Bollenstreek krijgt nieuwe weg naar zee Diploma's vakschool Rapenburg EN TRALIE Middenstandsexamens DINSDAG 22 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De navolgende leerlingen ontvin gen een getuigschrift van de Vak school voor Meisjes aan het Rapen burg voor: Primaire opleiding: J. W. M. Al- laart, H. C. Bakker, Noordwijkerhout; C. M. Barning, M. J. J. van Beekj Warmond; P. J. Bekkering; J. A. Bek kers, Zoeterwoude; C. J. van Bemme- len, H. W. v. d. Berg, M. Beurse, J. Bey. K. H. Blansjaar, Oegstgeest; A. A. Brandenburg, O. Brückner, Zoeter woude; E. de Bruin, Voorhout; P. W. Brussee, Oegstgeest; J. P. du Chate- nier, Voorschoten; Y. Cnossen, T. A. v. Dam, T. Diepenbach, G. Dompeling, Zoeterwoude; H. A. Doornheim, Noordwijk; J. Y. v. Duyn, Noordwijk; M. C. de Fey, G. J. W. Filippo, M. Frank, A. S. Gans, S. R. Groen, C. C. v. Goor; M. Gouw, D. P. de Groot; C. W. de Gunst, P. H. Hanno, S. M. T\ Harland; E. de Hey, J. Hogenes, M. Hogewoning, Oegstgeest; A. M. Hoog kamer, D. P. Hijneman, Wassenaar: C. A. R. Jansen, Sassenheim; W. Jo- ziasse, H._ A. Kerkman, Voorschoten; G. Klaver, Warmond; T. Kloos, D. v. d. Klugt, H. Kuiters, H. Kuneken, E. M. Langezaal, R. M. de Leeuw, Voor schoten; J. v. Leeuwen, M. J. v. Leeu wen, G. Los, N.-Wetering; M. G. C. Ligthart Schenk, M. van Meizen, N. v. d. Mey, M. J. Milikan, Oegstgeest; A. d. Mooy, Oegstgeest; C. Muyzert, J. v. d. Niet, Noordwijk; E. M. Ouwer- kerk, S. A. Pasma, A. J. M. Passchier, Noordwijk; T. Y. Penseel, E. Petit, A. M. Pijnnaken, J. Robbers, Leiderdorp; H. Rodenhuis, Oegstgeest; J. H. Ro- zier, M. J. Ruygrok, Noordwijk; J. D. M. M. de Ruyter, Oegstgeest; G. Rij laarsdam, Zoeterwoude; C. v. Rijns- wou, N. N. Rijsdam, Oegstgeest; J. v. Saarloos, A. J. M. Schiphorst, A. H. W. Segaar, Voorschoten; G. C. F. Ser- vaas, E. Slingerland, D. H. Slootweg, Oegstgeest; E. C. Sitkkelorum; C. W. v. Strater, J. H. Strik, N. K. Taverne, T. Tebbens, A. C. Teekens, Zoeter woude; Y. Thijsse, S. M. Troost, T. M. Tissing, Noordwijk, M. Trouwee, N. M. C. Verhoeven, A. T. Verbiest, A. S. Verhoog, Kaag; A. J. Vondeling, Ha zerswoude; H. v. C. Vos, I. v. d. Walle, M. W. Wassenaar, Warmond; W. M. van de Wetering; M. de Wilde, Oegst geest; W. de Wit, Oegstgeest; E. v. d. Zeeuw, A. H. Zuidema. Assistente in de huishouding: A. Azier, M. J. J. Bekooy, M. W. v. d. Bent, Noordwijk; T. v. d. Bos, J. N. Brugman, J. M. E. v. d. Burgh, H. W. v. d. Buuse; P. C. Calkoen, J. C. Cra mer, O. Derks, Voorschoten; G. F. G. Diephout, Benthuizen; J. Dusoswa, Katwijk; S. Gerritsma, Voorschoten; M. Gröll, P. Haneveld, Voorschoten; D. Hazenoot, Noordwijk; G. de Heus, I-Ioogmade; M. E. Janzen, G. S. de Jong, W. G. de Jonge, G. J. van Kam penhout, Oegstgeest; W. Klinkhamer, J. Kool, Lisse; T. Kooreman, A. M. E. Kromhout, E. M. van Leeuwen, C. M. Meyboom, W. de Mooy, Oegstgeest; C. Nell, Wassenaar; A. v. d. Oever, Oegstgeest; I. Oik, P. Sandberg, E. E. Schilstra, Wassenaar; C. Sietinga, Wassenaar; P. Verhaar, Voorschoten; C. Verhoeven, F. C. Vlasveld, G. M. R. v. Vliet, Zoeterwoude; P. J. M. Vos; E. Zwitser, Leiderdorp. Kinderverzorgster: A. de Best, Oegstgeest; N. M. Brugmans, J. Cnos sen; E. A. v. Gijzen, S. A. Jippes, Voorschoten, J. M. Kolderman, C. Nieuwenhuis, N. M. Passchier, Noord wijk; J. Segaar, Voorschoten; C. H. Sira, N. Versluys, Alphen a .d. Rijn. Naaister: M. I. Binnenkamp, Oegst geest; M. v. Egmond, Oegstgeest; A. E. Filippo, J. A. den Heyer, Rijns- burg; D. H. M. Karreman, Noordwijk; N. A. Lindhout, Noordwijk; P. v. Nas sau .Voorhout; J. Oomsen, Warmond; W. van Rossen, M. Tehupuring. Kostuumnaaister: M. C. Cramer, Noordwijk.N. D. Ouwehand, Noord wijk; H. E. M. Reizevoort, J. Schaft, M. Teekens, Zoeterwoude. Vormingsklasse: C. J. E. Aalbers- berg; J. M. v. d. Geest, Oud-Ade; T. D. Harkes, Zoeterwoude; A. M. Ket ting, Oegstgeest; J. C. C. Mackaay, Oegstgeest; H. de Mooy, R. Terpstra, T. de Vries, M. Wilschut. Middagopleiding: I. Grootveld, Voorschoten; C. Krijger, Abbenes; C. M. Pardon, Voorschoten; A. Verboon, Rijpwetering; D. J. Verschoor, Voor schoten; E. J. Wittebol, Voorschoten. Waar geen plaatsnaam is vermeld iz dit Leiden. R.K. MlILO-examens te Leiden Voor het eindexamen M.U.L.O., af genomen door de Stichting „Het R.K. M.U.L.O.-examen" zijn zaterdag te Leiden geslaagd: G. Heystek; J. Volwater x;. G. Beuk x; P. Hogervorst X; A. van Leeuwen x; H. Ober x; R. Rama kers XC. Schuur xC. de Jong X; T. Ponsioen X; A. v. Dijk X; P- Langeslag x; J. de Winter x; P. Veltman x; M. v. Velzen x; F. v .d. Voorn; B. van Welij; J. Westen x; B. Weijermars; A. Wisse x; G. Ver berg; M. Versteegen x; M. Vioen x; J. v. Vliet X; A. Zonderop x; C. v. Geloven x; L. Zuidwijk x; J. Aben XC. de Keyzer xJ. Achterberg X; R. Steggerda. 10 candidaten werd afgewezen; één trok zich terug. De candidaten wier naam met een kruisje gemerkt is, be-1 eiste tegen de jongen daar 400.- haalden tevens het middenstands- schade was ontstaan 25.boete diploma. I of 1 week tuchtschool en tegen de In de eerste zitting van de nieuwe kantonrechter mr. R. de Bruijn, moesten een groot aantal bromfiet sers uit Leiden, voor ernstige ver keersovertredingen terecht staan. Een inwoDer uit Zoeterwoude heeft in de avond van 10 mei om on geveer half twaalf op roekeloze wijze in het Noordeinde gereden, met 50 km snelheid en aan een auto die rechts van het Rapenburg naderde gaf hij geen voorrang, met gevolg een ernstige botsing met deze auto. De officier van Justitie mr. van de Schans vond dat verdachte het ver keer ernstig in gevaar had gebracht en eiste 60.boete of 20 d. h. Daar de schade vergoed was, veroor deelde de kantonrechter mr. de Bruyn verdachte tot 50.boete of 20 d. h. Een 15-jarige Zoeter woudenaar stond terecht, omdat hij op 6 mei 's avonds te 8.15 uur met een brom fiets, zonder rem op het achterwiel, een inrit op de Weipoortseweg te Zoeterwoude zonder op het verkeer te letten, was uitgereden, waardoor hij tegen een auto reed. Een 80-jari- ge stond terecht dat hij de minder jarige op zijn bromfiets zonder ach- terrem had laten rijden. De officier van justitie vond het meer dan ge- Broeders O.L.Vr. van Zeven Smarten Twee nieuwe slichtingen 80-jarige 15.— boete of 5 d. h. De kantonrechter veroordeelde de 15- jarige tot f 15.boete of een week tuchtschool. De bejaarde man achtte v™ "vr" hij schuldig, maar met het oog op Ju" met de Maasdam naar Canada, diens hoge leeftijd legde hij geen straf op, met teruggave van de inl beslag genomen bromliets. v.oor,, Canadese candidaten Drie ver- I sterken het corps van vijf broeders, r- T jj I dat een technische school leidt in hii öi s O O met New Glassow' eveneens in Nova Scotia. De bfide huizen komen onder motorrijwiel had gereden, terwijl leiding van Broeder Plus. Het novi- hy geen rybewys had en tegen een ciaat j gre|ejd Worden door Broeder auto was gereden die ƒ129.schade jjruno De Congregatie der Broeders van O. L. Vrouw van Zeven Smarten, welke in 1851 door pastoor Hesse- veld en pater A. Frentrop te Am sterdam werd gesticht, hoopt door het aantrekken van Canadese krach ten beter te kunnen beantwoorden aan de steeds toenemende eisen, welke aan haar werk op het gebied van onderwijs en opvoeding worden gesteld. Dit geldt in het bijzonder voor de missie op Nieuw-Guinea en op de Kei-eilanden, waar 29 broeders land bouwscholen, technische scholen, kweekscholen e.d. leiden. De Congregatie, welke in Neder land 250 geprofeste leden telt, breidt zich ook in ons land gestaag uit. Op het ogenblik telt de congregatie 12 huizen met daaraan verbonden tech nische scholen, lagere- of kweek scholen. Een studiehuis te Geldrop zal in oktober geopend worden. De bouw van een lagere technische school te Wolvega is in een verre gaand stadium van voorbereiding. vaarlijk aan een minderjarige zijn verkeer in de war had gebracht en bromfiets zonder rem te geven. Hij Verbinding met strand ten noorden van radiostation in Langeveid DREEF - Meubelen Burgsteeg 3-5-12 Telef. 20657 Gedurende één week enkele in etalage BURGSTEEG 12.- Op alle andere artikelen tijdens de opruiming 10% korting. (Advertentie) De verbinding die de Bollenstreek met het strand heeft?Een weg- der-zuchten! Niet meer maar ook niet minder. De fietsers en de brommers uit Lisse en Hillegom bijv. moeten het gehele Langeveid doorkruisen. Over een fietspad, dat dwars door een onwerkelijk mooi brok ongerepte na tuur voert, maar dat zo hier en daar stijgpercentages heeft, waarvan een door de wol geverfde bergbok nog wel enige huivering zou hebben. En danhet is zo vèr, voor men een behoorlijke „slag" naar het strand heeft. Na ruim een half uur fietsen heeft men de eerste ter hoogte van de radiopalen, zoals dat het station daar heel huselijk wordt genoemd. Het eerste eind mag men fietsen, maar al heel gauw verspert een slagboom de weg. Dan moet men gaan lopen. Geen klein eindje, maar honderden meters over een mul duinpad. Als men het iets comfortabeler wil doen moet men een kwartier verder fietsen naar de Duindamse Slag in Noordwijkerhout. En voor men dan goed en wel aan het strand zit is me: al een uur kwijt. Er is nu echter een uitstekende kans, dat de bollenstreekbewoners een volgend jaar niet meer zo ver behoeven te fietsen. Want benoorden het radiosta tion gaat men binnenkort een nieuwe weg naar zee maken. Ongetwijfeld zal men in Noordwij kerhout niet van pleizier de vlag uit steken. Immers: het mag dan zo zijn dat de Duindamse Slag onder Noord wijkerhout tot'de gemeente Noord wijk behoort, Noordwijkerhout plukte van het drukke bezoek daar toch ook wel de nodige graantjes mee. We me nen te weten, dat er ook van de zijde van deze gemeente enige drang op Noordwijk is uitgeoefend om daar aan de Duindamse Slag de nodige voorzieningen te ireffen. Dat was tussen twee haakjes te be grijpen. Want de situatie daar aan de Duindamse Slag was nu niet bepaald feestelijk te noemen. Daar is om te beginnen de veiligheid en het toe zicht. Van enig toezicht op het baden was geen sprake. Er hing een lijn met een reddingsboei en de drenkeling, die met geen mogelijkheid bereikt kon worden met deze lijn mocht zich troosten met Ce wetenschap dat de roeiboot der Noord wij kse reddings- Voor het middenstandsexamen slaagden te Leiden op 21 juli j.l. de navolgende candidaten: C. M. L. Anckers, Rijnsburg; J. Baars, Zoetermeer; J. H. Baars, Nieuw-Vennep; C. P. Baartman, Haarlemmermeer; E. W. Th. C. Bai ley, Voorschoten; A. M. J. Bakker, Wassenaar; W* A. Bakker, Ter Aar; J. P. Ballering, Zoeterwoude; J. A. Barnhoorn, Noordwijk; E. A. A. Be kooy, Wassenaar; W. van Bemmelen, Voorschoten; J. P. v. d. Berg, Noofd- wijk aan Zee; H. v. d. Bil, Sassen heim; J. v. Bodegraven, Alphen a. d. Rijn; J. P. Bogaards, Rijnsburg; A. C. W. Bol, Nieuw-Vennep; F. A. M. Bonnet, Leiden; J. M. W. v. d. Bo gaard, Ter Aar; J. A. Th. v. d. Bo gaard, Ter Tar; C. H. G. Borst, Lan- geraar; F. W. Q. Borst. Alphen a. d. Rijn; J. B. Bos, Zoetermeer; W. M. Bosman, Alphen a. d. Rijn; T. van Breda, Alphen a. d. Rijn; J. v. d. Broek, Zevenhoven; L. Broekhuizen, Lisse; G. P. Brouwer, Nieuwkoop; J. Brussee, Oegstgeest: M. de Bruyn, Woubrugge: M. M. BusSacy, Lei den; A. Cats, Ter Aar; C. B. G. Cromvoirt, Voorhout; A. Deegenaars, Leiderdorp; I. den Dekker, Leimui- den; C. M. v. DeurenDe Reus, Al phen a. d. Rijn; J. Dogterom, Zoeter meer; T. Dompeling. Wassenaar; A. v. Dongen, C. J. v. Dongen, E. v. Don gen, allen te Lisse; P. E. v. Driel, Koudekerk; B. P. Duwel, Nieuw- Vennep; P. v. Duyn, Noordwijk aan Zee; J. Holswilder, Leiden; H. J. Ep- van hem was verwijderd.... Tele foon was er ook niet. Tot voor enkele jaren was men verplicht zijn natje en zijn doogje mee te brengen om de doodeenvoudige reden dat er vrijwel niets te koop was. Thans is dat veel verbeterd. Ter hoogte van het radiostation is het trouwens nóg zo primitief. Daar is alleen een kastje met een reddings boei en -lijn en dat zijn nu alle „voor zieningen". Jaren en jaren is men al bezig om aan deze ongewenste en gevaarlijke toestanden een einde te maken. Er werden plannen gemaakt en gewij zigd en verworpen en men schoof de zaak al plannen makende voortdu rend op de lange baan. Dan was er weer dit en dan weer dat, waarom het plan niet kon door gaan, maar degenen die hier wel eens achter de coulissen hadden gekeken wisten beter. De waarheid is, dat Noordwijk het strandleven daar aan de Duindamse Slag met bezorgde blikken tot bloei zag komen. Want Noordwijk voelt er niets, maar dan ook niets voor om hele stromen dag jesmensen en kampeerders en cara van-bewoners al dan niet voorzien van grienende kinderen in de onmid dellijke nabijheid te hebben. Weliswaar is de Duindamse Slag vandaag de dag een heel eindje van het Noord wij kse strand verwijderd, maar als het strandleven aan beide zijden in hetzelfde koortsachtige tem po van de laatstje jaren blijft door groeien, dan zou die betrekkelijke korte afstand wel eens veel gauwer overbrugd zijn dan men ooit had dur ven verwachten. Noordwijk wil dat risico niet lopen, omdat het de exclusieve badplaats is en dat ook wil blijven. Naar we van doorgaans zeer goed ingelichte zijde vernemen, heeft de gemeente Noordwijk tijdens een be spreking, waarbij tegenwoordig wa ren de afgevaardigden van diverse gemeentebesturen in de Bollenstreek, de gemeente Noordwijk laten weten, dat men wel zijn medewerking zou verlenen om het strand te ontsluiten op een gedeelte, dat veel verder naar het Noorden lag. Het plan, dat jaren geleden was ontworpen en dat in grote trekken neerkwam op een doortrekking van brigade een uur of daaromtrent varens de oude Schulpweg ter hoogte van Lisse, die ongeveer ter hoogte van ki- lometerpaal 73 op het strand uit mondt, kon niet uitgevoerd worden, omdat de Amsterdamse Duinwater- maatschappij bezwaren maakte dat men daar het terrein doorsneed. En nu is het dan zeker dat de nieu we weg naar zee komt benoorden het radiostation. Om precies te zijn: het wordt een aftakking van de meest westelijke weg, die kortgeleden langs het nieuw ontgonnen bollenland in het Langeveid is aangelegd. Ter hoog te van de kampeerboerderij van Wil lem Smit zal hij zich dwars door het duin naar strand boren. Laat men zich geen overdreven voorstellingen van deze weg maken. Hij wordt nl. aanvankelijk niet meer dan drie meter breed. Mocht blijken dat deze weg ook intentief door auto's wordt bereden, dan kan men altijd nog tot verbreding overgaan. Er is immers ruimte genoeg naast! De weg is in de eerste plaats ook niet voor de automobilisten, maar voor hen die hebben en houden op een fiets of brommer plegen te zetten. Voor hen betekent deze weg een uitkomst. Het heet, dat men binnenkort met de aan leg gaat beginnen en dat impliceert, dat wind, weder en omstandigheden dienende de bollenstreekbewoners in 1959 de verbinding naar zee krijgen, waar ze pakweg! al een kwart eeuw op hebben gewacht! Vijf personen zijn maandag avond gedood en veertig gewond door het ontploffen van een hand granaat in een bioscoop te Saint De nis du Sig in het westen van Alge ping, Zevenhoven; J. Favier, Leiden; C. P. M. Gordijn, Hazerswoude; K. C. v. Griethuizen, Hazerswoude; W. G. Griffioen, Oegstgeest; D. C. Groot, Woubrugge; M. N de Groot, Hazers woude; G. de Haan, Rijnsburg; C. M. M. de Haas, Warmond; J. H. Hak kaart, Leiden; J. J. Haverkamp, Al phen a. d. Rijn; G. Heemskerk, Rijns burg; J. M. J. Heemskerk, Noordwij kerhout; A. C. v. d. Helm, Zoeter woude; M. E. W. v. Iterson, Leiden. Te Rotterdam zijn maandag 21 juli voor het Middenstandsexamen, alge mene handelskennis geslaagd: Mej. C. Admiraal, Noordwijk aan Zee; mej. B. v. Kampenhout, Leiden; mej. A. v. Toren, Leiden; G. l'Ami, Roelof ar endsveen; C. Bakker; Roe- lofarendsveen; mej. A. van Beek Roelofarendsveen; P. Burgerjon, Leiden; M. M. Berg, Zoeterwoude; G. v. d. Berg, Leiden; J. Bink, Leiden; mej. A. Binnendijk, Hazerswoude; A. Boot, Leiden; P. Boot, Leiden; J. Mast, Delft; J. J. v. d. Meer, Hoog- made; L. J. v. d. Meer, Roelofarends veen; G. van der Mey, Katwijk aan Zee; J. Minnee, Katwijk aan Zee; mej. C. Moerkerk, Voorschoten; H. de Mooy, Rijnsburg, J. v. d. Niet, Noordwij; E. Oostendorp, Leiden; J. van Os, Voorschoten; C. Oudshoorn, Oegstgeest; M. Oudshoorn, Katwijk aan Zee; P. Oudshoorn, Leiden; mej. W. Oudshoorn, Rijnsburg; mej. J. Overdevest, Zoeterwoude; mevr. M. OverdevestLangezaal, Leiden; L. Papót, Warmond. had opgelopen. De eis was géén rij bewijs: 35.boete of 10 d. h., aan rijding 15.boete of 5 d. h. Uit spraak 25.boete of 5 d. h. en 15.boete of 5 d. h. na de aanrij ding doorgereden. Een Belg was op 30 mei, met zijn auto komende uit de Willibrord- straat te Voorschoten linksaf gesla gen en links richting Leiden blijven rijden, waardoor hij een bromfiets had aangereden. Na de aanrijding was hij doorgereden. Eis en uitspraak 30.boete of 10 d. h. Een inwoner uit Parijs stond te recht, omdat hij op 6 mei tijdens het afrijden met zijn auto van de afrit op de Rijnzichtweg niet rechts maar links had gereden, waardoor hij het aanrijdingen en botsingen waren ontstaan. De officier van justitie eiste 50,boete of 20 d. h. De p.v. kantonrechter mr. de Koning ver oordeelde verdachte tot f 100. boete of 30 d. h. Zonder rijbewijs. Een groot aantal personen uit Lei den moesten terecht staan, omdat zij in mei auto, motorrijwiel en scooter hadden gereden, zonder dat zij een rijbewijs hadden. Zij werden veroor deeld tot f 25.of 30.boete of 10 d. h., waarna de in beslag geno men auto's en motorrijwielen wer den teruggegeven. FIN STAK NOOR MET MES De politie te Rotterdam heeft gis teravond de 52-jarige matroos L. K. aangehouden. Hij zou in een café aan het Hudsonplein bij een ruzie een mes hebben getrokken en daarmee een Noorse zeeman, de 50-jarige H. S. uit Oslo, in de borst hebben ge stoken. Een 33-jarige café-bezoekster, die de vechtenden wilde scheiden, liep een steekwond aan de rechter hand op. In het havenziekenhuis bleek, dat de Noor niet levensgevaar lijk gewond was. De Fin werd later aan boord van zijn schip gepakt. Hij bleek een diepe wond tussen duim en wijsvinger van zijn rechterhand te hebben, die in het ziekenhuis Cool- singel gehecht moest worden. Niets was hem te dol Stier op het Utrechtse station Het Centraal Station te Utrecht heeft gistermorgen een klein beetje op een arena geleken en de heer G. B. uit Wijk speelde tegen wil en dank voor stierenvechter. Een stier was dol geworden toen hij had gemerkt, welke voor nemens men op het gemeentelijk slachthuis jegens hem koesterde. Hij vond het leven nog dolletjes en werd eenvoudig dol, toen hij zichzelf voor stelde als biefstuk-tartaar. Het beest sloeg briesend op hol en belandde op het eerste oerron van het Utrechtse station. Daartoe had 't de Amsterdamsestraatweg moeten overstekend en de spoordijk van de lijn AmsterdamUtrecht moeten ne men. Het publiek hield zich opmer kelijk rustig doch de stier, die toch wat te doen wilde hebben koos de heer B. uit Wijk, die hem voor de voe ten liep, uit als slachtoffer. Hij liep hem van de voet en druk te hem tegen een muur. De verwon dingen vielen nogal mee. Toen ging de stier er weer vandoor. Bij de uit gang schrokken de controleurs zo, dat ze de bezoeker lieten passeren, peerd. Te Hantum is vanmorgen om streeks zeven uur de 30-jarige K. Meinsma uit Nes om het leven ge komen toen hij bekneld raakte onder een kantelende trekker. Hoe het on geval zich precies heeft toegedragen is nog niet bekend, maar het schijnt dat de door de heer Meinsma be stuurde trekker is gekanteld, toen hij een andere trekker weg wilde j teling toen zijn laatste tocht gemaakt slepen. I naar het abattoir. Bij Koninklijk Besluit zijn be noemd: in de provincie Zuid-Hol land met ingang van 1 september 1958 tot dijkgraaf van het hoogheem raadschap van Delfland, mr. dr J. Winsemius te Delft, met ingang van 1 augustus J958 tot Hoogheemraad van het hoogheemraadschap van Delfland. Th. M. Dresmé, te 's Gra- venhage, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zyn geworden en J. J. Roden burg te Rijswijk (Z.-H.) „Zal ik u tatoeëren?" Klinkende rel op Nieuwendijk Gisteravond laat hebben drie dron ken Amsterdammers de inventaris van een café aan de Zeedijk te Am sterdam kort en klein geslagen en zo wel de caféhouder en diens echtge note als een buffetjuffrouw verwond. De politie heeft het drietal, de 24- jarige chemicien W. J. M., de 26-ja- rige kolen werker P. W. en de 29-ja rige expediteur W. F. van D. aange houden. Ze kwamen tegen half elf in een café en bestelden bier. De chemicien sloeg een glas aan splinters en de caféhoudster maakte de man er op attent, dat hij de schade zou moeten vergoeden. De man nam een drei gende houding aan en voegde de vrouw toe „zal ik u met een stuk glas tatouëren?". De danig verontruste caféhoudster waarschuwde haar man, die by het betreden van de gelagkamer terstond met het kapotte bierglas op het hoofd werd geslagen door de chemicien. Er ontstond een hevige vechtpartij, waar bij de drie mannen in het wilde weg met barkrukken sloegen. Twee kroon- lampen, een bankstel en een muziek- box werden beschadigd en twintig bierglazen zyn vernield. Ook tweede ballonvaart ging niet door Na de teleurstelling in Lisse over het niet doorgaan van de ballonvaart voor de bouw van een nieuw Klein Seminarie voor Rotterdam, is ook het feest, dat zondag te Wateringen zou plaatsvinden, op een fiasco uitgelo pen. In Lisse konden nog enkele pro grammapunten worden afgewerkt, doch in Wateringen werden alle ma nifestaties afgelast. Zondagmorgen vond men het raad zamer Schiphol op te bellen om na dere inlichtingen wat betreft het weer. De informaties waren van dien aard, dat men besloot het zekere voor het onzekere te kiezen, omdat bij een eventueel onweer de statische ladin gen een groot gevaar voor de ballon zouden hebben opgeleverd. Vooral de kinderen, voor wie wedstrijden wa ren georganiseerd, werden door het annuleren van de ballonvaart gedu- zonder hem zijn kaartje te vragen. Door het uitstapje was de stier zo moe geworden, dat hij zich op de Mo- reelselaan zonder tegenspartelen liet vangen door een slachter, die het dier op de fiets was gevolgd. Met een veewagen heeft de vluch- Over het alsnog laten doorgaan van de ballonopstijging te Wateringen worden nog besprekingen gevoerd met het bisdom Rotterdam. Nu is het maar wachten op het a.s. weekeinde, wanneer Langeraar aan de beurt is voor de ballonvaart. Wellicht is het scheepsrecht ook hier van toepas sing Brood- en banketbakker b.z.a. In bezit v. diploma's Telef. K 1761—1565. 2 Gummi zwemringen Alle maten f 1.69 f 1.98 f 2 35 Prima zware kwali teit rubber in diverse kleuren. Deze zware kwa liteit koopt u voor deze priizen alleen bii: l.V.A Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 2 Gebruik Drietex in de wasmachine Goedgekeurd Ned. Vei. v Huisvrouwen 2 Plastic tuinslang 29 ct per meter, doorschijnend groen geribd plastic, ijzer- sterk en vele malen ster ker dan rubber Heden weer zeer grote zending ontvangen!!! I.V.A.. Haar lemmerstraat 48 Nova. Noordeinde 43. Leiden. 3? Badminton rackets. P'astic uitvoering 69 ct Luxe houten uitvoering met nylon besnarine het bekende merk ..Osasport" 169 Pluimbal hiervoor vanaf 10 ct Grote dastic ballen 0.98. 1 39 1 69 l.V.A. Haarlemmerstr 48. Nova. Noordeinde 43 Lei den 3? Fa. Gebr. v. d. Meer. tel 26782, Hoge Riindiik -ki Stadsvervoer en expe ditie. 2 4-pers. sportwaeentje, cabriolet, kap. banden en motor in zeer goed staat. Ook te ruilen voor scooter of Berini M 31 met bijbe taling. Rijnsburgerweg 124 Rijnsburg. 2 Ford Prefect '50 in pri ma staat, op nieuwe ban den. met wegenbelasting 675.-. H. Hövig. H. Rijn dijk 1. Zoeterwoude. telef. 25517. 2 Kamer te huur in nieu we flat bij Burggraven- laan, plm. 31/» bij 5. licht ScSf m SS 1 ?eu£rR' eftLS kinderen eh een officier van het .prijs in overleg. Br. onder Franse leger. 1 no. 9383 bur. v. d. blad. Beter en Stukken Goedkoper ook in KARPETTEN en BEDDEN 1 KARPETTEN- HAARVELOURS WILTON HOLTAP AXMINSTER OPRUIMING!! Restanten en nieuwste dessins tegen SPOTPRIJZEN ZIET DE ETALAGES!! MATRASSEN- INTERIEUR PULLMAN AUPING EPEDA OPRUIMING!! De grootste sortering tegen de laagste prijs. ZIET DE ETALAGES!! DE KLEINE WINST HAARLEMMERSTRAA'i 51 TELEF. 24958 2 Te huur: pakhuis Spij- kerboorsteeg. Te bevr.: Rijnsburgerweg 135. Lei den. 2 Door vertrek aangebo den: nog niet bereden da mes- en herensportfiets met handremmen v. 255.- voor 150.-. Kloksteeg 29. 2 Serveerster. Melden dagelijks bii de Gérant v. Ruteck's Lunchroom. Sta tionsweg 1117. 2 R.K. Meisje vraagt een gestoffeerde kamer met kook-gelegenheid Leiden of omgeving. Br. onder no. 9384 bur. v. d. blad. 2 De 350 c.c. en 500 c.c. A.J.S. zijn er ook nog. en hoe? Bekijkt en verpelijkt U eens net anderen. Ze blinken uit!!! In voorraad by: Valk. a.d. H. Schouw. Voorschoten, tel. K 1710— 25191. 2 Wegens bijzondere om standigheden te koop aan geboden: een huiskamer ameublement (old finish), prima bekleding, bankstel met salontafel, alsmede een salonboekenkast. Te bezichtigen na 19.00 uur: Warmonderweg 22. Oe<*st- 2 Pick-up kasten, radio- kasten. kapokbedden spi ralen. stoelen. geijsers. kasten, tafels, gordijnen, markiezen, kleed, leun stoelen. bad. clubs. Alles moet weg. lage priizen. enz. W. F. Kooreman. Nwe Rijn 9. t.o. V. en D.. telef. 23261. 2 Gevr.: vloerbedekking. gasfornuis, radio. Kapt. Mobylette of Solex, deze moeten niet oud zijn. Br. onder no. 9389 bur. v. d. bl. 2 300.- te leen gevraagd wegens verhuizing, hoge rente geen bezwaar. Cor recte aflossing. Br. onder no. 9381 bur. v. d. blad. 2 Flink meisje gevraagd voor maandag, woensdag en vrijdag of elke morgen, behalve zondag. Hoog loon Mevr. C. v. Wel. Pr. Bern- hardstr. 57. Noordwijk aan Zee. tel. 3481. 2 10 rijlessen a 60 min. 47.50. In nieuwe Taunus door gedipl. instructeur. Theorie, halen en brengen gratis. Erkende B.E.A.- bondsautoriischool ..Stel- lingsma". Teiilingerlaan o. .49. Sassenheim. tel. 7526. geest (tel. K 1710—20076)Losse lessen 6.-. 2 Laat uw haar bii ons behai.delen en u is tevre den. permanent vanaf t 5 tot f 12 50. Wassen, water golven f2 Onduleren f2. fleren bezoekt de kapper voor lastie haar Hel Kap- Dershuis Apothekersdiik 8 telef 26218 2 Wat kost het.... bed- denreparatie! 1-pers. v a. 18.50. 2-pers. v.a. 24.90 met damast Desgewenst in één dag gereed. De 3 Eenen. Haar).straat 111 tel 23867 Leiden 2 „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud zilver, en juwelen. Grote '*euze in verlovingsringen, gou den. ziiveren en ve zilver- de artikelen. Het adres: voor alle reparaties en uurwerken Steenstraat no 16. tel 26854. 3t Pa. Gebr. v. 1. Meer. tel 26782. Hoge Riindiik 4a Daeeliikse autodienst naar Utrecht 2 Kinderfoto's? Natuur- liik: Studio Koopman. Hooigiacht 96 De kinder fotografe die het kan! Drie leuke briefkaartfoto s van uw kindje vanaf f 3.75 Be- spreeki U even 'el 3-701 2 Horloges, klokken. wekkers horlogebanden, alles met 10 procent kor ting tijdens onze oprui ming (enkele merkart. uitgezonderd). Onze uur werken worden volledig gegarandeerd. Midza-bon- nen voor onze cliënten. Uurwerkkliniek, Lage Riindiik 8. 2 Te koop: 4 stoelen met 2 armstoelen, eiken 2-per- soons ledikant met spiraal, alles in uitstekende staat. Te bevr.; Heemskerkstraat 65. Leiden. 2 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. No" mooier, noe solider, nog krachtiger. Gebr. Huisman Hogewoerd 66f>8. Eigen financiering. Tel. 31292. 2 Laat door ons uw ma tras overtrekken. Weer als nieuw terug in een dag. 2- persoons van ƒ26.50. 1- oersoons vanaf 1950. De Kleine Winst Haarlem merstraat 51.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3