öêymtm $LW£LGAT Scherp Onderscheiding H.P. Zwetsloot, die 40 jaar congierge was DUINSTREEK RIJNSTREEK Noodweer in Oostenrijk De olie brandt te Bagdad VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Dótf U" V x C* Vanmorgen vond op de binnen plaats van de brandweerkazerne aan de Langebrug een korte huldiging plaats van de heer H. Hooyerink, hoofdbrandwacht, die zijn koperen dienstverband vierde. De jubilaris werd met vrouw en zoontje ontvan gen door commandant S. W. Hage- doorn, die sprak over de rust die het werk van de jubilaris heeft geken merkt. De heer Hagedoorn reikte hem vervolgens het verdiensten- kruis van brandweercommandanten uit. De heer C. v. d. Holst sprak namens de personeelsvereniging en overhandigde een aktentas en bloe men voor mevrouw. Hierna was men nog in intieme kring bijeen. VAN LAADBAK GEVALLEN De 6-jarige Ineke van Westbroek wonend aan de Driftstraat, klom gis termiddag omstreeks vijf uur in de Parkstraat op een aanhangwagen, die aan een tractor gekoppeld was. Zij viel tr tussen en raakte bekneld tus sen het achterwiel van de vrachtwa gen en de laadbak. Met inwendige kneuzingen werd zij naar het zieken huis overgebracht. Leidse buitenschool Zaterdag, op de dag van het Corso, wordt er nrg voor iets anders uw aan dacht gevraagd, voor de collecte n.l. ten bate van de Leidsche Buiten school. In deze school ontvangen ner veuze, zwakke of geestelijk gestoor de kinderen lessen en zij bevinden zich in een sfeer, die een snelle ge nezing moet bevorderen. Daarvoor is veel geld nodig en geeft daarom za- Berichten opgenomen na tipg van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. HET GING HEUS NIET Hedenmorgen omstreeks 9 uur heeft er op de Oude Singel ter hoog te van de Lakenhal, een klein ver- keersongelukje plaats gehad. Aan de waterkant stonden enkele auto's geparkeerd. Deze werden ge passeerd door een vrachtauto. Van de tegenovergestelde kant kwam een bestelwagen. Beide wagens konden elkaar onmogelijk passeren, maar re den toch door. De chauffeur van de bestelwagen wist z'n auto nog snel op het trottoir te rijden, maar kon aanzienlijke materie'e schade aan zijn wagen niet vermijden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ingezonden door: P. VAN REMUNDT Zijlsingel 4, Leiden POTLOOD en GEEST No. 508. Horizontaal: 1. zeer smalle inham in de rotsige kust van Noorwe gen, 5. vogel, 6. lichaamsdeel, 8. mu zieknoot, 9. bijwoord, 11. bijwoord, 13. deel van de mond, 15. brugje over smal water ,16. beneden, 17. zandheu vel, 19. voorvoegsel, 21, term bij het boksen (afk.), 22. vreemde munt, 24. vervoeging van een hulpwerkwoord, 25. drinkt men uit, 27. verstandig (bargoens) 29. blaasinstrument. Verticaal: 1. vreemde munt (afk.), 2. jongensnaam, 3. vis, 4. muzieknoot, 5. streling, 7. bekend gebouw in Am sterdam, 8. zijde, 10. bestelling, 12. bleek, mat, 14. stronkje, 15. baan voor balspel, 18. tevens, 20. holte in een muur, 22. familielid, 23. ik (Lat.), 26. nevenschikkend voegwoord, 28. voeg woord (Fr.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 50. Horizontaal: 1. hees, 3. spar, 5. tam, 7. rakel, 9. Pau, 11. slemp, 13. rit, 15. tra, 16. menie, 18. els, 29. Etten, 22. esp, 23. rail, 24. even. Verticaal: 1. homp. 2. sta, 3. smelt, 4. raap, 6. aks, 7. ruïne, 8. leren, 10. are, 12. mal, 14. titel, 16. maar, 17. ets, 19. spon, 21. Epe. terdag aan de collectanten met gulle hand. U kunt ook prachtig werk doen door zelf als collectant enige uurtjes (of minder) op te offeren en met de collectebus rond te gaan. Collectan ten kunnen zich melden vrijdagavond acht uur nam. aan de Oude Rijn 64a, of zaterdag van acht uur 's morgens in de bovenzaal van de Kleine Burcht Nieuwe Rijn. Door de Rijksgebouwendienst, af deling nieuwbouw, te 's-uravenhage is het verbouwen van de zolderver dieping van het gebouw voor keel-, neus- en oorheelkunde aan het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden, onder architectuur van het architectenbu reau Jonkman en Van Dorp te Lei den, gegund aan de firma J. Mak te Rotterdam voor 81.600. „L. P. G." in Leiden Zaterdag a.s. wordt te Leiden aan de Kanaalweg 171 een station ge opend waar L.P.G. brandstof geleverd wordt. Dit is het eerste L.P.G.-sta- tion in Leiden. L.P.G. is Liquified Petrol Gas, een nieuwe vorm van motorbrandstof, die in veel gevallen besparing betekent. Vloeibaar gas wordt bij dit systeem in de daar voor bestemde apparatuur weer om gezet in gas. Geslaagd De heer J. van der Vreyden uit Leiden is te Den Haag geslaagd voor het examen M.A.-a Nederlands. Leidse Universiteit Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen zijn benoemd: aan de rijksuniversi teit te Leiden: gerekend van 1 juli 1958, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst voor de kindergeneeskunde dr. H. H. van Gelderen, thans in tijdelijke dienst, te rekenen van 1 januari 1958, in vaste dienst tot wetenschappelijk l ambtenaar 1ste klasse bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte voor de talen en geschiedenis van Babylonië j en Assyrië dr. R. Frankena, thans wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst. Burgerlijke Stand Geboren: Abraham, zn v. J. Siera cn F. Boom; Neeltje Adriana dr v. B. C. Bras en J. de Weeixi; Maria Suzan- na, dr v. F. v. d. Kaay en H. Petiet; Tatjana Klaziena dr v. W. v. Proosdij en D. Hildebrand; Chantal Jeanne Frangoise, dr v. R. A. van Buul en J. H. M. Vermeer; Marie Monique Clai re, dr. v. R. A. van Buul en J. H. M. Vermeer; Coby dr v. G. Geus en C. J. de Vries; Susanna Maria dr v. G. A. Montanus en J. M. Schrijvers; Fran- cina dr v. J. J. Roodakker en L. Mul der; Gerrit Peter zn v. J. van Winger den en G. de Bock; Jan Willem Fre- derik zn v. D. van Duijn en P. J. Flo- risson; Anne Marie, dr v. P. Meijer en S. J. M. van Vliet; Renske Marg- jen dr v. J. A. Huijser en A. Visser; Wilhemina dr v. J. A. Huijser en A. Visser; Francisca dr v. F. J. van der Spree en G. M. A. van der Geest; He lena Elisabeth Maria dr v. J. A. Nieu- wenhuizen en J. M. Jorna. Gehuwd: J. van der Zwart en J. M. W. F. van den Burg; N. P. Fads en J. E. L. Blommaert; J. G. van .Egmond en E. C. A. van Sebille; P. J. L. van der Klugt en G. P. Stuifzand; A. E. Habraken en C. C. van Gils; F. Velt- huijzen en A. Lambooy; A. A. van Klaveren en P. J. Korpershoek; R. de Graaf en J. M. Viëtor; K. P. Searle en P. J. de Bot; G. H. Taling en S. S. M. Koppert. Owerleden: C. P. Noort 80 jr man; E. de Vogel, 78 jr echtgenote van A. Leemans. Afscheid bij Raad v. Arbeid In een statig gebouw aan de Bree^. van straat, op de zetel van de Raad vair Mevr. Zwetsloot ontving een geschenk Arbeid, werd gistermiddag Lr het bij zijn van enkele leden van de Raad, personeelsleden en belangstellenden afscheid genomen van de concierge van de Raad, de heer H. P. Zwetsloot, die bijna 40 jaren zijn functie heeft uitgeoefend. Als eerste spreker wendde zich de heer J. C. van Schaik, wethouder van onderwijs, zich in zijn kwaliteit van loco-burgemeester tot de met pen sioen vertrekkende concierge. Als overburen wist men op het stadhuis heel goed wat er bij de Raad van Ar beid plaats vond en ook wie er zijn dienst goed verrichtte. Spr. herinner de aan de bijzondere plaats, wel ke de heer Zwetsloot reeds kort na de eerste wereldoorlog innam. Hij betwijfelde of het jonge geslacht met dezelfde accuratesse als de heer Zwet sloot hetzelfde zal kunnen preste ren. Het was spr. een genoegen namens HJVI. de Koningin aan de heer Zwet sloot te mogen overhandigen bij deze gedenkwaardige mijlpaal de ere-me- daille in brons behorende bij de Or de van Oranje Nassau. Met enkele woorden van gelukwens speldde de loco-burgemeester de onderscheiding vervolgens de oud-concierge op de borst. De voorzitter van de Leidse Raad van Arbeid, mr. D. J. Gorter, vond een belangrijke factor in de reputa tie van de raad de wijze waarop men op de drempel van het gebouw ken nis maakt met deze dienst. De heer Zwetsloot heeft altijd gemaakt, dat deze indruk buitengewoon goed was, ook het gebouw heeft hij representa- bel gehouden en verzorgd. Hij kende het hele huis als geen ander en elk mankementje werd door hem verhol pen. „Uw kennis van zaken en uw er varing zullen moeilijk te vervangen zijn", aldus mr. Gorter. De voorzitter overhandigde vervolgens het ge schenk van de Raad nl. een geheel in strumentarium t.b.v. de grote hobby Agenda Leiden ZATERDAG 2 AUGUSTUS. Leidse Bloemen week. Rijnsburgs Bloemencorso. Intocht in Leiden: 15.30 uur nam. Avondcorso: Jan van Houtkade 20.30 uur nam. Leiden: Apotheek van Dnesum, Mare 110. tel. 20406. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 1—8 aug. zyn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Zoek het maar uit", alle leeftijden. Lido: „Liebe, Sommer und Mu- sik", alle leeftijden. Luxor: „Droom eiland', alle leef tijden. Trianon: „The bridge en the river Kwai", 14 jaar. Rex: „Rokende revolvers", 14 jaar. ('s Middags: „Carnaval in Texas", alle leeftijden; donderdagcyclus: „High So ciety", 14 jaar). van concierge Zwetsloot: het vissen. als compensatie voor de tijd, welke haar man aan het vissen gaat beste den. De heer P. J. Bergers, chef huis houdelijke dienst, zei dat de oprui ming in de stad was overgeslagen op de Raad van Arbeid, wegens „verge vorderd seizoen". Ook hij huldigde de hoedanigheden van de heer Zwet sloot en dankte ook mevr. voor haar steun. Namens de ARKA, waarvan de concierge nu reeds 39 jaar lid is, schonk spr. een plant en de draag- medaille bij de verkregen onderschei ding. De heer Vollenga overhandigde na mens de personeelsvereniging een kist sigaren. In zijn dankwoord bracht de heer Zwetsloot dank aan allen voor de vriendelijke woorden, de belang stelling en de geschenken en ook voor de medewerking welke hij ir die lange jaren altijd heeft ondervon den; de dames die hem trouw terzijde hadden gestaan bij het schoonhouden van het gebouw werden niet verge ten. Tot slot gaf hij, nog eenmaal con cierge, zijn sleutels aan de voorzitter terug. Nog vele handen werden ten afscheid gedrukt. WARMOND Receptie gemeente-architect. De receptie, die morgenmiddag van 3 tot 4 uur gehouden wordt bij gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de ge meente-architect, de heer A. J. P. Bakker, vindt plaats in hotel „De Stad Rome". WASSENAAR Geboren: Theodorus Gerard us zn v. A. J. Gordijn en M. A. T. Vogels; Mary Theresia dr v. J. A. M. Winkel man en P. P. M. Remmerswaal; An- tonius Cornelis Maria zn v. A. J. Remmerswaal; en P. J. Paridon; Mo nique Heleentje dr v. J. W. van Gilst en G. B. Gardien; Agnes Leonardo Maria dr v. G. J. J. Hoogenboom en S. G. M. Straathof; Pieter Willem zn v. P. A. Hoogeveen en J. E. M. de Bruijn; Karin Angeline dr v. J. M. C. van der Gardenen en A. J. C. Wael- put; Anthonius Hubertus zn v. A. F. Wissink en C. M. Duijndam; Petrus Cornelis zn v. J. S. de Greef en E. A. Westmaas; Véronique Eléonere Yvonne, dr v. H. E. C. I. Vos en Y. E. J. M. E. Hartmanns. Ondertrouwd: M. Ruis ('s-Hage) en J. A. P. Knijnenburg; J. P. A. Frangois ('s-Hage) en F. A. G. T. Reijntjes; T. G. Mlotheff (Rotterdam) en M. A. van der Togt; L. H. de Rooij en G. v. Ginkel; W. H. A. Goldmann (Bussum) en G. J. ten Veldhuys; J. F. Janse ('s-Hage) en G. P. v. d. Zalm J. Knijnenburg en B. M. G. Buze; C. O. I. B. Tilman en M. D. C. van Haa- ren; C. A. Knuist en E. M. Roodak ker; J. J. Y. Lantinga en J. C. Mol; J. Heins en A. Niemant (Sittard). Gehuwd: W. Wiersma en C. A. M. Kuiper; W. T. Potter en C. M. Mar- cella; L. A. v. d. Drift en J. T. M. te Riele; H. A. Berg en A. C. Vogels; A. J. Bos en L. A. Koning; C. Harte veld en L. A. Kool; T. C. W. van Manen en Jvr. M. A. Laman Trip; M. den Os en M. Riezebos; T. Schilt en D. M. Schellekens; A. Kool en C. v. d. Does; J. C. Meeuwenoord en I. Nijland. ALKEMADE Actie-comité opgericht voor broe der Andreas. Zoals ter plaatse be kend is, is de te Nieuwe Wetering geboren eerw. broeder Andreas v. d. Vlugt, na een 7-jarig verblijf in de missielanden te Suriname, met va- cantie weer enige tijd in zijn ge boorteplaats. Een vacantie, welke volkomen verdiend is, want zijn missiearbeid is in deze 7 jaren niet gering geweest. Daarbij is gebleken, dat hij, mits beschikkende over een behoorlijke auto, in dit missiegebied met nog meer vrucht zal kunnen gesteld op het kerkplein, en onder leiding van verkenners zich begeven naar de grote brug waar de neomist om kwart voor zeven zal arriveren. De burgemeester zal hier een wel komstwoord spreken. Begeleid door muziek gaat het dan in optocht naar de kerk. Op het kerkplein zullen bruidjes een ere-haag vormen, en bij het binnentreden in de kerk wordt er een welkomstlied gezongen. Pastoor Van der Hoeven verwel komt de jonge priester in de kerk, en hierop volgt een plechtig lof. Zondag 3 aug. om 9 uur draagt de neomist zijn eerste plechtige H. Mis op. De feestpredikatie wordt gehou den door pater H. van Heijst M.S.F. Om 12 uur zal Arti aan de neomist een muzikale hulde brengen. Van half drie tot vier uur is er in het werken. Dit kwam ook ter kennis mejgj^gdubhuis gelegenheid om te fe bpring in t Veiu. am half s ia pp pan nlpnh van de heer M. Deze is aan het werk gegaan en heeft alreeds een actie-comité opgericht met het doel de benodigde gelden voor deze auto bijeen te brengen. Middels een te houden verloting en een bazar op 15 en 16 nov. a.s. in het Cultureel Centrum te Nieuwe Wete ring hoopt men dit reultaat te be reiken. En men kan ervan overtuigd zijn, dat als Rinus Spring in 't Veld liciteren. Om half 5 is er een plech tig sluitingslof met Te Deum. Hoewel deze jonge priester geen zoon is van de parochie, wordt toch verwacht, dat de perochianen volledig zullen meeleven met het grote geluk dat hem ten deel valt. De priester eren is een kenmerk van de katho liek. Dat men dat in deze parochie weet te doen is al vaak bewezen. En daarom zal men gaarne aan li j j i ZJil aaarom zaï men eadiiie aan die werd uitverkoren door God tot het priesterschap, eer hulde actie zet, dit ook voor elkaar komt. Natuurlijk heeft hij daarvoor deirr",";-- medewerking van alle ingezetenen J Laat'00k het vriendeiyke v£rz?ek nodig a.s. zaterdag 2 aug. start men met de verkoop van de loten en wel te Oude Wetering, waarna vervol gens op de zaterdagen 9 aug. te Roe lof ar ends veen, 23 aug. te Nieuwe Weteringen, 30 aug. te Rijpv/etering, 6 sept. te Oud Ade en 13 sept. te Den Kaag. om te vlaggen met de pauselijke wim pel niet tevergeefs gedaan zijn. Van ieder katholiek huis zal de vlag wap peren, en de parochie zal een feeste lijk aanzien hebben. R.K. SPORTVERENIGING ALTIOR. Een groep meisjes heeft zich be- j3e algemene leden jaarvergade- last met de verkoop, terwijl broeder.ring van Altior werd gisteravond in Andreas middels een geluidswagen parochiehuis gehouden onder deze verkoop zal stimuleren. Met een kleine bijdrage voor deze sympathie ke missiebroeder, heeft men dan tevens de kans om enkele prachtige prijzen te winnen. Een verder aan moediging lijkt ons hierbij dan ook overbodig. BOSKOOP Vijfenvijftig jaar bij hetzelfde be drijf. Gisteren wapperde op het dak van de Boskoopse Handelsdruk kerij de nationale driekleur in ver band met het feit, dat de he.er H. Re- degeld gedurende 55 jaar dit bedrijf heeft gediend. In de feestelijk versier de zaal van „Het Zuiden" verzamelde zich de directie en het bijna voltallige personeel, alwaar ook de heer Rede- geld en zijn echtgenote werden ont vangen. De tegenwoordige eigenaar, de heer W. Kruiswijk, sprak als eer ste de jubilaris toe. U herdenkt van daag het feit, en ik mag gerust zeg gen, de unieke gebeurtenis, dat u 55 jaar aan de Boskoopse Handelsdruk kerij verbonden bent geweest. Wie had ooit kunnen denken of durven vermoeden, dat u, toen u op 11 jarige leeftijd over de drempel van deze zaak stapte, u daarin meer dan een halve eeuw later, nog met beide benen op de grond zou staan. Voor de wijze waarop, kan ik géén voldoende woor den vinden, aldus de heer Kruiswijk. Dit is trouwens vijf jaar geleden wel op duidelijke wyze gebleken, toen u een koninklijke onderscheiding ten deel is gevallen. Die hebt u niet voor niets gekregen. Wat u inzonderheid typeerde, was uw werklust, humani teit en collegialiteit. Als blijk van waai'dering overhandigde de heer Kruiswijk de jubilaris een geschenk onder couvert. Namens het personeel voerde de heer Koetsier het woord, die zeide dat ook hij tekort zou schieten met zijn woorden en een aandenken in de vorm van een Zegelring aanbood. Tenslotte sprak een broer van de di recteur, de heer G. Kruiswijk, die in rijmvorm zij ft wensen aanbood en daarbij de goede eigenschappen van de jubilaris belichtte. De heer Redegeld dankte voor al les wat hem bij deze gelegenheid was toegezwaaid, waarbij hij tevens op merkte, dat er ook wel nadelen zijn op te noemen, want hoe men ook zijn best doet, er zijn en blijven bij ieder mens nu eenmaal tekortkomingen Hierna bleef men nog geruime tijd bijeen, terwijl de jubilaris het verde re gedeelte van de dag in huiselijke kring doorbracht. BODEGRAVEN Interessante puzzelrit De motor en autoclub „Vol Gas" hield een in teressante puzzelrit met een aantrek kelijk parcours. Er namen aan deel 29 automobilisten, 23 motorrijders en 29 bromfietsers. De uitslag luidt als volgt: Bromfietsen: J. v. d. Berg, Moer- capelle, 4 str.p.; J. Verschoor, Moer- capelle, 4 str.p.; P. Verschoor, Moer- capelle, 5 str.p.; J. Spek, Nieuwveen 11 str.p. Motoren: (A klasse): J. Hofwegen Waddinxveen, 8 str.p.; J. Rijneveld, Ter Aar, 11 str.p. Motoren (B klasse): A. den Har- tog, Bodegraven, 59 str.p.; J. W. Heemskerk, Bodegraven, 82 str.p. AutomobielenJ. Kool, Waddinx veen, 11 str.p.; C. Hoogendoorn, Bo degraven 46 str.p.; D. de Waard, Waddinxveen 61 str.p.; C. v. Rom mel, Hilversum, 79 str.p.: R. van Duyn, Barwoutswaarder, 89 str.p. De heer Van Rommel kreeg een extra prijs, omdat hij de verst ko mende deelnemer was. Geslaagd De heer D. Hooijer, hoofd der Verhoeff-Rollmanschool, alhier, slaagde voor de l.o. akte Frans. LANGERAAR EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN PATER THEO HOSUHO M.S.F. Het programma van de feestelijke intocht en de eerste plechtige H. Mis van pater Theo Hosuho die zondag j.l. tot priester is gewijd, vermeldt de volgende bijzonderheden: Zaterdag 2 augustus: de neomist zal op feestelijke wijze vanaf de gro te brug worden inge.iaald en door het dorp naar de kerk trekken. Hiertoe zal om zes uur een stoet worden op- Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 1 Augustus 1858. Advertentie Tentoonstelling van den Ierschen reus, den heer Murphy, in eene daartoe welin- gerigte tent, geplaatst op de Beestenmarkt alhier, dagelijks te bezigtigen van des namiddags 3 tot des avonds 11 ure. Ie Rang 49 cents; 2e rang 25 cents. voorzitterschap van de heer Th. A. Hij dra. De opkomst van de leden, vooral van de jongeren was zeer goed. In het openingswoord sprak de voor zitter hierover zijn tevredenheid uit. Na het gebruikelijke welkom memo reerde spr. in het kort de prettige maar ook de minder aangename din gen die in het afgelopen jaar passeer den. Hoewel geen der elftallen een kampioenschap had behaald, meende de voorzitter de behaalde resultaten bevredigend te mogen noemen. De geslaagde viering van het 12V2-jarig bestaan zal een aangename herinne ring blijven. Minder mooi was het dat er een klacht geuit moest worden over slecht bezoek van de leden op de trainingsavonden, en het niet op tijd betalen van de contributie. Om het trainingsbezoek te stimule ren was er een' prijs uitgeloofd door het bestuur voor degene die bij de senioren en de junioren de meeste trainingsavonden had bezocht. Bij de senioren was dit H. v. d. Jagt, bij de junioren C. v. d. Hoorn. De voorzitter deelde mede, dat de voetbal-toto voor de vereniging ruim 600.had opgeleyerd. Hieraan knoopte hij een dankwoord vast aan de heren, die deze zaak voor Altior beheerden. Door de KNVB is het terrein afge keurd omdat het niet voldoet aan de voorgeschreven afmetingen. De ver groting zal veel geld kosten. Om dit werk te kunnen financieren is de oud-papier actie in het leven geroe pen. Tot nu toe bracht deze actie ruim 700.- op In overleg van bestuur en elftallen- commissie zal er een kern van 17 of 18 spelers gevormd werden. De leden die in deze kern worden opgenomen zullen verplicht zijn de training te bezoeken. Door de secretaris, de heer B. Aker boom, werd een uitvorig jaarverslag uitgebracht. Uit dit verslag bleek dat de afdelig handbal niet meer bestaat. Ongeveer 130 leden staan ingeschre ven. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer C. Egberts, be stond uit een recapitulatie van het kasboek, dat tevoren aan de leden was toegezonden De commissie van controle rapporteerde dat beheer en administratie in orde werden bevon den. In de controle-commissie voor het nieuwe boekjaar werden benoemd de heren A. Volgering, B. Sassen en J. Versluis Jz. De voorzitter van het jubileum-co mité, de heer H. Egberts, kreeg ver volgens gelegenheid, de toegezegde wandborden uit te reiken aan hen die 12Vs jaar lid van de vereniging zijn geweest. De drie bestuursleden Th. A. Hijdra, B. Akerboom en P. Blom kre gen tevens bloemen voor hun echt genoten. Aan een twaalftal leden werd eveneens een wandbord als her innering aan hun koperen lidmaat schap uitgereikt. Een en ander ge schiedde met 'n toepasselijk woordje. Door de drie jubilerende bestuurs leden is een mooie wisselbeker ge schonken. Voor het spelen van wed strijden om deze beker is tot nu toe nog geen tegenstander gevonden. De heer P. Blom had zich niet meer als bestuurslid herkiesbaar gesteld. In deze vacature werd voorzien door de verkiezing bij enkele candidaat- stelling van de ïeer J. J. Versluis Gz. De aftredende bestuursleden H. M. Akerboom en J. Bader werden bij ac clamatie herkozen. Voor de elftallencommissie stelde de heer A. Heemskerk zich niet meer beschikbaar. De commissie zal nu be staan uit de heren J. Verlaan, Th. Jansen, Jac. Bader en M. Bader en Joh. Versluis Jz. Deze laatste als op volger van de heer Heemskerk. De geest. adv. pater C. Peterse sprak een woordje waarin hij wees op de noodzaak om te oefenen. Maar er is ook nog een hoger ideaal n.l. het bevorderen van een harmonische sa menwerking tussen lichaam en geest. De voorzitter deelde verder mede, dat op voorschrift van de KNVB de koninklijke goedkeuring op de statu ten zal moeten worden aangevraagd. Bij de rondvraag overhandigde de heer J. J. Versluis een beker, die de oude Altior-garde had veroverd op de biljartclub van „de Plas". En ook een beker door een onbekende geschon ken voor een te houden adspiranten- toernooi. De oud-papier actie zal weer inzamelen op maandag 4 aug. te Pa penveer en omgeving, en op zaterdag 9 aug. te Korteraar en Langeraar. Er werden nog tal van punten ter be spreking gebracht, en wensen ken baar gemaakt. OE RUSSISCHE KUNSTMAAN Volgens mededelingen van de Utrechtse sterrenwacht zal in de nacht van 1 op 2 augustus de vuur pijl van de derde Russische kunst maan te zien zijn om 0.09 uur M.E.T. in het noordoosten op een hoogte van 60 graden, gaande van noord naar oost. Daarna om 1.53 uur in het zuidwesten op een hoogte van 30 graden, gaande van west naar zuid. De kunstmaan zelf is te zien om 22.50 uur in het noordoosten op een hoogte van 20 graden, gaande van noord naar oost. Vervolgens om 0.38 uur in het noordoosten op een hoog te van 60 graden, gaande van noord naar oost en tenslotte om 2,27 uur in het zuidwesten op een hoogte van 30 graden, gaande van west naar zuid. In de afgelopen nacht heeft liet in de Oostenrijkse provincie Karinthië hevig gestormd en geregend. Vier vakantiegangers twee Oostenrij kers, een Duitser en een Brit wor den vermist. Men vreest- dat zij ver dronken zijn. Het kamp. waar zij vertoefden aan het Millstaetter meer is vol gens de eerste berichten volkomen vernield. Tenten en enkele auto's zijn het meer in gespoeld. Ook in andere kampen is schade aangericht. Brandweerlieden en militairen hel pen bij het herstel. Later is gemeld, dat er vermoede lijk zes mensen zijn verdronken in het Millstaetter meer. Er zijn acht auto's in het mee. terechtgekomen. In een olie-opslagplaats te Bagdad hebben zich donderdag twee ontplof fingen voorgedaan, waardoor brand uitbrak. Woensdag is in hetzelfde depot na een ontploffing brand uit gebroken. Er zijn geen berichten over slachtoffers. Een menigte rende schreeuwend door de straten. Verslaggevers die zich naar de plaats van de brand wil den begeven, moesten terugkeren om moeilijkheden met de menigte te voorkomen. Sommige bewoners sloe gen op auto's van Europeanen en riepen: „De Britten hebben deze brand gesticht". Ook woensdag klon ken kreten als „Weg met de impe rialisten". Radio-Bagdad maande de bevolking tot kalmte en drong er op aan geen geloof te hechten aan geruchten, daar men aannam, dat de brand, evenals die van de vorige dag, aan een ongeluk te wijten was. De opslagplaats is eigendom van de Chaniqin Maatschappij waar ook Britten werkzaam zijn. Marktberichten LEIDEN, 1 aug. Vee. Aanvoer: 16 stieren, 55 melkkoeien, 350 vette koeien, 92 vare koeien, 20 pinken, 4 graskalveren, 77 vette kalveren, 38 nuchtere kalveren, 390 vette schapen, 986 vette en weide lammeren, 53 var kens (zeugen), 353 schrammen, 647 biggen, 1 paard, 16 geiten, totaal 3.098. Notering: stieren 2 903.05 per kg sch. gew., melkkoeien 8001 100. vette koeien 2.80—3.25 p. kg. sch. gew., varekoeien 60& -875. pinken 350550, vette kalveren 23 per kg lev. gew., nuchtere kalveren 1.35 —1.65 p. kg. lev. gew., nuchtere kal veren per stuk 4575, vette scha pen 75—^, vette, lamn.eren 70— 90, weidelammeren 4556, drach tige zeugen 275350, schrammen 70110, biggen 4555. Handel voor stieren flauw, melk koeien en varekoeien rustig, vette koeien matig, vette kalveren tamelijk, nuchtere kalveren lui, duur; vette schapen en lammereh redelijk, zeu gen, schrammen en biggen matig. Kaas. Aanvoer 35 partijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas. No tering: Goudse extra kwaliteit tot 2.19, Goudse le kw. f 1.91—2.00, Goudse 2e kw. 1.841.90, Leidse le kw. 2.05. Handel kalm. TER AAR, 31 juli Groente. Snij bonen 4252, idem B. 3240, idem stek 2529, witte pronkers 33 ct. al les per kg. Augurken: fijn 86, fijnbasterd 59, basterd 53- 55, grof A 31, idem 2 12, grof 1, 22—23, idem 2, 10, CD. 27. idem 2, 13. E. 6, idem geel 3 ct. alles per kg. LEIDSCHENDAM, 31 juli Eieren. Aanvoer 53900 kipeieren. 4500 eieren no 0 16,8017.55: 4400 eieren no. 1 15.9016.70; 8400 eieren no. 2 15.1015.75; 10400 eieren no. 3 14.2014.65; 8900 eieren no. 4 12.30—12.80; 11900 pieren no 5 9.90 —10.30; 4800 eieren ,io. 6 8.60—9.10; 600 eieren no. 7 7.357.85. Groente. Platglaskomkom- mers A 12—13, B. 8—10; C 8—9; D 8; krom 8; warenhuiskomkommers A 11 14; B 1012; C 910; kaskomkom- mers A 19—21; B 14—16; C 11—12; sla 3.004.90; tomaten per kg A 46— 48; B 42—44; C 45—47; CC 30—32; bleekselderij 46; andijvie 7—8; stambonen 3943; snijbonen 6769; tuinbonen 810; spinazie 1519; pos telein 1618; bospeen 1619; was- peen 810; perziken per stuk 23 ct.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2