au MATZE Woningruil 'n Secretaresse Een stevige bries wakkerde de strijd aan Middenstandsexamens Leiden en omgeving Oranjefeesten te Zoeterwoude W. Frijlinq ZIT-SLAAPKAMEfi MOEDERiedereen rekent op u MEENK's HUIS-APOTHEEK WOENSDAG 23 )ULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA De Kaagweek Friezen wonnen in Regenboogklasse De laatste dag van de Kaagweek zette in met een stevge bries, hetgeen aan de wedstrijden in de Regenboog- klasse tussen Holland en Friesland zeer ten goede kwam, zodat er onder ling. stevig om de plaatsen gestreden kon worden. En dat geschiedde ook, vooral door het Hollandse team want een uiteindelijke overwinning kon al léén behaald worden bij een goede puntenvoorsprong voor Holland. De vermoedelijke stand was nl. 32>1 tegen 31,1 punten in 't voordeel van Fries land. Een der protesten van gisteren was nl. nog steeds niet afgewerkt. In de laatste wedstrijd nam Hof land onmiddellijk de leiding, gevolgd door Alberda als tweede. Dan kwa men de Hollanders Van der Velde en Bakker. De Hollandse positie was niet slecht. Alberda heeft daarna voortdurend met Van der Velde geknokt, niet al leen om de tweede plaats te behou den maar ook om Van der Velde weg te dringen. Loefpartijen waren daar van het gevolg en zowel in de voor hoede ais in de achterhoede werd om de plaatsen gevochten. Alberda be ging na het Kruisrak van Dieperpoel naar Norremeer de fout, Van der Velde te ver op te loeven. Daardoor kreeg Bakker de gelegenheid, naar de tweede plaats te komen, terwijl Van der Velde zelf in de derde positie kwam. Daarmee was het pleit be slecht. Cor Kist, die lang laatst gelegen had, kwam nog een plaats naar voren De Hollanders behaalden vandaag 23.1 punt tegen Friesland 13, zodat de overwinning van Holland 'n feit was. In de 16m2-streepklasse won Hol land vandaag de laatste wedstrijd tegen Friesland met 27,1 tegen 27 punten, doch uiteindelijk werd Fries land in totaal eerste. In de Tandjong PriokDe Kaag Valkenstrijd behaalde het Kaagteam 19 tegen Tandjong Priok 17,1 punt, zodat de eindstand werd: De Kaag 78.2 tegen Tandjong Priok 64,2 pun ten. Geslaagd te Leiden: B. J. M. de Heij, Alphen a. d. Rijn; L. Heyns, Sassenheim; N. den Hoed, Zoeter- meer; G. A. Q. Hoekstra, Wassenaar; H. M. v .d. Hoeven, Zoeterwoude; J. v. d. Hoeven, Voorschoten; M. Th. Hogenboom, Ter Aar; J. J. J. Hoger- vorst, Oegstgeest; N. D. J. Hogeveen, Zoetermeer; E. M. den Hollander, Voorschoten; H. Oude Elferink, Lei den; A. L. Hoogeboom, Leiderdorp; J. Hoogendoorn, Ter Aar; A. H. Hoo- gerwerf, Alphen a. d. Rijn; N. E. Hoogeveen, Hazerswoude; G. Hop penbrouwer, Katwijk aan Zee; P. G. M. v. Houten, Leiden; H. Ph. Hulse bosch, Noordwijkerhout; H. v. Hulzen Katwijk aan Zee; J. H. Ippel, Lisse; M. G. A. M. v. Hensbergen, Nieuw- Vennep; L. J. P. Janson, Leiden; C. J. Janssen, Lisse; M. de Jeu, Wou- brugge; P. de Jong Oude petering; D. Jongebreur, Zoetermeer; A. Kap- teijn, Abbenes; A. Kempenaar, Wou- brugge; J. A. Kempenaar, Woubrug- ge; G. Klaassen, Leiden; A. E. Kla- renbeek, Alphen a. d. Rijn; J. v. Kla veren, Uithoorn; F. Kleer, Leiden; J. J. M. Kleine, Leiden; C. Klinken berg, Leiden; P. J. v. d. Klugt, Noordwijkerhout; f. Knijp, Alphen a. d. Rijn; A. J. v. Koert, Nieuwkoop; G. D. Koornneef, Zoetermeer; C. G. Kortenhoeven, Nieuw Vennep; H. v. d. Gugten, Rijnsburg; C. Kraay, Al phen a. d. Rijn; G. G. v. d. Krogt, Zoeterwoude; G. Kuyper, Sassen heim; G. H. v. d. Kwaak, Leiderdorp; C. M. Kwakernaak, Alphen a. d. Rijn C. Kwakernaak, Leiderdorp; J. La- court, Leiden; L. P. Leendertse, Nieuw Vennep; D. v. Leeuwen, Nieuwveen; E. W. v. Leeuwen, Al phen a. d. Rijn; J. C. Leune, Ter Aar J. A. N. v. Leyden, Alphen a. d. Rijn; P. Th. M. Lubbe, Oegstgeest; L. C. v. d. Luyt, Abbenes; A. Lutkemeyer, Wassenaar; J. J. Luyten, Wassenaar; P. C. Maat, Koudekerk; J. A. v. d. Meer,* Hazerswoude; M. M. v. d. Meer, Lisse Te Rotterdam zijn geslaagd: J. Bouwman, Oegstgeest; mej. J. Brand Leimuiden; T. van Leeuwen, Leiden; T. van der Breggen, Alphen a. d. Rijn; J. Colijn, Voorhout; H. v. Dam, Warmond; W. Delfos, Zoeterwoude; mej. J. van Duyn, Katwijk aan Zee; A. van Duyvenvoorde, Rijpwetering; M. van Duyvenvoorde, Katwijk aan Zee; G. Evers, Leiden; P. Peters, Voorschoten; W. Planje, Leiden; L. van der Plas, Katwijk aan Zee; P. van der Plas, Katwijk aan Zee; C. v. d. Poel, Leimuiden, mej. J. van der Post, Zoeterwoude; R. Potters, Kat wijk aan Zee; A. Pijl, Leiden; C. Raaphorst, Leiden; H. Ravensbergen Leiden; mej. C. van Rhoon, Roelof- arendsveen; mej. J. Riel, Leiden; H. Roeloffs, Leiden; Th. van der Salm, Zoeterwoude; G. van Santen,, Stompwijk; C. Saton, Rijnsburg. R.K. MULO-EXAMENS Te Heemstede slaagden vrijdag j.l. voor het diploma A: M. Agema x; J. Belt x; G. Duinisveld x; E. v. d. Bos; P. Bosselaar x (x zijn tevens ge slaagd voor Middenstandsdiploma). BIOSCOPEN. Casino: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. Lido: „Hartstocht in de tropen", 14 jaar. Luxor: „The kid", alle leeftijden. Trianon: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar. Rex: „Westward ho the wagons", alle leeftijden. Donderd. „The Éenny Goodman Story", alle leef tijden). LEIDSE ASTRONOMEN NAAR MOSKOU. Ruim twintig Nederlandse astrono men uit Leiden, Utrecht, Amsterdam en Groningen zullen binnenkort naar Moskou vertrekken waar zij zullen deelnemen aan het congres van de in ternationale astronomische unie. Dit congres wordt van 13 tot 21 augustus gehouden. Leidse deelnemers zijn: prof. dr J. H. Oort, prof. dr P. Th. Oosterhof, de heer C. J. van Houten en dr G. Wes terhout. Ook de echtgenoten van de meeste deelnemers zullen mee naar Moskou gaan. KNAAPJE IN GRACHT VERDRONKEN. Vanochtend omstreeks 9 uur is de achtjarige Jan van Duin verdronken in de Burgemeester Cramergracht te Amsterdam-West. Direct nadat de jongen te water was geraakt spron gen een politie-agent en twee andere mannen in de gracht. Men slaagde er niet in het kind te redden. De poli tie heeft later met een dreg het stof felijk overschot opgehaald. VOORSCHOTEN JEUGDKAMP TE ZUNDERT De deelnemers aan het jeugdkamp te Zundert treffen niet al te best weer. Tussen de buien door werden enkele wedstrijden gespeeld, waarbij de B-junioren en de A-adspiranten het er goed hebben afgebracht. Het kamp zit op het ogenblik met twee „gewonden", twee jongens hebben n.l. een verstuikte voet opgelopen. De onfortuinlijke deelnemer v. d- Geest, die bij het vertrek met een bromfiet ser in aanraking was gekomen, is er weer goed aan toe. De stemming is overigens prima en he eten smaakt de jongelui best; vandaag staat zwemmen op het programma (de jongens snakken blijkbaar naar wa ter in deze droge periode). Morgen komt de KRO naar Zundert om een reportage van het kamp te maken De uitzending hiervan is op zaterdag over een week. R.K. Vakantievreugd heeft plannen klaar. Het comité Vakantievreugd heeft voor dit jaar tijdens de grote vakantie van de jeugd de volgende vakantiebezigheden vastgesteld. 29 juli. 9.15 uur vertrek met 2 auto bussen met groep A (gele kaart) naar de speeltuin „Drievliet" te Rijswijk 9.45 uur vertrek groepen B. en C. (rode en grijze kaart) naar Drievliet met 2 autobussen *ranaf de Elstlaan. 31 juli: 9.30 uur sportwedstrijden op de terreinen van het sportpark; 14.00 uur kindervoorstelling in het Bonds- gebouw. 5 aug.: 9.15 vertrek met 2 autobussen groep A naar Duinrell. De groepen B. en C. vertrekken om 9.45 uur eveneens naar Duinrell. 7 aug. 9.30 uur filmvoorstelling in het Bondsgebouw. 14.00 uur kindervoor stelling eveneens in het Bondsge bouw. 12 aug. 9.15 uur vertrek groep A naar Meyendell. 9.45 uur vertrek van groep B. en C. naar Meyende'l. 14 aug. 9.15 uur vertrek groep A, B en C met 4 bussen naar de diergaar de Blijdorp te Rotterdam. 18 aug.: 9.30 uur Kinderspelen op het gemeentelijk sportpark. 14.00 uur Variétévoorstel ling in het Bondsgebouw. 20 aug. Slotdag. 9.30 uur Filmvoorstelling in het Bondsgebouw. 13.00 uur vertrek vanaf de Elstlaan van alle groepen met 4 bussen naar de matineevoorstel ling van Circus Strasburger. Terug ongeveer 17.00 uur. De dagen van vakantievreugd wor den begonnen met een H. Mis in de parochiekerk om half negen. De deel nemerskaarten zijn een belangrijk controlemiddel. Kinderen die de con- trolekaart niet bij zich hebben, kun nen met de uitstapjes NIET mee. De ouders worden verzocht de kinderen voldoende brood en drinken mee te geven. Onbreekbaar drinkgerei ver dient aanbeveling. Het verstrekken van geld en snoep aan de kinderen wordt ten sterkste afgeraden. De uitvoering van het programma is in sterke mate afhankelijk van het weer. Wijzigingen zijn aan 'het comité voorbehouden. Voor kinderen zijn kaarten ver krijgbaar tot vrijdagmiddag aan de school en daarna alleen nog vrijdag avond Oranjekade 13. Geb.: Regina <L v. C. Hoek en A. kleuren van Nederlands vlag" gezon Grootendorst; Hemine d. v. T. van gen, waarna de heer H. v. d. Berg, Schaik en A. Fokkinga; Alexander Maria z. v. N. yan der Krogt en A. T. Krijnen; Eric z. v. S. Wassenaar en J.M. T. de Nes; Mario Theodorus z. v. L. W. Nouwens en C. J. Raap horst; Josina Violetta Maria d. v. H. P. J. Vogelezang en J. M. van Riet; Rudolf Maria z. v. C. A. Douw en W. A. de Vette; Mariska Irene d. v. J. Pruis en M. Bakuwel. Jakobus Philip- pus Hermanus z. v. P. A Aertssen en M. T. J. Lindeman.Geboren te Lei den: Evert Anthonie z. v. W. A. Ver beek en T. Daemen; Livette Bouwina Gera d. v. D. J. T. Kleijne en W. N. Lageweg. Ondertr.: W. J, J. van Leeuwen en P. E. T. Knappers. Getr.: G. H. M. Konings en W. M. Zoetemelk. A. Schipper en E. Sons- beek. Overl.: Johanna Catharina Scheers echtgenote van J. Dijkstra. Johannes Francisous Keulemans echtgenoot van E. M. G. Zitman. Leendert Pieter Stam echtgenoot van N. van der Grijn. Sombere weerberichten en drei gende wolken zullen wel velen, voor al hen die ver van het dorp wonen, weerhouden hebben naar de inzet van de Oranjefeesten te gaan, maar toch was er nog veel, vooral jong volk op de been om naar de attrac tieve programmanummers nl. de Schenkelloop en de gecostumeerde voetbawledstrijd te komen zien. De Schenkelloop van buurtploegen was het beeld van vergane glorie, want toen er maar drie ploegen van drie aan de start verschenen, zal voor menigeen de herinnering opgeroepen zijn aan de tijd waarin de athletiek in Zoeterwoude zo intens beoefend werd. Maar niettemin is er toch nog een vinnige strijd geleverd. De ploeg van de Verlaatweg kwam nu voor de tweede maal in het bezit van de wisselbeker. Dat wordt dus volgend jaar alles op alles zetten en... wat er nu niet bij was, trainen. Van deze ploeg werd Leo Onder- De optocht was goed geregeld en het is heerlijk te zien hoe ieder jaar meer versieringen en kleurige groep jes gevormd worden; te veel om op te noemen. Een uitzondering moeten wij ma- ontvanen en aan de vele kinderspe ken voor de groep verpleegstertjes ien te gaan deelnemen, die de oproep meedroegen: secretaris van de Oranjevereniging, een toespraak hied. Het is geen nationale feestdag van daag, zo stelde hij vast, maar wor den wij niet iedere morgen gecon fronteerd met de wereldfeiten, waar bij wij ons verheugen mogen dat ons land onder de zegen van de Heer zo goed geregeerd door het Huis van Oranje in vrede leven mag. Daarom kunnen wij ook vandaag getuigen van onze trouw en aanhankelijkheid aan koningin en regering. Een tweetal kinderen trad nu naar voren en bood aan mevr. Smeets Van Heel een boeket oranjekleurige bloemen aan. Van deze gelegenheid gebruik ma kenden, dankte spr. namens de Oran jevereniging voor de financiële steun aan dit feest en hij verzocht de burgemeester deze dank aan het ge meentebestuur over te brengen. De burgemeester dankte voor de woorden van hulde door de heer Van der Berg gesproken en sprak er zijn vreugde en waardering over uit dat de Oranjevereniging nu juist in de spanningen van deze tijd het besef van de aanhankelijkheid tot het Vor stenhuis levendig wil houden. De burgemeester besloot zijn rede met een driewerf: Leve de Koningin, waarop de kinderen daverend rea geerden. Hiermede was de aubade ten einde en trokken de kinderen terug naar het feestterrein om de tractatie „Help de mensen in de nood. Geef uw bloed voor klein en groot". Er waren ontelbaar vele versierde fietsjes. De jongens waren ditmaal niet in actie gekomen. Hoe komt dat? Onder veel belangstelling trok de zeer lange optocht van meer dan een half duizend kinderen op naar het Raadhuis. Het was moeilijk om allen op het Raadhuisplein voor het bordes te plaatsen, waar burgemeester H. J. J. Smeets vergezeld van mevr. Smeetsvan Heel de kinderschaar wachtte. De politie had een moeilijke taak want ook het verkeer moest door- i' I gang ^nden en gemeentewerken had Engel 4. A. van der Poel van de Weipoortse ploeg kwam asl no. 2 over de finish. De Sint Jans Fanfare met het tam boerskorps maakte een rondgang door het dorp. De gecostumeerde voetballers, die na de muziek volgden, wekten veel hilariteit en trokken veel publiek naar het feestterrein. De uitslag van de voetbalwedstrijd is niet van belang en ook onbekend, omdat van een vaste opstelling geen sprake was. De wedstrijdcommissie kon#ons ook geen opgave doen. Het belangrijkste was, dat de buien, hoe erg ook dreigend, geen water loosden, zodat de feestvierenden tot het einde toe konden genieten van de kermisattacties. Kinderaubade. Bij het parochiehuis stonden de kin deren die deelnamen aan de aubade al te trappelen van ongeduld en toen de Fanfare verscheen, begonnen ze al te juichen van de pret want nu ging het gebeuren. hoe bestaat het deze morgen de halve weg midden voor het Raadhuis opgebroken. Toen de kinderen opgesteld ston den zette de Fanfare het Wilhel mus in en zongen de kinderen onder directie van de directeur, de heer B. A. van Veen, met gloed de natio nale hymne mee. Toen werd het „O schitterende RIJNSBURG Zaterdagmiddag 2 uur zal dc nieuwe speeltuin, die de naam zal dragen ..'t schaap Weytgen" aan de Korte Vaart door burgemeester B. H. Koomans geopend worden. Bij deze gelegenheid zullen de kleuters een tractaitie krijgen. Geb.: Dirkje dr. van C. van Nieuw koop en A Oudshoorn. Hilde Tine dr. van H. Groeneveld en M. A. Wouters. Jannetje Hendrika dr v. J. Star en J. C. v. Leeuwen. Ondertr.: Drik A. Heemskerk 19 jr en Elisabeth Vooys 18 jr. SASSEHHe'M De Blauwband. Wedvlucht met jonge c'üuiven vanaf Vilvoorde 144 km, in concours 163 duiven deze wer den ald„ar gelost te 1 uur, aankomst eerste 3.5.4, snelheid 1155 m.p.m., laat ste 2.23.48, snelheid 1006 m.p.m. Uit slag: W. v. d. Zwart 2, 27, 36, 38. R. G. Slikkerveer 2, 12, 19. G. Zandber gen 3; J. Plug 4, 13; L. de Ridder 5. 7, 8, 10, 30, 37; P. Krom 6, 16, 17. 41; L. J. Drost 9, 11, 19, 26. 31, 32, 33. 40. Bij het Bureau van de adjunct-directrice van het Acad. Ziekenhuis te Leiden bestaat gelegenheid tot plaatsing van Verlangd wordt een middelb. schoolopleiding, ervaring in een adminstratieve functie en enige beheersing van de moderne talen in het bijzonder Engels. Leeftijd 28 jaar of ouder. Salarisgrenzen van 268.tot 438.bruto p. maand. Schriftelijke sollicitaties met voll. inl. omtrent leeftijd, opleiding en praktijk te richten tot het hoofd van de afdeling Personeelszaken. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een langdurig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Zieken, mijn lieve Vrouw, zorgzame Moe der, Oma, Mevrouw CATRINA DISSELDORP Echtgenote van J. J. v. WIERINGEN in de leeftijd van 70 jr. Uit aller naam: J. J v. WIERINGEN Kinderen en Kleinkinderen Hoogmade, 23 juli 1958- Venemalaan 30 De gezongen H. Mis van Requiem zal gehouden worden op vrijdag 25 juli a.s. te 9.30 uur in de parochiekerk, waar na de begrafenis op het r.k. kerKhof aldaar. Rozenkransbidden woensdag- en donder dagavond te 7.30 uur in de parochiekerk. DANKBETUIGING Het door U betoonde me deleven na het overlijden van mijn lieve Man. Vader en Grootvader, de Heer heeft ons zeer getroffen. Wij betuigen U hierover onze onrechte dank. Uit aller naam: Wed. v. d. MEY v. d. BURG TANDARTS DONDERDAG 24 JULI AFWEZIG Gebr Paes naast Stadsgehoorzaal Breestraar 58 OM MEE TE NEMEN: 1 pak heerlijke VRUCHTEN-WAFELS voor slechts 25 cent. Deze week extra LAGE PRIJZEN! Nieuwe kersen grote pot 1.25 Glacé-koffiebiskwie, per V2 pond 2 grote rollen Beschuit Abrikozen per Va pond Bakrozijnen en -krenten, p. Va kg. Leverpastei. 2 blikjes 0.75 Zoute Pinda's. per Va pond 3 pak Margarine Slaolie, per fles Toffees, per Va pond Zomerdrups. per Va pond 3 Vruchtenrollen Pinda's per Va pond Limonadesiroop per fles 0.49 0.25 0.55 0.75 0.50 0.89 1.09 0.39 0.39 0.10 0.50 0.85 Morsstraat 50 Hoqewoerd 115 R.K. Dame, lerares bij het V.H.M.O., zoekt per 1 sep tember a.s. een met kookgelegenheid. Br. onder no. 4019 bur. v. d. bl. AD VERIEREN DOET VERKOPEN Stel ze nooit teleur en neem eei\ MEENK'S HUISAPOTHEEK in huis! U bent dan op vele onver wachte kwalen en pijnen voor bereid en kunt onmiddellijk uit komst brengen. kind hoest 's nachts? u. m.n wd' pijn? Onverwacht hevige i kiespijn? Iemand kou gevat en koortsig? De griep in huls? I Periodieke pijn en moe? E„ MEENK'. hoera»"!" MEENK'. hooMp'inP-*' f dei verdrijft de prln- Een MEENK'. kie.plinP° F «eg l> <1. P'l"1 1. v Ee„ MEENK'. P<*<>» 8"' r verlichting'- V Een MEENK's stoppoeder stopt direkt! W Een MEENK's grieppoeder F doet wonderen. W Ren MEENK's driehoeks poeder de MEENK'S HUISAPOTHEEK bevat 6 doosjes met ieder 6 poeders in een fraai en handig etui (ook op reis ge makkelijk). U betaalt alleen de normale prijs van de poeders; voor het etui geen Vraag uw drogist] extra kosten. eCe /uctoC&u vc oCe- tumC f Zorg voor oen onbezorgde vacantie, die niet door onaangename verrassingen kan worden gestoord. Neem een Meenk's Huis-apotheek mee! Jleiefaantje* 2" Verhuur zondei chauf feur 4-5-6 oers All risk- verzekering De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billüke tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van t Hoflstraat 11 Leiden tel 22300 2? Ballpointstiften v.a. 40 ct; Reynolds ballpoint met wisselstift 95 ct.; Schniider ballpoint 65 ct.: dames ballpoint 1.25* Bic ballpoint 75 ct. Alle mer ken revleuws voorradig. Halpa Vulpen-speciaal zaak. Haarlemmerstraat 64. naast .muziekhandel G. Hofenk. 2 Stipdonk's autoverhuur Hei nieuwste materiaal met radio: Ford Consul vjpel Record Morris 1000 Billijk tarief. Hooglandse Kerkeiarh 30 tel 31608 2 Luxe autoverhuur Wil verhuren o.a Mercedes diesel. Simca en Volks wagen Uitsluitend nieuw materiaal Garage Bierman Voorhout, tel. 02532—7433 2" Renault ..4" 1952 met roldak, benz. 1 17 km. prima staat. Garage Oos terstraat 2c. hoek Rijn kade. 2 Rotan meubelen wie gen. mandenwerk Koont U 't voordeligst bit Fa Van dei Vaart Lange Pie- tersk^rkkoorsteeg 24 tel 30534 Speciaal adres voor eparaties en bekleden van wiegen 2* Wie wil in Alphen a. d Riin wonen? Stuur dan alle benodigde gegevens omtrent uw woning aan Ruilcombinatie postbus 9. Sassenheim. 2? Wasmachine 155.-. 2 jr garantie. Langzaamwas- sers 259.-. Droogcentrifu- ges 149.50, gem. bet. Telef. 30372, Oude Singel 206. Leiden. 2* Horloges, klokken. wekkers horlogebanden, alles met 10 procent kor ting tijdens onze oprui ming enkele merkart. uitgezonderd). Onze uur werken worden volledig gegarandeerd. Midza-bon- nen voor onze cliënten. Uurwerkkliniek. Lage Rijndijk 8. X 1958 de nieuwe Solex, direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, nog krachtiger. Gebr. Huisman Hogewoerd 6688. Eigen financiering. Tel. 31292 2? Accu-sei ^ice Groenen, Nieuwe Rijn 106. tei 23140 Leiden Het aange\ ezen adres vooi aankoop van Uw jatter ij Tevens '-evi sit. reparatie, laden er erhuren van brtteriien Gratis leenbaterij. Han del en industri' feortine 2? Eiken hoekkast: kabi net: ladekastjes: Drentse kast: bureautje: chiffo- nière; wortelnoten salon tafels: dekenkist: wand kastje: theeemmers: doof potten: oudholl. koperen kronen: tin. Grote keuze Perzische kleden. Inkoop antiek. Ter Wee. Hooi gracht 86 tel. 25461. 2? Iedereen is enthousiast, als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers varai f 19 50 twee-pers. vanaf f 26 50 Smits bedden en taoiiten- magaz Mare 98 Vrouwen sfppp 9 tel 23913 21 Opklap-, wentel- en tuimelbedden nieuw en gebruikt dekplanker met aordiinrails ruime sorte ring ledikanten, spiralen divanbedden etagebedden enz Beter en voordeliger bij he» .pKende speciaal adres: Wassenaar Janvns sensteee 60 tel 20143 2T Hillman Minx 1950. Twee kleuren gespoten. Zeer mooi. benz. 1 14 km 850.-. Garage Oosterstraat 2c. hoek Rijnkade 2* „Volvo 444 1955" aan geboden, in zeer uitsteken de staat, deskundig onder zoek toegestaan. Vaste oriis 4350.-. Te bezichti gen na tel. afsoraak War mond. Oranje Nassaulaan 31. tel. 1711—405. 2P Brandkast, gordijnen, moderne dressoirs, prima bad. opklaoledikanten. ook met ombouw, spiralen, kapokbedden, divan met bergruimte, pracht eiken bureau-ministre, W. F. Kooreman Nieuwe Riin 9. t.o. V. en D., tel. 23261. AANGEBODEN: vrije woning in de De Goejestraat te Leiden, bestaande uit kamer-en-suite, gr. sl.k. en 2 kl. sl.k. en zolder. Huyr 48.p.m. GEVRAAGD: te Leiden of naaste omgeving woning of bovenwoning of flat met minstens 1 w.k.; 2 gr. sl.k. en 1 kl. sl.k. Huur tot 70.p.m. Brieven onder no. P 165 N.V. Reel. Advert.bur. „De Atlas", postbus 207, 's Hertogenbosch. 2' Rooiiackers en naaima Klines een beerip Will U .erzekerd ziin van orima kwaliteit. ervarei vak manschap en vlotte ser vice? dan uw adres. Naai machinehandel Rooiiackers L.eemanstraat 31 Leiden tel 31324 2* Aangeboden- bloemis- terijvere A en B koudt of warme kas. koon of huur J. Elstaeest. Zuideinde 99a Roelofai ndsveen tel K .713—291. 21 Wilt U in een andere plaats wonen, of in een kleinere woning? Uw ruil- voorstel spoedig insturen bij de Ruilcombinatie. postbus 9. Sassenheim. 2? Rooiiackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit, voordelig.vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd ziin Naai machinehandel Rooiiackers L.eemarsstraat 31 Leiden te) 31324. 2* Wegens dienstplicht gevraagd een flinke 2e of 3e bediende: tevens een leerling gevraagd. Banket bakkerij Ravensbergen. Oude Haven 11. tel. 02532 —7758. Sassenheim. 2* Wegens vertrek: dames sportfiets. prima 75.-: he renfiets compleet 40.-; sleestofzuiger 220 /olt 30.-: nieuwe nog niet bereden herensportfiets met 3 ver snellingen van 275.- voor 175.-. Middelweg 16. 2? Koopjes halen. Twee clubfauteuils met vier stoelen 55.-; piano 45.-: hanglegkast 35.-; uitschuif- tafel 9.-; linnenkast 7.50: kapokbedstellen; rijwie len: bromfiets: autopeds; dressoirs: opklapbedden: accordeon babyledikanten; stoelen. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen win kelhuis). 2* Gevraagd: ervaren schuurknechts voor bloem bollenexport. vakbe kwaamheid vereist. H. P. G. de Cler, Leiderdorpse Brug bij Leiderdorp, tel. Leiden 31389. 2* Albert Heijn vraagt een verkoopster, leeft. ca. 18 jaar. Goed loon. afwisse lend werk Bedrijfskleding gratis. Eventuele reiskos ten worden vergoed. Aan melden: filiaal Willem de 7wijgerlaan 1. Voorscho ten. 2? Gevraagd net meisje voor hele dagen. Zater dagsmiddags en zondags vrij. S. A. v. Leeuwen. Zoeterwoudseweg 5. Lei den. 2? Gevraagd kapster, voor direct: kunnende perma nenten; en leerling kap ster. Jac. Ramak dames- en herenkapper. Haven 10 tel. 26353, Leiden. 2* Nette werkster gevr. voor de ochtenduren. Me vrouw Roovakkers. Le'dse straatweg 1. Oegstgeest. 2* Jongeman 23 jaar in bezit van diploma's en rij bewijs. wil van betrekking veranderèn. Zag zich gaar ne geplaatst in woninp;n- richti^sHedriif. Br. onder no. 9392 bur. v. d. blad. 7? Keurig meisje gevraagd van 92 uur of werkster van 8.3012.30 u. v." p.v. Mevr. HolstWeber Leid- sestraatweg 15. Oegstgeest (bij de Warmonderweg) telef. 24052. TELEFOONTJES worden '.gelllks geolaaiM ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord -uaximurr, 12 letters) ')e oriis bedraagt f 1.50 uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3