R IJ N S REEK DUINSTREEK ZATERDAG 12 )UU 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 ALPHH AAN DEN RIJN TWEE KONIJNEN BIJ BRAND OMGEKOMEN. Vrijdagmorgen omstreeks 10.45 uur Is brand ontstaan in de houten schuur van de heer J. C. Viser, Herenweg 27, waarin een aantal konijnen waren ondergebracht en een partij hooi was opgeslagen. De oorzaak van de brand moet ge zocht worden in het feit, dat een van de buren vuil aan het verbranden was in de onmiddellijke nabijheid van de schuur. Het hooi vatte toen vlam en zette de hele schuur in lichter laaie. De vrijwillige brandweer heeft o.l.v. de commandant J. Heemskerk het vuur geblust. Twee konijnen vonden in de vlam men de dood. Er is ook een deel van de hooivoorraad aan het vuur ten prooi gevallen. Een gedeelte van de schuur zal vernieuwd moeten wor den. Diploma uitreiking Meisjes V.G.L.O. Deken E. A. M. Paap heeft vrijdag avond in de Sint Josephzaal de diplo ma's uitgereikt aan de geslaagde meisjes van het v.g.l.o. aan de katho lieke meisjesschool aan de Paradijs- laan. Voorts ontving een aantal meis jes het diploma costumière, verleend door de r.k. vereniging „Sint Anna". Tevoren heeft de heer Chr. A. v. d. Mark, hoofd van de school de bevor deringen van v.g.l. 1 naar 2 bekend gemaakt. De blijde gebeurtenis werd behalve door de ouders, die in groot aantal tegenwoordig waren, bijge woond o.m. door pastoor A. Groen van de H. Pius X-parochie, kapelaan C. J. Heijnen, die godsdienstleraar aan de school is, de leraressen en le den van de Stichting r.k. schoolbe stuur. In zijn toespraak, die de heer Van der Mark ter inleiding hield, noemde hij de diploma-uitreiking een kleine mijlpaal die de meisjes in hun leven hebben behaald na enkele jaren van hard werken. Spr. zei getuige te zijn geweest van het uitreikén van de Laura-speldjes. Op zich een metalen voorwerp van enkele centen waarde. Maar daar achter zit toch wel een bij zondere prestatie. Dit is ook het geval met de diploma's welke de kinderen nu zullen ontvangen. Het is een pa piertje van geringe waarde maar het getuigt van ingespannen studie, van een voor de meisjes topprestatie. De wereld gonst van topprestaties op ve- lerlie gebied. Ook dit gebeuren is ge weldig. De meisjes geven blijk van doorzettingsvermogen. Voor de mees ten is het voor de eerste keer, dat zij een diploma in handen krijgen, maar het is dan ook een diploma, dat voor hen een stimulans kan zijn om door te gaan met hun geest verder te ont wikkelen. Spr. verklaarde ook de ouders gaar ne een diploma te willen geven voor hun steun en stimulans voor de meis jes om door +e zetten. Dit was dan ook wel nodig, want zij hebben het diploma niet cadeau gekregen. Nu zij het hebben behaald, mag toch zeker niet een punt hierachter te worden gezet. Het betekent een komma om even te rusten en dan weer door te gaan. Boeken voor de besten. £Iet hoogste aantal punten, dat men voor de onderscheiden taken kon be halen, bedraagt 100. Maar Sjaan van Holstein presteerde om er 102 pun ten te behalen. Zij heeft hiervoor een bijzondere prestatie geleverd. Dit eist een bijzondere beloning, zei de heer Van der Mark. Hij bood Sjaan een boek aan. Corrie van Niekerk presteerde om ondanks de greip-epidemie niet één keer te verzuimen. Ook zij kreeg een boek, evenals Ans Woortman. Zij is een repatriante uit Indonesië, die wat de v.g.l.o. betreft, nogal wat ten ach ter kwam. Niettemin slaagde zij erin in korte tijd de achterstand in te ha len en gelijk te komen met haar klas genoten. De heer Van der Mark feliciteerde de bevorderde en geslaagde meisjes van het v.g.l.o. en de meisjes die in het derde jaar het diploma costumiè re van de r.k. vereniging „Sint Anna"' hebben behaald. Ook tot de ouders richtte de heer v. d. Mark een woord van gelukwens. De leraressen alsook de godsdienst leraar, kapelaan C. J. Heijnen, ont vingen van de meisjes een kleine at tentie. Toespraak van de deken. Deken Paap sprak mede namens pastoor Groen, kapelaan Heijnen en heel de parochie een waarderend woord en feliciteerde de meisjes en ouders. De deken zei zich groot en klein tegelijk te voelen bij dit gebeu ren. Groot om de geweldige prestatie die de meisjes hebben geleverd om er trots op te zijn, klein om de stof van huishoudelijke aard, waarvan hij zei weinig van te weten. Ik heb nog nooit gehoord van aangeknipt mouwtje. Ik dacht, zo zei de de ken verder, dat je iets wel kon af knippen, maar niet aanknippen. Ge lukkig bracht kapelaan.Heijnen mij uit de droom. De meisjes moesten hier toch wel heel hartelijk om lachen. Een voornaam ding vond spr. de goede en godsdienstige sfeer waarin de meisjes op de kath. v.g.l.o. school hun vakkennis hebben opgedaan. Het is in algemeenhpid gezegd goed en juist om de vakkunde te plaatsen in het midden van de levensbeschou wing. Op de kath. school heerst een sfeer, die het kath. levensbeginsel ademt, een sfeer waarin het kath. kind thuis hoort en zich thuis voelt. Het v.g.l.o. meisje is nu praktische huisvrouw geworden, maar zij is ook een katholieke praktische huisvrouw. Hiervoor en voor de mogelijkheid hiertoe, kunnen de meisjes en de ouders dankbaar zijn. Als voorzitter van de Stichting ka tholiek school bestuur sprak de heer A. F. Ruysenaars. Hij feliciteerde de meisjes en sprak het vertrouwen uit, dat zij in hun zelfstandig leven de vruchten van het genoten kath. on derwijs zuLen plukken. Namens het schoolbestuur dankte spr. de dames en heren docenten. Wees ervan verzekerd dat u uw best hebt gedaan, zei spr. De heer Ruyssenaars zette vervol gens nader uiteen wat de v.g.l.o. is, waarvan het lesrooster volkomen is afgestemd op het nijverheidsonder wijs. De heer v. d. Mark dankte alle me dewerkende, alsook de ouders, die de school het nodige vertrouwen hebben geschonken. Desgevraagd deelde de heer v. d. Mark mee, dat op verzoek van enkele ouders in overweging is genomen om met ingang van het nieuwe leerjaar aan de kath. v.g.l. school de moge lijkheid te openen tot het behalen van een diploma costumière. De realise ring hiervan zal worden nagestreefd, aldus zegde spr. toe. Bevorderd zijn van klas 1 naar: Le- nie Slootjes, 56 p. (het hoogste aan tal dat behaald kon worden); Nellie v. Holstein, 55; Ellie Rijsdam, 55; Truus v. Kampen, 55; J. Wolswijk, 54; A. Zevenhoven, 54; J. v. d. Elshout, 52.. Ag. Rijsdam, 52; Alie Rijsdam, 52; I. Hoogervorst, 45; I. Brouwer, 42; Ag. Oudshoorn 42. Gediplomeerd zijn (hoogste aantal te behalen punten 100); S. v. Holstein 102 (extra prestatie); B. de Gans 98'k, I. Hoogerwerf 97Va, E. Goedhart 97, C. Verkerk 96'/2, C. v. Niekerk 94, J. v. Frankfoort 93, R. de Smits 92, A. Pouw 907«; A. Groenendijk 87'/2, T. Weterings 87, C. Huijgens 69»/!, E. Rikken 62. KRINGKAMPIOENSCHAPPEN ZWEMMEN KRING GOUWE RIJNSTREEK. In het Zwembad aan de Van Fo- reestlaan is vrijdagavond een begin gemaakt met de Kringkampioen schappen zwemmen van de Kring Gouwe-Rijnstreeic van de Koninklij ke Nederlandse Zwembond. De organisatie van de wedstrijden, welke morgen, zaterdagmiddag wor den voortgezet, berust bij de Alphen- se Zwemclub „A.Z.C." Het program ma voor vrijdagavond vermeldde in hoofdzaak series in adspirant num mers, waarvoor zaterdagmiddag de finale's gezwommen worden. Slechts op de lange afstand num mers zwemmen voor dames en heren werden direkt de finale's gewommen. De 400 meter heren werd gewonnen door W. Geers uit Boskoop. Hij ont moette weinig of geen tegenstand en deed hij kalmpjes aan. Hij maakte een tijd van 5 m. 30,9 sec. Tweede werd J. Blom van AZC in 6.21.8; derde R. Nietze, eveneens van AZC. Hij deed er 7 min. 1,9 sec. over. Op de 1500 m. heren was W. Geers onbetwist de sterkste. Ook dit num mer bezorgde de vanwege de zware regenbui weinige belangstellenden, geen aantrekkelijke strijd. Geers had een voorsprong van vier banen (ca. 200 m.) op Peter van Kooten (AZC), die op zijn beurt ook ongeveer 200 meter voor lag op zijn clubgenoot J. Blom. Bij de dames was eenzelfde wrd- strijdbeeld te zien. Hier was mej. W. Teijn van de Zwemvereniging „De Zijl" te Leiden de sterkste. Haar tijd voor de 400 meter was 6 m. 2,1 sec. Mej. L. Zandvliet van LGB te Leiden, die tweede werd, deed er 6.17.3 over. Mej. Tejjn was ook op de 1500 me ter ontegenzeggelijk de sterkste. Dit nummer won zij in 25 min. 3 sec. vóór Nel Bergman van AZC, die tweede wer<l maar ver achter kwam. Kerkbericht. De vermelding van een H. Mis voor niet-katholieken bo ven het parochienieuws van Alphen a. d. Rijn in „Sursum Corda" betreft een plechtigheid in „Verbum Dei" te Leiden. Beeldhouwwerk, De gemeente lijke nijverheidsschool aan de Wil- lemstraat is donderdagmiddag ver rijkt met een beeldhouwwerk, dat in de tuin is geplaatst aan de Prins Eernhardlaan-zijde. Het beeld steit voor een meisje van de huishoud schoolleeftijd, dat op een verkeers- paddestoel zittend, de toekomst in kijkt, kennelijk overwegend welke kant ze in de maatschappij uit zal gaan. Het beeld, dat uit kalkzand steen is gehouwen, is een schepping van de beeldhouwer A. Slinger te 's-Gravenhage. De kunstenaar Slin ger heeft destijds ook het vrijheids beeld voor Aarlanderveen gemaakt. Het is 1.30 m. hoog en staat op een gemetselde stenen voetstuk van 80 cm hoogte. Het beeld is vervaardigd in opdracht van de gemeente, die ca. 1 van de bouwkosten mag beste den voor de verfraaiing van de school. Een gedeelte van het toelaatbare is besteed aan de verfraaiing van het in terieur der school. Het plaatsen van het beeld ge- scheidde o.l.v. de heer Slinger en de technisch-ambtenaar der gemeente, de heer B. J. Slofstra. Benoeming. Mej. C. Janssen, on derwijzeres aan de r.k. meisjesschool Sint Bonifacius aan de Paradijslaan alhier, is m.i.v. september a.s. tot on derwijzeres benoemd te Leunen (L.). ALKEMADE Doktersdienst Waargenomen door dr Muskens en dr Brinkhorst. Muziekavond als omlijsting Bra- semweek Ongetwijfeld is het van het bestuur der V.V.V. te Oude We tering een goede gedachte geweest om tijdens de jubileumweek van de watersportver. „Braassemermeer" een muziekavond te organiseren. Een muziekavond waar waarschijn lijk niet alleen deze sportmensen, maar ook talrijke muziekliefhebbers in de gemeente hun belangstelling zullen tonen. Immers het aangekondigde solis tenconcert op maandag 14 juli des avonds te 8.30 uur in de Remon strantse kerk vermeldt enkele solis ten die voor velen geen onbekenden meer zijn. Dit keer is het programma meer in populaire stijl gehouden, waarvan wij allereerst noemen de pianist Jan v .d. Meer met werken van Chopin, de fluitist Koos Verheul uit Rotterdam met werken van W. Pijper en Fauré vcor piano en fluit. Ook de sopraan, mej. Lize Schoo, zal enkele bekende aria's zingen. BODEGRAVEN Onwel geworden en verdronken Gisteravond omstreeks half negen is de 60-jarige mevrouw A. v. D., die een visite wilde afleggen op de Laan van Turkenburg te Bodegraven onwel geworden en vallende In de naastliggende sloot terecht gekomen. Zij moet nog getracht hebben om op de wal te komen, maar is daar helaas niet in geslaagd. Een kwartier later vond men haar stoffelijk overschot. VIERMAAL INGEBROKEN Vannacht is op vier verschillende plaatsen in het dorp ingebroken. De gedupeerden zijn drie winkeliers in de Kerkstraat en een textielmagazijn in de Wilhelminastraat. Op elk adres was het raak, per winkel bedroeg de buit van 100 tot 400 gulden. Er wordt met een speurhond gezocht, maar tot nog toe ontbreken de sporen. SPORTWEEK Het programma van de sportweek werd voortgezet met atletiekwed strijden op het Bodegraven-terrein. Het zou een trialmeet worden tussen Nurmi, Donk en Boskoop. Helaas liet de laatste verstek gaan. Donk uit Gouda wist met groot verschil te winnen, waardoor de wisselbeker de finitief in haar bezit kwam. De uitslagen luiden: 100 m. hardlopen heren: 1. H. v. Hooff, Donk 11,7 sec.; 2. J. Vink, Donk 11,8; 3. A. de Wit, Nurmi; 4. J. Heemskerk. 100 m. dames: 1. A. Dibbets, Donk 13,4; 2. L. Kramer, Donk 13,7; 3. J. Heemskerk; 4. R. Dikmans. Hoogspringen heren: 1. C. Oppe, Nurmi 1.59 m.; 2. H. v. Hooff, Donk 1.59; 3. T. Verlaat 1.54; 4. F. Faay 1.49 Discuswerpen demes: 1. J. van Kleef, Donk 22.49 m.; 2. J. Heems kerk, Nurmi 19.48 m.; 3. G. v. d. Brit ten 19.19 m.; 4. H. Stouthart, Nurmi 17.28 m. 800 m.: 1. S. Oppe, Nurmi 2 min. 16 sec.; 2. N. Schouten, Donk 2.23; 3. F. Faay, Donk 2.25; 4. A. de Wit, Nurmi. 3000 m. heren: 1. G. Verwey, Donk 9 26; 2. K. Zwijnenburg, Nurmi 10.40 3. C. Zwaan, Nurmi 11.05; 4. A. Mo- ree, Donk 11.20. Verspringen dames: 1. A. Dibbets, Donk 4.56 m.; 2. L. Kramer, Donk 4.25 m.; 3. J. Heemskerk, Nurmi 4.17 m.; 4. H. Stouthart, Nurmi 3.95 m. Discuswerpen heren: 1. D. v. d. Bleek, Nurmi 33.78 m.; 2. S. Oppe, Nurmi 31.20 m.; 3 J. Vink, Donk 31.02 m.; 4. G. Jaspers, Donk 23.52 m. Relais dames: 1. Donjc 1.03; 2. Nur mi 1.06. Olympische estafette: 1. Donk 3.57; 2. Nurmi 4.13. In totaal behaalde Donk 56 punten en Nurmi 42. punten. Meisjes B: hardlopen 1. A. Sterk, Nurmi 11,6 sec.; 2 W. Verwey 11.8 sec.; 3. E. Boele; 4 R. Broer. Hoogspringen meisjes B: 1. A. terk, Nurmi 1.29 m.; 2. R. Dikmans Nurmi 1.24 m.; 3. R. Broer, Donk, 1.19 m.; 4. R. Schouten, Donk 1.14 m. Hierdoor werd de totale uitslag 63 punten voor Donk en 55 voor Nurmi. In het kader van de sportweek werd nog een leukt speurtocht ge houden voor de schooljeugd, waarbij zij goed moesten opletten, rekenen en tellen bij hoeveel kleine ruitjes er in het gemeentehuis zitten e.a. Hon derden jongens en meisjes deden hieraan mee, waarvan de uitslag luidde: 1. Jan van Donk, 2. B. Wou denberg, 3. Klaas v. Dam, 4. Willy Wustefelt, 5. Ria de Vlieg, 6. Martha^ v. d. Ouderijn, 7. Elly v. d. Vliet, 8. Adr. Stam, 9. Nelly Pouw, 10. Han- nie Domburg. Doktersdienst Waargenomen door dr D. Ragay, Noordstraat, tel. 2030 en zr P. Conradi, Pr, Bemhard- straat 2, tel. 2086. BOSKOOP GEMEENTERAAD BIJEEN Gisteren kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen ter bespreking van het voorstel tot het aangaan van een geldlening tot een bedrag van 97.000,Het was maar „net aan" dat het voorstel aangeno men kon worden aangezien enkele leden, te weten, de heren Taat, Valk, Houdijk, Bulk en KooU, niet aanwe zig konden zijn. De anderen hadden weinig te bespreken omdat men het over de koers van 100 en de loop tijd van 30 jaren met een rente van 4% welke per half jaar moet worden voldaan, wel eens was. De af lossing zal moeten geschieden in 20 gelijke termijnen, aanvangende 1 augustus 1969. Dat de kapitaalsbe hoefte per ultimo juni 1958 zal be lopen werd eveneens voor kennisge ving aangenomen. De heren Noest en Van Wengerden informeerden naar de bestemming van deze kleine „ton". Hierop antwoordde de voor zitter, burgemeester Verkerk, dat de gelden bestemd zijn voor kapitaals- werken in het algemeen, dus niet voor woningbouw. Enkele leden noemden in dit verband .,De Biezen" en de Brandweerkazerne, dodh hier werd niet op ingegaan. Een en ander was in korte tijd beslecht zodat men de raadszaal, welke ondanks de „ver-< duistering" toch nog wel op tempe ratuur was, spoedig weer kon verla ten. HAZERSWOUDE (H. R.) BLOKPOST VOOR DE B.B. Als eerste van de twee en twintig gemeenten in de Kring Zuid-Hol land III van de Bescherming Bevol king, nam de gemeente Hazerswoude het initiatief, een blokpost te stich ten. Deze is ondergebracht in een keurig gebouwtje in Groenenstein aan de Rijndijk en bestaat uit twee lokalen. Het voorste is gedacht als bergplaats voor de materialen, het achterste als kamer, waar lessen en besprekingen van oefeningen kun nen worden gehouden. Donderdagavond is deze blokpost door de burgemeester, de heer L. J. oen Hollander geopend. In het pa rochiehuis aan de Groenendijk wa ren daartoe met B. en W. samenge komen: het Kringhoofd B.B. de heer A. Ros en het hoofd van de Verbin dingsdienst de heer Ponsioen, het H.Z.B. de heer Kriek en de leden van de blokploeg. De burgemeester sprak een ope ningswoord. Hier gaat iets gebeuren, waar de gehele kring Z.H. III belang bij heeft. En dat ook B. en W. van dat belang doordrongen zijn bewijst wel, dat het college voltallig aanwe zig is. Het gaat hier om de huisves ting van de B.B. Stond eerst het ma teriaal verspreid, nu is dat anders geworden en ook de aangeslotenen beschikken nu over een vast punt. Van de Groenendijk begint de vic torie. En moge het voorbeeld, hier gegeven, in de gehele kring navol ging vinden. De heer A. Ros, K.H.B.B. wees er op, hoe prettig de ervaring is, als het gemeentebestuur meeleeft met de blokploegen. Spr. gaf vervolgens een uiteenzetting van de bedoeling der nieuwe maatregelen op B.B.-ge- bied. Hierna begaf zich het gezelschap naar de blokpost, waar de burge meester het gebouwtje ontsloot en aldus de openingsplechtigheid ver richtte. Onmiddellijk hierna had een oefe ning plaats, waarbij een ontstane brand met de babyspuit moest wor den geblust en twee gewonden moes ten worden geholpen en vervoerd. Deze oefening verliep vlot, waarbij in het bijzonder opviel, hoeveel ge mak men had van een eenvoudig ge construeerde aanvalswagen bij de brandwachts. Ook een Hazerswouds initiatief. Bij de korte nabespreking, waar bij de burgemeester de sleutel over droeg aan het Hoofd Zelfbescher ming, de heer Kriek, zeide de bur gemeester nog, dat het voorzeker een geruststellende gedachte is, dat er aan de Rijndijk een eenheid is, die in geval van nood, zichzelf kan hel pen. Met een woord van dank aan alle deelnemers, werd deze plechtig heid besloten. Hierna dankte de heer Niekerk het gemeentebestuur voor het ge bouw en sprak de wens uit, dat hier in veel en vruchtbaar zal worden geoefend. Opening speeltuin Groenenstein. B. en W. van Hazerswoude had den donderdag een drukke avond, want na de opening en overdracht van de blokpost B.B. wachtte hun nog de opening van de speeltuin Groenenstein. De heer M. Scheel heette namens het comité van uit voering B. en W. welkom alsmede de pastoor van de Groenendijk en de eerwaarde zusters, waarna hij zeide, dat het een stimulans tot voortgaan betekende, dat de burgemeester be reid was gevonden deze speeltuin te openen. Deze tuin is tot stand geko men, op initiatief van de heer v. d. Horst en met enthousiaste medewer king van de gehele mannelijke en vrouwelijke bevolking. Spr. vertelde, dat zeven dames de speelwerktuigen in hun moderne kleuren hebben ge schilderd. Hij bracht dank aan de directie van de machinefabriek De Jong en aan de directie van Durisol te Leiderdorp voor de medewerking. Binnen vijf weken was de speeltuin kant en klaar. Het gemeentebestuur stelde de grond beschikbaar. Nog zijn we niet waar we wezen willen. We zouden nog graag een draaimolen en een glijbaan hebben, doch ook deze zul len er binnen afzienbare tijd wel ko men. De leden, 120 in aantal, dragen zoveel mogelijk zelf de kosten en het is de bedoeling alles zonder sub sidie te doen. We willen aan de jeugd aanbieden een gelegenheid voor goe de vrijetijdsbesteding, maar meteen de kinderen van de zo gevaarlijke verkeersweg houden. Burgemeester Den Hollander zeide, hier voor de tweede keer te staan, om een zaak voor de Groenendijk te behartigen. Met zijn volle instem ming is deze speeltuin hier tot stand gekomen. Hierop bracht spr. een hoera uit op de mannen en vrouwen, die dit alles zo fijn voor elkaar heb ben gebracht. Met het hijsen van de vlag. een wit veld, waarop de woorden speel tuin Groenenstein en een groene dijk, waarover een wip, verklaarde spr. de speeltuin voor geopend. Hierna sprak pastoor Oudijk, die de bevolking van harte geluk wenste met deze tuin, die met zijn instem ming en medewerking tot stand is gekomen. Hierna had een rondgang plaats langs de velerlei speelwerktuigen, waarvan o.a. door de burgemeester dadelijk gebruik werd gemaakt. HAZERSWOUDE (Gr.) Verkeersongeval Gisteravond omstreeks negen uur had ter hoogte van Dt Jong's machinefabriek een verkeersongeluk plaats. Toen de heer W. St. op zijn bromfiets uit de richting Alphen kwam, reed een auto bestuurd door de heer Ch, de Gr. uit Bodegraven in dezelfde rich ting, maar sloeg linksaf om het pad naar de boerderij van de Wed. De Groot in te gaan. Hierbij verleende hij geen voorrang aan de bromfiets ser. met het gevolg, dat de brom fietser tegen de auto aanreed. De bromfietser kwam te vallen, terwijl zijn bromfiets lelijk werd beschadigd. De E.ILB.O. was spoedig ter plaatse. Dokter Blaauwendraad constateerde inwendige kneuzingen, terwijl het slachtoffer klaagde over zijn benen. De G.G.D. heeft hem naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. i LANGERAAR Altior-zomertoernooi In het door Altior georganiseerde zomertoemooi worden zondag de volgende wedstrij den gespeeld: Alt.or 3Alphen 4, 12 uur; Altior 4Alphen 5, 12 uur; Altior 1Alphen 2, 2.30 uur; Altior 2Alphen 3, 2.30 uur. Medische dienst. Voor zaterdag middag en zondag tot 's avond6 twaalf uur wordt waargenomen door dr J. Nooter, Woubrugge, telefoon K 1729—104. NIEUWKOOP Agenda raadsvergadering De raad dezer gemeente komt op maan dag 14 juli a.s. des avonds half acht in openbare vergadering bijeen. Op de 20 punten omvattende agenda komt o.a. voor: verkoop grond in uit breidingsplan a. d. Sperwerstraat voor particuliere woning; aanbieding geldlening van 41.000.- door de N.V. Bank Ned. Gemeenten, een zevental subsidie-aanvragen w.o. die voor Maatschappelijk Werk, indeling van de gemeente in schillenwijken, aan vragen van het r.k. schoolbestuur te Nieuwkoop ten behoeve van v.g.l.o., l.o. en medewerking voor de stichting van een u.l.o.-school. NIEUWVEEN ONGEVAL TIJDENS VOETBALWEDSTRIJD Gisteravond werd op het terrein van Nic. Boys alhier een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tus sen een elftal van overheidspersoneel en een elftal van een aannemersbe drijf uit Langeraar. Bij de stand 33 werd deze wedstrijd gestaakt wegens een vrij ernstig ongeval. Ongeveer een kwartier voor 't einde kwam de rechtsbuiten van 't elftal van over heidspersoneel, de heer J. Lagerberg, onderwijzer aan de St. Ursulaschool alhier, ongelukkig ten val. Aanvanke lijk dacht men dat z'n linkerarm uit de kom was geschoten, maar de in middels gewaarschuwde arts dr Van Dongen achtte overbrenging! naar een der Leidse ziekenhuizen nood zakelijk. Na de arm goed gespalkt te hebben werd de onfortuinlijke voet baller-onderwijzer per ziekenauto naar Leiden vervoerd. Oefenrit veilig verkeer. Door de afdeling Nieuwveen van het ver bond voor veilig verkeer werd woens dagavond een oefen-oriënteringsrit voor bromfietsrijders georganiseerd. De belangstelling was voor deze rit niet zo groot als men gewend was. want er namen maar ongeveer twin tig rijders aan deel. Ditmaal bleek de opgave wel erg zwaar te zijn, het geen wel bleek uit de behaalde straf- KATWIJK AAN ZEE V.V.V. Onder de ontspanningen, die het bestuur van V.V.V. de bad gasten biedt, behoort ook de giste ren gehouden lampionoptocht, waar aan door vele honderden werd deel genomen gewapend met lampions of andere verlichtingsapparaten. Een fantastisch gezicht in de avond. De stoet trok door het gehele dorp, bege leid door het Tambours- en Pijper- korps in zijn mooie kledij en tevens door het muziekgezelschap U.N.I. De stoet had de gehele tocht niet over belangstelling te klagen. Volgende week verschillende andere verma kelij kh eden. KATWIJK Gevonden voorwerp Een zwart gelakt herenrijwiel werd gevonden. Inlichtingen aan de politiepost Rijn straat. N00RDWIJK Noordwijkse meisjes voor de micro foon. Twee jongedames uit Noor4- wyk, te weten Jopie de Haas en Tini Zonneveld en het derde lid van 't trio Jannie van Riet uit Leiden ontvingen een uitnodiging van de AVRO om op 21 juli a.s. te half zeven n.m. op te tre den in de rubriek „De Oprechte Ama teur". Voor velen uit Noordwijk en ook daarbuiten is dat trio met hun mandoline en gitaar, waarmede zij de zang van Jannie begeleiden geen onbekenden meer. Evenementen in de badplaats. Het programma van zomerevemen- ten in de badplaats voor de komende week is als volgt; hedenavond te 8 uur Openimoht-concert door Crescen do op het Kerkplein aan de Hoofd straat. Dinsdag 15 juli te 3 uur Leids Jeugdtoneel met De avonturen van Bulletje en Boonestaak in Lido, woensdag 16 juli concert, na afloop lampionoptocht, donderdag 17 juli te 3 uur gezelschap Shris Hofland met Assepoester in Lido, vrijdag 8 uur Grote kerk te Noordwljh-binnen Or gelconcert door Wim van der Panne, zaterdag 19 juli Scooter-sterrit geor ganiseerd door Noordwijk actief, K.J.B. nieuws. Op het ontspan ningsprogramma van de K.J.B. staat voor morgen vastgesteld een heng^l- wedstrijd in de Leidsevaart. Er wor den verschillende prijzen beschikbaar gesteld voor de grootste en hoeveel heid vi die wordt gevangen. Vertrek ongeveer 8 uur 's morgens vanaf ue Schiestraat. Tot 14 september wordt de ontspannings zondagsavonds stop gezet. De diverse fietstochten gaan natuur lijk door, waarvan de bijzonderheden tijdig bekend aullen worden gemaakt Maandag en woensdag zwemmen in hethet GoLfbad te 7.30 uur en volley bal woensdagavond op de Kogo. Muzikale Ballon-actie. De ballon actie in het Dekenaat Noordwijk ten bat© van het nieuwe seminarie te Noord wij ker hout zal morgenavond te Noordwijk ingezet worden met een muzikale rondgang d oor het dorp door hot Fanfarekorps Isbccelsior. De bedoeling van deze muzikale rond gang is om een ieder op te wekken de spectaculaire ballon-opstüging zon dagmiddag op het sportpark te Lisse te gaan bezoeken. Medische dienst. Waargenomen door dr. Mulder tel, 2230. Alleen de, punten. In de afdeling A was de uit slag als volgt: I. A. v. d. Hoorn, Nieuwveen met 42 strafpunten; II. N. v. Vliet. Ter Aar, 50 strafpunten. In afdeling B was de uitslag: I. J. Hoogenboom, Nieuwveen, 42 straf punten; II. A. Spek, 71 strafpunten. De prijs voor degene met de meeste strafpunten ging ditmaal naar A. Vermeij uit Nieuwveen met 163 straf punten. Medische dienst. Voor zaterdag middag en zondag tot 's avonds twaalf uur wordt waargenomen door dr J. Nooter, Woubrugge, telefoon K 1729—104. NOORDEN Zomersportfeest. Zaterdag 12 en zondag 13 juli a.s. wordt te Noor den het jaarlijkse zomersportfeest gehouden, dat georganiseerd wordt door de r.k. „N.S.V." zowel de afde ling handbal als voetbal. Wanneer ook dit jaar het weer meewerkt, be looft het een prachtig sportweekend te worden, want het programma ziet er zeker aanlokkelijk uit voor de sportliefhebbers. De zaterdagmiddag is als gewoonlijk weer bezet met ju nioren-wedstrijden behalve de slot wedstrijd. Zondagmiddag beginnen de wedstrijden reeds om twaalf uur en duren tot bijna negen uur. Het pro gramma ziet er als volgt uit: zater dagmiddag 2.45 opening door de voorzitter de heer A. Voorn; 3 uur voetbal NSV jun. BKDO jun. B; 4 uur voetbal NSV jun. AAltior jun. A; 5 uur handbal NSV jun. AKDO jun. A; 7 uur voetbal Nieuwkoop 1 Doeos 1. Zondagmiddag: 12 uur voetbal NSV 2Hertha 2; 1.45 uur handbal NSV 1—KDO 1; 3 uur voetbal Hol landRKAVV, beiden 2e klas KNVB; 5 uur voetbal Nic. Boys 1Mijdrecht 1, 7 uur voetbal NSV 1Unio 1. De wedstrijd tussen Holland uit Utrecht en RKAW uit Leidschan- dam gaat om de „Noordse Piassen- Cup" die voor de eerste keer zal worden verspeeld en in 't vervolg jaarlijks zal worden bevochten, daar het een wisselprijs is, die driemaal in 't geheel of tweemaal achter el kaar gewonnen moet worden voor men zich definitief houder mag noe men. Na afloop van al deze wedstrij den kunnen liefhebbers zich op de dansvloer begeven, die, evenals een consumptietent, op het terrein aan wezig is. WOUBRUGGE Medische dienst. Voor zaterdag middag en zondag tot 's avonds twaalf uur wordt waargenomen door cr J. Nooter, Woubrugge, telefoon K 1729—104. apotihee1: aan zee is geopend van 11.30 18 uur. Voor spoedgevallen buiten deze tijd de Duinrand-apotheek. Eerlijke zoekers beloond. Een alhier logerende dame uit Haarlem raakte op het strand een gouden arm band kwijt. Er waren herinneringen aan het sieraad verbonden en daar- omb etreurde zij het verlies dubbel. Enkele jongelui asisteerden ijverig bij het afzoeken van het strandgedeel- te waar de armband vermoedelijk was verloren. Meter na meter werd letterlijk omgeploegd als wahe het een vooroefening voor de schatgra- verij, maar het gelukte niet de „schat", in dit geval de armband, te vinden. Later bleek evenwel, dat rij door een Noordwijker was gevonden, maar dat deze tot dusver had nage laten zijn vondst bij de politie op te geven. Dit was dom, want hij beliep daar door niet alleen de kans een pro ces-verbaal te krijgen wegens ver duistering, maar bovendien ontging hem de beloning. De eigenaresse, hoe gelukkig ook met het terugkrijgen van haar armband, bleek dermate ontstemd over het wangedrag van de vinder, dat zij de beloning toekende aan de hulpvaardige zoekers. VOORHOUT Med. dienst. *vaarf?enomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond. Tel. K 1711—220. N00RDWIJKERH0UT Doktersdienst. In het komende week-einde wordt de medische dienst waargenomen door dr. A. G, Th. v. d. Lugt, Hoogduinweg 20 te De Zilk, tel. K 2520-5707. WARMOND Med. dienst. Waargenomen door: dr. H. Walenkamp, Warmond. Tel. K 1711—220. 0EGSTGEEST Zondagsdienst. Waargenomen door dr. H Varekamp en dr. J. H. Meissner. Bü geen gehoor belle men de dokterstelefoon No. 22222. Marktberichten LEEUWARDEN. 11 juli. Kaaa. Gouda volvet 1.54—1,55, Edammer 40 plus 1.421.43, broodkaas 40 plus I.441.45. Stemming redelijk. ROELOFAR ENDS VEEN. 11 juli. Eloemen. Wirrals Supreme 1022, Anemonen 6—18, Chab. Anjers 18 31, Spirea 3144, Delfinium 3036, Colvilleis 2831, Duizendschoon 15 18, Alstroemeria 2643, Phlox 26 28, Gladiolen 60—1.40, Violieren 75— 90, Lathyrus 10—37, Esther Read 6— 16 per bos. Am. Anjers 3—7, Lelies 17—18, Ornithogalum 8—11 per stuk. Groente. Aardbeien I 46—73, Idem II 2953 per 2Vi ons. Kropsla 3.00—6.00, Bloemkool 10.00—39.00, Bospecn 10.0019,00, Breekpeen 10.0016.00, Komkommers 11,00— 23.00, Rabarber 26.00, Aardappelen II.00—14.00, Tomaten 20.00—49.00. Peulen I 72.00—130.00, Idem II 32 00 —47.00, Capucijners 42.00—73.00, Blauwschokkers 68.0089.00, Tuin bonen 16.0027.00, Ko»snIjbonen 140.00160,00, Snijbonen v. gr. 145.00165.00, Idem stek 80.00— 130.00, Dubb. stambonen 135.00— 155.00 per 100 kg.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5