Charlie Gaul met defecte fiets door Geminiani verslagen 14 julibestorming van Gaul i s i 1 i Üf ii i Luxemburger zakte naar de achtste plaats: fatale achterstand m m m m a m a m m w m m m m m m m aêSanBSOTS N' Uitslagen en klassementen Versterkte promotie en degradatie voor KNVB-profs SCHAAKRUBRIEK i i t Aetherklanken DINSDAG 15 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 j De Italiaan Gastone Nencinl heeft de negentiende étappe van de Ronde van Frankrijk, van Mont Mentonx naar Gap met banddikte gewonnen. Foto: Nencinl (links) passeerde voor Ge miniani en Anqnetil de eindstreep. CHARLY GAUL heeft in de 18e étappe van de Ventoux de Tour de France gewonnen. Dat dachten wij zondag te kunnen schrijven. Charly Gaul heeft in de 19e étappe van Carpentras naar Gap de Tour verloren, is de conclusie van nauwelijkse 24 uur later. Onverwacht, maar toch geheel in de lijn van deze van strijd bruisende en steeds verrassingen brengende Ronde van Frankrijk, heeft de étappe van maandag een grote slag toegebracht aan de man, die aan de start van deze 178 kilometer lange rit door de gloeiend hete Midi nog als de toekomstige triom fator werd gezien en zodanig door de duizenden, die bij het vertrek 'n plaatsje hadden weten te bemachtigen, ook werd begroet. Een meesterlijke aanval van Gemi niani op het moment dat Gaul met een gebroken blad van het voorste kamwiel moest afstappen om met Marcel Ernzer van fiets te verwisselen, was het begin van het drama. Doch het zou een te simpele redenatie zijn, wanneer wy het grote verlies van favoriet in deze, ten slotte door Nencini gewonnen étappe, zouden toeschrijven aan het mechani sche euvel aan de machine van de Lu xemburger, al heeft deze dan ook als gevolg van het gebroken „plateau" 100 kilometer lang op de voor hem vreem de fiets van Ernzer moeten rijden. Het is niet overdreven te zeggen, dat de magistrale overwinning op de Ven toux, juist die zege die beslissend leek te zullen worden voor de eindoverwin ning, een Pyrrhus-overwinning is ge weest. Want Gaul is niet in staat ge weest zijn kansen voor een tegenaanval te grijpen en dat moet toch, ondanks het vreemde materiaal waarop hij lange tijd heeft moeten rijden, als een bewijs worden beschouwd, dat Gaul op de moordende helling van de Ventoux te veel van zijn krachten heeft gegeven. OOK GEMINIANI die totaal leeg- gereden in Gap arriveerde kan vandaag of morgen een zware klap krij gen, ook Anquetil kan door een inzin king of een valpartij vér teruggeworpen worden; maar het is toch wel ten volle verantwoord, wanneer wü nu, op het moment dat Gaul met nog drie berg- étappes voor de boeg met 15 min. en 12 sec. achterstand op Geminiani, met bijna 15 minuten op Favero en 7 min. en 15 sec. op Anquetil op de achtste plaats staat, constateren, dat de kansen voor Charly Gaul tot vrijwel nihil zijn gereduceerd. Met uitschakeling van alle ploeg- chauvinisme mag daaraan worden toe gevoegd, dat de strijd er alleen maar interessanter door is geworden. Hebben de Nederlanders en de andere Luxemburgers dan niets gedaan om het onheil, dat zich toch al zo vroeg op de dag begon af te tekenen, te voorkomen? Toen Ernzer na het verwisselen van fiets met Gaul, achterop raakte hebben en kele oranje-mannen op hem moeten wachten en toen dezelfde Luxemburger, die Goldschmidt tot elke prijs in de nabijheid van Gaul wilde houden, later nog eens een lekke band opliep, zijn Kersten en enkele anderen weer op Ern zer blijven wachten. TEGENAANVAL VAN WIM v. EST DE ENIGE MAN, die aan de tegen aanval heeft deelgenomen, was Wim van Est. Toen Anquetil uit de hoofd macht wegsprong om de jacht op Ge miniani in te zetten, heeft Van Est on middellijk met een demarrage gerea geerd. Hij nam Gaul aan het wiel mee BQ DCham A béry J&ranier 4 Cucheron A. Por te %ALuitel Chamrousse' v*- auto ret Bourtj^ ""^LeMcnêtier en een tijd lang joeg hij in hoog tempo tussen het peloton en de vluchtelingen, maar toen hij op een gegeven moment omkeek zat niet Gaul, maar de Belg Planckaert aan zijn wiel. Gaul had hem niet kunnen volgen. Het begon allemaal bij het lieflijke kleine plaatsje Vaison-la-Romaine, op 30 kilometer van de start, waar een prach tig bewaard gebleven Romeins amfi theater voor donkere cypressen wordt overschaduwd en waar de bloeiende oleanders de geurende velden met laven del afwisselen. Daar, op de weg van de prinsen van Oranje naar de top van de eerste col van de étappe, de ruim 1300 meter hoge Perty, waar eens Hannibal met zijn leger overtrok, was een on schuldig mechanisch defect aan de fiets van Gaul' de aanleiding van de grote tragedie, zoals in de Ronde van Italië 1957 een nog onschuldiger voorval de aanleiding was van Gauls nederlaag. Het grote kamwiel begaf het en Gaul moest afstappen om de fiets van Ernzer over te nemen. Het peloton had tot op dat ogenblik nog niet veel activiteit ge óe voorbereiding on de Ronde vraagt TO—72 maanden Alleen voor de route Kinaen wonden oeroera aan het ut (werken van de route hebben 8 men sen een vaste werkknnc GarTöult,secr.-gen,en route samen Ats de route is vastge steld wordt deze3-5 x in zijn geheel doorde leiding gereden De nauwkeurige route beschrijving wordt gedruknnca 7500 exemplaren toond. Het was warm en de weg over de drie bergtoppen was nog lang. maar nauwelijks stond Charly aan de kant van de weg of onmiddellijk werd het ge beurde naar voren geseind en de er varen en geslepen Rafael Geminiani, die in deze ronde met groot zelfvertrouwen en door een uitstekende helpersschare omringd rijdt, flitste in zijn gele trui op hetzelfde moment weg. De slagvaardig heid werd beloond, al kreeg „Gem" na tuurlijk gezelschap. Busto en Chaussabel volgden hun ploegbaas aan het wiel en ook Favero, die zijn kansen toch lang niet verkeken acht, Bergaud, Morvan en Adriaenssens gingen mee. Ieder moment werd de tegenaanval van Gaul verwacht. De karavaan zou echter nog 10 kilometer moeten wachten. Tien kilometers waarin de voorsprong tot ruim anderhalve minuut aangroeide. Dotto, nog een man uit de Zuid-Cen- traal-ploeg dus, en later Wim van Est met niet Gaul, maar Planckaert in zijn zuiging, slaagden erin zich bij de groep van Geminiani te voegen. OG EEN GROEPJE maakte zich los van het peloton, Gaul er niet bij. Groussard, Hoevenaers, Ruiz, Colette, Stablinski, Nencini, Bo- tella, de groene trui-drager Graczyk en natuurlijk ook Anquetil begonnen een tegenaanval en pas toen kwam Gaul. Samen met Bobet twee grote rivalen vonden elkaar in de strijd tegen de ge vaarlijke concurrentie begon hij de jacht en ook Graeser, Van Geneugden, Delberghe en de op bergpremies en punten azende Bahamontes trokken mee. Geen enkele renner uit de Nederlands- Luxemburgse formatie steunde deze at taque. Het peloton was nu definitief uiteen getrokken en in de steile klim langs de züvergroene olijfbomen naar de top van de Perty streden wel acht of tien groepjes. Maar het grote gevecht speel de zich af tussen de groep GaulBobet en de kopgroep, die door de aansluiting van het peloton van Anquetil en Nen cini met dat van Geminiani en Favero uit 23 man was komen te bestaan. Het tempo van de achtervolgers, waar in nóch Gaul, nóch Bobet de kracht kon opbrengen veel werk aan de kop te doen en die duidelijk werden afgestopt toen enkele leden van de ploeg van Gemi niani zich lieten afzakken, was bedui dend lager dan dat van de mannen aan kop en toen na ongeveer 77 kilometer bij Ruissas, een verschil van reeds 2>/i minuten werd genoteerd, werd het dui delijk: Gaul zou er niet in slagen het contact tot stand te brengen, Gaul ging deze strijd verliezen en het hing alleen starten. nog maar van de grootte van de achter stand in Gap af of het alleen deze strijd zou zijn, die hij verloor. HOE HET GROEIDE... DRIE MINUTEN en vijf seconden was het verschil op de top van de Perty, die het eerst door Dotto werd gepas seerd, bijna 5 minuten na 100 kilometer onderaan de afdaling. Gaul zat moeilijk op zijn fiets. Hij zat te stampen met een verwrongen gezicht en angstig starende ogen. Hij „ging" niet. De vólgers zagen het, Charly voelde het. Ook toen hij weer op zijn eigen fiets zat, ging het niet en de meedogenloze chronometers bleven na elke 5 kilometer de groei van het tijdverschil registreren. Het felle jagen van Geminiani en zijn medestrijders was een tiental mannen uit de oorspronkelijke kopgroep te veel ge weest. Zij moesten zich laten afzakken, maar het tempo vooraan werd er niet minder om. Ook Wim van Est viel terug op het groepje met Gaul. Op 3 kilometer van de Col de Fo- reyuasse, de eerste 1040 meter hoge Al pentop van deze tour, was het verschil 7 min. en 10 sec., op de top, waar Nen cini de premie won, op 7 sec. gevolgd door Geminiani, was het bijna 8'/t min. Die 3 kilometer had Gaul dus een extra verlies van bijna Vit minuut gebracht Nu moest de Sentinelle, op 6>/i km voor de finish, nog worden genomen. Gaul was in de afdaling van de Fo- reysasse met Rohrbach ten val gekomen en aan alle narigheid werd nog die van een pijnlijke knie toegevoegd. Het deed er niet meer toe. Weer won Nencini de premie, nu gevolgd door de prachtig rijdende Anquetil. Elf minuten voorsprong op Gaul gaf de tourradio toen weer. Meer is het niet geworden. Tien minuten en 59 sec. aan de finish wel geteld. Het was genoeg. En de hou ding van Gaul aan de eindstreep lipt aan duidelijkheid niets te wensen. Hij voelde zich verslagen.... Etappe-klassement: 1. Nencinl 4.53.18 (met bonificatie 4.52.18); 2. Geminiani z.t. (met bonificatie 4.52.18); 3. Anquetil; 4. Adriaenssens beiden z.t.; 5. Botella 4.53.33; 6. Morvan 4.54.02; 7. Favero 5.54.04; 8. Bottechia 4.54.08; 9. Hoeve naers 4.57.06; 10. Bergaud z.t.; 11. Dotto z.t.; 12. Bobet 4.59.25; 13. Planckaert; 14. Graczyk; 15. Manzaneque; 16. Busto; 17. Bahamontes; 18. Groussard; 19. Rol land; 20. Dacque; 32. Gaul 5.04.17; 36. Wim van Est 5.09.44; 48. Piet van Est 5.14.57; 49. Ernzer z.t.; 51. Damen 5.15.15; 52. Bolzan z.t.; 54. een peloton, bij wie zich o.a. Kersten en Schmitz bevonden, allen in dezelfde tijd; 82. De Jongh 5.17.05; 88. Voorting 5.23.13. Moucheraud (Parijs Noordoost), Rou- daut (West Zuidwest) en Guay (Centr. Zuid-Frankrijk) hebben de strijd in deze 19e étappe gestaakt. Algemeen klassement: 1. Geminiani 85.58.24 2. Favero 86.01.41; 3. Anquetil 86.06.21; 4. Botella 86.08.33; 5. Adriaens sens 86.11.08; 6. Nencini; 7. Plankaert; 8. Gaul 86.13.36 op 15 min. 12 sec.; 9. Bobet; 10. Gilbert Desmet; 11. Plan ckaert; 12. Bauvin; 13. Hoevenaers; 14. Dotto; 15. Bahamontes; 21. Ernzer 86.40.48; 26. Damen 86.46.43; 28. Piet van Est 86.49.12; 34. Voorting 86.57.49 35. Schmitz 86.59.00; 39. Bolzan 87.05.45; 47. De Jong 87.13.31; 51. Wim van Est 87.25.35; 62. Kersten 87.39.27. Dagploegenklassement: 1. Italië (Nen cini, Favero en Bottechia) 14.40.30; 2. Frankrijk 14.49.49; 3. België 14.51.08; 4. Cenraal Z.-Frankrijk 14.52.07; 5. Spanje 14.59.14; 6. West Zuidwest 15.08.03; 7. Parijs Noordoost 15.12.51; 8. Zwitserl.- Duitsland 15.18.18; 9. Neluxploeg (Gaul, Wim en Piet van Est) 15.28.58; 10. In ternationale ploeg 15.46.16. Algemeen ploegenklassement: 1. België (Adriaenssens, Planckaert en Gilbert Desmet) 258.40.20; 2. Frankrijk 258.40.38; 3. Centraal Zuid-Frankrijk; 4. Italië; 5. Spanje; 6. Nelux (Gaul, Ernzer en Da men) 259.41.07; 7. Internationale ploeg; 8Parijs Noordoost; 9. West Zuidwest; 10. Zwitserland/Duitsland. Klassement grote bergprijs: 1. Baha montes 50 pnt.; 2. Gaul 3A pnt.; 3. Dotto 19 pnt.; 4. Anquetil 16 pnt.; 5. Brankart 14 pnt.; 6. Geminiani 13 pnt.; 7. Damen 11 pnt.; 8. ex aequo Robinson en Nen cini beiden 10 pnt.; 10. ex aequo Ber gaud (Fr.) en Bobet (idem) beiden 9 pnt. Puntenklassement: 1. Graczyk 263 pnt.; 2. Planckaert 315 pnt.; 3. Darrigade 351 pnt.; 4. Gilbert Desmet 391 pnt.; 5. Bau vin 428 pnt.; 10. Wim van Est 547 pnt.; 17. Ernzer 675 pnt.; 19. Voorting 692 pnt. De premie voor de meest strijdlustige renner ging naar Geminiani. De premie voor de grootste pechvogel werd toe gewezen aan Gay van Centraal Zuid- Frankrijk. Hij kwam 23 kilometer voor Gap ten val en moest naar een zieken huis worden vervoerd. Men vermoedt, dat hij een bekkenbreuk heeft opgelo pen. Rohrbach, die ook bij een valpartij betrokken was, heeft een verwonding aan een been opgelopen. Hij heeft echter besloten in de 20ste étappe te zullen GERMAIN DERTCKE GEWOND De Belgische wielrenner Germain De- rycke is in de buurt van Arras (Noord- Frankrijk) betrokken geweest bij een auto-ongeluk. Hij keerde tezamen met Julien Schepens terug van een wieler wedstrijd te Brest toen de wagen waar in hij reed in de omgeving van Rijssel werd aangereden door een andere auto. Derycke moest met verwondingen aan armen en benen en enkele kneuzingen Kortrijk, Schepens kon na behandeld te opgenomen worden in een ziekenhuis te zijn naar huis worden gebracht. ZWEMMEN DE SELECTIE SCHOONSPRINGEN (DAMES) In het Goffert Sportbad te Nijmegen is gisteren een selectiewedstrijd schoon- springen dames gehouden teneinde twee schoonspringsters aan de zwemploeg, die 19 en 20 juli te Nijmegen tegen Duits land uitkomt, toe te kunnen voegen. De uitslag vaq de wedstrijd was: 1. Lenie Lanting-Keller (A'dam) 118,75 p.; Gré Lugthart (Den Haag) 100,66 p.; 3. Thea de Pon (Boekelo) 97,42 p. Lenie Lanting-Keller en Gré Lugthart zijn hierdoor in de Nederlandse ploeg opge nomen. Het Sectiebestuur betaald voetbal heeft naar wij in „De Sportkroniek lezen, in zijn laatst gehouden vergadering besto ten: le DIVISIE De le divisie in twee jaar aan te vul len tot 18 elftallen per afdeling met dien verstande, dat per jaar ten minste twee elftallen uit de 2e divisie zullen promo veren totdat het gewenste aantal van 18 elftallen is verkregen. 2e DIVISIE. De 2e divisie geleidelijk (in twee jaar) terug te brengen tot één afdeling van 18 elftallen. In verband hiermede is de volgende promotie- en degradatie regeling ont worpen. SEIZOEN 1958/5®. De nummers laatst en voorlaatst van de eredivisie degraderen naar de le di visie. De nummers een van de le divisie A en B* promoveren naar de eredivisie. De nummers laatst van de le divisie A en B degraderen naar de 2e divisie. De nummers een en twee van de 2e divisie A en B promoveren automatisch naar de le divisie. De nummers laatst en voorlaatst van de 2e divisie A en B komen in aanmer king voor teruggang naar het amateur voetbal, met dien verstande dat zij met de nummers laatst en voorlaatst van het seizoen 1959/60 op een nader door het sectiebestuur voor aanvang van de com petitie 1959/60 vast te stellen wyze een gehele of halve competie zullen spelen om het aantal plaatsen, dat aan het eind van het seizoen 1959/60 nodig is om te komen tot één afdelin van 18 elftallen voor de 2e divisie, daarbij rekening hou dende met de elftallen die krachtens de thans geldende bepalingen overkomen van het amateurvoetbal. SEIZOEN 1959/60 De nummers laatst en voorlaatst van de eredivisie degraderen naar de le di visie. nummers één van de le divisie A en_B promoveren naar de eredivisie. i nummers laatst van de Ie divisie i B degraderen automatisch naar de 2e divisie. De nummers één, twee en drie van de 2e divisie A en B promoveren automa tisch naar de le divisie. De nummers laatst en voorlaatst van de 2e divisie komen m aanmerking voor teruggang naar het amateurvoetbal met dien verstande, dat zij met de nummers laatst een voorlaatst van het seizoen 1958/59 een gehele of halve promotie competitie spelen om het benodigde aan tal plaatsen in de 2e divisie op de wijze als aangegeven in de promotieregeling voor het seizoen 1958/59. Indien een of meer clubs, die in ver band met de promotie- en degradatiere ling voor het seizoen 1958/59 in aan merking komen voor teruggang naar het amateurvoetbal, in het seizoen 1959/60 een plaats bezetten die recht geeft op promotie, zullen deze verenigingen niet behoeven deel te nemen aan de compe titie voor het behoud van hun plaats in de 2e divisie. Als gevolg van de fusie tussen enkele verenigingen en de eventuele overgang van amateur naar betaald voetbal zal de competitie van het betaald voetbal er voor het seizoen 1958/59 vermoedelijk als volgt uit zien: 1. afdeling Eredivisie met 16 elftallen; 2. afdeling Eerste Divisie met ieder 15 elftallen; 2 afdelingen Tweede Divisie met res pectievelijk 15 en 14 elftallen. dus, de halve minuut boni- die speciaal naar dit kleine ficatie meegerekend, 11 min. Alpendorpje was overgeko- en 29 sec. verloor. men om een nieuwe triomf De ontwikkeling van de laat ste dagen, de wisselvalligheid van deze tour, waarin al gro te klappen zijn gevallen en naar men mag aannemen ook nog zullen vallen is 'n waar van haar jonge echtgenoot te beleven. Mevr. Gaul be greep wat er in haar man omging. Beschermend legde zij haar armen om zijn schouders, fluisterde 'n paar de dag waarop Frankrijk de bestorming van de Bas tille herdenkt, hebben Gemi niani en Anquetil, de twee Fransen, die het hoogst in het algemene klassement wa ren geplaatst, met succes hun bestorming ingezet, de be storming van de ongenaak baar lijkende positie van de kopman van de Nelux-ploeg. De revolutie in de kopgroep was compleet. Gaul heeft zelf het tempo van het groepje, waarmee hij na ruim 60 km. met de moed der wanhoop de achtervolging inzette, niet kunnen houden. En hij ein digde tenslotte op de 32ste plaats als laatste van een pe loton van 13 man, 10 min. en 59 sec. na Nencini en no. twee Geminiani, op wie hij Toch wachtte een vrouw op Charlie.... schuwing om met stoutmoe dige voorspellingen uiterst voorzichtig te zijn. GEEN MEISJES met bloe men, ditmaal voor Char ly. en geen protocolaire zoe nen voor een cordon van fo tografen. De Luxemburger, de grote verliezer in deze 19e étappe, liep gisteravond een beetje triest rond bij de finsh in Gap, nog niet goed beseffend welke slag hij had moeten incasseren. Opeens echter klaarde zijn gezicht op. Er rende een vrouw op hem toe, 'n vrouw, troostende woorden en voer de hem weg weg van de lastige journalisten en foto grafen. Het is een dapper vrouwje deze mevr. Gaul. Want toen de journalisten haar tenslotte toch weer von den Charly war al naar zijn hotel vertrokken zei ze, vechtend met haar tra nen, dat zij de hoop op een eindzege van haar man be slist nog niet heeft opgege ven. „Charly heeft vandaag de klap gehad, morgen mis schien een ander", commen tarieerde zij heel flink. Toen draaide zij zich om, ze wilde CHARLY GAUL zal er nog wel eens aan denken, aan deze weg, die voor de Nelux-équipe zoveel histori sche betekenis heeft: route des princes d'Orange. Want het toeval wilde, dat de Luxemburger juist op deze weg van Orange, via de col de Perty naar Gap, zijn grote nederlaag in deze de leed. In het aloude prins dom Orange was men overi gens de verbondenheid met Nederland nog niet vergeten. Een der plaatselijke V.V.V.'s had namelijk op initiatief van de burgemeester van Le Buis-les-Baronnies een fikse premie uitgeloofd voor het lid van de Oranje-ploeg, dat als eerste de Col de Perty bereikte. De premie ging naar Wim van Est, orange- wit. is vaak 't moeilijkst te voeren. En het hangt voornamelijk van de plaats der stukken af, wie hierbij de kans op winst maakt of door een gelijkspel het verbroken evenwicht weet te herstel len. Het is niet te verwonderen, dat de grote eindspelcomponisten juist vaak dergelijke ongelijke formaties tot onder werp van hun studies hebben gemaakt. Een bijzonder mooie studie is de vol gende van de Rus Troitzky. éw - Sw BCD F G H De opgave luidt: wit wint! De krachtsverhouding is vrijwel ge lijk. al is het materiaal van ongelijke soort. De winst zal dus uit de tactische wendingen moeten komen. De oplossing is deze: 1. Pg6e5t. Antwoordt zwart met Kc5 dan 2. Pd7t, Kd6; 3. Df4t, Kc6; 4. Df6t, Kb75. Db6t enz. of 1Kb7 dan Dc8t enz. Dus: 1Keft—d6; 2. Pe5d3! Nu dreigt mat in één zet door Dd7. En op Dxd3 volgt Dd7t met dame winst. 2Db3f7 (de enige zet om Dd7 mat te verhinderen). 3. Dg4 d4t, Df7—d5. Op iedere zet van de ko ning volgt mat of dame-verlies. 4. Dd4 f6t (de enige zet). 5. Df6g7! Alweer een prachtige „stille" zet. Niet alleen verhindert ze het mat door Dd7, maar dreigt met Dc7, Kd5; Pf4t de dame te winnen. De zwarte dame moet dus het veld ruimen. 5De6f5. De enige zet. Veld d7 moet gedekt blijven. Op Dh3; 6. Dc7t, Ke6; 7. Dd7 is de zwarte dame verloren. Nu volgt 6. Pd3f4! Dreigt Dc7 mat. De stand na deze derde „stille" zet is: - - B C D E F G H Zwart heeft niet beter dan 6 Kd5—c5 (op Dc5; 7. Dd7t, Ke5; 8. Pd3t). 7. Dg7c3t, Kc5d6 (of b6); 8. Dc3—c7 mat. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.0024.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de kinderen. 9.05 Gym voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.359.40 Waterstanden.) VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 13.45 De vermetele ontdekkingsreizen naar de Noordpool- en het Zuidpoolgebied, caus. 14.00 Gram. 14.45 Voor de jeugd. 16.00 Volksliedjes en -dansen. (Tus sen 15.00 en 17.00 Rep. Tour de Fran ce). 16.15 Voor de zieken. 17.00 Va- kantietips. 17.50 Regeringsuitz.: Emi gratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luylc. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Rep. Tour de France. 18.30 R.V.U.: Het Vrijhedsideaal in de letterkunde, door Dr. A. Saalborn. Derde lezing: De moderne vrijheids- gedachte: De Vier Doden van A. H. Nijhoff; De Vliegen (Les mouches) van Sartre; De Pest van Camus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Joods progr* VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Amus. muz. 20.30 Buren, hoorsp. 21.40 Rep. Tour de France. 21.50 Marinierskapel. 22.15 Marimba. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 2o.30 Hammondor gelspel. 23.5024.00 Socialistisch nws. in Esperanto. HILVERSUM H. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Vernuft en techniek. 9.35 Gram. 10.00 Idem. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Radio Filharm. ork. 12.00 Bariton en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Nieuwe muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Metropole-ork. en klein koor 14.00 L'Arlesiana, ope ra (gr.). 15.40 Lichte muz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Interscholair jeugd- tournooi. 17 40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Leg^r des Heilskwartier. 18.15 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Kamerkoor. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant 20.20 Holland Festival: Radio Filharm. ork. en solist. 21.20 Gram 21.25 Muz. luis terwedstrijd. 21.50 Gram. 22.00 Hugo de Groot en de contra-remonstranten, caus. 22.15 Vocaal kwartet en clave- cimbel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Weekjournaal. AVRO: 20.30 Luipaard op schoot, documentaire film. 21 0022.30 Het witte schaap van de familie, blijspel. GRAMMOFOONPLATEN. (Over de 4e lijn). Woensdag van 1820 uur. You're driving me crazy; Pink ele phant; Bye bye blackbird; Somebody stole my gal; Sa it with music; Moun tain greenery; You were meant for me; Some of these days; Chinatown, my Chinatown; Puttin' on the Ritz; Me and my shadow Old piano rag This love of mine; Thanks for the me mory; When my baby smiles at me; Let's face the music and dance; You are my lucky star; You and the night and the music; April in Paris; Put so me money in the juke box; Mood in digo; Younger than springtime; You leave me breathless; You're an old smoothie; Ballgeflüster; April in Por tugal; The song from Moulin Rouge; Amoureux de toi; Tout simplement je t'aime; Dans tes yeux; Guitar sere nade; Sarie Marei; Ambosz polka; Bonjour Paris; Pour un dollar; Black blues; Spanisches Feuer; Penny whistle song; Callahan'-: monkey; 920 Special; Broadway; Fly in' home; The boot; Junior.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8