J LMUGAT tiéjiUmSTAD Leidenaars beheersen de bromfiets /\ef~ RIJNSTREEK zomerprijzen Bontmantels! o I. VU OPENLUCHT DANSEN Timmerlieden VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 NOORDWIJKERHOUT AFSCHEID KAPELAAN HARDING Gisteravond hebben de verschillen de verenigingen uit de parochie af scheid kunnen nemen van kapelaan A. M. Harding, die benoemd is in de parochie van St. Jozef Opifex te Leid- schendam. In zijn inleidend woord wees pas toor C. C. Standenmeijer er op, dat deze dagen voor de pastoors en de gehele geestelijkheid altijd bijzonder spannend zijn vanwege de periodieke verplaatsingen in het bisdom. Ook onze parochie is dit jaar niet overge slagen en kap. Harding is overge plaatst naar Leidschendam. Hij dank te de kapelaan voor zijn werk hier in de parochie, speciaal voor de ziel zorg onder de jeugd. Kap. Harding liet in z'n werk het zwaartepunt steeds vallen op het geestelijke, of schoon ook de materiële zorgen hem niet voorbijgingen. Hy wenste de scheidende kapelaan veel succes in zijn nieuwe werkkring en was ervan overtuigd, dat de hier opgedane er varing hem in zijn nieuwe parochie zeker van pas zou komen. De heer J. L. Y. van Velsen dankte de kapelaan in de eerste plaats als schoolhoofd voor de godsdienstlessen aan de leerlingen gegeven en tevens als bestuurslid van de R.K. Gymnas- tiekver GIOS, waarvan kapelaan Har ding geestelijk adviseur is geweest. Namens de gidsen en kabouters sprak Tilly van Buijtenen woorden van dank tot hun aalmoezenier. In intieme kring zal de vrouwelijke jeugdbeweging na de vacantie nog afscheid van de aalmoezenier nemen. De heren Th. C. de Jong en C. Du bois spraken namens de Jongensclub en de afdelingscommissie van het jeugdwerk. De sprekers lieten veelal hun woorden van dank vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering. Kapelaan van Boksmeer sloot de sprekersrij als collega-kapelaan. Ech te collega's, aldus kap. van Boks meer, heb je niet aan mij en m'n col lega, Pater Horck gehad. Wij zijn slechts voor korte tijd hier, maar in die korte tijd hebben wij je als een goed vriend en een echte collega le ren kennen en waarderen. Voor je vriendschap en je goedheid nogmaals onze dank. Pastoor Standenmeijer sloot het officiële gedeelte van de avond met kapelaan Harding de verzekering te geven, dat hij in de parochie in het algemeen en in de pastorie in het bijzonder steeds hartelijk welkom is als hij de gelegenheid en de lust mocht hebben eens op bezoek te ko men. Hooiberg brand. Donderdagmor gen werd de vrijw. brandweer gealar meerd voor een orand in een hooi berg, gelegen tussen de woning en de sèhuur van de heer K. van der Slot aan de Zeestraat. Krachtdadig optreden van de mistbluseenheid kon weliswaar verhinderen, dat de wo ning vlamvatte, maar de hooiberg brandde uit en tevens een deel van de schuur. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Hooibroei lijkt echter welhaast uit- VVSB-nieuws. Nu VVSB vori ge zondag de eerste ronde om de KNVB-beker heeft overleefd, moet het a.s. zondag op eigen terrein aan treden tegen Archipel. Het elftal komt als volgt uit. Doel: P. Peeters; achter: Cor Peeters en M. de Groot; midden: J. van Duin, H. van Paridon en E. Groenewoud; voor: C. v. d. Togt, C. Kooman, C. Meijer, J. Ne- derstigt en J. v. d. Voort. WSB 3 speelt zondag om 12 uur op eigen ter rein een oefenwedstrijd tegen Dios 2. Zaterdagmiddag spelen de beide VVSB-zaterdagmiddagelf tallen een oefenwedstrijd in Katwijk tegen Kat wijk 2 en Katwijk 3. Duivensport. De Postduivenver eniging De Duinklievers hield zon dag jl. een wedvlucht met jonge dui ven vanaf Chauny, een afstand van pl.m. 3d5 km. In concours waren 118 duiven. De uitslag is als volgt. H. A. Looijestijn 1, 33, 34; PeetersBroek hof 2, 13, 20, 38; B. v. d. Linden 3, 5. 10, 16, 21, 36; J.'van Gijlswijk 6, 11; P. Duivenvoorde Pzn 7; V. d. Berg- Dykstra 8, 14, 26, 30; Gebr.- Duiven voorden 9, 22, 35, 39, 37; Paviljoen St. Pieter 12; G. A. Duivenvoorden 15, 24, 28, 29; Dj. Doeven 17; J. Koomen 18; Gebr. Passchier 19, 23; Fr. van Tol 25, 32; Paviljoen St. Aloysius 27; Paviljoen St. Jan 31. R00RDWIJK Concert. Hedenavond zal de Harmonievereniging „Crescendo" op het kerkplein aan de Hoofdstraat te Noord wijk aan Zee een concert ge ven Het programma zal bestaan uit een flink aantal marsen. Lunapark. Op het parkeerter rein aan de Golfbaan nabij de vuur toren zal ook dit jaar weer een Lu napark worden opgesteld en wel van 27 tot en met 30 aug. a.s. Een 40-tal attracties zullen aanwezig zijn. Eventuele baten zullen ter goede ko men van de Noordwijkse Speeltuin vereniging. Christian Leadership. De inter national Council of Christian Leader ship waarvan prinses Wilhelmina ere-presidente is, zal van 10 tot 14 sept, in Noordwijk weer een wereld conferentie beleggen. Prins Bernhard is verzocht als voorzitter van de con ferentie op te treden, terwijl naar alle waarschijnlijkheid prinses Wil helmina de conferentie zal openen en sluiten Uit de S medewerking van enkele leden ben de speelvelden van SJC een da nige beurt gehad en zijn nu weer in prima staat. Het hoofdterrein is op nieuw gekeurd en is zodanig in orde, dat de hoofdconsul van de KNVB zijn complimenten uitsprak over de prima grasmat. Dat SJC zich in een gestadige bloei mag verheugen blijkt wel uit het feit dat voor het komen de seizoen met 19 elftallen zal aan treden t.w. 5 of 6 senioren elftallen, Wedstrijd in behendigheid Men schrijft ons: De laatste weken hebben enkele jongelui en ook wel groteren onder elkaar eens geprtbeerd, wie het bes te met de bromfiets overweg kon. Hiervoor had men enkele eenvou dige vaardigheidsproeven samenge steld, die zonder roekeloze stuntfc, toch aardig kijk gaven op de vaardig heid van de rijder en de staat van onderhoud van zijn machine. Op dinsdag-, woensdag- en don derdagavond van 26 tot en met 28 augustus zal er voor een beperkt aantal bromfietsers gelegenheid zijn om dat in wedstrijdverband nog eens te proberen. Er kunnen hooguit één en twintig bromfietsers deelnemen verdeeld in zeven ploegen van drie man. Drie van de zeven ploegen zijn reeds com pleet De wedstrijd is zodanig samen gesteld. dat de beste combinatie van berijder en machine zal winnen. Als men echter komt om gekreukelde machines en mannen met valhelmen en andere beschermingsmiddelen te zien komt men bedrogen uit. Zulk soort sensati. is er niet bij en toch zullen de bromfietsers, die deelnemen hun handen vol hebben. Adspirant-deelnemers kunnen zich G junioren- en 8 aspirant elftallen die allen de kleuren van SJC hoog zul len houden. De training voor de se nioren vangt aan zaterdag 30 ugus- tus a.s. op het sportpark op de gewone tijd. Junioren en aspiranten begin nen de volgende week ieder op de tijd zoals het voor het beëindigen van de training was. De oefenwed strijden zullen zondag 24 aug. aan vangen en wel voor het eerste te 2.30 uur tegen LDWS, het tweede te 12 uur tegen ASC 2 en het 3e en 4e spelen uit tegen LDWS 3 en 4. Za terdag 30 aug. speelt het tweede te gen Noordwijk 2 en zondag 30 aug. het eerste tegen VCS uit Den Haag, terwijl het eerste zondag 1 september een uitwedstrijd speelt tegen Docos. De aspiranten G, H, E. en F. spelen a.s. zaterdag tegen 4 elftallen van Docos en 5 junioren-elftallen zullen zondag de strijd aanbinden tegen di verse tegenstanders. Raadsagenda. Op dinsdag 26 aug. a.s. 's avonds te 8 uur, zal de raad in openbare zitting bijeenko men voor de behandeling van de agenda. Enkele punten zijn: Tege moetkoming ingevolge art. 13 der lager onderwijswet; benoeming van een directeur van gemeentewerken; aankoop van de ondergrond van de trambaan van Voorstraat tot Molen straat en van het wachtlokaal c.s. aan de Voorstraat; aankoop en ingebruik- geving van gronden; verkoop van grond aan de Oud'1 Zeeweg (de Grent); krediet voor verharding van achterpaden van 374 gemeentewo ningen; opdracht voor de bouw van een aula bij de alg mene begraaf plaats; bestemming gronden voor het tracé van de parallel-boulevard; ver zoek bestuur r.-k. Ulo om medewer king voor uitbreiding van de school met 3 lokalen c.a.; verzoek bestuur r.-k. Ulo om medewerking voor aan schaffing van leermiddelen en school- behoeften" i.v.m. uitbreiding van het aantal leerlingen; verzoek bestuur van de Mariaschool voor g.l.o. aan de Bronckhorstst'-aat om medewer king voor bouw van een spreekka mer tevens kamer voor de school arts; verzoek bestuur r.-k. kleuter school Noordwijk-Binnen om mede werking voor de aanschaffing van nieuw meubilair, buitenmateriaal, plaatsen varf opbergschuurtjes en plaatsen van vier keukentjes; rap port van de commissie van onderzoek inzake adres van F. J. Wassenaar. opgeven Floresstraat 31 en Prinsen straat 20. Als men met complete ploegen van drie man inschrijft, is het aan te ra den ook zelf een naam voor de ploeg te verzinnen. Prof. dr. J. OORT BEPLEITTE WETENSCHAPPELIJKE SAMENWERKING Zoals bekend is prof. dr. J. Oort, directeur van de Sterrenwacht te Leiden, op het congres te Moskou gekozen tot voorzitter van het In ternationale Verbond van sterrekun- digen. Als zodanig heeft hij een re devoering gehouden, waarin hij aan drong op intensieve internationale samenwerking los van politieke bar rières. Prof. Oort wees er op, dat het op dit congres ook mogelijk was geble ken samen te werken. KAPITAAL Uit het jaarverslag over 1957 van de Kamer van Koophandel en Fa brieken Rijnland ontlenen wij. dat per 31 december 1957 in Rijnland 1556 zaken waren met een handels kapitaal van 0 tot 200 gulden, 4673 van 2000 tot 10.000 gulden. Boven de 10.000 gulden handelskapitaal neemt het getal zaken snel af. GEM. AANKONDIGING WACHTVERBOD Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten voor de Rem- brandtstraat aan de zijde der oneven huisnummers een wachtverbod vast te stellen. Een afschrift van dit besluit is ge zonden aan de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat in Zuid- Holland, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging van ver- keersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten voor de Vrou- wenkerkkoorstraat aan de zijde der oneven huisnummers een tijdglijk wachtverbod vast te stellen. Een afschrift van dit besluit is ge zonden aan de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijks-waterstaat in Zuid- Holland, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging van ver- keersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. ft C Vis V A ^0/ dk Leidse agenda APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 1*71tel. 20502. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274 TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 septem ber). Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1: Tentoonstel- Inig geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 2—4 uur. Prentenkabinet der Rijksuniversi teit, Klokcteeg 25 Foto's Magnum groep; tekeningen Th. W. E. Loh- mann en J. G. Werthelm (t.e.m. 30 augustus); werkdagen geopend 25 uur. Zon- c.i feestdagen gesloten. Laatste Berichten OPLOOP IN „DONKER" AMSTERDAM Vief politie-agenten stonden gis teravond op de Oudezijds Achter burgwal oog in oog met ongeveer honderd personen, die zich niet wil den verspreiden. De agenten waren te hulp geroepen door een 53-jarige koopman, die op een van de bruggen over de O.Z. Achterburgwal met zijn auto door enkele voetgangers werd tegengehouden. Toen de koopman hen verzocht uit de weg te gaan, kreeg hij een klap in zijn gezicht. Hij ging hierop on middellijk naar het bureau Warmoes straat om assistentie te vragen. Toen de agenten arriveerden was reeds een flinke oploop ontstaan, die na her haalde waarschuwingen door de agenten met de sabel uiteen moest worden gedreven. Een der agenten werd hierbij door omstanders ge wond. NOORDEN Kordaat optreden van twee Leidse verkoopsters Over de diefstal van winkelarti kelen in Leiden en omgeving, door twee jeugdige Duitsers, vernemen wij nog, dat twee verkoopsters van C. A. te Leiden zeer kordaat zijn opgetreden. Toen zij ontdekten, dat twee Duit sers er zonder te betalen met over- SASSENHEIM AFSCHEID kap. W. v. d. VEER De parochie heeft gisteravond af scheid genomen van kap. W. v. d. Veer, die reeds binnen een jaar naar een nieuwe standplaats vertrekt. De. voorzitter van het priestercomité, de heer Frijters, betoogde, dat de tijd te kort is geweest om kapelaan v. d. Veer goed te leren kennen. Om de mens te ontmoeten is een langere tijd nodig. Spr. hoopt, dat niet ieder jaar een priester wordt overge plaatst. Dat is zeker niet bevorderlijk voor een goede kennismaking. Kap. v. d. Veer zal nu in een stadsparo- chie komen. Het parochieleven daar is waarschijnlijk heel anders dan in een dorp. Spr. is er echter van over tuigd, dat kap. v. d. Veer het ook daar zal redden. Als afscheidscadeau van de parochie ontving de schei dende priester een Portable schrijf machine en een som gelds. Namens verschillende verenigingen spraken nog afgevaardigden, die hun beste wensen vergezeld lieten gaan van stoffelijke blijken. De pastoor nam op zijn eigen be kende wijze afscheid van kapelaan v. d. Veer. Tenslotte dankte de kapelaan. Hij was dankbaar voor de vriendschap. Hierna was gelegenheid afscheid te nemen. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op maandag 25 augustus te 20.30 uur. De agende bevat o.a.: eervol ontslag L. J. Berghuis als lid van het burgerlijk armbestuur; ver hoging salarissen ambtenaren op maandloon; medewerking ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van: a. aanschaf fing schoolmeubelen en leermiddelen voor de Dr. De Visserschool, afd. u.l.o.: b. aanschaffing schoolmeube len voor de St. Antoniusschool; ver huur korfbalveld; afscheid twee le den van de raad. Burgerlijke Stand Geb.: Birgitte Désirée dr. v. J. F Sohott en L. H. Brand; Anna dr. v. J. Vlieland en A. Remmerzwaal; Ca tharina Elisabeth dr. v. A. Choufoer en W. J. de Ridder; Cornelia Catha- rina Wilhelmina Maria dr. v. C. l'Ami en G. J. T. van der Weijden; Maria dr. v. J. G. de Ruiter en M. Hogervorst; Pauline Charlotte dr. v H. J. Rademakers en E. Rabinovitoh; Susanna Maria dr. v. P. Braggaar en G. C. de Jong; Edith Eugenie dr. v. J. Guérin en H. J. A. Bodar; Willem zn v. J. C-hrispyn en C. S. W. Schroder Getr.: F. Otto en S. Singerling; I. Boom en E. Sohijff; P. J. Kwestro en E. C. Eradus; W. W. van Steenbergen en D. Hageman; M. J. van der Kolk en H. G. Castelein; D. M. Klooster man en W. J. van der Veer; J. van der Meer en A. J. van Duuren; J. H. Janssen en E. van der Kamp; D. van der Koogh en J. M. A. Vreeburg; J. J. Slijkhuis en J. de Mooy; L. D. Uit den Boogaard en C. J. Wijnja; J. van Katwijk en P. Leenhouts. Overl.: H. den Hertog, 87 jr, man; Baron J. van Hogendorp, 77 jr. man; H. Redegeld, 79 jr. man; J. D. Maar- tense, 85 jr, weduwe v. J. Huge; M. Vermon, 81 jr, weduwe v. A. Pardon; J. van der Wilk, 82 jr, man; J. Ouds- hoorn, 63 jr, man. hemden vandoor gingen, volgden zij deze knapen en dwongen zij hen tot stilstand. Eén van de twee ging er vandoor, de ander echter hielden zij bedwang Toen eenmaal het pu bliek op de Botermarkt belangstel ling ging tonen voor dit incident, durfde de jongeman er niet meer vandoor te gaan. De dames hielden hem tussen zich in cn zij konden hem het vluchten beletten tot de po litie kwam om hem in te rekenen. Een deel van de gestolen goederen (waarde vijf- a zeshonderd gulden) achterhaalde de Leidse politie in een tas achter op de scooter van de jon gelui, die zij in Leiden in een steeg geparkeerd hadden. Zij lieten de ge stolen goederen hier om bij een huis zoeking geen verdenking op zich te laden en om de artikelen by een eventuele vlucht direct bij de hand te hebben. Zy zullen in Nederland voor de officier van justitie geleid worden Sociaal-charitatief centrum Men deelt ons mede, dat het So ciaal Charitatief Centrum van 2E augustus tot 1 september gesloten is. Schorsteenbouw Museum van Geologie De Rijksgebouwendienst, Heren gracht 24 te Leiden, heeft onderhands aanbesteed: het bouwen van een schoorsteen aan het museum van Geologie aan de Garenmarkt. De in schrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: Bik en Breedeveld, Leiden, 12.500; Leo Zitman, Leiden, 11.880; K. Burgy, Oegstgeest 11.287 gulden; fa. B. Huurman Zn., Lei den, 10.437. De gunning is aange houden. 60DE6RAVEH Diploma zwemmen KNZB. het zwembad aan de Oranjelaan von den gistermiddag het diplomazwem- men plaats, uitgaande van de Konink- lijke Nederlandse Zwembond. Voor het diploma A slaagde: Nelly Boerma J. W. Turkenburg, W. Tuis, T. van Dieyen, A. Smits, E. Smits. M. Vink, E. Knijnenburg, J. Suringa; T. Piket; R. Batelaan; H. Spijker; B. Franken; T. Vink; M. Straathof; K. Vermeulen; D. J. Boef; R. de Meyere, I. van Leeu wen, G. van 't Hoog, B. Veldhuizen Zw. Domburg, A. Brunt. Voor het diploma B slaagden: Ma- ria Hey; J. Vermeulen; T. Piket; N. i 7 i_ i Vijfhuizen. Lia Verlaan: P. Sjaarde-I VerdrOnkeil Dij het ma; H. Kleinhout; D. J. Boef; Grietje Sterk. Voor het diploma C. slaagden: Igrijpen van een touw J ida Zekveld; Bertha Hamoen; G. van Voetbal. Zondag a.s. wordt op het terrein aan de Simon v. Capelweg te Noorden door R. K. „N.S.V." een jeugdtoernooi gehouden voor jongens tot en met twaalf jaar. Aan dit voet bal toernooi wordt deelgenomen door acht elftallen van atreekclubs. Des middag om twaalf i.ur zal de bal aan het rollen worden gebracht en deze zal blijven rollen tot ongeveer zes uur. De wedstrijden duren twee maal tien minuten zonder rustpauze. Eerst wordt een klasificatieronde gehouden, waarna de clubs worden ingedeeld in een winnaers- en ver liezerspoule. OUOE-WETERING Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. Dieyen; Ineke Versloot; H. v. d. Weij den; R. v. d. Weijden A v. d. Pol; N. Wolf. Voor het diploma R. slaagden: D. J. Turkenburg, T. Edelman, R. ten Brink; T. Veldhuizen; Bep Veldhui zen; J. K. Verhulst; E. Boele. Voor het diploma E. slaagden: D. Boef. Voor het diploma F slaagden: A. van Holst en Elisabeth Kooy. LTJLTM Zaterdag 23 aug. a.s. om 7 uur zullen op het veld van de wed. G. Vink in Oud Bodegraven voor 't laatst van dit seizoen onderlinge wedstrijden plaatsvinden nu in de zware stryd van de zeskamp. De fa van Niekerk stelde vorig jaar een faaie wisse'beker ter beschikking die door W. Bakker gewonnen werd. De nummers zijn: hoogspringen, 100 ni hardlopen, verspringen, 400 m. hard lopen, hinkstapsprong en 1500 m hardlopen. De eerste tien op elk num mer worden geplaatst. In tegenstel ling tot vorig jaar nullen nu ook de meisjes elkaar sportief bekampen Voorts zullen 2 ploegen (Bodegraven en de Meije) eikaars krachten meten in verspringen, hoogspringen, 4 x 100 m. estafette en 300 m. hardlopen. Na afloop van de wedstrijden is er ge zellig samenzijn in het Parochiehuis in Oud-Bodegraven o.l.v. J. v. Vliet. Hier zullen ook de uitslagen bekend worden gemaakt en de prijzen worden uitgereikt. Een verloting moet er voor zorgen dat de sportcommissie zo spoe- d'T mogelijk aan een prijzenkast kan komen. HAZERSWOUDE Woningbouw gegund Arch J Dekker alhier heeft namens de Ver eniging Vita Nova GA. het bouwen van 2 woonhuizen aan de Groene- steyn na onderhandse aanbesteding gegund aan de laagste inschrij fa. F. de Boer alhier voor f 38.847.— Aan een vakantie-uitstapje van 'n Amsterdamse familie kwam gisteren te Oude Wetering een tragisch einde. Een 42-jarige man geraakte voor de ogen van zijn vrouw en vier kinderen te water en verdronk. De familie had enkele vakantieda gen doorgebracht te Katwijk. Zij wa ren op weg naar huis en lagen in een open scheepje in de Ringvaart nabij dr Oude Weteringse brug, wachtend op een sleep. Omstreeks 12 uur wierp een voorbij varende schipper een touw toe. De vader trachtte dit te grijpen, doch sloeg over boord en verdween in het ter plaatse 3 meter diepe water. Even zag het er naar uit, dat hij de boot nog te pakken kon kragen maar deze poging mis lukte. De met ontzetting geslagen vrouw en kinderen zagen de man opnieuw zinken. Drie minuten na het gebeurde begaf de heer C. Zoet :ch te water. De heldhaftige pogin gen, die hij in het werk stelde om, de drenkeling nog te redden, mochten echter ge#n succes hebben. Toen de vader een uur later werd opgehaald, waren de levensgeesten geweken. LEIDERDORP Geslaagd De heer H. Creyghton is te Oudenbosch geslaagd aan de r.k. Nijverheidsschool voor bakkersgezel- en tevens als derde bediende banket bakker. Tevens slaagde hij voor het middenstandsdiploma. Z0ETERW0UDE Burgemeester herbenoemd Bij Koninklijk Besluit van 31 juli 1958 is de heer H. J. J. A Smeets als burge meester van Zoeterwoude herbe noemd. KRANIGE REDDER Toen het driejarig zoontje van de heer M. v. Vliet, wonende aan de Zandslootkade nabij de Stenenbrug te Sassenheim donderdagmiddag te 2 uur te water geraakte en er di rect geen hulp aanwezig was, riep een ooggetuige (een arbeider), die de zwemkunst niet machtig was, om hulp, waarop een jongeman, zoon van de heer v. Veelen Jz. te hulp snelde, na een paar maal duiken het kind, dat inmiddels naar de bodem was gezakt, boven haalde en op het droge bracht. Het knaapje, dat be wusteloos was en wat bagger binnen had gekregen is op last van de in middels gewaarschuwde arts naar het ziekenhuis in Leiden gebracht. Ingezonden door J. v. d. KROGT, Sporthoflaan 17, Sassenheim. LAATSTE WEEK BONT KOPEN IS EEN ZAAK VAN VERTROUWEN 10 JAAR GARANTIE BETERE SERVICE LAGERE PRIJZEN Alléén: 't Bonthuis LEIDEN NIEUWE RIJN 54 (afloop Gangetjebrug) TELEFOON 23308 (b.g.g. 22768). Moderniseren en repareren van alle bont VOOR DE laatste maal zaterdag en zondag van 8 tot 11 uur m.m.v. THE RHYTHM E CLUB o.l.v. Th. Wisse WEGENS OPHEFFING VAN DE ZAAK Prima consumptie. Billyke prijzen. Telefoon 24954 - Leiden Beleefd aanbevelend, A. L. v. d. GEER Wij vragen een assis tente voor de administra tie, leeftijd 16 17 jaar. Persoonlijke aanmeldin gen: Hema, Haarlemmer straat, Leiden. maanden of korter. Vrije keuken, tuin om het huis. voor- en achtertuin. Tel. aanwezig. Huur per maand 225.-. Br. onder no. 5206 bur. v. d blad. lasters; boekenmolen: vi- trinehangkast; radio; gro te uitschuif tafel; schrijfbu reau; hangkast; koperwerk enz. In- en verkoop. Paul Bouman, Lokhorststraat 15 (bij Gerecht). GEVRAAGD: Jeugdige aankomende Scheepswerf Gebr. Akerboom N.V. HOGE MORSWEG 56 OEGSTGEEST GROOT VUURWERK IN DE RIJWIELHANDEL „NOORDEINDE" Locomotief sportfiets compl148.25 Joco sportfiets, compl157.50 Juncker sportfiets, compl187.25 Triumph, Engelse sportfiets, 3-speed compl. 225.70 Grote sortering: Kinderrijwielen Driewielers Autostepe Wasmachines Stofzuigers. GIJS VAN DAM LZÏ'-uL.^ lanellcr. van 4.98 nu 3 49; super-wit herensportgoed, alle maten van 2.98 nu 1.98 grote slopen van 1.98 nu 1.25. Korenbrugsteeg over Muziekhandel Servaas. Japie. Nieuw babvbox met verhoogde vlonder f18 75 Plastic boxkleed f 7 95 Kinderstoel f 17.25 Hoog landse Kerkgracht 40 tel 22287 3P Antraciet-nooties 4. Prachtige warmte (als de trek voldoende is) le groep Der H.L. 9.55 Crevhton Kolenhandel, kant.: Hooi gracht 46, tel. 20114. S iedeieen is anthousiust ais wii uw matras over- rekken mei damast Een éen-Dera vanaf 19.51' twee-Der» vanaf f 2b 50 Smits bedden en caoiiten- maaaz Mare J8 Vrouwen- steee 9 tel 2391.3 Dag. exneditie od Den Haag, Delft en Utrecht. Overijssel. Gelderland en Friesland: 2x Der week n. Groniueen. Stadsvervoer. T De nieuwe 150 cc Ja mes is ook een van die Engelse kwaliteits produc ten. Zowe'. lak- en chroom werk als motorisch Deze motoi kunt U kopen bij: Valk. H. Schouw. Voor schoten. tel. K 1710—25191 2* Geen misleidende re clame, maar een degelijk onderricht in het besturen van een auto, waarborgt Rijschool Van DijkSwin- kels, ged. erk. instr. Les- wagen Ford-Anglia. Hoogl. Kerkgracht 42, tel. 30256. 3? Zaterdagmarkt. Heren- sportbroek 75 ct; Zwaluw fantasie damescamisoles en bijpassonde slips, tot cn met 48, geen 1.98 maar 1.25; kinderonderiurkjes met strook 1.98. Koren- brugsteeg over Muziek handel Servaas. Japie.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3