„De Zonnige Zeurpiet" HEROPENING Iktho Aansluiting lager nnderwijs bij V. H. M. 0. Begint liet weer op Cyprus? Chroesjtsjef ziet geen oorlogswolken Gewapende v'sserij bij IJsland KORTE golf a. Beginnend kantoorbediende b. Aank. kantoorbediende een r.k. adm. beambte 2e klas Het Fruitpaleis Het Fruitpaleis Banketbakker verkoopster aank. verkoopster A. Voordouw Zn. en W. Hoogstraten Beton- en Bouwtimmerlieden Luxe Auto Herenhoeden maandag 25 augustus 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Rapport van kath. pedagogisch centrum De commissies van de bureaus VJUM.O. en L.O. van het Katholiek Peda gogisch Centrum, in het leven geroepen naar aanleiding van de moeilijk heden welke er de laatste jaren bestaan bij de overgang van het lager on derwijs naar het voorbereidend en hoger onderwijs, hebben een rapport over deze aansluiting uitgebracht. Het voornaamste advies, dat in dit rapport wordt gegeven is, om aan elke middelbare school een permanente commissie te vormen, bestaande uit vertegenwoordigers van beide takken van onderwijs, welke middelen beraamt en aangeeft om alle met de aansluiting samenhangende vraagstuk ken in de concrete situatie van jaar tot jaar nader tot een oplossing te brengen. De permanente^ commissies van een bepaalde plaats, streek of ge west zouden uit hun midden een overkoepelend orgaan kunnen vormen ter verzekering van uniformiteit, waar die gewenst of noodzakelijk is. Bij een gevecht tussen Britse solda ten en leden van de Cyprische ver- setsorganisatie Eoka in het district Famagusta zijn zaterdagavond drie Griekse Cyprioten om het leven ge komen. Een Britse militair werd ge wond. Dit is het eerste treffen tussen Britse troepen en leden van de Eoka, nadat de verzetsorganisatie op 4 aug. een wapenstilstand had afgekondigd. De Grieks-Cyprische burgemees ters van Cyprus hebben zaterdag met algemene stemmen het Britse plan voor de toekomst van het eiland ver worpen. Zij besloten hun volledige steun te geven aan aartsbisschop Ma- karios en „met alle wettige midde len" tegen de tenuitvoerlegging van het plan te zullen strijden. Nikita Chroesjtsjef, de Sowjet-pre- mier en partijleider, heeft in ant woord op de vraag of er oorlog zal komen verklaard: „Natuurlijk kan men zich niet garant stellen voor de gekken, die er in de imperialistische wereld bestaan, doch op het ogen blik zie ik geen wolk waaruit een bliksem zou kunnen komen". Hij deed dit in een rede, die hij op 13 augustus in Smolensk heeft uitge sproken bij de uitreiking van de or de van Lenin aam plaatselijke leiders, die zich verdienstelijk hebben ge maakt voor de landbouw in dat ge bied. De rede is zaterdag door het officiële sow jetpersbureau „Tass" ge publiceerd. Chroestjtsjef zei, dat de So<wjet- Unie tijd moet winnen in de concur rentie met het kapitalistische stel sel, opdat zij in de kortst mogelijke tyd de Ver. Staten kan inhalen wat de produktie per hoofd der bevol king betreft. Ruim honderd Britse treilers zijn op weg naar de viswateren rondom IJsland, waar zij, ondanks de eenzij dige uitbreiding door IJsland van zijn territoriale wateren tot twaalf mijl, binnen deze twaalfmijlszone hun be drijf zullen uitoefenen. De spanning in het visserijgeschil is toegenomen. Britse oorlogsschepen zullen de treilers over enige tijd achterna va ren en deze in de buurt van IJsland inhalen. Zij zullen de treilers een on gestoorde visvangst waarborgen, wan neer IJsland zou willen optreden te gen vissers, die binnen de twaalf- mijlsz komen. Naar verluidt zou IJsland Catalinavliegboten laten vu ren voor de boeg van een treiler, die binnen de twaalfmijlszone komt. Wan neer dit riiet zou helpen zou later op de brug van het schip worden ge schoten. Inmiddels is het waarschijnlijk, dat het conflict niet op de spits gedreven zal worden. De NAVO-verband wordt op het ogenblik in Parijs getracht tussen Engeland en IJsland te be middelen. De commissie had een vragenlijst opgesteld als leidraad voor de bespre kingen en discussies van een aantal gespreksgroepen die bestonden uit enkele leraren van een middelbare school en een aantal hoofden van la gere scholen, die regelmatig leerlin gen afleveren aan de betreffende middelbare school. In hetrapport wordt voorts o.m. medegedeeld, dat uit de ingekomen antwoorden blijkt, dat men vrij al gemeen het advies van het school hoofd het betrouwbare selectiemiddel acht, maar dan toch in combinatie met het toelatingsexamen. Voorts is men van mening, dat het huidige toe latingsexamen een ongunstige in vloed op 't lager onderwijs uitoefent. Als selectiemiddel buiten het toela tingsexamen, advies van het hoofd en psychologisch onderzoek, wordt het meest genoemd de proefklas, daar naast nog sporadisch: brugklas, con tact met de ouders, toelatingsexamen op de eigen lagere school, onder toe zicht van een leraar m.o., psycholo gisch onderzoek gecombineerd met toelatingsexamen en advies van alle onderwijzers der school, eindexamen lagere school, te corrigeren door de ontvangende school. Voorts was men van mening, dat het advies van de lagere school gege vens zou moeten verstrekken over geschiktheid, aanleg, tempo, doorzet tingsvermogen en werkwijze: over geheugen, concentratie en karakter, milieu, waarneming, belangstelling, ontwikkeling, opmerkzaamheid, fan tasie, al of niet actief, en een beeld De plaats Boersa, een honderd kilometer ten zuiden van Istanbul, is zondag door brand geteisterd. Volgens de laatste berichten breidt het vuur, aangewakkerd door de wind, zich nog uit. Twee mensen zijn omgekomen en 400 huizen en houten winkels zijn reeds uitge brand. Zaterdagochtend zyn de stoffe lijke overschotten geborgen van een vrouw en een meisje, die bij de re cente overstromingsramp in het Ita liaans-Zwitserse grensgebied om het leven zijn gekomen. Tot nu toe zijn de lijken van tien der dertien slacht offers geborgen. Kolonel Peter Townsend zal dinsdag uit Brussel vertrekken voor een tweede reis om de wereld in zijn „Landrover", zo meldt het Belgische onafhankelijke blad „Le Soir". Townsend, die In maart in Brussel terugkeerde van een wereldreis van anderhalf jaar, zal op zijn tweede reis vergezeld worden door een Ame rikaanse cineast, die hun belevenis sen zal filmen. - Het aantal vluchtelingen uit Oost-Duitsland neemt weer toe. In de afgelopen week zijn 5.070 men sen in West-Berlijn en de Bondsre publiek aangekomen. Bij het seinhuisje van East bourne (Sussex) is maandagmorgen de nachttrein uit Glasgow op een elektrische trein gereden, die van Eastbourne op weg was naar Lon den. Volgens een woordvoerder van de Britse spoorwegen is er bij dit ongeluk één passagier om het leven gekomen en zijn er 12 gewonden. De 7-jargie P. I. Dhont uit Kampen stapte op de Eperweg te Nunspeet uit een bus en stak zonder uit te kijken de rijweg over naar zijn wachtende oom en tante, die hij met zijn ouders een bezoek zou brengen. De ouders van de knaap, die nog in de bus zaten, zagen hoe hun zoontje door een personenauto, die bestuurd werd door iemand uit Hengelo werd gegrepen en op slag gedood. geven van het schoolrapport van de laatste twee jaar alsmede eventuele afwijkingen in de constitutie. De gespreksgroepen onderschreven vrijwel algemeen dat het lager onder wijs een eigen taak heeft, n.l. de for mele vorming van zijn leerlingen. Dit houdt in, dat het voortgezet on derwijs niet de inhoud van het basis- j onderwijs kan bepalen. Anderzijds zal het basisonderwijs een zo goed mogelijke grondslag dienen te leggen voor het voortgezette onderwijs, al dus het rapport. Museum Boymans te Rotterdam „Boymans Van Beuningen" De beroemde kunstverzameling van de in 1955 te Vierhouten overleden heer D. G. van Beuningen, welke ver zameling voor een bedrag van 18 mil joen gulden door de erven aan de ge meente Rotterdam te koop is aange boden, zal wanneer de gemeenteraad tot de aankoop zal besluiten, een uit breiding van de naam van het Rotter damse museum Boymans ten gevolge hebben. De erven hebben als voorwaarde gesteld dat steeds duidelijk zal moe ten blijven blijken dat de voorwerpen tot de verzameling „Van Beuningen" behoren en daarom hebben b. en w. van Rotterdam in verband hiermede tevens voorgeste" 1 de naam van het museum te wijzigen in „Museum BoymansVan Beuningen". Daarbij geldt mede de overweging dat de heer Van Beuningen het mu seum herhaaldelijk met kunstwerken van hoge waarde heeft verrijkt, ter wijl de internationale betekenis van het museum door de uitbreiding met de collectie sterk zal worden ver groot. KONINKLIJK GEZIN IN BRUSSEL H.M. Koningin Juliana, ZKH prins Bernhard en de prinsessen van Ne derland zijn vanochtend voor een par ticulier bezoek aan Brussel in de Bel gische hoofdstad aangekomen. De- vorstin en haar gezin zijn op de ambassade van Nederland ontvan gen. Studiedagen K.A.B. te Voorhout Inleiding van min. Klomt>é Hoogtepunt van de jaarlijkse stu diedagen der K.A.B. in de bisdom men Haarlem en Rotterdam was de rede van mej. dr Marga Klompé, mi nister van Maatschappelijk Werk. Nadat andere inleiders op de jaar lijkse studiedagen te Voorhout de sociale en economische aspecten van de Europese eenwordingen hadden belicht, verklaarde minister Klompé, dat aan de Euromarkt de terugkeer naar de menselijkheid en naar de menselijke ontmoeting ten grondslag moet liggen. Ii. de deelstaten en van de deelstaten uit moet als een mild en groeizaam klimaat de liefde in het Verenigde Europa doordringen. Dit is een reële christelijke eis, aldus minister Klompé. De studiedagen vingen vrijdag avond aan in de Bisschoppelijke Nij verheidsschool te Voorhout. Het on derwerp der studied igen: de Euro- markt, trok grote belangstelling. 230 deelnemers volgden de verschillen de inleidingen. Vrijdagavond opende oud-minister A. C. de Bruyn, met een algemene inleiding. In de loop van zaterdag besprak de heer Jac. Alders het as pect „Europa en de arbeiders", ter wijl mr V. G. M. Marijnen, secretaris van de Algemene Katholieke Werk geversvereniging, Europa en de werk gelegenheid belichtte. De elfjarige Hendrik Nitters uit Oude Pekela is zondagmiddag om streeks half een verdronken in de Westerwoldse Aa. Hij was met een vriendje aan het vissen en is daarbij van een brug in het water gevallen. (43) ZOETERWOUDE D.O.8.-JUBILEUM STERRIT 5 Jaren geleden werd besloten tot oprichting van een jongerenclub, ge naamd DOS (Door Ontspanning Sa men). Nu staat deze club voor zijn le lustrum 5 Jaren lang werden er op zondag door jongens tussen de 12 en 18 jaar bijeenkomsten gehouden in het Don Bosco-huis. Daarbuiten werd er meerdere malen opgetreden by diverse priesterfeesten. Nu zijn er grotse plannen voor het komende jaar. Op zondag 7 september a.s. orga niseert DOS voor alle jongens tussen 12 en 18 jaar, en dus niet alleen voor de leden, een grote sterrit, compteet met controle- en tijdposten. Verdere bijzonderheden kunnen we op het ogenblik nog niet geven, maar met het ook op de te verwachten grote toeloop, wordt aangeraden nu reeds per paar op te geven bij J. de Jong, Schenkelweg 47. Zoeterwoude. Het inleggeld bedraagt slechts f 0,50 per persoon. Doet allen mee, zodat de opening van het feestjaar een grandioos suc ces mag worden en meerdere grootse evenementen georganiseerd kunnen worden. De verdere bijzonderheden, zoals starttijd, afstand e.d. zullen zo snel mogelijk gepubliceerd worden. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert op vrijdag 29 augustus te 7.45 uur nam. De agenda bevat o.m. voorstellen van b. en w. tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 L.O.-wet aan het bestuur van de St. Aloysiusschool voor de aanschaffing van schoolban ken, tot vaststelling van het uitbrei dingsplan „recreatieplan Nieuwe- weg", tot het verlagen van de „Witte Brug" van Gelderswoude, tot het aangaan van een geldlening van 46,000, tot nadere voorstelling van de vergoeding aan het hoofd Be scherming Bevolking, tot het verle nen van een subsidie aan de Chr Lagere Landbouwschool te Moerca- pelle, tot het verlenen van subsidie aan de kath. stichting Gezinszorg en Gezinshulp. Geslaagd. Voor het examen broodbakkerspatroon zijn geslaagd de 1 heren J. P. M. van Kassei en J. A. van Leeuwen alhier. Verlaging Witte Brug. Bewo ners van de Gelderswoudseweg en andere belanghebbenden verzoeken het daarheen te willen leiden, dat de brug, liggende in het weggedeel te Gelderswoudseweg hoek Slootweg pl.m. 1 meter wordt verlaagd. Adressanten betogen, dat deze brug, die als brug geen diensten meer doet, een zeer gevaarlijke hoek vormt voor het verkeer en door zijn ligging in een hoek, uitermate moei lijk door l.et wegverkeer is te nemen. Nóch de polder, nóch particuliere belangen worden door deze verla ging aangetast. De commissie voor openbare werken adviseert b. en w. het nodige te doen tot verlaging van de Witte Brug, conform het voorstel van de gemeente-architect. De kos ten van de verlaging zijn geraamd op 13.000 14.000. Ten aanzien van de hieruit voor de gemeente voortvloeiende lasten delen b. en w. mede, dat de brug deel uitmaakt van een weg opgenomen in het tertiair wegenplan d> tekent, dat in van de brug ten dezer pn tal jaren uit bijdrage zal gens de thans le^H^incie, n^^^Htcteri ns b Dat be- teringskosten Ged. Stal palen aan- ifonds een angen. Vol- bepalingen zal deze bijdrage in totaal bedragen 75 pet. van de verbeteringskosten, verhoogd met de verschuldigde ren te. De uitvoering van dit werk vor dert mitsdien van de gemeente geen bovenmatige uitgave, zodat b. en w. adviseren tot verlaging te besluiten en daartoe de nodige gelden beschik baar te stellen. Subsidie stichting kath. Gezinszorg en Gezinshulp. De stichting kath. Gezinszorg en Gezinshulp verzoekt over het jaar 1958 een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Naar aanleiding van dit verzoek delen b. en w. mede, dat de stichting vanaf de oprichting (1955) subsidie ontvangt en wel 50 pet. van de sala rissen en sociale lasten. Momenteel heeft de stichting de beschikking over 2 gezinsverzorgsters en 1 ge zinshelpster, terwijl in sept. a.s.' weer 2 meisjes de cursus voor gezinsver zorgster volgen. Blijkens de overge legde begroting bedraagt het totaal van de salarissen en sociale lasten ran de in dienst zijnde gezinsver zorgsters en helpster 7.684,92. B. en w. stellen voor evenals vorige jaren, het subsidie te bepalen op 50 procent van deze kosten of op ƒ3.842.46. LEIDERDORP Diploma-zwemmen. In het zwc bad van De Does stonden zaterdagavond weer een groot aantal liefhebbers(sters) gereed om de vereiste proef af te leg gen voor het behalen van het A of B- diploma. Voor het A-diploma hadden zich 60 gegadigden gemeld waarvan er slechts 1 werd afgewezen. De namen van de geslaagder, zijn: W. W. Lans, W van Tongeren, I. Prins, P. J. van Eg- mond. J Groeneveld, J. Fr. A. Maas- sen, W. J. de Jong. L. Mol, M. v. d. Horst, T. Borreman. L. H. J. M. Heems kerk, J. W Aniba, H. A. Dood, M. La- bordus, N. Oosterom. E. Sleeboom, W. F. Buitendijk, A Wassink, T. C. J. van Ees, C. van Leeuwen, E. A. A. Laman, L. M. Volwater, W. Vogel, F. Kranen burg, H. Arnoldus, F. M. J. Laman, B. de Wolf, P. Sleeboom. H. M. Roos. G. Wassenburg, C. W. Boer, J. Arnol dus, J. M. Uljé, C. de Wolf. I. Wessel- man, R. Kranenburg, L. A. de Heus, G. V. Hoogervorst, K. Neuteboom, P. F Zonneveld, A. van Bokhorst, T. Boer, F. van Ginkel, E. G. E. C. Rierebos, I. E. Kwestro, C. J. Brusche. I. van Vel- zen, P. Looman. N. Th. Jansen, B. Bor reman. A. Heb koop. W Pieterse, mevr W. J. de Dood-Koerselman, mevr. R. C. Aalbersberg-Donkers, M. Looman, M. van Tongeren. Voor het B-diploma waren 30 candi dates 3 werden afgewezen. De namen van de geslaagden waren: I. C. M Fies- ler, M. Oosterom. I. J. Zeeman. K. N Hoogervorst, H. E. van Egmond, R. Buurman, C. Plomp, Y. v d. Poel. N Mom, I. Ooijevaar, J. S. M. J. Mom, G J. Nievaart. T. Boer, E. Conijn, I van Velzen. R. J. Fr. Wassink, A. M Volwater. H. Oechies, R. Kasteel, B. G. Borreman, W. Peterse. A. T. Jansen, mevr. C. D. Wesselink-Vetter, D. Kra nenburg, F. van Ginkel, A. Heijkoop. Geb.: Jos Herman z. v. H. J. P. An- tonissen en S. Bootsman; Nicolaas Jo hannes z. v. J. H. Soek en D. M. Pausma. Ondertr.: J. Dreef 21 jr en F. B. Dolstra, 22 jr. Getr.: G. Starreveld en N. Huisman. Overl. M. C. M. Wijfje, 1 jr. doch ter. Wapen van mgr. Van Dodewaard Het wapen van de coadjutor van de bisschop van Haarlem, mgr dr J. A. E. van Dodewaard, is ontworpen door mr dr J. P. W. A. Smit, oud rijksarchivaris in Noord-Brabant. Het bestaat uit een rood schild be zaaid met zilveren adelaartjes (een zinspeling op de geboortestad van mgr, Arnhem, en op zijn patroonhei lige, St. Jan de Evangelist), welk schild is „beladen" met een gouden anker (de hoop). De wapenspreuk, welke is geïnspi reerd op de preken van St. Augusti- nus, luidt: ..Christe, Tencamus te" „Christus, laten wij U vasthouden". LF.WSCHENDAII MUZIEK FESTIVAL Ter gelegenheid van het gouden be- staansfeest ban de r.-k. harmonie St. Cecilia wordt a.s. zaterdag een mu ziekfestival gehouden waaraan aul- len' deelnemen de korpsen „Lauren- tius" en ..Benvenuto" beide uit Voor schoten, „St. Caecilia" uit Voorburg „Gloria in Excelsis Deo" uit Noot dorp. „Sxcelsior' uit Wassenaar en het jubilerende korps „St. Cecilia zelf. Ge noemde korpsen zullen zater dagmiddag musiceren in het park achter het raadhuis. De concerten zul ten tot de avond voortduren. Tot slot I van het festival wordt des avonds een grootse taptoe op het raadhuis plein gehouden, waaraan alle korpsen hun medewerking zullen verlenen. Marktberichten LEIDEN, 25 aug. Groente Ap pelen 10—12; Andijvie 711; Augur ken 389; Pronkbonen 1523; Snij bonen 1066 ;Stamboncn 2555; Stokbonen 6072; Kroten 67; Kroten, gekookt 1520; Rode kool 713; Groene kool 13; Postelein 12 18; Prei 16—18; Spinazie 21—28; To maten 21—28; B 20—29: C 20—26; CC 21; Uien 6—11, per 100 kg Me loenen 691.31; Perziken 530; Pruimen 1832; Bloemkool A 12 41; B 21; Komkommers A 918; B 8—11; Sla A 3.00—9.60 per 100 st. Bospeen 1826; Peterselie 1017; Selderij 1.50—1.70 p. 100 bos. ROTTERDAM Vee 25 aug. Aan voer 1890; 1137 vette koeien; 753 vrakens; vette koeien 300—330; 280—295; 260—270; varkens 194; 192; 190. Vette koeien: aanvoer iets rui mer, handel kalm, prijzen onveran derd, prima's boven notering aflo pend flauwer. Varkens aanvoer gro ter, handel aanvankelijk goed, aflo pend traag, prijzen als vorige week, aflopend lager. TER AAR, 23 aug. Groente Augurken: fijn 0.57: fijn basterd 0.30—-0.33, alles per kg; basterd 22.00—22.70; grof A 14.20—14.70; grof 1. 12.20— 12.40; CD 11.20—11.50 E. 3.203.60, alles per 100 kg. Voor ons kantoor te Leiden gevraagd: (ra. of vr.) Kennis van typen gewenst. Bij voorkeur met MULO-diploma; enige kan toorervaring gewenst. Brieven onder no. 5323 aan het bureau van dit blad. Gevraagd voor zo spoedig mogelijke indiensttreding aan de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout Gegadigden dienen in het bezit te zijn van een U.L.O.-diploma alsmede het Associatiediploma Boekhouden. Salaris volgens Rijksregeling, bruto minimum ƒ237.80, maximum 463.68. Sollicitaties binnen 8 dagen te richten aan het bestuur •der school Leidse vaart 2 te Voorhout. ALLES PER 2»/» K.G. Suikerperen 35 ct Clapsperen 85 ct Precoseperen 90 ct Moesappels 40 ct Handappels 70 ct Zigeunerinappels 100 ct Haarlemmerstraat 75 li L mbilr is een hovtwielxh- ttieMar hi swhitftllem- foedils/lr, om ani/M/ehmr Gevraagd flinke zelfstan dige hulp in de huishouding v. d. of d. en n., v.g.g.v. Goed loon. Meerdere hulp aanwezig. Br. onder no. 5347 bur. v. d. bl. Met spoed gevraagd een T. C. AMMERLAAN, He renstraat 112, Voorhout. NAAISTERS Gevraagd: 3 japonnen- stiksters en 2 leerlingen, op klein atelier. Loon vol- weg 10. Leiden, tel. 20838. (mni.) gevraagd op administra tiekantoor voor eenvoudi ge kantoorwerkzaamhe den. Br. onder no. 5367 bur. v. d. blad. Wij vragen voor oiïze afdelingen CHOCOLATERIE en LEVENSMIDDELEN Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afd. Personeelszaken 4e etage of brieven met volle dige inlichtingen te richten aan genoemde •»fdeling. LEIDEN N.V vragen voor hun bouwwerken in Amsterdam onder gunstige loonregeling. Eigen bus-vervoer: Leiden—Bollenstreek—Am sterdam; KatwijkNoordwljkAmsterdam. Aanmelden a.s. dinsdag en woensdag tussen 6 en 8 uur Almondeweg 2, Oegstgeest. Tel. 23009. te huur gevraagd v. 31 aug. t.m. 4 sept. Beslist voor- plaatst een Y TELEFOONTJE! T PACELLI-SCHOOL Damlaan Leiden Gevraagd: één of twee flinke werksters voor het onderhoud van de school. Inlichtingen en aanmelding bij het hoofd van de school: P. van Adrichem, Roodenburger- straat 53, Leiden. Woensdag 27 aug. - 10 uur tevens 50-jarig bestaan van onze zaak. P. Witteman Kerkstraat 35 - Hoogmade Wegens vertrek: heren- sportfiets, 1 maand oud. merk Lincoln, Engels mo del 115.-: damesfiets, com pleet 25.-, Electrolux, slee stofzuiger 125 V. 17.50. Herenstraat 82. Tc koon aangeboden: zeilboot. Br. onder no. 9664 bur v. d. bl. Stomen Modelleren liogewoerd 109 Korevaarstraat 5 "S" Prima winkelinventaris te koop. T. C. Ammerlaan. Herensti. 112, Voorhout. Gevraagd: flinke jonge man als hulp in rijwiel stalling. Aanmelding: „Ci- to", Stationsweg 39, Lei den. 'S' Meisje gevr. voor lichte huishoudelijke bezigheden van 83.30 uur. Mevr. Hoogerwerf, Boerhaave- laan 1, tel. 22804. Z* B.z.a. meisje om in de avonduren kantoren schoon te houden. Br. on der no. 9662 bur. v. d. bl.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3