 6 pnt.; 3. Maes—Bracke 19pnt.; 4. Mulka—von Bredow 29yA pnt.; 5. Court Hampton—Buchanan Z\yK pnt.; 6. HoogerGrey 35 pnt.; 7. Fere berger—Huska 41 Vk pnt.; 8. Boeschoten Kooyman 45 pnt. Later werd officieel bekendgemaakt, dat ElvströmPetersen de titel gewon- j*V >- O n ywv. SJS»aS i LEIDSE KAMPIOENEN VERLOREN VAN HAARLEMMERS De ontmoeting tussen de kampi oenen van de Leidse en Haarlemse Biljartbond, is geëindigd in een over winning van de Haarlemmers. Deze overwinning was echter niet van dien aard, dat de return voor de Leide- naars in de komende zondag, geen winst zou kunnen brengen. In Leiden werd de kleinst mogelijke nederlaag geleden. De stand werd als volgt: le klas B. de Roo sr. (Lei den) wint van M. Molenkamp (Haar lem); 2e klas B. de Roo jr remise te gen F. Hekelaar; 3e kl. H. Teske ver liest van J. Grumt; 4e klas A G. Kle- mans verliest van v. v. Bosch; 4e klas B. M. v. Leeuwen verliest van G. He- I keiaar; 5e klas J. v. d. Staay wint van B. Steinman; 6e klas J. Bervoets ver liest van Vermey; 7e klas A H. Ver- plancken wint van H. Groenendaal; 7e klas B H. v. d. Hoogt verliest van J. Mul; 8e klas J. Otten verliest van M. v. Steijn, De invitatie wedstrijden verkregen het volgende resultaat D. Wallaart wint van J. v. d. Geest (Haarlem); B. Abspoel wint van F. Steijn (Haarlem). De stand in Leiden luidt: Haarlem 13 punten, Leiden 11 punten. Blauw Wit heeft zondag: op de eerste dag: van de nieuwe Nederlandse com petitie in Amsterdam met 02 ver loren van het bezoekende P.S.V. Deze foto laat zien hoe de P.S.V.-doeiman Bekkering- een aanval van de Amster dammers afsloeg. Links naast de bal op de foto Fons van Wissen. De afgelopen dagen is er op het Lug- dunumterrein hard gewerkt en geploe terd om alles op tijd voor elkaar tc hebben. Maar zaterdagavond was het heuglijke ogenblik dan daar: de opening van het nieuwe clubhuis van Lugdunum op het sportpark aan de Haarlemmer- trekvaart! De vele genodigden werden welkom geheten door een trotse voor zitter Breedeveld. die in zijn openings woord het tot stand komen van dit „eigen huis" memoreerde. Tenslotte ver zocht spreker de vertegenwoordiger van het Leidse gemeentebestuur, de heer J. C. F. Coers wethouder Van Schalk was uitstedig de opening te verrich ten, Om precies 12 min. over half 7 stak de heer Coirs de sleutel in het ing was een feit een nieuwe O-jarig bestaan peilenden een de met ioide tafeltjes, Bprokcn, Voord voorde was Coers. Namens ge- slot. De officiëj en daarmede mijlpaal in hl bereikt. Nadat de plaatsje gevoi fraaie bloemsti werden vele woi De eerste die de heer J. C. meentebestuur en sportstichting sprek.-r verheugd Lugdunum te kunnen complimenteren met dit werkelijk fraaie gebouwtje, waarbij de heer Coers even eens de nadruk legde op de zelfwerk- BRIDGE De Europese kampioenschappen te Oslo In het open toernooi van de Europese bridgekampioenschappen in Oslo heeft Italië de leiding genomen voor Zweden en Frankrijk. De resultaten van de achtste ronde waren: Finland versl. IJsland met 78 te gen 22 matchpunten. Groot-Brlttannie versl. Spanje 5953. Denemarken versl. Duitsland 6043, Zweden versl. Oosten rijk 5749. Noorwegen versl. Frankrijk 5341, België versl. Egypte 6042. De uitslagen van de negende ronde: Italië verslaat Spanje 6355, Gr.-Brit- tannië versl. Duitsland 6538, Zweden versl. Denemarken 5233, Frankrijk ver slaat Nederland 8934. België verslaat Oostenrijk 6143. Noorwegen onbeslist met Egypte 4344. De uitslagen van de zevende ronde heren waren: Italië wint van Gr.-Brit- tannië 4936, Ierland verliest van Fin land 3862. Spanje speelde onbeslist tegen Denemarken 3336. Duitsland speelde onbeslist tegen Oostenrijk 43— 48, Zweden wint van Egypte 8532. België verliest van Frankrijk 4362. Uitslagen van de vijfde ronde van het damestoernooi: Duitsland verliest van Noorwegen 5162, Finland verliest van Zweden 53—73, Qroot-Brittannië verliest van Frankrijk 52—77, België verliest van Frankrijk 5277, België verliest van Denemarken 57—105, Oostenrijk wint van Ierland 5644. De zesde ronde in het damestoernooi gaf de volgende resultaten: Zweden ver slaat IJsland 6941, Groot-Brittannlë verslaat Noorwegen 7455. Denemarken versl. Finland 8248. Frankrijk versl. Oostenr. 7045, BelgiëIerland 7053 Het Nederlandse herenteam heeft in de 10e ronde met 45 tegen 39 matchpunten verloren van Egypte. De uitslagen luiden: Heren 10e ronde: Italië versloeg Duitsland 52 matchpnt. tegen 21 matchpnt; Groot Brittannië versloeg Zweden 66 mp. tegen 56 mp. Frank rijk versloeg Ierland 49 m.p. tegen 37 mp. België versloeg Denemarken 46 mp tegen 37 mp. Egypte versloeg Ne derland 45 mp tegen 39 mp. Noorwe gen versloeg Oostenrijk 51 mp tegen 40 mp. Dames 7e ronde: Groot Brittannië versloeg Duitsland 78 mp tegen 32 mp. Denemarken versloeg IJsland 66 mp tegen 41 mp. Oostenrijk versloeg Noorwegen 85 mp. tegen 57 mp. Ier land versloeg Finland 100 mp. tegen 45 mp. Frankrijk speelde onbeslist tegen België 83 mp. tegen 83 mp. Bij de heren heeft Italië de leiding vóór Frankrijk. CRICKET. ZEGE VAN NEDERLANDSE CRICKET-TEAM. Onbevredigende resultaten. Het Nederlands cricketelftal heeft de tweedaagse wedstrijd tegen de Free Foresters, die zaterdag en zon dag op het HCC-terrein in Den Haag werd gespeeld, gewonnen met 1 run en 2 wickets. De Engelsen, die zaterdag het eerst naar de wickets trokken, scoorden in hun eerste innings slechts 152 runs: de Nederlanders antwoordden met 241 voor 5 (gesloten). De Engelse captain sloot daarna de tweede in nings op 206 voor 1 en gaf de Neder landers een redely ke kans om de zege te behalen. In 65 minuten zouden dan 118 runs moeten worden gescoord door de batslieden van de KNCB. Het gelukte, zij het ook maar net. Doordat de anders zo voorzichtig spe lende Gallois kans zag de laatste bal van de laatste over hard naar de boundery te slaan en twee runs aan het Nederlands totaal toe te voegen, bracht hij de score op 118 voor 8. Het Nederlands elftal heeft de zege slechts kunnen behalen dank zij dat sportieve gebaar van captain Praud En dan te weten dat de overwinning, wanneer het fielden maar wat beter was verzorgd, zeker door eigen kracht zou kunnen zijn behaald. Er was een lichtpunt: Wally van Weelde niet erg gelukkig dit sei zoen heeft een prachtige allround prestatie geleverd. Onder moeilijke omstandigheden trok VOC-er beide dagen naar de wickets. Zaterdag scoorde hy, na een voorzichtig begin, 52 gave runs. Slechts één run kon Van Weelde zondagmorgen aan zijn totaal toevoe gen, toen werd hij achter het wicket uitgevangen door Scott. Ook in de tweede innings zorgde Wally ge steund door een substitute-runner aangezien hij last kreeg van een on willige spier in recordtijd nog wel voor 53 punten. Een bijzondere prestatie leverden ook de vele supporters die zondag morgen vroeg op het HCC-terrein aanwezig waren en die, met grote eensgezindheid het veld dat de lang durige wolkbreuk van zaterdagavond niet had kunnen verwerken, bespeel baar maakten. zajfmhoid van de eigen leden. Tenslotte stelde spreker namens de Sportstichting nog e n geschenk in het vooruitzicht en hoopte dat Lugdunum hier aan de Haar lemmervaart zal groeien en bloeien. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Van Rijswijk «voorzitter HBS), die namens de Landelijke Bond van Amateurverenigingen eveneens veel lof had voor wat was tot stand gebracht. Sprekende namens HBS memoreerde de heer Van Rijswijk de prettige contac ten met dc Leidse verenigingen, en hoopte dat Lugdunum weer terug zou komen en overhandigde de heer Breede veld zes fraaie glazen getooid met het wapen van do Houtrustbowoner». Ook de heer F. van Waveren <LFC> sprekende namens de „belangencommis- sie" en UVS was vol lof over hetgeen hier bereikt was. Naast de bloemen overhandigde spreker een ets van Van Gogh en wees nog eens met nadruk op de goede onderlinge verstandhouding welke momenteel in Leiden tussen de plaatselijke verenigingen bestaat. Namens de afdeling Leiden van de KNVB voerde de heer A. C. Duseo mr. De Jongh was verhinderd het woord. Ook deze toonde veel respect en complimenteerde de groenwitte vereni ging met deze nieuwe aanwinst. Achter eenvolgens sprak nog ere-voorzitter. de heer H. Tocuwen, de heer Sehoondcr- woerd de Bezemer namens de Contact commissie en de heer K. Huner (LDWS). Voorzitter Breedeveld, di| voor elke spreker een kort dankwoord had. be trok ook mevr. Coers in zijn betoog en overhandigde haar een verkoperde voet balschoen (als originele bloemenvaas), terwijl ir. Boter «gemeentewerken) eveneens zulk een aandenken was toe bedacht. Voorts memoreerde spreker de prettige samenwerking met de „aanne mer-scheidsrechter" de heer Proper die met echtgenote eveneens aanwezig was. Het was die eerste avond In het nieu we clubgebouw gezellig en lang nadat voorzitter Breedeveld de offic'ëlc plech tigheid had besloten, bleef men nog lang onder ons. WIELRENNEN Ronde van Ned. 1959 In grote trekken is thans reeds hel schema voor de Ronde van Nederland 1959 vastgesteld. De Stichting Sport evenementen, die als opvolgster van de N.V. Efor dit jaar voor het eerst de Ronde organiseerde, heeft de KNWU ook de licentie voor 1959 ge kregen. Zeer waarschijnlijk zal de ronde evenals in 1954 in Groningen van start gaan. Dit speciaal omdat het Groningse studentencorps in '59 groots opgezette lustrumfeesten zal vieren. De Ronde zal wellicht zeven in plaats van zes dagen zoals dit jaar duren. Ook het rennersveld, dal in 1958 na veel moeilijkheden uit 56 man bestond (zeven ploegen van elk acht renners) zal uitgebreid worden. Hc* ligt namelijk in de bedoeling voor 1959 tien ploegen elk van zeven ren ners te contracteren, namelijk 5 Ne derlandse ploegen, 1 Belgische, 1 Ita liaanse, 1 Franse, 1 Duitse en 1 Zwit serse. SCHERMEN De leider van de Hongaarse scherm- ploeg in Philadelphia heeft besloten alle Hongaarse deelnemers aan de indivi duele wedstrijden om de wereldkam pioenschappen op degen en op sabel te rug te trekken. Deze beslissing nam hij omdat de internationale schei mfederatie de inschrijvingen van drie Hongaarse vluchtelingen, die in de Ver. Staten woonachtig zijn, heeft geaccepteerd. TENNIS NEDERLANDSE SUCCESSEN TE VITTEL In het internationaail tennistour- nooi voor profs te Vittel heeft Ne derland met 3-0 van Zwitserland ge wonnen. De gedetailleerde resultaten waren: Joop de Mos (N.) versloeg Prethbuhl (Z) 6-3 7-5. Parlevliet (N.) versloeg Hurlimann (Z.) 6-3 6-3. Joop de Mos en Parle vliet (N.) versl. Ferrez en Hurlimann (-Z) 6-2 6-1. Van Spanje werd met *'-1 gewonnen. De Bos won met 6-2 6-2 van Balleste- ros en in het dubbelspel versloegen De Mas en Parlevliet met 6-3 6-1 de Spanjaarden Ballesteros en Munoz. Het tweede enkelspel ging echter verloren zodat de eindstand 2-1 werd. Verdere uitslagen varen: Frankrijk versl. Engeland 3-0: Duitsland versl. Pakistan 2-1; Zwitserland versl. Oos tenrijk 3-0. De Australische ploeg behaalde twee overwinningen. Zowel de Ne derlandse als de Duitse ploeg werd met 3-0 verslagen. De gedetailleerde uitslag van de ontmoeting Australië Nederland luidt: Cawthorn versl. Par levliet 6-1 6-2; Worthington versl. J. de Mos 6-0, 6-3; Cawthorn en Wor thington verslaan De Mos en Par levliet 6-2, 6-3. In de finale van het toernooi le Vit tel heeft Australië met 2-1 van Queensland gewonnen. Australië won een enkel en het dubbelspel. Het an dere enkelspel was voor Queensland. Lichaam verongelukte bokser gevonden Het lichaam van een van de drie inzittenden van het Engelse sport- vliegtuig G-AKID, dat op 14 augus tus in de monding van de Wester- schelde, tussen Knokke en Westka- pelle neerstortte, is in de loop van zaterdag bij Vlissingen aangespoeld. Het kon geïdentificeerd worden als dat van de Rotterdamse bokser „Snucky" de Bruin. De stoffelijke resten van de twee andere inzitten den, de piloot Kipke en de tweede passagier de heer Hameetman, kon den tot dusver nog niet geborgen worden. Het stoffelijk overschot van de heer De Bruin zal vandaag in Rotterdam ter aarde worden besteld.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7