„De Zonnige Zeurpiet In Eerbeek werd clandestien vacantiekamp gesloopt 't Wordt vechten om de borrel kaas Ontwikkeling op zuivelgebied verre van bevredigend Het geheim van de Papendrechtse benzinebron onts.uierd Bescherming Volksgezondheid tegen radio-actieve stoffen DONDERDAG 17 )UL1 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 11 Burgemeester en wethouders van van velen de huurprijs vooruit be- x- t, taalden, zeer teleurgesteld waren over deze gebrekkige acomodatie. Enkele weken geleden kreeg de Kampeigenaar aanzegging van de ge meente Brummen dat het kamp vóór 15 juli moest zijn afgebroken. Daar aan deze eis geen gevolg werd gege ven gingen b. en w. zelf tot de af braak over. de gemeente Brummen hebben last gegeven'tot de afbraak van het (clan destiene) vakantiekamp „De Takken bos" in Eerbeek. Gemeente-arbeiders hebben inmiddels hun taak verricht en het kamp met de grond gelijk ge maakt. Dat was niet prettig voor een aan tal kampbewoners die in de vroege morgen met heel hun hebben en houwen op straat werden gezet. De kampeigenaar, de heer J. L. Roele- veld, bezat noch een bouwvergun ning voor het kamp, noch was hij in het bezit van enige kampeervergun- ning. De heer Roeleveld, die enkele ja ren geleden in de pers kwam wegens zijn handel in opgezette beschermde vogels die in beslag werden genomen wat hem een fikse veroordeling bezorgde in 1957 begon met de bouw van zijn overigens zeer primitieve kamp, waarvoor materialen werden gebruikt als stromatten, karton en zelfs pakpapier. Er was geen electriciteit, voor de verlichting werd gebruik gemaakt van petroleum en stormlampen, ook de watervoorziening was zeer gebrek kig. Het behoeft dan ook geen betoog dat de meeste kampbewoners, waar- Van Nelle bestellen (Adv.) Konden prijzen van jachtakten omhoog? De ministers Vondeling en Hofstra zijn er teleurgesteld over, dat de vas te commissie voor landbouw, visserij en voedselvoorziening uit de Tweede Kamer in grote meerderheid ernstig bezwaar had tegen de voorgestelde verhoging van de recognitie voor ge wone en bijzondere jachtakten. Dit zeggen de ministers in hun me morie van antwoord over het desbe treffende wetsontwerp. Met de stelling, da* het jagen sinds 1924 veel kostbaarder is geworden, kunnen de ministers het eens zijn voor zover bedoeld wordt, dat de kos tenfactor bij de jachtbeoefening is gestegen. Daartegenover staat echter, dat het inkomenspeil en de wildprij- zen een grotere stijging hebben on dergaan, zodat gesteld kan worden, dat voor de oorlog de prijs van eer jachtakte voor de „kleine" jager een relatief zwaardere last betekende dan de prijs, zoals na de thans voorgestel de verhoging zal zijn. Uit een berekening van de kosten en een vergelijking van de wildstand volgt, dat men niet kan zeggen, dat reeds thans de jachtbeoefening vooi de „kleine" jagers financieël bezwaar lijk is geworden. Veeleer moet op grond van de grotere stijging van de lonen en van de wildprijzen dan de stijging van de kosten, tot het tegen deel worden geconcludeerd. De ministers achten geen termen aanwezig voor het verlenen van een tegemoetkoming aan de „kleine" ja gers als zodanig in de vorm van een reductie op de prijs van de jachtak ten. Wel achten zij termen aanwezig om, zoals in het voorlopig verslag wordt voorgesteld, aan bloedverwan ten in de rechte lijn van een jacht aktehouder een jachtakte tegen gere duceerd tarief beschikbaar te stellen, met dien verstande uiteraard, dat de ze reductie slechts zal gelden voor meerdere leden van hetzelfde gezin. Blijkens recente gegevens van het Centraal Gedistilleerdbureau te Schiedam wordt het hoe langer hoe meer dringen rond de Nederlandse tapkasten. Het aantal drankwetver gunningen is n.l. van 1910 tot 1956 afgenomen van ruim 22.000 tot 17.000. In die tijd nam ook het aantal verlo ven A af van 21.000 tot ruim 17.000. Wanneer men bedenkt, dat in 1910 het aantal Nederlanders 6 miljoen be droeg en thans gestegen is tot 11 mil joen dan kan men zich licht een beeld vormen van het geroezemoes onze vaderlandse etablissemen ten. Ingevolge de wet wordt bij het ver lenen van drankwetvergunningen een uitstervingssysteem gevolgd hetgeen volgens het bureau met het toene men van de bevolking de oorzaak is geworden van een ongezonde handel in vergunningen. Binnenkort gaat een ontwerp voor een gedeeltelijke herziening -an de Drankwet naar .de Tweede Kamer. Van Nelle bestellen (Adv.) Wonderland'' weer,, werkelijkheid Het Eindhovens Vakantiecomité dat dit jaar 12V« jaar bestaat, organi seert vanaf 26 juli in de Philips Ju bileumhal weer een „Wonderland" voor de jeugd. Op die datum, des mid dags om twee uur ontsluit de burge meester van de Lichtstad, mr dr Ch J. H. A. van Rooij, de poorten van het wonderland. Bij deze gelegenheid zal het „Tivolikoor" voor de eerste keer het speciaal gedichte en gecompó neerde „Wonderland-lied" ten gehore brengen. Kwamen er het vorig (en eerste) jaar ruim 60.000 bezoekertjes naar Wonderland, de organisatoren reke nen voor de vijf weken, die 't droom- staatje-voor-de-jeugd dit jaar ge opend zal zijn op ongeveer 100.000 kinderen. Die kunnen weer hun harten opha len: er is heel wat te beleven. Ze kun nen suikerzakjes, bioscoopkaartjes, postzegels en sigarenbandjes ruilen. Er is een doorlopende filmvoorstel ling, de „technici" kunnen auto's ma ken of klokken maar ook kunnen ze kennis maken met de ruimtevaart of doodgewoon zelf koken. Een staf van 125 mensen zorgt voor de jeugd, zodat de ouders met een ge rust hart rustige vakantiedagen thuis kunnen doorbrengen. Vijf bestuursleden die vanaf de op richting zitting hebben in het vakan tie-comité, zullen bij gelegenheid van de opening van „Wonderland" gehul digd worden. De hoofddirecteur van de posterijen uit Den Haag zal het kinderpostkantoor openen. Het vakantiecomité organiseert in de week van 26 juli tot 4 augustus ook vakantiereizen. Het Wonderland zal op zondagen gesloten blijven. PRINS BERNHARD IN ENGELAND. Een dagelijkse puzzle: wat eten wc vandaag Natuurlijk Een kaasgerecht (een originele en 6 zo lekkere oplossing van Uw probleem V» liter melk of VS liter water met 2 bouillonblokjes, 6o gram bloem, 6o gram roomboter, 200 gram in kleine blokjes gesneden belegen kaas, zout, peper, aroma. KAASRAGOUT OP TOAST .y De boter smelten; de bloem droog erdoor roeren en met het vocht tot een gladde saus koken. Van het vuur af de blokjes kaas eraan toe voegen (zonodig even verwarmen ln de saus, maar niet doorkoken!). De saus op smaak afmaken met peper en zout en op warm geroos terd brood opdienen. Doe nóg meer met Van Nelle bestellen (Adv.) (Advertentie) Eerste half jaar 19581 Wanneer wij een terugblik werpen op hetgeen de nu achter ons liggende maanden van de zuivelwereld natio naal en internationaaal hebben ge bracht, dan moet ik een helaas in zijn algemeenheid somber ^eluid la ten horen. Gelukkig zijn er voor de Nederlandse zuivelindustrie wel en kele.' lichtpunten te onderscheiden doch niettemin in het eerste half jaar van 1958 verre van bevredigend, al dus verklaarde gistermorgen de voor zitter van het produtschap van zui vel, ir. B. van Dam, in een rede tij dens de openbare vergadering van het bestuur. Verscheidene traditionele boter- importerende landen hebben hun grenzen voor boter gesloten, waar door het aanbod op de weinige over gebleven markten zo is toegenomen, dat de internationale voorraad, op dit moment nagenoeg onverkoopbare bo ter, zeer hoog is. Alleen al de Nederlandse voorraad bedroeg 30 juni 16.500 ton, dat is 4.500 ton mper dan een jaai tevoren Men verwacht, dat de Nederlandse voorraden, ondanks de gestegen bin nenlandse consumptie, tot het eind van het jaar zullen aangroeien tot zo'n 20.000 ton. De beperking van de garantie tot een kwantum van 5.18 miljard kg. melk, schijnt, zo zei spreker verder, niet tot het resultaat te leiden, dat de produktie tot of onder die om vang beperkt blijft. De melkproduc tie steeg in de afgelopen zes maan den namelijk, vergeleken met de twee vorige jaren, met 200.000 ton tot 3.300.000 ton, de afleveringen met een zelfde kwantum tot 2.800.000 ton. De totale produktievan kaas be droeg in de verstreken maanden 85.000 ton tegen 76.000 ton 'n de over eenkomstige periode van 1957. De export beliep 46.000 ton. procent. Als gevolg van de groter export en de hogere binnenlandse consumptie verminderden de kaas- voorraden, ondanks de grote produk-^ tie met 1800 ton. De afzet van consumptiemelk en consumptiemelkproducten toont, ver geleken met de eerste zes maanden van het vorige jaar, een achteruit gang, namelijk van 744.500 ton tot 717.900 ton Deze daling is veroor zaakt door de prijsverhoging voor consumptiemelk, die 1 juli van het vorige jaar is doorgevoerd. Kaasverbruik stijgt. De binnenlandse consumptie van kaas blijkt zeer sterk beïnvloed te zijn door de prijsdaling. Men 'rekent met een verbruiksstijging van 12 a 15 Van Nelle bestellen (Adv.) Prins Bernhard is vandaag met de regeringsdakota, die hij zelf bestuur de, naar de basis Benson van de Brit se luchtmacht gevlogen. Hij werd door de commandant van de basis verwelkomd. De prins vertrok ver volgens per auto naar Harwell voor een bezoek aan het Britse centrum I De productiebeperking zal waar voorkernonderzoek. (Harwell ligt in schijnlijk niet tot ontslag van per- de buurt van Benson). JUBILEUM-DAG L.T.J. De jubileumlanddag van de land en tuinbouwjongeren in de bisdom men Haarlem en Rotterdam, zal ge-, houden worden op zondag 20 juli a.s., op de terreinen van het seminarie „Hageveld" te Heemstede. De nieuwe coac(jutor van het bisdom Haarlem, prof. dr J. A. E. van Dodewaard, zal het H. Misoffer opdragen en de jon ge mensen zal toespreken. Dr. M. A. M. Klompé, minister van maatschappelijk werk, zal een inlei ding houden over het onderwerp: „Wij en de wereld om ons heen". De jubileumlanddag zal voorts een aantal bijzondere activiteiten van de land- en tuinbouwjongeren te zien geven. AKU BEPERKT PRODUCTIE. De Algemene Kunstzijde Unie heeft besloten de produktie in de sector technische garens (banden- en vis serijgarens), in welke sector de vraag minder is geworden, te beperken. Het ligt in de bedoeling de produktie hier in de komende maanden terug brengen tot een peil, dat ongeveer een kwart beneden het topniveau ligt. Reeds eerder was de productie in deze sector iets verminderd, maar nu zal met de productie-inkrimping nog iets verder worden gegaan. De produktie van textielgarens blijft op het bestaande niveau gehandhaafd. Teleurstellende afzet. De afzet van consumptiemelk niet 3.75 procent vet is tot dusverre verre beneden de meest pessimistische ver pachtingen gebleven, ofschoon de tijd die verlopen is sinds dit produkt werd geïntroduceerd, wel erg kort is om nu al een juist beeld te hebben van de verdere ontwikkeling. Mo menteel de situatie zo, dat per week ongeveer 230 ton van deze vette melk wordt afgezet tegen 29.000 top melk met een vetgehalte van 2.50 pro cent. soneel behoeven te leiden. pr«s binnenland tot ongeveer het peil waarop tevoren de koelhuisboter werd yerkochf. Voor zover het zich laat aanzien, heeft dit geleid tot een aanme'rkelijke stijging van afzet in het binnenland, welke volgens de laatste bekende cijfers thans op ca. 1000 1200 ton per week kan wor den gesteld. Hiermede is het boter- verbruik per hoofd van de bevol king weer op een cijfer gekomen, dat nagenoeg gelijk is aan het vooroor logse. STRAALJAGERS VAN DEELEN VERTROKKEN De straaljagers die op de vlieg basis Deelen bij Arnhem zijn gesta tioneerd, zijn in verband met het toeristenseizoen naar elders in het land overgebracht, De vliegtuigen zijn gisteren van de basis vertrokken. Deze verplaatsing geschiedt als ge volg van een toezegging die de mi nister van oorlog, ir C. Staf enige tijd geleden gedaan heeft. KATHOLIEK THUISFRONT EN NIEUW-GUINEA. Vierduizend pakketten, elk te waarde van vijf gulden zullen Katho liek Thuisfront en het Protestant In terkerkelijk Thuisfront dit jaar ver zenden aan de Nederlandse militairen op Nieuw-Guinea. De pakketten gaan reeds in septem ber de deur uit teneinde ze op tijd te laten zijn voor Kerstmis. Deze jaar lijkse Kerstpakketten-actie zal dit jaar een nog grotere hap uit de Thuis- frontfinanciën nemen dan anders, daar de Marinemannen op Nieuw- Guinea versterking hebben gekregen van een detachement van de Konink lijke Landmacht. Om zijn 50 aandeel in de Kerst pakketten-actie te kunnen financie ren heeft Katholiek Thuisfront een speciale donateurscampagne gestart. Thuisfront wil het namelijk mogelijk maken, dat burgers hier ten lande een militair op Nieuw-Guinea adop teren en de toezending van een pak ket op hun naam verzekeren. Katholiek Thuisfront heeft zich bo vendien tot alle afdelingen gericht met het verzoek elk een militair te adopteren. Een soortgelijk verzoek is gericht aan een aantal geselecteerde adressen. Zij die dit speciale werk van Thuis front willen steunen, kunnen een bij dat schrijven ingesloten kaart invul len met hun naam en adres. Deze kaart wordt by het pakket gevo'egd, zodat de mi Itair op Nieuw-Guinea weet van wie hy zijn Kerstpakket heeft ontvangen. Stelt u zich voor: u spit uw tuintje overzijde van de dijk. Men had in dertijd de tank al eens leeggezogen om die te onderzoeken op lekkages. Men zocht evenwel vergeefs. Door het defect aan de zuigleiding is gedu rende lange tijd het is niet pre cies te schatten, hoelang benzine weggestroomd. Bij de ontdekking van het defect bleek dat ongeveer een liter per uur te zijn. De benzine zocht een weg door het dijklichaam en kwam zo in en om de twee huisjes aan de andere kant. Men heeft de oorzaak van de klach ten nu weggenomen maar het zal nog wel enige tijd duren, voordat alle benzine uit de dijk is verdwe- om en stuit daarbij op een bron van onvervalste benzine. Dat stinkende, brandende goedje vindt u overal in de tuin en in huis. Niemand be grijpt, hoe het er komt en nog veel moeilijker is het om de bron droog te malen. Door zulk een raadselach tige benzinebron en door de over last, die vooral de familie Buyten- dijk daarvan ondervond, kwam Pa- pendrecht enige tijd geleden „in het nieuws". Maar nu is het raadsel van de raad selachtige benzinebron opgelost. Een defecte zuigleiding van de benzine pomp van een naburig garagebedrijf bleek het beginpunt van de stroom te zijn. Enige tijd na de publikatie van het raadsel leek het, alsof men voor niets geschreeuwd had: de bron droogde op, zonder het geheim prijs te ge ven. Alleen de benzinestank heeft de huizen sindsdien niet meer verla ten. In de afgelopen week trof men weer benzine aan nu in de riolering. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de zuigleiding naar de benzine pomp van een garagebedrijf defect was. De benzinepomp staat twintig meter van de beide huizen af, aan de Van Nelle bestellen (Adv.) VAN VIADUCT GEVALLEN De 9-jarige Henny Inpijn uit Haar lem is maandagavond van een spoor wegviaduct te Bergen op Zoom op de vijf meter lager gelegen straat stenen gevallen. Hij liep daarbij een schedelbasisfractuur en een bloeden de hoofdwonde op. Voor zijn leven wordt gevreesd. De jongen behoorde bij een groep kinderen van het kin dertehuis Lievenhove te Bergen op Zoom. Op het spoorwegviaduct klau terde Henny over het hek en ging op de daarnaast gelegen rand lopen, waarna hij een misstap maakte en naar beneden tuimelde. Nieuw bankbiljet van f 1000 ter ere van Rembrandt Binnenkort zullen naast de thans circulerende bankbiljetten van 1000, bankbiljetten van dezelfde cououre van een nieuw model in omloop ge bracht worden. De bankbiljetten van 1000, gedateerd 7 mei 1945, blijven tot nader bericht in omloop. De nieuwe biljetten (gedrukt bij Joh. Enschede en Zonen rtaar een ont werp van J. F. Doeve) zijn gedateerd 15 juli 1956, ter herdenking van de geboortedag van Rembrandt. De biljetten dragen de handteke ningen van dr. M. W. Holtrop al: president en van prof. mr. A. M. de Jong als secretaris van De Nederland se Bank. Zij zijn alleen aan de achter zijde genummerd. De voornaamste kenmerken van het nieuwe biljet zijn: Formaat: 97x169 mm. Watermerk: beeltenis van Sasr kia van Uylenburch.. Voorzijde: voor de getroffen prijsmaatregelen naamste kleuren groen en bruin, daalde de prijs voor verse boter ii het ïtechts een zelfportret van Rem brandt. Links daarvan een Hollandse molen en een palet met ?nige pense len. Achterzijde: voornaamste kleu ren groen, geel en blauw. Links een hand die een lichtend penseel vast houdt met als achtergrond een palet waarop portretten van Saskia en Ti tus, alsmede een landschap zyn afge beeld. Het van het penseel uistralen- de licht wordt weergegeven door concentrische kransen. In de rechter bovenhoek is de strafbepaling opge nomen. WAARSCHUWING Van de zijde van de politie wordt gewaarschuwd de nodige voorzich tigheid te betrachten met het ingaan op aanbiedingen aan de deur van kledingstoffen, vloerkleden en de kens door handelaren, die zich onder meer uitgeven voor Amerikaanse of Engelse militairen, in Duitsland ge legerd, of voor zeelieden. Zij spreken vaak gebroken Duits of Engels. De waarde van het aan gebodene ligt veelal ver beneden de vraagprijs. AFRIKAANSE BISSCHOP WUDT WITTE PATERS. De Afrikaanse bisschop mgr. Bifl- rumwani, apostolisch vicarius van Nyundo, uit Ruanda heeft vorige week in de kapel van het internationaal scholasticaat van de Witte Paters te 's-Heerenberg de tonsuur, de vier lagere wijdingen en het subdiakonaat toegediend aan 67 wijdelingen: 51 Witte Paters, behorende tot 9 ver schillende nationaliteiten, en 16 paters Maristen van Lievelde, deze laatsten allen Nederlanders. Zaterdag 12 juli a.s. worden door dezelfde bisschop vier studenten van de Witte Paters tot diaken en acht tot priester ge wijd. Bovendien ontvingen dit jaar reeds negen andere Witte Paters het priesterschap in Tunesië, België, Ca nada en Schotland, allen uit de Neder landse provincie. Van Nelle bestellen (Adv.) In het Staatsblad is een Besluit Ra dio-actieve Stoffen verschenen, waar in is bepaald, dat ter bescherming van de volksgezondheid de invoer, het vervoer, de produktie en de verwer king van radio-actieve stoffen onder controle moeten worden gesteld. Ver der zijn in dit besluit eisen opgeno men over de aanduiding en de ver pakking tijdens het vervoer en over het bewaren van deze gevaarlijke stoffen. Het invoeren en het bereiden van radio-actieve handelswaren zul len gebonden zijn aan een vergun ning. Dit Besluit Radio-actieve Stoffen, dat genomen is op grond van de wa renwet, moet beschouwd worden als een noodmaatregel. Er is namelijk reeds enige tijd een wettelijke rege ling in voorbereiding. Daarin zal het hele vraagstuk van de toepassing van de kern-energie geregeld worden. Het nieuwe besluit kent zogenaam de „toegelatenen". Dit zijn personen, die gerechtigd zijn radio-actieve stof fen aan te kopen om deze te gebrui ken voor technische, biologische en landbouwkundige doeleinden en om Van Nelle bestellen (Adv.) OPENBARE VERGADERING PRODUKTSHAP VOOR SIER GEWASSEN. Tijdens een openbare bestuursver gadering van het Produktschap voor Siergewassen, gehouden ten kantore van het Produktschap aan het Stad houdersplantsoen te Den Haag, is be sloten het teeltrechtpercentage voor het teeltjaar 1959'59 voorlopig vast te stellen op 90. Met betrekking tot de inkrimp, ontstaan door een gewij- zigdè meetmethode, zal de z.g. Com missie Braam bestuderen hoe deze materie kan worden geregeld. Aan de vrije organisaties zal worden ver zocht te dezer zaken zo snel mogelijk advies uit te brengen. Ook de reservevorming surplus- fonds bloembollen is geregeld. De maximale reservering zal bedragen 20 pet. van de export van elk artikel afzonderlijk. Van de reserve zal jaar lijks hoogstens één derde zo nodig worden gebruikt, met het oog op evtL conjunctuurteruggang wordt spreiding over een aantal jaren n.l. gewenst geacht. Aan het begin van de vergadering herdacht de voorzitter, dr. A. J. Ver- hage met een korte rede de overle den voorzitter van het S.E.R., prof. F. de Vries, welke rede staande door de aanwezigen werd aangehoord. Dr. Verhage schetste prof. De Vries als een groot Nederlander. Wij heb ben in hem een man verloren, aldus spr., die nie' alleen een trouw vriend en karaktervastheid aan de ontwik keling van de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie, ook op ons gebied, krachtdadig leiding wst te geven. IN BRUINKOOLGROEVE VERONGELUKT In de bruinkoolgroeve „Anna" te Haanrade in de gemeente Kerkrade is gistermiddag omstreeks één uur een 56-jarige arbeider uit Hoens- broek bekneld geraakt tussen de rupsbanden van een kolenbagger. De man was op slag dood. Ver moedelijk is hy uitgegleden over het dekterrein waardoor hij door de bagger werd gegrepen. ze te gebruiken ten dienste van de orT ganisatie Bescherming Bevolking. Maar het staatstoezicht voor de volks gezondheid zal steeds op de hoogte moeten blijven van de circulatie van de radio-actieve stoffen in Neder land. Radio-actieve stoffen, die bestemd zijn voor militaire doeleinden, zullen niet onder het besluit vallen. Nederland nog aantrekkelijker Bootdienst Hootn-Enkhuiztn Gistermiddag is door de burgemees ter van Hoorn, mr dr B. R. Canne- man de bootdienst HoornEnkhui zen geopend. De burgemeester hield een toespraak, waarin hij wees op het belang van deze attractie voor het vreemdelingenbezoek. De lijndienst, die een maal per dag vice-versa vaart, wordt onderhouden door de „Wilford", een schip dat plaats biedt aan 150 passagiers. De tocht Hoorn- Enkhuizen duurt anderhalf uur, waarbij langs de Zuiderzeewerken wordt gevaren. Er is overleg gaande met de Nederlandse Spoorwegen om deze trip op te nemen in het spe ciale vacantieprogramma van de Spoorwegen: Van Nelle bestellen (Adv.) EERSTE VROUWELIJKE MAKELAAR. De Ned. Federatie van Makelaars in Onroerende Goederen vestigt er de aandacht op, dat het bericht in ons blad van 3 juli j.l. omtrent „Neder lands eerste vrouwelijke makelaar" onjuistheden en voorbarigheden be vat. Immers, om de titel „makelaar" te verwerven, moet men in de eerste plaats een vergunning ontvangen van het Ministerie van Economische Zaken, zulks op grond van het Be sluit van 16 februari 1944, terwijl, nadat deze Vergunning is verleend (nè een gunstig uitgevallen test door de Kamer van Koophandel, gehoord de vakorganisatie) een verzoek aan de Arrondissementsrechtbank kan worden gedaan om als makelaar te worden beëdigd. De beëdiging geeft recht om de ti tel te voeren. Zeer bepaald niet het diploma van de Nederlandse Fede ratie. Ook na beëdiging zou de in het be richt genoemde dame niet de eerste makelaar spr., aie nie aiieen een irouw vnena Nederlandse vrouwelijke was maar die doorz.jn «rote kennis Tal van vrouwenudie ex art. 62 or* Irnrnlrtorunctnei/I aan Wo nntuiilr. van t Wetb. van Koophandel de ma kelaarseed hebben afgelegd, zijn haar voorgegaan. Aan het bovenstaande wordt door de genoemde Federatie nog toege voegd, dat de bevoegdheid zich te bewegen op het terrein van de ma kelaardij in onroedende goederen niet impliceert dat men ook make laar is in „roerende goederen". Nie mand kan zich laten beëdigen als ma kelaar in roerende goederen als de aanvrager om een vergunning dit eindeloos gevarieerd begrip niet op een species heeft geconcretiseerd, zo als b.v. tapijten, diamanten enz. Men kan onmogelijk deskundig verstand hebben van alle goederen. *1) 01)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9