Herensingel I werd kampioen van de jeugd-voetbalcompetitie Alles is weer bij het oude MISSIE IN LEIDEN VAN 20-28 SEPTEMBER „Duur Uw Uurkrijgt goede beu DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Vacantiebezigheden Woensdagmiddag 13 augustus 2 u. De „vakantiebezigheden" te Leiden zijn weer bijna voorbijEn zo'n tijdperk van plezier en vermaak kan niet afgesloten worden zonder dat de grote jongens van alle parochies tegen elkaar gevoetbald hebben. Dit gebeurde gisteren: om 2 uur start ten als eersten de Leonardus en Pe trus, om elkaar te bekampen Deze wedstrijd bracht niet veel spanning, want zoals altijd moeten de meesten er eerst „effe in kom me". Leonardus was „iets" sterker en scoorde één doelpunt. Hierna Herensingel 1Hartebrug: de jongens van de Leonardus volg den met veel belangstelling het spel en resultaat van Herensingel 1, want vorig jaar heeft de Herensingel de beker gewonnen. Herensingel bracht het echter niet verder dan één doelpunt bij de Hartebrug. Herensingel II, het enige 2e elftal, durfde de strijd aan tegen het sterke Leonardus. Zij ondergingen moedig een 30 nederlaag. In de wedstrijd PetrusHerensingel I dachten de Herensingelaars er niet aan Petrus te laten winnen. Zij scoorden 4 har de treffers voorbij de ontmoedigde keeper in het net. De competitie bracht vervolgens een nederlaag voor Herensingel II, die in de Hartebrug z'n meerdere moest erkennen. De twee sterksten (volgens de al gemene opvatting) traden hierna te- Leidse agenda VRIJDAG, 15 AUGUSTUS. Orgelconcert door Feike Asma Piesterkerk, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 septem ber). Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1: Tentoonstel- Inig geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Prentenkabinet der Rijksuniversi teit, Klokcteeg 25 Foto's Magnum- groep; tekeningen Th. W. E. Loh- mann en J. G. Wertheim (t.e.m. 30 augustus); werkdagen geopend 25 uur. Zon- e.i feestdagen gesloten. APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Tot Hulp der Menschneid, Hooigracht 48, tel. 21060. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminajark 8, tel. 26274. gen elkaar in het strijdperk: Leonar dusHerensingel 1. De mannen van de Leonardus verdedigden zich fier, maar konden een 20 nederlaag niet verhinderen. De wedstrijd Petrus Hartebrug bracht niet veel adembe nemende spanning op, alleen de Pe- brengen. Herensingel 1 tegen Heren trus zag kans een doelpunt op te singel 2 bracht ook al geen weder zijds „spel", omdat Herensingel 1, die steeds steviger stond, zich niet door 2 in de hoek liet drukken. Ook de Leonardus en Hartebrug traden nog een keer in het strijd perk, doch de sterkere Leonardus leek „geknakt" te zijn, want de Har tebrug, eigenlijk de zwakste, bracht de eindstand op 20. Nu volgde de laatste wedstrijd, die voor de Herensingel 1 veel beteken de, nl. PetrusHerensingel 2. Mocht de Petrus 5 doelpunten maken, dan Het triomferende elftal van de parochie O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef. moesten zij tegen Herensingel 1 in de finale. Maar gelukkig voor de He rensingelmensen kwamen zij niet verder dan twee doelpunten. Hier door was „Jozef" of Herensingel 1 met recht kampioen 1958 en kon de aanvoerder van de Jozef voor de 2de maal de wisselbeker in ontvangst nemen. Dolgelukkig gingen de spelers „op de foto". Zij spraken nu alvast maar af om het volgend jaar weer te win nen. Is dit het geval, dan mogen zij de beker behouden. De einduitslag luidt als volgt: 1 Herensingel 1, 2. Hartebrug, 3. Leo nardus, 4. Petrus, 5. Herensingel 2. Dit is de zesde reis, die de „Club de Limetz" naar Frankrijk maakt en hoewel het er het vorig jaar naar uitzag, dat de reis en het verblijf in Limetz een bijna perfecte stroomlijn had bereikt, die bij volgende bezoe ken ten minste behouden zou blijven lijkt de toestand hier in de ochtend van de eerste dag weer veel op die in het eerste jaar. Nog nooit in de geschiedenis van de Club de Limetz was het voorge komen, dat het reisgezelschap voor het middaguur de Belgisch-Franse grens bereikte. Kees Slewe, Eltax- chauffeur en oude bekende van de Club, brak gisteren dit record. Ailes was anders dan anders: De reis waarop in tegenstelling tot de vorige jaren niets aan het toeval zou worden overgelaten en alles „volgens plan" zou gaan, begon precies op tijd. De zon scheen, en het merendeel van de reizigers was nog nooit in Limetz geweest. De Club de Limetz scheen een nieuwe gedaante te heb ben aangenomen. De stemming was prima en zelfs de zondvloed waarin de bus ergens in Frankrijk verzeild raakte, was niet in staat om het ent housiasme te blussen. Men bleef vrolijk en vol verwach ting en daardoor kwam het, dat al leen degenen, die al eerder in Limetz waren geweest, wat vreemd voor, dat er maar weinigen naar buiten kwamen, toen om kwart voor ze venen 's avonds de bus ten lange leste luid-claxonnerend de nauwe Besturen van katholieke verenigingen in Leiden, dienen er met het vaststellen van hun programma rekening mee te houden, dat in de week van 20 tot en met 28 september a.s. in geheel Leiden een missieweek wordt gehouden. De missie staat onder leiding van pa ters Franciscanen. Over het programma zullen ook in dit blad nadere mededelingen worden gedaan. Voorafgaand aan deze week wordt op 18 en 19 september een kindermissie gegeven. Alle geestelijken van de parochies, waarin de missie wordt gehouden, en de missiepaters zullen op 17 september gezamenlijk een recollectiedag houden. Het is ruim tien jaar geleden, dat in Leiden stedelijk een missie werd gehouden. straatjes van het beloofde land in draaide. Het leek of de Nederlanders zo vroeg nog niet verwacht werden. Doch nauwelijks een kwartier later hadden de meeste clubleden al be grepen, dat er van geregeld werk, schema's en plannen al geen sprake meer was. Overeenkomsten, die met Pasen getroffen waren met het oog op de komst van de jongens en meisjes uit Leiden-en-omgeving, bleken met Franse voortvarendheid te zijn ver geten. Niettemin vonden de meisjes spoedig onderdak. De jongens was een hoekje van het kermisterrein toegedacht maar zonder veel omslag hebben ze toen hun tenten neergezet op het terrein van le Paradis, waar ze ook het vorig jaar stonden. Toen bleek er geen gelegenheid om te eten: geen tent en geen keuken. De zorgen zijn voorlopig terzijde gezet voor een heerlijke warme maal tijd in „Des Fleurs", waar men zich. niets behoefde aan te trekken van de regen, die buiten met golven uit de hemel stroomde. Dat het licht hal verwege de maaltijd uitsloeg mocht de gezelligheid niet verstoren: men ontstak de sierkaarsen in de gelag kamer en met wat Russsiche liederen „op de achtergrond" leek het bijna Kerstmis. Hedenmorgen, na een H. Mis in het grijze kerkj'e, begon het „lieve leven" pas goed en eerst toen bleek, hoe gauw de echte, oude Limetz-geest er ook bij alle nieuwe leden weer in zit. In vliegende haast werd in „de Salon" van pastoor Smitz een eetzaal ingericht. O.l.v. Franz v. Ray, werd door Dolf Delprado en Aad de Roode een veldkeuken gebouwd, verrezen er ergens bij het tentenkamp latri nes en werd er nog gekookt ook. Alfred Dernison maakte met be hulp van een paar getrouwen een begin met het schoonmaken van de kerk. Er werden aardappelen ge schild en uien schoongemaakt en met de muziek van gramofoon en band recorders die enkele vernuf telingen „aan de praat" hadden gekregen, had dat zelfs een feestelijk tintje. Tussen de bedrijven door hield dr. Bouricius spreekuur. Hij werd daar bij terzijde gestaan door Coby van Zandwijk en om het echt te maken was ear nog een patient ook. Het wachten is nu op het eten, dat bereid door Dolf en Aad met Ria Janson als menagemeesteres en Vic- toire v. d. Werf als fourière wel bij zonder smaken zal. Morgen leest U meer. LEIDSE BEJAARDEN OP STAP Op 27 augustus a.s. houdt het Haag wegkwartier weer de traditionele tocht voor de ouden van dagen, waar aan ditmaal ruim 100 bejaarden deel nemen. De tocht gaat in de richting Arnhem. AANRIJDING Gistermiddag om één uur vond een aanrijding plaats tussen 'n auto mobilist en een fietser op het Utrechtseveer tusen de Singel- en Utrechtsebrug. De wielrijder de heer H. Zonderop, wonend aan de Van 't Hoffstraat kreeg een diepe wond bo ven het rechteroog en een hersen schudding. Na behandeling kon hij naar huis worden teruggebracht. Brandje. Op een erf achter het perceel Hoge Rijndijk 266 (fa. Den Heeten, moto- renfabriek en scheepswerf) ontstond gisteravond om half tien brand in een ijzeren bak gevuld met poetslap pen. De brand ontstond waarschijn lijk door broei. De brandweer bluste het vuur met de nevelspuit. Burgerlijke Stand Geboren: Marjolein dr. v. N. Kot ten en S. H. Lagerweij. Cornelis zn v. A. Klinkenberg en J. Kraijenoord. Steven Michaël z. v. D. G. Fyrnes en E. L. Dempsey. Margaretha Loui; Maria d. v. C. B. M. van den Ende en P. M. Roefstra. Josette Elisabeth d. v. J. C Ligtvoet en M. Jerphanion. Pieter Eimbertus z. v. R. J. de Groot en M. van Dijk. Dick Marinus z. v. H. van Brakel en C. M. W. Roest. He lena Wilhelmina d. v. D. A. Smink en E. Hart. Brigitte Maria d. v. B. F. Warnitz en M. K. E. Fok. Wilhelmina d. van N. Neuteboom en C. J. Moe- nen. Geertruida Maria d. v. A. Brandt en G. van Polanen. Overleden: A. Simonis 66 j. wed. -v. J. P. Verstraten. E. van Det 87 j. wed. van N. van Walen. Fruit en dahlia's in Leiden In het gebouw voor Chr. sociale be langen aan de Oude Singel verga derde gisteravond de Leidse dahlia- vereniging Johan Mater en de ama teur-fruitteeltclub Prof. ir. Sprenger, onder leiding van de voorzitter, de heer L. J. J. Doygenburgh. De bedoeling van de vergadering was, dat men zijn aandacht liet gaan over de voorbereidingen voor de op 20 en 21 sept, in de zaal Maria Gij- zensteeg naast de Overdekte zwem inrichting te houden dahlia- en fruit- tentoonstelling. De voorzitter wekte de leden op datgene in te zenden wat de naam van het volkstuinwezen ten goede komt. Iedere volkstuinder wordt nu in de gelegenheid gesteld produkten van zijn liefhebberij in te zenden. BIOSCOPEN De films in de week van 1522 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „In iedere straat 'n bruidje", alle leeftijden. (Matinée: „Dik Trom", alle leeftij den). Lido: „Opoe in het mannenbad", alle leeftijden. Luxor: „Song en Jazz Festival", alle leeftijden. Trianon: „Afrikaanse leeuw", alle leeftijden. Rex: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar. vlucht vanaf Chauny, afstand onge veer 300 kan. In concours 172 duiven, gelost 7.25 uur met kalme z.-wind. Aankomst eerste prijsduif 12.09.35 uur, snelheid 1049.69 meter per minuut, laatste prijswinnende duif 13.14.38 uur, snel heid 855.64 meter per minuut. Het is een zware vlucht geworden voor de jonge garde met hier en daar nog al wat verliezen, hopelijk komen er nog wat duiven na. De prij zen werden als volg behaald: P. d'Haens 1, 7, 23, 25, 28, 32; A. de Graaf 2, 21, 24; M. Paardekooper 3, 19, 33; Fr. Hendriks 4, 10; P. N. van Wissen 5, 6, 15, 17, 20, 26, 29; H. Schoo 8, 22; A. G. Kleiweg 9; G. L. Schrij vers 11; N. Wolleswinkel 12, 16, 27, 31; J. P. v. d. Assem 13, 14, 18; K. I. Waasdorp 30; F. C. van Heusden 34. Geboren: Waltirius Hendrikus Theodorus zn van Th. J. Lamboo en A. Th. Wesselman. Jan Jerphaas zn van J. J. Bolle en P. M. J. Oudshoorn Elisabeth Johanna Maria dr van A. A. M. Geldens en H. J. M. Lau. Ondertrouwd: A. L. Raaphorst en K. J. van Brecht. Getrouwd: J. P. Castien en P. C. Zonneveld. Overleden A. S. M. Bootsma, echt genote van T. P. A. de Graaf 67 jr. Z0ETERW0UDE Missienaaikrans „Sancta Rosa" Een krachtig thuisfront „Sancta Rosa", de missienaaikrans, door deken Bont de schoonste loot aan de parochieboom genoemd, zal a.s. zondag weer een tentoonstelling houden van het vele en fraaie werk in het afgelopen jaar vervaardigd voor de missie. Tot onze spijt ver hinderd aanwezig te zijn, moet toch de aandacht van onze lezers geves tigd worden op het werken van de missienaaikrans en zo mochten wij een gesprek voeren met mej. Agatha van Vliet, de leidster, die, gedurende 27 jaren met hare overleden zuster Anna en tot heden, dus nu al 31 jaar lang, het werken voor de missie als een levenstaak heeft opgevat. Toen wij het gesprek aanvingen met er op te wijzen, dat de parochie onze missionarissen geldelijk zo goed steunt met name genoemd 600. voor pater Simon Schuur bij zijn zilveren priesterfeest en nu weer aan father Rekelhof ƒ800,bij zijn ver trek, sprak d.eze leidster, stralend van genoegen vol lof over de ijver en de toewijding van zovele meisjes en zei niet te kunnen begrijp'en, hoe. al dat geld voor de missie ook weer door de actie van meisjes bijeen wordt gebracht. In het afgelopen jaar is door de missienaaikrans totaal voor ƒ3300 aan stoffen enz. verwerkt, een be drag dat door de nijvere handen nog tot vele duizenden guldens aan waarde in de paramenten enz. is gestegen. En het is verblijdend, zo ging mej. Agatha voort, dat het werk zo on verflauwd wordt voortgezet, waarbij zij niet kon nalaten even te zeggen, dat nog veel meer meisjes en vrou wen, die daartoe wel tijd en gelegen heid voor kunnen vinden, zouden kunnen meewerken voor de missie. Als een heerlijk voorbeeld van missie-ijver mochten wij haar horen zeggen: Ik word er soms stil van, als een arbeidersvrouw aan komt dragen met 12 lange zwachtels met honderden uren arbeid gebreid, waarvan de wol van haar eigen scha mel geld betaald werd uit naasten liefde om daarmede Zuster Borromea (Anna van der Salm) te helpen de arme melaatsen in Borneo te i binden. „Het gaat allemaal zo goed; 2200 loten zijn nu al, voor de toonstelling begint, verkocht, volgend jaar moeten wij al weers ter aantal loten uitgeven, want" kunnen nooit geld genoeg heb) omdat in vele werelddelen steun vraagd wordt voor de missionaris Wij konden het echt niet laten te geven aan „Daden Gevraagd' Sursum Corda, omdat hulp gevrt werd voor missionarissen niets hebben voor hun missie. „Si ta Rosa" heeft twee kazuifels ven". In totaal zijn, behalve kleine borduurwerken, kinderk] en zwachtels, klaargekomen: 15 zuifels, 2 koorkappen, 6 stola's, h perpli's, veel communiedwalen, dienaarstogen, superpli's enz. Evenals vorige jaren kregen Zusters Franciscanessen voor missies weer 2 kazuifels, commui dwalen, alben efi superpli's. Zuster Borromea ontving voor missie in Borneo ook weer een zuifel en father Rekelhof, dezer gen weer naar Oeganda vertrok! mocht meenemen: 1 expositievaa: kazuifels, vele misdienaarstogen superpli's en ook 12 sluiers voo: zwarte meisjes om te dragen sacramentsprocessie. De missienaaikrans bepaalt niet tot de Zoeterwoudse mis: rissen, want ook father Omtzigt Leiden, die een vaste klant is, k: dit jaar zelfs een driestel kap. Het spreekt vanzelf, enige Kruisheer uit Zoeterwo pater Jo Bosman, voor zijn mi in Indonesië niet vergeten was; koorkap, velum en kazuifel was deel. Een zeer noodlijdende p van de Priesters van het H. Hart, in Warnsveld een seminarie opgericht voor missionarissen mi latere roeping, werd ook een k; fel en albe toegezonden. Pater 1 hart van dezelfde Orde, die na wijding eerst nog een medische sus moest volgen en nu naar de sie vertrekt, werd geholpen met kazuifel, albe en surperpli. Onze ther Van der Salm mag, als hij nenkort weer gaat vertrekken, muniedwalen, een kazuifel en dienaars-toogjes en superpli's nemen. Zo kreeg ook een mis: ris uit Alphen aan den Rijn, p Vergeer, een velum. De lange is nog niet compleet; het is allei teveel om op te noemen. Op de tentoonstelling is dat pra tige werk te bezichtigen en te wonderen, want de vele ijveraar: van „St. Rosa" zijn niet alleen ijv maar ook kunstvaardig. De tentoonstelling is zondag in het Parochiehuis geopend va tot 6 uur. Om 8 uur kunnen jongelui vrolijk dansend onder ding van de heer Evert Casteleini mooie werk financieel steunen, is nodig, zo besloot mej. Van Vl want de aanvragenlijst is nog lang; nog altijd hebben de mi narissen meer nodig dan wij nen geven. LEIDERDORP Geboren: Franciscus J. M. van J. A. Braakman en A. Versteeg; Arie zn. van A. van Pi geest en D. van der Zwan; Rudi van K. van Winkel en P. J. E. G demond. Ondertrouwd: S. Zijlstra 25 te Zoeterwoude en B. G. Bosm; jaar. Getrouwd: J. C. Romijn 29 jaa: Zoeterwoude en E. E. Goddijn 2i J. Verstelle 26 jaar te Schiedair M. van der Zwan, 27 jaar. Overleden: M. P. L. Aukes A. H. Blom 95 jaar. VOORSCHOTEN Tegen open portier gebotst Gisteravond om 10 minuten over half vijf parkeerde op de Leidseweg even voorbij het Gemeentehuis een auto, die kwam uit de richting Leiden aan de rechterzijde van de weg. Op het moment dat hij het portier open de passeerde juist de 51-jarige heer B. G. Meulenberg uit 's-Gravenhage op zijn bromfiets. De bromfietsberij der werd uit zijn balans gebracht en kwam daarbij te vallen op de Leidse weg. Het slachtoffer werd na dit on geval naar een Leids Ziekenhuis ver voerd, alwaar hij na enkele uren aan zijn verwondingen is overleden. Overplaatsing. Na 'n 1572-jarige dienst in Voorschoten wordt de heer B. Zwart va nde Rijkspolitie per 1 september a.s. overgeplaatst naar ;-Gravezande. S.V.L.V.-veteranen. De vetera nen van S.V.L.V. gaan nog even door met te voetballen voor de Harmonie vereniging St. Laurentius. Zaterdag middag om 4 uur spelen zij nu tegen de Rijnsburgse Boys. Postduiven. De postduivenver eniging „De Zwaluw" hield een wed- De wijzerplaat van de Beursklok krijgt op het ogenblik een De foto geeft een beeld van de onderhoudswerkzaamheden. goede bet^

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6