Toiirrijiierlies J)e Tief.de aan Manen Tweemaal sprint was koren op de molen der Leidenaars Harry Morgan werkt aan onderling begrip Slimme hond kreeg diploma technische school Amsterdamse portiers hebben 'n geheim wapen VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 DE LEID.SE COURANT PAGINA 5 De „Tour der Verenigde Naties" „Ome Joop" zag zich door een regiefout gedwongen donderdag twee maal te laten hardrijden. Dit kwam natuurlijk in het Leidsche straatje. Onderweg naar Gennep werd als dagelijkse étappe, op een gesloten parcours, een ploegentijdrit gehou den van 4 km. De Utrechtse ploeg had in Venlo twee man verloren, daar deze jongelui zich zo slecht ge droegen, dat „Ome Joop" ze moest wegsturen. Deze ploeg werd daar door ernstig verzwakt en maakte een tijd van 4 mjn. 46 sec. Leiden II met v. Weizen, Rol Bree- "develd en Mees Mosseveld noteerden 4 min. 35 sec. Een paar ploegen later kwamen de jongens uit Ede, die zich zelf overtroffen, tot precies dezelfde tijd. Als op een na laatste ploeg kwam Leiden I in de baan met A. Kloosterman, W. v. d. Zeijden en W. Zaalberg. Dit ging zo ontzettend snel dat alleen de tijd nog een verrassing kon geven. Dat ze het zouden win nen stond al bij de eerste km vast. Het werd 4 min. 19 sec. Ook de ploegentijdrit was dus voor Leiden I direct gevolgt door Leiden II en Ede. Nu ging het in vlot tempo naar de kampeerboerderij in Gennep. Toen men daar arriveerde, stonden daar de reportage-wagens van radio en televisie. De opname-mensen waren speciaal gekomen om ook een sprint reportage op te nemen. „Ome Joop" \yas nu. wel gedwongen om vandaag nog een tweede wedstrijd te houden. De twintig snelsten mochten nu hun krachten nog eens meten. En hierbij natuurlijk alle Leidenaars. Race over 3 km. De Arnhemmer Willy Felise, die practisch alleen rijdt, wist niet beter te doen, dan direct te ont vluchten, maar Koos v. Weizen ging mee. Drie andere Leidenaars namen de kop van het peleton en lieten geen mens meer gaan. Willy en Koos reden, zoals ze nog nooit gereden hadden en stoven zij aan zij over de finishlijn.: ,-,Ome Joop" kon voor 't eerst van zijn leven, niet beslissen, wie gewonnen had. De eierenman wist de beste op lossing en kende beiden een eieren- kaart toe. En Koos heeft dus nu ein delijk z'n zin. Hard dweilen. W. Zaalberg won de eindsprint van het peleton voor A. Klooster man en W. v. d. Zeijden. Vier Lei denaars bij de eerste vijf dus. En nu zaterdag om 8 uur op de televisie eens zien, wie werkelijk de eerste was. Vandaag reed Bouwman uit Utrecht in de Gele Trui, maar de Leidenaars hebben een kleine hoop, dat in de laatste étappe naar Wage- ningen een van hen de trui zal dra gen. „Ze zullen vanavond hard moe ten dweilen als ze nu ons puntental nog overtreffen willen". „Wij zijn in ieder geval vandaag allemaal wel een paar plaatsen gestegen", meldde de Leidse gemeenschap vanuit Gen nep. verrasten bruidspaar Tijdens de ontvangst van de „Tour der Verenigde Naties" in Heeze, vernam „Ome Joop" ter loops, dat er de volgende mor gen een „trouwtje" zou zijn. Terwijl bruid en bruidegom in het raadhuis met ernstige ge zichten naar de toespraak van burgemeester Cox luisterden, werd er buiten een groot com plot gesmeed om hen eens te verrassen. De trouwauto werd wat verder van de deur gereden en in diepe stilte stelde de hele tourkaravaan zich met de fiets aan de hand in twee rijen op. Nog diep onder de indruk tra den de jonggehuwden en de an dere bruiloftgasten op het bor des, alwaar zij met een donde rend „hoera" ontvangen werden. In de fotoreportage van dit bruidspaar zal de kiek bij 't raadhuis, wel een bijzondere plaats krijgen. SERVICE A.N.W.B.-WEGENWACHT OPNIEUW VERBETERD. Hoewel de A.N.W.B.-wegen wach ten als het ware vergroeid zyn met de vaste route die zij berijden, gebeurt het wel, dat zij tijdens de dienst, in verband met de hulpverlening, hun route moeten verlaten. Het is sinds lang de gewoonte dat zij dan op het punt waar zij de route verlaten een gele vlag plaatsen, die voor de WW-leden het teken is: „Hier verliet ik de route, en hier kom ik terug". Een weggebruiker die wegenwacht hulp nodig had wist dan echter niet hoe lang de wegenwacht weg zou blijven, zodat hij voor de vraag stond of hij op diens terukomst zou wach ten. Deze moeilijkheid is thans op een voudige en doeltreffende wijze op gelost: de gele wegenwachtvlag is nu voorzien van een plastic vakje, dat als „brievenbus" dienst doet. Iedere wegenwacht heeft een boekje met ge drukte kaartjes, die in het plastic vakje passen. Verlaat de wegenwacht zijn route, dan vult hij op zo'n kaartje de reden van zijn vertrek er de moedelijke tijd van zijn terugkeer in. Op de achterzijde van het kaartje kan het WW-lid, dat hulp nodig heeft, op zijn beurt een mededeling, be stemd voor de wegenwacht, schrij |ven. TAMDEM VERONGELUKT Gistermorgen omstreeks elf uur is op de rijksweg 's Hertogenbosch Eindhoven, nabij het landgoed „Ven rode" onder Boxtel een 48-jarige mevrouw uit Zwijndrecht, moeder van dertien kinderen, verongelukt. De vrouw maakte met haar echt enoot een vakantietrip per tandem iromfiets, welke tocht echter een noodlottig einde vond toen het twee tal door onverklaarbare oorzaak op de snelverkeersweg geraakte, juist op het moment dat twee auto's kaar passeerden. De tandem werd geschept en de dame werd zo ernstig gewond, dat zij in het ziekenhuis overleed. Haar man liep 'n ernstige beenbreuk en schaaf wonden op en werd eveneens naar het ziekenhuis vervoerd. Een 9-jarig meisje te Hengelo, C. G. Klein Haarhuis, is gisteren op een hoek met haar fiets gevallen tussen een truck en een daaraan vastgekop pelde oplegger. Op dat moment sprong het verkeerslicht op groen en reed de vrachtwagen weg. Een dei- wielen ging over het meisje, dat ern stig gewond naar het R. K. Zieken huis moest worden gebracht. Zij is daar in de loop van de avond over- lede Donderdagavond is de 24-jarige Amerikaanse student Harry Morgan, die na de watersnood van 1953 zes we ken in Dreischor op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland verbleef om mee te helpen bij de wederopbouw, met vier Europese jongemannen van Schiphol vertrokken naar New York. Morgan komt ieder jaar naar Ne derland en neemt sinds 1956 elk jaar enige Europese jongeren mee naar zijn vaderland ter kennismaking. Deze foto toont voor het vliegtuig op Schiphol v.l.n.r.: Bill Nylind uit Stockholm, Hans Elsaesser uit Burgdorf in Zwitserland, Morgan, Co Rentmeester uit Arnhem, junior-skiffkampioen van Nederland, en Giacomo Gam- bino uit Rome. Straaljagers naar omhoog verwezen Hogere straffen voor laagvliegers De hoogte waarop straaljagers met I grote snelheid mogen vliegen is ver hoogd van 300 tot 900 meter. De Kon. Luchtmacht heeft dit besluit geno men naar aanleiding van de vele klachten, die van de burgerij zijn ge komen over het lawaai dat oefenende straaljagers maken. Om het luchtverkeer boven Schip hol te beveiligen is bovendien een maatregel afgekondigd, waardoor de straaljagers van 300 naar 1500 meter verwezen worden. Men zal de laagvliegers met hoge straffen treffen. Het is in het afgelo pen jaar wel voorgekomen, dat vlie gers, die zich niet aan hun opdracht hielden en lage vluchten maakten op staande voet werden ontslagen. An deren moesten voor dt krijgsraad verschijnen en kregen disciplinaire straffen. Het opsporen van laagvliegers is overigens een moeilijke zaak. Boven ons land worden dagelijks vele hon derden vluchten gemaakt, ook door de marine vliegdienst, terwijl er ook dikwijls NATO-vliegtuigen over ons land passeren. Men dient kleur, type, nummer en nationaliteit van het vliegtuig te weten. Voor vliegers en publiek is het laagvliegen levenge vaarlijk, zo verklaarde gisteravond de chef-luchtmachttaf It.-generaal H. Schaper. De laagvlieggebiedcn voor straal jagers, die in afgelegen streken lig gen worden dan ook bijna niet meer gebruikt. De meeste laagvliegoefe ningen van de straaljagers worden in Duitsland gehouden. Kruideniers willen bonen en erwten verpakt verkopen Het is onmogelijk op een zak peul vruchten het juiste gewicht af le drukken, omdat de peulvruchten in de loop van de tijd uitdrogen en dus minder wegen. Daarom is het bijzon der moeilijk van het ministerie toe stemming te krijgen om peulvruchten verpakt te verkopen en juist de zelf bedieningswinkeliers hebben hieraan dringend behoefte. Daarom heerst er in kruidenierskringen ontevredenheid over de wettelijke regeling op de verkoop van peulvruchten. Eij de mi nister van Sociale Zaken is aange drongen op wijziging van dit peul vruchten besluit. Te Krimpen aan de IJssel is dezer dagen aan de lagere technische school het einddiploma uitgereikt aan 63 leerlingen enaan een hond. Twee jaar lang is het dier, Boby, een trouw bezoeker geweest van de school, 's Morgens kwam het met zijn baas, C. Vis uit Nieuwerkerk aan de IJssel, mee en na de les ging hij weer naar huis. Het schrandere beestje wist het steeds zo aan te leggen, dat het altijd voor niets met het pontje over kon varen. De directeur, de heer A. C. Krom- been, reikte de hond voor zijn trou we bezoek aan de school een diplo ma uit. Op de puntenlijst prijkten de cijfers; geduld 9, trouw 8. gedrag 8, werklust 6. Onder grote vreugde van alle om standers kreeg de baas van Boby als blijk van waardering een heerlijk stuk verpakte leverworst. KAPITTEL ZUSTERS DOMINICANESSEN VAN VOORSCHOTEN. j Op 31 juli is in het moederhuis van de zusters Dominicanessen het veer tiende Algemeen Kapittel gehouden. Tot Algemene Overste is gekozen: Zuster Coopmans, priorin van het moederhuis. Tot eerste Raadzuster is herkozen: zuster Petronella Camp. Raadzusters werden: Priorin Consi- lia van het St. Dominicusklooster te Bilthoven, Priorin Edelberta van het St. Rosaklooster te Amsterdam en Priorin Victorine van het St. Tho masklooster in Den Haag. AUDIëNTIES BISSCHOP VAN HAARLEM. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, zal dinsdag 5 en dinsdag 12 en woensdag 6 en woensdag 13 aug. geen audiëntie verlenen. Géén textielkoffie meer na 20 aug. Na twintig augustus zullen de tex tielhandelaren geen koffie en thee nieey aanbieden in het kader van de actie, die zij tegen de kruideniers hebben ondernomen. Zij maakten be zwaar tegen het feit, dat de kruide niers als geschenken bij de artikelen, die zij verkochten, textiel aanboden. Meestal ging dit via een punten- of zegel-systeem. De textielhandelaren hebben thans besloten deze actie die een jaar heeft geduurd te beëindi gen. Na twintig augustus wordt geen nieuwe voorraad koffie of thee bij de fabrieken ingekocht. De handelaren kunnen na die tijd alleen nog hun voorraad uitverkopen. KWAJONGENS VERPLAATSTEN BAKENLICHTEN. Kwajongens hebben de scheepvaart vóór Den Helder in gevaar gebracht, omdat zij de rode en groene sector- lichten, die onder een bepaalde hoek op een rail zijn gemonteerd naar el kaar toe hebben gebracht. Fen agent ontdekte gelukkig dit baldadig op treden en aan zijn oplettendheid is het te danken, dat de scheepvaart geen gevaar liep. Hij zag op zijn ron de dat drie jongens van het geleide licht Valga hard weg liepen. Het gevolg van de verplaatsing had kunnen zijn, dat de schepen, die het Schulpengat binnenvaren bij het zoeken naar de lichtlijn uit de koers zouden raken. Zij zouden op een zandbank vast kunnen lopen. De lich ten zijn van de wal uit niet te zien, men zou de verschuiving pas ontdekt hebben bij de wekelijkse controle. De schuldigen worden nu gezocht. Tribune stortte in Demonstratie werd realiteit Gistermiddag omstreeks drie uur werden ter gelegenheid van de der tiende „Schildweek" te Veendam reddingsmanouvres gehouden met 'n helikopter van de luchtvaartdienst van de koninklijke Marine. Het toe stel had nauwelijks een voor dit doel aangewezen „drenkeling" uit het wa ter gehaald en afgezet op de kant, toen een deel van een houten terras van het badpaviljoen het begaf. Op dit terras had zich een grote menigte opgesteld om van dichtbij de demon straties gade te slaan. Het terras stortte over een lengte van ongeveer tien meter in en kwam met de zich daarop bevindende per sonen in het water terecht. De meer dan vijftig drenkelingen werden door aanwezige militairen van de koninklijke luchtmacht uit Appingedam en enkele burners, uit het water gehaald. Tal van personen kregen bij hun val schaafwonden en enige personen kregen een lichte shock. Niemand liep ernstig letsel op. RAPPORT OVER LOONGRENS SOCIALE VERZEKERING Een commissie van deskundigen, ingesteld door de Nederlandse katho lieke bond van administratief, ver kopend en verzekeringspersoneel „St. Franciscus van Assisië" heeft in een rapport over de loongrens in de so ciale verzekering gesteld, dat de loongrens in de werkloosheid dient te vervallen. De premie- en dagloon grens van 19.moet echter ge handhaafd blijven. De commissie meent dat voorziennig op dit punt zeer urgent is. Ten aanzien van de loongrens in de ziektewet wijst de commissie de stelling van de hand als zou de loon grens in de ziektewet onlosmakelijk verbonden zijn aan die van het zie- kenfondsenbesluit. Met betrekking tot de loongrens in het ziekenfondsenbesluit acht de commissie verdergaande uitbreiding van de kring van verzekerden niet noodzakelijk. Inzake de invaliditeits wet is de commissie tenslotte van mening, dat geen stappen onder- nomen moeten worden, gezien het door de sociaal economische raad uit-1 gebrachte advies. Twee zusjes te Katwijk verdronken Woensdagavond zijn twee dochters van de familie Kastermans te Korte- raar, resp. 18 en 14 jaar oud, naar Katwijk gegaan om in zee te zwem men. Ze gingen op de fiets weg maar keerden 's avonds niet erug. Om tien uur 's avonds werden op het politiebureau twee bundels dames kleding gedeponeerd, die gevonden waren op het Noorderstrand nabij het Uitwateringkanaal. Men vond in de kleding, behalve één enkele aanduiding „A. K." niets dan twee bonnetjes van een rijwiel stalling te Leiden. Dat bood het eerste en enige aan knopingspunt en uit het verdere on derzoek bleek de politie, dat de kle ding toebehoorde aan twee meisjes, de zusjes Greetje Willy Kastermans, oud 18 jaar, en haar 14-jarig zusje Antonia, afkomstig uit Korteraar. De ouders verkeerden, toen de kin deren niet thuiskwamen, in de ver onderstelling, dat ze bij kennissen in Katwijk bleven overnachten. In de loop van de nacht spoelde in Noordwyk aan Zee het lhk aan van een meisje, dat gistermiddag ge ïdentificeerd werd als dat van het oudste van de twee meisjes. Men moet nu wel aannemen, dat ook het ander.' meisje in zee de dood heeft gevonden. Haar lijk is evenwel nog niet gevonden. Boeven, houdt afstand: Dertig portiers van ontspannings gelegenheden aan het Rerabrandts- en Thorbeckeplein te Amsterdam hebben gistermiddag plechtig be loofd elkaar te zullen bijstaan indien al dan niet dronken bezoekers de boel op stelten willen zetten. In het bijzijn van de commissaris van politic P. E. de Ruiter, chef van het bureau Singel, is besproken op welke wijze men het snelst en het meest effectief kan optreden tegen lastige gasten. Men sprak af in voorkomende ge vallen eerst terstond de politie te waarschuwen en dan, indien nodig, het (strict geheime) systeem in wer king te stellen, waarmee vrijwel alle portiers naar de bedreigde plaats worden gedirigeerd. Men hoopt, dat alleen al de aanwezigheid van deze doorgaans vrij forse mannen de hin derlijke bezoekers tot kalmte zal dwingen. In de ergste gevallen kun nen de portiers zich bovendien nog verzekeren van de fysieke hulp van 12 zwarte-band judoërs. Aanleiding tot de bijeenkomst en vooral tot deze besluiten vormde het optreden van een figuur uit Donker- Amsterdam, die dezer dagen in een café aan het Thorbeckeplein, Zwarte Riek, de echtgenote van Kees Man- ders te lijf ging. De heer Manders diende een aanklacht in tegen de on verlaat en hij werd nadien verschei dene malen bedreigd met optreden van bepaalde figuren uit de onder wereld, indien hij de aanklacht niet zou intrekken. Bij hoofdelijke stem ming hebben de portiers zich van middag uitgesproken tegen het in trekken van deze aanklacht. Men verzekerde, dat bedreigingen en chantages in de kringen van het uitgaansleven in Amsterdam nogal eens voorkomen. KORTE golf In het Vatikaan is medegedeeld, dat geen delegatie van de Vatikaan- se sterrewacht zal deelnemen aan het internationale astronomisch con gres, dat in augustus in Moskou ge houden wordt. De desbetreffende uitnodiging is afgewezen. Er zijn donderdagochtend in een mijn in het gebied van Gelsenkirchcn in Noord-Rijnland-Westfalen vijf ar beiders bedolven. Het lijk van één van hen heeft men kunnen bergen. De reddingsploeg heeft nog niet kun nen vaststellen of de andere - vier mijnwerkei's nog in leven zijn. De afgelopen twee weken zijn in Oostenrijk 17 bergbeklimmers ver ongelukt. Donderdag verongelukten twee personen. Twee onvoldoende uitgeruste Duitse toeristen maakten een val, waardoor zij ernstig gewond werden. door L. A. Cunningham 23) Grand'mère Marthe knikte. Daar zat hij ,met zijn rood gezicht, log en lomp. Boeren, had hij gezegd. Dat waren zij. En hij was de grootste die de familie ooit gekend had. Niet, dat zij of hij daar iets te minder om wa ren. Wat is er verkeerd in, boer te zijn? Het is alleen verkeerd 2ich er voor te schamen. „Eh b'en!" De oude Marthe lepelde de laatste kruimeltjes kaas en het laatste restje port uit haar kom. „Eh b'en, Pierrot. Als hij werkelijk zijn schuld voldoet, zoals jij zegt dat hij doen zal, dan zie ik niet m, dat jij daar iets tegen in kunt brengen". »Nee, natuurlijk niet, vanzelf". Pierre zei het te beslist. „Maar er kan nog heel wat gebeuren voor het zover is. We hebben nog een maand tijd. Wij moeten aan dat land zien te komen, dat staat vast. Het is van ons; zij hebben er geen enkel recht op dan dat van de veroveraar. Zij hebben het ons afgenomen, toen zij sterk waren en wij ons niet verdedi gen konden". „Ah juist", zei Grand'mère Marthe, „en nu zijn wij sterk en zij de zwak ken. Het gaat net als met het getij op de Tantramar: eb en vloed, na het een komt het ander. Met de fortuin gaat het ook zo". „Maar niet met onze trots", zei Pierre. „Wij zijn altijd Labrettes ge bleven, ook al werden wij verdrukt. Aan ons bloed en ons ras hebben geen zweep en geen bedreiging iets kunnen veranderen" „Neen", zei Granamèrc Marthe. „Bloed valt niet te overwinnen, en zeker niet door liet te laten vloeien". A,Z\j hebben het geprobeerd", zei Pierre. „Zij hebben ons volk uit el kaar gerukt, en de huizen waarin het woonde afgebroken. Als vee Werd het van het land verdreven en in schepen geladen. En de wind voerde die heen waar het lot wilde. Niets mocht er over blijven, dat nog kor herinne ren aan de Acadiërs. Maar de toeleg is mislukt; het overwonnen volk is blijven bestaan, om heer van dit land te worden". „Oui", knikte Grand'mère, „je praat als het dikke boek van Lucien. Wij zijn blijven leven, we zijn ge groeid, we bezitten de grond weer. Ons volk kan evenmin werden uitge roeid als men onkruid kan uitroeier. We trouwen vroeg, en we krijgen "eel xinderen". „Manon gaat trouwen in augustus", zei Pierre ineens. Hij 1-ep naar het venster en benam met zijn brede ge stalte elk uitzicht uit 't raam. Grand' mère Marthe duwde hem met haar stok opzij. Hij bromde iets in zichzelf. Die oude mensen altijd! Wat had zij er nu aan om de hele dag naar het landschap te kijken. Iemand zo oud als zij moest het toch onderhand wel van buiten kennen". „Dat is al vlug", antwoordde zij. „Heeft Manon dat zo bepaald?" „Nee, ik natuurlijk. Ik heb het al tegen Marcel Vaubin gezegd. Een beste kerel. Een beetje ongeregeld, misschien. Maar hij heeft een van de beste farms uit de buurt, en- hij is me geld schuldig". „Dat is van belang", zei Grand' mère Marthe. „Daarom is hij de aangewezen man voor Manon. Ze schijnt nog. een beetje verlegen voor hem te zijn; ze wilde hem gisteren nog biet haar jawoord geven. Dat heeft me wel wat teleurgesteld, want ik had ge dacht het maar een beetje snel af te werken. Het zal goed voor haar zijn dat ze trouwt. Je kunt nooit weten hoe zo'n meisje, dat pas van het pen sionaat komt, omslaat. Niet dat we veel last ooit hebben gehad met haar, maar ze is jong. Enfin, het doet er ook eigenlijk niet toe, dat ze Marcel gisteravond geen antwoord heeft ge geven. Hoe aat moet zijn, weten we. Ik denk, dat Marcel het wat verkeerd heeft aangepakt. Zij schijnen over de dijk gewandeld te hebben en toen liep ze ineens van hem weg". „Liep hij haar achterna?" „Dat weet ik niet. Heeft dat er iets mee te maken?" „Neen, niet veel". Grand'mère Marthe glimlachte vreemd. „Hij zou ook wel gek geweest zijn om een meisje achterna te lopen". „Zeker", zei de oude dame. „Maar ik geloof, dat de trein uit Moncton binnen is. Lucien zou haar aan het station ophalen, op zijn terugweg van Corner. Hij zal wel weer heel wat stof voor zijn boek opgedaan heb ben". „Het zal een werk van belang wor den", verzekerde Pierre. „In de ge schiedenis van onze familie kan men de geschiedenis lezen van heel ons volk. Geen geslacht vertegenwoordigt méér zuiver het Acadische ras dan dat der Labrettes". „Lucien heeft er zijn studie in de rechten voor laten schieten", zei Grand'mère Marthe. Zij had de eigen aardigheid die Pierre toeschreef aan de oude dag om in het ge sprek plotseling van het ene onder werp op het andere te springen, zon der merkbare aanleiding. „Hij verricht nu edeler werk dan hij als advocaat zou hebben kunnen doen met het verdedigen van dieven en oplichters". „Maar het levert niet veel op". „Niet in geld, nee. Maar men kan de waarde van iets niet altijd af meten in geld". „Nee, zeker niet", Grand'mère Marthe lachte achter de brede rug van Pierre. „Zeker niet". „Ik ben er trots op Lucien in mijn huis te hebben, en ik ben trots op zijn prestaties. Hij zal zich een grote naam verwerven onder ons volk. Zijn boek zal overal gelezen worden „Het zal zeker zo goed zijn als an dere geschiedenissen, wat dat be treft", meende Grand'mère Marthe. „Daar heb je de auto al. Lucien rijdt als de duivel". Ze zwegen verder. Even later klon ken er stappen _>p de trap; Manon verscheen in de deur. „Bon soir, Grand'mère". Ze zag Pierre niet staan in de scha duw bij het raam links. En ze be merkte hem niet voor ze haar groot moeder had gekust. Toen sprong ze ineens geschrokken recht. „U laat me schrikken, vader", zei ze. „Dan heb je geen gerust geweten", lachte Pierre. Zij antwoordde er niet op. De oude Marthe greep haar hand. „Ben je geslaagd met je inkopen? Heb je aardige stof voor je japonne tje gekocht? Laat me maar eens de kwaliteit voelen. Pierre, steek het licht niet aan", zei ze scherp, terwijl haar zoon al naar de deur ging. „Ik zie graag buiten de avondhemel, en dat kan ik niet als je het Lcht opdoet. Ik kan het best beoordelen op het gevoel, want ik zie met mijn vingers dikwijls meer dan anderen met hun ogen". Op ditzelfde ogenblflt raakten haar oude vingers was het toeval? de lippen aan van Manon, die gebukt stond om haar pakje los te knopen. Ze schrok er van. Grand'mère Marthe kon soms zo vreemd doen. De oude dame had de hele dag hier in haar stoel gezeten. Kon zij werkelijk iets weten van het feit, dat hij haar ge kust had? Ze voelde zich helemaal niet op haar gemak. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3