Plan voor televisietoren met luchtrestaurant - in Den Haag Standaardisatie van melk niet eenvoudiger Maak snel eind aan melkconflict Repatriëringsprogamma aigewerkt De RAI opent 8 sept. haar poorten Dronkeman reed vier mensen aan DINSDAG 19 AUGUSTUS 1958 DE I.EIUSE COURAN'l Een 110 meter hoge televisietoren gebracht; PTT zou belangstelling vlak bij Madurodam, met onder de hebben om deze te gebruiken voor radiotelefonie, televisie en andere top een café en een restaurant: dat is het plan van een financierings maatschappij Continent II, waarvoor maatechappij Continent II, waarvoor reeds de instemming van de gemeen te Den Haag is verworven. In navolging van de Stuttgarter tv-toren, die een toeristische attractie bleek van de eerste rang en al meer dan twee miljoen bezoekers trok, willen -de ondernemingen hun bouw werk, dat begin 1960 gereed zou kun nen zijn, laten verrijzen nabij hotel De Witte Brug en het hoofdkantoor van de KLM, schrijft het Alg. Dag blad. Geen bezwaar tegen de bouw Drie verbrede verdiepingen zullen het café en het restaurant kunnen herbergen. Hiervoor bestaat grote belangstelling in brouwerij kringen. Op de toren zal volgens het project een mast van 20 meter worden aan- Minister Vondeling Minister Vondeling gelooft niet, dat het mogelijk is een eenvoudiger systeem dan het huidige voor de standaardisatie van melk in te voe ren. In antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid De Ruiter (C. H.) zegt de minister, dat net huidige distributie-systeem van consumptie- melk nodig is en dat de taak, die de melkfabrieken hierin als aanvoeren de èn als distribuerende organen ver vullen, niet gemist kan worden. Voorts moet aan de consument een minimumvetgehalte in de melk ge garandeerd worden. De aanvoer-, verwerkings- en ad ministratiekosten blijven bij stan daardisering van melk, op welk vet gehalte dan ook, vrijwel gelijk. Standaardisering van de consump- tiemelk op een hoger vetpercentage dan 2,5 procent zou een verhoging van de uiteindelijke kostprijs be tekenen met de waarde van de thans bij standaardisatie vrijkomende boter en karnemelk. Daarom is de minister van oordeel, dat eer. eenvoudiger en goedkoper systeem waarmede zowel de producent als de consument ge baat zou zijn, niet mogelijk is. Voorzitter Produktschap De voorzitter van het Produktschap voor Zuivel, ir. B. v. Dam heeft gis termiddag bezoek gehad van enige vertegenwoordigers der melkslijters- organisaties. Zij kwamen om raad vragen over hun houding in het con flict, daf te Amsterdam dreigt tussen de consumptiemelkbedrijven en de slijters over het al dan niet betalen van de opgelegde heffing van één cent per liter ten behoeve van het landbouwegalisatiefonds. Na breedvoerige bespreking is aan de vertegenwoordigers der slijters organisaties de raad gegeven zo snel mogelijk de conflictsituatie op te hef fen, in verband met de toezegging van minister Vondeling namens de regering, dat de slijtersmarges tegen november zullen worden herzien. Gisteravond hebben de Amster damse melkslijters weer vergaderd. communicatiedoeleinden. Men verwacht de bouwkosten van ongeveer twee miljoen gulden en de exploitatie te kunnen financieren door langlopende contracten met een brouwerij, de PTT en de branche vreemdelingenverkeer. Daar momenteel gewerkt wordt aan verbetering van het bestaande tv-zendernet, is over eventueel ge bruik van de toren voor televisie doeleinden nog niets met zekerheid te zeggen. De ministeries van oorlog en van verkeer en waterstaat, en voorts de luchtvaartautoriteiten, hebben geen bezwaar tegen de bouw. Het wachten is nu op een bouwvergun ning van het ministerie van weder opbouw en volkshuisvesting. Soldaat stapte mis op rijdende trein De 19-jarige dpi. soldaat J. H. P. M. Vissers uit Boxmeer veroorzaakte zondagavond grote consternatie op het Nijmeegse station toen hij te on geveer 22.50 op een rijdende trein probeerde te springen, doch mis greep en tussen de trein en het per ron terecht kwam. De trein kwam onmiddellijk weer tot stilstand door dat de hoofd-conducteur aan de noodrem trok. De militair liep ern stige verwondingen op en moet de toppen van de vierde en vijfde teen aan zijn linkervoet missen. Hij is overgebracht naar het St. Canisius- ziekenhuis te Nijmegen. Zijn toestand is thans gunstig. De trein kreeg een half uur vertraging. DRIE MINISTERS NAAR DE EXPO Minister-president W. Drees, de minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns, en de minister van oorlog ir. C. Staf, zullen woensdag de Nederlandse nationale dag op de wereldtentoonstelling te Brussel bij wonen. Minister-president Drees zal des avonds het concert bijwonen, dat het Residentie-orkest onder leiding van Bernard Haitink zal geven in het groot-auditorium van de wereldten toonstelling en zal aanwezig zijn bij de militaire taptoe op de Esplanade. Eerste moeilijkheden bij „sprekershoek" in Zeist De sinds kort op initiatief van de heer W. van Oosten in het Walkart- park te Zeist geopende z.g. vrije tri bune, naar het voorbeeld van de sprekershoek in het Londense Hyde Park, heeft reeds de eerste moeilijk heden veroorzaakt. Dit werd het geval toen een gees teszieke dame uit de Willem Arnts- hoeve in Den Dolder, toegang kreeg tot de microfoon en aan het adres van een vrouwelijk raadslid een aantal beschuldigingen uitte van be drog. Deze zou n.l. als lid van het organiserende comité voor tochten met Ouden van Dagen willekeurig hebben gehandeld. Deze beschuldigingen, die door middel van radio-journaaluitzendin gen verder werden verspreid, mis sen, zoals is gebleken, alle grond. Dat dergelijke beschuldigingen voor de microfoon van de Zeister Vrije Tribune konden worden geuit, moet geweten worden aan het feit dat de heer v. Oosten niet van te voren in zage had gevraagd van hetgeen de sprekers wilden zeggen en er ook niet voldoende bij heeft stilgestaan wie hij gelegenheid gaf om voor de microfoon te verschijnen. ZeCf frinden andand& zetfMndei Door de ongunstige weersomstandigheden is het koren in vele delen van ons land platgeslagen. De zelfblnder staat nu werkeloos op het veld, aangezien deze machine alleen .staand" koren kan maaien. De boeren hanteren nu weer sikkels. Foto: de oogst in de Betuwe; de hand kracht heeft het weer van de techniek overgenomen. Vrijgezellen-symbool aan de haal Op 27 maart 1954 hebben de Delftse studenten een haan aangeboden aan de gemeente Grevenbicht en aan de voorzitter van het vrijgezellencon- je hebt er met één de smaak van te pakken! In de toasted Princeton komen de aromavolle Burley-tabakken geheel tot hun recht MOTORRIJDER VERONGELUKT Bij een poging om een auto te passeren is maandagavond op de Marathonweg te Rotterdam de 25- jarige monteur R. Heidgen uit de Adrien Milderstraat met zijn motor fiets verongelukt. Het schijnt dat de man met een zwaaiende arm een teken heeft wil len geven aan de chauffeur van de auto, doch daarbij de juiste richting verloor, tegen een stoeprand is ge reden, waardoor hij slipte. Met het hoofd is hij tegen een lichtmast ge botst, hetgeen hem het leven kostte. Het is mogelijk dat de automobilist de gevolgen van het ongeval niet heeft gezien. Hij wordt verzocht zich voor het geven van inlichtingen te wenden tot het politiebureau Sande- lingplein te Rotterdam. Maag, diaag en met een (aag Onder zeer grote belangstelling zijn zaterdag in Winsem kampioenswedstrijden polsstokspringen gehouden, georganiseerd door de Friese bond van vogelwachters. We zien op de bijgaande foto een der deelnemers, R. Jonge ma uit Dronrijp, tijdens de sprong. Slager liet niet zomaar inbreken Slager A. de Graaf in de Beekstraat te Apeldoorn werd wakker van ge stommel beneden. Hij opende zijn slaapkamerraam en zag een inbreker zijn huis uitkomen. Onmiddellijk bel de hij de politie, schoot zijn colbert jasje over zijn pyama heen aan en rende de straat op. De Graaf volgde zijn late bezoeker tot op de Stationsstraat waar hij de inmiddels aangekomen politie op de inbreker wees. De onverlaat, de 23- jarige Apeldoornse koopman J. R., werd in hechtenis genomen. Uit de winkel had de man een worst en spek gestolen. Ook werden vier portemonnaies, met een totale inhoud van 100 gulden, op hem ge vonden. 104-jarige in Friesland Op vrijdag 22 augustus wordt, in een bejaardenhuis te Oudeschoot, Frieslands oudste inwoonster, mevr. Eva van der Meer, 104 jaar. Zij ver keert thans in een vrij goede gezond heid, in tegenstelling tot vorig jaar toen zij tijdens haar verjaardag zeer ziek was. Het gezichtsvermogen van de oude dame is slecht en haar ge heugen heeft aan scherpte verloren. Zij gebruikt haar maaltijden op haar kamer op de eerste verdieping en komt alleen 's zondags naar beneden. Bij mooi weer wandelt ze af en toe eens in de tuin en rust dan uit in de koepel die zij indertijd aan het tehuis, de Julia- Jan Woutersstichting heeft geschonken. Mej. van der Meer is in Drachten geboren. Haar verjaardagsfeest zal in intieme kring worden gevierd. In Scheveningen is een heilbot aangevoerd met een gewicht van 175 pond. Hij bracht by afslag 175 gul den op. gres als symbool van de eeuwige vrijgezel. Sinds die dag stond deze haan op de nok van het gemeente huis. Gisternacht is deze haan gestolen door vrijgezellen uit de naburige ge meente Buchten/Born. Toen de vrij gezellen van Grevenbicht daar lucht van kregen, zijn ze naar Buchten ge gaan en hebben de haan terugge haald. Omstreeks 10 uur gisteravond heeft de voorzitter van net vrijge- zellencongres de haan weer officieel op zijn oude plaats teruggezet. Op 5 september zal het laatste of ficiële repatriantenschip in Rotter dam arriveren. Het is de Waterman uit Tandjong Priok met 750 Indone sische Nederlanders aan boord. Onder deze passagiers bevinden zich 41 zieken 40 Van hen lijden aan t.b.c., één aan Lepra. De medische staf is aangevuld met een longarts. Ongeveer 35.000 Nederlanders zijn nu volgens het vastgestelde versnel de repatriëringsschenia uit Indonesië iu het vaderland teruggekeerd. Naar schatting verblijven nu nog 6500 landgenoten in Indonesië. VAN EEN KOUDE KERMIS THUIS Op de laatste dag van de Zaandam- se kermis hebben inbrekers van de overstelpende drukte in café Lam mes gebruik gemaakt, door via het badkamerraam naar binnen te slui pen en 2100 gulden uit de huiskamer mee te nemen. De heer Lammes was op dat moment druk bezig de dorst van zijn kermisklanten te lessen. Nieuwe voorzitter Produkcschap Groente en Fruit Bij K. B. is benoemd tot voorzit ter van het Produktschap voor Groente en Fruit, de heer D. van Arcken, thans hoofdambtenaar op het ministerie van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening. Met deze benoeming volgt de heer Van Arcken dr ir H. J. Mathot up, die het Pro duktschap gaat verlaten voor een di- recteurspost in het burgerlijke be drijfsleven; naar verluidt wordt hij met ingang van 1 oktober a.s. direc teur van de Coöperatieve Handels vereniging van de N.C.B. te Veghel. De nieuw benoemde voorzitter is thans hoofd van de afdeling docu mentatie van de directie Exportbe vordering van het ministerie van L., V. en Voedselvoorziening. De heer Van Arcken is, na gestu deerd te hebben aan de hogere school voor tropische landbouw, sinds 1942 in openbare dienst toen hij een benoeming aanvaardde bij het toen malige Rijksbureau voor Voedsel voorziening in Oorlogstijd. Later werkte de heer v. Arcken mee aan de organisatie van de Marshallhulp in de land- en tuinbouw. Sinds 1955 is hij lid van de OEES- commissie van plaatsvervangende mi nisters van Landbouw en is voorzit ter van de OEES-werkgroep voor de landbouwpolitiek. In deze functie nam hij deel aan de onderhandelin gen over de instelling van een vrij handelszone. Het programma voor de in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam te hou den tentoonstellingen ziet er voor het a.s. seizoen als volgt uit: Van 812 sept. Herenmodebeurs. Van 2229 sept. Firato: Radio, tele visie en electronica. Van 1018 okt. Gestokene verraadt zijn aanvaller niet De politie in Den Haag speurt naarstig naar de messentrekker, die de 30-jarige Hagenaar D. B. zondag nacht heeft neergestoken. Door voor bijgangers werd B. op het Oranje plein gevonden. Hij zat langs de kant en probeerde op te staan, maar zakte in elkaar. De G.G.D. vervoerde hem naar het ziekenhuis Zuidwal, waar een grote steekwond in de linkerzij werd ge constateerd. Na behandeling onder vroeg de politie de man naar de da der. D. B. weigerde echter hardnek kig de naam van zijn aanvaller te noemen. De beoordeling van de nationale inzendingen op de Wereldtentoon stelling 1958 te Brussel heeft voor de landbouwinzending van de Ne derlandse afdeling goede resultaten opgeleverd. Niet alleen is de hoogste onderscheiding, de „Grand Prix" toegekend, maar bovendien zijn drie gouden en twee zilveren medailles toegewezen. De „Grand Prix" is toe gewezen aan het landbouwpaviljoen als geheel, terwijl de gouden en zil veren medailles zijn bestemd voor onderdelen van de inzending, het wetenschappelijk onderzoek met be trekking tot de Nederlandse aard appelen en de cultuurtechniek. Deze inzendingen staan onder aus piciën van de stichtingen voor poot- aardappelpropaganda en consumptie- aardappelpropaganda en van de cul tuurtechnische dienst, de N.V. Gront- mij en de Nederlandse Heidemaat schappij. Inmiddels heeft de jury voor de afzonderlijke beoordeling van de landbouwinzendingen (levende have) van de deelnemende landen haar ar beid voltooid. De uitslag hiervan is nog niet bekendgemaakt. Voedig en Hygiëne, (ter gelegenheid van het 100-jarige bestaan van de Keuringsdienst van Waren). Van 1720 november, de damesconfectie- beurs. Van 710 december, de sport- vakbeurs. Voor 1959 is het programma ook reeds vastgesteld. De voornaamste hervan zijn de werkelijke R.A.I.-ten- toonstellingen. Van 6—15 februari komen de vrachtauto's onder de schijnwerper van de publieke belang stelling en van 26 febr. t/m 8 maart komen de motorrijwielen, de brom fietsen en de scooters aan de beurt. De verdere exposities voor het vol gende voorjaar zijn: Van 1215 januari De Horecavak beurs. Van 58 januari de souvenir- vakbeurs. Van 2630 januari de Textielvakbeurs. Van 2b febr. t/m 8 maart „Camping" '59. Van 1625 maart de huishoudbeurs. Van 2128 april, de verpakkingsbeurs. Eén in levensgevaar Vier leden van een kaartklubje te Tilburg stonden gisternacht op straat met elkaar te praten, toen een grote personenauto slingerend de straat, het Lijnsheike, uit kwam rijden. De vier mannen konden de zwaaiende auto onmogelijk ontwijken en wer den aangereden. Twee werden er te gen de grond gesmakt, de derde ge schept. De 69-jarige H. V. werd acht meter meegesleurd. Hij is zwaar ge wond nar het ziekenhuis vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. De eigenaar van het café waarin de Tilburgse bestuurder van de auto, Van der M.. zich een stuk in zijn kraag gedronken had, had nog ge tracht het contactsleuteltje van de automobilist te bemachtigen. Van der M. beet hem toe, dat hij zich met zijn eigen zaken moest bemoeien en begon zijn waanzinnige rit. De man is ingerekend en zal zich voor de of ficier van justitie moeten verant woorden. Een jaar ontnemen van de rijbevoegdheid en een flinke boete zit er wel in.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5