UIT DE OMGEVING Fransen zijn wonderlijke mensen Zomertentoonstelling Leidse Pluimvee-ver. Schietpartij in legatiegebouw te Bern Scherp Wethouder klaagt over scholennood in Leiden MAANDAG 18 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA ifetbtt! LIMETZ, 13 augustus Een voortreffelijk bord haché vorm de gisteren het middagmaal. Het was het eerste maal, dat bereid was in de geïmproviseerde keuken, waarin de fornuizen bestaan uit een aantal af gedankte schoolbanken, die op het erf van de pastorie stonden. Een an der hoogtepunt van de middag was het bezoek aan Les Andelys, op een goede dertig kilometer van het gast- dorp, waar de Cluib de Limetz op bezoek is geweest in de ruïnes van het kasteel Gaillard, een van de burchten van Richard Leeuwenhart, die in de twaalfde eeuw vanuit En geland in Frankrijk binnenviel. Ademloos, niet alleen van de klim partij tegen de steile rotspartij, waarop de burcht gelegen is maar ook van bewonderng voor het forse bouwwerk rondom de zware donjon, en niet minder door het overweldi gende panorama dat zich diep be neden hun voeten uitstrekte, hebben de jongens en meisjes staan uitkij ken over de Seine. Ze hebben zich daarbij gevoeld als roofridders en burchtvrouwen. Toen een regenbui als een ruige bezem over de beboste hellingen het Seinedal binnenveegde, heeft het hele gezelschap zijn toevlucht gezocht in een van de burchtkerkers, van- waaruit men toch het uitzicht be hield over de rivier, die zich als een zilveren scheur in de aardkorst tot in de wazige horizont uitstrekte. Voor een van de meisjes, die een voet geblesseerd heeft was de tocht naar beneden waarschijnlijk nog wel zwaarder dan de reis bergopwaarts. Anderen riskeerden evenwel met haar voorbeeld voor ogen armen en benen in een „lijnrechte" afdaling langs de spekgladde rotsformatie. De salon van pastoor Smitz bood in de avonduren ae gelegenheid om ongehinderd door de regen een ge zellig samenzijn te hebben, geboren uit de onmisbare improvisatieknob bel, die goede clubleden hebben. Het was een avond, waarop Victoire v. d. Werf en Juliette v. Dam een gezon gen reisverslag opdisten, waarin links en rechts addertjes in het gras scholen; André Helder vertelde een Surinaams sprookje en er waren een paar zangers, die zich waagden aan enkele Russische liederen. Niet alle clubleden waren er bij aanwezig, omdat er verschillenden een uitnodiging hadden ontvangen wat te komen praten bij hun gast heer. Het contact met de Franse be volking is zeer hecht, en het komt langs allerlei wegen tot stand. Zo oogstte Victoire v. d. Werf de eeuwige dank van twee hengelaars, die in Petit Andelys aan de Seinekade za ten, door hun snoeren, die verward waren geraakt, los te knopen. Vandaag had de traditionele reis naar La Ville Lumière plaats. Op weg naar Parijs voerde de reis langs Versailles, waar Alfred Dernison met een zeer gewichtige opdracht de Club verliet. Toen het uitstapje door Parys deels per bus, deels te voet er op zat, voegde hy zich weer by het gezelschap. Terwijl iedereen sprak van de Eifeltoren, Notre Dame, van de duurte van „la Samaritaine", en de cosmopolitische drukte van Montmartre, had Alfred het over zijn mislukte boodschap. Fransen zijn wonderlijke mensen. Hoe beter een afspraak geregeld is, hoe meer kan sen er bestaan op een janboel. De eigenlijke voorbereidingen voor de uitvoering beginnen morgen. Het is te hopen dat de grote feesttent, waarin het optreden zal plaatsvinden, er tegen de gestelde tijd staat hoewel er ook in het andere geval wel weer een uitkomst zal komen. Een voortdurende spelbreker is daarby nog de regen. De oogst is byzonder goed hier in Frankrijk, maar de regen biedt de boeren niet de gelegenheid ze bin nen te halen. Wanneer er nu niet een enkele droge dag komt, bestaat er de kans, dat er geen oogstfeest is, noch in Limetz, noch in Camblain l'Abbé, waar de Club de Limetz de laatste dagen van zijn Franse reis gaat door brengen bij de parochianen van pas toor Van Velzen. Men komt steeds weer voor nieuwe wonderen te staan. Daarover een volgende keer meer. KLAVERJASVER. P. C. EN L. Zaterdag vierde de klaverjasver. P. C. L. haar tienjarig bestaan in „De Kleine Burcht". Bij hun binnen komst werd de bezoekers verrast met een corsage, terwijl de dames een doos bonbons en de heren een doos je sigaretten ontvingen. Om onge veer acht uur opende de voorzitter van de feestcommissie, de hr. H. v. d Leek, de feestelijke bijeenkomst met een welkomstwoord tot de ver tegenwoordiger der directie, de af gevaardigden der zusterverenigin gen, de leden en hun dames. De heer J. Sap sprak hierna namens de direc tie en toonde zijn waardering voor het werk van de klaverjasvereniging door het aanbieden van een beker. Ook de heer G. v. Strien bood als afgevaardigde van de zustervereni gingen een beker aan, waarna het dagelijks bestuur het podium moest betreden. Zij werden voor het vele werk, dat door hen in het belang van de vereniging verricht is, harte lijk bedankt, waarbij aan ieder be stuurslid een geschenk werd over handigd. Hierna kreeg de voorzitter, de heer J. Taffijn het woord en dankte, ook namens zijn mede-bestuurders, har telijk voor de lof, hun toegezwaaid en voor de aangeboden cadeaus. Hij sprak de hoop uit, dat de vereniging nog een zeer prettige toekomst tege moet mag gaan. Het verdere gedeel te van de avond werd tot ieders te vredenheid verzorgd door het caba retgezelschap „de Rolé's", die na elk nummer met een hartelijk applaus beloond werden. Een zeer geanimeerd bal en muzikaal opgeluisterd werd door het ensemble Vincourt, vormde het slot van deze bijeenkomst, waar op alle aanwezigen met vreugde kun nen terugzien. Rest nog te vermel den, dat op 29 aug. a.s. voor de leden onderlinge wedstrijden georganiseerd zijn, waarbij belangrijke prijzen in de wacht gesleept kunnen worden. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging L.P.K.V. werd zaterdag en zondag in Oud- Hortuszicht tegelijk met de feest avond ook de zomertentoonstelling gehouden, met al$ uitslagen: Krielhoenders (goud-geel): 1. L. v. d. Oever (Hen); 2. L. v. d. Oever (Hermelijn Sussex); 3. L. G. Zirkzee (Wijandotte). Mooiste Hoenders: 1. W, Blij leven (Holl. Hoen zwart) (Jong); 1. L. G. Zirkzee (Hermelijn Sussex) (mooiste hoender); 2. L. R. Zirkzee, idem; 1. K. Wassenaar (Koekoek Wijandotte) mooiste Haan; 1. E. Quist (mooiste Leghorn Patrijs); 1. J. Rol (mooiste Leghorn, Wijandotte). Sierduiven: Vink, rood, zwartvlie- ger: 1. W. Hanselaar (doffer); 2. W. Hanselaar (doffer); 3. W. Hanselaar (duif). Hoogvliegers: 1. T. M. v. Amster dam (doffer, geel); 2. T. M. v. Am sterdam (duif). Oosterse Roller: 1. T. v. Amster dam (doffer); 1. T. v. Amsterdam (Non, zwart-doffer); 1. P. v .d. Leek (Tippler getijgerd), 1. E. Quist (Ned. Helm-zwart); 1. E. Quist (Oud Holl. Meeuw, doffer, zwart). Konijnen: A-klasse: 1. J. v. Velzen (VI. reus, konijnengrys); 1. H. Ver mond (Lotharinger, zwart); 1. T. v. Amsterdam (Wener wit); 2. J. W. Rozendaal (Wener wit); 1. J. Smit (Marter blauw); 2. J. Smit (Marter blauw); 1. P. v. Soest (Rex blauw); 2. P. v. Soest (idem); 3. A. J. v. Zan ten (Rex zwart); 1. A. H. Couzijn Hongaren overvielen eigen legatie Twee jonge Hongaarse vluchtelin gen hebben zaterdagmorgen een ge- POTLOOD en GEEST Horizontaal: 1. ouders en kinderen, 5. lichaamsdeel, 8. mondwater, 10. dam langs een water, 11. let wel (afk. Lat.), 13. oorlogsgod, 15. telwoord, 17. keizerrijk in Achter-Indië, 19. gem. in N.Brab., 21. kroniekachtige proza-vertelling (in de oudnoorse let teren), 22. vreemde munt, 24. katho lieke encyclopedie (afk.), 24. opge geven werk, 27. voorzetsel, 29. mu zieknoot, 31. aanspreektitel van een koning of keizer, 33. voor, 34. keet. Vertikaal: 1. 1ste boek van Mozes (afk.), 2. bijwoord, 3. meisjesnaam, 4. werk van Ibsen, 6. klein kind, 7. toonladder, 9. leeg, 12. een der Klei ne Soenda-eilanden, 14. snauw (ge westelijk) 16. dorp tegenover Nijme gen, 18. stad in Frankrijk, 19. gem. in Groningen, 20. rivier in ons land. 23. spoorrichel, 26. radio omroep ver eniging (afk.), 28. voegwoord, 30. bij woord. 32. en omstreken (afk.). Oplossing morgenavond. wapende overval uitgevoerd op de Hongaarse legatie in Bern. Zij wil den geheime documenten wegnemen, maar slaagden hierin niet. De twee vluchtelingen, de 21-ja- rige Endre Papp en de 22-jarige San- dor Nagy, leverden een vuurgevecht met leden van de legatie, waarbij Nagy zeer ernstig werd gewond. Zij werden teruggedreven in een wacht kamer, waar zij later door de politie werden gearresteerd. Hongarije heeft officieel geprotes teerd tegen de overval bij Zwitser land maar dit protest is van de hand gewezen. De twee mannen gingen de legatie zaterdagmorgen gewoon binnen. De twee Zwitserse politiemannen, die voor de deur de wacht hielden, mo gen alleen buiten kantoortijd bezoe kers ondervragen en eventueel o p wapens fouilleren. Papp en Nagy dienden zich in de legatie aan als vluchtelingen, die naar Hongarije wilden terugkeren. Toen zij na een tijd wachten waren doorgedrongen in het bureau van de kanselier, haalden ze ieder een re volver te voorschijn. Onmiddellijk daarna begonnen zij met het over hoop halen van de in het bureau aanwezige papieren. Leden van de legatie maakten daarna gebruik van hun wapens. Nagy kreeg een kogel in het hoofd en één in de nek. De leden van de legatie slaagden erin de twee aanvallers in een ka mer te drijven, die op slot werd ge daan. Voorbygangers waarschuwden de politie toen zij omstreeks kwart over tien schoten hoorden in het gebouw. Er werd een detachement van vijf tig man heengestuurd, dat echter pas kon optreden nadat na enige tijd een formeel verzoek daartoe was ont vangen van de gezant. Toen de politie het gebouw binnen kwam vond zij Nagy hevig bloedend en buiten kennis op de vloer liggen. Papp gaf zich over nadat hij ervan overtuigd was, dat hij inderdaad met Zwitserse politie en niet met Hon gaarse geheime agenten te doen had. De Zwitserse politie heeft niet ge schoten. (Thuringer); 2. (idehi); 1. C. J. v. d. Aar (Alaska); 1. L. v. d. Oever (Rus, zv/art). B-klasse: 1-2-3. J. v. Velzen (VI. reus, Konijnengrijs); 1. G. Th. de Jong (Fr. Hangoor, IJzergrauw) 2. idem. Lotharinger zwart: 1. P. v. d. Leek, 2 H. Vermond. Groot Chinchilla: 1-2. A. J. v. d. Leek. Wener wit: 1. J. W. Rozendaal. Rex, blauw: 1. L. G. Zirkzee. Thuringer: 1-2. A. H. Couzijn. Alaska: 1. C. J .v. d. Aar. Havanna: 1. A. Augustinus. C-klasse: 1-2. J. Laman (VI. reus, wit); 3. C. Leemans; 4. P. v. d. Leek. Fr. Hangoor, bont: 1. G. T. de Jong Groot Chinchilla; 1. A. J. v. d. Lee. Groot zilver L. zwart: ï-2. Mevr. Couzijn. Wener Bl^uw: 1-2. J. W. Roozen- daal; 1. G. J. Bloemendaal. Rex, zwart: 1. A. J. v. Zanten; 2. F A. Droog. Marter Blauw: 1. J. Smit. Alaska: 1. C. J. v. d. Aar. Klein Chinchilla: 1-2. B. Th. Rut gers. Hollander Blauw: 1-2. E. Quist. Rus zwart: 1-2-3. J. v. Kralingen. Pool, Roodoog: 1. A. J. v. Zanten; 1. H. Smit (Blauw oog). D-klasse (VI. reus, konijnengrijs): 1. L. Laman; 2. J. v. Velzen; 3. S. Kraan. Idem wit: 1-2-3. J. Laman. Franse Hangoor, 1-2. G. Th. de Jong. Lotharinger zwart: 1. H. Vermond. Groot Chinchilla: 1. H. G. Bloe mendaal. Gr. zilver zwart: 1. Mevr. Couzijn. Wener: 1. E. Houtsma; 2. J. Rozen daal. Thuringer: 1. A. H. Couzyn. Rex zwart: 1. F. A. Droog. Klein Chinchilla: 1-2. B. Th. Rut gers. E-klasse: 1. L. Laman (VI. reus, konijnengrijs); 2. A. H. Couzyn. F-klasse: 1-2-3. G. J. Bloemendaal (Vi. reus Wener blauw); 2. E. Quist (Hollander, zwart). G-klasse: 1-2. A. Augustinus (Ha vanna). Mooiste collectie, 4 dieren, vooraf door inzender aangewezen, J. Laman met 4x Z.Z.G. De konijnen op deze tentoonstel ling zijn naar geslacht en leeftijd ge klasseerd nl. Rammen geboren in jan. en febr. A; Voedsters B; Ram men maart en april C; Voedsters idem; Rammen mei en juni E; Voed sters mei en juni F; Nesten van 8 tot 12 maanden G. Leidse agenda WOENSDAG, 20 AUGUSTUS Rozenkranakruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Aandeelhoudèrsverg. N.V. Kon Ned Fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zn. 11 uur v.m., „In den Vergulden Turk". BIOSCOPEN De films in de week van 1522 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „In iedere straat 'n bruidje", alle leeftijden. (Matinée: „Dik Trom", alle leeftij den). Lido: „Opoe in het mannenbad", alle leeftijden. Luxor: „Song en Jazz Festival", alle leeftijden. Trianon: „Afrikaanse leeuw", alle leeftijden. Rex: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar. APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Eerste paal school bij Torenflat Op het terrein langs de Oppen- heimstraat vlak bij de torenflat is men thans bezig met dc bouw van een nieuwe openbare lagere school. Deze school zal voorlopig tien klas sen tellen en op 1 september van het volgende jaar in gebruik geno men worden. Het slaan van de eerste 1 welke verstrekt is om de bouw van paal geschiedde zaterdagmorgen on-de Oppenheimstraat-schooi te kun Aan de bestaande behoefte, die bovendien zeer dringend is, kan nog steeds niet geheel voldaan worden. Het verheugde de wethouder echter mede te kunnen delen, dat volgens een 's morgens vroeg van het mini sterie van Onderv/ijs Kunsten en Wetenschappen ontvangen bericht een bedrag beschikbaar gesteld zal worden voor de bouw van een school aan de Sumatrastraat. Dit bedrag I zal even groot zijn als de som gelds welkp verstrekt, is om de bouw van der vrij grote belangstelling. Behalve wethouder J. C. v. Schaik, die goed met het zware blok om wist te gaan, waren o.m. ook wethouder A. J. Jongeleen, de gemeentelijke in specteur van het lager onderwijs, de heer B. Swanenburg en de chef van de afdeling Onderwijs, dr. J. M. Roo- senschoon, op het bouwterrein aan wezig. Voordat de eerste paal de grond inging was er een kleine bij eenkomst in de aula van het Gym nasium aan de Fruinlaan. Wethouder Van Schaik sprak een woord van welkom en schetste daar na de treurige gang van zaken wat de bouw van scholen in Leiden be treft. Radicale vernietiging van Kapelaan H. De Jong gaat muziek studeren Kapelaan H. J. G. de Jong van de parochie O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef te Leiden heeft van de bis schop van Rotterdam opdracht ont vangen drie jaar te studeren aan de Kerkmuziekschool „St. Caecilia" te Utrecht. Hij zal dus binnenkort Lei den verlaten. Het was algemeen be kend, dat kapelaan De Jong bijzon der talent voor muziek heeft. Hy heeft tijdens de dirigentsvacature in de Herensingelkerk een half jaar lang de functie van directeur van het koor bekleed. Hij trad ook dikwijls op als organist op het koor of als dirigent, indien zijn assistentie door de huidige directeur, de heer A. Hoo- genboom, gevraagd werd. Een bij zonderheid daarbij is, dat de kape laan op het gebied van de muziek studie autodidact is. Als kind van ze ven jaar begon hij al met de studie van de noten en met oefeningen aan de piano. In de loop van 25 jaar heeft hy geleerd piano en orgel te be- pelen. Nu staan grote pianostukken op zijn repertoire; hij geeft de voor keur aan „modernen" zoals Ravel, Poulenc en Debussy. Aan klein- en groot-seminarie was kapelaan De Jong in zijn studietijd organist. MAN OP LEEFTJD REDT KLEINE JONGEN. nen financieren. Voorts zeide de heer Van Schaik, dat op hetzelfde terrein aan de Oppenheimstraat ook een r. k. school zal verrijzen. Nadat spreker nog even gewezen had op het grote gebrek aan kleuter scholen in onze stad verzocht hij al len naar de Oppenheimstraat te lopen waar de eerste paal in de grond ge slagen werd. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche CouraAt van Maandag 18 Augustus 1858. Te Maastricht is een man van 84 jaar, die, in weêrwil van zij nen hoogen ouderdomnog zijn beroep van leyendekker uit oefende, van eene aanzienlijke hoogte gevallen. De ongelukkige bleef op de plaats dood. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Petrus zn van J. P. van der Kamp en M. H. Zwaan; Wilhelmus zn van W. Langeveld en L. P. de Lange; Elizabeth Cornelia dr van J. Blij leven en K. Boele; Ro saline Maria dr van W. A. J. van Krimpen en J. R. Timmerman; Alida dr van D. Hemerik en A. den Os. Getrouwd: G. P. J. Corba en E. W. M. van der Lof. Overleden: M. P. de Graaff 82 jr, echtgen. van H. Zwart; T. Slootjes 82 jr man.. Aan de Maresingel werd vanmiddag tegen half één een jongetje uit het Langeveld. HOORPWI.IKÉRHmJT WSB—FOREHOLTE 8-0. In de strijd om de KNZB-beker heeft WSB zondagmiddag een klei ne 2-0 zege op het bezoekende Fore- holte kunnen behalen. Hoewel het oog van de WSB-officials zeker meer gericht was op de oefening voor het le elftal dan op de zege op het lager ingedeelde Foreholte is deze overwin ning door WSB zeker niet gemakke lijk verkregen. Foreholte speelde minstens zo ent housiast als WSB en dikwijls zeker zo goed, al kon het in technisch op zicht wel de mindere genoemd wor den. WSB's achterhoede had het niet zo moeilijk tegen de meestal door zichtige Foreholte-aanvallen en op de doelliin beheerste de jonge P. Pee- ters de situaties volkomen. In de voorhoede debuteerde C. Meijer als middenvoor en op de links buitenplaats stond de biina vergeten C. Kooman opgesteld. C. v. d. Togt opereerde de eerste helft ongedekt en dat kostte de Voorhouters dan ook de overwinning. Na 35 minuten spelen bracht C. Koomen vanaf de linkerhelft de bal goed door de Voorhouters defensie en op diens pass wist v. d. Tocht on bedreigd de bal met een harde schui ver onder de vallende Foreholte-doel- man te schieten. Vijf minuten later sprong C. Meijer naar een scherpe voorzet van v. d. Tocht en koote de bal via de paal achter dc onthutste Voorhouter-doel- man. Na de rust werd het spel van WSB een stuk rustiger, maar de met verre passes aan het werk gezette Fore holte-voorhoede wist de Noord wij - kerhoutse verdediging niet meer te verrassen. VOORHOUT GOED GESLAAGDE JEUGDSPORTDAG Op de Jeugdsportdag was de pu blieke belangstelling goed. de ver richtingen der sportlui waren prima, zodat er volop is genoten. Burgemeester P. Smolders en echt genote, en wethouder Borst en echt genote gaven ook blijk van hun be langstelling. De deelname van de Surinamer Esajas, kampioen van Suriname op de 400, 800 en 1500 m., en de mili taire kampioen hoogspringen Henny Warmenhoven, gaf een speciaal ca chet aan deze middag. Esajas is lid van ASC uit Amster dam en gaat studeren aan de Land bouwschool in Deventer. Deze atleet behoefde geen strijd te leveren en was op alle nummers onbedreigd de eerste, evenals Henny Warmenho ven, die met een sprong van 1,89 m zijn eigen record verbeterde. De prijs uitreiking geschiedde door kapelaan C. van Ruijven, die als attentie voor zijn opkomst aan Esajas een Hol landse kaas aanbood. Deze dankte met enige welgekozen woorden en spoorde de jeugd aan, veel aan atletiek te doen. Hij was gaarne naar Voorhout gekomen en men kan steeds een beroep op hem doen. Esajas, zowel als Henny War menhoven, deden buiten mededin ging mee. De uitslagen waren: 60 m meisjes 1214 jaar: 1. Maria v. Dyk, 2. Leny van Kesteren, 3. Bets water gehaald, die daar met een schepnetje had gespeeld. Op zichzelf is iets dergelijks niet zo bijzonder, wel echter het feit, dat de moedige redder reeds de 70-jarige leeftijd na dert. Het was de heer de Hertogh van de Maresingel, die gealarmeerd was door een schippersvrouw aan de overkant. Toen de heer de Hertogh .bij het water arriveerde, was het jon getje reeds gezonken. Ondanks dit feit, slaagde de man er in het ventje aan de kant te brengen. Wij verna men nog, dat de heer de Hertogh een flinke routine bezit In het redden van drenkelingen, het is namelijk niet de eerste maal dat hij op deze wyze een mensenleven redt. Aanrijding. Om vijf over elf zaterdagmorgen ontstond op de hoek van de Princes- sekade. Haarlemmerstraat, Blauw- poortsbrug een aanrijding tussen een bestelauto en een motorfiets. De bestuurder van de auto die links af de brug op wilde rijden, gaf geen voorrang aan de motorfietser, die van de Turfmarkt naar de Prin- cessekade reed. De motorrijder, een inwoner uit Epe, moest met een ge broken linkeren kei naar het Ac. Zie- I kenhuis vervoerd worden. 60 m jongens 12—14 jaar: 1. W. Borst, 2. J. van der Lans, 3. H. Lan geveld. 20 m jongens 1517 jaar: 1, P. Ber- voets, 2. J. Warmenhoven. 100 m heren 18 jaar en ouder: 1, M. Warmenhoven, 2. B. Zoet. 100 m dames 18 jaar en ouder: 1. M. Warmenhoven, 2. Bea Turnhout. 400 m heren 18 jaar en ouder: 1. P. Bervoets, 2. J. Warmenhoven, 3- J. v. Haasteren. 300 m jongens 12—14 jaar: 1. W. Borst, 2. H. Langeveld, 3. C. Noor- dermeer. 1500 m heren 18 jaar en ouder: 1. J. v. Haasteren, 2. C. Angevare. Vèrspringen meisjes 12—15 jaar; 1. Maria van Dijk 4.03 m; 2. Trees van der Geer 8.49 m; 3. Dora Bak ker 3.48 m. Jongens 12—14 jaar; 1. W. Borst 4.41 m; 2. Fr, v. Tol 4.14 m; 3. C. Noordermeer. Dames 18 jaar en ouder: 1. Bea Turnhout 3.72 m; 2. Agnes Turnhout 3.70 m; 3. A. Turnhout 3.65 m. Vèrspringen heren: 1. P. Bervoets 5.95 m; 2. M. Warmenhoven 5.72 m; 3. C. Angevare 4.62 m. Hoogspringen: -. P. Bervoets 1.45 m; 2. J. Warmenhoven 1.40 m. Hoogspringen dames 18 jaar en lijke zou zijn. ouder: 1. Bea Turnhout 1.20 m; 2. Agnes Turnhout 1.20 m; 3. Ans Turn hout 1.15 m. Hoogspringen 18 jaar en ouder: 1. M. Warmenhoven 1.50 ni; 2. C. Angevare 1.40 m. ALPHEN AAN DEN RIJN AANBESTEDING VAN SLOOPWERK Ir. H. Buijsert, directeur van ge meentewerken te Alphen a. d. Rijn, heeft zaterdagmorgen om 11 uur ten raadhuize aldaar openbaar aanbe steed het slopen van het Ned. Herv. Vergadergebouw, de Ned. Herv. Kos terij met bovenwoning en een voor malige werkplaats, alles aan de zuid zijde van de Schoolstraat, alsmede twee kleine oude woningen en een gedeelte van de oude openb. school, daterende uit de jaren 1876, gelegen aan de noordzijde van genoemde straat. Men kon inschrijven voor het ge hele plan (A) en met uitzondering van de twee kleine woonhuisjes (plan B). Voor het werk werden zes deug delijk bevonden inschrijvingen ont vangen, waaronder zich echter één bevindt, waaromtrent de vraag rijst of er niet een vergissing is gemaakt, een vergissing die dan voor de be treffende aannemersfirma De Jong en Van Keulen te Vollenhoven en Kraggenburg, een belangrijke scha depost zou kunnen betekenen. Voorts waren er drie inschrijfbiljetten ge deponeerd waarop niet duidelijk ge noeg tot uiting is gebracht of men wil toebetalen aan de gemeente, dan wel dat men van de gemeente het vermelde bedrag wil ontvangen. Deze drie aanbiedingen zijn afgekeurd. De firma De Jong en Van Keulen schreef namelijk in voor bestek A voor f 1500 te ontvangen van de ge meente. Maar voor plan-B wil zij aan de gemeente f 2500 toebetalen. De voordeligste inschrijving is ont vangen van de fa. Gebrs. De Waard te Gouda, die voor de uitvoering van het gehele plan (A) f1400 aan de gemeente wil betalen en voor plan B f 1250. De hierop voordeligste aan bieding komt van de fa. H. Zuur mond en Zoon te Scheveningen die resp. f 500 en f 60 wil toebetalen, De onvoordeligste aanbieding voor de gemeente werd ontvangen van de fa. W. Hennipman, Leiderdorp (A) te ontvangen f 11500, (B) te ont vangen f 9600. De fa, H. de Bolster te Leiden wil beide plannen uitvoe ren met gesloten beurzen, derhalve nóch te betalen, nóch te ontvangen. De gunning is aangehouden. De voormelde panden dienen te worden gesloopt ten behoeve van de verbreding van de Schoolstraat, ten einde een horizontale verbindings weg door het centrum der gemeente te verkrijgen met oost en west, meer speciaal tussen de beide rijkswegen, het plan waarover wij eerder uit voerig schreven. VEERTIG JAAR IN SAMSOM- DIENST Zaterdag j.l. was het een grote d voor de heer J. G. de Grauw. Veertig jaar was hij in dienst van N. Sam- som n.v. en dit feit werd in de be drijfskantine temidden van collega's en genodigden op hartelijke wijze herdacht. De aanwezigheid van Wethoudei van den Berg en de gemeentesecre taris deden vermoeden dat de ver diensten van de jubilaris ook bredere string erkenning hadden ge vonden. Inderdaad, de Wethoudei die de ry van sprekers opende, maak te bekend dat het de Koningin had behaagd de heer De Grauw de ere medaille in brons, behorende bij Orde van Oranje Nassau, te verlenen. De heer J. B. Samsom schetste de levensloop van de jubilaris en teken de daarbij aan dat vanaf het vierde jaar van het bestaan van de onderne ming dc naam De Grauw niet op dc personeelslast heeft ontbroken Samen dienden de „De Grauwen 178 jaar Een familiebrevet waard! De heer De Grauw die thans op de afdeling kwaliteitscontrole werkzaair. is, bereikte deze post via de toen malige vouwkamer, afdeling papier waren en papiermagazijn. Als blijk van waardering overhandigde heer Samsom de jubilaris namens de directie een koekoeksklok en een ge schenk onder couvert. Het gouden bedryfsinsigne, waarvan de heer De Grauw al 15 jaar drager is, beval thans een diamant. Een collega, de heer Stapper, sprak namens de chef, die door va kantie afwezig was De heer Tuin man sprak namens de collega's zijn huldiging in dichtvorm uit. Tot slot dankte de jubilaris allen die ertoe hadden bijgedragen dal deze dag voor hem een onverge^

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2