„De Zonnige Zeurpiet' Vertegenwoordiger Joeristen-nep-bond" gepakt Kinderkopjes Gemeenteraad van Voorhout nam afscheid van drie leden 't Hoorntje Raad van Voorhout kwam tweemaal achter elkaar bijeen ZATERDAG 23 AUGUSTUS 19brtf DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Aan de Belgisch-Nederlandse grens bij Smeermaes is aangehouden een 33-jarige Duitser uit Münster, die verdacht wordt van oplichting. Hij bevond zich in gezelschap van een tweede Duitser. Dteze laatste wist echter te ontkomen. Beide personen hielden zich vorig jaar bezig met het aanwerven van leden-hotels en pensions voor de „In ternationale Toeristenbond te Mün ster". Tegen betaling van een flink bedrag voor het lidmaatschap kon de Zuid-Limburgse hotel- of pension houder verzekerd zijn van een groot aantal Duitse vakantiegangers, ook leden van genoemde bond. De hotel- en pensionhouder kreeg een mooi blinkend bord op zijn voordeur en bovendien zou hij worden vermeld in een speciaal bondstijdschrift, dat in grote oplage over geheel Duitsland zou worden verspreid. Ook amuse mentsbedrijven konden tegen beta ling tot de bond toetreden. Bij een Valkenburgse drukkerij werd een grote hoeveelheid vakantie tijdschriften besteld, waarin tal van Zuid-Limburgse bedrijven adverten ties hadden gekocht. De politie en de provinciale autori teiten vertrouwden de onderneming echter niet. Er werden informaties ingewonnen te Münster, waar bleek, dat de onderneming pas zeer onlangs was ingeschreven. De bestelde en ge drukte tijdschriften werden nooit te Valkenburg afgehaald en bovendien ontving ook geen van de gecontrac teerde hotels en pensions ooit een gast van deze bond. Toen de politie van een en ander werk ging maken bleken de vogels reeds gevlogen naar België, hun signalement was echter bekend. Nadat de beide heren een jaar lang goede zaken in België had den gedaan, verlegden zij hun werk terrein naar het noorden van Neder land. Bij een grenspassering werd thans een van beiden op het signa lement gepakt en naar Valkenburg overgebracht. SPORT KORFBAL Crescendo. Zondag as. speelt het hoogste adspiranten-twaalftal seriewed strijden in Haarlem. Na de H. Mis van 7 uur in de Hartebrugskerk, vertrekken zij per bus vanaf het station om kwart voor negen. De lagere twaalftallen spe len hedenmiddag vriendschappelijke wedstrijden tegen Fluks op het Zoeter- woudsesingelterrein vanaf kwart over 2. ZAALSPORTEN R.K. Sportver. Meerburg. Met in gang van maandag a.s. zullen de zaal sporten voor de vereniging Meerburg weer beginnen en wel voor badminton 's maandags van 710.30 uur; dinsdags van 7.3010.30 uur; zaterdagmiddag van 1.304.30 uur. Tafeltennis: dinsdags van 7.3010.30 uur, woensdags 7.3010.30 u. Volleybal: woensdags van 710.30 uur. SCHAKEN HET TOERNOOI TE BAD PORTOROZ De uitslagen van de partijen gespeeld voor de elfde ronde van het interzonale schaaktoernooi te Bad Portoroz luiden: SanguinettiAverbach 01, Panno— Bronstein </i1/s, OlafssonFischer af gebroken, TalBenkoe 10, Petrosian Rossetto 10, SherwinFüster 10, De GreiffNeikirch V», SzaboGli- goric >/i, PachmanCardoso 10, MatanovicPilip '/s*/s- Na de 11e ronde luidt de stand: 1. Petrosian 8'/j pnt. (uit 11 partijen); 2. Tal 8 pnt (uit 11 partijen); 3. Averbach 7 pnt. (uit 10 partijen)4. Olafsson 6 pnt. en 1 afgebroken partij (uit 11 par tijen); 5. Benkoe, Pachman, Matanovic ieder 6 pnt. (uit 10 partijen)8. Panno en Gligoric beiden 6 pnt. (uit 11 par tijen); 10. Fisher 5'/j pnt. en 1 afgebr. partij (uit 10 partijen); 11. Bronstein en Szabo beiden 5'/s pnt. (uit 10 part.). ZWEMMEN Een Australische zwemploeg bestaan de uit John Monckton, Terry Gather- cole, Brian Wilkinson en John Devitt, heeft vrijdag te Osaka het wereldre cord op de 4 x 100 meter wisselslag estafette verbeterd en gebracht op 4 min. 10.4 sec. Het record stond reeds op naam van de Australische ploeg, die op 25 juli jl. te Cardiff tot 4 min. 14.2 sec. kwam. neter vrije slag Ook het wereldrecord 200 meter vrije slag heren werd verbeterd. De Japan ner Yamanaka won dit nummer in 2 min. 3 sec. en bleef dus 0.2 sec. onder het wereldrecord dat de Australiër Jon Konrads op 5 maart jl. gebracht heeft op 2 min. 3.2 sec. In de race waarin Yamanaka het we- reldracord verbeterde, werd Konrads tweede in 2.03.2 sec. en diens landge noot Gary Chapman derde in 2.05.4. DUIVENSPORT GEZAMENLIJKE WEDVLUCHT Wedvlucht met jonge duiven vanaf Pont-St.-Maxence, gelost te 6.30 uur met zuidenwind. Nulpunt 344.20 km. De Bonte Duif. In concours 89 vo gels, le duif te 11.40.25 uur. H. v. Riet 1, 8; G. van Albada 2; J. Wolters 3; J. Krekelaar 4; M. Noordervliet 5, 6; N. Oudshoorn 7; J. Schenkeveld 9; F. Bink 10. L.P.C. In concours 102 vogels, le duif te 11.43.06 uur. J. Schouten 1; J. Kukler 2, 3, 6, 9; P. Groenendijk 4; B. Geenjaar 5; M. de Lange 7, 10; P. Teske 8. De Blauwkras. In concours 80 vo gels, le duif te 11.43.15 uur. A. v. Royen 1. 9. 10; gebr. Gijsman 2, 5; W. Ravens- bergen 3; J. Rozier 4; G. Grebel 6; H. Moener. 7, 8. De Vriendenclub. L. Bax 1, 2; A. Dijsselbloem 3; C. van Cleef 4. 7; F. Hofman 5; A. v. d. Slot 6; Dekker- Uljee 8; C. Castelijn 9. 10. Columba. In concours 69 vogels, le duif te 11.41.— uur. R. P. de Graaf I, 6, 7. 8; H. Flippo 2, 3, 5; G. Oude Elferink 4, 10; K. A. Boekee 9. De besturen van alle organisaties van werkgevers en werknemers in het kappersbedrijf zijn akkoord ge gaan met een nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst. Het ontworpen contract is aan de rijksbemiddelaars ter goedkeuring voorgelegd. De be slissing van het college is binnenkort te verwachten. De CAO krijgt dan een terugwerkende kracht tot 1 juli jongstleden. Onder voorbehoud van de vereiste goedkeuring zullen de lonen van de gediplomeerde kappers (bedienden van het le tot en met het 5e jaar) en van de ongediplomeerde (van het 5e jaar) met ongeveer 2 percent wor den verhoogd. De partijen in het con tract zijn overeengekomen, dat 'y alles in het werk zullen stellen om voor juli 1960 het fooienstelstel af geschaft te krijgen, „TEMMETJE" - LEK GESLAGEN - GEZONKEN EN WEER GELICHT Vannacht heeft men onder de Ne derlandse kust tussen Hoek van Hol land en Scheveningen met grote moei te de kotter Scheveningen-68 „Tem- metje" kunnen behouden. Het scheep je was van Scheveningen uit ter vis serij gegaan onder de kust bij de Nieuwe Waterweg toen het lek stootte op de masten van een wrak. Het net ging daarbij verloren, de schroef werd ernstig beschadigd en de kotter liep in de romp drie gaten op. Schip per De Kra zette koers naar de Sche- veningse haven terwijl de andere be manningsleden aan de pompen ston den om het scheepje drijvende te houden. Uit alle macht moest worden gewerkt, maar omstreeks vier uur vannacht werd de haven van Sche veningen bereikt. Daar men bezig was de sleephelling in gereedheid te bren gen om de kotter droog te zetten moest het scheepje worden afgemeerd aan de kade. Op het moment dat met het pompen werd gestopt, zonk de „Temmetje". De kotter verdween echter niet geheel onder water zo dat het sohip na het inblazen van lucht kon worden gelicht. Het schip is daarna op de helling geplaatst voor reparatie. OOIEVAARS MAKEN ZICH KLAAR VOOR DE TREK De laatste dagen worden in de om geving van Meppel grote groepen ooievaars waargenomen, die klaar blijkelijk bezig zijn zich te verzame len voor de grote trek naar het zui den. Het zijn zowel oude als jonge ooievaars, die worden waargenomen. Tegen het eind van de vorige week werd reeds een groep van 25 waarge nomen in het Veeningerveld onder Zuidwolde, waar de vogels de nacht doorbrachten op de daken van en kele boerderijen. Deze week werden grote groepen gesignaleerd in de buurt van Dedemsvaart, aan de Spon turf wijk aldaar werden 4i2 langbenen geteld, nabij Balkbrug in de buurt schap De Pol streken er dinsdag 32 neer op de daken van enkele wonin gen. De volgende dag telde mer er 52. In de Reestlanden onder Dedems vaart, nabij de buurtschap Den Oos terhuis, was eveneens een vijftigtal ooievaar? bijeen, die zich tegoed de den aan allerlei lekkere hapjes, wel ke in de door de slagregens der laat ste dagen drassig geworden landerij en gemakkelijk te vangen bleken. Ook te Giethoorn werd een grote groep ooievaars waargenomen. Daar werd een zestigtal van deze vogels geteld, die in zuidoostelijke richting later wegvlogen. RADIO-TELEFONIE OVERBRUGT DUIZENDEN MIJLEN Van de zijde van de Israëlische luchtvaartmaatschappij „El Al" ver nemen w\j dat voor de eerste maal in de geschiedenis van de luchtvaart een radio-telefonisch gesprek over zeer lange afstand is gevoerd tussen een passagier in een vliegtuig en de grond. Gisteren bevond een „Bristol Britannia" van de „El Al" zich bo ven de Noord-Atlantische Oceaan ten zuiden van Groenland, toen een der passagiers rodio-telefonisch een ge sprek voerde met zijn echtgenote die zich op dat ogenblik in een hotel in New York bevond. Een proefgesprek voor een lange afstandsverbinding per radio-telefoon had plaats gevonden, toen het toestel boven Genève vloog en een der leden van de bemanning, die de radio be diende, langs deze weg een gesprek voerde met de luchthaven in New York, een afstand van vele duizen den Kilometers. Meineed uit medelijden De 29-jarige stoker W. K. uit Hil versum had in juni j.l. voor het kan tongerecht aldaar „uit medelijden" met de verdachte een meineed afge legd. Hij verklaarde gistermorgen voor de rechtbank te Amsterdam dat hij „de arme man de verdachte die voor een verkeersdelict terecht stond een boete wilde besparen en hem helpen". Daarom had hij ter zitting van het kantongerecht over zijn in dertijd bij de politie afgelegde en in een proces verbaal opgenomen ver klaring gezegd k heb deze niet af gelegd". Ondanks dat de kantonrech ter hem toen had gewaarschuwd en er van zijn mededeling een verkla ring werd opgemaakt dorst hij uit schaamte er niet meer op terug te ko men. De stoker heeft een blanco strafregister. „Een ernstig feit, dat alleen gestraft kan worden met een onvoorwaarde lijke straf", aldus de officier van jus titie, die drie maanden gevangenis straf eiste. Uitspraak 5 september. Goudkoorts loopt weer op Volgende week zal nog een poging worden ondernomen om het „goud" van de Renate Leonhardt te bergen. Met behulp van een duiker wil de heer Visser in samenwerking met de nieuwe financieel geïnteresseerde, de heer P. Schelvis, architect te Heem stede, in het wrak springstof aan brengen om het dek op te blazen. Dan eerst is toegang tot het ruim mo gelijk en krijgen de goudzoekers ze kerheid. Babyderm Haarwater (Hoar- groei-tonic) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon f 1.90. Voor lange tijd toereikend. Babyderm Kinder-Shampoo: Geen traantjes meer, niet scherp voor de oogjes. Toereikend voor ±60 wassingen. Flac. f. f.25. Alleen In Apolh. en Drogisterijen. Advertentie HERSTEL VAN ST.-LAURENS Tijdens een bezoek aan de in de oorlog grotendeels verwoeste grote- of St.-Laurenskerk te R'dam, die weer gerestaureerd wordt, heeft bisschop dr. Jacobi uit Oldenburg in Duitsland gisteren een bedrag van 90.000 DM overhandigd aan de voorzitter van het college van gecommitteerden tot de zaken der N,H. gemeenten te Rot terdam, dr. H. J. Eykman. Dit geld was bijeengebracht door de president van de Duitse bondsre publiek prof. Heuss en de Westduitse Evangelische Landeskirchen als bij drage in de restauratie van de kerk. De bisschop, die het initiatief hier toe nam, zei bij het overhandigen van de gift, dat deze bedoeld is om de kloof tussen Nederland en Duits land uit het verleden te overbruggen. Het geld is bestemd voor twee ra men, maar het is nog niet bekend hoe deze uitgevoerd zullen worden. De bekend geworden f ietswedstrijd „Stormloop van het Zuiden" wordt dit jaar in het grensdorp Luykgestel verreden aanstaande maandag 25 augustus. Zowel uit Amsterdam, Den Haag, Leiden, Maassluis, als uit Over ijssel, Limburg en België, om van Brabant maar niet te spreken, zijn inschrijvingen binnengekomen. Deze wielerenthousiasten zullen de „storm loop" rijden op gewone fietsen, zon de- versnellingen, zonder renstuur en zonder tubes. Het is een wedstrijd van tien ronden, in totaal ca 75 kilo meter. Des morgens trekt het schutters gilde „St. Martinus" er op uit om ko ning te schieten op het terrein bij de grote kapel. Omstreeks half elf is de koning bekend, die dan in feestelijke stoet het dorp zal worden binnenge haald. Vóór de eigenlijke stormloop om half drie begint, zal eerst een voor ronde worden gereden door acroba- tenrijders uit België. Dinsdagmorgen 26 augustus om ne gen uur begint een ander sportief ge beuren, dat uniek in den lande is. Dan treden namelijk vele mannen van het dorp en v* ij wel alle vrouwen van ale leeftijden aan voor de tradi tionele „reepwedstrijd", een wed strijd met ijzeren hr epels. Vorig jaar werd de wedstrijd door een zestigjarige deelneemster gewon nen. ACHTTIEN JEZUÏETEN GEWIJD Achttien theologanten van de So ciëteit van Jezus hebben gisteren in de St. Servaaskerk te Maastricht uit handen van de titulair aartsbisschop mgr dr G. Lemmens, emeritus-bis schop van Roermond, de priester wijding ontvangen. Het zijn de pa ters P. Reijnders uit Heerlen, T. Koendjono van Java, G. Verhorst, Rotterdam, F. le Rütte, Nijmegen. H. van Zeeland, Leidschendam, G. G. Wüst, W. Boelens, Kloosterburen (Gr.), J. Bender, Delft, E. Bolder, Utrecht, T. Heijmans, Voorburg, J.t van Deenen, Diemen, J. Kemme, j Rijswijk, Bela Weissmahr, uit Boe dapest, G. Platzbecker, 's-Gravenha- ge Ch. Libois, Maastricht, N. Sprokel, Kerkrade, Ferens Nagy uit Szollor- gyösók (Hongarije) en W. Buys, Rot terdam. Mgr Lemmens werd by de wij dingsplechtigheden terzijde gestaan door pater dr P. Ploemen, de rector van het Maastrichtse Canisianum, pater dr C. Kolfschoten, fungeerde als troondiaken. De plechtigheid werd onder andere bijgewoond door de vicaris-generaal van het bisdom Rotterdam, mgr Schaapex-, door de Nederlandse provinciaal van de So ciëteit van Jezus pater dr J. Wester- mann uit Den Haag en door mgr M. Jenneskens, pastoor-deken van Maas tricht. De loco-burgemeester van Maastricht, wethouder G. Gijbeis, was eveneens aanwezig. De beide Hongaarse priesters Weissmahr en Nagy. die respectie velijk elf en negen jaar geleden bij de paters Jezuieten te Boedapest in traden, zijr na de opheffing van deze orde in Hongarije uit hun land in 1956 via Oostenrijk naar Nederland gekomen en hebben in Maastricht hun studie voltooid. In Winterswijk zijn de^r dagen bij vijf leden van de familie M., vader, moeder en drie dochters, verschijnse len van voedselvergiftiging gecon stateerd. In ernstige toestand zijn zij in het r.k. ziekenhuis opgenomen. Zij maken het thans vrij goed. De voedselvergiftiging is vermoe delijk veroorzaakt door het gebruik van zalm in blik, door een familielid uit het westen des lands naar Win terswijk meegenomen. De rijksinspec tie voor de volksgezodheid kon ons in dit stadium van haar onderzoek geen nadere gegevens verstrekken. De raadsvergadering te Voorhout ren Derksen en Weve verricht in de stond in het teken van het afscheid van drie niet in de raad terugkeren de leden, nl. weth. drs. Derksen en mr. J. Weve, die Voorhout gaan ver laten, en de heer A. Eigenbrood, die niet is herkozen. De voorzitter liet eerst de afge lopen 5 jaren de revue passeren en memoreerde, al kon hij niet in fines ses treden, wat in deze uitzonderlijk lange periode onder, vooral in het begin, zeer moeilijke omstandigheden is tot stand gekomen. Hij noemde o.a. de verbouwing en uitbreiding van het gemeentehuis, de verbreding van de Leidsevaart en Loosterweg, uitbreiding van de bijzondere lagere school en de noodzakelijke verbete ring van de christelijke school en de r.k. kleuterschool, de overdraging van het waterleidingbedrijf aan Noordwijk, totstandkoming van mo derne vuilnis-ophaaldienst en de be vordering van de woningbouw. Zes- en-tachtig nieuwe woningen werden gebouwd. Het bevrijdingsmonument werd opgericht enz. enz. Hij nam afscheid met een hartelijk woord van dank aan de scheidende heren. Het speet hem, dat wethou der Derksen Voorhout gaat verlaten. Een prettige herinnering aan 'n goe de samenwerking zal hem steeds bij blijven. „Uw taak hebt u vervuld", aldus de voorzitter, „op een bijzon dere wijze, ondanks uw zeer -drukke particuliere werkzaamheden. Het college en de raad zijn u zeer er kentelijk voor uw grote toewijding en steeds waardevolle adviezen". Ook mr. Weve werd dank gebracht voor het vele belangrijke werk, ook als wnd. wethouder, verricht in het belang der gemeente. Deze dank gold ook de heer A. Eigenbrood, die steeds met hart en ziel de belangen der ge meente heeft behartigd. De fractievoorzitter der K.V.P., de heer C. Prins, had grote waardering voor het moeilijke werk door de he- ZWAMMERDAM Gemeenteraad Voor de laatste maal kwam de raad van Zwammerdam in een zitting van zeven leden bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn. Aan de Goveka te Gouda wordt een subsidie toegekend van 25. voor een te organiseren tentoonstel ling. Met de n.v. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te Den Haag wordt een geldlening aangegaan groot 28.000 tegen 4% Evenals voor het rijkspersoneel zal ook voor het gemeentepersoneel werkclassificatie en prestatieloon worden ingevoerd. Voorlopig gebeurt er echter niet veel meer dan dat de gemeente zich aansluit bij het cen traal bureau inzake gemeenschappe lijke behandeling van personeelsaan gelegenheden van de Ver. van Ne- derlandsche Gemeenten te Den Haag. Tot 1 januari 1961 heeft dit bureau dan de gelegenheid uit te zoeken op welke wijze invoering voor 'n kleine bezetting van personeel mogelijk is. In afwachting daarvan krijgt het per soneel een kleine salarisverhoging. De woningen Hellenbroeckstraat 2a en Kerklaan 10 worden onbewoon baar verklaard. Aan een aanvrage art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 van het bestuur van de r.k. Meisjes school om atlassen, wordt medewer king verleend. Daarna opent voor deze laatste vergadering de burge meester als eerste de rondvraag door de leden dank te zeggen voor de prettige wijze waarop steeds kon worden vergaderd en men hem het leiden van de vergaderingen heeft mogelijk gemaakt. Straks komt er 'n grotere raad terug, maar het is de vraag of dit grotere college meer voor Zwammerdam zal kunnen doen dan deze raad heeft gedaan. Want er is veel gebeurd en er zijn belang rijke besluiten genomen. Ook de bei de wethouders wil hij in het bijzon der danken voor de prettige wijze waarop steeds kon worden samenge werkt. De heer Jac. de Kruyf, die niet meer in de nieuwe raad terugkeert, releveert hoe hij als nieuw raadslid alle medewerking heeft gekregen om zich in te werken, zodat hij zich wei- zeer moeilijke periode gedurende de eerste jaren van deze zittingsperiode. Ook alle andere leden betreurden het heengaan van deze beide heren uit Voorhout en hadden niets dan lof over hun werk. Wethouder Borst onderschreef al het gesprokene, maar richtte nog een extra woord van dank tot zijn collega Derksen, voor de bui tengewone prettige en vriendschap pelijke samenwerking, en voor d< vele goede raadgevingen van hem ontvangen. Afscheidswoord weth. Derksen Als eerste was het weth. Derksen die de sprekers beantwoordde. Dank baar was hij voor het grote vertrou wen, dat hij reeds vijf jaren geleden in de moeilijke jaren van allen on dervond, ondanks dat hij een geheel onbekende was. Dat was voor hem steeds een grote steun „Met weemoed echter verlaat ik Voorhout", aldus spreker, „omdat in vele opzichten het werk nog niet is voltooid. Het pas mij bij dit afscheid woorden van dank te spreken aan het adres van uw voorzitter en wet houder Borst, en ook aan de secre taris voor de sympathieke wyze waarop hij mij steeds terzijde heeft gestaan". Spr. releveerde een les, ge trokken uit deze 5 jaren, dat men door als elf man eensgezind te zijn tegen een gevestigde verkeerde me ning op kan roeien en volhouden tot de operatie is geslaagd. Hij wenste voor de toekomst een goede eens gezindheid en grote welvaart voor Voorhout. Mr. Weve richtte zich ook met enige woorden tot ieder der sprekers afzonderlijk en dankte ook hen allen voor de prettige samenwerking. Hij verklaarde tien zeer gelukkige jaren in Voorhout te hebben doorgebracht, en er vele vrienden te hebben ge maakt. Ook de heer Eigenbrood was er kentelijk voor de ook aan zijn adres uitgesproken waardering. Een extra woord van dank richtte hij nog aan de voorzitter der K.V.P.-fractie, voor de gelegenheid die jaren geleden ge boden werd om als C. H.-fractie deel te nemen aan de besprekingen in de fractie der K.V.P. om de toen be staande wantoestand onder ogen t< zien. Bij dit afscheid waren ook mevr. Derksen en mevr. Weve aanwezig. Afwezig waren de heren Van der Lans en Van den Nouland. Van eerst genoemde was een schrijven binnen gekomen, dat hij tot zijn grote spijt verhinderd was aanwezig te zijn. Hij dankte echter de vertrekkende he ren voor hun prettige samenwerking. Na afloop werd door de voorzitter enige filmpjes vertoond over zijn in stallatie en bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Op de andere punten der agenda komen wij nog nader terug. Lichtelijk gebruind zyn wij met een nauwelijks te onder drukken teleurstellend gevoel om dat de kleur niet iets bruiner was naar de Sleutelstad teruggekeerd waar het eruit zag alsof nog niemand met vakantie was geweest dit jaar. Het zal allemaal wel verbeelding zijn geweest, maar in elk geval waren de gezichten niet zonniger dan anders en de wateri-ijke stad wü- wateriger dan ooit. Maar het helpt niets, beste lezer, je moet er weer even doorheen, door de moeilijke eerste dagen dan. Even fiks op de tanden bijten, v/at overi gens een vreemde en bijkans onaan gename bezigheid is als er niets meer te bijten valt. Hoe dan ook, je weet dat er weinig aan te veranderen valt, er helpt geen Heve moederen aan en het beste wat je kunt doen is maar weer rustig achter de machine te kruipen en af en toe door de ramen trachten het type wolkenformatie vast te stellen en te gokken naar de juiste hoeveelheid plensende regen, voor het gemak in kubieke centime ters te berekenen want anders kom je er nooit uit. Het liefst zouden wij het de eerste tijd nog wat rustig willen houden, wat poëzie wrochten en onvriende lijke opmerkingen van collega's pa reren met een zachte terechtwijzing. En als wij dan bespiegelend afglijden naar aardse paradijzen, waar de lucht trilt in de zinderende zonne gloed, waar wij onze dorst lessen aan kristalheldere, koele meertjes en waar je jezelf desgewenst kunt be graven onder dadels en sinaasappels of kasteeltjes bouwen van schijfjes ananas, ja dan lezen wij opeens van een taptoe in Leidschendam met vier muziekkorpsen, van welk evenement de afmars zeer indrukwekkend moet zijn geweest. Op z'n minst moet zo iets als een verademing zijn. Dan lezen wij voorts, dat het pu bliek herhaalde malen zijn dankbaar heid voor het gebodene toonde ter wijl vruchten des velds, als tomaten, appels en komkommers, in rotte staat door de lucht vlogen en toeschouwers en muzikanten bezoedelden en zelfs instrumenten van verder musiceren uitschakelden. Een en ander werd gelanceerd door de lieve jeugd-aan- losse-banden. Enkele komkommers bleken uitgekauwd te zijn; opdat ze beter zouden plakken, veronderstel len wij. Nu kunt u het hoofd schudden of glimlachen, maar wij blijven het volgend jaar in de vakantie vlakbij huis. Ook hier is de natuur nog on gekunsteld en primitieve wilden le ven niet slechts in afgelegen reser vaten, overal lopen zij nog vrij rond en overal werken ze op je zenuwen. eek. Voor droevig ongeval Het zal wel nooit voorgekomen zijn, dat onmiddelijk na het sluiten van een raadsvergadering, de vergadering wederom met spoed bijeen geroepen werd voor een nieuwe officiële bij dra in het college thuisgevoelde. Hij sprak in zeer waarderende woorden over de raad en zijn werkzaamheden. De voorzitter dankt mede namens de wethouders de heer De Kruyf voor de goede en vriendelijke woor den gesproken. De heer Zwetsloot vraagt of geen extra borden met „slipgevaar" kunnen worden ge plaatst op de Overtocht in verband met het rijden van pond voor de Met algemene stemmen werd omlegging Rijksweg 11. Er staan wel 4s;j enkele borden, maar een regelmatige hlJ "J8 ,zodaJuê .be"0.T?r T, J herhaling is beter. 6 I van 1 jaar tot 1 oktober 1958 eenkomst, met één agenda punt, na melijk het benoemen en beëdigen van een dokter, die de bevoegdheid heeft tot lijkschouwing. Het betrof hier een wel tragisch geval, 's Middags om 4 uur werd het 3-jarig dochtertje van de familie H. v. d. Voort aan de Teylingerlaan, ver mist. Na enige tijd van angstig zoe ken vond men het kind drijvend in een achter de woning gelegen sloot. De voor dr. Bots waarnemende ge neesheer, Dr. P. Chr. ^an Remundt, kon slechts de dood constateren. Nu doet zich het geval voor dat de beide plaatselijke doktoren H. A. Bots en A. W. Bots in het buitenland vertoeven. De waarnemer dr. var Re mundt had geen bevoegdheid tot lijk schouwing, omdat hij deze aanstelling niet had. Daarvoor was deze extra zitting Daarna wordt de vergadering ge sloten. jaar Hij kon daarna dus zijn droeve taak vervullen. (42)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 12