WEE r Zilveren jubileum van Pater Monfortanen aan de Haagscbe Schouw GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 19 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 van de paters. Pastoor A. v. HeuSden uit Egmond, die jaren kapelaan was geweest van de parochie en na het overlijden van pastoor Bonsel gedu rende negen maanden als deservitor de pastoorsfunctie had waargenomen, wenste in zijn predikatie de paro chianen geluk met dit feest en wees erop hoe God de mensen aan deze paters heeft toevertrouwd voor hun geestelijke belangen. Hiervoor is het nodig dat wij ook altijd de leiding van de geestelijkheid volgen. En nu hier Montfortaanse paters zijn, de Maria-paters, nu moeten wij hen ook speciaal volgen in hun liefde tot Maria. Benoemingen Leidse Univer Jteii Bij K. B. van 7 augustus 1958 is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt aanvaarden zal, benoemd tot lector in de faculteit der wis- en Met dankbaarheid en vreugde vier de de parochie van de Haagse Schouw het feit, dat 25 jaar geleden de eerste paters Montfortanen zich aldaar ves tigden en in de houten noodkerk de grondslagen legden van wat nu uit gegroeid is tot een parochie met een permanente stenen kerkgebouw. Er is in die 25 jaar veel gebeurd. Er is een eenheid gegroeid tussen mensen uit drie verschillende gemeentener is een gemeenschapszin gegroeid, die vooral nu zo belangrijk is, nu men sen apart niets meer kunnen berei ken en alles afhankelijk is van sa menwerking en bundeling van krach ten. De oudere mensen haalden weer verhalen op van die eerste tijden; over pater Fransen en zijn knapen koor, over pater Fridrichs en zijn be kende kerstversieringen. Een van die zangertjes van toen leidt nu het man nenkoor en op het priesterkoor dient nu het zoontje van een van de eerste misdienaars. De viering Uiteraard heeft een dergelijk feest een overwegend kerkelijk en litur gisch karakter. Vrijdagavond werd het feest geopend met een plechtig Lof, waarbij de pastoors uit de om liggende parochies genodigd waren. De hoogeerwaarde heer W. Haring, deken van Leiden, celebreerde het Lof, hierbij geassisteerd door de zeer- eerwaarde heren pastoors P. Braak uit Sassenheim en H. Jansen uit Wassenaar. Pastoor A. v. Schalen o.f.m. hield de feestpredikatie, waar in hij sprak over de grote rijkdom, die de Kerk, waarvan iedere paro chie een harmonisch geordend deel is, ons mensen weet te bieden. Pater C. Holthuizen s.m.m., oud pastoor van de parochie, droeg zater dagavond een plechtige avondmis op met assistentie van de zeereerwaar- de heren rectoren Vester en Drost uit Leiden. Rector Holthuizen, neef van de celebrant, hield 'n prachtige predikatie over de ontmoeting met God, een ontmoeting, die niet alleen een voorbijgaan is, waarna alles op houdt, maar een persoonlijk en blij vend contact, een gesprek als van twee die elkaar begrijpen. De grote dag Het hoogtepunt van de feestviering was de zondag. De kerk was schit terend en met veel gevoel voor goede smaak versierd door de heer Th. G. den Hollander uit Voorschoten. Om half 10 droeg de hoogeerwaarde pa ter M. Goldstein, provinciaal van de paters Montfortanen, de plechtige Hoogmis op. De assistenten waren pater P. Fransen s.m.m. die als eer ste kapelaan van de parochie, toen nog rectoraat, de moeilijkheden van de eerste jaren had meegemaakt, en pater J. Spobeck, de tegenwoordige kapelaan. Pastoor G. de Greeve hield de feestpredikatie, waarin hij zei, dat wat er bereikt was, niet moet worden toegeschreven aan het werk van de paters, maar van de mensen zelf. Een parochie bestaat immers niet uit pastoor en kapelaans, maar uit een gemeenschap van mensen, die samenwerken om iets moois te be reiken, die samen hun einddoel na streven. En nu we na 25 jaar iets moois hebben opgebouwd, een stuk christendom, waar geloof leeft (wat veel meer waard is dan het nieuwe kerkgebouw) nu moeten we ook naar de toekomst kijken en dit mooie ver der ontwikkelen en doorgeven aan onze kinderen. Het zangkoor zong o.l.v. de heer P. Schrama de mis: „Sponsa Christi" van Hendrik Andriessen. Aan het or gel de heer A. v. d. Hulst. Wat ons deze dagen vooral opviel was, dat hier echt religieus gezongen wordt. Dit was geen concert, maar een eer biedig zeggen van de teksten. We hoorden zowel klassieke polyphonie als moderne muziek en we vonden het bewijs, dat ook in de kleinste parochies en met weinig materiaal volkomen verantwoorde muziek kan gebracht worden, zowel in de keuze der stukken als in de uitvoering. Receptie Na de hoogmis kwamen vele pa rochianen naar de pastorie, om de paters, die op het bordes voor het klooster stonden, te feliciteren met dit jubileum. De heer L. v. d. Berg wenste na mens de parochie de paters geluk met dit jubileum en bood het paro chiegeschenk aan, nl. een nieuwe ra dio en bovendien nog de gebruike lijke enveloppe met inhoud. Koster J. Schrama had zich verdekt opge steld met het kostbare instrument in zijn handen, maar nu kwam hij naar voren om het te overhandigen. En toen hij toch eenmaal vooraan stond vond de pastoor, dat hij daar maar even moest blijven staan. En in het dankwoord van de pastoor werd tevens bekendge maakt, dat het onze H. Vader de Paus behaagd had de. onderschei ding Pro Ecclesia 'et Pontifice toe toe te kennen aan de heer J Schrama, voor de trouwe diensten die hij in de achter ons liggende tijd gepresteerd heeft voor de pa rochie. Trouwe diensten is een stereotype uitdrukking, die het bij onderschei dingen nog steeds goed doet, maar als iemand altijd in alle missen aan wezig is als koster en ook in ieder i_ r 7n r„ Lof, en als hij altijd op zijn post staat '-f- v'm" "In natuurkunde aan de Leidse Univer siteit: Dr. J. J. A. van Iersel, tot dus verre wetenschappelijk hoofdambte naar met onderwijsopdracht aan het Zoölogisch Laboratorium van de Leidse universiteit. Bij K. B. van 7 augustus 1958 is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt aanvaarden zal benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidse Universiteit: Dr. H. R. van der Vaart, om onderwijs te ge ven in de theoretische biologie. Bij K. B. van 4 augustus 1958 is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt aanvaarden zal, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Leidse Universiteit Dr. J. A. A. van Doorn, tot dusverre directeur van het Instituut voor Sociaal On derzoek van het Nederlandse Volk. Bij K. B. van 7 augustus 1958 is met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden benoemd tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidse Univer siteit Dr. A. Brouwer om onderwijs te geven in de paleontologie. Dr. Brouwer was tot dusverre weten schappelijk hoofdambtenaar A met onderwijsopdracht aan het Geolo gisch Instituut van de Leidse Univer siteit. Gaat de club naar' Griekenland? LIMETZ, 14 augustus. Het hoogtepunt van de dag was gisteren wel de viering van het zil veren huwelijksfeest van Dolf Del- prado, de zwarte troubadour en kok van de Club de Limetz. Het feest vond plaats aan tafel, 's avonds na afloop van een excursie naar het kasteel van Gisors. De ochtend was gevuld met repetities. Er werd gezongen en gedanst. De klanten van de slager aan de over kant van de pastorie rekten hun nek ken om een glimp op te vangen van de club, die zo ijverig en luidruchtig bezig was. Het was hun evenwel niet vergund ook maar iets op te vangen van de voorbereidingen. Want het zingen geschiedde binnen en ondanks het schreeuwende gebrek aan ruimte in des pastoors salon, vond gedwon gen door regenbuien ook het dan sen binnen plaats. Zo kwamen de omstandigheden ten goede aan de „geheimhouding" van 't programma. De vrolijke muziek en de stemmen van zoveel jonge mensen werden aanleiding tot een bijzonder aardige ontmoeting. Een omroepster van de Griekse nationale radioomroep, Mme Spiliotopoulos, toonde zich vol Inte resse voor de „Club de Limetz". Ze deed het voorstel om, na correspon dentie met de Griekse jeugd, het vol gend jaar een Grieks dorp te komen bezoeken. Een mooi voorstel, dat echter door geldgebrek wel nooit in vervulling zal gaan. Het schoonmaken van de kerk heeft inmddels zijn bekroning ge vonden in de Grote beurt, die de beide „muziektechnici", Jan Doove en Peter Boerman het orgel (lees: harmonium) hebben gegeven. Ze hebben het helemaal uit eikaar ge gooid en hadden het alweer voor ge bruik gereed, toen de groep, die een excursie had gemaakt naar het kas teel van Gisors, na een paar uur weer thuiskwam. Evenals het kasteel te Petit An- delys is ook het kasteel van Gisors een van de vele langs Seine en Epte een van de burchten geweest, die de Normandiërs in de twaalfde eeuw bouwden om zich te kunnen verzetten tegen de koningen van Frankrijk. Het enorme gebouw met kerkers, wallen en onderkomens werd in een jaar gebouwd en er was enige tijd later precies één jaar nodig om het door een belegering tot overgave te dwingen. Vooral de gevangenis van het fort heeft indruk gemaakt op de bezoe kers. Het was het verblijf voor edelen, die doorgaans om politieke redenen enige tijd moesten ver dwijnen. Soms verdwenen ze ook helemaal en de manier waarop kun nen we nauwelijks wreder noemen dan die waarop men tegenwoordig politieke rivalen pleegt uit te scha kelen. Achter de tafel, die voor 't avond maal bijzonder feestelijk gedekt was, wachtte een versierde stoel, waarop Dolf Delprado zo uit de keuken werd neergezet en overladen met bloemen. Men zong een meerstemmig „Hij leve lang' en Franz van Ray sprak 'n korte gelukwens namens de Club. Op een dansavondje in het buur- plaatsje Giverny werd in de avond uren de viering nog enige tijd voort gezet. Hier bood de Vader van de Leidse agenda WOENSDAG. 20 AUGUSTUS I Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. I Aandeelhoudersverg. N.V. Kon Ned. Fabriek van wollen dekens v.h. >f, en als hij altijd op zijn pusi siaat i T..rir» en altijd bereid is als er iets voor de| den Vergulden Turk kerk gedaan moet worden, dan kan men toch wel van trouwe diensten APOTHEKEN. spreken, Om 4 uur werd het feest besloten met een plechtig danklof, dat gece lebreerd werd door de zeereerwaar- de pater H. Seystermans, de tegen woordige overste van het klooster De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Club, Joop Koevoets, wiens onver moeid werken hier iedereen bewon dering afdwingt, de feesteling een fles wijn aan. Dolf accepteerde het cadeautje met graagte maar dan na dat alle aanwezigen hun naam op het etiket hadden geschreven. De feeste-j ling was van alle jubel een klein' beetje „ondersteboven". De vermoeidheid door werk, ont spanning, feesten en de ongewone levensomstandigheden beginnen lang- zaam-aan sporen te tekenen op het gezicht van de club. Maar nog is het hoogtepunt van het verblijf niet ge komen. De grote dag is morgen. Dan wordt er de „messe Hollandaise'' gezongen en is er de grote optocht. Tot slot van de dag is er in de feesttent, die nu eindelijk is opgetrokkei nabij de nieuwe school, 'n Nederlands-Franse „séance", waarna het gemeentebe stuur de Club de Limetz een glas champagne zal aanbieden. Over 't verloop van die dag hopen we morgen meer te vertellen. Burgerlijke Stand Geboren: Grietje dr van W. Kiemel en T. van der Veen; Susanna Maria Christina Lijdia Klara dr van A. J. van Essen en K. Colla; Bernardus Jacobus Maria zn van C. T. Witte- man en J. J. Borst; Margaretha Eli sabeth dr van L. C. Peute en A. L. van Dijk; Paulus zn van P. Laman en E. Kooreman; Patricia dr van J. Smit en H. van Noord: Christiaan zn van J. Brocaar en C. Mijnders; Alfred zn van M. Weeda en N. J. Schellingerhout; Trijntje Aria dr van H. van Beelen en J. Varkevisser; Peter Paul zn van A. P. Maassen en B. G. van Haeften; Gerard Jacobus zn van G. D. Verhoog en C. Arbouw; Karin dr van P. Horst en A. C. M. van Rijn; Eleonora Elisabeth dr van P. Ilartevelt en B. I. M. Roozen; Hendrikus zn van H. Gordijn en A. J. Stigter; Willem Joost zn van W. J. de Vries en '3. W. C. M. de Lange. Gehuwd- W. Kooreman en J. de Bes; A. Briër en G. J. B. Crama; C. Sommeling en C. Boot; A. Levarht en H. P. Devilee; P. M. W. van Loe en C. M. Warmerdam; H. van Put ten en J. C. de Vroome; T. M. A. den Hollander en J. M. Verberg. Overleden: W. F. Stouten 69 jr man; G. A. Beurse 70 jr man; H. J. Smeenk 72 jr man; P. van Duijven bode 65 jr echtgenote van M. Ouwe hand. ZWEMMEN DE KANAAL-RACE IS AANSTAANDE Er heerst weer opwinding in het kleine Margate, het vriendelijke bad plaatsje aan de Engelse zuidwestkust Negenentwintig zwemmers en zwem- WEET U HET OOK NIET Vraag J. A. v. H. Kunt u mij de vergunningspapieren van de ge inlichtingen verstrekken over diplo ma's enz. om een patates friteskraam te openen op vaste stand? Antwoord: U hebt hiervoor ceen papieren nodig, behalve natuurlijk sters uit 15 landen zijn naar Kent getrokken om te trainen voor de ze vende Kanaal-race, die in de nacht van donderdag op vrijdag wordt ge houden. Eén van de 18 niet-Britten is de 20-jarige Stina Free uit Bergen op Zoom, de enige Nederlandse deel neemster aan deze lange afstand wedstrijd. Om een uur m de nacht zullen de gegadigden naar de vorstelijke prij zen de strijd gaat om maar liefst 1900 Engelse ponden, dat is ongeveer 20.000 gldbij kaap Gris Nez aan de Franse kust in zee gaan. He melsbreed is de afstand van kaap Gris Nez naar Dover ongeveer 33 km. doch de zeestromingen, de wind en het getij maken dat de zwemmers vele kilometers meer moeten afleg gen. Toen men Ad Vriens, de trainer van de blonde Stina Free vroeg, wat hij dacht van de kansen van zijn pu pil, antwoordde hij met de woorden die de Britse Brenda Fisher heeft gesproken nadat zij in 1951 het re cord voor dames had verbeterd: .„een Kanaalrace bestaat voor 30 procent uit zwemmen, voor 40 pet. uit „navi gatie" en voor zeker 30 procent uit geluk GEVESTIGD: W. Boltendal en fam., landarbeider. Franchimontlaan 29; H. M. J. Dazert en fam.. apotheker, Vijf Meiplein 136; A. van Wijk en fam,. kantoorbediende, Gerrit Kastelnstraat 90; J. J. H. Kuij- pers en fam., techn. ambtenaar, Oppen- heimstraat 83; M. van der Meulen geb. Van der Schaaf en fam.. Burggraven- laan 41; J. D. Verschoor en fam., jur. adviseur uitgeverij. Moddermanstraat 67; A. C. G Staas geb. Sluijsmans. Ti- boel Siegenbeekstr. 28; N, A. E. Zwart Apothekersdijk 37; P. E, M. Meershoek, Franchimontlaan 45; M P. M. Arends geb. Van Zoxsel, Moddermanstraat 57; G Wendt, verpleegster. Acaciastraat 6; I H. B. Wijtenburg. Thorbeckestraat 46; E W. Bohnsak. verpleegster. Fagel- straat 15; G. Verkerk. tandaVts-assisten- te, Marislaan 5; M. E. Kronenberg, as sistent R.U., Breestraat 135a; M Bos. leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. van der Meer, leerl.-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. Lodder, leerling verpleegster, Rijnsburgerweg 10; V. P. Dekker, leerling-verpleegster. Rijnsbur- Een Leidse Jeanne d'Arc en een kerkdienst met hoorngeschal Maroeuil, 17 augustus. De Club de Limetz heeft Limetz verlaten om in Maroeuil, Camblain '1 Abbé en Gouy (bij Arras) of 1' Abbé en Gouy (bij Arras of Atrecht) waar pastoor Van Velzen curé is, wat luister te gaan bijzetten aan de ..kermesse", de fancy fair, die bij gelegenheid van het patroonsfeest van Sint-Rochus ten bate van de kerk-restauratie in Gouy gehouden worden. Daarvoor is het programma, waar mee men in Limetz zoveel succes heeft gehad, uitstekend bruikbaar gebleken. De Hollandse jongens en meisjes waren nauwelijks helemaal ingebur gerd in Limetz, toen reeds het sein voor vertrek naar het noorden werd gegeven. Hoe groot de verbonden heid was met de inwoners van Li metz, moge blijken uit de bloemen, die gebracht werden bij het vertrek van de bus. Het was, ondanks het taalverschil, een sterke band, die Fransen en Nederlanders bond. Uit genodigd op de koffie bij een van de families, waar*een aantal van de meisjes onderdak hadden gevonden, vertelde een van de jongens, dat zijn verloofde, die zojuist vingt-quatre (24) lentes had gemaakt, quatre- vjngts (80) jaar oud was. Er werd gelachen, maar de fout was te be grijpen en te vergeven. De primitieve toestanden golden de laatste dagen al ais normaal, ook al was er na die tijd alleen nog maar kaas en chocoladehagelslag als broodbelegging, daar de katten het corned-beaf hadden gestolen. De regen, die langzamerhand was afgenomen tot „hier en daar een buitje", liet vrijdagmorgen gelukkig helemaal verstek gaan. Zelfs scheen de zon, waardoor de grote dag voor de Club en voor Limetz een bijzonder feestelijk karakter droeg. De kerk was eivol, toen 's morgens om 11 uur de H. Mis een aanvang nam. Het „corps de chasse", uit Gi sors, dat ook het vorig jaar zijn aan deel had in de kerkelijke viering van het feest, blies ook nu weer zijn kla terende en dan weer weemoedige muziek. De clubleden, die de vaste en wisselende gezangen op zich ge nomen hadden, brachten na afloop van de H. Mis Valerius' „Komt nu met zang" ten gehore. Vakantiegangers en dorpelingen, die op het kerkplein nog wat na praatten, complimenteerden de Ne derlandse jongens en meisjes met wat zij een succes noemden. Het op treden in de kerk deed des middags alle inwoners van het dorpje de straat optrekken om de doortocht van Jeanne d'Arc bij te wonen. In de stoet, die voorafgegaan werd door de kinderen van de lagere school, al leraardigst gecostumeerd en versierd reed Coby van Zandwijk als Jeanne d'Arc, vergezeld dooi Kees Slewe, de chauffeur, die zoals Joop Koevoets het uitdrukte „tussen de paarden is grootgebracht" als page. Voor herr was het bijna een marteling, dat er een oud mannetje (dat graag ge fotografeerd wilde worden) ondanks alle protesten, ian de teugels bleef hangen. Zelfs als het paard om on verklaarbare reden ineens meer haast kreeg, had dat geen uitwerking op het hardnekkige boertje, dat scheen te geloven aan de macht van het boze oog. Bij het monument voor de gevalle nen werd een krans gelegd door Wil van Doorn en Nel van der Zwet, die als hofdames deel uitmaakten van Jeanne s gevolg. Het was een korte plechtigheid, die besloten werd met het zingen van de Marseillaise. Bijna alle dorpelingen kwamen 's avonds bijeen in de grote tent, die was opgezet op het kermisterrein. Afwisselend door Hollandse en Fran se jongelui werd daar een program ma gegeven van zang. voordracht, dansjes en pantomine. Dat een en ander moest gebeuren op een minia tuurtoneeltje, waarover bovendien de kabels van het licht gespannen waren, maakten de omstandigheden, waaronder de opvoering plaats vond wel erg moeilijk. Het zingen evenwel bleek er het minst onder geleden te hebben want er werd, afgezien van de acoustiek „beter gezongen dan op de beste repetitie", om te spreken met diri gent Franz van Ray. Na afloop van de séance bood het gemeentebestuur van Limetz de club een nachtelijke verversing aan. waar na het nog gemakkelijker genieten was van de welverdiende rust. Nadat zaterdagmorgen de bus was geladen en alles op en rond de pas torie in de oude, vertrouwde staat was terruggebracht, zette de Club de Limetz tegen drie uur koers naar Maroeuil. dat 210 kilometer dichter gelegen is in de richting van Neder land. Maar hoewel hier in het grens gebied een duidelijke Vlaamse in vloed merkbaar is, is het nog steeds Frankrijk: een land waarvan je gaat houden Over het verblijf in Maroeuil een volgende keer meer. BIOSCOPEN Casino: „In iedere straat 'n bruidje" alle leeftijden. (Matinée: „Dik Trom", alle leeftij den). Lido: „Opoe in het mannenbad" alle leeftijden. Luxor: „Song en Jazz Festival", alle leeftijden. Trianon: „Afrikaanse leeuw", alle leeftijden. Rex: meente. U moogt dan uitsluitend patates frites verkopen, niets andere, want dan hebt u wel papieren nodig. Vraagt u daarover even inlichtingen aan de Kamer van Koophandel in Leiden. Vraag M. te N. Een meisje dat werkt in de huishouding en bij de aanvang der werkzaamheden niets heeft geregeld betreffende vakantie en -toeslag, heeft dat recht op va kantie en toeslag? Antwoord: u kunt de zaak ook an ders stellen, door de werkgever aansprakelijk te stellen voor het niet opmaken van een werkovereenkomst, dat was wel niet verplicht, maar wel reëler, omdat uit uw vraag blijkt, dat wel u, maar niet het meisje met 2olets op de hoogte is (geweest). Wettelijk heeft het kind nu geen natuurlijk wel. U geen vakantie ont recht, moreel wilt haar toch houden? Hoe gerweg 10; S. van Ees, leerl.-verpleeg- ster, Rijnsburgerweg 10; T. J. de Boer, leerl.-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; Dekker, leerl.-verpieegster. Rijnsbur gerweg 10; A. E. Sijpestijn, leerl.-ver pieegster, Rijnsburgerweg 10; C. de Rfj- leerl.-verpleegster, Rijnsburgerweg J. M. Bezuijen, leerl.-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; L. Kemperman, leerl.-verpieegster, Rijnsburgerweg 10; Kemperman. leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. B. Romkema, leerL-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; B. R. Weijerman. leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. H. D. van Eijs- bergen, leerling-verpleegster Rijnsbur gerweg 10; M. E A. Groot Wesseldijk, leerl.-verpieegster. Rijnsburgerweg C F. W. Menig, leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A Ma C. Altepost. Jan van Houtkade 36; E. M. Wester- veld rondleldster museum, Haarlemmer weg 57a; C. C. van der Giessen, maat schappelijk werkster, Nachtegaallaan 15; T. F. Wildschut, Gasstraat 30; I. H. Kroes, leerl.-verpieegster, Rijnsburger weg 10; C. H. de Jong, stations-assis tent, Willem de Zwijgerlaan 95; P. S. Jochem, leerl.-verpieegster. Rijnsburger weg 10; C. P. M Meerpoel. handelaar in naaimachines. Hooigracht 58; B. H. Rozema, leerl.-verpieegster. Rijnsbur gerweg 10; H. J. van der Put, leerling verpleegster, Rijnsburgerweg 10; C. E. M. Driessen, hulp in de huishouding, Hoge Morsweg 94. VERTROKKEN: J. van Dissel en fam., van Aloëlaan 57 naar Leiderdorp, Achthovenerweg 16b; J. C. Brouwer en fam., van Knelp- pelhoutstraat 6 naar Voorschoten. Leid- seweg 299; N. M. Swaak en fam., van Apothekersdijk 24 naar Leiderdorp, W. de Zw-gerlaan 40; C. J. Nellssen en fam. van Rijnsburgerweg 179 naar Oegstgeest. Karei Doormanlaan 64; L. Robbers geb. Verboog en fam., van Morsweg 132a naar Oegstgeest, Grunerielaan 33; E. E. Berger geb Hornung en fam., van Ka- naalweg 104 naar Ned. Nieuw-Guinea; J F. van Nes en fam., van Morssingel 11 naar Alblasserdam, Vijverhof 11; W. F. A. Vermaak en fam., van Hugo de Vriesstraat 37 naar Woerden. Jan Steen- straat 80; F. van der Tuijn en fam,. van Veilingkade 5 Onaar Eindhoven, Ant Morostraat 7; M. J Wijsman en fam.. an Vijf Meilaan 111 naar Delft. Boeroe- straat 18; C. S. Lau en fam.. van Haar lemmerstraat 211 naar Amsterdam, Oude Waal 8a huis; R. F. Roodenburg en fa milie, van Hogewoerd 126 naar Den Helder, Duinroosstraat 134; A Wu Chih Tseng geb Schillemans en fam.. van Hoefstraat 39 naar Maastricht. Wolfstr. 26; J de Nie. van Kort Rapenburg 19 naar Vught. Lunettenlaan 501; W F. T. Mathon, van Rapenburg 52a naar Den Haag. Ruychrocklaan 125; M. Bax geb. Meijer, van J. van Stolbcrghof no. 49 naar Delft, Willem Hooftstraat 9; H P. A. Rijsbergen, van Nieuwe Rijn 92a naar Den Haag. Kanaalweg 45; S H Rauws, van Rijnsburgerweg 10 naar Wassenaar. Rijksstraatweg 767; H Ben- nink, van Witte Singel 27 naar Den Haag, Rhenenstraat 171; C. de Vreugd geb. Hartevelt, van v. d. Waalsstraat 64 naar Katwijk, Bestevaerweg 26: J. C, de Ridder, van De Sitterlaan 112 naar Haarlemmermeer, Hoofdweg 627! J. Ockeloen, van Lorentzkade 52 naar Delft. Ruivenstraat 13; J Spaargaren, van Lijsterstraat 4 naar Nederlands Nieuw-Guinea; W. Kooij. van Noord einde 2a naar Wassenaar. Zljdeweg 54; A. van der Vliet, van Hoge Rijndijk 99a naar Den Helder, Nleuweweg 3; P. J. Mens, van Breclerostraat 32 naar Haar lem, Veenbergplein 2; A. P. Langedijk, van Rijnsburgerweg 10 naar Vlissingen. Koudekerkseweg 78; A. L. J. van de Mortel, van Merelstraat 8 naar Rotter dam. Gordelweg 103c; T. A, M. van de Berg geb. Buis, van Herengracht 54 naar Zoeterwoude, Schenkelweg 75; J. C. Ladan, van Hoflaan 38 naar Haar lemmermeer, Kruisweg 369; J, W A. van der Steur, van Burggravenlaan 100 naar Den Haag. Laakkade 80; J. J Dek ker, van Amallastraat 19 naar Oegst geest. Terweeweg 42; J. H. A, M. Huijs- kes, van Roodborststraat 28 naar Groen- lo, Lepelstraat 20; R. C. Verdonk, van Vinkenstraat 4 naar Haarlem, H. Schnft- straat 154 I; P. M. van Berkel geboren Verhoeven, van Kruisstraat 15 naar Utrecht, A. van Zwletenstraat 154 I; A. van Soest, van Blansjaarpoort 17 naar Den Haag, Frederikstraat 89e; J. de Lange, van Roodborststraat 49 naar Schiedam. Wtllemskade 43a II; A. de Geus. van Morsssingel 8 naar Voorscho ten. Pauwenstraat 18; L. J. v. d. Kroft, van Stuwstraat 3 naar Vaals, Pr. Bern- hardstraat 39; J. H. Heeres, van B. Roo- zenboomstraat 39 naar Zuidhorn, Lan- Vraag P. braaksel vlekken costuum? Antwoord: met een sop van syn thetisch wasmiddel. Goed naspoelen. Vraag abonnee Ik werk drie hele en 3 halve dagen in de huishouding. Heb ik recht op vakantie en vakan tiegeld? Zo neen, waarom niet? Antwoord: Huishoudelijk perso neel heeft geen enkel recht, als dit niet is bedongen bij de aanvang der betrekking. Nu weten wij natuurlijk niet, of u werkster bent. of dat u als dienstmeisje werkt bij één werk geefster, dat blijkt niet uit uw brief. Bent u dienstmeisje, dan dient u er voor te zorgen, dat de arbeidsvoor waarden worden vastgelegd. Een werkster, die dan hier en dan daar werkt, heeft het niet zo eenvoudig, want voor een halve dag ergens werken (per week) maakt men nu eenmaal niet zoveel rompslomp. Dienstmeisjes dienen echter zwart op wit laten vastleggen niet alleen hun loon en eventueel overeenge komen verhogingen, maar ook aan vang en einde werktijden, vakantie en/of vakantiegeld, vrije tijd. Deze overeenkomst moet dan in tweevoud getekend worden door heide partijen, dus door werkgever en werkneemster en ieder houdt een exemplaar. Vraag J. V. Wie is de dealer van Wolf's elektrisch gereedschap? Antwoord: de vertegenwoordiger hier te lande van de Wolf Electric Tools Ltd uit Londen is de firma A. Helders Zonen te Rotterdam, Cool- haven 200. Vraag G. L. Iemand heeft staatspensioen, wat mag deze per soon bijverdienen voordat daar be lasting van betaald moet worden? Antwoord: indien die „iemand" ongehuwd is en dat zullen wij maar aannemen dan valt hij in groep II, omdat hij 65 jaar is Als al zijn be rekende inkomsten meer bedragen dan 2199 dan betaalt hij belas ting. Hij heefl natuurlijk recht op verwervingskosten ten bedrage van 100.— als hij niet kan aantonen, dat er meer kosten aan dat beroep rijn verbonden. Vraag L. F. Hoe ver zakt een bak van plaatijzer, lang 6 meter, breed 2 meter 20 en hoog V» meter en zwaar 400 kg in de diepte? En hoeveel kan zo'n bak dragen aan gewicht? Marktberichten LEIDEN. 19 uag. Vette Varkens. Aanvoer: 218 stuks. Notering per kg.: zware varkens f 1.78f 1.85, lichte arkens 1.87ƒ1.91, slagers var kens 1.901.93, zeugen f 1.60 1.67. Handel in de aanvang vlug, enkele goede soorten boven notering. Afloop minder. ROTTERDAM. 19 augustus. Vee. Aanvoer 2706; Weektotaal 4483; 425 vette koeien; 786 gebruiksvee; 250 vette kalveren; 312 -raskalveren; 222 nuchtere kalveren: 92 varkens; 63 biggen; 99 paarden; 54 varkens; 430 schapen en lammeren; 33 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00 3.30, 2e kw. 2.80—2.95, 3e kw. 2.60— 2.70; vette kalveren le kw. 2.953.10, 2e kw. 2.60—2.90, 3e kw. 2.10—2.00; graskalveren le kw. 500, 2e kw. 450, 3r kw. 350; nuchtere kalveren le kw. 83, 2e kw. 73, 3e kw. 03; biggen le kw. 60, 2e kw. 45. 3e kw. 40; slacht- paarden le kw. 240, 2e kw. 210, 3e kw. 200; varkens le kw. 485, 2e kw. 385, 3e kw. 300; schapen le kw. 70, 2e kw. 65, 3e kw. 55; lamrneien lekw. 70, 2e kw. 60, 3e kw. 50; kalfkoeien le kw. 1200, 2e kw. 975, 3c kw. 850; melkkoeien le kw. 1200, 2e kw. 975, 3e kw. 850; varekoeien le kw. 850, 2e kw. 750, 3e kw. 070; vaarzen le kw. 900, 2e kw. 800, 3e kw. 600; pin ken le kw. 625, 2e kw. 500, 3e kw. 400. Vette koeien aanvoer even ruimer, handel redelijk, prijzen ols gisteren: vette kalveren: aanvoel als vorige week, handel goed, prijzen ongewij zigd; graskalveren: aanvoer iets gro ter-handel lui, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren, aanvoer als vo rige week, handel vlot, hoge prijzen; biggen: aanvoer ruimer, handel kalm, prijshoudend; slachtpaarden: aanvoer gewoon, handel tamelijk, wat stijver in prijs; veulens: aanvoer korter, handel willig, ruim prijshoudend: schapen en lammeren: aanvoer iets minder, handel traag, vooral niet ho ger in prijs; melk- en kalfkoeien: aanvoer klein, handei stil, prijzen stabiel; vare koeien: aanvoer matig, handel tamelijk, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken: aanvoer als vori ge week, handel stil, prijzen konstant. BODEGRAVEN. 19 aug Kaas. aangevoerd 132 partijen. Eerste soort gestraat 11; J. A. F. Jonas, van Rapen- 1.90f 2.04, tweede soort ƒ1.80 „The bridge on the river burg 12 naar Ede (Gld), Stationsweg 1.95, extra ƒ2.05—2.10. Handel Kwai", 14 jaar. no. 123. kalm.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3