■TVr Scherp MULO -examens te Leiden „Oud Leiden" bezocht het H. Geestweeshuis Zilveren priesterjubileum aalmoezenier H. F. J. Gitmans te Leiden WOENSDAG 9 JULI 1958 DE LEIDSE COUPANT PAGINA 2 BEDRIJFSONGEVAL Gistec^jddag omstreeks kwart voor drie is een 31-jarige textielar beider van de N.V. Krantz en Zn. aan de Langegracht bij werkzaamhe den aan een machine voor het wik kelen van wollen lakens bekneld ge raakt tussen een rol en een aanzet- stuk. Door de druk van de rol brak hij zijn linkerarm. Te water. De 10-jarige Johan Haasbeek wo nende in de De la Reystraat is gis teravond rond kwart voor zeven bij het spelen in de Vliet geraakt ter hoogte van de H.C.W. Een onbekend personeelslid van de werkplaats heeft de druipnatte jongen weer op het droge geholpen waarna de knaap per politie-auto naar de ouderlijke woning werd gebracht. Notarieël-examen. Geslaagd voor het tweede gedeelte van het notariële examen: J. van Schattenkerk te Leiden. Diploma-zwemmen Leidse Golfbrekers. Morgenavond te kwart voor zes begint het diplomazwemmen van de Leidse Golfbrekers. In verband daar- SUCCESSEN LEIDS KOOR- DIRECTEUR. Zondag j.L vond in het gemeente lijk concertgebouw te Haarlem het zangconcours plaats, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de R.K. Bond van zangver enigingen in Noord- en Zuid-Holland. Op dit concours traden o.a. op de R.K. Zangvereniging ,St. Gregorius" uit Lisse en de R.K. Zangvereniging Vox Laeta uit Roelofarendsveen, bei de onder leiding van Jan v. d. Meer, directeur-organist van de St. Lode- wijkskerk. Met de beide koren be haalde Jan v. d. Meer een eerste prij met lof van de Jury, bestaande uit: Theo v. d. Pijl, Herman Strategier en Oscar van Hemel. EXAMENS. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propae deutisch examen voor werktuigkun dig ingenieur de heer J. C. M. van Rhee en voor het ingenieursexamen voor civiel-ingenieur de heer J. Bruijn, beiden te Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Theo z. v. C. Noort en J. de Mooij. Adrianus Franciscus z. v. F. M. Grimbergen en C. Lenartz. Ge- rardus Johannes z. v. J. L. van Dorp en M. A. van der Peet. Hendrik z. v. T. Maasland en A. van der Heij. Jo hanna Maria d. v. L. J. van der Pouw Kraan en J. Bruines. Andrea Elisa beth d. v. N. Overwater en M. C. Frensch. Overleden: W. Hartman 78 j. echt genote v.: D. M. Nieuwland. J. Fa- vier 60 j. man. A. Sieders 38 j. echt genote van E. Maaskant. M. Paats 72 j. man. POTLOOD en GEEST No. 527. Horizontaal: 1. wijnsoort, 5. woedend, 7. jongensnaam, 8. wa ter in Limb., 10. jongensnaam, 11. he den, 12. jongensnaam, 13. kan men op schrijven, 14. beest, 15. wezenlijk, 16. gem. in N.-Brab., 17. uiteinde van een spier, 18. muzieknoot. 19. vreem de munt, 21. wandeldreef, 22. muziek noot, 23. spijsbereider, 24. zijtak Do- nau. Verticaal: 1. insekje, 2. voegwoord (Fr.), 3. schande, 4. munt in Neder land, 5. academische titel (afk.), 6. jongensnaam, 9. maanstand, 10. schor, 11. deel van het aangezicht, 12. stad in Italië, 13. oningewijde, 14. dolma- kende giftplant, 15. stad in 't Z. van Westfalen, 17. tweetal, 19. familie lid, 20. gem. in N.-Brab., 21. maan stand, 22. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 526. Horizontaal: 1. generaal, 9. bed, 10. ara, 11. ik, 13. gem, 15. ka, 16. oog, 18. lap, 20. Noor, 22. sop, 24. loop, 26, sim, 29. roer, 31. Ta, 32. op, 34. slag, 36. els, 37. stijf. Verticaal: 2. eb, 3. neg, 4. edel, 5. Aa, 6. ark, 7. laag, 8. pion, 12. kool, 14. mas, 17. ,Goor, 19. pos, 21. roos, 23. pit, 25. pels, 27. mal, 28. hoe, 30. rat, 33. pl., 35 gij. mee komen de meisjesuren van 5.50 en 6.30 te vervallen. De overige uren gaan gewoon door. Concert Van der Werffpark. Onder leiding van de heer J. Dol geeft de Harmoniekapel ,Werkmans Wilskracht" morgenavond een con cert in het Van der Werffpark Het programma luidt als volgt: Colonel Bogy, mars, K. Alford; Tempel wij ding, feestouverture, Kèler Bela; First Suite (a. Chaconne, b. Inter mezzo, c. March), G. Holst; The Stan dard of St. George, mars, K. Alford; The Desert Song, S. Romburg! The Great Little Anny, mars, A. Kelly; Strike up the Band, show-mars, Gershwin; Fest-Polonaise, Swendsen, arr. Joh. Pala; Jour de Fête, mars, J. Furgeot; „Die Czardas Fürstin", Kalman, arr. Mellema; Land of Hope and Glory, E. Elgar; The Thin Red Line, mars, K. Alford. Leidse Universiteit Geslaagd voor: candidaatsexamen A' wis- en natuurkunde de heer E. A. ten Hove, Oegstgeest; id. A wis- en natuurkunde mej. W. M. Wassenaar te Leiden; id. D wis- en natuurkun de de heer G. M. I>öge te Leiden; id. D' wis- en natuurkunde de heer W. J. P. Vink te Den Haag; id. E wis- en natuurkunde de heer H. W. Th, Close te Oegstgeest; id. F wis- en natuurkunde mej. H. Hollants te Lei den en de heren R. J. Martens te Leiden; J. D. Elen te Leiden en G. F. G. Clemens te Leiden; id. K wis- en natuurkunde de heren N. M. Cas- pers te Katwijk a. d. Rijn en W. J. M. Vader te Leiden; id. K' wis- en natuurkunde de heren H. Apon te Schiedam en G. Galavazi te Leiden; id. L wis- en natuurkunde mej. M. E. van Kampen te Leiden en de heer H. Burger te Den Haag. Doctoraal examen wiskunde de heren G. L. van Erk te Leiden en J. C. van Hooidonk te Leiden; doctoraal examen schei kunde mej. N. Baarr te Leiden en de heren J. J. Quarles van Ufford te Blaricum; H. Wiesenhaan te Leiden; H. F. van Woerden te Leiden en P. Vegting te Leiden; ioctoraai examen Vegting te Leiden; doctoraal examen biologie mej. L. M. Breukel te Voor burg en de heren H. Smit te Leiden en A. J. Cavé te Kampen; doctoraal examen geologie mevr. H. C. Walter De Boer te Epe en de heer P. van Gijzel te Leiden; doctoraal examen godgeleerdheid de heer J. de Waard Nes (WD); candidaatsexamen Franse taal- en letterkunde mej. H. M M. Boudens te Vlaardingen. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkurde op proefschrift getiteld „A survey of the continuous radiation from the galactic system at a frequency of 1390 Mc/s", de heer G Westerhout, geboren te 's Graven- hage en thans wonende te Leiden. Tot doctor in de Letteren en Wijs begeerte op proefschrift getiteld „La conception stoïcienne du bonheur chez Montesquieu et chez quelques- uns de ses contemporains" de heer M. W. Rombout, geboren te Dor drecht en thans wonende te Goes. Mr R. de Bruijn kantonrechter In een extrazitting op dinsdag 15 juli a.s. om twee uur zal op het kan tongerecht te Leiden mr. R. de Bruin worden geïnstalleerd als kantonrech ter. Toelatingsexamens Rijnlands Lyceum Voor het toelatingsexamen van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest slaagden nog: Saskia Buma, Oegst geest; Marleen Dankmeyer, Oegst geest; Hermy Fabery de Jonge, Oegstgeest; Jan van Gemert, Leider dorp; Maartje van der Giessen, Kat wijk; Gertjan Hoek, Noordwijk; Jan Mul, Rijnsburg; Trees Oerlemans, Noordwijk; Rogier van Ravesteyn, Leiden; Karei van Seventer, Oegst geest; Rypke Sierksma, Leiden; Wil- ma Weening, Noordwijk. Voor het Mulo-examen zijn ge slaagd de volgende jongens: Q. C. Barendse, J. de Best, C. van Duyven- bode, J. P. F. Lindhout (B); J. Plug (B); J. C. Tissing (B); H. Waasdorp. J. W. R. Kimmel, J. de Graaf (B), H. van de Reijd (B), W. Volker, K. de Groot; en de meisjes: G. Slootweg - C. Stigter (B), M. J. C. E. Roden burg, C. J. de Die, J. Breuker, G. Buijs, W. van Hoofl (B), E. S. C. Buys. Afgewezen 8 kandidaten. Eindexamen Meisjes- li.B.S., Leiden Voor het eindexamen van de afde ling H.B.S.-B slaagden aan de Meis- jes-H.B.S. alhier, de dames: Anne v. d. Berg, Voorschoten; Jobien van Burg, Oegstgeest; Lennie Haarsma, Warmond; Joke van Herk, Leiden, met lof; Frances Kaiser, Oegstgeest; Bea Sira, Leiden; Tonny Smeets, Oegstgeest. Afgewezen 2. VEBO-expositie te Leiden De fokveetentoonstelling VEBO in Leiden zal gehouden worden op don derdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 september. j Donderdag 18 september zal de I show om 10.00 uur in de Waag wor den geopend en 's middags om 14.00 uur zullen de kampioenen op de Vee markt defileren. De commissaris der koningin in Zuid-Holland heeft zich bereid verklaard, de kampioenen een krans om te hangen Sedert 1583 is aan de Hoogl. Kerk- gracht gevestigd liet Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis, waar tot op heden nog wezen worden ver pleegd. Binnen afzienbare tijd zal aan het complex gebouwen echter een andere bestemming worden ge geven. Dit was voor het bestuur van de vereniging Oud-Leidenaanlei ding haar leden in de gelegenheid te stellen aan het huis een bezoek te brengen. Vele leden maakten gistermiddag van die gelegenheid gebruik. Het ge zelschap betrad over de binnenplaats de monumentale hoofd-ingang van het sfeervolle gebouw, waar het werd ontvangen door de directeur, de heer G. Jeremiasse en de aan het huis ver bonden assistente, mej. v. d. Heyden. De leden van de vereniging werden door het in gebruik zijnde gedeelte van het huis rondgeleid, tijdens wel ke rondleiding zij op vele belang wekkende bijzonderheden het huis en de vele aanwezige meubelen, schilde ringen enz. betreffende werden op merkzaam gemaakt. Het huis bevat aan de muren van de gangen vele eeuwen oude houten borden, waarop de namen zijn ge schilderd van hen die in de loop der eeuwen regent waren en borden van hen die het huis met legaten of schenkingen hebben bedacht. Voorts belangwekkende schilderijen. De gla zenkast in de regentenkamer bevat een schat van oud zilver, rose eet serviezen, tin, glaswerk enz. In de archiefkamer is het archief vanaf de instelling van het huis nog aanwezig. Ook hier veel tin. Voor het verlaten van het gebouw werd een kijkje genomen in 'n berg plaats waar een brandspuit wordt bewaard. Een handspuit wel te ver staan. Tot pl.m. 1921 was nl. de be diening van de spuit toevertrouwd aan de oudere weesjongens. De secretaris bedankte, namens het bestuur van de vereniging, de directeur voor de gastvrije ontvangst. Agenda Leiden WOENSDAG, 9 JULI Zilveren priesterfeest aalmoezenier Gitmans, garnizoen Leiden. Plechtige H. Mis in Lodewijkskerk, 10 uur v.m. VRIJDAG, 11 JULI Diploma-uitreiken „Mathesis", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Verkeersbrigadiertjes, feestmiddag. „Den Burcht", 2 uur nam. WOENSDAG 9 JULI Club de Limetz. Repetities Volks dansen etc. School Lorentzkade, 8 uur nam. DONDERDAG 10 JULI Vespaclub Leiden. Ledenvergade ring in De Grote Vink (Haagweg, Voorschoten), 8 uur nam. ZONDAG 13 JULI Zusters van Liefde, Leiden. Af scheidsreceptie. Pelikaanstraat, 14 15.30 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN. Van maandag 7 tot vrijdag 11 juli. De avond- en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door: Apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 21313 te Leiden. Te Oegstgeest door Apotheek Oegst geest, Wilhelrninapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 2—4 uur. BIOSCOPEN. De films voor de week van 4 tot 11 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Konvooi naar Malta" (vr. zat., zondag.) 14 jaar. „To Paris with love (ma. di). volw. „Morgen ben ik rijk" (wo., do.), alle leeftijden. Lido: „Pla^e Pigalle, plein der zonde", volwassenen. Luxor: „Vergiss mich nicht", alle leeftijden. Trianon: „The bridge on the river Kwti" 14 jaar. Rex; „Even afrekenen, heren", alle leeftijden. (Donderdag: „Gitarren der Liebe", alle leeftijden). i Z0ETERW0UDE Recreatie-plan Nieuweweg In de gistermorgen gehouden ver gadering van B. en W. is besloten tot het aanhangig maken van plannen voor sportvelden op het Dorp. Dit plan is geprojecteerd in de Oost. en Westbroek-polder ten zui den van de Nieuweweg nabij de Zuidbuurtseweg. Voor de ruitersport is een oefen en demonstratie-terrein uitgelegd, grenzende aan de Zuidbuurtse vaart en vervolgens liggen de voetbal- en sportvelden daarnaast en wel zo, dat de smalle zijden van de velden pa rallel lopen met de Nieuweweg. Er is gezorgd voor zoveel ruimte tussen de goals en de weg, dat er plaats js voor een afscheiding met heesterge wassen. zodat van de weg het speJ niet kan worden waargenomen. Om deze plannen te realiseren moet een uitbreidingsplan tot stand komen waarin wordt opgenomen 4,5 hectare weiland n.l. vanaf de weg vijf percelen breed ter lengte van pl.m. 300 m. vanaf de Zuidbuurtse- vaart. Deze stukken land behoren of zijn in gebruik bij de landbouwers G. J. Belt 2 stukken, A. G. J. Noordman 2 stukken en P. Captein 1 stuk. Deze vijf percelen hebben nabij de Zuidbuurtsevaart een gezamenlijke breedte van pl.m. 140 en aan de eind- zijde van 175 m. Wij achten de plaats van dit re creatie-oord zeer goed gekozen en ver genoeg van de Leidse grens om geen gevaar te lopen geannexeerd te worden. JUBILEUM H. J. M. SIEVERDING Op zaterdag 12 juli viert de heer H. J. M. Sieverding, hoofdambtenaar ter gemeentesecretarie en adminis trateur van het waterleidingbedrijf het feit 25 jaar geleden als zodanig te zijn benoemd. Des morgens elf uur zal de jubi laris door B. en W. namens de ge meenteraad ten raadhuize worden gehuldigd, waarna om kwart voor twaalf in de raadszaal gelegenheid zal zijn de jubilaris geluk te wensen. ALPHEN AAN DEN RIJN AANBESTEDING VAN 94 WONINGEN EN 7 GARAGES Namens de r.k. woningbouwver eniging „St. Jozef" te Alphen a. d, Rijn heeft het Rotterdams architec tenbureau J. P. J. Hendriks, L. A. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 9 July 1858. Advertentie: Wordt gevraagd: Iemand, van positief Christelijke denkwijze bekwaam grondig onderwijs te geven in het L i n- nennaaij en, tevens lust en geschiktheid hebbende, de kin deren in de vreeze des Heeren op te voeden. Brieven franco onder Letter Z. enz. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK Hedenmiddag 1 uur zijn de 104 overgebleven renners gestart voor de 14e étappe van de Ronde van Frank rijk, van Pau naar Luchon, een af stand van 129 kilometer. In deze étappe komen twee cols voor die meetellen voor het bergklas- sement: de Aspin (2e categorie), 83 kilometer van de start en de Peyre- sourde (le categorie), 113 kilometer. Even voor Tarbes (36V2 km.) lag een kopgroep van vijf man: Polo, Manzaneque, Dotto, Barbosa en Pri- vat 25 sec. vóór op de hoofdmacht. HONKBAL DE EUROPESE KAMPIOEN SCHAPPEN. België werd hedenochtend bij de wedstrijden te A'dam uitgeschakeld door een 82 nederlaag tegen Italië. Grote luister, veel belangstelling Het zilveren priesterfeest van pa ter P. F. J. Gitmans, aalmoezenier van het garnizoen Leiden, is heden morgen met grote luister ingezet met een plechtige H. Mis in de dekenale kerk van St. Lodewijk aan het Steen- schuur. De belangstelling groot te noe men, die van de zijde van geestelijke en wereldlijke, burgerlijke en mili taire zijde voor dit jubileum getoond werd, zou een geringschatting zijn. Van heinde en verre, zelfs van ver over de rijksgrenzen waren vrien den. kennissen en relaties samenge komen in de Lodewijkskerk. Onder de genodigden bevonden zich o.a. de hoofdvlootaalmoezenier, mgr J. de Sain, de commandant van het Engelse Transit Camp te Hoek van Holland, lt. kol. St. John Yates, en diens adjudant, de militaire atta ché van Canada in Nederland, dele gaties van de garnizoenen Hoek van Holland, Haarlem, Leiden, Alkmaar en Schoonhoven, alsook de schutterij Sint Antonius uit Tegelen, waarvan aalmoezenier Gitmans erevoorzitter is, voorts de districtsaalmoezenier van Limburg, en aalmoezenier Brug- mans van de NAVO-staf te Fontai- nebleau en kanunnik W. P. M. Ha ring, deken van Leiden. Mens onder mensen De H. Mis werd opgedragen door de jubilaris, presbyter-assistens was mgr H. J. J. M. van Straelen, hoofd legeraalmoezenier. De majooijg-leger aalmoezenier C. Laurent uit Den Haag en L. Haver uit Haarlem fun geerden resp. als diaken en subdia ken. Ceremoniarius was kapelaan J. V. d Stap. De predikatie werd gehouden door de gewestelijk aalmoezenier, maj. P. G. M. Schoonebeek, die een schets gaf van het veelbewogen priesterle ven van aalm. Gitmans om vervol gens te komen tot een typering van diens persoon als mens en als pries ter. Als mens zijn alle priesters aan el kaar gelijk, aldus de predikant doch niemand zal in staat zijn de volheid weer te geven van Christus, in ver eniging met Wie zij leven. En daar in verschillen zy. Spr. wilde de ju bilaris eerder vergelijken met Pau lus, dan met Johannes. Hij heeft zich ender de mensen begeven en toonde zich niet minder mens omdat hij priester is, doch evenmin minder priester omdat hij mens is. Niet te benijden De grote gave van medevoelen met de mensen zag spr. als het geheim van het zo geslaagde priesterleven van de jubilaris. Door velen, pries ters, zowel als leken is aalmoezenier Gitmans dikwijls benijd. „Maar. al dus aalm. Schoonebeek, het kruis dat hij te dragen kreeg, was dikwijls even groot als zijn hart". Hij ver zocht de gelovigen, zich in dankbaar heid met de celebrant te verenigen in het H. Misoffer. De jubilaris wens te hij, met Gods hulp en tot heil der zielen nog vele vruchtbare jaren. Een combinatie van knapen- en heren-zangers van le parochiële ko ren van St. Petrus en St. Lodewijk zong, onder leiding van de heer H. Rijnbeek, een feestelijke mis van Perosi. Tijdens de consecratie bracht een aantal schutters o.l.v. de schuttersko- ning de koninklijke hulde aan Allerheiligst Sacrament. Na de plechtigheid gingen dezelfde schutters in hun fleurige uniformen met vliegend vaandel en roffelende trommen de jubilerende aalmoeze nier en de feestgangers vooruit naar de Doelenkazerne, waar een feeste lijke ontvangst was bereid. In de middag vond hier ook de re ceptie plaats. De schutterij „St. Antonius" mar cheerde voor de stoet van feestgan gers uit nar de Doelenkazarne, waar een feestelijke ontvangst was bereid. v. d. Bosch en J. Hendriks (Een- drachtsweg 43a), dinsdagmorgen om 10 uur in hotel „Toor" te Alphen a. d. Rijn, in tegenwoordigheid van enkele bestuursleden van genoem de woningbouwvereniging, openbaar aanbesteed de bouw van 20 éénge zinswoningen, 74 meergezinswonin gen, w.o. één blok van 30 woningen in drie lagen, één blok van 12 wo ningen in drie lagen, één blok van 16 woningen in twee lagen en één blok van 16 woningen in twee lagen, alsmede van zeven garages, alles ten noorden van de Thorbeckestraat en ten westen van de Oranje-Nassau- singel te Alphen a. d. Rijn. Hiertoe werd door 6 aannemers firma's ingeschreven, van de laagste tot de hoogste alzo: N.V. Bouw Mij. „Woerden" te Woerden f 1.814.000; de c.v. voorh. Wolterbeek en v. Dorp te Rotterdam f 1.89.000; fa. Gebrs. A. en J. den Ouden te Alphen a. d. Rijn f L895.000; fa. H. Oudenes te Alphen a. d. Rijn f 1.899.000; firma W. v. d. Leij te Herwijnen (N.-Br.) f 1.910.000; fa. M. v. d. Bent Zn. te Wassenaar f 1.920.000. De gunning is aangehouden. De begroting is niet bekendgemaakt. VOORSCHOTEN Geslaagd. De volgende leerlin gen van de derde klas van de openb. Ulo in Voorschoten zijn geslaagd voor het te Den Haaggehouden examen machineschrijven: T. M. J. Valkenburg, C. Wittebol, R. J. Brag- gaar, I. B. J. de Beer, J. P. ten Braak, J. H. Weduwer, C. L. R. Ver- sluys, N. G. E. van Rees, W. G. Mus- te, H. E. Mulder, G. S. Donkersloot, I. Broomans, R. H. Beaupin, D. J. Marktberichten LEIDEN 9 juli. Groente. Aard beien 2652, Andijvie 78, Augur ken 2326, Doperwten 3488, Peu len 25145, Snijbonen 50170, Stam- bonen 90130, Tuinbonen 1518, Spitskool 58„ Postelein 824, Ra barber 1622, Spinazie 720, To maten A 3670, id. B 3968, id. C 27—45, id. CC 22—48, Uien 14—22, Waspeen 2328, per 100 kg. Meloe nen 1737, Perziken 617, Bloem kool A 22—56 id. B 1132, Komkom mers A 15—33, id. B 10—29, id. C 10 —11, Sla A 2.40—4.90 per 100 st. Bospeen 1222, Peterselie 170210, Selderij 160250 per 100 bos. 's-HERTOGENBOSCH, 9 juli. Vee. Aangevoerd 5571 stuks vee, zijn de: 1728 runderen, 140 graskalveren, 733 fokzeugen, 338 slachtvarkens, 49 lopers, 1557 biggen, 415 lammeren. Prijzen, behoudens uitzondering voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: Melk- en kalfkoeien van 7.10 tot 1240 per stuk, guiste koeien 675980 per stuk,( kalfvaar- zen 7501225 per stuk, klamvaar- zen f 725 tot 950 per stuk, Guiste vaarzen f 660825 per stuk, pinken 475675 per stuk, graskalveren 280440 per stuk, nuchtere kalve ren voor fok- of mesterij f 75230 per stuk, weideschapen 4575 per stuk, ooien met lammeren f 110175 per stuk, lammeren f 35—65 per stuk, drachtige zeugen 275380 per stuk, lopers 6272 per stuk, biggen 44 —59 per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 682 stuks. Extra kw. 3.35- 3.45; le kw. 3.15 3.35; 2e kw. 2.853.05; 3e kw. 2.60 —2.85; vette stieren 2.853.15; worstkoeien 2 502.65 jer kg. gesl. gew.; vette kalveren le kw. f 2.75— 3.15; vette kalveren 2e kw. /2.302.45 vette kalveren 3e k. 2.002.25; nuchtere slachtkalveren 1.451.75; slachtvarkens 1.58-- 1.73; slachtzeu- gen le kw. 1.421.50; idem 2e kw. 1.351.40 per kg lev. gew.; vette schapen 70105; vette lammeren 70100; nuchtere slachtkalveren 5075 per stuk. Verdere mededelingen: Melk- en kalfkoeien: aanvoer: normaal: han del: kalm; prijzen: niet goedkoper. Guiste koeien: gewoon; lui; duur. Jongvee: normaal; matig; stabiel. Vette kalveren: iets ruimer; vlot; stijf durder. Nuchtere slachtkalve ren: minder; willig; vast. Schapen en lammeren: gewoon; iets levendiger; ruim prijshoudend. Fokzeugen: nor maal; rustig; bleven cehandhaafd. Lopers en biggen: groter; iets willi ger; op gelijk niveau. Slachtvee: nor maal; tamelijk vlot; stijf duur. Slacht- zeugen: normaal; traag; onveranderd. WOERDEN, 9 juli. Kaas. Aange voerd 159 partijen eerste kwaliteit 1.942.02; tweede kwaliteit 1.82 1.92; extra kwaliteit 2.03—2.32. Han del kalm.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2