DORIS Dlï ,De Zonnige Zeurpiet Frater Th* Hosuho ontvangt priesterwijding Geen kleden. dan slaag Vier Nederlanders omgekomen bij Stuttgart tv beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Chefarine „4" vertelt ons over mannen en vrouwen WOENSDAG 23 JULI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 6 LANGERAAR Zondag 27 juli a.s. zal fra ter Theo Hosuho, missiona ris van de H. Familie, uit de handen van mgr. J. Boe ten, bisschop van Breda, in de kapel van het pen sionaat St. Anna te Ouden- bosch, de H. Priesterwij ding ontvangen. Op 2 aug. wordt deze neomist op fees telijke wijze in de parochie ingehaald. Op 3 aug. zal hij in de parochiekerk van St. Hadrianus zijn eerste plech tige H. Mis opdragen. De neomist werd op 3 dec. 1922 in Semarang (Indone sië) geboren. Voor de la gere schoolopleiding be zocht hij de Hollands Chi- nese school, De 5-jarige middelbare handelsschool van de Broeders van Maas tricht volgde hij in Sema rang (Randoesari). In de Japanse tijd studeer de hij boekhouden A B en vooropleiding M. O., overdag op het kantoor; 's avonds hielp hij thuis met de administratie en controle op de zaak. De be doeling was om verder te studeren in de richting po- litiek-sociale wetenschap pen in Leuven. Gods wegen leidden hem echter in geheel andere richting. Na de Japanse tijd werd een spoed-cursus gevolgd in Latijn en Grieks. Daarna verliet hij Semarang op 23 december 1947, en vertrok eerst naar Djakarta. Op 3 januari 1948 stapte hij op de boot, en op 24 januari zag hij voor het eerst Nederland. Hij studeerde in Kaatsheuvel en Wijk aan Zee. Het noviciaat maakte hij in Goirle- Nieuwkerk. En van 1953 studeerde hij filosofie en theologie in het Scholasti- caat St. Joh. Berchmans in Ouden bosch. Tijdens zijn verblijf in Nederland vond hij een tehuis bij de fam. P. den Haan, en zo bracht de neomist gedu rende elf jaar in Langeraar zijn va- canties door. Nu hij zijn levensideaal gaat bereiken, en de omstandigheden KINDJE IN DEKENS GESTIKT. Gistermiddag is het zeven maan den oude zoontje van de familie C. Smit uit Den Burg op Texel in de dekentjes van zijn wieg gestikt. Toen de ouders van hun werkzaamheden op het veld de man is bloembollen- kweker om half zes in hur woning terugkeerden troffen zij het kindje dood aan. In de gemeente Zoelen bij Tiel kwam een onbekende bij de familie Koedam vloerkleden te koop aanbie den. Toen de vrouw des huizes hierop niet wilde ingaan vroeg de onbeken de om geld. Toen zij ook dit weigerde sloeg hij de vrouw, die alleen thuis was, tegen de grond. Hij ging op de vlucht. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Enige maanden geleden werden in deze zelfde woning enige honderden guldens ontvreemd. De dader werd achterhaald en veroordeeld. zo zijn dat zijn ouders en naaste fami lie-leden slechts van verre zullen kunnen delen in zijn grote geluk, ligt het voor de hand dat Langeraar hem als neomist zal ontvangen, en door een feestelijke viering van zijn eerste plechtige H. Mis zal trachten hem iets te vergoeden van het vele wat door hem gemist moet worden. Na zijn priesterwijding maakt de neomist het vierde jaar van zijn theo logie en hoopt dan terug te mogen gaan naar zijn vaderland. De parochianen van Langeraar zul len hem in deze dagen van voorberei ding zeker in hun gebeden gedenken. Op het programma der feestelijkhe den hopen we volgende week terug te komen. Bij een auto-ongeluk op de Auto bahn bij Stuttgart in Duitsland zijn gisteravond vier Nederlanders om het leven gekomen. Het zijn de heer En- gelbertus Nederlof, 29 jaar, Lina Es- bert, 44 jaar, Cornelia de Rijke, 10 jaar en Hubertus de Rijke, 12 jaar, al len uit Amsterdam. Zij waren inzit tenden van een klein autobusje, waarin in totaal 10 personen van Sonthofen naar Nederland terugkeer den. Een vijfde Nederlandse inzitten de van het busje, een dame wier naam nog niet bekend is, is zwaar ge wond. Voorts zijn bij het ongeluk twee Duitsers omgekomen, een 16-jarige jongen uit Sonthofen, die met de Ne derlanders meereisde, en de bestuur der van een Duitse auto, waarmee het busje in botsing is gekomen. Het ongeluk gebeurde, nadat één van de banden van het busje, dat met zeer hoge snelheid reed, was gespron gen. Het voertuig raakte daardoor op de rijbaan voor het tegemoetkomende verkeer en botste daarbij tegen een personenauto, bestuurd door een fa brikant uit Stuttgart. Er was een ver schrikkelijke ravage en in het begin was niet uit te maken uit welke wa gens de slachtoffers die op de weg geslingerd waren, kwamen. Volgens de politie behoorden de Nederlanders in het busje tot drie fa milies. De Duitse jongen, die mee reisde, is klaarblijkelijk meegekomen uit Sonthofen in de Beierse Alpen, waar men de vakantie had doorge bracht. De bestuurder van de Duitse auto was nog in leven na 't ongeluk, maar is in de loop van de nacht in het zie kenhuis overleden. De vijf inzitten den van het busje, die gewond zijn de politie kon de namen nog niet op geven zijn opgenomen in zieken huizen in Stuttgart. 12-jarige blinde slaagde met lof Een 12-jarige blinde jongen Rob bie Remmen, leerling van het blin deninstituut „St. Henricus", heeft met goed gevolg deelgenomen aan het praktijkexamen kantoorsteno graaf te Grave. Robbie had ^geen enkel cijfer be neden de 9, zodat de examinatoren hem het predicaat „met lof" ver leenden. De prestatie van de blinde jongen is des te groter, als men weet, dat over het algemeen slechts kandida ten "an 18 jaar en ouder aan het examen deelnemen. In de regel wordt 30 ot 40 procent van hen afgewezen. Het bestuur van de Nederlandse associatie voor praktijk-examens heeft besloten, het diploma persoon lijk aan Robbie uit te reiken. SPORT DE VIERDAAGSE De regen schrikt af. Van de 13.105 deelnemers (sters) aan de Vierdaagse te Nijmegen, die dinsdag de marsen door de Betuwe hebben volbracht, hebben er 's avonds 89 de moed opgegeven: zij meldden zich vanmorgen niet bij de controles. De overige 13.016 zijn sedert vijf uur op mars door het Land van Maas en Waal, naar Druten en de grote rust plaats Wychen. Men krijgt de indruk, dat zij veelal zo vroeg mogelijk zijn vertrokken, op vlucht voor de regen. Vanmorgen vroeg was het weer niet gunstig. Er vielen zware buien. Om streeks negen uur klaarde het iets op. DE VIERDAAGSE TE APELDOORN De Apeldoornse Vierdaagse heeft na de eerste dag twee uitvallers. 1013 Wandelaars en wandelaarsters begon nen woensdagmorgen dus aan hun tweede mars, die door de kroondo meinen, via Soeren en Uddel, gaat. Tijdens de start (tussen half zeven en half negen) was het weer goed, later echter begon het te regenen. VOOR DE OGEN VERDRONKEN. In Frederikson in Canada is ver dronken de 26-jarige heer A. Schut- tenbelt uit Enter bij Almelo. Zijn ouders en enkele andere familieleden die voor vacantie in Canada zijn, za gen het ongeluk voor hun ogen ge beuren. Het slachtoffer was een paar jaar geleden naar Canada geëmi greerd. Hij was gehuwd en vader van één kind. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. RECHTZAKEN TIEN DAGEN GEVANGENISSTRAF Overeenkomstig de eis veroordeelde de Haagse politierechter een niet ver sohenen fabrieksarbeider P. uit Lei den wegens diefstal tot tien dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf. „Het is een permanente recidivist'" zei de rechter met een blik op het strafblad, dat reeds zevenentwintig veroordelingen bevatte. Ditmaal had verdachte een étui r iet pen, ballpoint pen enz. weggenomen. EEN BEETJE AANGESCHOTEN „Ik had wel iets gedronken maar niet in die mate dat ik niet behoor lijk meer kon fietsen", zei de 26-ja- rige student uit Leiden tegen de Haagse Politierechter, toen hij dins dagmiddag terecht moest staan we gens fietsen onder drankinvloed. Op 13 februari j.l. was verdachte op de (16) FRANCISANEN IN APPINGEDAM. Mgr. P. A. Nierman, bisschop van Groningen, heeft in overleg met de provinciaal der Franciscanen en met verlof van de H. Stoel, de zielzorg van de parochie van de H. Nicolaas te Appingedam, Groningen, overge dragen aan de Nederlandse provincie der Franciscanen. De bisschop van Groningen heeft op voordracht van de provinciaal pater M. A. Smeels O.F.M. benoemd tot pastoor te Appin gedam. Pater Smeels is momenteel als gods dienstleraar verbonden aan het St. Franciscuscollege te Rotterdam. Hij J 1 was vroeger reeds werkzaam in het Francigcanercentrum te Drachten. Van 1947 af werd de parochie van Appingedam bediend door de pastoor van Delfzijl. Pastoor Chr. de Meij heeft dientengevolge eervol ontslag gekregen als pastoor van Appinge dam. Hij blijft pastoor te Delfzijl, vanwaar hij nog de zorg heeft voor drie gemeenten en 33 dorpen. examen was verdachte die avond naar twee feestjes toegeweest. Wijn en wodka zou hy gedronken hebben, ter wijl hij anders weinig drinkt. Bij de politie had verdachte zelf verklaard „Ik was wel een beetje aangescho ten". Overeenkomsti" de eis werd de student tot vijfentwintig gulden boe te of vijf dagen veroordeeld. PORTEMONNAIE WEGGENOMEN Een niet verschenen fabrieksarbeider uit Sassenheim werd door de Haag se politierechter overeenkomstig de eis wegens diefstal veroordeeld tot vijfentwintig g-ulden boete of vijf da gen en een week voorwaardelijke ge vangenisstraf met drie jaar proef tijd. De verdachte had in de nacht van 22 op 23 februari jl. een porte- monnaie met plm. twintig gulden weggenomen. De verdachte had dit feit bij de politie toegegeven. RADIO VATICANA. Golflengten: 25 m. 67; 31 m. 10; 41 m. 21; 48 m. 47; 196 m. Donderdag 24 juli: 17.00 uur: „Jon ge kunstenaars spelen voor de Vati- kaanse Radio" (VI): Ierse muziek, utgevoerd door de Ierse zangeres Ena Callanen, sopraan, aan de vleugel be geleid dor Anserigo Tarantino. B'j pijn, griep ol „landerig gevoel zorgt een enk© tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doenl Advertentie Incident in de Scandinavië-expres De Deense Spoorwegen hebben de Nederlandse Spoorwegen opheldering gevraagd over een incident, dat za terdag op het station te Amsterdam zou hebben plaatsgevonden. Volgens de lezing van de Deense spoorwegen zou een gioep Denen, die in de Scandinavië-expres had plaatsgenomen, daaruit door de poli tie verwijderd zijn en daarbij zelfs mishandeld zijn. Van de zijde van de Nederlandse Spoorwegen vernemen wij, dat een groep Denen had plaatsgenomen in de trein op plaatsen, die gereserveerd waren. De plaatjes „gereserveerd" werden door hen van de zitplaatsen afgetrokken. Toen een conducteur vroeg om deze plaatsen te verlaten, werd daaraan geen gevolg gegeven. Er werd toen door het treinpersoneel assistentie van de politie ingeroepen, die volgens de verklaring van de spoorwegen, met zachte drang de Deense reizigers verzocht de gereser veerde plaatsen te verlaten. Hieraan werd gevolg gegeven. Een der reizigers bleef zich even wel verzetten. De politie heeft toen van een gummistok gebruik gemaakt. BELGISCHE SCOOTERRIJDER GEDOOD Dinsdagmiddag is bij een ernstige botsing op de rijksweg te Gulpen tussen een scooter en een auto een 24-jarige inwoner van Diegem (Bel gië) op slag gedood. De jongeman reed met zijn scooter ter hoogte van hotel „De Oude Geul" in de richting Vaals. Zijn zuster en haar verloofde reden op een tweede scooter vlak achter hem. Uit de tegen overgestelde richting naderde een personenauto, eveneens bestuurd' door een Belg. Deze wagen is, vlak voordat hij de scooter zou passeren, gaan slippen, schoot over de linker weghelft, schepte in volle vaart de jongeman met zijn scooter, schoot over de weg berm en kwam al slingerend weer op de rijbaan terecht. De tipgevers dingen bovendien mee in onze nieuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. s TRADITIE. In Oegstgeest, langs de Rhijngees- terstraatweg, heeft de tram een oude traditie doen herleven. Er werd daar namelijk weer eens een auto door de tram platgedrukt, toen die uit een zij straat de trambaan opreed. De auto werd door de tram in de bloemetjes gezet doch gelukkig kon deze keer de bestuurder ongedeerd uit het wrak kruipen, nadat dat in een aan de trambaan liggende tuin was gesmakt. De tram kwam er, zoals gewoonlijk, zonder letsel af. De eigenaar van de tuin heeft na een half uur de wagen met een vrachtauto van zijn grond gesleept en op straat gezet, waarna ook de tram zijn rit kon vowtzetten. Ingezonden door EEN OOGGETUIGE. „ik had Hollywood willen ruilen voor een klein huisje" De film is het medium voor persoonlijkheden (van onze verslaggever) HOLLYWOOD (P P) - „Toen ik een klein meisje was, waren de leidende mannelijke filmsterren buitengewoon mooie mannen, met prachtige geplakte, glanzende haren. Ze waren te mooi, te aantrekkelijk en te dapper en men kon in de zaal diepe zuchten horen bij hun ver schijnen." Zo vertelt ons Doris Day, de beroemde filmactrice, wanneer wij haar even te spreken krijgen in haar gezellige appartement in de Paramount studio, waar zij opnamen maakt voor de film „Teacher's Pet". „Tegenwoordig zouden deze zelfde mannen geen rol toebedeeld krijgen. De tijden zijn veranderd en de smaak ook. Van vrouwelijk standpunt bezien wenst men een ander soort acteurs dan vroeger. Zij moeten meer mannelijk zijn. Denkt u eens een ogenblik aan de hui- Yorkse courant. De uitgever is geheel dlge topsterren. U vindt een combinatie ondergedompeld ln - en druk bezet door van een goed uiterlijk, mannelijkheid, ka- zijn werk. De manier waarop Clark deze rakter en speeltalenten. Burt Lancaster rol uitbeeldt is fantastisch. Hij is die bijvoorbeeld zal nooit een schoonheids- uitgever, je gelooft hem en de „echte wedstrijd ipinnen, maar hij wint vrouwe- than" komt er als het ware uit." harten op het eerste gezicht. Hij is groot en sterk. Voor Bob Mitchum geldt het- bent erg gesteld op echte mannen, zelfde. Hoewel John Wayne en Bill Hol- """S Day?" vragen wij lachend. den ongetwijfeld knapper zijn volgens „inderdaad", antwoordt zij eerlijk, „maar mijn opvattingen, is hun manlijke ver- het is niet alleen mijn zienswijze, want schijning hun kracht, want je behoeft er wat geidt v00r de filni) geldt Qok y00r geen moment aan te twijfelen met echte het echte leven. Ik persoonlijk heb een mannen te doen te hebben". diepe afkeer van twee typen, ten eerste van mannen met lang haar, het zoge- Clark Gable is niet mooi naamde duck-tailed kapsel en hun zachte karaktertjes; ten tweede van de mooie WAT denkt U van Clark Gable, uw te- geaffecteerde typen. Ik zou mij al heel genspeler in de nieuwe film „Teacher's erg vergissen, wanneer niet de gemiddel- schitterende 6ter aan de filmhemel te worden?" vragen wij verder. „Deze vrouwen", zegt de midden dertig jarige Doris Day, „zou ik ten eerste het advies willen geven zich te concentreren op al die dingen die van hen een echte en goede vrouw maken. Ze moeten trach ten hun plaats als vrouw en moeder in deze wereld te verstaan. Hebben zij daar naast talent, dan kunnen misschien die zaken gecombineerd worden. Maar eerst altijd eerst moeten zij er aan denken, dat geluk zo moeilijk te Het zijn enze wilde haren „IEDERE gezonde, normale vrouw 1 geert op de dingen, maar ik vermoed oat jg het geval onder alle omstandig- geen twee gelijk. heden, maar wel speciaal in combinatie Wij hebben veel gebreken en tk ben ie met de 'how bu,lMst- eerste, die dit wil toegeven, maar vergeet U niet, dat de moderne vrouw eigenlek Er ^den ftweest. dat ik Hollywood kortgeleden een heel nieuw leven begon, graag geruild zou hebben voor zen Het ie nog elechte kort geleien, dal we kltln be,ehelden hullje met keuken- een stem in het kapittel kregen. Mis schien zijn het de wilde haren, waarvan tfe. Nu ik gelukkig getrouwd ben, weet we last hebben. De tijden zullen dat ver- ik, dat mijn geluk in eerste instantie ligt anderen. n vervumnff van myn tatzfc als vrouw Zelf ben ik actrice en zangeres, maar en moeder en pas op de tweede plaats eveneens vrouw en moeder en dit laatste deel van mij heeft toch onder alle om- 0 8 ms er' standigheden mijn grootste belangstelling, J want dat is het waarvoor een vrouw ten- Met deze woorden nam onze symphatie- slotte vrouw is". ke Sastvrouw afscheid van ons, want een filmster wordt weinig tijd gelaten. Het is Geluk it moeilijk te veroveren een vak van hard, heel hard werken, dat „WELK advies zoudt u jonge vrouwen willen geven, die er van dromen eens een mag niet vergeten worden. Pet"? willen wij weten. de vrouw een afkeer van hen heeft." „Hij is knap, toegegeven, maar hij is en was nooit echt mooi. Clark is reeds vele ten pu"el jaren een echt. .ter anhUvoldo.tg,- EN hoe dtnk( u over de heel aan de legende, die om hem neen gegroeid 1, ln de '.tudkf. tl. Je de ^g.^n fla^ea-ear. urtttta WWTOHlg 18 geVCD- om hem heen fladderen waar hij ook gaat. „Ik heb een flauw idee, dat i al meer woorden worden geschreven en izesDro- Het is myn eerste kans om met hem sa- ken zJjn oyer de vrouwen dan oyer weJk men te "erken en ik leer hem goed ken- ander onderwer ot)k maar d ,k nen. Wutt h«t /eit. dat h<j een „erjecte 00k enk^, aan toevo' acteur is, blijkt hij ook een uitgesproken persoonlijkheid te bezitten en dat komt vanaf Cleopatra en Jeanne d'Arc tot niet alleen uit in zijn persoon, maar ook koningin Elisabeth II en de prinses van op het doek" zo babbelt Doris vrolijk Monaco, zijn wij vergeleken met de verder. „En ik heb altijd gezegd, dat de schitterendste sterren aan het firmament film een medium is voor persoonl\)khe- en 0p de brandstapels verbrand als hek den. Er z{jn en waren veel prima ac- sen> zyn geanaliseerd, bedicht en ver- teurs en actrices, die nooit echt sterren tfoemd, we zijn op alle mogelijke manie- teerden, omdat het hun aan persoonlijk- ren onder de loupe genomen. De mannen heid ontbrak." Afkeer van twee typen „VERTELT U eens iets ove film?" vragen wij verder. zeggen, dat ze niet mèt ons, maar ook dat zij niet zónder ons kunnen leven. Maar alle gekheid op een stokje, wij zijn nooit saai geweest en ik hoop, dat we uw nieuwe het ook nooit zullen worden. In het kort, ik vermoed en ben er eigenlijk een beet- ,In Teacher's Pet speelt Clark de rol van Je *rots °P» dat we een Puzzel zijn. Mis- de machtige uitgever van een grote New schien ook voor ons zelf". Doris Day„Misschien zijn het ouzo wilde haren we last hebben".

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6