DUINSTREEK Het gouden priesterfeest van pastoor |anus hartelijk gevierd P. M. Beye t MAANDAG 18 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 BODEGRAVEN Een gouden zon wierp haar laat- ste stralen over de Overtocht, toen zaterdagavond de muziekcorpsen Semper Avanti en Triomf zich op-1 maakten om voor de witte pastorie van emeritus-pastoor Janus een se-1 rer.ade te brengen. De vlaggende Overtocht zag vele parochianen en anderen in dichte rijen geschaard langs de kanten. Te midden van1 reeus gearriveerde familieleden luis terde de gouden jubilaris naar deze onverwachte hulde. Ontroerd dankte hij met enkele woorden. De dag te voren was het niemand minder dan mgr Jansen, bisschop van Rotterdam, geweest, die bem ge lukwensen kwam aanbieden. De eigenlijke vierdag was zondag. Om 10 uur werd pastoor Janus aige- haald door een stoet bruidjes, die hem naar de feestelijk versierde kerk geleidden. Toen de jubilaris op het priesterkoor was aangekomen, werd door de volle kerk een welkomst lied gezongen, waarna de H. Mis be gon, waarin de pastoor geassisteerd werd door pastoor De Groot als pres byter assistens, door kap. Lemmers als diaken en kap. Knook als sub diaken. Het koor zong de Missa Pon- tificalis Secunda van Perosi, waarbij ook het dameskoor de plechtigheid opluisterde. De predikatie werd ge houden door kap. Lemmers, oud-ka pelaan der parochie, met als thema „Gij zijt Mijn Zoon, en heden heb Ik U voortgebracht", een tekst uit de Introitus van eerste Kerstdag. In het kort bracht de predikant de waarde en de rijkdom van het priesterschap r.aar voren. Na de H. Mis zong het koor de cantate Haec Dies van Jan v, Nieland op verdienstelijke wijze. Receptie Om 2 uur was de grote zaal van langstellenden, waaronder b. en w. het Parochiehuis volgepropt met be- van Bodegraven en van Zwammer- dam en vele familieleden van de ju bilaris en oud-kapelaans der parochie. Het was pastoor De Groot, die het openingswoord sprak en pastoor Ja nus gelukwenste, daarbij releverend de verschillende standplaatsen, die de jubilaris gekend had, in het bij zonder Oude Tonge, waar beide gees-, telijken een pastoraat gekend heb ben. Vervolgens voerde het dameskoor c.l.v. de heer A. v. d. Meer een meer stemmig Ave Maria uit. Kinderen, alleraardigst uitgedost, brachten di verse wensen naar voren, die zij o.l.v. mej. v. Miert hadden ingestu deerd. Het jongenskoor zong de ge dramatiseerde vertelling van Boerke Naas, waarna het dameskoor de „Blauwe Donau" ten beste gaf. De aanbieding van het cadeau werd ingeleid door een meisje en een jon gen, die, in een geestig gedicht de verdiensten van pastoor Janus on derstreepten. Hierna voerde de heer H. v. d. Heijden het woord, die de aanbieding van het parochiegeschenk expliceerde. Twee kleuters overhan digden de pastoor een goudgeel tuin- prieel in klein formaat, een getrouwe copie van het prieel, dat reeds in de tuin van pastoor Janus was geplaatst, terwijl de heer v. d. Heijden de pas toor een couvert met inhoud over reikte. om de kosten van het tuin huis te dekken. Toen kreeg de jubilaris zelf het woord. Het was alles dank wat de klok sloeg. Hij bracht voor alles dank aan God, die hem zo'n mooi pries terleven had gegeven, waarin hij (als St. Paulus) uit verschillende ge varen gered was. Hij dankte zijn oud-parochianen, van wie hij (zoals in Dachau) steeds zovele blijken van sympathie had mogen ondervinden. Dank, dank en nog eens dank, aldus besloot pastoor Janus zijn toespraak. Nog even kreeg burgemeester Cro- les het woord, die zijn sympathie voor de jubilaris uitsprak, aan wie hij in Bodegraven zijn eerste bezoek had gebracht, en die hij nog steeds tot zijn vrienden rekende. De aan bieding van een rokertje was de be krachtiging van deze woorden. Toen begon schier eindeloos lang het persoonlijk gelukwensen van alle aanwezigen en de velen die maar steeds binnenkwamen. Ook vele niet- katholieken kwamen getuigen van hun sympathie voor de jubilaris. Om 4 uur sloot een plechtig lof het kerkelijk gedeelte van deze zonnige en bijzonder geslaagde feestdag af. Bij de eerwaarde zusters bracht pas toor Janus de rest van de dag te midden van familie en vrienden I door. De tweede dinsdag ln september komt al weer nader en dat betekent voor Bodegraven het feest van de volvette boerenkaas. In tegenstelling met vorige jaren werd het programma voor dit jaar wat sober opgesteld. In verband met het feit dat het dit jaar 10 jaar is geleden dat H. M. ko ningin Juliana als vorstin werd inge huldigd, geschiedt de organisatie van de feestelijkheden in samenwerking met de vereniging tot vijfjaarlijkse herdenking van de troonsbestijging van H. M. de Koningin, welke vereni ging in het voorjaar haar 00-bestaan herdacht. Het morgenprogramma beoogt voornamelijk een 'grotere bekend heid te geven aan het nieuwe rijks- merk voor de volvette boerenkaas. Het is nl. de boerenkaas-producenten na een strijd van tientallen jaren on langs gelukt voor hun product een eigen merk te krijgen, waardoor de boerenkaas door het publiek onder scheiden kan worden van de fabrieks- kaas. In samenwerking o.a. met het Ne derlands Zuivelbureau zal een pers conferentie worden belegd, waarvoor naast de binnenlandse pers tevens de pers in West-DUitsland en België zal worden uitgenodigd. Na deze pers conferentie worden de journalisten in de gelegenheid gesteld een boerde rij annex kaasmakerij te bezoeken. Het middagprogramma zal geheel zijn gewijd aan de paardensport. In de Kuil aan de Sportlaan worden de provinciale kampioenschappen verre den van de landelijke rij verenigingen voor Zuid-Holland en Noord-Brabant. Het voorprogramma van deze wed strijden wordt in de morgenuren uit gevoerd, terwijl het middagprogram ma tevens vele nummers biedt, die ook voor leken op het gebied van de paardensport zeer attractief zijn. Het avondprogramma wordt even eens in de Kuil gehouden, en omvat het optreden van een cabaretgezel schap. Het hoogtepunt van deze avond zal echter zijn een concert van de Kon. Luchtmachtkapel met het daarbij behorende tamboerkorps, het geheel o.l.v. kapitein Van Diepen beek. Fusie Coöp. Landbouwverenigin- gen. De coöp. landbouwvereniging „Helpt Elkaar" heeft zich dezer da gen gefuseerd met de coöperatie „Woerden en Omstreken" te Bar- woutswaarder. Sedert het overlijden van de heer T. Scheer, tot 1956 direc teur van de Bodegraafse coöperatie, was de leiding van deze onderneming tijdelijk in handen gegeven van de heer D. Markusse, directeur van de Woerdense coöperatie. Uit deze sa menwerking kwamen plannen tot ontwikkeling voor fusie van beide be drijven, die dezer dagen werden ge realiseerd. In september 1956 was reeds een fusie tot stand gekomen tussen de coöperaties van Bodegraven en Al phen a. d. Rijn. Nadat de statuten zijn goedgekeurd zal het nieuwe bedrijf de naam wor den gegeven van Coöp. Aan- en Ver koopvereniging „De Rijnstreek". Het hoofdkantoor zal worden gevestigd te Barwoutswaarder. Geboren: Martin zn van I. Bos en A. Graveland; Thomas, zn v. H. Stougie en C. Bregman; Adriaan Cor nells zn v. N. Roor en C. J. v. Muis winkel; Willem, zn v. D. Blij leven en G. J. Kalkman; Johannes Theodorus Maria, zn v. J. P. Bunnik en C. J. Rö- ling; Adriaan, zn v. A. Vredeveld en M. S. Houtman; Ardina, dr v. L. J. v. Doorn en J. M- Korsten. Ondertrouwd: M. Hoogendoorn, 25 jr en Th. de Vlieg, 23 jr; Th. G. Mid- delweerd, 51 jr en C. A. Ouwendijk, 50 jaar. Overleden: K. M. Verhaar echtge note van C. Plomp, 59 jaar. HAZEPCwmiPE AUTO UITGEBRAND. Op de Rijksweg 4a onder de ge meente Leidschendam reed onze plaatsgenoot Th. v. B. met zijn bestel auto. Toen hij uitstapte om zijn mo tor, die sputterde, na te kijken sloeg er een steekvlam over de cabine. Met de schuimblusser gelukte het hem niet de brand te overmeesteren, zo dat de Leidse brandweer die intussen was gealarmeerd, het blussingswerk moest overnemen. De Leidschendam- se brandweer, die ook was gearri veerd, kon onverrichterzake naar huis gaan. De motor en de cabine brand den geheel uit. Jaarvergadering „Samen Sterk". Dezer dagen hield de R.K. Damver eniging „Samen Sterk een goed be zochte jaarvergadering. Het bestuur, waarin enkele verschuivingen plaats vonden, is thans samengesteld als volgt- J. A. Wortman, voorzitter, A. M. Stolwijk, secretaris, P. Verdegaal, penningmeester, N- Schoonderwoerd, 2e secretaris en G. A. Kerkvliet, 2e penningmeester. Besloten werd vol gens een nieuw systeem de borden wedstrijden te spelen, waarbij iedere „2e tiental"-speler de kans heeft, dit jaar nog naar het le te promoveren. Aan het slot van deze belangrijke vergadering deed de voorzitter een beroep op de spelers, zoveel moge lijk te trachten eenzelfde resultaat te behalen als verleden jaar, waarbij het eerste tiental ongeslagen de le klas bereikte, hetgeen de secretaris de slagzin ontlokte: S.S. in de hoofd klasse. De le borden uitslagen waren als volgt: W. Verdegaal—A. v. d. Meer 20; A. StolwijkC. Kerkvliet 02; Th. WortmanG. v. d. Meer 20; J. WesselinghH. Loomans! 2—0. Geboren: Erik Jan, zn v. P. de Klei en M. S. Brommers; Frederik Chrèe- tien August, zn v. D. J. de Wit en H. E. Wille. Ondertrouwd: M. van Dorp, 28 jr en J. v. Diggele 25 jr; M. Hanzen 26 I jr en A. H. M. Voskuilen 19 jr. Getrouwd: H. J. v. d. Werf 23 jr en P. G Schoonderwoerd 20 jr. Overleden: Nansje van Driel 79 jr wed. van G. Rijkaart. KOUDEKERK Polderbestuur. Bij de op woens dag 13 augustus gehouden stemming voor de verkiezing van een polder meester van de Hondsdijkse polder is als zodanig gekozen de heer W. v. d. Akker. Geslaagden. Voor het diploma boekhouden (associatie) zijn geslaagd de heren J. en T. van der Heiden; voor het mulodiploma mej. D. v. d. Horst en voor het B gedeelte van de hoofdacte, mej. E. Bloem en de heer J. Scherphof. NIEUWVEEN P.V. de Witpen. Concours met jonge duiven vanaf Sharpey over een afstand van 315 km. De duiven werden gelost te 7.25 uur met o. wind. Aankomst eerste duif te 12.14.12 uur met een snelheid van 1096 m p minuut. De uitslag was als volgt H. Bruggraaff 1, 4, 5, 6, 9, 13; A. Bijl 2; B. Wassenburg 3, 8; mevr. Roo- versAbels 7, 10; C. v. Bemmelen 12, 14, 16, 18; W. Schuurbier 15; G. J. Oskam 17. NIEUWE-WETERING Geslaagde eerste dag bij Oranje feest. Toen vrijdagmiddag om 1 uur de toegang tot het feestterrein nabij het Sultureel Centrum officieel was geopend, was er flinke belang stelling. Ook de volksspelen waren weer een gewaardeerd onderdeel in de feestviering. De uitslagen hierby werden: Ringryden paren: (dames) 1. Elly Bontje. 2. Lien Bouwmeester 3. Annie Juffermans, (heren) 1. Jan Hoogenboom, 2. J. C. Bouwmeester 3. B. Holst Op zoek naar een man voor dames boven de 16 jaar: 1. Trees Kouwenhoven, 2. Nel van Haastrecht. 3. mevr. W. Klerks, Sprietlopen (he ren): 1. Hubert Bouwmeester. 2. Theo van Veen, Sprietlopen (dames): 1. Nel Bouwmeester, 2. Jaqel, Straat hof. Ringsteken op bromfiets voor heren: 1. Kees van Zanten, 2. B. Bouwmeester, 2. Ko Schoo. NIEUWE-WETERING Het bestuur van de oranjevereni ging „Eensgezindheid" heeft dit jaar aan de organisatie van de oranje feesten beslist veel genoegen beleefd. Immers het weer was er naar om eens echt gezellig te feesten, waar door dan ook het vastgestelde pro gramma vlot kon worden afgewerkt. Op de laatste feestdag, zaterdag, wa ren het vooral de schoolkinderen die behoorlijk aan hun trek kwamen, 's Morgens startten zij met een op tocht, waaraan de muziekvereniging Door Gunst Verkregen haar mede werking verleende. De talrijke ver sierde fietsen en steppen gaven aan deze optocht een fleurig karakter, terwijl ook het oranje rijkelijk kleur gaf aan deze stoet. Voor de versie ringen werden de volgende prijzen toegekend: Versierde fietsen: le pr. N. Wa genaar; 2e pr. J. Bocxe; 3e pr. An nie Bontje. Versierde steppen: le pr. Jantje v. Leeuwen en Ans Klerks (beide verkregen een gelijk aantal punten bij de jury); 2e pr. Joke v. Zanten; 3e pr. Adrie Bouwmeester; 4e pr. Carla Wagenaar. Na afloop kwamen de kinderen in het Cultu reel Centrum by een, waar zij rijke lijk getracteerd werden en genoten van een poppenkastvoorstelling e.d. Ook namen alle kinderen hier deel aan een keurig verzorgde maaltijd, zodat zelfs de inwendige mens niets tekort kwam. In de middaguren wer den de kinderspelen gehouden. Hier voor toonden ook de ouders hun be langstelling en kregen de kinderen gelegenheid elkanders krachten te meten in de diverse behendigheids spelen. De uitslagen waren; Jongens (67 jaar), blokjes rapen: le prijs Antoon van Veen; 2e pr. Leo van Hameren; 3e pr. Kees Kiep. Meisjes (67 jaar, blokjesrapen: le pr. To- nia Bouwmeester; 2e pr. Greet je van der Voet; 3e pr. Annie Möllers. Jon gens (8—9 jaar), step wedstrijd: le pr. Bert Bouwmeester; 2e pr. Peter Styger; 3e pr. Nico Luiten. Meisjes (89 jaar), balletje dragen: le pr. Ria Schoo; 2e pr. Mientje Los; 3e pr. Ada van Haastrecht, Jongens (10 I heer P- M. Ucye, lid van de gemeen z. v. P. Langeveld en H. B. F. Ver steeg; Martina C. d. v. I. Eisenga en J. Roodbergen Petrus Th. M. z. v. C. v. d. Ploeg en M. J. de Groot; Euge nia Th. M. d. v. Th. P. Beyk en E. A. van Loon. Ondertr.: G. v. d. Broek en A. M. Koreman; J. A. v. Kesteren en J. J. P. Beelen. Overl.: Theodorus R. Hoenders, 2 jaar. SASSENHEIM Zaterdagmiddag is plotseling over leden, in de leeftijd van 69 jaren, de tot 11 jaar), zaklopen: le pr. Ton v. Ees; 2e pr. Jan Bocxe; 3e pr. Gerrit Steenwijk. Meisjes (1011 jaar): le pr. Tonia Bouwmeester; 2e pr. Cor- rie Rovers; 3e pr. Thea Struive. Jon gens (1213 jaar): le pr. Kees v. d. Lip; 2e pr. Teun Los; 3e r. Jan Goed hart. Meisjes (1213 jaar): le prys teraad. Hedenavond te 9 uur is de ge meenteraad in spoedeisende vergade ring bijeengeroepen ter herdenking van dit overlijden. De heer Beye werd geboren in 1839 te Oosterland (Zeeland). Als dienst- geleider van 's Rijksbelastingen ves Elly van Haestrecht; 2e pr Annie I ,i de hlj zich in f925 le sassenheim. Schoo- 3e pr. Ria Mollers. Jongens In 1939 deed hjJ zijn intrede in de f laar^- Pr- el Bouwmees- gemeenteraad als (enige) afgevaar- ter; 2e pr. Dorus van Haestreeht; 3e i digde van de Partij van de Arbeid, pr. Frans Knibbe. Meisjes (14—15 waarvan hij de plaatselijke voorzitter jaar): le pr. Come v. Haestreeht;was 2e pr. Annie van Veen; 3e pr. Nellie heer Beye was een verdienste- «oetendaal. lijk burger van Sassenheim. Hij was Ook de wielerwedstrijd „De ronde voorheen voorzitter van het Burger van Nieuwe-Wetering" stond als ge- lijk Armbestuur en van de Oranje- bruikelijk weer op het programma, vereniging, waarbij hij zich bijzonder De uitslag hiervan werd: le pr. E. j inspande voor de uitgaansdagen van Groenewoud; 2e pr. N. v. d. Berg; de bejaarden. Als voorzitter var het werkcomité voor het t.b.c.-onderzoek deed hij veel 3e pr. C. Borst; 4e pr. J. Riethoven. RIJNSflTERWOUDE Laagste inschrijver. By een ge houden aanbesteding voor de bouw van een school te Amstelveen was de fa Chr. Overdevest de laagste van de 21 inschrijvers voor een bedrag van 231.400. De hoogste was de fa Kok, Amsterdam voor 298.298.—. W0UBRUGGE Korfbalclub. Daar op het terrein van de onlangs gepende speeltuin nog ruimte over is, heeft het bestuur be sloten daar korfbalpalen op te rich ten. Alle jongeren van 16 jaar en ouder, die zich tot het korfbalspel voelen aangetrokken, kunnen zich daartoe bij één der bestuursleden opgeven. Bij voldoende deelname zullen dan enkele twaalftallen worden samen gesteld, die met elkaar kunnen oefe nen. goed werk. terwijl ook de rheuma bestrijding hem ter harte ging. Bui tendien was hij bestuurslid van het Diaconessenhuis te Leiden en van het Groene Kruis, ondervoorzitter van de Protestantenbond en penningmees ter van de V.V.V. Als raadslid had hy zitting in ver schillende commissies van bijstand. Afscheid kapelaan v. d. Veer. In verband met zijn vertrek uit de paro chie is er a.s. donderdagavond om 8 uur in „Het Bruine Paard" gelegen heid, afscheid te nemen van kapelaan W. v. d. Veer. Laatste Berichten Russische kernwapens voor China? I De Sow jet-Unie heeft besloten com munistisch China te voorzien van kernwapens cn ballistische projectie len, zo meldt de „New York Times" uit Warschau. De Sowjets zouden ook met rege ring te Peking samenwerken bij het lanceren van een aardsatelliet; zulks op grond van een belangrijk militair en politiek akkoord dat Moskou cn Peking tien dagen geleden zouden hebben gesloten. Tevens zouden de Russen hun steun bij de economische ontwikkeling van China aanzienlijk versterken. Volgens te Warschau ontvangen be richten zal de Sowjet-Unie nog vier kernreactors in China bouwen. Genoemde besluiten zouden het voornaamste resultaat zyn van de vo rige maand gehouden conferentie tus sen premier Chroesjtsjef en Chinese leiders te Peking. De „New York Times" acht het waarschijn'dat deze berichten over een door de Russen gesteunde modernisering van de Chinese strijd krachten en een toeneming van de Sowjet-hulp aan China op economisch gebied tenminste met de stilzwijgen de goedkeuring van de Russen zijn verspreid. Over de omvang van de Russische levering van kernwapens en ballistische projectielen is niets bekend. Men neemt echter aan dat het akkoord tussen Moskou en Pe king althans voor een deel be doeld is om Perkings positie in de we reldpolitiek te verstevigen. 540e STAATSLOTERIJ, 3e KLAS Lees by prijzen van 200.18279. HAARLEMMERMEER |f ATM" w fjAM nr»' HET ZILVEREN FEEST IN „CALLAO" Ons verslag van het jubilé der zusters van het St. Jozefhuis kan nog worden aangevuld met het volgende. Na de plechtige H. Mis was er in Pension St. Jozef voor de pensionai- res gelegenheid in een der zalen van het gebouw Moeder Overste en alle Zusters en de Oud-Overste van het huis, Zuster Gerontia, te complimen teren, waarvan door allen een dank baar gebruik werd gemaakt. Het was bij deze gelegenheid, dat de pensio- naires bij monde van mej. Francine Helwich, de zuster toesprak. Mei. Helwich wees erop, hoe' het werk van de Zusters in alle opzichten ge waardeerd wordt. Dit werk is na volging van de Stichter deze Congre gatie, mgr. Savelberg, die zijn gees telijke dochters de opdracht gaf ieder werk van liefdadigheid op zich te nemen, zelfs zulke werken, die door anderen geweigerd werden als te bezwaarlijk. De Zusters van Heerlen staan dan ook altijd klaar om haar medemensen, die, om welke reden dah ook, hulp nodig hebben, bij te staan, zichzelf geheel wegcijferend en zich met hart en ziel gevend aan de arbeid, die wordt opgedragen uit liefde tot God en de naasten. Mej. Helwich wees erop, hoe de Zusters 25 jaar hun zegenrijk werk verricht hebben in dit huis door voor de in- wonenden te zorgen, inzonder als er gebrekkigen of zieken waren. En ook naar buiten hebben de Zusters hulp gebracht door de zorg op zich te nemen voor de kleuters. Voor dit alles zijn wij innig dankbaar en wij hebben onze Hemelse Vader vanmor gen in het H. Misoffer bedankt voor alle liefdedaden, die wij door Uw handen in de afgelopen jaren moch ten ontvangen". Na de Zusters te hebben gecompli menteerd met deze dag, zeide spr., dat de inwonenden ook gaarne een bescheiden blijk van dankbaarheid wilden geven. „U wilde geen ge schenk voor U zelf. Daarin hebben we moeten berusten en daarom meenden we onze gave te moeten bestemmen voor de meer luisterrijke viering van het H. Misoffer en alzo te handelen in de geest van Uw eerbiedwaardige Stichter; wij bieden U hierbij aan een rood en een groen kasuifel en spreken de hoop uit dat God U met zijn Alvermogende ge nade moge bijstaan om Uw prachtig werk te blijven voortzetten in de zelfde geest van liefde en offer". Tevens werd een mand met heer lijk fruit gegeven. Na deze plechtig heid bleef men nog enige tyd gezel lig bijeen. Nog moge worden vermeld, dat by de receptie in het parochiehuis door pastoor F. P. M. van de Vliet het parochieel geschenk, in gesloten en veloppe, werd aangeboden. Weekprogramma VVV Voor deze week heeft VW ten geyoege der badgasten weer een uitgebreid en interessant programma samenge steld. Het begint heden, maandagavond, met een populair concert, te geven door de Boerenkapel op de «Boule vard, bij slecht weer op het St. An- dreasplein. Dinsdagavond om 8 uur wordt de bekende Bridgedrive in „De Roskam" te Katwijk a. d. Rijn gehouden en een filmavond in het Geboren: Lenie d. van H. Kossen en L. Kersloot; Jacob G. z. van J. Cardol en B. C. Langhout; Alice J. d. van M. P. J. Deel en A. Knap; Wouter z. van M. Verbruggen en L. Kruiswijk; Petronella C. M. d. van J. C. Walter en C. J. Deen; Elisabeth A. d. van P. van de Linde en E. de I Ruijter; Petrus z. van P. Kos en G. VwuVï,.;. ,,o« A* VU4D O Jj' I Kolsteeg; Marion C. d. van G. van boothuis van de 1(.N Z.H Redding-1 Beem en E. den Ouden; Alida M. my, aanvang 8 uur. Woensdagavond trekt de traditionele lampionoptocht, nu met medewerking van verschil lende zeer bekende muziekkorpsen en Drumbands. Ook is er die avond een orgelconcert in de Grote Kerk aan de Voorstraat, te geven door Jan Bonefaas te Gorinchem. Donderdag: strandfeesten voor kinderen vanaf 3 jaar op het parkeerterrein bij „De Zwaan". Vrijdagavond om 8 uur: concert op de Boulevard door de Harmonie „Valkenburg", bij ongun stig weer op het St. Andreasplein. Deze Harmonie speelt op concoursen in de superieure afdeling. Zaterdag worden wandeltochten georganiseerd over 5, 10, 15 en 20 km onder auspiciën van VVV. Start om 2 uur by het Abeelplein. Om 5 uur voetbalwedstrijd tussen Quick Boys 1 en UVS 1 op het Sportpark „Nieuw Zuid". Tenslotte om 7 uur een Vol leybalwedstrijd tussen KVC 1 en HVL 1 tehouden op de Boulevard, by ongunstig weer St. Andreasplein. Aquarium bij zieke geplaatst De baten van een door de Aquariumver eniging „De Minor" gehouden ver loting waren bestemd voor een aquarium, te plaatsen bij zieken. Mej. A. van den Eshof, Baron van Wassenaerlaan 20, had dezer dagen het voorrecht het eerste aquarium bij haar geplaatst te zien. De voorzitter der vereniging, de heer J. C. Zijderveld, vergezeld van de secretaris, de heer W. J Nugter, droegen het aquarium aan mej. van den Eshof over. Ook de tweede secre taris de heer Jac, van den Eshof, dankte het bestuur van „De Minor" voor het geschenk, aquarium plus boekenkast en ook de burgerij, die hiertoe had bijgedragen door het kopen van loten. LISSE 3600 KM RIJWÏELTOERISME Onze plaatsgenoot, de heer Jac. Faas heeft de afgelopen week aan een drietal rijwieltochten deelgenomen. De eerste tocht uitgeschreven door „De Volharding" uit Utrecht ging over een afstand van 60 km rondom de stad Utrecht. Hieraan hebben deel genomen 58 rijders. De tweede tocht was de ronde van de Haarlemmermeer, uitgeschreven door „Olympia". De afstand bedroeg 150 km. Het aantal deelnemers was ruim 100. En werd gereden via De Kaag naar Leiden iret als eindpunt Amsterdam. De laatste rijwieltoeht die Faas af legde was een tocht vanuit het Bra bantse plaatsje Dinter. De Brabantse toerclub .Wilskracht" was hiervan de organiserende vereniging. In totaal legde Faas in deze drie tochten vanuit Lisse ongeveer 675 km (in 2 dagen 400 km). Het aantal km dat Faas in dit sei zoen dat nog niet ten einde is, heeft afgelegd bedraagt nu ruim 3600 km. Hij hoopt als het seizoen afgelopen is in totaal 4500 km alleen in rijwiel- tochten afgelegd te hebben. Indien hii deze prestatie heeft volbracht komt hij in het bezit van een uitgeloofde beker benevens nog verschillende an dere pryzen. Geb.: Walter C. M. A. z. v. P. Schoone en H. M. Kraakman; Peter Alida M. d. van J. N. van der Sluis en V. T. van den Aardweg; Cornelis J. z. van C. J. Dekker en E. Mantel; Huber- tus G. z. van J. C. van Egmond en T. L. Fontaine; Attie E. d. van F. G. Zwaving en E. W. van den Berg; Pieternella J. P. H. d. van B. Camp- horst en W. A. van Os. Onertrouwd: R. A. van Geelen 25 jaar en H. Visbeen 22 jaar; J. A. Dros 38 jaar en M. S. Kop 26 jaar; J. A. van Zoolingen 23 jaar en H. M. Kroese 23 jaar. Gehuwd; J. H. Berghoef en A. Versteeg; W. F. Jansen en G. A. van der Hoeven; F. J. N. Pik en M. G. Neefjes. RECH fZAKEN VAN DE HAAGSE POLITIERECHTER Veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proef tijd cn vijftig gulden boete of tien dagen vorderde de officier van jus titie by de Haagse politierechter tegen een 40-jarige mevrouw uit Leiden. Deze had in 1957 en in be gin 1958 bij herhaling lakens en voedsel weggenomen ten nadele van het Academisch Ziekenhuis, waar zij als werkster in dienst was. De ver dachte moest het overgeschoten voed sel bij de patiënten weghalen en ook moest ze wel eens bedden van scho ne lakens voorzien. De rechter vroeg zich af of het alleen overgeschoten eten was wat verdachte had weg genomen. Van de lakens had de werkster de kentekenen van het zie kenhuis teruggegeven. De verdachte vertelde, dat ze het voedsel „aan de beesten" had gege ven. De lakens waren aan het zie kenhuis teruggegaan. De rechter merkte op dat het zie kenhuis in de afdeling heelkunde steeds voedsel tekort was gekomen. „Een fout kun je allemaal weg eens begaan", vond de verdachte, die moe der is van een groot gezin. Het von nis luidde; een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en vijf-en-dertig gulden boete of zeven dagen. Fabrikant was weinig meegaand. Bij verstek behandelde de Haagse politierechter de zaak tegen een niet verschenen fabrikant uit Leiden, die op 18 januari jl. op de Morsweg had gefietst terwijl hij onder drankin vloed verkeerde. De politie had hem zig-zag zien rijden en de fabrikant bleek vechtlustig gestemd te zijn. „Je denkt toch niet dat ik met zo'n doodgewoneagent meega? Je denkt er zeker een paar strepen bij te krijgen", had verdachte gezegd. „Dat klinkt erg kapitaalkrachtig", merkte de officier van justitie op. Over de financiële situatie van de fabrikant verkeerde de rechter ech ter in het duister, want hiervan had de verdachte niets aan de politie wil len meedelen, omdat deze er z.i. niets mee te maken had. Overeen komstig de eis werd deze Leidcnaar veroordeeld tot veertig gulden boete of tien dagen. Een niet verschenen kippenslach- ter uit Zwammerdam werd overeen komstig de eis door de Haagse po litierechter veroordeeld tot 25 gul den boete of vyf dagen wegens het fietsen onder drankinvloed. De ver dachte had over de weg geslingerd en was in een grasberm terechtge komen. Een caféhouder had het al coholgebruik var> verdachte geschat op zes glazen bier. „Een arm mens mag toch ook wel eens wat hebben", was verdachtes argument tegenover de politie geweest. Betonwerker kreeg een week gevangenisstraf. Omdat hij op de Gouwsluisweg te Alphen aan den Rijn had gefietst, terwijl hy onder drankinvloed ver keerde, moest een betonwerker uit Alphen aan den Rijn voor de Haagse politierechter verschijnen. Hij was echter niet op komen dagen. De rechter las in de stukken, dat verdachte in het eerste café 4 bor rels, in het tweede nog eens vier en in het derde vier of vyf borrels had gedronken. Het alcoholgehalte was 1,75 pro mille geweest, hetgeen hoog is. De verdachte was zich er wel van bewust geweest, dat hij onder invloed was, want hij was ook nog beroerd geworden. Toen de politie hem in een auto had willen meenemen, had ver dachte zich hiertegen verzet. Uit een rapport bleek, dat de betonwerker zich wel vaker aan sterke drank te buiten was gegaan en daarvoor was veroordeeld. Overeenkomstig de eis veroordeelde de Haagse politierech ter de Alphenaar thans tot een week gevangenisstraf onvoorwaardelijk. Krantenbezorger nam flessen melk weg. Een fabrieksarbeider uit Leiden droeg altijd trouw zijn hele week geld aan zijn vrouw af en voor zijn eigen zakcentje zorgde hij door iedere dag een ochtendblad te bezorgen. Dit werk maakte hem blijkbaar dor stig, want nu moest hij terecht staan omdat hij in de periode van augustus 1957 tot maart 1958 een dertigtal flessen melk had weggenomen ten nadele van de melkhandelaar Koo- loos te Oegstgeest. Deze had telkens al eens een fles gemist cn hij vermoedde dat er dief stal in het spel was. Telkens was er echter een tussenpoos van een tien tal dagen en dan waren er weer wat flessen weg, De politie werd gewaar schuwd en lette op, maar toen ge beurde er weer een paar dagen niets. Op 4 maart had de melkhandelaar echter vanuit zijn keuken gezien, dat verdachte een fles wegnam en toen was hij gauw naar buiten gegaan. De verdachte beweerde toen dat hij steeds geld voor de fles in de plaats had gelegd. „Dan moet er al een heel stapeltje liggen, want ik heb nooit wat gezien", had de melkhan delaar geantwoord. Er lag echter niets. De verdachte, die inmiddels de schade had vergoed, meende dat 30 flesjes wel wat overdreven was. Rekening houdend met een voor verdachte gunstig rapport, vorderde de officier van justitie 25 gulden boete of 5 dagen en 3 weken voor waardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. „Ik heb er spijt van. Vandaag heb ik ook al een strop, omdat ik niet kon werken", merkte verdachte op. De rechter veroordeel de hem tot 15 gulden boete of drie dagen en drie weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Slichten ROTTERDAM, 18 aug. Vee. Aan- voer 1717 stuks. 1100 vette koeien; 617 varkens. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00—3.30: 2e kw. 2.80—2.95; 3e kw. 2.60—2.70; varkens 1.94— 1.92—1.90. Handel: vette koeien aan voer iets meer. han lel tamelijk, prij zen even hoger, enkele prima's boven notering: varkens aanvoer even kor ter, handel vlug, hoger in prijs en prima exemplaren boven notering.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3