De Zonnige Zeurpiet Zwolse Melkhandelaren: tActiecomité onbevoegd' Kist-kalveren geen dierenmishandeling Verdwenen militair was houthakker bij Parijs VRIJSPRAAK DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 „Huisvrouwen wensen een gezonde slijter" De Zwolse Melkverkopersbond heeft scherp gereageerd tegen de vele stencils, die door het actiecomité van de Zwolse flatbewoners zijn ver spreid. In een brief betwijfelen de melkhandelaren de bevoegdheid van het „Actiecomité" om handelend op te treden. „Uit niets blijkt, dat dit comité is voortgekomen uit de wen sen van de flatbewoners, in het co mité heeft trouwens geen enkele vrouw zitting". Een min of meer melodramatische passage uit het schrijven willen wij u niet onthouden. „Er zijn melkhan delaren invalide geworden door traplopen met zware vrachten. Geen enkele Zwolse melkhandelaar voelt ervoor dit lot te delen en bovendien geloven'wij, dat de huisvrouwen ook liever hun melkhandelaar gezond aan de deur hebben". Meer dan vier «ur De veronderstelling van het actie comité, dat de melkboer maar vier uur per dag zou werken, wordt met grote felheid bestreden. „Hij begint STORK moet ontslaan Over enkele weken zal N.V. Stork Diesel honderd man ontslaan. Dit is door de directie van deze motoren- fabriek te Zwolle aangekondigd. De oorzaak is het uitblijven van orders. Ricardo-motoren worden niet ge vraagd, de productie van het motor type Hesselman staat stil en een or der voor de Ned. Spoorwegen is zo juist afgelopen. Met ingang van sep tember zullen de ontslagen geleide lijk doorgevoerd worden. Zij omvat ten alle afdelingen, ook de administra tie. In de komende maanden zijn geen vooruitzichten op verbetering van de orderportefeuille. Bij ontvangst van een nieuwe order zou het ontslag kunnen worden vertraagd. Stork in Hengelo heeft nog geen moeilijkhe den. DOOR STROOM GETROFFEN. Gisteravond om acht uur, tijdens werkzaamheden aan het 50.000 volt hoogspanningsnet van de Prov. N.- Brab. Elec. Mij. aan de Landweer straat te Oss, is de 32-jarige monteur A. Mureau uit Raamsdonkveer door de stroom getroffen en onmiddellijk gedood. Het ongeluk gebeurde, toen de monteur een staart van 'n vlieger uit de bovengrondse kabels wilde verwijderen. Hij verkeerde n de ver- onderstelling, dat de leiding, zoals de doet. Daarnaast moet het kalf terwille om zes uur en als hij om 2 uur 's mid dags zijn laatste klant gehad heeft, moet hij nog aan zijn. administratie werken". De huidige manier van bezorgen is, volgens de brief, een proef. Het mag niet als een gril beschouwd wor den, daar het besluit eerst na lang en zorgvuldig overleg genomen is. De Zwolse Melkverkopersbond besluit haar brief met de volgende vrien delijke opwekking: „Maak het de melkhandelaren niet moeilijk". GEEN LEEFTIJDSGRENS MEER VOOR MIDDENSTANDSDIPLOMA De leeftijdsgrens voor het beha len van het middenstandsdiploma, welke grens tot dusver lag bij de minimumleeftijd van 16 jaar, zal het volgend jaar geheel worden op geheven. Ook jongere candidaten kunnen dan aan de examens deel nemen. 4200 NIEUWE H.K.W.-ERS. Tijdens de jubileum-propaganda- actie van de H.K.W. zijn niet minder dan 4200 nieuwe leden aangeworven. Er was zelfs één propagandist, die op z'n eentje 100 nieuwe leden in schreef. In de H.K.W. heerst een enthousias te sfeer, die grote beloften voor de toekomst inhoudt. Voorzitter produktschap meent: De voorzitter van het Produktschap ren tegen de gang van zaken bij' de voor vee en vlees heeft zich op de gisteren te Utrecht gehouden verga dering van dit produktschap fel ge kant tegen wat hij noemde „zielige dierenbescherming". Aanleiding tot de beschouwing van de heer De Veer was de nota inzake de zogenaamde kistkalveren. Er is na melijk een ontwerp van wet tot wij ziging van enkele artikelen van het Wetboek van Strafrecht en andere voorzieningen op het gebied der die renbescherming in voorbereiding. In de memorie van toelichting op dit ontwerp wordt ten aanzien van de zogenaamde kistkalveren opgemerkt, dat mestkalveren niet zelden in een nauwe of donkere ruimte worden ge houden, omdat hierdoor het vlees blanker zou worden en in verband hiermede de geldswaarde van het dier zou toenemen. Ook indien zou vast staan, aldus de memorie van toelich ting, dat zulks inderdaad het geval is, kan een dergelijk economisch motief niet worden beschouwd als een rede lijk doel, dat de voor het dier kwel lende opsluiting in een zeer nauw of donker hok zou rechtvaardigen. De regering wil dan ook het houden van kistkalveren zonder meer bij afzon derlijke bepaling verbieden en straf baar stellen. Nog geen rekwest. Het Landbouwschap heeft inmid dels medegedeeld, dat het nog geen rekèst betreffende het kistkalveren- probleem tot de Tweede Kamer heeft gericht. De voorlopige mening van het Landbouwschap was wel, dat het houden van kistkalveren vanwege het economisch belang zoveel mogelijk dient te worden toegelaten en dat hoogstens eventuele excessen moes ten worden verboden. De kalveren die voor het blanke vlees worden gehouden mogen niet in staat gesteld worden om te her kauwen hetgeen het dier van nature voorschriften bepalen, stroomloos ge maakt was, dit is echter niet het ge val geweest. Het slachtoffer was ge huwd en vader van één kind. BRAND IN LEDERWARENFABRIEK TE WAALWIJK. Gisternacht omstreeks half vier is brand uitgebroken in de lederwaren- fabriek „De Kroon" te Waalwijk. Het vuur vond gretig voedsel in de grote hoeveelheid leder, die in de fa briek was opgeslagen. De brandweer bestreed de brand met groot ma terieel. Eerst in de morgenuren slaag de men er in de brand te lokaliseren, waardoor een gedeelte van de fa briek behouden kon worden. De schade, die op het ogenblik nog niet met 'zekerheid is vast te stellen, beloopt naar schatting circa een half miljoen gulden. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. van dit blanke vlees en de mesterij veel slaap hebben er. gevoed worden met melk. Slapen kan het dier slechts wan neer het in donker wordt gehouden. Niet herkauwen bereikt men door het dier geen stro onder zich te ge ven. Gordijnen dicht. Als een mens gaat slapen, aldus de heer De Veer, worden ook de gordij nen gesloten. Ook bij 't kistkalf is er daarom niets bijzonders aan de hand. De dieren worden met grote toewij ding verzorgd, omdat de kalvermester niets liever wil dan dat het kalf zich goed voelt ter wille van een snel groeiproces. Het is van de dierenbeschermers volkomen waanzin zich met dit pro bleem te bemoeien, aldus de heer De Veer, die voorts opmerkte dat de meeste dierenbeschermers die bezwa WATERPOLO De voorlaatste avond vanhet inter nationaal waterpolotoernooi te Rotter dam werd begonnen met een wedstrijd tussen AZPC HZPC-combinatie en het zevental van Polytechnic uit Londen. De Amersfoort Haagse combinatie werd aanvankelijk geheel overspeeld, doch het einde kwam met 55. Tegenover deze sportieve ontmoeting- stak de strijd tussen de ploeg van de Hongaarse vluchtelingen en het zeven tal van Duisburg ongunstig af. Vooral nadat Osselmann in de eerste fase van de strijd tweemaal doel had getroffen, begingen de Hongaren, die zich in dit toernooi aan vele onsportiviteiten te buiten gaan, de ene overtreding na de andere. De toch al zwaar spelende Duit sers gingen er hard tegenin met het gevolg, dat de wedstrijd steeds ruwer werd en scheidsrechter Govaars straf op straf moest uitdelen. Het aantal doel punten was legio en het einde kwam na een 41 voorsprong voor Duisburg bij rust met een 11—5 overwinning voor de Duitsers. De stand is thans: 1. Duisburg 45; 2 AZPC/HZPC-combinatie 3—4; 3. Hong. vluchtelingenteam 34; 4. Poly technic Londen 33; 5. Bondsploeg 30. SCHAKEN HET TOERNOOI TE BAD PORTOROZ De uitslagen van de tweede ronde van het interzonale schaaktoernooi te Bad Portoroz luiden: De Greiff (Col.)Pe- trosian (Rusland) Szabo (Hong.) —Tal (Rusland) >/t—Pachman (Tsj.- Slowakije)Olafsson (IJsland) '/j Matanovic (Zuidsl.)—Panno (Arg.) afg.. Filip (Tsjechosl i—Sanguinetti (Argent.) afg., Cardoso (Filip.)Larsen (Denem.) afg., Gligoric (Zuidsl.)Averbach (Rus land) Neikirch (Buig.)Bron- stein (Rusland) 1'/s. Füster (Canada) —Fischer (V.S.) 0—1. Rosetto (Arg.)— Benkoe (Hong.) afg. Sherwin (V.S.) was vrij. De stand luidt: 1. Fischer en Tal ieder 1' pnt.; 3 Benkoe 1 punt plus één af gebroken partij: 4. Bronstein. Pachman, Gligoric en Neikirch ieder 1 punt; 8. Averbach. Larsen. Panno, Olafsson, Pe- trosian, Szabo en Filip ieder Vs pnt. plus 1 afgebroken partij; 15. De Greiff V« pnt16. Sanguinetti, Matanovic en Car doso twee afgebroken partijen; 19. Ro- kistkalveren hebben, nog nimmer een kalf hebben zien staan. Hij noemde de dierenbeschermers „beste brave mensen, maar vreselijk onpraktisch, door wie ons land evenwe niet gere geerd dient te worden". Het zou er dan volgens de heer De Veer niet best uitzien, namelijk „schoon van buiten, maar rot van binnen". De actie die thans tegen de kistkal veren wordt gevoerd, getuigt, aldus de heer De Veer, van een burgerlijk gedoe van mensen, die van de boer derij-techniek en van de liefde van de boer voor zijn beesten totaal geen verstand hebben. Volgens de heer De Veer dienen deze dierenbeschermers meer aandacht te besteden aan de wijze waarop de mensen thans in wo ningen huizen. Hij sprak van flats met slaapkamers waarin drie kinde ren in stapelbedden hun nachtrust genieten. De kistkalveren worden bepaald niet gekweld, aldus de heer De Veer, die ten slotte de wens uitsprak, dat ook het Landbouwschap zich met hond en tand tegen dit wetsontwerp zou verzetten. In afwachting van de houding van het Landbouwschap, besloot het Pro duktschap voor vee en vlees een na dere actie op te schorten. BENOEMINGEN MISSIONARISSEN VAN HET H. HART Staatssecretaris Schmeltzer: Geen wijziging wet bedrijfsorganisatie Staatssecretaris Schmeltzer is niet van plan een wijziging van de Wet op de bedrijfsorganisatie te bevorderen die het, ook bij ontbreken van een voldoende representatieve vertegen woordiging der werknemers in de be trokken bedrijfstak, mogelijk zou ma ken bij Algemene Maatregel van Be stuur een bedrijfschap in te stellen. Dit hoeft echter geenszins te bete kenen dat voor een of meer van deze bedrijfstakken nu in het geheel geen bedrijfslichaam tot stand zou kunnen komen. Behalve dat instelling bij de wet mogelijk blijft, is het wellicht mogelijk dat de organisatorische ver houdingen in een bedrijfstak zich zo ontwikkelen dat de kritische percen tages voor het kunnen aannemen van een voldoende representatieve orga nisatorische vertegenwoordiging van sÏÏJSawerk ATe Sittard ondernemers en werknemers worden fcanctawerlc. Te bittard bereikt, zodat instelling van een be- drijfslichaam bij Algemene Maatregel van Bestuur alsnog kan geschieden. De staatssecretaris deelt dit mee in de nota naar aanleiding van het ver slag der Tweede Kamer over de in stellingswetten voor het bedrijfschap detailhandel in aardappelen, groen ten en fruit en voor het bedrijfschap detailhandel in alcoholhoudende dranken. Bij de missionarissen van het Heilig Hart (msc) zijn benoemd te Driehuis-Velsen: A. Eijkens, overste te Den Haag: drs J. Krol, overste; te Eindhoven: P. Hermans, overste: te Poerwokerto: P. van Bilsen, over ste (alle herbenoemingen). Te Til burg: J. Clemann, gerepatrieerden- zorg; in Oisterwijk: Fr. Broers, le raar St. Odulphuslyceum; A. Vriens Don Boscowerk; C. Benne, „Huize Nazareth" en Don Boscowerk en Jac. van Tilburg, leraar apostolische school. Te Driehuis-Velsen: drs A. Kueter, prefect en J. Vink. Te Berg en Dal: J. Raam. leraar Mater Dei lyceum. Te Arnhem: drs J. van de Ham, leider Una Sanctawerk en G. Koppers. Te Hilversum: J. Striek- wold, Una Sanctawerk. Te Eindho ven: Chr. Willekens (Trivoli), J. Be- terams, leider Una Sanctawerk en B. Buur, Una Sanctawerk. Te Rot terdam: dr Th. van de Berg, Una Sanctawerk. Te Sittard (Overho- ven): W. Quicken, leraar Servia- lyceum. Op voorstel van de provinciaal heeft de bisschop benoemd tot Inbrekers wekten slapers niet Inbrekers hebben gisternacht een bezoek gebracht aan de woning van een koffiemolenfabrikant te Breuke- len. Ze hadden het kennelijk op geld gemunt want alle kasten werden overhoop gehaald en ze brachten zelfs-een bezoek aan de slaapkamers, waar de familie lag te slapen. Nie mand werd wakker. De inbrekers kwamen binnen door bet uitsnijden van een ruit, nadat ze vergeefs geprobeerd hadden, de voordeur te forceren. De buit bedroeg slechts twee zil veren servetringen. Het tafelzilver werd achtergelaten. De daders zijn met een auto gekomen. Ze verdwe nen spoorloos. 6 Juni jl. zijn twee militairen ver dwenen uit een kazerne te Assen na ruzie met een meerdere. Eén van de twee is nu, na een lan ge speurtocht in Parijs gevonden. Het is de 19-jarige A. B. uit Sneek en hij is al weer in de kazerne te Assen in gesloten. Van Parijs naar Nederland werd hij onder geleide van de Kon. Marechaussee overgebracht. DE TOERNOOIEN VAN DE K.N.S.B. In de strijd om het open schaakkam pioenschap van Nederland werd giste ren de partij tussen Van Weezei en dr. Visser door een tragische gebeurtenis onderbroken. De Utrechtenaar Stuiver, deelnemer in een der neven-groepen, werd namelijk door een hartaanval ge troffen. Dr. Visser verleende hem de eerste hulp. De heer Stuiver werd ver volgens naar een ziekenhuis in Utrecht gebracht. De vierde ronde had het volgend re sultaat: E. J. Diemer (W.-Duitsland) G. G. Boon (Bred.) 10, Chr. P. van Weezei (Amstelveen)dr. J. Visser afgebr.; T. de Ruiter (Tiel)ir. H. J. van Donk (Dordrecht) 10; H. Brede- wout (Zwolle)—E. G. Kayser (Alkmaar) 10; C. Jansen (Waterlandkerkje)P. A. Hoogendoorn (Dordrecht) 10; dr. E. Mulder (Bakel)R. R. Arons (Naar- den) '/r—Vs. Gisteravond werd het toernooi voort gezet met het spelen van de afgebroken partijen. De resultaten waren: dr. Visser Diemer 10. Van WeezeiBredewout Van WeezeiBoon 01, Van Weezeidr. Mulder 10. De stand is nu: 1. en 2. Diemer en Boon 3 pnt.; 3. dr. Visser 2*/« pnt. en 1 afgebroken partij; 4. en 5. De Ruiter en Bredewout 2'/- pnt.; 6. Jansen 2 pnt.; 7. Van Weezei IV- pnt en 1 afgebroken partij; 8. en 9. dr. Mulder en ir. Van Donk Vit pnt.: 10. tot en met 12. Hoo gendoorn. Kayser en Arons 1 pnt. In de damesgroep om het kampioen schap van Nederland waren de resulta ten van de 3e ronde: mevr. Vreeken (Vlaardingen)mej. mr. De Klerck (Den Haag) afgebr.; mej. C. E. Stegeman (Utrecht)—mevr. E. van Veen (Amster dam) 10; mevr. C. Roodzant (Rotter dam)mej. F. Heemskerk Jr. (Amers foort) afgebr.; mevr. F. Heemskerk Sr. (Amersfoort)mevr. J. O. van der Klift (Den Haag) 10. De resultaten van de afgebroken par tijen waren: eerste ronde: mevr. M. C. Vreekenmevr. J. O. van der Klift 10, mevr. Roodzantmej. F. Heemskerk Jr. 10. mevr. Vreekenmej. mr. P. C. de Klerck 10. De stand luidt: 1. mevr. Heemskerk Sr. 3 punt.; 2. tot en met 5. mr. De Klerck, mej. Stegeman, mevr. Roodzant, mevr. Vreeken 2 pnt.; 6. en 7. mevr. Van der Klift en mevr. Van der Veen Vs pnt.; 8. mej. F. Heemskerk 0 pnt. Den Haag breekt 200 woningen af Voor de bouw van een nieuwe Staatsdrukkerij Ten behoeve van de bouw van een nieuwe staatsdrukkerij en uitgeverij zullen binnenkort ongeveer 200 wo ningen, meest hofjeswoningen, het veld moeten ruimen. Ook worden er nieuwe straten aangelegd. Het bouw terrein is gelegen tussen de Boom sluiterskade, de Scheldestraat, de Maasstraat en de Pletterijstraat. Het ontwerpen van de nieuwbouw is opgedragen aan de Haagse archi tect, ir. W. S. van den Erve. Het bleek niet mogelijk, het ge bouw in een der nieuwe Haagse stads wijken neer te zetten. Een plaats in het stadscentrum was daarbij nood zakelijk, in verband met het veelvul dig contact met regering en staten- generaal, welk contact ongestoord en de snelste wijze moet blijven plaats vinden. Ingenieur Van den Erve heeft reeds verschillende Haagse gebouwen ont worpen. Daaronder zijn de Ruton-fa- briek in het industriegebied Fruitweg en het nieuwe hoofdbureau van poli tie, tegenover het nieuwe stadhuis, waarvan de eerste vleugel nog dit na jaar gereed komt. De voogd van A. B. ontving enkele dagen geleden een brief, waarin deze vertelde, dat hij in Parijs als hout hakker werkte en of zijn voogd zijn Nederlandse papieren wilde opsturen. De voogd stelde toen onmiddellijk de commandant van de kazerne op de hoogte van de verblijfplaats van de vluchteling. De Marechaussee trok naar Parijs en een wachtmeester keer de met de jongeman naar Assen te rug. Van de andere militair H. G. K. heeft men nog niets vernomen. Deze is gelijk met B. ontsnapt, maar hun wegen gingen verschillende kanten op. Hel gerechtshof beslist sistent te Voorburg van de parochie „de Goede Herder J. Handriks. De aartsbisschop heeft benoemd tot rector van „Mooi Gaasterland" te Riis in Friesland J. Duray. Voor de missies zijn benoemd de paters E. Vught, G. Prins en H. van Maanen en J. Rijk, Philippijnen; C. Schipperijn en J. van Kampen, Nieuw-Guinea; J. Janssen, Brazilië; H. Smeets, Senegal (Afrika), apos tolisch prefecuur Kaolack. HAARLEMS' RUSTHUIS BLIJFT GESLOTEN. De Haarlemse gemeenteraad heeft na een besloten vergadering die twee uur duurde, de houdster van het rust huis „De Zonnebloem" te Haarlem geen vergunning verleend voor het exploiteren van rusthuizen. Met 27 tegen 7 stemmen werd nl. een pread vies van b. en w. aanvaard volgens welk het beroep, dat de pensionhoud ster tegen de weigering van de ver gunning door b. en w. had ingesteld, werd verworpen. Enige maanden geleden zijn de van wege de gemeente Haarlem verpleeg de patiënten uit dit rusthuis gehaald, omdat er volgens b. en w. ongewen ste toestanden zouden heersen. MINDER DAN l7oo ALCOHOL: Het gerechtshof te Leeuwarden heeft een opzienbarende beslissing geno men in een principiële zaak tegen de 34-jarige landbouwer H. B. uit Dalen. De man had vijf glazen bier en twee borrels gedronken, maar was volgens de politie volkomen nuchter. De poli tierechter te Assen veroordeelde H. B. tot 100 gulden boete en een half jaar ontzegging van het rijbewijs, omdat hij onder deze omstandigheden een auto had bestuurd. De procureur-generaal had bevesti ging van dit vonnis gevraagd, maar het Hof sprak de landbouwer vrij. De beslissing was: wanneer het alco holgehalte in het bloed beneden 1 0/00 blijft, is dit te gering om een chauffeur te veroordelen. De moord te Ede De moord op de 73-jarige C. H. A. Canter Visscher te Ede is zaterdag of zondag - de sectie door dr. Zelden rust heeft het juiste tijdstip nog niet aangewezen gepleegd. Van de da der(s) ontbreekt nog steeds elk spoor. Naar de politie meedeelt, heeft zij weinig aanknopingspunten, daar het alleenwonende slachtoffer geen fami lie heeft en vrijwel geen contact met zijn buurtgenoten onderhield. Zaterdagavond om half zes is hy voor het laatst levend gezien. Toen deed hij in een winkeltje aan overkant van de weg enkele bood schappen, doch deze wezen er niet op, dat hij gasten verwachtte, zoals op de weekeinden wel eens het geval was. Wie degenen waren, die hem wel eens bezochten, is nog niet vast gesteld. Uit Ede kwamen zij niet en de buurtgenoten konden geen nadere in lichtingen verschaffen. Wel meent de politie dat het hier een roofmoord betreft. Het slachtoffer sliep waar schijnlijk reeds, toen de nog onbeken den men vermoedt, dat er meer dan één dader is de woning bin nendrongen. Misschien is de heer Vis scher daarop door enig geluid wakker geworden, waarna men hem op zijn bed de schedel heeft ingeslagen. Zijn voeten waren met een das samenge bonden. De met grote kracht toege brachte slagen zijn waarschijnlijk door twee verschillende "oorwerpen veroorzaakt, een stomp en een scherp. De aard der verwondingen wyst er op, doch het moordtuig is nog niet gevonden. Hoeveel geld werd ontvreemd is evenman bekend, daar niemand wist hoeveel contanten of waardevolle voorwerpen zich in de woning bevonden. Donderdagocteid om elf uur zal het stoffelijk overschot op de begraaf plaats te Ede worden teraaröebesteld. Moppen tappend de wereld rond Aan de balie van de Eruopahal van Schiphol werd aan Neerlands mop pentapper No. 1, Max Tailleur, een dik boek vol met vliegbiljetten uit gereikt. Zaterdag is „De doofpot" op het Rembrandtplein te Amsterdam voor de laatste maal in dit seizoen open, daarna gaat Max Tailleur een week vissen en op 16 augustus stapt hij in het KLM-vliegtuig naar de West, waar zijn tournée van vijf we ken zal beginnen. In 19 steden treedt hij op, in totaal staan 28 voorstellingen op het pro gramma, soms twee op één dag. „Het is de langste tournée. ooit door een Nederlands artist gemaakt". Nederlands artist gemaakt", consta teert Max Tailleur niet zonder trots, want hij heeft 30.000 km. voor de boeg. „Ik ga die vele duizenden Ne derlanders op de Antillen, in Vene zuela, in Amerika en in Canada mop pen vertellen, ze zullen lachen om die echte Amsterdamse gein. Voor alle Nederlandse mannen en vrouwen, die ik in die landen zal ontmoeten, heb ik een geschenkje bij me". De West krijgt vele voorstellingen, dan volgt Venezuela, vervolgens New York, Washington en New Or leans, daarna staat Mexico City op het programma en daarop aansluitend San Francisco, Los Angeles en Holly wood. Dan gaat de reis naar Canada: Van couver, Winnipeg, Toronto, Ottawa, Montreal en in de tweede helft van september terug naar Amsterdam en Uithoorn, om te vissen, voordat de „Doofpot" op 26 September weer opengaat. De plannen voor een groot tournée in 1959 hebben al vaste vorm aange nomen. Australië gedurende vier we ken, een week naar Nieuw Zeeland en daarna nog drie weken Nieuw Guinea. En in 1960 Zuid-Afrika en de Belgische Congo. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Mcndoza" 14/8; Australië: s.s. „Heidelberg" 11/8; s.s. „Orontos" 14/8; Brazilië:m. s. „Zaan land" 12/8; s.s. „Alphard" 12/8; Ca nada: s.s. „Beaverdell" 12/8; Chili: via New York 14/8; Indonesië s.s. „Manusa" 14/8; Ned. Antillen: s.s. Agamemnon" 11/8; Nieuw Zeeland: via Engeland 16/8; Suriname: m.s. „Willemstad" 13/8; Brits Oost-Afri- ka: s.s. „Europa" 14/8. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I 402 M. I VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19 19 (29, 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.10 Gram. 8.50 Voor de kinderen. 9 05 Gym voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) VP RO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Voor do kleuters. 11.15 Weense muz. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Land. rubriek. Het voorkomen van verontreiniging van de melk. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Alt en piano, 14.30 Voordr. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muz. caus. 16.40 Vragenbeantw. 17.05 Gram. 17.25 Vakantietips. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Dansmuz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Lichte muz VPRO: 19.30 Kamermuz. 19.45 Op bezoek bij anderen. 20.00 Nws. 20.05 De dishter Remy van de Kerckhove, caus. 20.15 Was U op de Expo, klankb. 20.45 Chicago 1958, caus. VARA: 21.00 Gram. 21.55 Bui tenlands weekoverz. 22.10 Jazzmuz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, cause- riëen. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 10.05 Gram. 10.30 Gam. óf progr. voor de jeugd. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Gram. 12,55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.45 Gram. 14.00 Koorzang. 14.50 Gram. 15.00 Gram. of progr. voor de jeugd. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Boekbespr. 17.15 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.05 Mil. ork. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19 15 Regeringsuit zending: Emigratierubr,: Het emigra tiepraatje v. H. A. van Luyk. 19.25 Pol. caus.: V.V.D. 19.35 Operamuz. 20.20 Gram. 20.30 Act. 20.45 Gram. 21.20 Philippe, de prme oude ziel, hoorsp. 22.15 Wereldmuziekconcours Kerkrade 1958. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Grarn. RADIO VATICANA. (25.67; 31.10; 41.21 en 196 M.). 22.15 uur: Nederlanders op bede vaart in Lourdes. Grammmofoon pin ten programma draadomroep (over de 4e lijn). Van 18.0020 uur: 1. Fragmenten uit: „II Matrimonio Segreto" Cimaro- sa); „l'ltalina in Algeri", „II Barbiere di Siviglia", „L.. Cenerentola" en „Wilhelm Tell" (Rossini); fragmenten uit „1 Capuletti ed i Montecchi", „Norma" (Bellini); uit „l'Elisir d'Amore", „Lucia di Lammermoor", „La Favorita", „Linda di Chamonix", (Donizetti); uit „Nabucco" en „Er- nani" (Verdi).

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7