m Laatste dag eindelijk eens goed spel in de tenniskampioenschappen Karamoy en Goris winnaars van herendubbelspel Nederlanders geslagen in finales Goed zeilweer in Sneek MAANDAG 18 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Het koppel mej. F. Marinkelle en de heer P. van Eysden, die zondag; op de Mets-baan te Scheveningen kam pioenen mixed double werden. Jonge Willem Maris heelt goede toekomst tenniskampioenschappen op de Scheveningse Mets-banen heeft veel goed gemaakt. Zes dagen lang hadden In de beslissende set ging het met hetzelfde spel, waarin de beide dames een belangrijke rol speelden, gelijk op. Maar op 55 verloor mej. Ferir haar service en dat was de genadeslag: 75 voor MarinkelleVan Eijsden. Zaterdag De jeugd is er in de dubbelspelfinales de toeschouwers op een enkele uitzon- niet in geslaagd de kampioensparen te dering na, zeer matig tennis gezien en verslaan. In_het_ dames-dubbelspel wa- daarom was het spel, dat zondagmiddag tussen de vrij goéd bezette tribunes van het centrecourt werd gedemonstreerd, een aangename verrassing. De ontmoeting MarisGoris was als strijd op de keper beschouwd een partij zonder historie, maar door het buiten gewoon goede spel van de jeugdige Ma- ris zal zij toch lang in de herinnering blijven. Eindelijk beschikt het Neder landse tennis weer eens over een speler met een uitgesproken talent en het is te hopen, dat hij de gelegenheid krijgt zich verder te ontwikkelen. Maris plaatste beter, varieerde in vaart en lengte en verloor in de gehele partij slechts éénmaal zijn service. Na de service nam hij iedere kans waar op te lopen om daar aan het net met zijn sterke volley en vaste smashes punt na punt te scoren. Goris, die al leen in de tweede set even met 32 heeft voorgestaan, maakte de fout te volharden in het harde, vlakke spel, waarmee hij precies in de kaart van zijn technisch veel sterkere tegenstan der speelde. Hij had kunnen weten, dat hij met zachte hoge ballen misschien nog eens kans had gehad. Het gevolg was, dat Goris in de derde set na 11 zeer snel achter kwam te staan, op zichzelf begon te mopperen en toen de finitief verloren was. Binnen 55 minu ten had Maris de partij met 6—1 63 62 gewonnen. De grotere routine en de betere con trole van mevr. De Soet zijn voor de atletisch sterkere mej. Sauter te grote struikelblokken gebleken. Het spel van de Leimonias-speelster had meer vaart en vaak ook een iets bredere spreiding, doch de bewegingen o.a. in de anders zo sterkere service werden geremd door de zenuwen. Niet minder dan zes van de negen servicegames van mej. Sauter gingen verloren en daarbij wa ren alle services van de tweede set. Toch leverde zij in de vele lange rallies uitstekend partij met gedurfd aanvalsspel van schuine volleys en drop shots. Tot 43 bleef de stryd open. Met rustige drives van goede lengte was er een kans geweest dat mevr. De Soet de meeste fouten was gaan maken, maar mej. Sauter voelde er kennelijk niets voor het zonder twijfel levende en frisse spel op te offeren aan de me thode van het „prikken". Toen Fenny de Soet eenmaal op 53 stond, was de eerste set veilig. In de tweede set kwam het verschil in kracht nog duidelijker tot uiting. Hierbij bleek ook, dat mej. Sauter nog heel veel aan haar voeten werk zal moeten verbeteren om een speelster van klasse te kunnen worden (6—3 6—2). Dank zij het bij vlagen zeer goede spel van Fredy Marinkelle heeft zij met Piet van Eijsden beslag kunnen leggen op het mixed-kampioenschap. Met goed serveren en een uitstekende volley aan het net, had zij een groot aandeel in het winnen van de eerste set (75). Het werd 30 in de tweede set en Karamoy en zijn goed spelende partner Francien Ferir leken voor een hopeloze taak te staan. Maar Karamoy, die tot op dat moment moeite had de juiste maat te vinden voor zijn zwaai-, duik-, hup pel- en wipballen, wenste niet te capi tuleren. Hij sloeg door de service van mej. Marinkelle heen, won de zijne, kwam tegen Van Eijsden op 33 en stevende toen met de steun van de diepe lobs van mej. Ferir op de setwinst af: ren mevr. De Soet en Fredy Marin kelle kansloos tegen de dames Peters Thung (75 62) en in het heren dubbelspel hebben Goris en Karamoy »hun titel in een spannende, soms ook spectaculaire, maar toch zeer matige partij tegen Willem Maris en Hans van de Weg in 5 sets kunnen prolongeren. Na vier sets van wisselende kansen, waarin Maris slecht op dreef was met te korte volleys en zwak serveren en waarin Goris eigenlijk de enige van het kwartet was, die af en toe met een goede passeerbal scoorde, waren de cijfers 36 61 97 36 die van Goris en Kara moy het eerst genoemd. Het zwakke serveren bleef ook in de vijfde en beslissende set het score-ver loop beheersen. Maris, Karamoy en Van de Weg verloren hun service, zodat Go ris aan de beurt kwam bij een 21 voorsprong. Hij won de game, maar na dat ook Maris zijn service had verloren, verloor Karamoy opnieuw de zijne en daarmee was de stand weer 33. Het publiek genoot soms van de sen sationele rallies waarin de bal in een kruisvuur van korte volleys over het net flitste. Maar te weinig werd een bal geplaatst, te weinig werd een kans om af te maken benut en te onnozel waren vaak de missers. Technisch waren Ma- ris en Van de Weg ongetwijfeld de beste spelers van het viertal, maar als com binatie klopte het allerminst. Vooral in de laatste, nerveuse fase van da strijd liepen beiden meestal door verkeerd positiespel van Van de Weg elkaar nog al eens voor de voeten en daarvan maakte de geroutineerde en listig spe lende Karamoy natuurlijk dankbaar ge bruik. Toch leek de zege naar het jeugdige duo te zullen gaan toen na ineens goed serveren van Maris met 54 voor kwa men. Karamoy begon het tiende spel met twee dubbele fouten (030). Het werd 3030 door een slechte return, 4030 voor Karamoy en toen was het gebeurd: 55. De tegenstand van Maris en Van de Weg was gebroken. Binnen enkele minuten had Van de Weg zijn service verloren en Goris, na deuce en een verloren matchpunt, de zijne ge wonnen: 75. Gemakkelijk Een zeer slecht op dreef zijnde Fredy Marinkelle heeft het de kampioenen '57 mevr. Peters en mevr. Thung in het dames-dubbel zeer gemakkelijk gemaakt. Mevr. De Soet probeerde met haar goe de vaste drives voor de nodige com pensatie te zorgen, doch al deze ijver was vergeefs. Mevr. Peters speelde aan het net zeer sterk met goed geplaatste volleys en mevr. Thung behoefde in het achterveld alleen maar te zorgen, dat haar forehand de goede lengte had. Voor de rest verzamelden zij de punten door fouten van de overkant. De halve finales van het dames-enkel spel brachten de verwachte resultaten: een gemakkelijke zege van de atletische mej. Sauter op de nerveuse mej. Rui nen en een lang niet zo gemakkelijke overwinning van mevr. De Soet op de kampioene van het vorig jaar, mevr. Rouwenhorst. Op een gegeven ogenblik stond mevr. De Soet door vaster spel en meer aanval op 61 41 40—30; nog 5 punten van de overwinning af dus. Plotseling echter was alle controle en pressie verdwenen en na 42 gingen ook de volgende vier spelen voor mevr. De Soet verloren. In de beslissende set herstelde zij zich en na een doorbraak op de service werd het tenslotte 63. KANO W ereldkampioenscha ppen kano Gisteren werden in Praag op de bij lange na niet kalme rivier de Moldau de laatste zeven wedstrijden geroeid voor de wereldkampioenschappen kano. De Nederlanders, die tot de finales wa ren doorgedrongen, hebben van deze plaatsing niet veel profijt kunnen trek ken. De beste van hen was Klingers, die op de 10 km. I-klasse als 3e finishte. Hij werd echter niet als zodanig ge klasseerd, omdat hij als gevolg van de zeer sterke wind de eindboei niet regle mentair kon passeren. Huisman kwam in deze categorie als 10e door. De koppels GeurtDe Nier en Le grandKracht ondervonden in de K-2- klasse op de 10 km. eveneens hinder van de slechte weersomstandigheden. Het eerste koppel werd 20ste, daar ook zij werden gediskwalificeerd en Lagrand en Kracht eindigden als nummer 13. In de 1000 m. K-2-klasse werd de combinatie KlingersHuisman tijdens de eerste halve finale uitgeschakeld, daar zij het niet verder dan een zesde plaats wist te brengen, terwijl Klingers en. Geurs in de halve finales van de 1000 meter K 1-klasse met ieder een 5e plaats waren blijven steken. Kampioen werden: Heren: KI 10.000 meter: Strömberg (Finland) 46 min. 58.2 sec.; K 1 500 m.: Kaplaniak (Polen) 1.49.2; K2 10.000 m.: Uranyi-Fabian (Hong.) 42.27.7; O 2 10.000 meter: Oschenkof-Silajef (Rusl.) 49.45.4; K2 500 meter: Kaplaniak-Zie- linski (Polen) 1.43.0; K4 1000 meter: Duitsland (Scheuer, Lietz, Schmidt en Kleine) 3.10.7; O 1 10.000 meter: Bhuka- rin (Rusland) 52.15.9; K2 1000 meter: Ismalicius-Alexe (Roemenië) 4.27.2; K4 10.000 meter: West-Duitsland 37.03.2; K2 1000 meter: Verbrugghe-v. d. Moere (België) 3.36.3; KI 1000 meter: Briel (West-Duitsland) 3.51.4. Estafette 2000 meter: West-Duitsland 7.58.7. Dames: KI 500 meter: Kislowa (Rusland) 2.02.1; K2 500 meter: Shu- bina-Gruzintseva (Rusland) 1.52.3. Een moment nit de jongeren landen- atletiekwedstrijd NederlandBelgië, die zondag in Vlaardingen Is gehou den. We zien hier een moment uit de 110 meter horden, gewonnen door onze landgenoot M. Bos (midden) in 14,8 seconde. COMPETITIE K.N.H.B. De uitslagen van de competitiewed strijden van de K.N.H.B. zijn: Hoofdklasse: EDOOWO 50, De VolewijckersHHC 32, SchotenW GA 24. Eerste klasse: HCKAjax 4—2, WV HEDW—TYBB 18—2. WIELRENNEN VERGOOSSEN WINT TE SCHWEINFURTH Zondag heeft Vergoossen een wegwed strijd over 270 kilometer gewonnen met start en finish te Schweinfurth. Hij was de snelste in een eindsprint van 6 man, en noteerde 7 uur en 3 min. 10 sec. WAGTMANS WINNAAR TE WAGENINGEN Wout Wagtmans, Noppie Koch en Martien Wierstra de drie stayers die Nederland zullen vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen in Parijs zijn zondag op de Wageningse wieler baan uitgekomen in een wedstrijd ach ter grote motoren, waaraan ook Harm Smits deelnam. Winnaar werd Wout Wagtmans. Het eindklassement de wedstrijd ging over vier manches van resp. 5, 10, 15 en 20 kilometer luidde: 1. Wagt mans (St.-Willebrord) 7 pnt.; 2. Koch (Utrecht) 8 pnt.; 3. Wierstra (A'dam) 10 punten. Atletiek Nederlandse jeugd te sterk voor tieiyiscae Nederlandse jeugd-atletiekploeg heeit zonüagmiddag op het sportpark van de B.P.M. „De Vylsiuizen" te Vlaar dingen een ruime overwinning behaald op de Belgische jeugd (164137 pnt.). Ondanks het ideale atletiekweer lever de de wedstrijd slechts matige prestaties op. Vielen er door vakanties bij de Ne derlandse ploeg twee invallers te no teren, bij de Belgen waren dat er 12. Nederland vergaarde de meeste winst Op de loopnummers, behalve op de 3000 meter, die door de Belgen zo duidelijk werd gewonnen, dat er van enige strijd geen sprake was. Het belangrijkste nummer was onge twijfeld de 1500 meter, die van kop af door Kneepkens werd gewonnen. De wijze waarop hij na 1000 meter in de bocht een aanval van de Belg Troost afsloeg, wekte grote bewondering, maar nog indrukwekkender was de manier waarop hij in de laatste honderd meter met zijn laatste krachten de slotaanval van de Belgen kon weerstaan. Op de technische nummers kwamen de Nederlandse jongens beter voor de dag dan werd verwacht, zodat de grote puntenvoorsprong niet noemenswaardig verminderde. RECORDS SNELWANDELEN Het bestuur van de internationale at- letiekfederatie heeft besloten voortaan geen records in het snelwandelen meer te erkennen op afstanden van minder dan 20 km. Alle records op deze af standen, die momenteel op de lijsten voorkomen, zullen geschrapt worden. Het bestuur nam een voorstel aan van de commissie voor het snelwandelen, strekkende tot de organisatie van een grote wedstrijd in ploegen. MedettandAe zeg& frif jeugdatietied Ook op de tweede dag van de Sneek week was het uitstekend zeilweer. De wind was nu evenwel minder krachtig dan zaterdag en daardoor moest de baan worden verkort tot de helft. Was het zaterdag De Vries die eerste werd Jaap Helder en Jager, ditmaal ging de overwinning naar Jagef. De man uit Pa- terswolde werd wederom tweede en D< Vries moest met de derde plaats ge noegen nemen. Bij de Regenbogen werd de winnaar van zaterdag De Jong Jr. met Tjerk nu derde. Aangezien hij zijn naaste concurrenten toch nog achter zich liet verbeterde De Jong desondanks zijn positie. De Eindhovenaar Hansen bleek zondag bij de Sharpies wederom de snelste, en is daardoor in deze klasse de grote kans hebber voor de hoofdprijs. Zaterdag Zaterdag is op het Sneekermeer een begin gemaakt met de wedstrijden. Er stond een harde, strakke zuidwesten wind die maakte dat het op de eerste dag ideaal zeilweer was, al werd er wel veel van de deelnemers gevergd. Bij de 12 Voetsjollen won A. Reyers uit Sassenheim. Voor G. A. Bakker was de pret er al gauw af, de mast van zijn Regenboog sloeg overboord en toen was de wed strijd voor de Rotterdammer ten einde. Ook voor drie zeilers in de Flying Dutchman-klasse kreeg de eerste race een vroegtijdig einde. Twee F.D.'s sloe gen om en de Hilversummer E. Vos werd kansloos door averij. VOETBAL LISSE—WP 3—3 Als voorbereiding voor het nieuwe competitieseizoen heeft de voetbal vereniging „Lisse" nederlaagwedstrij den georganiseerd, waaraan een drie tal verenigingen zullen deelnemen t.w. WP (Den Haag) „Rijswijk" en WSB (Noordwijkerhout). Als prijs is voor de winnende ploeg elf voetbal shirts uitgeloofd. De eerste wedstrijd had Lisse als tegenstander WP, dat er echter niet in slaagde om een zege te behalen In deze ontmoetingen waren de partijen van gelijke kracht. Lisse opende na 20 minuten de score door een doelpunt van K. v. d. Zwet en 10 minuten later wist J. van Kesteren de voorsprong te vergroten. Tien mi nuten voor de rust kreeg WP een penalty toegewezen, welke im een doelpunt werd omgezet 21 met wel ke stand de rust aanbrak. In de tweede helft werd Baak al spoedig vervangen door v. d. Lans. juist even van te voren hadden de bezoekers een dubieus doelpunt ge scoord. Na verschillende aanvallen slaagde WP erin de leiding te nemen. Lisse wijzigde hierna haar opstelling. Het doel der bezoekers kwam vele malen in groot gevaar door goede schoten van de nieuw opgestelde Elfering, die niet veel geluk had met zijn felle verrassende schoten, maar tien minu ten voor het einde wist kanthalf Diest in samenwerking met Casyien de verdiende gelijkmaker te fabrice ren 33. Lisse trachtte hierna het winnende doelpunt te scoren maar door stug verdedigen van WP bleef deze uit. BLAUW ZWARTHILLEGOM 3—1 In de eerste ronde van de nieuwe KNB-bekersompetitie heeft Blauw zwart met 3-1 gewonnen van Hille- gom. Alhoewel Hillegoan een klasse lager speelt waren zij toch volwaar dige tegenstanders. Hillegom had weer voor het eerst haar ex-semi- profs Braam (RCH) en Vermeer in hun gelederen opgesteld. Direct na de aftrap ontwikkelde zich een aardige party voetbal. Bl.- Zwart trok iets meer ten aanval en Jan Dekleermaker benutte zijn kans en scoorde (1-0). Hillegom trachtte door goed samenspel de stand gelijk te maken doch het lukte niet. Bl.- Zwart speler J. v. d. Kooij liet deze illusie in rook opgaan en bracht kort voor de rust de stand op 2-0. Na de thee probeerde BI.-Zwart de stand veilig te stellen doch Hil legom verdedigde uitstekend. Onge veer 20 minuten na de rust wist Bl.- Een beeld uit de zaterdag in Haarlem gespeelde honkbalwedstrijd E.D.O.—- O.V.V.O., die door de Haarlemmers met 50 werd gewonnen. Le Culvre van O.V.V.O. wordt byna verschalkt door de E.D.O.-er J. Kops. Zwart de stand toch op 3-0 te bren gen. Hillegom kreeg een grote kans om de eer te redden maar miste een penalty, nadat hij tweemaal overge nomen werd. Na deze gemiste kans zette Hillegom alles op alles en zij wisten danook de stand iets in te lo pen, (3-1) Kort voor het einde werd de Hillegom rechts-buiten wegens na trappen het veld uitgestuurd. CRICKET L.C.C.—Hermes D.V.S. Hl. De cricketwedstrijd LCCHermes DVS 3. gespeeld voor de tweede klasse E van de competitie van de KNCB, is door LCC gewonnen met 19 runs. LCC wat all out voor 177, Hermes DVS scoorde 158 runs. Ajax (A)A.C.C. III. De wedstrijd Ajax (Amsterdam)ACC 3 voor de 2e klasse D van de KNCB is door Ajax (A) met 15 runs gewonnen. Ajax (A) scoorde 81 runs, ACC III 66. ZWEMMEN JANS KOSTER EN HERMSEN ZEGEVIERDEN Jans Koster en André Hermsen heb ben zondagmiddag de lange baanwed- strijden in de Blauwe Beugel bij Aals meer gewonnen. Er kwamen 56 dames en 52 heren aan de start, die allen de wedstrijd uitzwommen. RECORD DEELNEMING IN BOEDAPEST Meer dan 500 vertegenwoordigers van 24 landen zullen deelnemen aan de Europese kampioenschappen zwemmen, waterpolo en schoonspringen, welke van 31 augustus tot 6 september in Boeda pest worden gehouden. Het is de groot ste inschrijving, welke ooit voor Euro pese kampioenschappen is binnengeko men. De grootste ploegen zijn die van Rusland, Oost-Duitsland en Nederland. VOLLEYBAL NEDERLAND—BELGIE In Steenbergen is zaterdagmiddag een volleybalwedstrijd gespeeld tussen de zestallen van Nederland en België. Ook de B-ploegen van beide landen speel den tegen elkaar. Bij de A-teams zege vierden de Belgen met 3—2 en bij de B-ploegen was het Nederland dat met 31 won. De wedstrijden waren be doeld als een voorbereiding op de Euro pese kampioenschappen. PAARDESPORT KOERSEN OP DUINDIGT De uitslagen van de zondag te Duin- digt gehouden draverijen luiden: Romeo Spencer-prijs, afstand 2100 m.: 1. Woudduif S (A. S. Tesselaar) tijd 3.10.4, km.tijd 1.30.7; 2. Victor van Oranje; 3. Uhlan Erebus. Totalisator: winnend f 1.80; plaats f 1.40, f 5.80, f 3.80; gekoppeld f 5.60; covercal f 18.80. Pretty Boy-prijs, afstand 2100 m.: 1. Wise Guy (P. J. Ruiter) tijd 3.04.4, km. tijd 1.28.7; 2. The Lee; 3. Victor Hol- landia. Totalisator: winnend f 7.80; pl. f 4.10, f 1.90, f 2.40; gekoppeld f 5.30; covercal f 6.60. Productendraverij-prijs, afstand 1300 m.: 1. Xina S (A. S. Tesselaar) tijd 1.54.8, km.tijd 1.28.3; 2. Xema Hollandia. Totalisator: winnend f 7.80; plaats f4.10, f 1.90, f 2.40; gekoppeld f 6.60; cover cal f 5.30. Tira-prijs, afstand 2600 m.: 1. Quatrie- me Poulain (J. M. v. d. Berg) tijd 3.40.8, km.tijd 1.22.9; 2. Unworthy; 3. Umber- to. Totalisator: winnend f 17.80; plaats f 2.20, f 1.30, f 1.10; gekoppeld f 22.40; covercal f 3.80. km.tijd 1.26.1; 2. Reine du Marie; Thundera. Totalisator: winnend f 1.70; plaats f 1.30, f 2.70. f 1.80; gekoppeld f 5.50; covercal f 11.10. Sagne d'Or-prijs, afstand 2020 m.: 1. Enterprise (M. Vergay) tijd 2.48.3, km.- tyd 1.22.5; 2. Ria Olivier; 3. Sorento. Totalisator: winnend f 4.70; plaats f 1.80, f 1.40; gekoppeld f 4.20; covercal f 4.80. Rennen De hoefslag-wisselbeker, afstand 2000 m. (handicap): 1. Poise (M. Lips) tijd 2.12.3; 2. Remus; 3. Sans Valeur. To talisator: winnend f 1.70; plaats f 1.10, f 1.30; gekoppeld f 4.cov. f 2.40. Clingendaal-ren, afstand 1200 m.: 1. Nebraska (A. J. Garrington) tijd 1.15; 2 Ontario; 3. Jolly Peter. Totalisator: winnend f 13.20; plaats f 4.70, f 8.90; gekoppeld f 123.80; covercal f 11.10. Haagse Ooievaar-prijs, afstand 2100 1. Le Faquin (A. Grouwels) tijd 2.15.7; 2. Cornet; 3. Full Measure. To talisator: winnend f 2.70; plaats f 1.40, f 1.90; gekoppeld f 9.10; covercal f 3. Totale omzet f 128.115.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8