Goede woningen aan de 5 Meilaan blijven leeg Nachtelijke achtervolging aan de Hoge Morsweg Belangstellenden kunnen de prijzen niet opbrengen SECRETARESSE Scherp Eerste vergadering van de nieuwe Leidse raad MAANDAG 25 AUGUSTUS 1958 DE I.EIDSE COURANT PAGINA 2 TRAGEDIE IN DE LEIDSE HUIZENNOOD Winkels worden nu verhuurd Ook in Leiden doet zich het be droevende feit voor dat huizen, die gereed gekomen zijn, leeg staan, om dat er geen belangstellenden voor te vinden zijn; Of liever: belangstelling te over, maar de prijzen zijn van dien aard, dat de beurzen van de woningzoekenden niet toereikend zijn. We doelen op het complex wonin gen aan de Vijf Meilaan (zuidzijde), waar van vele tientallen woningen slechts enkele betrokken werden. Dit complex is aan het begin van dit jaar officieel gereed gekomen. Het is een solide blok, ruim opgezet en, met het moderne plein voor de deur, stede- DE ENIGE COMPLETE OPLEIDING. Kon. Erk. Pitmanschool Vier bouwlagen: lege vensters. De tragedie van d'è Vijf Meilaan. (Foto: De Leidse Courant) PLANTSOEN 65 TEL. 26558 (Advertentie) APOTHEKEN. De avond en nachtdienst wordt waargenomen door Leiden: Apotheek Zuider Lammenschansweg 4 tel. 23553 Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wil- helminapark 8 tel. 26274. POTLOOD en GEEST No. 525. Horizontaal: 1. koerier die de post overbrengt (geschied.). 8 voorvoegsel, 9. vogel, 10. scheikun dig element (afk.), 11. zware zoete wijn, 13. en volgende (afk.), 14. bijb. figuur, 16. grote kamer, 17. lens, 18. afgodsbeeld, 20. gouverneur generaal (afk.), 22. familielid, 23. mount (afk.), 24. priem, 26. uitroep, 27. an dere naam voor Portugal. Verticaal: 1. met dit frankeert men, 2. telwoord (Eng.), 3. sint (afk.), 4. bijrivier van de Elbe, 5. bevesti ging, 6. vreemde munt, 7. scheep vaart, 11. overschot, 12. zuil 14. stre ling, 15. troefkaart. 19. tegenstelling van west, 21. vogellijm, 23. maand van het jaar, 25. stoomschip (afk.), 26. voorvoegsel. Oplossiug morgenavond. bouwkundig een juweeltje. Men zal in andere steden van ons land niet veel van zulke moderne complexen aantreffen. Maar een woonblok heeft bewoning nodig om te voldoen aan zijn bestemming. Deze woningen staan leeg en het is verre van ons nu met de vinger beschuldigend in een bepaalde richting te wijzen. Er zijn n.l. geen schuldigen. Men moet deze zoeken in de tijdsomstan digheden en misschien ook in het tragische feit, dat er altijd ook in de woningrijke vooroorlogse periode woningnood is geweest omdat een groot deel van de burgerij de huur- of koopprijzen niet ko»* betalen. Dit complex aan de Vijf Meilaand is ont worpen in een periode, waarin er nog van hoogconjunctuur gesproken werd, er was geld, er was animo en de mensen hadden het er voor over voor een goed huis een belangrijk bedrag te betalen. Het getij is gekeerd en de ondernemer „Nationaal Grondbe zit N.V." plukt thans de wrange vruchten van een omslag in de con junctuur. Er zijr belangstellenden genoeg, zij komen hoopvol inlichtin gen vragen, maar als zij oog in oog staan met de voorwaarden keren zij teleurgesteld huiswaarts. Is men er misschien nog niet voldoende van doordrongen, dat een groter deel van het inkomen nu eenmaal gereserveerd moet worden voor de huisvesting" Ook in het buitenland immers heeft men méér over voor het huis, dat volgens het Engels spreekwoord ook „kasteel" is. Wij geloven, dat wij hiertegenover de tarieven moeten plaatsen, die voor deze koophuizen gevraagd moeten worden. Er zijn in dit complex drie-, vier- en vijf ka merwoningen. Prijzen De koper kan voor een driekamer- wening volstaan met een eerste aan betaling van 3.000 gulden, daarna dient hij 15 jaar lang een maande lijkse afbetaling te doen van 110 tot 120 gulden per maand. Na die vijf tien jaar resteert hem een hypotheek van 11.000,—, die ook ongeveer een aflossingsperiode van vijftien jaar zal vragen. Na dertig jaar is dus het huis zijn eigendom geworden. Wij geven ook de cijfers in de zelfde volgorde voor de vierkamer- woningen: eerste aanbetaling 3.500; maandelijkse aflossing 100 tot f 125; resterend bedrag na vijftien jaar 12.400. Vijfkamerwoning: eerste be taling 4.200,maandelijkse aflos sing f 135, Het blijkt, dat de bedragen voor de doorsnee burger te hoog liggen. De huizen immers staan nog steeds leeg. Toch zijn wij er van overtuigd, dat deze huizen, gemeten naar de bouwkosten, die voor een deel nog belast zijn met een zeer dure periode uit de bouwgeschiedenis, niet abnor maal duur zijn. De tragedie is, dat het inkomen van de belanghebbenden niet vol doende is om de maandelijkse bijdra ge, waaraan de aanbetalings-som is voorafgegaan, te kunnen opbrengen. Het is de tragedie van deze tijd. Duizenden paartjes trekken gere geld langs de Vijf Meilaan, zij zién met verlangen uit naar de lege ven sters in dit onbewoonde complex, hoe graag zouden zij zich hier ves tigen. Het geld is er niet, zélfs al zouden zij bereid zijn zich het hoog nodige te ontzeggen. Misschien zal het met deze huizen gaan als met de huizen ln de Schol- tenstraat (Vridemoflat), die te kopp werden aangeboden en nu verhuurd worden. Maar men begrijpt, dat de huren van deze huizen ook niet aan de la£e kant zullen zijn. En dat is wat de doorsnee belangstellende vraagt: een redelijk huis, maar niet te duur. Ge lukkig zijn er in Leiden nog niet om standigheden als in de Rotterdamse wijken „Pendrecht" en „Zuidwijk", waar woningwetwoningen leeg staan, omdat zij te duur in huur zijn. Toch worden hier nog „slechts" huren van 22,per week gevraagd, maar ook de ligging van deze wijken is zeer ongunstig; het centrum.van de stad ligt op vele kilometers verwijderd. Üok in Den Haag heeft men moei lijkheden. In de wijken „Bouwlust" en „Vrederust" kan het voorkomen, dat woningen weken leeg staan; hu- ien ƒ23,75 per week. Gunstig De inlichtingen die wij in Leiden over de getallen vrijstaande wonin gen kregen waren zeer gunstig. Naast het complex aan de Vijf Meilaan en een enkel apagtement van de Toren flat komt het in Leiden niet voor, dat woningen vrij blijven staan om dat de huren te hoog zijn. Ten aan zien van genoemde woningen neemt de dienst huisvesting de ruimste maatstaven in acht. Practisch ieder een, die er lust toe gevoelt kan be schikken over één van de woningen. Uit hetgeen wij hierboven schre ven mag men niet concluderen, dat wij de particuliere bouw want dit complex was particuliere bouw veroordelen. Gaarne nemen wij van de particuliere bouwers de klacht over. dat zij niet voldoende steun krijgen van de overheid. Zy zouden goedkoper kunnen bouwen, indien zij konden beschikken over dezelfde faciliteiten als waarover de woning wetbouw beschikt. De particuliere bcuwers kunnen bijna niet anders dan „dure" woningen le eren. Het kapi taal kunnen zij niet tegen een rede lijk percentage verkrijgen en de Rijkspremie is verre van toereikend om gunstige voorwaarden voor huur of verkoop te scheppen. Winkels verhuurd Inmiddels vernemen wij, dat de winkels op de Vijf Meilaan, die ook slechts by mondjesmaat verkocht werden, verhuurd zullen worden. De hoogte van de verdieping heeft enige invloed op de koopprijs. 40-jarig jubileum van de heer p. willemse. Vandaag herdacht de heer P. Wil- lemse het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. voorheen R. M. Beuth Zonen, Alhier. Vanochtend werden hij en zijn echtgenote door de directie ontvan gen en gecomplimenteerd. De directeur huldigde in sympa thieke woorden de heer Willemse en wees er op dat de jubilaris zich had doen kermen als een bekwaam, ijve rig en plichtsgetrouw werker, die op lofwaardige wijze zich steeds van zijn taak heeft gekweten. Als stoffelijke blijken van waarde ring bood spreker de jubilaris een en veloppe met inhoud aan, alsmede, na mens de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, het ver erend getuigschrift met bijbehorende draagpenning, terwijl mevrcww Wil lemse een fraai boeket bloemen in ontvangst mocht nemen. Namens het Jubileumfonds bracht de heer M. L. Brittijn de gelukwensen over van het personeel en overhan- dipde de jubilaris een fraai geschenk. Nadat de jubilaris, mede namens zijn echtgenote, had bedankt voor de hem gebrachte hulde, werd de ver dere dag in de familiekring doorge bracht. Namens de Gebr. van Ulden alhier, is het uitbreiden van een garage met kantoorruimte aan de Verdamstraat gegund aan Gebr. van Burik te Zoe- terwoude. bestrattngswerkfn aan LEIDSE FIRMA OPGEDRAGEN De dir. van open-bare werken te Beverwijk, heeft namens b. en w. het verrichten van 40.000 m2 bestratings- werken opgedragen aam de firma P. van Egmond, Plantsoen 55 alhier. burgerlijke stand Geb.: Cornelia Catharina dr. v. A. W. Knijf en K. Hoge woning; Fabien- ne dr v. B. C. Wijland en J. M. de Boer; Maria Johanna dr. v. C. J. van Klink en G. C. A. van Kins; Wilm- dr v. J. M. Jansen en J. van Zoest; Hendrika Irma Francina dr. v. B. A. Eradus en F. de Ridder; Yvonne dr v. I. M. Doornik en J. Bol: Margare- tha Anthonia dr. v. J. Filippo en J. C. van Gelder; Reinier ALphons Leo- nardus zn v. M. H. A. Vaneker en T. A. Wilbrink; Hendrikus Jacobus Theodorus Maria zn v. A. P. Verde] en P. M. Weijers. Overl.: A. Vermeer, 61 jr, man. Leidse centrale gaat belangrijk uitbreiden Naar wij vernemen is tijdens een vergadering van de raad van commis sarissen van het electriciteits be drijf Zuid Holland (E.Z.H.) het be sluit gevallen de centrale te Leiden aanzienlijk uit te breiden Het aan deel dat de centrale van Leiden levert aan de totale stroomvoorziening in Zuid Holland zal dan eveneens aan- mprkelijl vergroot worden. Er wordt gesproken van een ver dubbeling der capaciteit. Het oude gedeelte van de Electriciteitsfabriek zal afgebroken worden en een nieuw gebouw wordt geplaatst. Ook voor Leiden i: dit een belangrijk bericht. Het betekent dat het gas- en eleetri- citeitsbedryf van de stad ook in de toekoms een belangrijke bijdrage in de energievoorziening zal blijven le veren. Er was immers sprake van, dat enkele centrales, zoals die van Rotterdam die ten aanzien van de levering der grondstoffen de gunsti ge ligging hadden zouden uitbreiden ten koste van centrales in minder gunstig gelegen gebieden. De bouw van de nieuwe centrale begint al in het najaar. nog drie inbraken in leiden In de naaht van zaterdag op zon dag en waarschijnlijk zondagavond werd er in Leiden nog driemaal in- gebroken. Aan de Watersteeg 2 en de Stationsweg 6b werd vastgesteld, dat onverlaten het huis zijn binnenge drongen. Er werd niets vermist. Aan de Middelweg 13 a werd in gebroken en hier vermiste men een bedrag van 87. Kastjes en het dres soir waren opengebroken. „Mevrouw er zit een inbreker in uw kamer" Zondagmorgen om half zes zag de heer Middelkoop door het raam van zijn kamer aan de Hoge Morsweg 96 te Leiden, dat iemand binnen kroop in een venster van het huis van de kruidenier v. d. Vos aan de Hoge Morsweg 7. De heer Middelkoop waarschuwde direct zijn bovenbuur Schild, die in het bezit is van tele foon en mevr. Schild belde onmid- delijk mevr. v. d. Vos op met de boodschap: „Er zit een man in uw huls".. De telefoon was dicht naast de kamer, waar de inbreker zich be vond, het is dus te begrijpen, dat mevr. v. d. Vos deze boodschap met gemengde gevoelens in ontvangst nam. Zy kreeg zelfs een ooggetuige ver slag, want mevrouw Schild riep ver schrikt uit „Oh, nu kruipt hij weer naar buiten". Hij gaat er vandoor onder het viaduct" Ogenblikkelijk waarschuwde mevr. v. d. Vos haar man en twee zoons, die gemotoriseerd achter de inbreker aangingen; vader met buurman Middelkoop in de auto en twee zoons op scooter en motor. Ook de politie waarschuwde zij, die dadelijk bij de hand was. De achtervolging werd een span nende aangelegenheid. De jongste zoon van de familie v. d. Vos signa leerde de man weer bij het erf van de familie Uitenbogaard aan de Lage Morsweg, Oegstgeest. De Leidse politie kwam er spoedig bij, het ter rein werd afgezet, een naarstig on derzoek ingesteld. Zonder resultaat echter. De heer Husseling, die in deze omgeving woont, had tegen zijn vrouw al als verwachting uitgespro ken, dat de man te voorschijn zou komen, zo gauw de politie verdwe nen was. Hij kreeg gelijk. Op het dak n.l. kwam „een witte vlek" in beweging de inbreker had een witte zak over zich heen gegooid de man vloog naar beneden en ver dween als een haas. De heer Husseling ging hem ach terna tot aan de Rijksweg waar de man een lift probeerde te krijgen. Gelukkig reed een agent van de Rijkspolitie in de buurt en deze heeft de heer Husseling vervolgens gewaarschuwd. De inbreker protes teerde hevig, hij verklaarde, dat hij slechts een onschuldige wandelaar was, maar even later kwam de mo torpolitie van Oegstgeest er bij en deze heeft hem opgesloten. Hij had een portemonnaie, inhoudende vijf tig gulden, twee scheerapparaten en een pakje sigaretten, eigendommen van de bij de familie v. d. Vos in wonende fa. Tisseur in zijn bezit. Het bleek een oude bekende van de politie te zijn: een 31 jarige schilder uit Haarleip. Dank zij het snelle en kordate op treden van de buurtbewoners deed de politie deze goede vangst. Driemaal hersenschudding Zaterdagmiddag om twee uur werd de 55-jarige fietser J. L. uit de Mar- nixstraat bij het kruispunt Maresin- gel, Prins Hendrikplein en H-uigbrug geschept door een auto, toen hij on verwachts naar links uitweek. Hij werd met een hersenschudding naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Om twintig minuten voor zeven za terdagmiddag vond een soortgelijke aanrijding plaats op de Steenstraat ter hoogte van de St.-Aagtënstraat waar de 49-jarige wielrijdster M. R. wonend aan de Oosdwarsstraat plot seling naar links uitweek en door een auto werd aangereden. Zij kreeg een bloedende hoofdwond en een her senschudding. De bestuurder liep een shock op. Om vijf minuten voor zes zondag middag is een 27-jarige galvaniseer- der op de Morsweg met de bromfiets tegen de stoeprand aangereden, waar door hy viel, een vleeswoud boven het linkeroog en een hersenschudding opliep. Een duopassagier kreeg geen letsel. JONGDJERENKEURING VOOR JONGE KONIJNEN DER LPV „De OUDE LEIDSCHE". Onder gunstige weersomstandighe den hield de Oude Leidsche j.l. za terdag in de tuin van Oud Hortus- zicht" een zeer goed geslaagde keu ring voor haar leden van de speciaal jonge konijnen, waarvoor veel belang stelling bestond. Het hoogste predicaat nl. Uitmun tend werd behaald door I. Schaddé van Doorn te Katwijk met een Witte Weener. De voornaamste uitslagen waren; A. J. Fasseur met Vlaamse Reuzen Z.Z.G predicaat met 5 Ere prijzen. L. Serlie met Vlaamse Reus en Letharin.ger 2 x predicaat G.G. R Stoof met Lotharingers 2xZ.G., G.G. en 3 Ereprijzen. I. Schadde van Doorn met Witte Weeners 5 x .G., 3 x Z.Z.G en U met 5 Ereprijzen. J. v. d. Plau met Witte Weeners 3 x Z G. en 3 x Z.Z.G. J. Kort met Rijnlanders 4 x Z.G. en 3 Ereprijzen. J. G. VI. Bosch met Hollanders GG.; 2 x Z.G., 1 x Z.Z.G. en 2 Ereprijzen. P. v. d. Kwaak met Klein Zilvers, GG, 3 x Z.G. en 4 Ereprijzen met tevens de prijs voor de grootste inzending. P. v. d. Kwaak met roodoog Polen 4 x GG en 3 Ere prijzen. Gezien deze gunstige resultaten zien deze ëxoosanten met verlangen uit n. d. Nationale Jongdieren ten toonstelling van de Kon. Nederl. Ver. „OrnithoDhillia" in de Jaarbeurshal len te Utrecht op 30 en 21 ok^ber a.s. Voor de pluimveefokkers volgt de tafelkeuring op 23 september in Oud Hortuszicht, eveneens voor al leen jonge dieren onder keurmeester C. de Graaf uit Den Haag. De Kony nenkeuring was ir handen van keur meester J. Westhoek uit Wassenaar terwijl de leidine in handen was van de heer F. v. d. Ma.rk jr. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Maandag 25 Augustus 1858. Leyden. Gisteren had aan de Rijpwetering de aanbeste ding plaats van het bouwen eener r.kkerk en pastorie, welk werk is aangenomen door onze stadgenooten de hh. P. van de Kamp en Ad. Verhoog, voor de som van 61.500. Laatste Berichten Er is iemand die méér belasting wil betalen Sedert enige tijd is ons land een burger rijk, die niet alleen in een ka dertje in de krant thuis hoort, maar zelfs in een gouden lijstje dient te worden gezet. Het is een inwoner van Rotterdam, die er blijkens zijn mede delingen geen genoegen mee neemt, dat de inspecteur der belastingen hem een te lage aanslag heeft opge legd. Hij is van mening dat de inspec teur daardoor de Staat der Nederlan den voor 42.heeft benadeeld. 'Hij diende een bezwaarschrift in tegen de t.e lage aanslag, waar op de aanslag gehandhaafd bleef. De in specteur zou zich voorts op het stand punt hebben gesteld dat dit bezwaar schrift geen bezwaarschrift was vol gens de wet. De Rotterdammer recla meerde daarop bij de directeur van 's rijks belastingen te Rotterdam en kreeg o.m. ten antwoord, dat hij des gewenst gewetensgeld kon betalen. Ook hiermee nam hij geen genoegen want hij wilde ni°t over één kam ge schoren worden met belastingontdui kers. Daarop wendde hij zich tot de be lastingkamer van het gerechtshof te 's-Gravenhage Zij zou hebben mede gedeeld de inspecteur in het gelyk te zullen stellen indien hij geen hogere aanslag wenste op te leggen. Ook be roep op de Hoge Raad zou geen suc ces hebben gehad. Thans heeft hij ten einde raad zo deelt hij ons mede, een aanklacht ingediend bij de officier van justitie te Rotterdam tegen genoemde inspec teur der belastingen omdat hij van mening is dat deze inspecteur gehan deld heeft in strijd met de: verdelen de rechtvaardigheid, in striid met zijn ambtsplicht, in strijd met zijn ambts eed en in strijd met betrokkene's aan gifte. Een nieuwe kopzorg voor de offi cier. (De officier van justitie te Rotter dam heeft ons de ontvangst van de klacht heden bevestigd. Uiteraard kon hij nog niet mededelen wat hij ermee zal doen Red. ANP). HET HAARLEMSE MELKCONFLICT De partijen in het vorige week maandag begonnen Haarlemse melk- conflict, de N.V. Standaardisatiebe- drijf „De Sierkan" en de twee Haar lemse bonden van melkhandelaren „Onderling Belang" en „St.-Jozef" hebben een voorstel van een .bemid- delingsoommissie aanvaard, dat van daag de situatie van voor 23 juni (de datum waarop de -even melkstijters uit Haarlem-noord begonnen met het betrekken van de produkten van de Aalsmeerse melkcentrale) zal worden hersteld, voorlopig voor de tijd van drie maanden. Dit betekent dat de zeven melkslijters hun produkten niet meer uit Uithoorn zullen betrekken en dat „De Sierkan'' haar wagens uit Haarlem-Noord zal terugtrekken. Vanavond komen de leden van de beide Haarlemse melkhandelarenbon- den bijeen om door hun besturen te worden voorgelicht en eventueel hun fiat aan de besluiten te geven. Benoeming vier weehouders De (nieuwe) gemeenteraad van Leiden, komt op dinsdag 2 september 1958 te veertien uur voor het eerst bijeen. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Beëdiging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden. Benoeming van vier wethouders. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Strafverordenim gen (aftredend: de heren J. A. van der Horst, mr C. J Woudstra, J. A. E. Aalders en mr J. Drijber). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Financiën (aftre dend: de heren li. Zunderman, mr dr H. D. M. Knol, F. C. de Hosson en J G. Hagens). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Geneeskundige' en Gezondheidsdienst (aftredend: de heren prof. dr J. Goslings, B. J. Huurman, H. M. J. W. J. Kortmann en mr F. Portheine). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Inrichtingen „En degeest" c.a. (aftredend: mevrouw C. P BraggaarDe Does, de heren B J Huurman en H. M. J. W. J. Kort mann; er is één vacature, ontstaan door het tussentijds aftreden van de heer W .F. van der Burgh als lid van de Raad). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Markt- en Haven dienst (aftredend, de heren C. F. Lardee, L. Questroo, F. C. de Hosson en mr F. Portheine). Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Onderwijs (af tredend: de heren E. Meester, mr C. J Woudstra, A. van Dijk en mr J. Drijber). Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Openbaar Slacht huis (aftredend: de heren C. F. Lar dee, J. Ravestein, P. C. A. ten Broek en mr J. Drijber). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Openbare Wer ken (aftredend: de heren J. H. Schüller, J. van Iterson, P. C. ten Broek en J. G. Hagens). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Pev<!nnpp]s7=kon (aftredend: de heren M. Sommeling, B. de Kier, K. F. de Bree en mr F. Portheine). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Sociale Zaken (aftredend: de heren C. J. Piena, B. de Kier, K. F. de Bree en mr F. Portheine). Benoeming van vier leden van. de Commissie voor de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Elektriciteit (aftre dend: de heren M. Sommeling, S. M. Stolp, A. van Dijk en J. G. Hagens). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Sport- en Jeugd zaken (aftredend: de heren H Zun derman, L. Questroo. mejuffrouw M. M J. Noordman en mr J. Drijber). Benoeming van vijf leden van de Commissie voor de Rekeningen cn aanwijzing van één dier leden tot Voorzitter (aftredend: de heren H. Zunderman, S. M. Stolp, F. C. de Hosson en J. G. Hagens en mr dr H D M. Knol, voorzitter). Benoeming van drie leden van de Commissie voor het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal"' uit de leden van de Raad (aftredend: de heren mr dr H. D. M. Knol en P. C. A. ten Broek; er is één vacature, ontstaan door het tussentijds aftreden van de heer W. F van der Burgh als lid van de Raad) en van vier leden buiten de leden van de Raad. Benoeming van drie leden van de Commissie voor het Oud-Archief uit de leden van de Raad (aftredend commissie oude samenstelling mr dr H. D. M. Knol; er is één vacature, ontstaan door het tussentijds aftre den van de heer W. F. van der Bureh als lid van de Raad) en van drie le den buiten de leden van de Raad. Benoeming van "ier leden van de Verkeerscommissie, uit de leden van de Raad (aftredend commissie oude samenstelling de heren E. Meester, J van Iterson en J. A. E. Aalders). Benoeming van zes leden van de Commissie van Ac vies betreffende de dienst voor Sociale Zaken buiten de leden van de Raad. Benoeming van elf leden van de Commissie van Advies in Culturele Zaken. Benoeming van zes leden van het Colleee van Curatoren van het Gym- Benoeming van zes leden van de Plaatselüke Commissie van Toezicht oo de scholen voor Middelbaar On derwijs. Verdeling van de Raad in sectiën.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2