DE LEIDSE BIOSCOPEN Examens r.-k. Vakschool voor meisjes, Galgewater Scherp Burgemeester in de bloemetjes Medische diensten in Leiden en omgeving Middenstandsexamens Leiden en omgeving ZATERDAG 26 JULI 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De uitslag van examens afgeno men aan de R.K. Vakschool voor meisjes, Galgewater 1 te Leiden zijn: Het getuigschrift Huishoudkundige werd behaald door de dames: R. Ha- vers, M. Teijn, A. Verberg, Leiden; M. Appel, Obdam; M. van der Berg, J. Hooy, Bennebroek; E. Boer (met lof), E. van Tol, Hazerswoude; Th. van Koppen, Delft; I. Minnée, Kat wijk; M. Moust, Brunssum; A. Rade maker, Schiedam; M. Theunissen, Geldorp; M. Touw, Utrecht; A. Vlees- kens (met lof), Roosendaal; C. Oomen, Gilze; M. Papót, Warmond; J. v. d. Broek, Alplien a. d. Rijn; E. v. d. Drift, C. v. d. Maat, Oegstgeest; R. Langeveld, Lisse; L. Post, Voor burg; C. Verdegaal, Sassenheim; J. Duyndam, Wassenaar; N. v. d. Brink Zoetermeer; M. de Wit, Bodegraven; O. Matti, Kerkrade; N. v. d. Jagt, Ter Aar. Het getuigschrift Vormingsklas be haalden de dames: T. van Dijk, G. van Wely, Leiden; T. Brouwers, Sit- tard; A. Damen, Maastricht; H. Frie- bel, Zoeterwoude; E. van Hassel, Zundert; W. Hoogeveen, Noordwijk; M. Kok, Zeddam; A. v. Ruiten (met lof), H. v .d. Salm, Lisse; A. Sikking, Warmond; A. Smithuis, Noordwijker- hout; R. Topper, Katwijk. Het schoolgetuigschrift Kinderver zorgster werd behaald door de da mes: Th. van Bakel, I. Bogaards, C. Bult, C. Lamboo, T. v. d. Pluym, W. van Vliet, Leiden; A. Alkemade, Noordwijk aan Zee; W. van Berke- steijn, Waddinxveen; K. Göllner, G. de Groot, J. van der Poel, H. de Rooy L. Saey, Oegstgeest; F. van Leeuwen Warmond; W. van Nieuwkoop, Sas senheim; L. Varkevisser, Katwijk a. Zee; J. Zwartjes, Alphen a. d. Rijn. Het diploma Kolonieleidster van de Centrale Raad werd behaald door de dames: A. Alkemade, Noordwijk aan Zee; W. van Berkesteijn. Wad dinxveen; F. van Leeuwen, Warmond L. Saey, Oegstgeest; L. Varkevisser, Katwijk aan Zee; J. Zwartjes, Al phen a. d. Rijn. Het diploma Kleuterhulp werd be haald door de dames: T. van der Berg, Leiderdorp; A. Klein, Zoeter woude; L. de Mooy, Valkenburg ZH. Het getuigschrift Coupeuse behaal den de dames: T. Baart, R. Minderop J. Smits, J. Vermeulen (met lof), Leiden; A. Meijer, Voorschoten; S. Vis, Katwijk aan Zee; C. Zwaan, Lei derdorp. Het getuigschrift Costuumnaaister behaalden de dames: M. Bakker, M. de Cler, J. Geenjaar, L. Iiettinga, T. Sloos, Leiden; G. Duinhoven, War mond; H. Leuven, Lisse; C. de Mooy, Oegstgeest; A. Schaap, Katwijk/Zee. Het getuigschrtift Huisnaaister werd behaald door de dames: G. Beu- gelsdijk, C. Edelaar, I. Giezen, M. Heetvelt, Leiden; A. Augustinus, Noordwijk; R. Broekhof, M. Ver duin. Noordwijkerhout; A. Hooger- vorst, D. Kop, Leiderdorp; G. van der Hulst, Voorhout; C. de Ruiter, Oegstgeest; A. de Winter, Warmond. Het getuigschrift Huishoudassis- tente behaalden de dames: M. Coster, T. Dooyenburgh, N. va'n Iterson, J. Peijnenborg, W. Teljeur, Leiden; B. Bakker, Roelofarendsveen; R. Geor ge, Voorschoten; L. Boers, Hazers woude; R. v. d. Geest, Rijpwetering (met lof); J. Grevenstuk, Zoeterwou de; A. Nieuwesteeg, Boskoop; N. van der Plas, R. Spruijt. Wassenaar; R. Verwer, T. van der Slot, Noordwij kerhout; A. Vink, Noordwijk/Zee. Het getuigschrift 4-jarige Middag- opleiding behaalden de dames: T. Bakker, L. Kret, T. Pasma, Leiden; J. Schakenbos, J. de Vroomen, War mond; N. Valentijn, Voorschoten; M. v. d. Werff, Zoeterwoude. Het getuigschrift 2-jarige Middag- ooleiding behaalden: T. van Velzen, Warmond; P. Witteman, Rijpwete ring; E. Kret, L. Souhoka, Leiden; C. Rietveld, Hazerswoude. Het getuigschrift 2-jarige Primaire Dagopleiding behaalden: T. Hamer- lir.g, B. Hillebrand, R. van Leeuwen, J. Ligtvoet, W. v. d. Linden, J, Ladan R. van Breukelen, M. Edelaar, R. de Haas, L. van Hal, A. Hoogervorst, C. Juffermans, E. van Klink, E. Knij- nenburg, R. van Latum, T. Montanus, M. Nieuwenburg, T. Paardekooper, M. Smits, A. v. d. Spree, R. Stadt, R. Uljé, N. van Zijp, G. Bakker, N. van Kasterop, D. Luijben, R Scheffers, P. Verhoef, E. v. d. Vlugt, R. Aar- noutse, M. Brandt, T. Kranenburg, C. Matters, I. van Polanen, R. Stou te, L. Timmers, A. Wierda, te Leiden M. van der Berg, A. Floor, R. Floor, W. Floor, J. v. d. Maat, te Voorhout; A. van Dam, A, Versluijs, Warmond; L. Griffioen, T. van der Hulst, Oegst geest; E. van Werkhoven, M. van der Berg, Noordwijk; L. Koemans, C. v. d. Meer, H. van Horssen, Rijnsburg; T. Kovacs, R. Zeestraten, T. Duiker, Sassenheim; C. Vertoon, Th. Ammer- laan, I. Spiegeler, Voorschoten; Th. van der Berg, Tr. Boer, A. de Graaf A. Rasser, W. Wernet ke, Leiderdorp; G. Houdijk, D. Houtman, A. van der Louw, E. Verbakei, R. Verbeij, Bos koop; C. de Koning, R. Schouten, Roelofarendsveen; T. Mollers, Lei- muiden; R. Opdam, Rijpwetering; A. Overdevest, Stompwijk; C. Verkleij, Katwijk. BEVORDERD: Van het le leerjaar naar het 2e van de opleiding Huisnaaister: A. v. d. Kaay, J. Kukler, W. de Lezenne Coulander, J. Martheze, Leiden; M. Appelman, R. Broekhof, Noordwij- POTLOOD en GEEST Oplossing No. 541. Horizontaal: 1. klomp, 7. kraam, 9. eg, 11. Anna, 12. eel, 14. Ida, 15. Ede, 16. lei, 18. rot, 20. ende. 22. Se, 23. Nieis, 25. gneis. Verticaal: 2. L.K., 3. ora, 4. manier, 5. pand, 6. Heerlen, 8. Maarten, 10. ge, 13. Leiden, 17. enig, 19. os, 21. ere, 24. si. kerhout; M. de Bruyckère, Leider dorp; B. Floor, Voorhout; T. ten Have, C. v. d. Kamp, Oegstgeest; E. Moerkerk, Noordwijk; J. Straathof, Nieuwe Wetering; A. van der Velde, Zoeterwoude; N. Heemskerk, Oud- Ade; W. de Roode, Utrecht; R. van der Heiden, Sassenheim; C. Beugels- dijk, Warmond; B. Hiep, Noordwijk. Van het le leerjaar naar het 2e van de opleiding Huishoudassistente: A. Aalders, M. Detrie, T. van Hoorn, E. Lelieveldt, A. Summers, H. van der Laan, J. Heuvelman, J. Rijnbeek, Leiden; C. Buitendijk, R. de Graaf, Leiderdorp; N. Scheerder, Alphen a. d. Rijn; R. Spieckenheuer, Mill; A. Verdegaal, Sassenheim; R. van Wis sen, Warmond; R. Barnhoorn, Lisse. Van het le leerjaar naar het 2e van de Middagopleiding: T. van der Berg, Warmond; M Cools, Voorhout; B. van Meeteren, Leiderdorp. Van het 3e leerjaar naar het 4e van de Middagopleiding: A. Baak, N. van Benten, G. Knijnenburg, J. Brandt, Leiden; M. van Berkel, A. Zaal (met lof), Roelofarendsveen; B. Clifford Kocq van Breughel, Oude Wetering; E. Dompeling, Leiderdorp; B. de Frankrijker, C. Rietveld, Ha zerswoude; A. Knura, C. Onderwater Voorschoten; A. v. d. Lans, R. van Wouw, Voorhout; C. van der Poel, A. Rotteveel, Rijpwetering; H. Luy- ten, Katwijk. Van het le leerjaar naar het 2e van de Primaire Dagopleiding: L. Bemelman, E. de Best, A. Bleys, L. Bogert, M. Driessen, A. Dubbelaar, L. de Jong, J. v. d. Kaay, Th. v. d. Kamp, L. Kok, T. van Latum, H. Meerpoel, J. Rijsbergen, J. Sloos, M. Topper, J. Uljé. E. v. d. Veer, E. van Veldhuizen, A. Verberg, B. Belt, T. Brouwer, L. Cattin, R. de Cler, A. Klinkenberg, M. Kolderman, J. v. d. Stel, R. Turenhout, W. Verhoog, E. van Zoen, D. van Es, L. Gressie, N. Griffioen, V. Haver, R. van Houten, J. de Jong, L. Links, M. Looman, E. Maaskant, E. Menger. T. Mulder, W. Oppelaar, H. Renes, A. van Vliet, E. van Vliet, I. Weeda, R. Wijting, M. Wijtsma, T. Zeilstra, W. Bekooy, N. Brand. M. Bleiji, L. Borsboom, A. Ket, R. Kranenburg (met lof), N. Marks, L. Massaar, B. Nagtegaal, J. Onderwater, L. Rietkerk, R. Singer- ling, N. van Vliet, J. van Wezel, T. v. d. Zeeuw, G. v. d. Horst, te Lei den; E. v. d. Berg, C. Boer, I. van Velzen, A. v. d. Berg, W. Kop, Lei derdorp; G. Arts, A. Karremans, E. Lindeman, R. Spiegeler, L. Witteman Voorschoten; G. Bisschop. J. Ouds hoorn, R. v. d. Ploeg (met lof), R. Schakenbos, Rijpwetering; J. v. d. Geer, T. Weber, Alphen a. d. Rijn; J. v. d. Hoorn, T. van Steijn, E. Turk, A. Zandvliet, Leimuiden; E. v. d. Louw, W. Nederlof, Boskoop; R. Rot teveel; T. v. d. Salm, A. Senne, Oude Wetering; H. Turk, Roelofarends veen; H. van Beek, J. Timmermans, Hazerswoude; R. Bentvelzen, M, v. d. Kaay, W. van Noort, E. Verhoef, Oegstgeest; A. v. d. Blom, H. Bol, V. Floor, C. van Werkhoven, Voorhout; N. Duiker, Sassenheim; T. Jansen, Nieuw Vennep; L. Janson, Stomp wijk; N. van Kan, N. Zuidhoek, Noordwijk/Zee; E. van Niekerk, Warmond. Gemeenteraad van Leiderdorp De raad van Leiderdorp, die gister avond onder leiding van burgemees ter K. van Diepeningen vergaderde, heeft bij monde van de heer Kuilen- berg de burgemeester zijn hartelijke gelukwensen aangeboden in verband met het Koninklijk Besluit betreffen de de herbenoeming van burgemees ter Van Diepeningen voor de derde ambtsperiode. De heer Kuilenberg sprak daarbij de hoop uit, dat de burgemeester in de komende ambt- periode even voortvarend zal blij ven als in de afgelopen jaren. Hij liet deze woorden vergezeld gaan van een fraai bloemstuk. Burgemeester Van Diepeningen was ten zeerste verrast en dankte de raad voor deze hulde om vervolgens Leiden De artsen 's Gravesan- de, Meel, Pieterse en Verhoef. Apo theek Van Driesum, Mare 110, telef. 20406, apotheek Zuider, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. Alkemade Dokters Brinkhorst Bodegraven Dokter C. G. van Beek, tel. 2268, zuster Conradi, tel. Hazerswoude Zr. N. H. Hart man, Koudekerk, tel. K 1714505. Katwijk Rijn Dokt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810, apotheek Kerkstraat Katwijk Zee Dokt. K. J. E. Slagmolen, tel. 2336, apotheek Kerk straat 18. Koudekerk a. d. Rijn Zr. N. M. Hartman, tel. 505. Langeraar Dokt. A. M. van Dongen, Nieuwveen, tel. K 1723 101. Leiderdorp Zr. N. M. Hartman, Koudekerk, tel. K 1714—505. Lisse Dokt. H. A. Holl, tel. 3155. Nieuwkoop Dokt. K. Gill, Zwammerdam, tel. K 17262527. Nieuwveen Dokt. A. M. van Dongen, tel. 101. Noordwijk Dokt. Goudriaan, tel. 2333. Zr. v. d. Lee, tel. 2338. Spoedgevallen Duinrand apotheek. Noordwijkerhout Dokt A. G. Th. v. d. Lugt, De Zilk, Hoogduin- weg 20, tel. K 2520—5707. Oegstgeest Dokters F. W. N. en J. B. Hugenholtz, Wilhelminapark 2, tel. 20390. Apotheek Wilhelmina park 8, tel. 26274. Voorhout Dr. H. Walenkamp, Warmond, tel. K 1711—220. Warmond Dr. H. Walenkamp, tel. 220. Wassenaar Dokters M. de Haan, tel. 2501 en B. A. Geerlings, tel 2137. Apotheek Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Dokt. A. M. van Dongen, Nieuwveen, tel. K 1723 Zwammerdam Dokt. Gill, tel. 2527. Wij verzoeken onze corresponden ten er voor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. op de woorden van de heer Kuilen berg in te gaan. Men weet wel wat geweest is, maar niet wat komen zal en hoe de grenzen van de gemeente eruit gaan zien, aldus burgemeester Van Diepeningen. Mijn persoonlijke mening is dat het bestuur van de ge meente bij de raad in goede handen Volgens de dagbladen wil men verandering gaan brengen in de grenzen van de gemeente. Tot de in stanties die hierin moeten beslissen zou ik willen zeggen: Laat de gren zen zo ze zijn. Dit college is zeker bij machte om in de toekomst dat gene te doen, wat van de raad van Leiderdorp verwacht wordt. Het is een gezonde opvatting voor de toe komst een vooruitstrevende politiek te voeren. Wanneer dit gemeentebe stuur in de gelegenheid gesteld wordt het uitbreidingsplan te realise ren, zullen er vele huizen gebouwd worden goede huizen. Ook nu ligr gen de plannen klaar voor woningen die dit jaar en het volgend jaar ge reed zullen komen. Ik hoop nog vele jaren veel en vruchtbaar werk te mogen verrichten in deze gemeente en nogmaals hartelijk dank voor de woorden tot mij gericht. Medegedeeld werd dat van 713 oktober a.s. wederom een bevol kingsonderzoek op tuberculose zal plaats vinden. In de vacature van de heer Stra- man bij gemeentewerken tot teke naar le klasse is benoemd de heer G. A. Bouwmeester te Noordwijker hout. Werkclassificatie en prestatie beloning voor gemeente werklieden. Zoals bekend tri-cht de regering de beloning van het overheidsperso neel zo veel mogelijk af te stemmen op die in het (particuliere) bedrijfs leven. Daarbij heeft zij de beloning in de metaalindustrie als norm ge steld. Door verschillende maatrege len is reeds bereikt, dat de lonen van de Rijkswerklieden en ook die van de werklieden dezer gemeente zijn afgestemd op die, welke volgens de C.A.O. in de metaalindustrie gei den. Er is dus reeds gelijkheid in de aan de verschillende functiegroepen verbonden lonen. De minister van binnenlandse zaken, bezitsvorming en publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie heeft evenwel nog niet de over tuiging, dat ook de indeling van de functies op gelijke wijze geschiedt. Teneinde dit te bereiken, wenst de minister tot werkclassificatie over ,-e I tering; G. de Wit Oudewetering; eling hiervan is tevens Witsenburg, Leiden; J. Wolki Em. deken Bont brak een schouder De emeritus-deken van Zoeterwou de, de hoogeerw. heer D. Bont, die reeds geruime tijd rustende is in het bejaardencentrum te Leidschendam is daar gisteren gevallen en heeft zijn linker-schouder gebroken. De deken is opgenomen in het St. Elisabethzie- kenhuis te Leiden. Zijn toestand is redelijk. venvoorde, Rob de Groot, Wim de Haas, Wil Hensen, Bart Klaverwei den, Tineke Kortekaas, Maria Neef jes, Teneke Peters, Rijk Steenvoor- den, Maja Vliet Vlieland, Gé Vink, Joop Winters, Jan de Winter en Nel van Wetten. Verscheidene van deze aagden behaalde hiei middenstandsdiploma. Evenementen. Het programma voor de komende week is als volgt samengesteld: Maandag 28 juli Huis ter Duin taf el wedstrijden; dinsdag 15 uur Lido Bulletje en Boonestaak; woensdag 20 uur concert Echo der Duinen, na afloop Lampionoptocht, 22 uur bij gunstig weer groot vuur werk; donderdag 15 uur kinderfeest in Lido met Hans en Grietje; vrijdag 1 aug. 20 uur Grote Kerk te Noord- wijk-binnen orgelconcert door Feike Asma. LISSE Geslaagd. Te Den Haag slaagde voor de schoolakte Duits m.o.-A., de heer C. A. J. Kager, alhier. VOORSCHOTEN Met de Paardemarkt weer Braderie. Op maandag 28 juli a.s., de dag van de Paardenmarkt zal des avond om 7 uur de zesde Braderie worden ge opend. Deze opening krijgt een fees telijk tintje. Op de speelweide van de Pr. Margrietlaan komt men bijeen. Daarna gaat de Drumband van Bene- venuto voorop en in marstempo wordt afgemarcheerd naar de Voorstraat, waar de plaatselijke winkeliers weer hun tenten hebben opgeslagen. Bene- venuto zelf zal een show ten beste ge ven. Op de Voorstraat zijn diverse at tracties en er vallen prijzen te verdie nen, die door de middenstanders zijn geschonken. Dinsdag om 10 uur v.m. wordt de braderie voortgezet. De slui tingstijd is bepaald op elf uur nam. Aanrijding. Gisteravond kwa men op onverklaarbare wijze op de Haagweg onder Voorschoten 2 brom fietsberijders me elkaar in botsing. De ene bromfiets, bereden door L. K. uit Leiden en komende uit de rich ting Wassenaar, kwam in botsing met de bromfietsberijder H. V. H. uit Voorburg, die kwam uit de richting van de Haagse Schouw. H. V. H. uit Voorburg had op de duo zijn verloof de C. M. V. uit 's-Gravenhage. De bot sing was nogal raak. H. V. H. had een flinke wond aan zijn elleboog en be kwam een lichte hersensschudding. Zijn verloofde werd eveneens gewond aan haar benen. L. K. kwam er ogen schijnlijk het beste af, maar ook hij was gewond aan zijn voeten. Alle 3 de betrokkenen zijn naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden overge bracht. Te Rotterdam zijn voor het Mid denstandsexamen Algemene Han delskennis geslaagd: P. de Koning, Leiden; J. Kraan, Hoogmade; J. v. d. Kraan, Leid schendam; D. Kruidenier, Leider dorp; H. Krijgsman, Katwijk aan Zee; M. Kuyt, Katwijk aan Zee; Mej. T. Kwakernaak, Leiderdorp; Mej. W. Kwakernaak, Leiderdorp; L. van Leeuwen, Leimuiden; Mej. P. van Leeuwen, Oud Ade; P. M. van Leeuwen, Leidschendam; A. Leeu wenburg, Rijnsburg; D. Leeuwen burg, Rijnsburg; Mej. M. Lemstra, Hazerswoude; M. Loos, Roelofarends veen; G. Vreebrug, Katwijk a. d. Rijn; E. de Vries, Katwijk a. d. Rijn; Mej. A. Vrijenhoek, Oegstgeest; G. v. d. Waard, Voorschoten; Mej. aard, V. Wassenaar, Noordwijk T. v. d. Wa; gaan. De bedoeling hiervan de verschillende functies naar „ob jectieve" maatstaven te beoordelen, te waarderen en te betalen. Als com plement hiervan dient iedere man, wiens functie op deze wijze is be oordeeld, de gelegenheid te hebben op zijn loon een toeslag te verdienen waarvan de grootte afhankelijk *s van de geleverde prestatie: de pres tatiebeloning. (Wordt vervolgd) NOORDWIJK Geslaagd. Aan de technische school Mathesis S. G. te Leiden zijn de heren Th. Alkemade, J. Kriek en H. Peeperkorn geslaagd voor 't eind diploma M.T.S. theoretische deel werktuigbouwkunde, voor de vijfja rige cursus de heren G. N. Hermans, L. Beugelsdijk en N. v. Duin. Te 'oorschoten; Mej. M. ■■g^HBinnen; J. Werkhoven, Leiden, E. Willems, Ooudewetering; E. Willems, Oudewe- c ers, Oegstgeest; W. van der Zalm, Oegst geest; C. Zandbergen, Leiden; W. van der Zwan, Voorschoten. m OP APOTHEKERSDIJK GESLIPT. Op de Apothekersdijk is hedenmor gen een bestelwagen geslipt en tegen een hekpaal gereden. De vier inzit tenden kregen lichte verkondingen en zijn door de Eerst IIuJp Dienst naar een ziekenhuis gebracht. Op weg naar een karwei kwam de auto een Commerbestelwagen van de Boommarkt en reed over de Vrouwenbrug de Apothekersdijk op. Op de brug-afrit slipte de wagen en de chauffeur wist niet beter te doen dan gas te geven. Hij kreeg de wagen echter niet meer onder con trole en met een hevige klap kwam het voertuig tegen een hekpaal voor de deur van het Leidse Volkshuis tot staan. De voorzijde van de auto werd ernstig beschadigd en ook aan motor, besturing en vering leek het een en ander beschadigd te zijn. Het mag een geluk heten, dat er niemand naast de bestuurder was gezeten omdat die on getwijfeld de zwaarste klap zou heb ben moeten opvangen. Nu vielen de verwondingen nogal mee: Een van de mannen had een lichte hersenschud ding, twee anderen, die achterin ge zeten waren kregen bloederde snij- wonden in het gezicht en de vierde man klaagde over pijn in een been. TRILLEND OP UW BENEN Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 26 juli 1858. Londen De Royal Charter, voor het behoud waarvan men beducht was, is te Queenstown binnengeloopen. Bij het omzei len van Kaap Hoorn waren al de kolen verbruikt, terwijl de ster ke stromen en tegenwinden, in weerwil van de ijverigste pogin gen, belet hebben te St. Vincent of enige andere haven nieuwe kolen-voorraad op te doen. AVIFAUNA ONTVANGT MILJOENSTE BEZOEKER. Het vogelpark „Avifauna" te Al phen aan den Rijn verwacht vandaag in de loop van de dag de miljoenste bezoeker. Hem of haar zal een reis van een week naar België worden aangeboden. Garagebouw. Namens de firma Pelt en Nagel te Leiden is het bouwen van een ga rage aan de Voldersgracht gegund aan de firma E. van Duuren, alhier. Klinkende munt. Deze zondag is er ten bate van de R.K. Harmonie een collecte vóór de Herensingelkerk, na de H. Missen. Ook ditmaal weer: klinkende munt voor klinkende muziek. Burgerlijke Stand Geboren: Alexander Eric z. v. E. de Jongh en S. A. van den Akker. Adriaan z. v. A. van Breda en L. Luijt. Freddy z. v. J. Brokkaar en A. H. Barendse. Patricia Hermine Jacqueli ne d. v. C. J. de Groot en C. J. L. v. Vanmorgen hebben we op een voet-I Hal. Gezine Feike d. v. L. van Zome- vibrator gestaan, we zijn speciaal lte- £fn..en Hu. Minne z. v. A. van voet van de redactie naar een kle- Duyvenbode en J. Zijlstra. Leon z. v. dingmagazijn in de Breestraat gewan deld en in de portiek hier hebben wij in een blauw apparaat een kwartje gegooid en de sensatie ondergaan aan de voeten gevibreerd te worden. Vol gens de belofte, die in het daarvoor bestemde vakje in dit apparaat is aangebracht, verdwijnt de vermoeid heid uit de voeten als sneeuw voor de zon. Men ondergaat een vreemde ervaring, niet ongelijk aan het ge voel dat men heeft als men voor een moeilijk examen staat. De benen be ginnen te sidderen. In tegenstelling tot het omschreven examengevoel krijgt men echter inderdaad de in druk, dat de voeten zich ontspannen. Een Deense firma vervaardigt deze heilzame apparaten, die vooral op Je zaterdagmiddag aan moegewinkelde dames en heren aanbevolen kan wor den. Dijbeen gebroken. De 40-jarige mej. H. de Winter uit de Janvossensteeg struikelde gister middag om kwartover vijf over een trottoirband in de Haarlemmerstraat. Ze viel en brak het rechter dijbeen. De E.H.D. bracht de dame naar een ziekenhuis. Insluiping. Als vakantiebezigheid of vrije tijdsbesteding is gistermorgen een onbekende binnengeslopen in een huis aan de Akkerhof. Hij verdween met een bankbij et van 25 gulden en twee spaarkaarten van ^en school. Ook in een perceel in de Weidehif heeft men sporen van insluiping ont dekt doch hier werd niets vermist. Geslaagd. Gisteren, 26 juli, slaagde voor het organistenexamen aan de Muziek school te Utrecht de eerw. broeder Leopold M. (Kees) Goddijn, uit Lei den, thans werkzaam in de St. Willi- brordusstichting te Heiloo. Bij de op het CIOS te Overveen afgenomen examens is geslaagd voor specialisatiet lawntennis de heer J. W Goddijn, alhier. Geslaagd. Voor de acte M.O. Ne derlands A slaagden te Den Haag de heren E. Leef lang en L. P. J. Po els te Leiden. De heer A. H. Schilthuizen Amsterdam geslaagd voor het examen M.O. A Engels. J. Blansjaar en S. Viele Titia Marga- retha Elizabeth d. van J. C. de Knegt en M. C. Kamerlingh Onnes. Enge- lina Cornelia Maria d. v. G Bouw meester en E. M. Schoonderwoerd. An- je Johanna d. van F. Fennema en J. Keizer. Overleden: L. de le Rie 61 j. man. M. Bekooij 85 j. echtgenote van W. F. Sommeling. A. Kampman 76 j. man. P. M. Wesseling 3 j. dochter. Ondertrouwd: N. de Vriend en C. J. Hoogenboom. W. C. de Vreugd en C. Hartevelt. J. T. G. Velthuizen en C. P. E. Ouwerkerk. J. A. Arkeveld en T. Lancel. J. J. de Wit en E Straat hof. A. C. J. Lagas en C. van der Kaaij. H. T. Arnold en C. J. Siebert. J. de Vries en E. M. Bink. T. M. A. den Hollander en J. M. Verberg. A. Briër en G. J. B. Crama. C. J. Boon en G. Pooijer. J. P. Fasel en E. van Dissel. R. J. Florijn en E. J. M. Ver- kuijl. P. Mogree en O. Derksen. E. C. Wesels en J. J. Boersma. Agenda Leiden ZONDAG 27 JULI Veron. (Radio-amateurs) „Kolder- jacht" Kerkbuurt, Oegstgeest. 13.30 u. nam. MAANDAG, 28 JULI Club de Limetz. Repetities voor de reis naar Frankrijk. St. Antonius- clubhuis, 8 uur nam. DINSDAG, 29 JULI. Leidse Bloemenweek. Opening ten toonstelling „Bloemsierkunst" Bur gerzaal stadhuis, 4 uur nam. (Dage lijks open van 1023 uur; t/m zater dagavond). Gymnastiekdemonstratie K.N.G.V. Stadhuisplein, 19.00 u. nam. Bloemenvuurwerk, Schuttersveld, 22.30 uur nam. WOENSDAG, 30 JULI. Club de Limetz. Repetities voor reis naar Frankrijk. Speelplaats Lorentz- kade, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 19.00 uur nam DONDERDAG 31 JULI. Leidse Bloemenweek. Kindercorso. KaasmarktStadhuisplein, 8 u. nam. VRIJDAG 1 AUGUSTUS. ZATERDAG 2 AUGUSTUS. Leidse Bloemenweek. Rijnsburgs Bloemencorso. Intocht in Leiden: 15.30 uur nam. Avondcorso: Jan van Houtkade 20.30 uur nam. Luxor. „Droomeiland" is de jong- |ste Romy Schneider-film, al speelt deze jongste ster aan het film-firma ment er niet eens zo'n overwegende rol in. Het is trouwens een eigen aardig verhaal, dat soms herinnerin gen opwekt aan Dickens, die de mis standen van de kinderuitbuiting in de Engelse fabrieken na de 18e eeuw en later, zo schrijnend kon schilde ren en dat soms doet denken aan O. H een regelrechte, kinderfilm zoals Huibergen de heren G. M. v. Stein|buv. tegen het einde, als de kerning t t nntrnnrll talo oon nrolrinonnd filTlltir voor Mulo A. typen en steno, C. J. L. M. v. d. Meer voor Mulo en midden stand examen. Afscheid Pastoor Bende. Het ligt in het voornemen van het kerkbe stuur bij het vertrek van pastoor Bende, woensdagavond een afscheids avond te beleggen in een der loka len van de Christus Koning school te 8.30 uur. Alle parochianen zijn hier voor uitgenodigd, terwijl de bekende COZONA zich gaarne bereid heeft verklaard zich met de organisatie van deze avond te belasten. Geslaagden R.K. Ulo-school. Van de r.k. Ulo-school St. Willibrord slaag den voor het diploma A. en B. Riet v. d. Meer en Willem van Zuijlen. Voor diploma A. Clazien Alkemade, Hans Brama, Jacq. Geerling, J.c. Heemskerk, Maria v. Kan, Fie Meeu wenoord, Eddy Pex, Piet Augustinus, Peter Diels, Jan Braun, Jannie Dui- optreedt als een weldoende figuur uit een stripverhaal. Men weet ook niet, waar de nadruk op valt; op de kinderuitbuiting in de fabrieken, waardoor een drietal jongens ertoe gebracht wordt om te proberen te ontsnappen naar het „Droomeiland", of het tragische levenseinde van Da niël Defoe, de schepper van Robinson Crusoë,op zijn „Droomeiland". Maar hoe dat ook zei het is in elk geval een aangenaam lopend verhaal, waar bij een troepje kinderen, aangevoerd door Romy Schneider, een hoofdrol speelt. Zij doen dat zeer realistisch en als volleerde artiesten, waarbij de humor niet vergeten is, zodat men zich bij dit verhaal van het „Droom eiland" allerminst vervelen zal. Toe gankelijk voor alle leeftijden. Trianon. „De brug over de rivier de Kwai" wordt ook de volgende week nog opgebouwd en weer ver nield, tot voldoening van de velen, die deze grootse (en grote) film nog willen zien. Toegang 14 jaar. Rex. Als Stan Laurel en Oliver Hardy ergens aan meedoen, loopt het verkeerd af. Ook als ze zich „Bij de luchtbescherming" aansluiten. In dat geval kan men de luchtbescherming slechts „het beste" wensen en hopen, dat iedereen het er levend vanaf brengt. Maar een gekke geschiedenis is het en de avonturen van dit dolle tweetal doen de zaal daveren van de lach. Jammer, dat het uit is met de Laurel en Hardy-productie. Deze vakantiefilm is toegankelijk voor alle leeftijden. Casino. Dit theater heeft thans de derde Sissi-film op het doek, nl. „Sissi, keizerin en moeder". In deze film laat Romy Schneider zien, hoe zij de keuzerin van Oostenrijk kan uitbeelden als jonge vrouw, wie het zwaar met de plichten van een kroon en een wieg te combineren. Voor al le leeftijden. Lido. We kunnen wel zien, dat we op het ogenblik aan de vakantie- programa's toe zijn, want de film „Jantjes tegen wil en dank" is er een van het luchtige soort, een lachfilm 1.41. Stemming kalm. van het goede genre, een film, waar van men, als het verhaal eenmaal op gang is, zich met spanning afvraagt: hoe zal dat uiteindelijk aflopen? Dat is het criterium voor elk verhaal, ook voor het filmverhaal. Zo zien we hier twee automonteurs, die tezamen op vakantie gaan, zich wat makkelijk kleden, maar dan tenslotte voor een paar gedroste matrozen worden aan gezien en aan boord terecht komen van een luxieus Engels jacht, waar van eigenaar is de zonderlinge Italiaan Pabanello. De vacantiegan- gers beleven er allerlei avonturen, niet in het minst door hun eigen dolle fratsen en door het feit, dat Pa banello zijn dochter aan boord heeft opgesloten, omdat zij met een jonge man wil trouwen, die de vader niet zint. Terug op de fabriek willen de mede-arbeiders hun avonturen-ver- halen niet geloven, doch plotseling komt de waarheid erover aan 't licht. Zo is het een amusante film gewor den, waarvan ook de jeugd plezier hebben. Toegang alle leeftijden. kan Marktberichten LEEUWARDEN, 25 juli. Kaas. Gouda volvet 1.511.52, Edammer 404- 1-401.41, broodkaas 40-f- 1-40

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2