voordeel voordeel Nepa!ees vorstenpaar kwam om Kals(band) IK HOU VAN DE GRUYTER ASSISTENTE Net Dagmeisje LOONSTATEN WOENSDAG 9 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDERDORP EXAMEN VELIG VERKEER. Gisteren zijn in onze gemeente de examens gehouden voor de kinderen van de lagere scholen. Behalve uit Leiderdorp namen ook deel de leer lingen van de St. Bernardusschool aan de Hoge Rijndijk. De organisatie van deze dag stelt elk jaar groter eisen, want elk jaar is het aantal deelnemers groter. Ook dit jaar een enorme lijst van gegadigden voor het diploma V.V. Dat dit tenslotte geen overbodige luxe meer is bewijst het groot aantal ongevallen op de weg. aki deze geest sprak ook de heer Wes- Ofls, voorz. van de Ver. voor Veilig Verkeer afd. Zoeterwoude-Leider- dorp. Bij de uitreiking van de diploma's dat na afloop plaats vond in gebouw Irene in aanwezigheid van burge meester Smeets van Zoeterwoude. De heer Wessels noemde dit eerste diplo ma dat de kinderen onivingen het oe- langrijkste in verband met de steeds toenemende moeilijkheid op de weg. Burg. Smeets drukte de kinderen op het hart de verkeersregels steeds bij te houden omdat deze steeds worden uitgebreid. Vervolgens reikte hij de diploma's uit aan onderstaande ge slaagden. Van deze legde er zes het parcours geheel foutloos af wat hen een reep chocolade opleverde. Het waren: Fred Kranenburg, Roelof Munik, Starley Sitée, Pieter Kranen burg, David Hakkenberg en Jan v. d. Berg. De overige namen van de geslaag den zijn: Tom van Kleef, Jaap v. d. Nat, £ita Zindervaart, Leo Robbers, Ernst Hellemink, Frank v. Gemert, Kees Koree, Annie Doorenbos, Ger rit de Wijn, Dirk de Graaf, Bep Har- tevelt, Ria v. d Weyden, Lilke Schmidt, Ria Hogewoning, Cornelia v. d. Bosch, Tony Delfos, Kees Snel, Siem de Vreede, Wim Delfos, Aad v. Giffen, Marian Kooreman, Ria v. In- gen Schenau, Adri Rooda, Han Rie- mens, Marian v. d. Leek, Arijs Kra nenburg, Leentje Roodenburg, Joke de Vogel, Stanley Sitee, Pieter Kra-J nenburg, David Hakkenberg, Robby" Buurman, Carla v. Beveren, Bart I-Ioff, Hans Los, Manus v. d. Luit, Nico Oosterom, Ada Rodenburg, Fran- ny v. d. Walk, Leen Riezebos, Lia Fokkema, Ina v. Fruchten, Marianne Verburg, Dick Molema, Mary de Vo gel, Lex Bijkerk, Fedely v. Atten, Annie Koolmoes, Hennie Kops, Henk Leemans, Ben den Houtez, Cobie v. Hemert, Jerry Teeuwen, Jannie van Alphen, Piet Barendse, Bert Esderts, Kees Zonneveld, Jaap Nievaart, Meta Stouten, Gerrie van der Vliet, Jaap Anker, Betty v. Burink, Henneke Overeind, Gerda Gijzenij, Hans Stoe- Bram du Prie, Bas Ederveen, Pleunie Lagerwerf, Greta v. Leeuwen, Cor Werk, Tineke Overeindes, Fred Kra nenburg, Roelof Munnik, Mieke van Hoek, Kees v. d. Berg, Marja Meer burg, Boudewijn van Meeteren, Co bie v. Hemert, Adriana v. Ingen Sche nau Joke Koning, Nel Nicolai, Marg- je Bosman, Herman Boers, Gerard Groen, Anneke Lock, Hermna de Ko ning, Ries Colijn, Carla Rietveld, An neke Kluiwstra, Henk Wernecke, Hennie Schouten, Mas Verhoeks, An- nelies Roest, Ria v. Egmond, Kees Vervark, Cora v. Leeuwen, Adrianus Bijlsma, Kees Wondergem, Else Boon, Gerda de Jong, Martina v. d. Vecht, Gertjan Borreman, Hendrika v. Eg- Eefje Smellink, Roland v. Leeuwen, Hannie v. d. Zwart, Roel Baaima, Daan Suval, Robert Heck, Hans v. d. Werf, Kees Vreeburg, Peter Brouwer, Kees Splinter, Marijke Pieterse Bas v. Hofwegen, Antoon Koek, Teun Hoeks, Hans v. d. Hoeven, Wil Hoo- gervorst, Ton Berk, Jan Klein, Jan v. Goozen, Cor v. Diest, Annemieke Zandbergen, Marian Omtzigt, Leo v. d. Werff, Wim v. d. Zwaan, Anneke Zevenhoven, Henk v. Rijn, Thera Belt, Thea v. d. Werff, Ineke Rijsdijk, Marianne de Vrind, Kerty v. Galen, Rietje Schoonderwoerd, Ton v. d. Pluym, Agnes v. d. Ver. Willy Moons, Jan v. d. Burg, Ankie v. Es, Nettie Kleiss, Rob Hilders, Els Wessels, Bert Kieft, Yvonne Zandbergen, Kees Hoogervorst, Jan v. Lierop, Ineke Wessels, Leo v. Barten, Lenie Volwa- ter, Thea Veringa, Kees v. Es, Jose phine Wakka, Maryke Wakka. Amateurfotografenclub. De vol ledige uitslag van de onderlinge com petitie over het seizoen 19571958 luidt: Zuidervaart 300 pnt, v. d. Ster- re 286, Goldberg 270, mevr. Goldberg 251, Op 't Einde 233, Van Hielen 212, Eradus 200, de Gunst 196, Jansen 195, J. Ph. v. d. Bosch 180, A. v. d. Pluim 145, v. Egmond 136, Wijling 128, Vis- ter 117, mej. Schellingerhout 96, Vin- kestijn 84, Ton v. d. Bosch 81, P. Noort 65, Lugtenburg 24. Openluchtconcert. Nadat vorige week reeds een concert werd gegeven door de Leiderdcrpse Harmonie op het Burgemeester Brugplein en ook in het Zijlxwartier werd geconcer teerd zal heden woensdag 9 juli een concert worden gegeven op het bij de Anna van Burenstraat. Uitgevoerd worden de nummers: Bloeiende Len te van Alb. Heyns Wzn; San Remo van J. Meister; Aquarellen van Del- haye; De Garde van Cori; Fortunat v. Christphe en Doornroosjes Bruids vaart. Geboren: Menno, zoon van: L. C. Affourtit en B. G. Schop. Ondertrouwd: P. Hoogendoorn 28 j. uit Boskoop en A. L. Nagtegaal 26 jr. Overleden: S. Willemse, 43 jr., echtgenote van G. van Loon, wonen de te Leiden. De koning en koningin van Nepal, die op het ogen blik incognito in Neder land verblijven, hebben gisteren een kort bezoek aan Haarlem gebracht. Zij kwamen naar de Spaarne- stad om het Frans Hals museum te bezoeken, maar hun hond, een taks, heeft wat dit programmapunt betreft roet in het eten ge gooid, zodat de schilde rijen de schilderijen gela ten moesten worden. Het koninklijk paar lunchte in restaurant Brinkmann op de Grote Markt, waar zij vooral de koningin in haar he melsblauwe japon als een kimono grote belangstel ling hadden van het pu bliek. Na het etentje trok „De vrolijke lach" (dat is de vorstelijke hond) de aan dacht. Hü zou verrast wor de eigenaar van de winkel stond net een poedel te scheren wat niet in de smaak van „De vrolijke lach" viel, die dan ook geen lach voor de poedel over had, alleen maar een Een verwende, vrolijke lach den. Daartoe ging het ge zelschap naar de Warmoes straat, even verder op, waar men een dierenwinkel binnenging De ontvangst was nogal lawaaierig, want grauw en een snauw. Het bezoek aan de die- renbazar duurde anderhalf uur. Toen het gezelschap vertrok, nagewuifd door de eigenaar van de winkel. was er een volledige uit rusting voor het hondje ge kocht: een rieten divan, riempjes, kussentjes, kam metjes tot versterkende middelen toe. De nota be droeg 69 gulden en werd in Nederlands en Engels geld voldaan. De winke lier hoorde pas wie zijn gasten waren toen zij al weer in de auto zaten. „Een meevaller", vond hij de klandizie. Na de halsband was er geen tijd meer voor Frans Hals in het koninklijk pro gramma, want Volendam mocht beslist niet gemist worden en daar ging het in snelle vaart op aan. vtuz TOijk, Z~h/e^in^cL Mlt vraagt voor directe indiensttreding: voor de afdeling BOEKHOUDING. Leeftijd 1819 jaar. Sollicitaties te richten aan afd. Personeelszaken, Herengracht 46, Leiden. Nette gevraagd, extern. B. O A MEN Kerkstraat 4b, Wassenaar gevraagd bij J, J. BOSMAN Noordbuurt 3. Zoeterwou de. tel. 236. Voor direct gevraagd een Kellner of Serveerster Mondelinge sollicitaties dagelijks aan: Hotel „DE ROSKAM", Katwijk a. d. Rijn. 2 Spotkoopjes. Twee- paards maaimachine 475.-: rolschoffels 28.-: iepen kruiwagens met houten wiel 75.-: rattenfuiken 8.85 bollenzeven. zandzeven. bollenmaten 25%: hou ten hooiharken 2.65. Ber nard Schulte. Heerenstraat 124. Voorhout. 2 Spotkoopjes. Complete zwaar terra keukenuitzet nu 80.-: 30-delig glasser vies van 29.25 nu 24.00: 12- persoons porcelein ont bijt- en theeservies van 70.- nu 54.-. Ziet koopjes in de etalage. Bernard Schulte. Voorhout. 2 Te koop aangeboden: open stalen motorboot, ca 9 meter. In prima conditie. Te bevragen: Oude Heren gracht 15. Leiden, tel. 26026. Na 7 uur. 2 Opel Olympia cabriolet 1952. nieuwe kap en be kleding. Kachel en radio. Door omst. zeer billijk te koop. Julianastraat 12. tel. 23258. Spoed. 2* Wegens vertrek. Da mes- en herenfiets met licht enz 35.- p. stuk Efa sleestofzuiger 125 V com pleet. als nieuw 35.-: Phi lips radio 55.-. Hoefstraat 1 (bij de Doezastraat). 2 Moeder met 3 kleine kinderen vraagt per half juli handig meisje voor 3 halve dagen per week. Br. aan N. van Schie. Vliet NZ 76. Riinsbur». of persoon lijk 's avonds na 7 uur. 2 Gevraagd: bollenpellers J. van Paridon Jzn. De Kokmeeuw. Noordwiiker- hout. tel. 205. 2 Gevraagd: flinke werk ster voor 2 morgens per week. Prinses Marijkelaan 16. Oegstgeest. 2 Inboedel gekocht. Da mes- en herenrywiel 10.-: eiken cyl. bureau: dekens; matrassen: eiken litsju- meaux compleet; babv- commode divans: stapel led.: dressoirs: ameuble menten. nieuwe bur. stoe len; kloostertafels: ovale tafels; enz. Pluym. Hooge- .woerd. tel. 21266. 2* Te koop gevraagd: autostep of kinderfietsje en wandelwagentje. Defect geen bezwaar. Br. onder no 9254 bur, v. d. blad. 2 Twee clubfauteuils met vier stoelen 25.-: hangkast linnenkast 15.-: dressoir 25.-: twee armfauteuils 5.-; vloerkleden; rijwielen: bromfiets: piano: baby commodes: autopeds: ka- pokbedstellen: opklapbed- den* babvledikanten: ac cordeon: kinderbakwagen- tjes. Nieuwenburg. Hooi gracht 55 (geen winkel huis). 2 Aangeboden: ruim 3000 Ester Read beste planten. V/irral Supreme, best ge worteld stek. 10Ó00 vroege Margrieten. C.V. N. Bak ker Hzn. Roelofarendsveen tel. 487. 2 Aangeboden: Naumann handnaaimachine, in zeer goede staat, met garantie 85.-; Singer,hand aaima- chine, in zeer goede staat met garantie 55.-: Inzinkb. trapnaaimachine. weinig gebruikt, met garantie 95.-. Herenstraat 23. Leiden, tel. 32027. 2 Te koop. wegens klei ner gaan wonen, mooie zeer goed brandende gas haard brons. Te zien bii: C. de Groot-v. Egmond. Haarlemmerstraat 145a. Leiden. Zeer lage prijs, ADVERTEREN DOET VERKOPEN Voor fRöumcbaifiive'ifi ROUWCIRCULAIRES ROUWKAARTEN ROUWDANKBETUIGINGS- KAARTEN BIDPRENTJES FOTOBIDPRENTJES N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 LEIDEN Prijs 10 cent per stuk. Bij qrotere afname reductie Nieuwste model. N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32-34 - LEIDEN i die rekening houdt met mijn huishoudgeld. Je profiteert er van 10°/o korting, van voordelige weekaanbiedingen en van het Snoepje van de Week voor slechts 10 cent. En bovendienwelke huisvrouw is niet gesteld op een prima constante kwaliteit Betere waar komt altijd op de eerste plaats I

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3