DE LEIDSE BIOSCOPEN Diploma uitreiking handelsavondschool „KENNIS IS MACHT", Leiden In verbeelding vergiftigd Scherp In Lisse zal zondag een ballon opstijgen Raad van Voorschoten accoord met parkeerhavens ZATERDAG 12 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT Een groot aantal leerlingen middelbare handelsavondschool „Kennis Is Macht" ls gisteravond in het bezit ge komen van een diploma. De uitreiking van de zo fel begeerde papieren vond plaats gedurende een in de aula van het gymnasium gehouden bijeenkomst van cursisten, leraren en bestuursleden van het genootschap. Namens het departe ment Leiden van de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel was aanwezig de heer J. G. J. Verhey van W(jk. Deze reikte een ere-penning met oor konde uit aan de heer P. Erades, de leer ling, die onder de moeilijkste omstan digheden het diploma heeft verworven De heer Verhey van Wyk wenste ook de overige gesalagde leerlingen geluk met de behaalde successen. De directeur van de avondschool, de heer F. J. van Makkelenberg, nield aan het begin van de avond een korte toe spraak. Hij wees er o.m. op, dat bet zo veel mogelijk vergaren van kenn.s juist in deze tijd niet iedereen komt immers tegenwoordig even gemakkelijk aan een betrekking van bet allergrootste be lang is. In dezelfde geest sprak later op de avond ook de voorzitter van het ge nootschap, mr. J. H. Valentgoud. De na men van de geslaagder, zijn. Rijksdiploma 5 J. cursus: K. v. d. Berg, F. Ph. Durieux. W. Versteeg, W. J. A. Vintges, G. v. d. Waaij. Rijksdiploma 3 J. cursus: P. P. de Boer, 4. P. M. Deen, M. S. van Duuren, C. v. Eykel (met lof), I. C. v. d. Heyden, E. B. I. van Kampen, J. M. de Koning, D. J. de Leeuw, W. van Leeuwen, H. Lucas, G. van Mastrigt (met lof), P. H. Ossevoort (met lof), N. N. Ouwersloot, J. F. Roefstra, J. de Roode, D. Rooza, C. C. van Santen, J. W. Slingerland (met lof), G. L. Verkuil, A. M. Vletter, A. Zitman. Nederlandse Handelscorrespondentie: M. Chaudron, L. J. Deisting, A M. de Graaf, L. F. A. J. Hoogeveen, A. J. Plai- zier, G. G. Rozier (met lof), J. M. C van Tol. Franse Handelscorrespondentie: W. Boudrij, P. Erades, L. F. A. J. Hooge veen, A. J. Plaizler. Duitse Handelscorrespondentie: L. F. A. J. Hoogeveen, P. Erades (met lof), M. J. Kolderman (met lof), N. Oppelaar, J. v. d. Walle. Engelse Handelscorrespondentie: L. J. Deisting, G. M. van Egmond, P. Erades J. Flippo, L. F. A. J. Hoogeveen (met lof), P. H. J. de Jager, A. J. Plaisier, G. G. Rozier, W. H. Stikkelorum, J. v. d. Walle. Spaanse Handelscorrespondentie: H. M T. van Heel, A. C. LoddersStaal (met lof), D. P. Overdijk. de Boekhouden: W. A. A. Stigter (met Hogere Technische School (Haarlem) Eindexamens Onder de geslaagden voor het eindexamen aan de Hogere Techni sche School te Haarlem bevinden zich: afd. bouwkunde: S. H. Strijk, Al phen ad. Rijn, W. J. Vink, Hille- gom; afd. weg- en waterbouwkunde: A: Broekhuizen, N. Haasnoot, beiden Oegstgeest; G. J. Vrielink, Leiden; afd. werktuigbouwkunde: J. van der Maaden, Katwijk, H. Meyer, Voorschoten, K. G. D. Coumou, Oegst geest (met lof), J. C. M. Ponsioen, Alphen aan den Rijn, F. R. Veldhuy- zen van Zanten, Hillegom, L. Wolf slag, Lelden, J. J. M. Evers, Hille gom, A. Kamsteeg, Oegstgeest, M. C. Pronk, Sassenheif, J. Roelofs, Leiden, D. Verdoes Katwijk; afd. electrotechniek: H. Blok, Lei den, H. H. Perquin, Leiden, W. G. Wiessing, Leiden, J. M. Ie Wit, Bo degraven; afd. vliegtuigbouwkunde: J. Louise, Leiden. Een 39-jarige dame uit Hoens- broek werd er gisteren korte tijd van verdacht, behalve de 18-jarige Theo B., ook haar vriend de 21 jaar oude Johnny Q. te hebben vergiftigd Johnny kwam namelijk in kenne lijke staat op het politiebureau aan lopen en beschuldigde de vrouw van de vergiftiging van Theo B. De ver denking van vergiftiging van haar vriend is gisteren echter van haar afgewenteld, toen bleek, dat de jon gen. die twee dagen geleden klagend over misselijkheid en braakneigin gen, naar Maastricht werd gebracht, alleen maar zo bang was geworden voor vergiftiging, dat hij zich de misselijkheid ging verbeelden. De vrouw uit Hoensbroek zal van daag, verdacht van vergiftiging, voor de Officier van Justitie te Maastricht geleid worden, samen met de moeder van het slachtoffer, dat zich even eens in arrest bevindt, zij het op grond van een delict van geheel an dere aard. DODELIJKE VAL UIT HOOIBERG Vrijdagmiddag om half twee is de 72-jarige Jakob Teeuweissen uit Hui zen, toen hij bezig was hooi te ber gen in de hooiberg bij de landbou wer Van Klooster aan de Wakkeren- dijk te Eemnes, van 5V$ meter hoogte door een misstap ruggelings uit die hooiberg gevallen. De ongelukkige werd per ziekenauto naar het Dia- conessenhuis in Hilversum gebracht waar het diezelfde middag te kwart over drie aan de gevolgen van de val is overleden. lof). Schoonschrijven: D. J. v. d. Gugten, F. W. L. J. Turenhout, B. I. Vos. Stenografie Nederlands: W. M. Ba- rendse, G. H. v. d. Belt, W. I. Bey, B. I. Bink, A F. E. Blonk, M. Th. G. Camp- fens, A. van Delft, J. den Edel, A. van Egmond, R. Hoek, H. H. Hoogeveen, J van Iterson, S. F. v. d. Keur, G. van Klaveren, M. J. v. d. Klugt, N. J. de Ko ning, A. E. v. d. Kwaak, G. van Ma strigt, J. de Mooy, D. P. Overdijk. M. Schoneveld, J. A A. van Valderen, J. M. Verhaar, A. S. Verhoog. Machlneschrjjven: J. Bakker, W. M. Barendse, J. F. J. Bizot, J. Dernee, C. van Egmond, P. Erades, J. J. E. Filemon, D. J. v. d. Gugten, P. P. van Iterson, P. H. J. de Jager, C. W. J. Jasperse, G. van Klaveren, Th. M. Kret, H. Kuipers, J. A. van Kuyvenhoven, A G. Leeuwis, J. H. Moenen, J. R. E. Monfils, J. Regeer, M. M. A Ruyter, J. C. E. Satumaley, M. Slierings, A M. M. Terpstra, G. A. C. Timan, F. W. L. J. Turenhout, J. A. A. v. Valderen, H. van Veldhuizen, F. J. Woudenberg. Bij tussentijdse examens in februari jJ. slaagden voor: Stenografie: G. J. Langeraar. Machlneschrijvcn: A de Best, A. van Delft, R. Dijkstra, H. B. W. van Goor, G. v. d. Mey, A. v. d. Meijden, A. J. r'ia.z.e., J. P. A. Prfns, M. Ravensbergen, A. C. J. van Rijn, A Rijnsburger, H. Smit, J. C. van Strater, M. van Tongeren, C. r v. d. Vlis, P. v. d. Vlist. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris N. W. Holtkamp te Leiden: Woonhuis ge legen Waardstraat 18 in bod f 5.000 is niet verkocht. Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden: Be drijfspand Nieuwe Rijn 2 in bod f 18.600, koper C. J. Meijer te Leiden q.q. voor f 21.000. Ten overstaan van notaris M. P. Kaptein te Leiden: Woonhuis Sint-Aagtenstraat 13, in bod f 1800, koper J. F. Lefeber te Leiderdorp, q.q. voor f 1870. Woon huis Üiterstegracht 164 in bod f 1000, koper E. van Starkenburg te Leiden, q.q. voor f 1325. Woonhuis Waard- gracht 68 in bod f 670, koper J. de Bolster te Leiden q.q. voor f 671. Woonhuis Waardgracht 104 in bod f 400, koper A. Guijt te Leiden, q.q. voor f 403. Woonhuis Minnenbroers- gracht 11 in bod f 1000; koper N. Dool te Leiden voor f 1020. De woon huizen Uiterstegracht 184/194a Waardgracht 60, resp. in bod f 3900 en f 2500 zijn niet verkocht. Ten overstaan van de notarissen A. H. J. Lohman te Oude-Wetering en J. C. B. Goemans te Zeist: de per celen Witte Singel 10 en 11 na af mijning tezamen in bod f 22.601; ka per J. Ravestein te Leiden q.q. voor f 22.781. Woonhuis Heemskerkstraat 66 in bod f 5200; koper C. H. Straver te Den Haag q.q. voor f 5200. Woon huis Kortenaerstraat 99 in bod f 5900, koper N. Kop te Leiden voor f 5900. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 530. Horizontaal: 1. abeel, 6. nis, 7. Eva, 8. ido, 9. gil, 10. speer. Verticaal: 2. Boskoop, 3. energie, 4. gneis, 5. naald. Bureauchef stak landgoed in z'n zak Een jaar hechtenis Op grond van het afhandig maken van een compleet landgoed aan de 69-jarige mej. C. S. \V. te Warns- veld, is gisteren een J7-jarige bureau chef uit Nijensbeek, thans gedeti neerd en voorheen werkzaam bij een advokatenkantoor te Steenwijk, door de rechtbank te Assen veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De eigenaresse was in financiële moeilijkheden geraakt en omdat „het gevaar voor inbeslagneming dan ten minste zou zijn geweken", Bet ze het landgoed door verdachte op diens naam overschrijven. De bureauohef beschouwde vanaf het ogenblik, dat de goedgelovige dame het voorstel had aangenomen zichzelf als de wettige eigenaar. Hij verkocht een strook grond aan de Provinciale Waterstaat om er een rijwielpad op te laten aanleggen en kreeg daarvoor 12.000,Ook ver kocht h|j schapen en varkens stelde een nieuwe tuinman aan. De oude dame bleek nooit te hebben begrepen, wat er eigenlijk met de overschrijving gebeurd was. Bevers brachten olifant ten val Gistermorgen is een olifant va.» diergaarde Blij dorp te Rotterdam, ter wijl hij bereden door een oppasser een rondgang in de tuin maakte, bij het beververblijf door het wegdek gezakt. De berijder voelde het dier opeens onder zich wegglijden, meer dan een meter diep, en raakte zelf met beide voeten de grond. Aanvankelijk meende hij, dat de olifant onwel geworden en in elkaar was gezakt. Dit bleek echter niet zo te zijn. Toen de oppasser van haar rug sprong, bracht „Kamala" haar voorpoten op het vaste weggedeelte en trok daar op de achterpoten bij. Ze heeft van de val geen nadeel ondervonden. Of de bevers, die ter plaatse hun „burcht" hebben gebouwd, meer uit gangen hebben gemaakt, is nog niet met zekerheid te zeggen. Het is wel mogelijk dat zij op deze manier het wegdek hebben ondermijnd. TIL ANUS ERE-DOCTOR. Aan de heer H. W. Tilanus, die woensdag j.l. afscheid nam als voor zitter van de Christelijk-Historische Unie, zal naar „Trouw" verneemt be houdens de vereiste goedkeuring van de Kroon, aan de Vrije Universiteit het eredoctoraat in de rechtsgeleerd heid worden verleend. De ere-promotie van de heer Tila nus zal op woensdag 20 oktober plaats hebben. VINGER ERNSTIG VERWOND Gistermorgen omstreeks kwart over elf is in een timmerbedrijf aan de Langestraat de 57-jarige timmerman J van Dalen uit Leiden bij het ver richten van werkzaamheden met de rechterwijsvinger in aanraking geko men met de ketting van een elek trische freesmechine. Hij werd aan zijn vinger zo ernstig gewond, dat vermoedelijk een amputatie zal moe- ten plaats vinden. De gewonde werd per EHD naar het Academisch zie kenhuis vervoerd. Brand by NEM In de afgelopen nacht is om tien minuten voor drie brand ontstaan in een loods van de Nederl. Electro- lasch Maatschappij aaft de Zoeter- woudse weg. De brand, waarvan de oorzaak niet bekend is, werd ont dekt door een nachtwaker van de NEM. Drie gereedschapskisten met laskleding gingen verloren. Aan de elektrische installatie en een werk- vlonder werd schade toegebracht. De brandweer heeft de brand met de nevelspuit bedwongen. Leden van „St. Eloy" De vakantie is in zicht. Daarom heeft het bestuur besloten de laat ste adviesavond van het seizoen te houden op 15 juli as. De reeks van adviesavonden wordt na de vakantie, te beginnen op dinsdag, 9 september weer gewoon voortgezet. De leden kunnen met hun moeilijkheden altijd terecht aan het secretariaat; Tem- minckstraat 29. Het bestuur van St. Eloy wenst alle leden een plezierige vakantie met veel mooi weer. Leidse Spaarbank In de maand juni 1953 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd een bedrag van 1.368.691,37 en te rugbetaald 1.148.494,59. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 429 en het aantal afbetaalde boekjes 217. Op 6 470 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 136.729,25 bij geschreven. Er werden 597 spaarbus- jes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f iy.513.16. Het tegoed der 41.092 inleggers be droeg aan het einde der maand /28.811.176,91. Amerikaans koor in Leiden Het „Pilgrim Fellowship Choir" uit Manhasset (N. Y.) brengt op vrijdag 18 juli as. een bezoek aan Leiden. De heren- en dames-zangers zullen de lunch in de Sleutelstad gebruiken, waarna zij het Pilgrimfathershuisje aan de Boisotkade zulle bezoeken. Tegen half vier zullen de koorleden aan de Pieterskerk arriveren, waar zij enige liederen ten gehore bren gen. De kerkvoogdij heeft aan be langstellenden toestemming verleend de uitvoering bij te wonen. Des avonds vertrekt het gezelschap naar Den Haag. Burgerlijke Stand Geboren: Yvonne d. van J. Bur- gerjon en J. Link; Robert Frank z. van V. Leopardi en M. Leppers; Rei- nierus Johannes z. van R. C. v. Vliet en M. C. van Meurs; Maartje Johan na d. van J. Versteeg en J. G. de Vries; Adriana Catharina d. van K. J. Gieles en A. M. L. van der Hoek. Ondertrouwd: A. de Boer en M. Post; W. T. Neuteboom en C. van Houten; G. H. Taling en S. S. M. Koppert; H. P. Vossen en P. T. M. Wijdeveld; J. D. Capel en C. D. Roe lof fs; H. van Kempen en M. P. van den Bogaerd; W. F. A. Vermaak en N. Kriek; J. J. Langeveld en H. F. A. Linders; G. L. M. Koek en J. G. P. H. de Bruijn. Overleden: J. M. Mieremet 72 jaar weduwe van D. van Lieshout; M. J. van den Brande 76 jaar echtge note van J. J. H. Vrijdaghs; A. Pol derman 85 jaar echtgenote van J. de Vries; H. Luiten, 21 jaar, echtgenote van J. P. van den Brink. Zondag zal op het sportpark de ballonopstijging plaats vinden ten bate van de bouw van een nieuw kleinseminarie voor het bisdom Rotterdam, welk seminarie in Noord- wijkerhout zal worden gevestigd. Het vullen van de ballon begint reeds om 2 uur. Onderwijl zal er een demonstratie van tamboer- en pij perkorpsen plaatshebben. Als de weersomstandigheden het toelaten, zullen er om 4 uur zoge naamde kabelopstijgingen zijn, waar bij de ballon wel stijgt, maar niet loskomt van de aarde. Ongeveer half 5 volgt dan de opstijging voor vrije vaart. Voor de postzegelverzamelaars is er gelegenheid om zgn. ballonpost mee te geven. Deze kaarten stellen het verkleinde affiche voor en wor den voorzien van een stempel met de naam van de ballon en de com mandant, in dit geval de heer Jan sen uit Oegstgeest. Op de plaats van de landing worden de kaarten dan gefrankeerd en door de P.T.T. aan de geadresseerden bezorgd. Amateurs en andere fotografen worden uitgenodigd foto's te maken van de ballon in alle standen, dus zowel montage, vulling als in de vaart. De vijf beste foto's worden be loond met een aardige prijs. De me dedingende foto's kunnen gezonden worden aan het adres: Seminarie vaarten, Terweeweg 43, Oegstgeest, met aan de achterkant van de foto naam en adres van de fotograaf. Elk formaat kan worden ingezonden, maar de ballon moet er op staan. Nu is het woord aan de katholieke bevolking van de Bollenstreek en omstreken om tegen een vergoeding hierbij aanwezig te zijn. Hierbij steunt u de seminariebouw, dus zeer zeker de opleiding van de priester studenten. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand. ex. Gen. II mej. A. G. Dekker te Den Haag (cum laude), mej. Th. Planten te Den Haag en de heren A. J. Drewes te Leiden, C. P. J. Ie Nobel te Den Haag, P. J. de Rijk te Voorburg, J. S. Stelling te R'dam, Tan Ping Lam te Leiden en H. T. F. Landman te Roermond. Geslaagd voor het Doet. ex. Gen. II de heren J. J. Blok te Leiden, H. E. Bok te Meppel, J. Th. M. v. d. Bosch te Den Haag, J. A. Businger te Den Haag, L. Bussenmaker te Utrecht, R. L. Levin (USA) en R. L. Shriro (USA). Geslaagd voor het Semi-artsex. de heren J. Benn.'broek Gravenhorst te Haarlem, J. M. M. Huntjens te Den Haaf en B. O. de Varies te Voorburg. Geslaagd voor het Artsex. de heren C. de Hoog te Den Haag, A. S. M. Ja cobs te Breda, B. Polock (USA) en J. S. Wojcik (USA). Gepromoveerd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift ge titeld „Hoofdlijnen der Industriële Organisatieleer", de heer R. van Maa- nen, geboren te Martinez (Argenti- en thans wonende te Breda. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Studie van de Phosphatasen in het Baarmoederslijmvlies van de mens", de heer L. J. Jaszmann, geboren te Magyarbóly (Hongarije) en thans wonende te Ede. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Verzuimgeneigdheid bij dienst plichtige militairen in vredestijd", de heer J. A. C. de Koek van Leeu wen, geboren te Bandoeng en thans wonende te Oegstgeest. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht de heren W. F. van Solinge te Den Haag; R. R. Rochat te Blaricum; P. C. Teriet te Warnsveld en A. M. de Geus te Rijswijk (ZH); voor het cand. ex. Sociologie mej. J. Halberts- ma te Huis ter Heide en de heer H. A. Becker te Den Haag; voor het doet. ex. Sociologie mej. H. B. Roze- mond te Leiden; voor het doet. ex. Psychologie mej. G. Kuipers te Lei den en de heren A. H. Boon van Os- tade te Leiden J. F. J. Kuypers te Den Haag en E. E. Ch. I. Roskam te Den Haag (cum laude). Geslaagd. Mej. I. de Meulder slaagde te Haarlem voor het eind examen gymnasium aan het r.k. ly ceum „Sancta Maria". Voor de acte kleuteronderwijzeres slaagden de da mes J. Scholte en I. Smink. De heer C. Schalk slaagde voor het vak examen brood- en banketbakkerij. Voor het mulo-examen A slaagden Alb. Dekker en L. van Dijk; voor B Ada Mastenbroek. „St. Gregorius" wint lste prijs in concours te Haarlem. Het r.k. zangkoor „St. Gregorius" behaalde op het in de gemeentelijke concert zaal te Haarlem gehouden concours van de bond van r.k. zangverenigin gen in Noord- en Zuidholland, met 363 pnt. een lste prijs. De werken die St. Gregorius moest uitvoeren waren „Adoramus" van Clemens non Papa en „Exsultate Justi" van Vian- dana. Slagers met vakantie. Met in gang van maandag a.s. begint de sla gersvakantie, afwisselend over vier weken verdeeld. Bij iedere slager hangt een raambiljet waarop de ver deling is bekendgemaakt, zodat een ieder kan nagaan wanneer van sla ger moet worden gewisseld. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 12 July 1858. Leyden. - Door Z.K.H. den prins van Oranje is gisteren aan het corps officieren der bezetting een diner aangeboden, dat in de Stadsgehoorzaal gehouden, en door de muziek van het regi ment rijdende artillerie opge luisterd werd. 's-Gravenhage. - Z.K.H. de graaf van Chambord is gisterenavond met een aanzienlijk gevolg, al hier aangekomen en aan het hotel de Bellevue afgestapt. SPORT WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK ven voor de 17e etappe van de Tour ae France van Beziers naar Nimes. een afstand van 189 km. In deze etappe komen twee cols voor, beide van de derde categorie, die meetellen voor het bergklasse- ment: de Col du Vent op 66 km en de Col de Rogues op 92 km van de start. Er zijn nog 95 renners in de strijd. Gisteravond kwam de raad van de gemeente Voorschoten in openbare vergadering bijeen. Afwezig waren wethouder De Graaff en het raads lid B|kels. Na de opening volgde het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden, die in orde werden bevonden. In ver band met de afgekomen rijksregeling voor het kleuteronderwijs verleende de raad aanvullende credieten voor dit onderwijs. De raming was niet ver beneden het toegestane bedrag 1651. De wijziging van de leges verordening heffing van een toeris- tenkaart ƒ1.en vastgestelde leges- gelden bij ontheffing van het slui tingsuur ter plaatse werd keurd. LEIDSCr,,nflM Geslaagd Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen economie mr C. A. E. Wernard v. d. Berg, alhier. LISSE Geslaagd. Voor het doctoraal examen sociale geografie slaagde de heer M. H. M. v. Huiten. Agenda Leiden RKTV „Unicum", Clubkampioen schappen. Terrein Haarlemmervaart Zaterdag 19 en zondag 20 juli: aan vang na 12 uur. ZONDAG, 13 JULI Afscheid Zusters van Liefde, Pe likaanstraat, receptie 1415.30 uur nam. Verbum Dei. H. Mis met uitleg voor niet-katholieken, Zoeterwoud- sesingel 34, 9 uur v.m. MAANDAG, 14 JULI Club de Limetz. Repetities zang, volksdans etc. St. Antoniusclubhuis 8 uur nam. DINSDAG, 15 JULI St. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc.-belangen. Oude Singel 236 19.3020.00 uur nam. WOENSDAG. 16 JULI Club de Limetz. Repetities zang volksdansen etc. Schoolplein Lorentz- kade, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG, 17 JULI Leidse Ambachtsschool, Diploma- uitreiking, Haagweg, 14.30 uur nam. AVOND- EN NACHTDIENSTEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken te Leiden: Geopend apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht A' tel. 21060. Bovendien geopend tot zaterdagmid dag 6 uur, apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Te Oegstgeest: apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274. A.s .weekeind zal de dienst worden waargenomen door de doktoren De Bruijne, Verfioef, Teeuwen, Gaas beek en Langezaal. Lido In de film „Und Abends in die Scala" krijgen we 'n goed ge- ensceneerde show te zien, waarbij een leuk gevonden ondergrond is uit gewerkt. Het gaat hier ofn de grote zangeres Gloria del Castro, een ge heimzinnige figuur in de wereld van het toneel. Men hoort haar zingen, doch men ziet haar slechts gesluierd, wantzij is de vrouw van een mi nister, die niet wil, dat zij in het pu bliek optreedt. Zij doet het toch, zij het in het geheim. De directeur van het Scala-theater wordt evenwel ten zeerste gedupeerd als de zangeres besluit er een einde aan te maken. Zijn secretaresse weet een oplossing door middel van 'n plaatsvervangster die het lang niet slecht doet. Men krijgt goede muziek te horen en show te zien, die verrassend goed is. Het optreden van de beroemde 20 Tillers Girls is van bijzonder gehalte. Caterina Valente geeft pittig spel te zien en brengt door haar optreden de film tot een geslaagd einde. Een film voor alle leeftijden. Luxor „Op naar Hollywood" dat in New York twee mannen in een loterij dezelfde auto winnen. Ze hebben allebei hetzelfde nummer. In ieder ander land zou zoiets tot justitieel tnpüjpen en perscam pagne aanleiding hebben gegeven, maar in Amerika vindt men dit blijkbaar heel gewoon. In ieder geval gaan de twee mannen samen in hun auto zitten en karren ze naar Holly wood aan het andere einde van de Ver. Staen. Wanneer u nu weet, dat de één Dean Martin is, de vlotte jongen, en de ander Jerry Lewis, een pyramidale dwaas, dan weet u wel, dat zo'n reisje dwars door Amerika de nodige malle avonturen oplevert. Zij hebben ook een hond bij zich, die met z'n ondoorgronde lijke hondengezicht vermakelijke dingen doet, en onderweg pikken zij een jongedame op. De avonturen van dit viertal zijn werkelijk niet na te vertellen; maar dat is ook niet belangrijk; de hoofd zaak is, dat men er zich mee verma ken kan. En passant krijgt men nog 'n impressie van het grote Amerika is op en top een vakantiefilm, dood- j van tegenwoordig, want de auto gewoon een „zomer zotheid" en niet j snort lustig over gladde wegen van, meer. Het verhaal voorzover en de Oostkust naar het voormalige j verhoogt, n.L een grote aap. Alles althans van een verhaal gesproken I Wilde Westen. Een film, waaraan I bij elkaar is er genoeg om danig te kan worden komt hierop neer,1 iedereen plezier kan beleven. lachen. Voor alle leeftijden. Casino De triomftocht van „Sissi" in deze stad is nog lang nipt geëindigd. Casino gaat de drie Sissi- films nog eens draaien en het be gint met de eerste nl. „De romance van een prinses". In dit deel zien we hoe Sissi kennis maakt met de jonge keizer van Oostenrijk, Franz Jozef en hoe zij geheel buiten haar wil de vrouw wordt van de keizer, aan wiens zijde nj later de jonge keize De onder wijs voorstellen kregen alle de goedkeuring van de raad. De raad zal derhalve medewerking ver lenen aan de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen voor de Vlietschool, aanschaffing van een projectie-appa raat van de r.k. jongensschool, de verbouwing van de Herv. school, de uitbreiding van de School met de Bijbel met twee lokalen en het leg gen van nieuwe vloeren in de r.k. jongensschool. De verkoop van bouw terrein aan de heer Scholten, grond voor villabouw in het complex Ade- geest von doorgang. Het is de be doeling van de heer Scholten om hier binnenkort te beginnen met de bouw van een bungalow. De aanleg van parkeerhavens on dervond eerst enige obstructie van de heer Eysink Smeets. Hij wilde deze aangelegenheid liever in het ge heel herzien bijv. na opheffing van de trambaan op de Leidseweg. Dit zal echter nog wel tot 1963 duren, zoals de burgemeester meedeelde en deze voorzieningen zijn toch wel voor de veiligheid in Voorschoten. Alle le den stemden voor. Over de stich tingsplannen van een tweede kleed gebouw op het sportterreinencomplex werd geen woord gerept. Het voor stel werd z.h.st. aangenomen. De bouw zal dus worden opgedragen aan de heer Zuyderduin en het benodig de crediet ad 35.650 werd beschik baar gesteld. De Rijkspostspaarbank had voor dit doel een vaste geld lening aangeboden ad ƒ30.000. De stichting van een woning voor de exploitant van het tennisbanen complex kreeg niet alle instemming. Het zal een houten gebouw worden van dezelfde leverancier uit Mill, die de kantine en het kleedgebouw ge leverd heeft. De huurkosten zullen bedragen circa 20.per week. De heer Dekker was om klimatolo gische redenen tegen houten wonin gen. De heer De Groot zag in het geheel geen urgentie voor 'n dienst woning op het complex aldaar. De afstand van Oegstgeest naar Voor schoten vormde z.i. geen reden be zwaar voor het verrichten van werk in Voorschoten. Voor een goed toe zicht en goed beheer van de kantine achtte de burgemeester toezicht wel gewenst. Over stenen bouw of hou ten bouw lopen de meningen nu een maal ten zeerste uiteen. Trouwens dit is voor Voorschoten een uitzon deringsgeval. Bij de stemming over het voorstel stemden de heren De Groot, Dekker, Bolle en Griffioen te gen. Het voorstel behaalde dus een meerderheid van 9 tegen 4. Voorzieningen aan de bovenwoning van het nieuwe politiebureau verg den nog een bedrag van 1300. Dit brengt voor de bewoner een huur verhoging mede van 7.30 p. maand. Voor tegemoetkoming van reiskosten voor kinderen, die in Leiden b.l.o.- onderwijs genieten, werd een nieuwe regeling vastgesteld, die voor de be trokken ouders gunstig uitvalt. Al leen zal aan de redactie van de nieu we regeling nog iets veranderd moe ten worden. De heer Griffioen gaf zyn stem niet aan het voorstel. Door een aanbieding van de Bank van Nederl. Gemeenten kon de ge meente Voorschoten nog een geld lening sluiten van 139.000 tegen 4:,( procent rente, looptijd 30 jaar. Dc lening werd voor dekking van ka- pitaalswerken gaarne aanvaard. Voor vormings- en ontwikkelingswerk on der het loontrekkende meisje (Mater Amabilisscholen enz.) werd een sub sidiebedrag van 25 per leerling be schikbaar gesteld. De mening van b. en w. inzake de nota met be trekking tot de stichting van een re- rin zal zijn. Wie deze charmante ge- gionaal woonwagenkamp, was ook de schiedenis nog niet zag, kan thans mening van de raad. het verzuim inhalen. De film is toe gankelijk voor alle leeftijden. Trianon laat „The bridge on the river Kwai" opnieuw een weekje opbouwen en instorten. Deze grootse film over de befaamde Birma-lijn blijft trekken. Toegang 14 jaar. Rex „Abbott en Castello bij de kannibalen" is een onderwerp, waar van het succes bij voorbaat verze kerd is. A. en C. zijn hier verzeild geraakt in een expeditie naar don ker Afrika, waar zij natuurlijk weer grootste dwaasheden uithalen en daardoor in de gekste situaties te recht komen. Er is ook een onmen selijke acteur bij, die de pret nog Bij de rondvraag informeerde de heer Lamboo naar de plannen van verbetering van de riolering nabij de Oranjekade. Dit plan zal nog even geduld moeten hebben en zal wor den bezien wanneer de wegenaanleg aldaar gereed is. De heer Mol vroeg om de nota inzake de winkelplanning. Deze komt. Verder gaf de heer Mol b. en w. nog een suggestie om meter kastjes bij flatgebouw aan de bui tenkant te houden. Dit vergemakke lijkt het v)erk van de opnemer en bespaart trappenlopen van de bewo ner. Deze suggestie zal door b. en w. worden bezien en besproken. Med. dienst. Waargenomen door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 2527. Voor de zuster: Gezondheids centrum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2