De Hooigracht zal binnenkort verbeterd worden Leidse raad en ambtenaren namen afscheid van de heer D.v.d. Kwaak Leiden I en II in de middenmoot Scherp Leiden moet betalen C. J. Piena, voorzitter fractie P. v. d. A. UlNSDAG 22 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Een wethouder die vertrouwen wekte De raad van Leiden heeft gistermiddag: afscheid genomen van wethouder D. van der Kwaak, die zoals men zich zal herinneren onlangs be noemd is tot gedeputeerde van Zuid-Holland. Gelijk met zijn verkiezing was hij wethouder af. De raad kon dus niet in een officiële raadszitting afscheid nemen; daarom heeft men gistermiddag na de zitting een officieuze bijeen komst belegde, waarin aan deze populaire oud-wethouder de nodige lof werd toegezwaaid. Om vier uur begon de korte afscheidsplechtigheid, waarbij ook familie leden van de heer Van der Kwaak, hoofden van dienst en enige andere belangstellenden aanwezig waren. De oud-wethouder betrad samen met zijn vrouw de raadszaal. Voor mevrouw Van der Kwaak was het de eerste maal dat zij achter de tafel van het college plaats nam, voor de heer Van der Kwaak de laatste. zijn. De banden met de stad Leiden blijven bestaan de oud-wethouder blijft in Leiden wonen en als ge deputeerde zal hij menig maal weer met Leidse problemen in contact komen. Leiden kan zich gelukkig prijzen, dat G.S. iemand krijgen, die de problemen van de stad Leiden van nabij kent. Spr. betrok ook me vrouw Van der Kwaak in de hulde, zij heeft indirect voor Leiden veel gedaan. Namens college en raad bracht hij de heer v. d. Kwaak dank voor alles, niet in de laatste plaats ook voor de persoonlijke vriendschap die hij en zijn vrouw van het echt paar v. d. Kwaak ondervonden heb ben. Vertrouwen. De heer Piena, de nieuwe fractie voorzitter van de P. v. d. A. voerde namens de raadsleden het woord. De heer Van der Kwaak, zo merkte hij op, had het vertrouwen van de raad" hij herinnerde aan de inspanning, die de heer v. d. Kwaak zich getroost heeft om een hoger uitkering voor Leiden in het gemeentefonds te ver werven, nodig voor de uitbreiding van een groeiende stad. Hij bracht ook in herinnering het werk van de oud-wethouder in de VEBO, Vreem delingenverkeer, Lichtweek etc. Als keper ook van het raadselftal be hoedde hij de raad voor al te grote nederlagen. Hij besloot met een ge lukwens aan de wethouder in diens nieuwe benoeming. In een dankwoord zei de heer v. d. Kwaak, dat hij blij is met deze kans om afscheid van de hem dierbare Leidse Raad te kunnen nemen. Hij liet de jaren 19351958 in de geest passeren en noemde de namen van enige personen, die op zijn vorming een goede invloed hebben uitge oefend. In de eerste plaats van de heer Wilmer, „een scherpzinnig en all-round raadslid, die zeer militant ten opzichte van de jonge raadsleden een gunstige invloed op hen uit oefende", hij noemde ook de heren Van Eek, dr Van Es, dr Knuttel en Wilbrink, die hem in de practische politiek hebben ingeleid. Geleerd heeft hij toen, dat het van belang is veel te luisteren en weinig te spreken; steeds dient men voor ogen te houden, dat wat er gezegd wordt van belang is en niet wie het zegt. Deze Leidse periode zal in zijn her innering levend blijven, het zijn goe de jaren geweest, met een prettige sfeer in het college ook al waren er wel verschillen in de commis sies en in de raad. Tot de burgemees ter sprak hij een persoonlijk woord, hem dankend voor de vriendschap die hij van hem heeft ondervonden. Hem zal hij ongetwijfeld het meest in zijn nieuwe werkkring missen. Hij bracht de woordvoerder namens de raad, de heer Piena, dank voor diens hartelijke woorden, aan alle aanwezi gen gaf hij zijn beste wensen voor persoon, gezin en werk. Het afscheid werd hierna naar de koffiekamer verplaatst waar tn een receptie het woord voerder, dr K. Reitsma, directeur van het slachthuis namens de hoofden van dienst en de heer Verhoeven, chef van de afde- apling financiën, namens de chefs der afdelingen, die de nadruk legde op menselijke warmte van de oud wethouder. Beide sprekers overhan digden geschenken. Oud-wethouder D. v .d. Kwaak thans Gedepute Tdc van Zuid-Holland, heeft gisteren officieel afscheid geno men van de Leidse raad. U ziet de populaire oud-wethouder tijdens het uitspreken van zijn afscheidsspeech. V.l.n.r.: wethouder Van Schaik, mevr. v. d. Kwaak, de heer D. v. d. Kwaak en de burgemeester. Tour der Verenigde Naties (Telefonisch van de tourleider). Voorafgegaan door de reclamekara vaan van 20 bekende Nederlandse firma's, vertrok de „Tour der Ver enigde Naties" vanaf Het Gelderse Provinciehuis in richtig Dieren. Vlak vóór de jongens reed de rode auto v. de Tourleiding, maar de bevelen van tourleider Ome Joop klinken meestal van een bromfiets, waarmee hij langs de karavaan manoeuvreert. 't Weer was prima, alleen de wind gaf de jongens wat extra werk. Drie kilometer voor Dieren stopte de karavaan. Hier kwamen de jonge lui die vandaag de sprint wilden rijden naar voren om elkaar het dagklasse ment te betwisten. De finish lag in Dieren vóór de Ga zelle-Rij wielfabriek, waar Felix van een der Arnhemse ploegen na een fel le spurt A. Kloosterman van Leiden I versloeg. Om de volgende vier plaat sen werd fel gestreden. Nummer drie werd v. Vliet voor K. v. Weizen van Leiden n. Als zesde eindigde de Duit se jongen, Kirsch. Ook Eric Faber van Leiden I had een zeer goede sprint; hij kwam als elfde over de eindstreep. Na een tractatie en de boterham trok de karavaan via Zutphen en Hengelo naar Enschede. Hier liep de halve stad naar de Noorderhaven, waar in gebouw De Kateeker logies werd genomen. Uit Arnhem arriveerde de keuken wagen met de gamellen „warme hap" en de eitjes voor 't ontbijt. De kok van de Rotonde uit Arnhem heeft er deze weken 150 klanten bij, die hij echter niet via de ober maar via een chauffeur bedient. De puntentelling voor het ploegen- klassement is geheel los van het per- staat Leiden I na de eerste dag op de achtste plaats en Leiden H op de veertiende. Beide zitten dus in de middenmoot. De telefoonjuffrouw, die wij vroegen of zij de „Tour der Ver enigde Naties" had gezien, gaf prompt ten antwoord: „O ja. Heel'Enschede loopt vol met witte petjes". Iedere jongen heeft bij z'n trui n.l. ook nog een witte pet gekregen en daar val len zij nogal mee op. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik Johannes zn van J. W. Redegeld en A. Blaauw Catha- rina Petronella Maria dr van A. P. van den Hoek en A. A. Touw; Thi- mothea dr van T. van Wolde en L. Hoek; Johannes Simon zn van N. A. de Jong en R. G. M. Koppers; Johan na dr van A. Langezaal en G. van de Wijngaard; Agnes Leontine Aleida dr van L. van Diest en H. M. Bakker Johanna Cornelia Maria dr van J. van der Ploeg en T. J. C. van Leeu wen; Willemijntje Hendrik zn van J. H. Hornes en P. M. van Sonsbeek; Dirk Johannes Cornelis zn van D. Braggaar en J. C. Geradts; Wilhel- mina dr van K. Tebbenhoff en M. M. Leffers; Johan zn van M. J. de Ruij- ter en P. Vlieland; Johanna Made leine dr van A. H. Kraaij en P. Boer- tien; Jantje Aleida dr van A. F. J. Strijk en A. Mulder; Alexander Cor nelis zn van E. Friedhoff en C. A. Edelaar; Laurel Catherine dr van F. E. Smith en M. T. Marshall; Maria Hendrica Johanna dr van C. Crispijn en L. Haven; Linda Michèle dr van R. A. P. Lisapaly en L. Riemersma; Louis Gerard zn van G. J. L. van Willigenburg en G. Schapink. Getrouwd: P. C. de Horn en J. Weijers; C. W. Serlie en C. H. Ser- dijn; H. J. J. Bekkering en F. J. M. T. Lampo. Overleden: A. H. Terstegen 47 jr vrouw; E. S. C. van Rijn 90 jr vrouw J. P. M. Verouden 3 weken dr.; N. H. Koek 2 weken zn; H. M. van der Linden 71 jr echtg. van P. W. van Hartevelt; P. C. A. van Veen 25 jr soonlijke klassement. In deze lijst echtgenote van H. van Vliet. „Veel luisteren, weinig spreken" De voorzitter, jhr. mr F. H. van Kinschot, sprak in zijn toespraak, die recht uit het hart kwam, voorname lijk over de twaalf jaar waarin de heer Van der Kwaak wethouder van Leiden is geweest. „In de eerste ja ren toonde wethouder, dat hij nog zeer jeugdige ambities had; zag men hem niet met de raad voetballen in een kort broekje? Jong van hart is hij gebleven, zelfs nu hij deel uit maakt van een hooggeacht provin ciaal bestuurscollege. In de afgelopen jaren heeft hij zijn persoonlijkheid ten volle ontplooid, zij-'1 taak was verre van gemakkelijk, de financiën en de bedrijven vormen tezamen een moeiiijke portefeuille. Kenmerkend voor hem was dat hij beurteling optimistisch en pessimis tisch kon zijn. Pessimistisch vooral om de raad te confronteren met de feiten. Na de oorlog trof hij in de ge meentelijke financiën een chaotische toestand aan, daarna is hij twee maal met moeilijke financiële omstandig heden in het gemeentelijk huishou den in aanraking geweest. Met ver stand van zaken is hij deze moeilij- heden te lijf gegaan". De voorzitter wees op de aangename verstandhou ding in het college. Tegenover de raad blonk de wethouder uit door volkomen oprechtheid; de stukken waren steeds voortreffelijk gesteld; nooit heeft hij iets voor de raad wil len verbloemen en dit heeft hem de achting van de gehele raad geschon ken. De burgemeester sprak ook over die andere activiteit, die de wethou der heeft ontplooit; in V.V.V. bij het organiseren van congressen. Hij be- weest hoe groot Leiden kon zijn. Als lid van het college van Gede puteerde Staten krijgt de heer v. d. Kwaak een nieuwe gfote verant woording. Hij moet óver de gemeen ten heen de provinciale belangen behartigen. Spr. was er van over tuigd, dat de voorgaande tijd voor de toekomstige functie van de oud- wethouder een stevig fundament zal POTLOOD en GEEST No. 538. Horizontaal: 1. boom, 5. teken, 6. bloem, 8. turks bevelhebber, 10. water in Z. H., 13. houten vat, 15. gem. in Z. H., 16. voorvoegsel, 17. vrouw van Jacob, 18. boom, 20. klank, 22. nobel, 24. kan men op zitten. Verticaal: 1. munt in China, 2. meisjesnaam, 3. spoedig, 4. en om streken, (afk.), 5. militair, 7. schoeisel, 9. tuchtroede, 11. telwoord (Duits), 12. bolrond vruchtje (spreektaal), 13. tweehonderd stuks haringen, 14. tel woord (Eng.), 18. voorvoegsel, 19. honigdrank, 21. rund, 23. mhouds- maat (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 537. Horizontaal: 1. panter, 5. eer, 6. reiger, 8. p.e., 9. oer, 10. ski, 13. en, 14. stapel, 17. rat, 18. kansel. Verticaal: 2. nee, 3. teil, 4. erg, 6. Reest, 7. enkel, 8. Po, 11. in, 12. span, 15. ara, 16. ets. Leidse vroede vaderen over tunnel en dam De heer C. J. Piena zal in septem ber optreden als fractievoorzitter van de Parii van de Arbeid in de Leidse raad. Hij volgt als zodanig de beer Meester op, die in de raad van sep tember geen zitting meer heeft. Ook in de raadszitting van gisteren was de heer Piena bij afwezigheid van de heer Meester fractievoorzitter. De Leidse raad heeft gistermiddag over enige agendapunten van een tamelijk uitgebreide agenda gespro ken. Alle voorstellen, zoals zij de vo rige week in dit blad werder opgeno men, zijn aanvaard, maar er was hier en daar kritiek en enige voorstellen konden niet de stem van sommige raadsleden verwerven. Mej. var Nie- nes (P. v. d. A.) bijvoorbeeld was tegen het plan van b. en w om in de Maresingel in plaats van de (inge storte) tunnel een dam aan te leg gen. Zij vond het moeilijk nu weer voor een geheel ander idee hetzelf de enthousiasme als een jaar geleden voor de tunnel op te brengen. De dam zal 't mogelijk maken, dat de stedelijke energiebedrijven wat in de singels lozen en ook oppompt. Hier door wordt de demping van de Lan- gegracht een reeds belegen plan mogelijk maakt. Mej. van Nienes vreest echter vervuiling van de sin gel, en verslechtering vkn het stads beeld. Zijn verkeerscommissie, direc tie van gemeentereiniging, de wel stands- en monumentencommissie ge hoord? De heer De Kier (Prot. Chr.) strui kelde over een zinsnede in het be treffende -aadsstuk waarin over een „in aanbouw zijnde tunnel" gespro ken wordt. Er is echter van aanbouw niets méér te bekennen dan een stuk schutting langs de singel, wat een belemmering voor het verkeer is De financiële verantwoording in het raadsstuk begreep hij ook niet. Men krijgt de indruk dat de raad geen geld hoeft te voteren, omdat er een crediet voor verbetering van het ter rein bestaat. Is dit bedrag toerei kend? De tunnnel is ingestort, het werk stop gezet; zal dezelfde aanne mer nu ook de dam aanleggen? Hij stelde nog enige vragen, die verdui delijkten, hoe onduidelijk hij de op zet vindt. De heer Sommeling (P. v. d. A.) vond, dat men het met de dam maar eens volgens het nieuwe plan van het college moet proberen, nu de za ken er eenmaal zo voorstaan. Het schoonhouden van de singel leek hem een probleem. Wethouder Jongeleen betoogde, dat men na drie jaar tot een ander inzicht is gekomen. Nu men anders kan, wil men ook anders, een dam is beter dan een tunnel, omdat men gelijk het probleem van de water lozing aan kan. De verkeerssituatie zal beter worden, daarom had men van verkeers-deskundigen geen ad vies nodig. Voor vervuiling van het water behoeft de raad niet bang te zijn. In het belang van het gemeente lijk bedrijf wordt het water steeds gereinigd. Tot de heer De Kier zei hij, dat de aannemer bereid was de tunnelaanleg verder uit te voeren. Op de begroting is 75.000 gulden uit getrokken voor verbetering van het terrein. Men had gerekend op ver nieuwing van de brug, maar als er een dam komt is dit geld daarvoor niet nodig. Men houdt dus naast de 300.000 gulden, die voor de tunnel waren uitgetrokken dit bedrag als aanvulling. Tot heer Sommeling zei hij, dat de verlaging en verbetering van de Slachthuisbrug gelijk met dit werk zal worden uitgevoerd. Mej. van Nienes (P. v. d. A.) spit ste haar bezwaren toe op de vergelij king van het stadsbeeld. Wethouder Jongeleen meende, dat de Maresingel weinig schoons te bieden heeft, om dat het gemeentelijke gas- en electri- citeitsbedrijf hier nu eenmaal geves tigd is. Het voorstel werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen, mej. v. Nienes stemde tegen. Bij het voorstel tot verhoging van de kredieten voor de bouw van 199 woningen van de woningbouwver „De Goede Woning" merkte de heer Piena (P. v. d. A.) op, dat de bewoners van de woningen van het complex „De Goede Woning" in de buurt van de Vijf Meilaan klachten hebben over de afwerking van de huizen: kapotte tegels, slechte vloeren, deuren, die niet willen sluiten. Tevens maakte hij -van de gelegenheid gebruik kri tiek uit te oefenen op de maatregel van de gemeente een vaste bijdrage te heffen op het onderhoud van voortuintjes en plantsoenen in deze buurt. Bewoners van eengezinswonin gen, er beja.ardenhuizen bijvoor beeld, die een eigen tuin onderhou den moeten toch een kwartje per week bijdragen. In het algemeen wenste hij onderscheid tussen ge meenschappelijke tuinen en plant soenen. Wethouder Jongeleen wist niets van klachten af, daarvoor gaat men ook naar het bestuur van de wo ningbouwvereniging. Bovendien: deze huizen zijn nog niet opgeleverd, de aannemer zal dus alsnog verbeterin gen moeten aanbrengen. Hij veron derstelde, dat er ten aanzien van de bijdragen voor het onderhoud van de tuinen een misverstand heerst. Met het bestuur van de Goede Woning zal hjj hierover een onderhoud heb ben. Leiden en de Lammebrug. De provincie heeft de raad van Lei den om een bijdrage van 35.000 gul den gevraagd in de bouw van een nieuwe Lammebrug. Nu de rijksweg 4a is aangelegd is de brug naar de Vrouwenweg te klein geworden. De provincie moet voor deze brug zor gen, omdat zij ligt over een provin ciale vaarweg. „Waarom", zo vroegen de heer De Hosson (KVP), dokter Kortmann (KV P) en Van Weizen (CPN) zich af, „moet Leiden hier gemengd worden in een zuiver „provinciale aangele genheid?". De heer De Hosson kon geen rede lijke argumenten hiervoor vinden Vooral als men overweegt hoe rijk dc provincie is bij Leiden vergeleken. De heer Kortmann sloot zich hierbij aan. Het college spreekt zelf in 't raads stuk over „principiële bezwaren", de motivering moet wel bijzonder sterk zijn, indien men over principiële be zwaren héén stapt. De heer Jongeleen merkte op, dat in het college in den beginne dezelfde bezwaren gerezen waren. Men moet echter in aanmerking nemen, dat de provinicie geijverd heeft voor deze nieuwe brug in het belang van Lei den. Zolang er nog geen rijksweg 4b is als verbinding tussen de rijksweg 4 en 4a, moet men zich met de ver binding via de Vrouwenweg behel pen. De provincie was bereid een nieuwe bredere brug aan te leggen, echter zonder speciaal pad voor de voetgangers. Leiden echter dient re kening te houden met het in 't struc tuurplan geprojecteerde recreatiege bied aan de overzijde van de Vliet en het Rijn-Schiekanaal. Ook voetgan gers moeten over de brug. De bijdra ge van Leiden is voor het voetpad. De voorzitter voegde hieraan toe, dat G. S. zich alleen verantwoordelijk acht voor het rijverkeer, en dit was een stelling, die door de heren Van Weizen (voetgangers hebben de oud ste rechten) en de heer Kortmann (G. S. hebben tot taak te zorgen voor alle weggebruikers) bestreden werd De heer Piena (PvdA) vroeg daar na nog welke consequenties dit heeft voor andere bruggen, die straks door de provincie aangelegd worden, moe ten we bij de nieuwe brug over de Zijl ook voor het voetgangersdeel betalen? Na repliek verklaarde de he ren De Hosson en Kortmann zich te gen het voorstel. Kaasmarkt. Tenslotte werd nog enige aandacht besteeg aan verbetering van de ver keerssituatie aan de Kaasmarkt. De bodewagens krijgen een eigen stand plaats en de verkeersgeleider (vlucht heuvel) wordt ingekort. De heer De Hosson had waardering voor dit voorstel; het leek hem echter beter, dat de gehele verkeersgeleider plaats maakt voor een witte streep, zoals ook de verkeerspolitie heeft ge adviseerd. Grotere bewegelijkheid van de wagens is mogelijk. De heer Kortmann (KVP) was het hierin niet met hem eens. Grote wa gens zullen de bocht afsnijden, het geen voor het verkeer gevaarlijk is. Het leek hem beter de verkeersgelei der gedeeltelijk te doen verdwijnen aan de zijde van de Hooigracht; het lossen zal iets moeilijker gaan, maar dit moet men in het belang van de verkeersveiligheid op de koop toe ne men. Wethouder Jongeleen betoogde, dat binnen niet al te lange tijd het voor stel verwacht kan worden tot verbe tering van de Hooigracht. De verkeerssituatie ter plaatse ver- andert dan weer, het heeft dus vol gens hem geen zin zich te zeer in het probleem van de verkeersgeleider op de Kaasmarkt te verdiepen. Het Leidse stadhuis in de bloemetjes De plannen om bij gelegenheid van de „Leidse Bloemenweek", die thans voor de vijfde maal aan het „Rijns- burgs Bloemencorso" zal voorafgaan, de voorgevel van het Leidse stadhuis aan de Breestraat met bloemen te versieren, hebben naar wij verne men vaste vormen aangenomen Komende week zal er een schat van bloemen prijken aan de oude gevel Het aanbrengen van de versieringen zal wel nachtwerk vergen van de ge meentelijke pantsoenendienst. Boven dien moeten alle bloemstukken in de loop van de week nog eens vernieuwd worden. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dinsdag 22 July 1858. Londen. Men begint ongerust te worden over het lang uitblij ven van de Royal Charter, die met een lading ter waarde van 400.000 pond sterling uit Austra lië verwacht wordt en reeds 92 dagen onderweg is. Reeds is de assurantie-premie zeer hoog ge stegen. SPORT DE VIERDAAGSE VAN DE N.W.B. Hedenmorgen, de eerste dag van de vierdaagse marsen van de Neder landse Wandelsportbond zijn te Apel doorn 1019 deelnemers gestart, bij wie de 75 jarige opa De Boer uit Apeldoorn en de 74-jarige heer Buur man uit Rotterdam die reeds voor de vijfde maal meeloopt. Een flauw zonnetje begeleidde aanvankelijk de wandelaars, maar in de loop van de morgen veranderde het weer en moesten zij zich met jassen en para plu's beschermen tegen de hevige regenval. RECLAME Bij d? Morsstraat te Leiden hangt een spandoek, vermeldende: 2 augus- corso. Rijnsburg Leide (zonder N) Nu zal die reclame misschien niet goedkoop zijn, maar kon Leiden (met een N) nét niet lijden? Ingezonden door de heer MEUWESE Agenda Leiden WOENSDAG 22 JULI K O.-Excursie naar Dienst Veri ficatie Rijks Zee- en Luchtvaartin strumenten (Maaldrift, Wassenaar), half drie nam. DONDERDAG- 24 JULI Raad Maatsch.- en Cult. Overleg. Bijeenkomst „Central", Breestraat, 8.15 uur nam. De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. LEIDERDORP Buurtvereniging „Limeika" Be gunstigd door fraai zomerweer hield de buurtvereniging Limeika haar jaarlijkse vakantietocht welke dit maal vier dagen duurde en welke ging langs Ahr, Moesel en Rijn. Hoogtepunten van deze tocht wa ren wel het rijden over de Nünburg- ning, het bezoek aan een wijnkelder en het bestijgen van de Drachenfelds, terwijl verder genoten werd van de mooie vergezichten welke de tocht door het Elfelgebergte steeds weer boden. Dankbaar voor hetgeen het bestuur dit jaar haar leden n.et deze tocht had aangeboden kwamen allen zeer voldaan weer thuis. Exportbedrijf verhuisd. Het be drijf van de heer L. v. d. Sijs, een vaste-planten kwekerij voor de ex port moest, omdat de gemeente Lei den het terrein vorderde voor de wo ningbouw verhuizen. Het is terecht gekomen in Leiderdorp aan de Hcog- madese weg. Onder grote belangstel ling is dit nieuwe bedrijf gecpend. Aanwezig waren o.a. de bei ie wet houders, de heren Botp en los, de gemeentesecr. de heer Hobo. De heer J. Jonker namens de Koninklijke Maatschappij voor tuinbouw- en plantkunde, de voorz. van de ver. voor vaste plantenkwekers. Je heer A. Hendriks, en vele genodigden o a. van de Ned. Tuinbouwbeurs. Ve'en voerden het woord en feiic!teerden de heer v. d. Sijs met het nieuwe be drijf. KLEUTER AANGEREDEN Op de Haarlemmerweg is gister morgen om kwart voor twaalf een kleuter aangereden door een brom fiets. Het kind, de 2-jarige Alida Jacoba Verhoek, wier ouders in een woon schip wonen aan de Haarlemmer vaart, liep aan de rechterkant van de weg en stak onverhoeds over op het ogenblik dat haar uit de ricthing Oegstgeest een bromfietser achterop reed. Het kind werd aangereden en kreeg een linker schouderfractuur en schaafwonden aan het gezicht. De bromfiets had vrijwel geen schade De EHD bracht het kindje naar een ziekenhuis. Marktberichten LEIDEN, 22 juli, Vette varkens. Aanvoer 165 vette varkens. Notering: (per kg. lev. gew.). Zware varkens 176—178, lichte varkens 178—181, slagersvarkens 182184, Zeugen 154 159. Handel vlug. Er werden twee nuchtere kalveren aangevoerd, waar van geen notering. ROTTERDAM, 22 Juli. Vee. Aan voer 4662 stuks vee. Weektotaal 2997. Vette koeien 210, gebruiksvee 1030, kalveren 240, graskalveren 314, nuch tere kalveren 287, varkens 119, big- j gen 77, paarden 88, veulens 56, scha- pen 537, bokken of geiten 39. Prijzen: vette koeien le kw. 2.95 —3.20; 2e kw. 2.70—2.80; 3e kw. 2.502.60; vette kalveren 3.00 3.25; 2.65—2.95; 2.20—2.65; gras kalveren 500450300; nuchtere kalveren 807060; biggen 60 45^40; slachtpaarden 2.252.00 1.80; veulens 400300250; schapen 908070; lammeren 907560; kalfkoeien 1200—975—850; melk koeien 1200975850; vare koeien 850750680; vaarzen 900800 600; pinken 625—500400. Handel: vette koeien aanvoer ma tig, handel flauw, prijzen als gisteren; vette koeien aanvoer iets kleiner, handel levendig, niet hoger in prijs; graskalveren aanvoer even meer, handel traag, vooral niet hoger in prijs; nuchtere kalveren aanvoer kor ter, handel willig, prijshoudend; big gen aanvoer groter, handel tamelijk, niet geheel prijshoudend; slachtpaar den aanvoer iets minder, hendel stroef, prijzen ongewijzigd; veulens aanvoer ruimer, handel levendig, goed prijshoudend; schapen aanvoer groter, handel lui, niet geheel prijs houdend; lammeren aanvoer groter, handel lui, niet geheel prijshoudend; kalveren aanvoer iets meer, handel redelijk, prijzen stabiel, melkkoeien aanvoer iets meer, handel redelijk, prijzen stabiel; varekoeien aanvoer wat ruimer, handel slepend, niet ho ger in prijs; vaarzen aanvoer even groter, handel lui, prijzen onveran derd; pinken aanvoer even groter, handel lui, prijzen onveranderd.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2