Presidentsverkiezing in Libanon uitgesteld Koel weer Rinkelende roebels Leidse Fred Leemans wint de tweede étappe Scherp Graven in Noordwijk RIJNSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DUINSTREEK WOENSDAG 23 |ULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Jordaanse ministers vermoord De voorzitter van de Libanese Ka mer van Afgevaardigden, Osseiran, heeft dinsdagavond meegedeeld, dat de presidentsverkiezing, die donder dag a.s. zou worden gehouden, voor onbepaalde tijd is uitgesteld. Hij gaf geen reden op voor het uit stel en weigerde bijzonderheden te verstrekken. Waarschijnlijk heeft men nog geen candidaat kunnen vin den, die voor alle partijen aanvaard baar is. De Jordaanse regering heeft dins dagavond bekendgemaakt, dat twee van haar ministers, die tijdens de op stand in Irak te Bagdad waren, daar zijn vermoord.' Het waren Ibrahim Hasjem, vice-premier van de Iraaks- Jordaanse Unie, en de federale minis ter van defensie, Soeleiman Toekan. Hasjem was tachtig jaar, Toekan zestig jaar oud. Vijf andere Jorda- niërs werden nog vermist. Hasjem is nog premier geweest on der Feisals grootvader, koning Ab- doellah. De zeven politici namen te Bagdad deel aan Unie-besprekingen toen de opstand uitbrak. Noodmaatregelen op Cyprus Gouverneur sir Hugh Foot van Cy prus heeft dinsdag drastische nood maatregelen genomen om een einde te maken aan de golf van terreur op het eiland, die deze maand reeds meer dan 50 doden heeft geëist. Hij heeft op alle uitgaande radio- en telegraaf berichten censuur ingesteld. Dit is gedaan „om operationele rede nen die verband houden met de bin nenlandse veiligheid en het uitgaans verbod van 48 uur". Later op de dag werd de censuur weer opgeheven. Voorts heeft gouverneur Foot de volgende noodmaatregelen afgekon digd: 1. Arrestaties van de meeste poli tieke oud-gevangenen die in de „libe rale" periode toen Foot nog maar kort veldmaarschalk Harding had op gevolgd, waren vrijgelaten. 2. Herinvoering van wetgeving die internering zouder proces mogelijk maakt. Deze maatregel werd vorig jaar opgeschort. Gisteren zijn reeds vele arrestaties verricht. Een vooraanstaande Cyprische advocaat verklaarde dinsdagavond, dat er volgens de ramingen alleen in Nicosia reeds minstens 200 mensen zijn gearresteerd. Volgens sommige niet-officiële ramingen zijn dinsdag op geheel Cyprus een duizendtal mensen gearreseerd. Rond een depresie, waarvan het centrum zch bij Zuid-Noorwegen be vindt, stroomt koude polaire lucht over de Britse eilanden en 't Noord zeegebied naar West-Europa. In deze lucht kwamen weer talrijke buien voor. Een station in Denemarken meldde vanmorgen 43 milimeter. In ons lani viel in 24 uur tijds op ver schillende plaatsen 10 tot 20 mili meter. Ondertussen breidt een nieuw depressiegebied op ie oceaan zich in de richting van Zuidwest-Engeland en Frankrijk uit. Tussen de twee depressiegebieden bevindt zich een zwakke rug van hogeluchtdruk, on der invloed waarvan in ons land de buiig? eid tijdelijk zal afnemen. De aanvoer van polaire lucht blijft, hoe wel minder krachtig, echter voort duren, zodat de temperaturen slechts een geringe stijging zullen ondergaan. Gewapend is veiliger. Een woordvoerder van de Britse ambassade te Amman heeft dinsdag verklaard, dat de Britse militairen in de Jordaanse hoofdstad, die in het be gin ongewapend in de straten rondlie pen, thans wapens dragen „wegens de houding die de bevolking tegenover hen aanneemt". Geen burgerluchtvaart boven Syrië. De Syrische regering heeft dinsdag de regeringen van Jordanië en Liba non meegedeeld, dat om veiligheids redenen dg vluchten van buitenland se passagiersvliegtuigen over Syrië zijn verboden. Tot op heden werden dagelijkse diensten onderhouden tus sen Libanon en Jordanië via Syrië. Te Tel Aviv is dinsdag van gewoon lijk welingelichte zijde vernomen, dat de Israëlische regering de autoriteiten te Londen heeft medegedeeld, dat de vluchten over Israëlisch gebied van Britse vliegtuigen, die olieprodukten naar Jordanië vervoeren, moeten worden gestaakt. De V.S. hebben Oostenrijk meege deeld, dat zij de vluchten van onge wapende transportvliegtuigen over Oostenrijks grondgebied „onder de druk van de gebeurtenissen in het Midden-Oosten" betreuren De betrokken vluchten waren de vorige week reeds gestaakt, nadat Oostenrijk er tegen geprotesteerd had.. PRONONCE voor Uw ONDERGOED Oegstgeest Geversstraat 41 Tel 23911 (Advertentie) Leiden Breestraat 65 Tel. 21800 De Russische minister-president Croesjtsjef biedt Westduitse geleer den een hoger salaris aan dan zij thans in hun eigen land verdienen. De premier heeft dit op 9 juli ge zegd in een toespraak te Bitterfeld in Oost-Duitsland, waarvan de tekst dinsdag door radio-Moskou is gepu bliceerd. Chroesjtsjef zei, dat de Sowjet- Unie vooruitgang op het gebied van de scheikunde en de chemische in dustrie zou maken door samenwer king met Oost-Duitsland, maar ook door specialisten uit West-Duitsland aan te trekken. De Sowjet-Unie zal traag Oost- en Westduitse scheikun- igen functies geven in haar indus trie. Over de Westduitsers zeide Chroesjtsjef, dat de Russen hen meer salaris zullen geven dan de rijkste concerns en bedrijven en de beste uitrusting tot hun beschikking zal stellen. Tour der Verenigde Naties De „Tourdokter" in de „Tour der Verenigde Naties" heeft tijdens de tweede étappe van Enschede naar Zwolle verschillende keren het „jas sen aan" moeten commanderen. Voor al de laatste Wlometers vóór Zwolle regende het, dat het goot. Niettemin was de stemming in de karavaan op wekkend. Bij de sprint, die deze dag in Zwolle eindigde, zag Fred Leemans van de Leiden U-ploeg kans om uit het grote peleton te ontsnappen en met grote voorsprong aan de finish te arriveren. POTLOOD en GEEST No. 539. Horizontaal: 1. spoedig, 3. voorzetsel, 5. Europeaan, 7. mors- doekje, 9. gedeelte ener erfenis, 11. river in Italië, 12. spil van een wiel, 13. wijnglas, 16, badplaats in Duits land, 17. gravure, 19. papegaai in N.- Zeeland, 20. levensvocht in oganische lichamen. Verticaal: 1. aanwijzend voor- naamw., 2. hoekpijler, 3. meisjesnaam, 4. ijzeren pin, 6. soezerig, suf, 8. ka naal, 10. kleefstof, 11. leerrede, 14. zijtak Douro, 15. eenmaal, 18. zeep water. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: 1. linde. 5. sein, 6. roos, 8. aga, 10. Lee, 13. ton, 15. Dirksland, 16. ant, 17. Lea, 18. olm, 20. toon, 22. edel, 24. stoel. Verticaal: 1. li, 2. Ina, 3. dra, 4. e.o., 5. soldaat, 7. sandaal, 9. gesel, 11. ein, 12. ert, 13. tal, 14. one, 18. ont, 19. mee, 21. os, 23. dl. Wat lezers schrijven OPLICHTING Zo dikwijls lees je in de krant over oplichtingen op grote schaal, maar wat ik onlangs heb ervaren, wil ik U niet onthouden, niet zozeer omdat ik me zo bedrogen voel, als wel als waarschuwing aan alle goedgelovige huismoeders. Daar kwam dan aan mijn deur een moeke, met bonte schort daarover een lichtgroene driekwart jas, heel beleefd vragen of ik iets te slijpen had; zij deed het voorkomen alsof ze voor een Leidse slijperij liep, „Bronk" geheten, en dan provisie ontving; alsook een bleekneuzige jongeman die ze bij zich had. Ze haalde mij over m'n schaar te laten kartelen, met de verzekering nooit meer een botte schaar te hebben, daar ze zichzelf sleep. Toen ik de schaar de volgende dag terug kreeg en er drie gulden voor neergeteld had en hem daarna, dom genoeg pas probeerde, bleek hij helemaal niet meer te knippen. Direct moeke ach terna, die aanbood hem weer mee te nemen, omdat een knecht z'n werk niet goed gedaan had. Inmiddels wacht ik al twee maanden op mijn schaar, die ik wel nooit meer terug zal zien. M'n onkosten bedragen 6 gulden (de waarde van de schaar), 3 gulden slijpen en 6 gulden voor een nieuwe, samen 15 gulden. Daarom zou ik alle huisvrouwen willen toeroepen: geef toch nooit zo maar iets mee langs de deur als je niet zeker weet, dat het een erkende zaak is want dan bent U net als ik een ervaring rijker een illusie armer en de portemonnaie wat lichter! U dankend, hoogachtend, Mevr. HILLEBRAND Noot Red.: Van andere zijde hoor den wij van eenzelfde onaangename ervaring. Agenda Leiden WOENSDAG 22 JULI K O.-Excursie naar Dienst Veri ficatie Rijks Zee- en Luchtvaartin strumenten (Maaldrift, Wassenaar) half drie nam. DONDERDAG 24 JULI Raad Maatsch.- en Cult. Overleg. Bijeenkomst „Central", Breestraat, 8.15 uur nam. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 septem ber). Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werk dagen van 1012 en 24 uur Zon en feestdagen 24 uur De andere Leidenaars hebben hem hierbij geholpen door de achtervol gers terug te halen naar het peleton. Door deze étappe-overwinning kwam Fred van de 18e naar de 2e plaats in het persoonlijke klassement. In het ploegenklassement behield Leiden II zijn 12e plaats, maar Leiden I zakte van dt 8e naar de 16e plaats op de ranglijst. Toen wij de heer Legerstee vroegen of Leiden 1 zó slecht had opgepast vandaag, bleek alles nogal mee te vallen. Leiden 1 had n.l. vandaag 'n „vlotte en vrolijke bui" gehad. Maar hierbij hadden ze nogal 'ns vergeten om op de verkeersveiligheid te let ten. Dit had hun nog al 'n paar pun ten gekost. In Zwolle logeerden de jongens in de Gemeentelijke Thijssenschool, waar zij zich bij aankomst direct kon den verkleden. De gemeente Zwolle en enkele par ticulieren boden de jongens in de avonduren een zwemfeest aan in een groot openluchtbad, waarbij men ook nog enkele andere attracties had be dacht. Zij brachten de nacht door op luchtbedden in 'n gemeente lagere school. De strijd om de gele trui is fel. De ze etappe was hij gedragen door Wit- teveen van de Apeldoorne ploeg, maar vanavond is hij alweer overge gaan op Walle van Arnhem II. die nu al weer ernstig belaagd wordt door Fred Leemans van Leiden II. Vader Leemans, die bij 't telefoon, gesprek met Zwolle aanwezig was, mocht de felicitaties van Ome Joop persoonlijk in ontvangst nemen. Donderdagmiddag plm. 4 uur komt de karavaan in Leiden aan om te overnachten in 't Anthonius Clubhuis. Dan zal de wacht aan de deur staan en de „Tourpolitie" de stad in trek ken. De jongelui mogen n.l. niet in café's komen en ook niet met meer dan vier tegelijk in één winkel. De „Tourpolitie", door iedere ploeg op z'n beurt als taak te volbrengen, moet hierop toezien, 'n Gedeelte van de jongens brengt 's avonds een be zoek aan de Leidse Sterrenwacht, ander deel krijgt een filmvoorstelling en rondleiding in het Museum van Volkenkunde. De tourleiding vraagt de Leidse Burgerij zeer dringend een grote, maar geen „opdringerige" be langstelling aan de dag te leggen. GEM. AANKONDIGING AFSLUITING VERKEER. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Thorbeckestraat, voorzover gelegen tussen de Roodenburger- straat en de Van den Brandelerka- de, met ingang van 22 juli 1958 voor de duur der bestratingswerkzaamhe den aldaar, is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtin gen. Woensdag 6 augustus a.s. behoeft u niet naar een onbewoond eiland te gaan om een verborgen schat te zoe ken, het strand van Noordwijk bevat dan vele schatten, onder het zand wel te verstaan, die door iedereen, tegen een geringe vergoeding gering in vergelijking met de prachtige prijzen opgegraven kunnen worden. De St. Vincentius te Leiden organi seert n.l. op het stukje zand tussen Huis ter Duin en Palace Hotel, (de bekende plek), voor de zesde maal, de bekende schatgraverij met een keur van waardevolle prijzen.- Het startschot wordt om half drie gege ven en dan kunnen de deelnemers met de blote vuist zoeken naar de schatkist inhoudend 100 zilveren gul dens, verschillende waardebonnen, die recht geven op een gratis reis naar de EXPO, wollen dekens, le vensmiddelen enzovoorts. Er zijn 100 waardebonnen verborgen. Om aan dit gebeuren de nodige ruchtbaarheid te geven zal op de dag zelf de prijswinnares van het vorig jaar in een openlandauer begeleid door de Paulusband door Noordwijk gevoerd worden. Een aanbeveling voor deze schat graverij is overbodig. Dit graven is een prachtig tijdver drijf voor uw vacantievierende kin deren en wie weet komen zij gebogen onder een last florijnen naar huis terug. En de St. Vincentius-ver- eniging weet met de kleine winst die zij maakt goed raad. Burgerlijke Stand Geboren: Bob Antonius Franciscus z. van P. van Aken en A. B. Barten. Jan Jacob z. v. J. Wanninkhof en A. C. M. Vreem. Hubertus Adrianus Hendrik z. v. A. J. Tetteroo en T. van Duuren. Maria Jacoba d. v. P. P. Tig- chelaar en H. Smink. Theodora Ma ria Geertruida d. van J. G. H. Nijssen en C. J. M. van Leeuwen. Johannes Cornells z. van J. Ravensbergen en C. J. van Westbroek. Petrus Herma- nus Antonius z. van J. N. Romijn en M. W. Wijsman. Overleden: A. A. Wijnnobel 79 j. man. H. Happel 54 j. echtgenote van D. J. van der Kist. A. van der Zan den 81 j. weduwe van S. T. Buys. E. Faber 1 j. dochter. ALPHEN AAN DEN RIJN Handige oplichter gepakt Het is de Alphense recherche ge lukt de hand te leggen op de 57-ja- rige M. C. v. W., zonder vaste woon- of verblijfplaats, die gedurende de laatste maanden op sluwe wijze tal van mensen voor kleine bedragen heeft opgelicht. Van W. maakte er zich een prak tijk van om zich voor te doen als vertegenwoordiger van een foto bureau te Bergen op Zoom. Zodra hij van de huisvrouwen, die hij veel al tot zijn prooi uitzocht, een wel willend oor kreeg om aan huis een of meer foto's te laten maken, ver telde hij steevast hetzelfde verhaal, namelijk dat de opname door een ander zal worden gemaakt. Hij was uitsluitend gekomen om de bestellin gen op te nemen. Om enige zeker heid te hebben, dat de foto in elk ge val gemaakt kan worden, vroeg hij 2.50 als zekere waarborgsom. Hij verdween dan en de mensen hoor den nooit meer iets van een foto graaf. Van W ging zo brutaal te werk, dat hij, indien dat verlangd werd, een kwitantie afgaf waarop het stempel van de bewuste firma in Bergen op Zoom voorkwam. Maar deze daad werd hem uiteindelijk noodlottig, want bij informatie bleek dat de betreffende Van W niet in haar dienst was. Ofschoon Van W. zich dit soort op lichtingen sinds jaren tot een beroep schijnt te maken, bleek zijn arresta tie verre van eenvoudig omdat hij vrijwel voortdurend rondzwerft in de westelijke en centrale provincies. De man is aan de hand van beschik bare foto's door gedupeerden posi tief herkend. Thans vraagt de recherche te Al phen aan den Rijn melding van een ieder die meent door Van W gedu- perd te zijn. Men kan desgewenst op gave doen bij de politie van de eigen woonplaats. Telefoon van de Alphen se recherche is 0.1720, abonnee nr. 3344. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 23 July 1858. Advertentie: Photographie. - De j Ondergetekende heeft de eer te berigten dat hij voornemens is hier eenige dagen te vertoeven, tot het vervaardigen van Photo- graphische Portretten, naar de allerlaatste methode, gekleurd of ongekleurd. Zij worden alle gevernist, zoodat zij niet kunnen verdwijnen. Voor frappante ge lijkenis wordt geguarandeerd. Zijn atelier is bij J. Kok, in het Heeren-logement aan Den Burg, alwaar hij te spreken en te ont bieden is. Charles van Door nik, Photographist. JUBILEUMSHOW L.P.K.V. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Leidse Postduiven- en Konijnensportvereniging L.P.K.V. or ganiseert deze vereniging een natio nale tentoonstelling van hoenders, sier- en watervogels en van konijnen in de hallen van het gemeentelijk abattoir. De voorbereidingen voor deze grote, nationale jubileumshow zijn reeds in volle gang. T.T.V. „Docos". Het bestuur van de tafeltennisver eniging „Docos" maakt er z:ijn leden op attent, dat in verband met ver nieuwing en revisie van de tafels de training tot 12 augustus a.s. is stop gezet. C. Boekestijn en fam., Franchimont- laan 35, Nieuwer-Amstel, Wolfert v. Borsselenweg 99; C. Veenendaal en fam., Morslaan 3, Zuid Afrika; J. de la Fuente en fam., Ten Katestr. 3; Zuid Afrika; E. J. Waanders en fam., Leu- venstr. 38, Zuid Afrika; F. Neuteboom fen fam, Jacob Catslaan 77, Rotterdam, Wolphaertsbocht 259b; B. Erades en fam., Leeuwerikstr. 14, Zutphen, Mac- kaystr. 35; J. Riel geb. de Beer en fam„ Kapteynstr. 28, Amsterdam, Paulus v. Hemertstr. 26; W.' van Teuten en fam. Kanaalweg 95, Bussum, Cath. v. Rennes- laan 21; H. van Woerden, Oppenheim- str. 83, Groningen, Bezettingslaan 136; G. W. M. Kurpershoek en fam., Tas- manstr. 64, Amsterdam, Max Planckstr. 811; H. van Dijk en fam., Middelstegr. 13, Voorschoten, Prof. Zernikenl. 11; W. Faas en fam, Herenstr. 66. Canada; H. J. J. Maas en fam, Herenstr. 66, Canada; C. Klein en fam., Suringarstr. 35, Voor schoten, Prof Zernikeln 12; J. Zuur mond en fam., Lekstr. 9, Oegstgeest, Ba- listr. 8; P. J. Kaptein en fam.-, Mulder- str. 57, 's-Gravenhage, Veldzicht 96; H. R. van Os en fam, Oranjegrt. 79. Epe, Wachtelenbergweg 26; P. J. Jansen en fam., Zoeterw. singel 12. Oegstgeest, Hazenboslaan 31; H. Lens, Beatrixstr. 33 Ede Gld, Korenbloemlaan 11; E. C. M. van Egmond geb Barendse, Anna Paulownastr. 16, Vlkemade, Noordeinde 28; J. A. A. Nobel, Brederostr. 32, Drie bergen-Rij senburg, Lindeln. 28; A. A. v. Amerongen, Thorbeckestr. 50, Oegst geest, Sumatrastr. 26; J. Beekman, Breestr. 155a, Voorschoten, a/b ws ligg Molenlaan; G. Beekman geb. Visser, Voorstr. 14, Voorschoten, a/b ws ligg. Molenlaan; T. M. Zantman geb. Nie- vaart, Kortenaerstr. 65, Zuid Afrika; G. J. Schoondergang, Rijnkade 14, Katwijk a/b ws ligg.Noordw. weg; P. J. M. Bevers, Nieuwe Rijn 35, Zwolle, Park- str. 20; E. Appelboom, Rijnsburgerweg 10, Deventer, H. J. P. Fesevurstr. 9; A. Zantman, St. Buysingstr. 26, Zuid Afrika; N. J. van Weizen, Hoge Mors- weg 16, Iran; W. A. G. Meeuse, Jan v. Goijenkade 19. Rotterdam, Oudedijk 295; M. Monfils, Meerburgerkade 10, Noord wijk, Huis ter Duinstr. 39; C. Steijger, geb. Rijsbergen, Driftstr. 86, Canada; J. J. Baan, Cobetstr. 10, Harderwijk, v. Galenlaan 12; P. C. Baan geb. Guis, He renstr. 11, Harderwijk, v. Galenlaan 12; S. G. Tjioe, Utr. Jaagpad 19, Eindhoven, Dommelhoefstr. 1; B. Jilleba, Oude Rijn 104; 's-Gravenhage, Duinlaan 200; M. de Tyssonsk, Rijnsburgerweg 10; 's-Gravenhage, Hoogvlietstr. 66; M. Boonen, Rijnsburgerweg 10; Amersfoort Surinamelaan 109a; A. R. Leijenaar, Damlaan 3, Verenigde Staten van N. Amerika; A. E. Vertegaal geb. Luiten, Weidehof 11, Dordrecht, Admiraals plein 42; S. C. Telkamp geb. Nieuw- kerk, Koninginnelaan 38, Wijk bij Duurstede, Dijkstr. 12; M. Jansen. Co betstr. 8, Velsen, v. Lenneplaan 34; J. W. Wurfbain, Hogewoerd 156, Wasse naar, Oranjelaan 15; A. den Ouden, Groenhazegrt 12, Weert. Kazernelaan 101; H. van der Laan, Rapenburg 131, Warmond, Molen Elisabeth Klaas Hen- nepoelpolder; Jonkheer J. J. Quarles van Ufford, Pieterskerkgrt 3a, Blaricum Bierweg 16; P. Vegting, v. Galenstr. 4, Amsterdam. Herculesstr. 55e II; J. L. Postma, Nieuwe Rijn 9, Eibergen. Burg Wilhelmweg 31; M. C. van Pienbroek geb Verhulst, Stille Rijn 15, Bussum, Mezenlaan 19; G. M. van Hasselt. Apo- thekersdijk 29a, Amsterdam, Marine werfkade 9; F. Braun geb. Prummel, Mariënpoelstr. 27, Groot Brittannië; J. Koeck, Rijnsburgerweg 10, Amsterdam le Helmerstr. 104; M. M. van den Ho ven geb. van der Pol, Spieghelstr. 19, Doorn, Kon. Julianaweg 40; N. Cuperus, Witte Singel 27, Velsen, P. C. Hooftlaan 12; A. A. Rijks, Zoeterw. weg 162, Am sterdam, Linnaeushof lOOhs; J. H. C. de Rijk, Beijerincklaar. 8, Rotterdam, Ke- gelstr. 9b; A. A. Hoek geb. Bon, Gere- grt 31, Rijnsburg, Smidstr. 9; J. Snoep, Noordeinde 2a, Den Helder, Buitenha ven 5; A. M. B. A. Vleeskens, Herengrt 100, Roosendaal en Nispen NB, Molen- str. 45; E. M. J. van Eijken, Leeuwerik str. 15; Wassenaar, Kievietslaan 9; M. C. E. H. Appel, Joh. de Wittstr. 42, Ob- dam, Dorpsstr. 112; E. H. Kusen, Rijns burgerweg 5; Voorburg, Park Vrone- steijn 4; C. Teken, Rijnsburgerweg Amsterdam. Wilhelminastr. 20; M. Ra- zenberg, Rijnsburgerweg 86, Lisse, Prin- sessestra 132; P. M. Molenaar, Rijns burgerweg 86, Bodegraven, Bouwsteeg 3; M. Houtkooper, Rijnsburgerweg 86, Schermerhorn, Noordervaart C 55; J. E. ter Schuur, Rijnsburgerweg 86, Haarlem Hogerwoerdstr. 35; E. E. Prins, Rijns burgerweg 86, Leiderdorp. Spanjaards laan 14 (3; M. C. Faas, Rijnsburgerweg 86, Haarlemmermeer, Hillegommerdijk T. Molenaar, Rijnsburgerweg 86, Elburg, Nunspeeterweg 53; M. H. Faber, Rijns burgerweg 86 Hoensbroek, Dorpsstr. 116 A. M. Both, Rijnsburgerweg 86, Hille- gom, Kerkplein 3; F. M. H. Hendrikse, Rijnsburgerweg 86, Oegstgeest, Rhijn- geesterstr. weg 16; J. Brandts Buys, Zoeterw. singel 11, Rhodesia: P. Akker man, Noordeinde 2a, Den Helder, Bui tenhaven 5. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 10 T.M. 16 JULI 1958 C. F. Schluter en fam, stuurman KPM de Meij v. Streefkerkstr. 4; A. Brand en fam, caféhouder, Noordeinde 49; J L. Springer en fam. wetensch. ambt. RU Verdamstr. 56; D. Langedijk en fam. radio-radar technicus, Beijerincklaan 21 H. M. van der Meer en fam, vlieger, v. Vollenhovenplein 96; H. Doeleman en fam, arts. Zoeterwoudsesingel 109; D. J. van Bodegraven en fam. Cobetstr. 52; D. Schilder en fam, boekhouder, Cobet str. 52; A. Taylor geb. Dolan en fam., v. Vollenhovenplein 101; W. Meijerink en fam, militair, Sophiastr. 61b; B. V. de Vries, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. Volkers, chauffeur-monteur, Coorn- hertstr. 49; J. G. van der Walle. grond werker, Langegracht 45; A. W. A. M. Fiévez, Herensteeg 21; J. M. van der Ley, militair LUVA, Groenhazengrt 12; W. Hafkamp, verpleegster, Rijnsburger weg 10; P. A. M. Krekelaar, Hoge Rijn dijk 201; M. J. de Graaff, naaister, Morslaan 37; P. J. M. van Noort, Doe— zastr. 2; A. G. Bizot, bouwk. tekenaar, Leliestr. 88; F. Oostenbrug, militair. Storm Buysingstr. 1; J. T. van der Scheer, onderwijzeres. Mariënpoelstr. 7; J. E. Vierstra geb. Koenes, v. Vollenho venplein 86; E. M. Jahn geb. Kodweisz, Oppenheimstr. 105; W. v. Putten, mili tair, Noordeinde 2a; C. T. van Fulpen, dienstbode, v. Slingerlandtlaan 66a E. van Meeteren, de Sitterlaan 66a; A. J. Bruggeman, a/b ws ligg. Morssingel; W. F. A. Peters, militair, Groenhazengrt 12; L. J. M. van Noort. Doezastr. 2: G. F. Ockeloen, Lorentzkade 52; G. H. van Houten geb. van Hardeveld, Modder- manstr. 88; D. C. A. Kok, hofmeester koopvaardij, Haarlemmerstr, 295a; J. van der Velden, Zoeterwoudsesingel 67; A. C. Coone, militair, Noordeinde 2a; J. Amesz, ass. Ned. org. zuiver wetensch. onderzoek. Nieuwe Rijn 18; L. Braaks- ma, kapper, Witte Singel 80. NOORDWIJK GELUK GEHAD Een 16-jarige scholier uit Voor hout kwam op top-snelheid de Nieu we Zeeweg afracen in de richting Noordwijk-binnen. Hij haalde daar bij een personenauto in, bestuurd door een rijkstuinbouwconsulent uit Drachten, terwijl deze linksaf sloeg om een inrit in te rijden. De jonge man trachtte de wagen nog links te passeren, maar klapte tegen de auto op. Hij werd meters ver weggeslin gerd en kwam over de trambaan in de berm terecht, hetgeen zijn geluk was. Behoudens enkele wondjes aan de arm mankeerde hij niets. Ook zijn fiets kwam er met enkele schrammen af. De auto daarentegen werd flink beschadigd. Laatste Berichten Met f. 750 in het raamkozijn „Er zit een man in het raamkozijn", bemerkte mej. M. uit de Robert Bael- destraat te Rotterdam tot haar grote schrik toen ze in de nacht van maan dag op dinsdag j.l. wakker werd. Ze slaagde er echter in, rustig „Wat doe je daar?" te vragen, maar op zijn beurt schrok de man toen kennelijk zo, dat hij geen antwooid gaf, maar zich uit het raam liet glijden. Op kousevoeten ging hij er vandoor en liet in de haast een stel ondergoed vallen. Dit bleek later uit de woning afkoanstig te zijn. Gisteren miste mej. M. Bovendien een vulpenset, een Ja pans fototoestel en twee ballpoints. Een schadepost van in totaal ongeveer 725. GRAUWE GANZEN IN ONS LAND. In de omgeving van Baarn, en mo gelijk ook op andere plaatsen in Ne derland zijn de laatste dagen jonge grauwe ganzen gesignaleerd, die zich opmerkelijk vertrouwelijk ten opzich te van de mens gedragen. Het zijn vo gels, afkomstig van het Instituut für Verhaltungsfysiologie in Beieren, aan de poten geringd met een aluminium ring van de „Vogelwarte Radolfzell". Enige van deze vogels zijn reeds opgevangen door het Instituut voor Toegepast Biologisch Onderzoek in de Natuur. De Ned. Ver. tot Bescherming van Vogels vestigt er de aandacht op, dat het hier vogels betreft, die bescher ming genieten krachtens bepalingen van de jachtwet en die derhalve niet mogen worden gevangen. Temeer niet, waar het hier een proefneming be treft, van belang voor het weten schappelijk onderzoek van de vogel trek. Wanneer dergelijke vogels worden gesignaleerd, wordt men verzocht bericht te zeden aan het ITBON, Kempenbergweg 11 te Beekbergen tel. K8300—25748). Marktberichten LEIDEN, 23 juli. Groente. Zwarte bessen 1.20—1.65, Andijvie 78, Augurken 1519, Doperwten 2122, Snijbonen 491.07, Slabonen 3657, Tuinbonen 1325, Kroten 210, Rode kool 68, Spitskool 8— 18, Postelein 1026, Rabarber 818, Spinazie 616, Tomaten A 2132, id. B 21—27, id. C 20—25, id. CC 20, lUien 420, Waspeen 1013, per 100 kg. Meloenen 30105 Pruimen 652, Bloemkool A 030, id. B 11, Kom kommers A 930, id. B 826, Sla A 3.006.20 per 100 st. Bospeen 1025, Peterselie 1.502.80, Selderij 2.60 2.80 per 100 bos. WOERDEN, 23 juli. Kaas. Aan voer 156 partijen, le kwaliteit 1.90 2.2e kwaliteit 1.801.89, extra kwaliteit 2.012.27. Handel kalm. RIJNSBURG 23 juli. Bloemen. Am. Anjers' Elisabeth 56e Sim wit 6—7, rood 45, rose 56, Pirimi- dale 611 per stuk. Segetum 1427, Statice 45--65. Distel 5075, Flox 2640, stroobloemen 1419, Segetum Bont 1022, Rodante 1419, Kop Go- detia 20— 44, Gips 1012 per bos. Gladiolen: Mem Day 620740, Ge mengde 6710, Strauss 380490, Sneeuwprinses 340470, W. Herald 380460, Allard Pierson 300— -340, Weener Anjers 110140, Tijger An- pers 110190, Alstromeria 3204.10, Liater 300—750, Achelia 300—390, Pel Godetia 300520, Aster Bouwman 300 360. Enkele 200310, Catananse 140160, Centaurea 100140, Scabio- sa 200250, alles per 100. TER AAR, 22 juli. Groente. Augurken: fijn 0.67, fijnbasterd 0.58, basterd 0.45, grof A 0.300.31, grof 1 0.26, CD 0.30—0.31, E. 0.13—0.14, al les per kg.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2