DUINSTREEK Diplomatiek overleg in het Midden-Oosten Scherp Groot Vuurwerk Mr J* Slagter overleden DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 J- Vanavond naar de Hortus Vanavond is de Hortus weer van negen tot elf uur open, want de Vic toria Regia bloeit weer. Men zal zich afvragen hoe het mogelijk is, dat de plant verschillende malen bloeit, maar het zijn iedere keer weer an dere bloemen die tot bloei komen. Vanavond is de bloei wit, morgen avond rood. Het is wel aardig hierbij te over wegen, dat de Victoria Regia, die enorme waterplant, slechts eenjarig is. In zeven maanden tijd komt de waterplant tot volle ontplooiing. Elk jaar worden uit het zaad weer nieu we Victoria Resia's gekweekt. Er is in de plantenkas nog een an der interessant gewag te bekijken, r.l. de water-hyacinth, afkomstig uit Zuid-Amerika, die berucht is, omdat zij in de Indische wateren de scheep vaart belemmert door haar woeke rende vegetatie. Verbouwing winkelhuis Door architect J. de Fey te Leiden is namens de heer H. v. d. Weerthof het verbouwen van het levensmidde- lenbedrijf annex woonhuis in de Musschenbroekstraat gegund aan de fa KI. de Fey alhier. Burgerlijke Stand NEDERLANDSE SLEEPBOTEN KLAREN HET WEER. Het 7209 b.r.t. metende Amerikaan se s.s. „Ike", van de Starboard Ship- rï S°Leunë: Sanneké EHsabeth°Sa- c.f w r t naar de Verenigde Staten, heeft on- TVTpArKi'ira Cimnn f v f FranrkPii Seveer 150 te" OOSten Van Ma- pn r HLprZ L rihr, v ideira het roer verloren en dreef t m n?,ih„p„! 4n'J: hulpeloos rond.. De sleepboot „Cly- J. Bolle en P. M. J. Oudshoorn. Ange la Francina Maria d. v. M. P. Korte- kaas en J. A. van Noort. ^drianus z. v. A. C. Carels en C. A. van Hameren. Hendrik Franciscus Paulus z. v. H. Schouten en W. de Tombe. Franciscus Hyacinthus Maria z. van A. J. Luiten en M. H. van der Zwaan. Maria Jo hanna Geertrud d. v. C. J. Sluijs en A. M. J. van der Bruggen. Cornelia Alida Maria d. v. H. Meeuwenwoord en L. C. van der Slot. Overleden: C. van der Linden 62 j. man. J. de Ruijter 59 j. man. de" van L. Smit en Co.'s internatio nale sleepdienst is er vanmorgen in geslaagd vast te maken en het schip op sleeptouw te nemen. De sleep is nu onderweg naar Cadiz. Op de Macareorivier een zijrivier van de Orinoco, is de sleepboot „Oceaan" er in geslaagd het 8465 b.r.t. metende Liberiaanse s.s „Andros City" van de San Rafel Cia a.s. te I Parama, dat daar was vastgelopen, 1 vlot te slepen. I DODELIJK VERKEERSONGELUK TE UTRECHT. De 22-jarige A. O. uit Utrecht, die gistermorgen op de Amsterdamse straatweg aldaar met zijn bromfiets in aanrijding kwam met een vracht- ZWEVENDE FLESSEN IN DE NOORDZEE. De Katwijkse en IJmuidense vis sers maken de laatste weker niet al-.1 leen schol en tong met hun kotiers' op de visgronden buit, maar ook fles-1 sen. De vissers hebben hun geheim-1 zinnige vondsten gemeld aan de bio-1 logen van het rijksinstituut voor vis- serijonderzoek te IJmuiden, die er in-1 Geslaagd Voor het examen M.O Frans slaagde te Utrecht mej. I. A 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts drijft de oorzaak van die ondragelijke Rheum&tische Pijnen eruit Onzuiver bloed is inderdaad veelal de oorzaak van veler lijden aan Rheuma- tische Pijnen. Kruschen's zes minerale zouten voeren de bloedzuiverende or ganen nieuwe krachten toe, maken ze weer jeugdig. En zo naarmate het bloed weer krachtig gaat stromen verdwijnen de pijnverwekkende on reinheden langs natuurlijke weg. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. (Advertentie) auto, is in de afgelopen nacht aan zijn verwondingen overleden. De vrachtauto, bestuurd door de 24-jarige G. L. P. v. d. D. uit Maars- sen veranderde op de Amsterdamse straatweg rijdende, volgens de politie, plotseling van richting. Hierdoor werd de heer O. klem gereden en te gen het rechterachterwiel van de vrachtauto geslingerd. HILLEGOM derdaad Iets meer van afwisten. Het betreft hier zweefflessen, die in mei van dit jaar bij de Doggers- bank te water zijn gelaten door En gelse visserijbiologen. De Engelsen hebben toen jonge schol in de Duit J. Veldhuijzen van Zanten, alhier, KATWIJK AAN REN RIJN Badgastenbridgedrive De uit- se Bocht gevangen en gemerkt en I slag van de in hotel „De Roskam" ge- daarna overgebracht naar het ondie speelde badgastenl.ridgedrive, geor- pe water van de Doggersbonk waar i ganiseerd door de bridgeclub „De voedselomstandigheden naar deBrug", in samenwerking met de VW Agenda Leiden DONDERDAG, 7 AUGUSTUS. Club de Limetz. Jaarlijkse afscheids avond. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur nam. APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst wordt waargeomen door: Leiden: Apotheek Doeza, Doeza- straat 31, tel. 21313; apotheek Haven, Haven 18. tel 20085 Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. mening van deze biologen aanzienlijk beter zijn. De schol die zich bij deze bank ophoudt kan sneller groeien zo dat tenslotte een beter produkt voor de vismarkt wordt opge'everd. De jonge schol zoekt niet zelf de Dog- gersbank op omdat ze op de weg daar heen ondiep water moet passeren. Om na te gaan of de schol op de Doggers- bank blijft of welke trekrichting de vis neemt hebben de biologen de schol gemerkt. De mogelijkheid be staat dat de vis in de richting van de stroom meetrekt hetgeen kan worden nagegaan aan de hand van de plaat sen waar de flessen die in de onder ste waterlagen van de Noordzee zwe ven door de kotters wordm opgevist. De gegevens over de plaats en de tijd van de vondsten zijn van groot belang voor de Britse biologen, zodat de Nederlandse collega's alle gege vens van de flessenvangster, noteren en doorgeven naar Engeland. Murphy bij Nasser Maarschalk Abdel Hamin Amer, vice-president van de Verenigde Arabische Republiek, Ls woensdag onverwachts per vliegtuig naar Taif in Saoedi-Arabië vertrokken, waar hij diezelfde avond nog een gesprek had met koning Saoed. Politieke waarnemers te Cairo zien hierin een bewijs dat president Nassers streven naar een vereniging van de Arabische wereld snel vor dert. Nog maar vijf maanden geleden ontstond er een ogenschijnlijke kloof tussen Saoedi-Arabië en de Ver. Arabische Republiek, doordat Cairo koning Saoed ervan beschul digde twee miljoen pono te hebben geboden om president Nasser te la ten vermoorden en de unie tussen Egypte en Syrië te doen mislukken. Als Nasser er in slaagt, koning Saoed aan zijn zyde te brengen, zal de westelijke invloedsfeer in het Midden-Oosten zich beperken tot het woestijnachtige Jordanië, de olie rijke sjeikdommen langs de Per zische Golf en het protectoraat Aden. POTLOOD en GEEST Nasser en Murphy. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken Robert Murphy, die als speciale afgezant van president Eisenhower het Mid den-Oosten heeft bezocht, heeft woensdagavond te Jaïro een onder houd gehad met president Nasser, dat mede werd bijgewoond door de Amerikaanse ambassadeur Raymond Hare en luitenant-kolonel Ali Sabri, minister voor presidentiële zaken. Vandaag is Murphy naar Ethiopië vertrokken. Sowjet-manoeuvres geëindigd. Blijkens een bericht in de „Praw da", het orgaan van de Sowjet Russische communistische partij, zijn de maarschalken Andrei Gret- sjko en Kiril Meretskof, die de ma noeuvres van het rode leger in de gebieden by de Turkse en de Per zische grens hebben geleid, te Mos kou teruggekeerd. De oefeningen zijn inmiddels geëindigd. Zoals bekend kondigde Moskou deze manoeuvres aan, kort nadat de Amerikanen in Libanon waren ge land. Later werd medegedeeld, dat Sowjet-militairen ook zouden mee doen aan oefeningen in Bulgarije. Luchtbrug hersteld. Iraël heeft toestemming verleend voor het overvliegen van zijn ge bied door Amerikaanse vliegtuigen, die voorraden naar Jordanië ver voeren, aldus is van de zijde van het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken vernomen. De Israëlische regering heeft de Amerikaanse autoriteiten medege deeld, dat zij het verleden week op dezevluchten ingestelde verbod heeft opgeheven. „Reuter" meldt uit Amman, dat woensdagavond aldaar een Ameri kaanse „Globemaster"-vervoersvlieg- tuig is aangekomen. Hiermede is het vervoer door de lucht van voor de Britse troepen in Jordanië bestemde voorraden, dat vier dagen onder broken is geweest, hervat. luidt als volgt: Groep rood: 1. de heer en mevr. Van den Berg 57 m.p.; 2. P. van Pa ridonP. Huiberts 52 m.p.; 3. Ber gersWamsteker 50 m.p.; 4. H. Booij D. Parlevliet 48 m.p.; 5. Van der KwaakZimmerman 47 m.p.; 6. me vrouw KerlS. Visser 46 m.p. Groep groen: 1. J. ParlevlietL. van der Plas 50 m.p., 2. mevr. Breier- manmevr. Schil 45 m.p.; 3., 4. en 5. heer en mevr. Seele, heer en mevr. Vellekoop en J. de JongD. van der Plas ieder 47 m.p., 6. H. van der Ma relJ. Pluimgraaff 34 m.p. Gevonden voorwerpen. Sedert de vorige opgave werden bij de poli tie alhieT de navolgende voorwerpen als gevonden aangemeld en tot dusver niet door de eigenaars afgehaald: di verse handschoenen en wanten, zak doek, 4wee muntbiljetten van f 1.—, 5 autopeds, belichtingsmetei, dames handschoen, kindermuts, negen por- temonnaies (met en zonder inhoud), scheerapparaat, dasklem, kinder- I schepje, twee kogelpennen, ring met twee sleuteltjes, windjack, naar bruin lederen herenhandschoenen, baby mutsje, kinderjurkje, bankbiljet van 10.—, groen plastiek "kindertasje, twee muntbiljetten van f 2.50, kinder schoentje, lederen tas inhoudende pyamabroek, 2 bankbiljetten van ƒ10.diverse sleutels, uitlaat van een bromfiets, jongensvest. regenjas, ring met div. sleutels, loper, schepje en emmertje, kinderschoen, zwarte regenjas, kussen, kinderschoentje kinderbril, polshorloge, speelgoed- auto'tje, kinderarmbandje, wieldop van een volkswagen, lipssleutel aan ring, vuilnisemmer, kinderschoentje, grijs-blauw kinderschoentje regen jas, zonnebril, zweep, regenjas met regenbroek, Siamese kater, armband, vervaardigd van Zeeuwse knopen, zak kunstmest, overhemd strand schepje. oranjekleurige lederen por tefeuille inhoudende foto's, regenjas, kinderfietsje. Inlichtingen over genoemde voor werpen kunnen dagelijks, tussen 17 en 18 uur, worden ingewonnen aan de politiepost Rijnstraat. KORTE golf No. 512. Horizontaal. 1. zeker kan toorboek, 8. mondeling, 10. voorzet sel, 12. artikel (afk.), 13. rivier in Italië, 14. ik, (Lat.), 16. voor, 17. ge loofsheld, 18. bundel, 19. smalle weg, 20. oude lengtemaat 21. vlies, vel, 23. muzieknoot, 24. spaans rijpaard, 26. praal. Verticaal: 2. soort onderwijs (afk.), 3 vogel, 4. oppergerechtsnof, 5. term bij het schaakspel, 6. oude lengte maat, 7. afdruk, 9. alvorens. 11. ge lijk, 13. pronk, 15. zwaardvis, 16. bry, 21. voorzetsel, 22. jongensnaam, 24. voornaam, 25. meisjesnaam. Oplossing morgenavond. Oplossing. No. 511. Horizontaal: 1. pulp, 4. zwak, 7. ork, 8. prei, 9. peen, 11. Salerno, 14. mot, 15. naburig, 19. iris, 20. trap, 21. rio, 22. term, 23. eten. Verticaal: 1. papa, 2. Loes, 3. Pria- mus, 5. wier. 6. kano, 9. petitie, 10 eng, 12. lor, 13. dar, 15. niet, 16. bier, 17. grot, 18. spon. In het oostelijk deel van India zjjn verscheidene rivieren buiten de oevers getreden. Meer dan 50.000 mensen zijn dakloos. Een <00-tal dor pen is overstroomd Het ?rnstigst is de toestand in de staat Bihar. De astronomische raad van de academie van wetenschappen van de Sowjet-Unie overweegt het aanbren gen van lichtbronnen op toekomstige kunstmanen, die met regelmatige tus senpozen krachtige „flitsen" geven, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Door deze flitsen zouden de kunstmanen ook in het holst van de nacht waargenomen kunnen worden. Een Nederlandse missionaris en een Oostenrijkse oudheidkundige hebben in de grotten in de omgeving van Salzburg beenderen gevonden van een beer, waarvan de ouderdom op 34.000 jaar wordt geschat. De beenderen waren methodisch gerang schikt naast resten houtskool, het geen er op wijst, dat in de grotten meer dan dertigduizend jaar geleden mensen hebben geleefd. Hedenavond 10 uur <e Katwijk aan Zee V V.V. Katwijk a. Zee (Advertentie) LEIDSCHENDAM Bromfietser ontsprong de dans (niet) Bij een van de vele „onbe- waakten" op de oaan van de Blauwe Tram tussen de Damlaan en het Ju- lianaplein te Leidsehendam is van morgen, omstreeks negen uur een bromfietser tegen een lichtmast ge reden De bestuurder van de bromfiets stak de trambaan over om te gaan werken op een tuin. Hij zag daarbij op het laatste moment dat een tram naderde. In een reflex om een bot sing te voorkomen heeft hij het stuur omgegooid en is daarna tegen een lichtmast gereden Met verschillende hoofdwonden werd de man naar het ziekenhuis Antoniushove te Voor burg gebracht, vanwaar hij, na te zijn verbonden, naar zijl woning kon te rugkeren. De bromfiets werd bescha digd; de tram kon ongestoord zijn weg vervolgen. LEIDERDORP Ondertrouwd: Gerrit Starreveld 24 j., te Hazerswoude, en Neeltje Huisman 25 j. Getrouwd; Otto Marchinus Dooijes, en Louize Jannigje Vermeulen, te Leiden; Willem Willemsen en Gijs- berta Verhoeks, te Kamerik. N00RDWIJKERH0UT Kinderuitstapje K.A.V. Met 2 autobussen gingen dinsdagmorgen, ondanks het druilerige weer toch in opperbeste stemming, om 9 uur 99 kinderen en 14 leidsters op stap voor het jaarlijkse vakantie-uitstap je. Evenals vorig jaar was ook nu weer het doel van de reis de speel tuin „Drievliet" te Rijswijk. Het werd juist eindelijk droog, toen men na een tocht van 3 uur kris-kras door de mooie streek op de plaats van bestemming aankwam. Eerst werden in de uitspanning de meegebrachte boterhammen opgegeten en 'n glaasje limonade gedronken en daarna werd de jeugd op de speeltuin losgelaten. De kinderen amuseerden zich hier zo goed, dat niemand er op lette, dat de zon niet scheen en ook niemand eigenlijk al zin had om de speeltuin te verlaten, toen om 5 uur de tijd om op te breken onherroepelijk aangebroken. In de speeltuin werden de kinderen nog enkele malen ge- tracteerd en tijdens de terugweg kre- gens zij nog een consumptie en een tractatie. Om half zeven kwam men dan ook meer dan voldaan weer in Noordwijkerhout aan. Dat het uitstapje zulk een succes is kunnen worden is o.m. te danken aan de spontane financiële medewer king van de K.A.B., de kath. land- arbeidersbond St. Deusdedit het be stuur van de St. Bavo-stichting en van Sancta Maria alsmede van ver schillende winkeliers. Vanaf deze plaats wensen, de dames van de KAV en allen die het uitstapje meemaak ten, genoemde instanties en personen nogmaals hartelijk dank te zeggen. Vogelver. „De Kolibri". Ge noemde vereniging hield op 30 juli jl. een ledenvergadering, welke door 19 van de 26 leden werd bijgewoond. Na het welkomstwoord door de voor zitter en voorlezing van de notulen door de secretaris, sprak de heer Dommersholt uit Den Haag over Ka naries en Tropische Vogels. Deze le zing viel zeer in de smaak bij de aanwezigen. Tijdens de pauze werd een stel Oranjekaakjes verloot en de heer Van Campenhout was de geluk kige winnaar. Wim Janssen boekt weer successen. De veelbelovende jonge nieuwe ling-wielrenner Wim Janssen gaat door met het behalen van opmerke lijke successen. Hier volgt het lijstje van zijn prestaties in de laatste 14 dagen: 20 juli: Alkmaar le prijs; 26 juli: Pijnacker 3e en prestatieprijs; 27 juli: Amsterdam 3e prijs; 2 aug.: Badhoevedorp le en leider-prijs en de prijs voor de strijdlustigste ren ner; 3 aug.; Acht van Bladel over 105 km.: 2e prijs in de fraaie tijd van 2 uur 34 min. en 10 sec. Inderdaad een opmerkelijk lijstje van successen en Wim kennende als een serieus be oefenaar van de wielersport met een pienter stel hersens, wagen wij het om te veronderstellen, dat dit lijstje vóór het einde van dit seizoen nog wel behoorlijk verlengd zal worden P.V. „De Duinklievers"Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Chislain op zondag 3 aug 1958. Afstand pl.m. 208 km., in con cours 202 duiven, gelost te 7.50 uu met w.-wind. W. de Kan 1, 15, 16; J. van Denzen 2, 19: B. v. d. Linden 3, 11, 18, 22, 23, 26, 28; pav. St. Jan 4, 8; J. Koomen 5, 43; J. van Gijls- wijk 6, 35, 42; v. d Berk-Dijkstra 7, 20, 38, 40; H. Looyenstein 9, 32 Peeters-Broekhof 10, 39; gebr. Dui venvoorde 12, 13, '14, 37; C. A. Dui venvoorde 17, 21, 31, 33; F. Heshof 24; P. Duivenvoorde Pzn. 27, 41; Fr. van Tol 29; E. Broug 30. Geboren: Maria Martina d. van L. H. v. d. Aardweg en A. M. C. Berg; Hubertus Petrus Jozef z. van G. C. van Dam en C. A. Geer- lings. SASSENKR'M „De Blauwband". Wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons 201 km. In concours 110 duiven, aldaar gelost te 12.30, aankomst eerste duif 3.8.14, snelheid 1295 m. per m., laatste duif ".20.21, snelheid 1182 m. p. m. Uitslag; Plug 1, 8, 9, 15, 21. H. J. Krom r, 3, 4. W. v. d. Zwart 5, 10, 13, 22, 23 C. Drost 6. R. G. Slikkerveer 7, 12. VOORSCHOTEN BEGRAFENIS KOL. b.d. T BEETS Onder grote belangstelling werd gistermiddag om 2 uur het stoffelijk overschot van wijlen kolorel b.d. T. Beets ter aarde besteld. Het was een sobere plechtigheid. De met de drie^ kleur bedekte baar werd voorafge gaan door een ridder Militaire Wil- lems Orde die de onderscheidingste kenen van de overledene op een kus sen droeg. Uitgezonderd een korte dankbetui ging door een «oon van de kolonel Beets voor de ondervonden belang stelling, werd aan bet graf niet ge sproken. Aanwezig waren onder meer bur gemeester Van der Hoeven, namens de Kon. Ver. Officieren M W.O. ge neraal majoor b.d. KNIL P. Schotten, kolonel P. J. Six, luit-kol W. C. v. d. Berg, KNIL. Namens het kapittel lt.- generaal H. Schaper, kolonel b.d. KNIL, M. Vooren, namens de Kon. Bond Ridder M.W.O. de heer J. Cla- sener, de garnizoenscommandant van Den Haag de kolonel G. J. Wulfhorst en verder de majoor v. d. generale staf Koch en lt.generaal KNIL b.d. W. Schilling. Aanbesteding Gisteren heeft de aanbesteding plaats gehad van de bouw van 3 lokalen aan de Chr. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Donderdag 7 Augustus 1858. In Virginië (Ver. Staten heeft iemand bij zijnen uitersten wil aan de van hem toebehoo- rende slaven de keus gelaten of zij verkocht of in vrijheid wil den gesteld worden. In het laat ste geval had hij 20.000 dollars voor hunne overtocht naar Li beria bestemd. Het hooge ge rechtshof heeft echter beslist dat de negers geene personen, maar zaken zijn, en dus hier geene keuze kunnen doen, maar eenvoudig verkocht moeten wor den. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, zal dinsdag 12 en woens dag 13 augustus geen audiëntie ver lenen. ULO-school. Ingeschreven werd door fa. D. P. IJperlaan, Voorschoten 117300; J. Hilgerman, Linschoten 108800; W. Jansen, Voorschoten ƒ98300; M. v. d. Bent Zn, Wasse naar 97300; L. van Noort, Benthui zen 95070; W. Hennipman, Leider dorp 91800; N. V. Ravesloot, Hoofd dorp 91200 Opbrengst collecte De straatcol lecte gehouden door St. Laurentius voor vernieuwing van het instru mentarium heeft opgebracht f 421 03. Postduivennieuws De postdui ven ver. „De Zwaluw" hield een wed vlucht met jonge duiven vanaf St. Ghisl. H., afstand ong. 192.60 km. In concours 200 duiven, gelost 7.50 uur met z.-wind. Aankomst eerste duif 10.15.42, snelheid 1318.20 m. p.m., laatste 10.43.02, snelheid 1111.53 m p.m. H. v. d. Wal zat 10 minn los op no. 2. De prijzen werden als volgt behaald: H. v. d. Wal 1, 13; A. C. Kleiweg 3, 21, 23, 24, 30; J. P. v. d. Assem 4, 7, 11, 15, 36; M. Wolleswin- kel 5, 14, 17, 22, 28. 31, 32; H. Schoo 6, 9, 16, 18; Fr. Hendriks 8, 35, 38; P. d'Haens 10, 29, 35, F. C. van Heus- den 12, 33, 34; M. Paardekooper 19; K. I. Waasdorp 20; F. L. van Wissen 25, 26, 37, 40; G. L. Schrijvers 27. Geboren: Jan Hendrik Bastiaan zn van J. Koopman en J. J. Blok; Ro bert zn van D. J. Hulspas A. H. Mars. Annelore Yvonne dr van S. Boendermaker en A. B. Dijkstra. Onno Arthur zn van A. van der Zalm en B. Kuiper. Ondertrouwd: J. Visser te Zoeter- woude en I. A. S. Zuijderduin. Gehuwd: W. J. J van Leeuwen te Leiden en P. E. Th. Knappers. Overleden: T. Beets echtgenoot van M. E. Muilemeister. WASSENAAR Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het examen M.O. A Frans, mej. M. A. J. Willekens, alhier. WASSENAARS ZOMERFEEST Brandweer zorgde voor aantrekkelijk programma Kinderspelen en een demonstratie aoor de Wassenaarse brandweer wa ren de belangrijkste programmapun ten van de eerste dag van het Was senaars zomerfeest. En verder was er de gehele dag gelegenheid tot Kermis, vermaak op het feestterrein in de Borkheistraat. De jeugd kwam 's morgens aan bod. Kort na negen uur begonnen in de Berkheistraat de verschillende wedstrijden voor jongens en meisjes. Op het asfalt van de DuinreJhveg werden steppenraces gehouden voor jongens en meisjes van 6 en 7 jaar, gevolgd door wedstrijden ïrf het ring steken op de fiets voor 1215-jari- gen. Op het veld was er een beker race en een naald- en draadrace voor meisjes, en wedstrijden in zakiopen en goalschieten voor jongens. Veel belangstelling trok ook weer de stoe lendans. Voor een van de aardigste kinder spelen had de Wassenaarse verkeers politie gezorgd. Jongens en meisjes, die werden onderverdeeld in twee leeftijdsgroepen, moesten per step een parcours afleggen, dat de nodige verkeersborden en stoplichten be vatte. Bij een tafeltje gekomen moes ten de jeugdige deelnemers vragen beantwoorden, die door een verkeers agent gesteld werden en bovendien nog de betekenis verklaren van een aantal verkeersborden. De Wassenaarse Oranjevereniging was weer niet karig geweest met prijzen; voor elke wedstrijd was een groot aantal prijzen beschikbaar en bovendien kregen alle kinderen een bon voor een ijsje. De voornaamste uitslagen waren: Steppenrace: 1. Frank de Kouse- maeker- 2 Lia van Leeuwen; 3. Ma- Remmerswaal. 1 aj f I brandweerfeest werd besloten Ringsteken per Ijets: 1. Adne Groe. met enkeie vermakelijke wedstrijden newegen; 2. Kees 1 Ami; 3. Jan Kee- ,.Spuitbal" tussen ploegen jongens en mi" T tussen Wassenaarse en VoorSchoten- Zaklopen: J. Jan Verhart; 2. Harry jse vrijwilligers. In de ouderdom van 71 jaar woensdagavond te Leiden onverwacht overleden mr. J. Slagter, oud-dijk graaf van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Mr. Slagter was gedu rende 36 jaar eerst als secretaris en sinds 1948 tot aan zijn pensionering in mei 1957 als dijkgraaf verbonden aan Rijnland. Mr. J. Slagter werd 5 maart 1887 te Woerden geboren. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht stu deerde hij rechten, welke studie in 1914 werd bekroond met de meesters titel. Van 1915 tot 1918 was hij werkzaam ls redacteur buitenland aan de „Nieuwe Courant". In 1918 trad mr. Slagter uit de journalistiek en aan vaardde hij een functie bij de provin ciale griffie van Overijssel. In 1921 kwam hij naar de Sleutelstad, waar hem het secretariaat van het Hoog heemraadschap van Rijnland werd toevertrouwd. In deze kwaliteit werd hij in 1948 bij het aftreden van 1 ron Schimmelpenninck van der Oye als dijkgraaf van Rijnland opvolger. Onder zijn leiding zijn belangrijke werken tot stand gekomen, waarvan de vernieuwing van het gemaal te Katwijk aan Zee het belangrijkste omvangrijkste kapitaalwerk is ge weest. De crematie van het stoffelijk over schot geschiedt a.s. zaterdag na aan komst van trein 10.34 uur te Wester- veld. Vogels; 3. Adrie Beijersbergen. In de vooravond meldden zich Bekerrace: 1 Ineke Goor; 2 Maria de Berkheistraat sportieve jongelie- va^l R°0IJeiU 3 Mieke Schroder. den d;e ^un krachten beproefden bij Naald- en draadrace: 1. Hanny Lo- het paalklimmen. Bovenin de paal dewijks; Sonja Lausberg; 3. Mimi hingen de prijzen; envelopjes met Dompehng. ge]d. Stoelendans: 1. Joke Remmers- 0p het Plein gaf de muziekver- waal; 2. Els Looyestein; 3. Anneke enigins Excelsior tenslotte een con- Looyestein cert, dat na de pauze uit populaire Verkeersspel 10 en 11 jaar; 1.Jan nummers bestond. Winnubst; 2. Wim Tuit; 3. Jos Beijers bergen. Idem 12 en 13 jaar: 1. Albert Fischer; 2. Aad Visser; 3. Sybrand Orie. Goalschieten: 1. Jozef**Wolters; 2 Martin van Deursen; 3. Henk van Kuijen. De demonstratie, die de Wasse naars e brandweer 's middags ver zorgde, bestond uit een zeer geva rieerd programma, dat het nuttige met het plezierige verenigde Er werden serieuze demonstraties ge geven en er waren verschillende ko mische nummers, waarom hartelijk gelachen werd. De heer H. L. J. van Dillen gaf op een prettige wijze een toelichting. j Begonnen werd met het presente- ren van het materiaal van de Wasse naarse brandweer: twee mistbrand spuiten en een autospuit. De zeven stralen van de mistspuiten werden bediend door leden van de beroeps brandweer, de stralen van de auto spuit door vrijwilligers. Het talryke publiek werd een in druk gegeven van het gebruik van een reddingskoker; er was voor deze gelegenheid een stellage gebouwd, die een huis met enkele verdiepingen moest voorstellen. Een prachtige nieuwe automatische ladderwagen, voor deze gelegenheid uitgeleend door de Noordwijkso brandweer, werd gedemonstreerd. Er werd ge werkt met verschillende kleinere handblusapparaten. O.m. werd een echte autobrand en een keuken brandje geblust Veel vuur en rook veroorzaakte een enorme oliebrand, die de brandweer mannen de gelegenheid gaf de kwali teiten van de mist" »uit te demon streren; in enkele seconden tijds wa ren de vlammen gedoofd Het zelfde vuur, opnieuw aangestoken werd ook geblust met schuim dat desge wenst door een var de mistspuiten kan worden geproduceerd. Schietwedstrijden op „Raaphorst'.' De schietwedstrijden van de Was senaarse politie heeft gisteren op het landgoed Raaphorst de jaarlijkse pistoolwedstrijden gehouden, die het einde betekenen van 't schietseizoen 1957—1958. Traditiegetrouw werden na afloop van deze wedstrijden niet alleen de prijzen voor de pistoolwed strijd uitgereikt, maar ook de ver schillende wisselbekers, die bij de oefeningen en wedstrijden op an dere wapens op l et spel stonden. Com nissaris J. J. Maandag, die 's morgens de wedstrijddag met een kort woord geopend had, reikte ook de prijzen uit. De heer A. de Vreugd kreeg maar liefst drie bekers mee naar huis: de Del Court van Krim- penbeker voor het hoogste aantal rozen op alle vier de wapens, de Wassenaar Vooruitbekei voor de hoogste wedstrijdseries op de vier wapens en de Slier voor de beste prestaties met buks en kso-gewecr. De Hoboken Wittwer oeker voor de beste prestaties tijdens oefenin gen met pistool kwan. in het bezit van J. J. Flamman, de Stuivenwold- beker voor de beste scherp geweer prestaties van W. Smeeman. De Weisebeker voor de wi.inaar van de pistool wedstrijd kwam toe aan R. van Leeuwen. De verdere uitslagen van de pis toolwedstrijd: A-klasse: 1. R. van Leeuwen 47 pt; 2. J. J. Flamman 46 pt; 3. P. J. van der Krogt 45 pt; 4. A. de Vreugd 45 pt; 5. P. van Gaaien, 45 pt; B-kMsse: 1. P. Groen 44 pt; 2. H. Geurts 44 pt; 3. A. van der Aart 43 pt; 4. W. de Korte 43 pt. Voor de dames en voor de heren en voor de genodigden werden nog aparte wedstrijden op de geluks- baan gehouden, waarvoor taarten als prijzen beschikbaar waren. Van de genodigden leverde de heer R. P. J van den Berg van Saparoea de beste pistoolserie, nl. 38 pt.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2