Eerste paal geslagen voor studen tenflat aan de Haagweg te Leiden GEVESTIGDE EN VERTROKKEN DINSDAG 8 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Sinds gistermiddag: zijn de perspec tieven voor de studentenhuisvesting te Leiden weer een weinig verruimd. Aan de Haagweg, ter hoogte van waar in de toekomst de Churchill- laan zal uitmonden werd namelijk door prof. mr. P. W. Kamphuisen, voorzitter der Centrale Stichting Stu dentenhuisvesting, de eerste paal ge slagen voor een flatgebouw, waarin 222 studenten onderdak zullen vin den. Dit is na de studentenpavil joens aan het Piet Paaltjenspad, die het vorig jaar werden opgeleverd het tAveede grote object dat de stich ting te Leiden financiert. De studentenflat, ontworpen door ir. H. Postel te Delft, krijgt drie maal twee vleugels, die, geprojecteerd vanuit een centrale entree, het ge bouw het aanzien zullen geven van een driepuntige ster. Het gebouw zal in september 1959 gereed zijn. De totale bouwkosten bedragen meer dan 2 miljoen gulden. Het slaan van de eerste paal voor dit nieuwe onderkomen ging gepaard met een kleine plechtigheid, die o.a. werd bijgewoond door de president- curator van de Leidse universiteit, dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk, de rector magnificus, prof. dr. S. E. de Jongh en echtgenote, de oud- reptor magnificus, prof. dr. P. A. H. de Boer, de wethouder van openbare werken te Leiden, A. J. Jongeleen, vertegenwoordigers van de ministe ries van O. K. en W., financiën en Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. In zijn welkomstwoord zeide de voorzitter van de Stichting Leidse Studentenhuisvesting, prof. dr, D. J. Kuenen, dat hij hoewel ongepast toch toepasselijk graag van het protocol wilde afwijken om in het bijzonder de studenten te verwelko men, voor wie het een grote dag was, nu eindelijk een langgekoesterd plan in vervulling ging. Alvorens prof. mr. P. W. Kamp huisen overging tot het bedienen van het heiblok, richtte hij het woord tot de aanwezigen. Hij noemde de Cen trale Stichting Studentenhuisvesting de „trait d'union" tussen studenten en bedrijfsleven, dat reeds meer dan een kwart miljoen gulden had ge schonken voor de bouw van de ster flat en dat meer dan één miljoen gulden had toegezegd. Hij drong echter aan op een hechter samen werking met het bedrijfsleven, vooral in Leiden, waar men uit industriële kringen nagenoeg geen subsidies krijgt. Nadat prof. mr. P. W. Kamphuisen de eerste, provisorisch met veldbloe men en esdoornbladeren versierde heipaal in de grond had doen ver dwijnen, sprak prof. Kuenen een woord van dank, waarin hij aller- wege gebrek aan initiatief had ont moet bij de voorbereiding van de bouwplannen. Doch ook had hij velen gevonden, die zich bereidwillig en vol vuur voor de plannen hadden ge spannen. Twee van deze „geestelijke palen", waarop de sterf la rust, zijn dr. E. Havinga en mr. J. Drijber. De heer Havinga, die zich uit de stich ting Leidse studentenhuisvesting had moeten terugtrekken, kreeg als bewijs van waardering voor alles wat hij voor de studentenhuisvesting heeft gedaan een gravure overhan digd, voorstellende de Leidse Burcht. Na het dankwoord door dr. Havinga sprak de wethouder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen, die aan het Leidse bedrijfsleven de ge meente ten voorbeeld stelde, die ten behoeve van de bouw van de stu dentenflat, de benodigde grond prac- tisch om niets ter beschikking had gesteld. Hij bracht voorts, namens het college van B. en W. zijn gelukwen sen uit met de bouw. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht mej. M. A. Slagt te Rotterdam en mej. J. van Lith te Schiedam. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Opvoedkunde mevr. W. Visser Metzelaar te Leiden en J. F. A. Ver braak te Leiden. VEBO organiseert Tentoonstelling van boerenkaas te Leiden In samenwerking met het Neder lands Zuivelbureau organiseert het bestuur van de VEBO te Leiden op 18, 19 en 20 september een tentoon stelling van Boerenkaas. De kazen, die worden ingezonden moeten ge maakt zijn in het tijdvak van 8 juni t.m. 12 juli 1958. Deelname is toegestaan in alle ge wichtsklassen: Leidse kaas tot 6 kg en van 6 en meer kg. Goudse kaas tot 8 kg, van 8 tot 12 kg en meer dan 12 kg. Leerlingen van kaascursus sen kunnen bovendien zelfstandig en ook in cursusverband meedoen, wanneer 70% van de leerlingen van de kaasmakende bedrijven van de cursus inzendt. Kaasmakers uit Rijnstreek en Duinstreek kunnen zich, indien ze geen uitnodiging tot deelneming ontvingen, alsnog opgeven aan: VEBO, Waaggebouw. Aalmarkt, Leiden. Geslaagd! Aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag slaagde voor het eindgetuigschrift Meubelconstructie en Binnenhuis kunst de heer H. J. Tomesen, alhier. Aan dezelfde Academie slaagde voor het eindexamen Illustratief Te kenen de heer A. S. Hakkaart, even eens te Leiden. Bun?erl;;lke Stand Geboren: Johanna Magdalena Adriana Petronella Geertrui dr van C. Nonkes en G. Beij; Michelle Nico- laas zn van A. Labordus en M. Kop; Saskia Bouwien dr van W. F. J. Buijs en A. van Vliet; Wilhelmina Ferdinanda Divera Maria dr van P. Singeling en C. M. Bijman; Jacoba dr van C. de Best en D. van Duij- venvoorde; Johannes Josephus zn van M. Boezaard en E. de Raad; Alida dr van P. Hartevelt en J. Sloos; Magdalena dr van S. Hoog straten en M. van Tol; Maria Johan na Hendrica Elisabeth dr van P. J. Hansen en J. M. B. Devilee; Johan na Martine dr van D. Kanbier en E. A. Kallenborn. Getrouwd: N. Platteel en J. A. M. Weijers; B: T. J. Schmidt en C. van Etten; J. van der Meij en G. van Leeuwen. Overleden: P. M. Dekkers 26 jr man; N. Veenboer 58 jr man; C. Planje 66 jr man; E. van Oosten 80 jr weduwe van G. van den Broek; A. Chrispijn 51 jr man; H. de Mooy 65 jr man; M. Overdijk 84 jr man; T. C. J. M. Lubbe 25 jr man. GEM. AANKONDIGING GEMEENTE-ARCHIEF Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de leeszaal van het Gemeen te-Archief met ingang van heden weder voor het publiek is openge steld. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN Werkloosheidscijfers eind juni 1958: De cijfers van het rayon Leiden heb ben betrekking op de gemeenten Leiden, Alkemade Leiderdorp, Oegst- geest, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Mannen: Cijfers resp. voor Leiden, prov. Zuid-Holland en Nederland. Daling in 1957 1958 juni 1958 mei juni mei juni abs. in 173 193 796 712 84 12 4001 3901 12759 11462 1297 9 34370 31484 81171 73582 7589 10.3 Overzicht van de werkloosheid per beroep: (Cijfers resp. van mei 1958 en juni 1958): Bouwvakarbeiders 132131; me taalarbeiders 10872; textielarbei ders 3415; land- en tuinbouwarb. 5546; transportarbeiders 2330; kantoorpersoneel 3734; losse arbei ders 179—180. Het algehele beeld van de werk loosheid is in de loop van de maand juni niet veel veranderd. Er is een verdere lichte daling van het aantal ingeschreven werkloze mannen, nl. van 84, of rond 12%. Dit is in overeenstemming met het beeld dat de landelijke en provin ciale cijfers te zien geven. Hoewel de daling gering is, bestaat toch de indruk dat de toestand zich niet on gunstig ontwikkelt. De vraag naar arbeidskrachten in de metaalindustrie vertoont een lich te verbetering. De bedrijvigheid in de bouwnij verheid bleef vrij constant maar het GEVESTIGD: H. J. Overduin en fam., militair, Mar- nixstraat 62; H. van der Kwaak en fam., kantoorbediende. De Goejestraat 35; W. A. J. de Vos en fam., bedrijfsleider, Vestestraat 7; G. H. van Asperen en fam., typograaf, Bernhardstraat 81; G. Philippo en fam., gereedschapschaver, Borneostraat 9; J. E. W. Ho-A-Sjoe en fam., arts, Zoeterwoudsesingel 103; M. Wassenaar geb. Lut en fam., v. Vollen- hovenplein 15; C. Douwes en fam., adm. ambtenaar, Willem de Zwygerlaan 203; J. Jacobs en fam., militair, Suringarstr. 35; I. Bink, kantoorbediende, Burggra- venlaan 58; J. P. de Winter, kantoor bediende, De Genestetstraat 92; C. Ke telaar, leerling-verpleegster, Mezenstraat 2; C. H. F. Knol, verpleegster, Merel- straat 3; A. Wondrak, secretaresse, Bree- straat 12; G. B. Bachrach-v. Coevorden, Leeuwerikstraat 21; J. R. A. Grol, ver koper, Melch. Treublaan 45; H. Blom, militair, Prins Hendrikstraat 1; A. R. Pos, militair, Noordeinde 2a; G. Huls man, röntgen-laborante. Rijnsburgerweg 37; P. M. de Haas, militair. Groenhazen- gracht 12; M. E. van Lawick van Pabst, arts, Merelstraat 45; °J. J. Dieben, Noord einde 29; M. J. Levarht, onderwijzeres, Floresstraat 34; G. R. G. Scheepe, Rijns burgerweg 140; E. J. M. Overdevest, kinderjuffrouw, St. Jorissteeg 13; M. E. Teunissen, lerares, Jan van Goijenkade 23; C. Bennema, med. analiste, Lammen schansweg 31; A. J. van der Zwet. kan toorbediende, Fred. v. Eedenlaan 23; J. H. B. Boom, mach. monteur, Calandstr. 20; J. G. Pais, boekhouder, Zoeterwoud- Agenda Leiden WOENSDAG, 9 JULI Zilveren priesterfeest aalmoezenier Gitmans, garnizoen Leiden. Plechtige H. Mis in Lodewijkskerk, 10 uur v.m. VRIJDAG, 11 JULI Diploma-uitreiken „Mathesis", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Verkeersbrigadiertjes, feestmiddag. „Den Burcht", 2 uur nam. WOENSDAG 9 JULI Club de Limetz. Repetities Volks dansen etc. School Lorentzkade, 8 uur nam. DONDERDAG 10 JULI Vespaclub Leiden. Ledenvergade ring in De Grote Vink. (Haagweg, Voorschoten), 8 uur nam. ZONDAG 13 JULI Zusters van Liefde, Leiden. Af scheidsreceptie. Pelikaanstraat, 14 15.30 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN. Van maandag 7 tot vrijdag 11 juli. De avond- en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door: Apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 21313 te Leidei.. Te Oegstgeest door Apotheek Oegst- geest, Wilhelrninapark 8, tel. 26274. TENTOON STELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN. De films voor de week van 4 tot 11 juli zijn door de Xath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Konvooi naar Malta" (vr. zat., zondag.) 14 jaar. „To Paris with love (ma. di). volw. „Morgen ben ik rijk" (wo., do.), alle leeftijden. Lido: „Pla^e Pigalle, plein der zonde" volwassenen. Luxor: „Vergiss mich nicht", alle leeftijden. Trianon: „The bridge on the river Kwci" 14 jaar. Rex: „Even afrekenen, heren", alle leeftijden. (Donderdag: „Gitarren der Liebe", alle leeftijden). laat zich aanzien dat de vraag na de bouwvakvacanties zal toenemen. In de textielindustrie trad geen wijziging van betekenis in. Wel be staat de indruk dat in mindere mate dan in vorige maanden gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheid tot verkorting van arbeidstijd. Het aanbod als werkloos inge schreven vrouwen steeg van 94 tot 102. De vraag naar vrouwelijke ar beidskrachten overtreft achter nog beduidend het aanbod. seweg 124; A. Bakelaar, machinist, Ra penburg 79; R. van Kreuningen, elektro technicus, Roodborststraat 44; P. W. van der Boog, wolwever, le Binnenvestgr. 6; M. M. Esderts, Alexanderstraat 46; J, M. C. Nolen, Rapenburg 87; G. M. Montfoort geb. Goetzee, Druckerstraat 30a; W. van Braam van Vloten, Witte Singel 7; T. Landstra geb. v. d. Schlef, Willem de Zwijgerlaan 197; G. Bleeker, laborante, Rijnsburgersingel 22a; N. B. J. Imming, twijner, Heemskerkstraat 82; G. A. Balkestein, kantoorbediende. Hoge woerd 111. VERTROKKEN: A. Lünstedt, van Lammenschansweg 104 naar Australië; R. J. Gobius en fam., van Mariënpoelstraat 21a naar Canada; C. P. Versteegt en fam., van Veiling kade 20 naar Katwijk, Dahliastraat 10; C. W. E. H. Klages en fam., van Zoeter woudsesingel ó7b naar Epe, Kamperweg 14; D. A. de Roo en fam., van Prinsen straat 36 naar Australië; J. Guldemond en fam., van Oude Rijn 156 naar Austra lië; H. Wassink en fam., van Hoogl. Kerkgracht 7 naar Australië; W. Kom- deur en fam., van Kneppelhoutstraat 25 naar Zuidlaren, De Groeve B 66; M. C. P. J. Uffink en fam., van St. Jorissteeg 13 naar Australië; H. Overduin en fam., van Hogewoerd 150a naar Schiedam, Daltonstraat 28a; L. H. den Hoed geb. Van der Sluijs en fam., van Rapenburg 47 naar Leiderdorp, Koningstraat 16; W. Verhaagen en fam., van Wasstraat 29 naar Leiderdorp, Anna van Burenstraat 1; P. den Hertog en fam., van H. Rijn dijk 102a naar Zoeterwoude, Park Die Leijthe 4; J. I. Huber geb. Van der Meer en fam., van Lorentzkade 63 naar Ned.-Nieuw-Guinea; M. A. W. Imkamp, van Nieuwe Rijn 25 naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika; G. W. E. van der Neut, van Pieter de la Court- straat 49 naar Sassenheim, J. P. Gouver neurlaan 48; Wu Chih Tseng, van Hoef straat 39 naar Maastricht, Wolfstr. 26; Jonkvr. H. G. de Ranitz, van Witte Sin gel 37 naar Den Haag, Bachmanstraat 8: H. J. Freeke, van Coornhertstraat no. 9 naar Voorschoten, Hofweg 17; E. Freeke. van Coornhertstraat 9 naar Voorschoten, Hofweg 17; H. J. Tomesen, van Modder manstraat 12 naar Doetinchem, Water straat 12; F. Filippo, van Koningstraat 29a naar Beverwijk. Elzenlaan 30; M. van der Meij, van Julianakade 13 naar Wassenaar, Nassaulaan 15; J. van Rijn geb. Regeer, van Charlotte de Bourbon hof 49 naar Haarlemmerliede en Spaar- woude, a.b. woonschip bij Zuid Schalk- wijkerweg 2; H. P. Ruisch geb. de Jongh, van Boerhaavelaan 33 naar Hilversum, Borneolaan 31; R. Majolée, van Tessel- schadestraat 22a naar Delft, Konings plein 13; J. van Rijn, van St. Buysing- straat 12 naar Haarlemmerliede en Spaarnwoude a.b. woonschip bij Zuid Schalkwijkerweg 2; J. van der Weide, van Dijkstraat 36 naar Australië; J. de Groot geb. De Roode. van Tollensstraat 12 naar Leiderdorp, Hoofdstraat 223; M. J. T. de Graaff, van Witte Singel 87 naar Waddinxveen, Zuidkade 2; J. L. M. Rijkelijkhuizen, van St. Jacobsgracht 1 naar Delft, Oranje Plantage 79; F. W. Turpijn, van Groenhazengracht 12 naar Ede (Gld.), Otterloseweg 5; M. Clements, van Duinhof 13 naar Liberia; C. P. Oors, van Prinsenstraat 49a naar Delft, Kan toorgracht 8; P. van Houtum, van Nach tegaallaan 15 naar Arnhem, Catarijne straat 66; G. J. Wessel, van Boerhaave laan 29 naar de Ver. Staten van Noord- Amerika; W. Kersbergen, van Rijnsbur gerweg 10 naar Canada; C. Kersbergen, van Rijnsburgerweg 10 naar Canada; W. Fastenberg, van Rijnsburgerweg 153 naar de Verenigde Staten v. Noord-Amerika; H. A. van der Upwich, van Rijnsburger weg 41 naar Oegstgeest, Fred. Hendrik laan 15; C. L. Ng, van Kagerstraat 24 naar Groot-Brittannië; M. J. v. Trom mel, van Morskade 1 naar Rotterdam, Middellandplein 6a; L. W. van Herwaar den, van Witte Singel 8 naar Den Haag, Dedelstraat 8; M. de Bruin geb. Win kelman, van Boisotkade 2b naar Arn hem, Hommelseweg 359; N. M. J. Ruij- ter, van Van Limburgh Stirumstraat 5 naar Zoeterwoude. Vlietweg 8; O. Ber gamini, van Fagelstraat 18 naar Italië; C. P. M. Barning, van Korevaarstraat 24a naar Rotterdam. Breitnerstraat 52b; J. Mets, van Noordeinde 2a naar Den Helder, Buitenhaven 5; G. C. C. M. essen, van Noordeinde 2a naar D drecht, Oudeiaudstraat 29; H. Emond, van Groenhazengracht 12 naar Olde- broek C 37 III; M. J. H. Grubben geb. Akkermans, van Herenkteeg 13 naar Tilburg, J. M. van Nassaustraat 15; C. S. W. Kuenen, van Gerecht 10 naar Gro ningen, v. Houtenlaan 214. Laatste Berichten ZEVENTIEN MILLE VERDUISTERD De Amsterdamse recherche heeft gisteren een 65-jarig2 heer aangehou den, die er van wordt verdacht als kassier-boekhouder bi, een import- firma van motorrijwielen, scooters en bromfietsen in de laatste zeven jaar ongeveer f 17.000 te hebben verduis terd. De politie vertelde dat de man zelfstandig zijn werk verrichtte en niet werd gecontroleerd. Toen de be drijfsleiding argwaan kreeg en een accountantsonderzoek liet instellen kwam de fraude aan het licht. Van het geld leidde verdachte een uit gaansleven. Er is niets meer over. „Buurman aan de overzij" Rechter deed bordjes verhangen Hedenochtend heeft de president van de Amsterdamse rechtbank uit spraak gedaan in het kort geding tussen twee winkeliers uit de Oude Brugsteeg te Amsterdam. Hij besliste, dat de heer J. van Gameren, die evenals de eiser, de juwelier E. Vorst in zijn winkel souvenirs verkoopt, het bord met een gedicht uit zijn étalage moet verwijderen. Voorts was gevraagd, gedaagde te gelasten in de Oude Brugsteeg niet meer publiek aan te spreken met de raad, bij eiser geen souvenirs te ko pen. Gedaagde ontkende dit ooit ge daan te hebben. De president was van mening dat er onvoldoende bewijs was op dit punt en zag dus geen aan leiding ten aanzien van dit verzoek de gevraagde voorziening te treffen. Hij bepaalde ten aanzien van de ge- dingskosten dat iedere partij haar eigen kosten moet dragen. Een chauffeur uit Leiden stond te recht, omdat hij op 31 maart met een trouwauto op de Nieuwe Rijn, hoewel er door een links geparkeerde vracht auto geen voldoe i ie ruimte was, toch was gepasseerd, waardoor hij een bij na blinde man en zijn echtgenote die niet kan lopen en in 'n invalidewagen vervoerde werd had overreden. De gedupeerde diende een civiele vorde ring van 23 in. De officier van justi tie, die het een ernstige overtreding vond eiste 100 boete of 25 d. h. De plv. kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 100 boete of 25 d. h. en toewijzing civiele vordering a 23. Een kuiper van.9 jaar. Een kuiper uit Katwijk aan Zee stond te recht omdat zijn 9-jarig zoontje in geen 2 maanden april en mei de school had bezocht. De vader ver klaarde dat de jongen in de kuiperij had gewerkt. De officier van justitie eiste voor overtreding der leerplicht wet 50 boete of 20 d. h. De plv .kan tonrechter veroordeelde verd. tot 35 boete of 10 d. h., met de waarschu wing: het kind moet weer naar school. Als de remmen niet in orde zijn. Een chauffeur uit Leiden stond te recht, omdat hij op 22 maart op de Rijksweg no. 4 onder Oegstgeest met een vrachtautp gereden had, zonder bedrijfsrem, en zijn patroon stond te recht, omdat hij de chauffeur met de ze vrachtauto had laten rijden, terwijl deze geen bedrijfsrem had. Toen hij voor kinderen moest stoppen, en hij merkte dat de bedrijfsrem niet werk te, had hij door tijdig uitwijken, een ernstig ongeluk voorkomen. De offi cier van juistitie eiste tegen de pa troon van verdachte 50 boete of 20 d. h. en tegen de chauffeur, die een ernstig ongeluk wist te voorkomen 25 boete of 5 d. h. De patroon ver klaarde niet geweten te hebben, dat de bedrijfsrem ontbrak, omdat men uitwendig aan de vrachtauto niet kon zien. De plv. kantonrechter ontsloeg de patroon van rechtsvervolging en veroordeelde de chauffeur tot 25 boete of 5 d. h. Voetganger die niet goed overstak. Een fabriekarbeider uit Leiden stond terecht, omdat hij op 5 april als voetganger op de Haarlemmerstraat bij de Hema, zonder op het verkeer te letten, was overgestoken waardoor hij door een motorrijder was aangere den, waardoor hy zo ernstig verwond werd dat hij in 14 dagen niet had kunnen werken. De officier van justi tie vond dat verdachte er nog goed was afgekomen, bij dit onvoorzichtig oversteken, eiste: 25 boete of 10 d. h. Uitspraak conform. Diefstal van gras. Een schilder uit Leiden, stond terecht, omdat hij op 26 mei, zonder vergunning op een land te Leiderdorp gras had gemaaid, en toegeëingend. De officier van jus titie eiste 25 boete of 5 d. h. De plv. kantonrechter veroordeelde verdach- SASSFNMPIM AANBESTEDING BOUW PROT. ULO-SCHOOL Door de directeur van gemeente werken is gistermorgen in de Bur gerzaal van het Gemeentehuis open baar aanbesteed: het bouwen van een 8-klassige Christelijke Ulo school (zgn. halschool) op een ter rein aan de Menneweg. Er waren 21 gegadigden welke van hoog naar laag als volgt inschreven: A. J. Langeveld, Leiden, 280 000. H. J. Strijk, Rijpwetering, ƒ265.000.- C.V. v/h R. Hollema, Bergum Fr. 253.700.R. v. d. Cuijü, Ooster- meer, ƒ251.375.—; H. F. Betke, Haar lem 248.000.De Lange en v. d. Plas, Oegstgeest ƒ231.600.—; D. Nell Wassenaar ƒ231.500.—; M .v. d. Bent en Zonen, Wassenaar 231.000.C. J. Waleveld en Zn, Haarlem 229.000.H. N. van Leeuwen en Zn, Katwijk aan Zee ƒ227.000.--; Langeveld en Oosterom, Alphen aan den Rijn ƒ227.000.—; L. H. Mulck- huisen, Nieuw-Vennep 220.000.—; W. F. Nijman en Zn., Hillegom ƒ219.000.C. J. Strijk, Oegstgeest ƒ217.000.—; Erve J. F. P. Jansen, Nieuw-Vennep ƒ217.000.—; F. L. Pennings, Den Haag ƒ215 000.—; C. Meyers en Zn., Haarlem ƒ212.000.—; M. J. van Breda en Zn., Sassenheim ƒ211.500.—; C. J. Kiebert N.V., Sas senheim ƒ209.810.—; N. Kieft, Sas senheim 199.900.—; H. W. Sebregts. Bloemendaal 198.364. De begroting was inclusief gas, water, plantsoenen en toezicht 234.800.De gunning is aange houden. te tot 15 boete of 5 d. h. met ver beurdverklaring van het in beslag ge nomen gras, met teruggave van de in beslag genomen zeis. OEGSTGEEST SCHOOLWEDSTRIJDEN POELMEER Aan de jaarlijkse school wedstrijd, welke zaterdagmiddag in de zwem inrichting „Poelmeer werd gehou den namen deel leerlingen van de Terweewegschool, de Montessori school, de Julianaschool, de Willi- brordschool en de 2e Openbare School en de Groen van Prinstererschool. Behalve vele ouders gaven ook de gemeentesecretaris, de heer Jac. de Visser en de wethouder van Onder wijs, dr K. Simon Thomas, blijk van hun belangstelling. Er werd met animo gekampt om de Poelmeer- wisselbeker voor de beste prestaties van de jongens, terwijl de Oranje vereniging-beker als inzet was aan gewezen voor de meisjes. Voor de jongens was de uitslag als volgt; 1. Terweewegschool 311.4 pnt.; 2. Julianaschool 362,3 pnt.; 3. Willi- brordschool 391,4 pnt.; 4. Montessori school 410,5 pnt.; 5. Groen v. Prin stererschool 469 pnt. en 2e Openbare School 508,8 pnt. De door de meisjes behaalde re sultaten waren: 1. Terweewegschool 370,5 pnt.; 2. Willibrordschool 421,1 pnt.; 3. Mon tessorischool 428,6 pnt.; 4. Juliana school 481,7 pnt.; 5. 2e Openbare School 545,2 pnt. en Groen van Prin stererschool 565,5 pnt. Tijdens het berekenen van deze uitslagen werd het komisch nummer aangekondigd waarvan badmeester J. Leget zoals elk jaar, iets bijzon ders weet te maken. Hij werd daar bij terzijde gestaaA door mevr. Dof- ferhöff en de heren Schellingerhout, Snieder en Ouwerkerk. De heer R. Hillebrands overhan digde de Poelmeerbeker aan een der jongens van de Terweewegschool, terwijl de heer N. v. Weizen, voor zitter van de Oranjevereniging de door de Oranjevereniging beschik baar gestelde beker overreikte aan een der meisjes dier school. De indi viduele prijswinnaars waren: Jongens, 25 meter schoolslag: 1. W. Veen; 2. Frits Schepen; 3. Jaap Tim mermans. 25 meter rugslag: 1. Dolf Ver voort; 2. Dirk v. Driesten; 3. Klaas v. d. Kwaak. 25 meter vrije slag: 1. Jaap Tim mermans; 2. W. v. Veen; 3. Max Hartelo. Estafette: 1. Ter./eewegschool; 2. Julianaschool; 3. Willibrordschool; 4. Montessorischool. Meisjes: 25 meter schoolslag: 1, Astrid Hoeksema; 2. Willy Weber: 3. Yvonne v. Griethuizen. 25 meter rugslag: 1. Ellen Bege- mann; 2. Yvonne v. Griethuizen; 3. Ivonne v. Hartevelt. 25 m. vrije slag; 1. Ellen Bege- mann; 2. Christien Diepeveen; 3. Franka Krantz. Estafette: 1. Terweewegschool; 2. Willibrordschool; 3. Montessorischool; 4. Julianaschool. De heer Van Ingen Schenau dank te tenslotte alle medewerkers aan deze goed geslaagde school wedstrij den. VPORSPHnTEH Geslaagd. Aan de Kon. Acade mie voor Beeldende Kunsten slaagde voor het eindgetuigschrift in de afd. Bouwkunde de heer H L. A. Niers man; in de afd. Meubelconstructie en Binnenhuiskunst mej. G. E. Boom en de heer C. Groot veld; in de afdeling Weg- en Waterbouwkunde de heer W. J. Kamphorst. Bouw tweede kleedlokaal. Ook het tweede kleedlokaal zal waar schijnlijk binnenkort tot stand ko men. Met grote voldoening is onlangs het eerste kleedgebouw op het sport terreinencomplex gereedgekomen. Het is steeds de bedoeling geweest om ook zo spoedig mogelijk de bouw van het tweede lokaal aan de orde te stellen. Maar de vooruitzichten waren somber, omdat er geen rijks- goedkeuring zou worden verleend en bovendien financiering op lange ter mijn practisch onmogelijk leek. Beide bezwaren zijn thans komen te ver vallen. De hoofdingenieur van de volkshuisvesting en de bouwnijver heid is bereid rijksgoedkeuring te verlenen, terwijl de Rijkspostspaar bank bereid is vaste financierings middelen beschikbaar te stellen in de vorm van een kasgeldlening, wel ke t.z.t. in een vaste lening zal wor den omgezet. De aanbieding bedraagt een bedrag van 30.000. De gemeen te heeft intussen onderhands bij de in de gemeente gevestigde aannemers prijsopgave gevraagd voor de bouw van dit kleedlokaal. De laagste op gave was van de heer J. Zuyderduin en betrof een bedrag van ƒ31.800. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de opdracht aan deze aannemer te verstrekken. Er zijn vanzelfsprekend nog enkele bijko mende kosten van toezicht beplan tingen en terreinwerkzaamheden, zo dat de totale inrichting zal komen op ƒ35.650. B. en w. stellen de raad voor dc vaste lening van de Rijks postspaarbank te aanvaarden. De bouw van het lokaal onderhands op te dragen aan de heer Zuijderduin en het benodigde crediet ad 35.650 beschikbaar te stellen. WARMOND SPOORWEGOVERGANG NIET GESLOTEN. Toen te circa 13.30 uur de trein Lei denAmsterdam passeerde, vergat de boom wachter de bomen te sluiten. De bestuurder van de trein, die dit gelukkig bemerkte, gaf krachtige sig nalen, waardoor mej. S. die juist per rijwiel de overweg overstak, zich op het nippertje in veiligheid wist te stellen. Gezien het drukke verkeer, dat over deze overweg plaats vindt, mag van geluk worden gesproken dat er geen 'ernstige ongelukken hebben plaats gevonden. PAS OP VOOR LANG VINGERS! Tijdens de zondag j.l. gehouden wedstrijden van de L.T.J. in het Leidse Hout te Leiden, hebben één of meerdere onverlaten kans gezien, vijf portemonnaies te ontvreemden, welke in de kleedkamer waren ach tergelaten. Schijnbaar heeft men alle tijd gehad om dit snode werk te doen want alles was overhoop gehaald. Ook bij vorige wedstrijden is dit al eens gebeurd. Men zij op zyn hoede. Ingezonden door: R. K. te H. SPORT AUTOMOBOLISME VERBOD VOOR ALLE AUTORACES GEVRAAGD Na het ongeluk op het circuit van Reims, dat het leven gekost heeft aan de Italiaanse coureur Luigi Masso, heeft mej. Giuliana Nenni. lid van de linkse socialistische party in de Italiaanse se naat, schriftelijke vragen gericht tot de minister van buitenlandse zaken. Mej. Nenni, een dochter van de sec retaris-generaal van de linkse socialisti sche partij Pietro Nenni, acht het wen selijk, dat de Italiaanse regering op in ternationaal en in het bijzonder op Euro pees terrein stappen zal doen ten einde te komen tot een verbod van autoraces, zelfs op gesloten circuits, aangezien zij een gevaar opleveren voor de piloten en voor de toeschouwers, Haar vragen aan de minister hebben deze strekking. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK Hedenmorgen 10 uur zijn de 105 over gebleven renners vertrokken voor de 13e etappe van de Ronde van Frankrijk, van Dax naar Pau, een afstand van 230 kilometer. Het parcours leidt over de cols van de Soulor en de Aubisque (1720 meter hoog) maar alleen deze laatste col, 57 kilometer voor de finish, telt mee voor het bergklassement. Het is een col van de eerste categorie. Het weer was broeierig met kans op onweer en stortbuien. Met 3 min. achterstand co het tijd schema passeerden Bergaud. Ferlenghi Vlayen, Bourles en onze landgenoot Do men het eerst de vliegende controle van Jurancon (78 km) op 4 sec. volgden Busto, Brenioli, Schmitz (Neluxploeg) Darrigade en Suarez en daarna kwam het peloton op enkele tientallen meters Een groep van 6 man meldde zich het eerst bij de Ravitailleringspost te Nay (96 km) met een achterstand van 6 min. op het tijdschema. Darrigade, die de leiding had van het grote peloton, volgde op 2 min. LEIDEN, 8 juli. Vette varkens. Aantal aangevoerde varkens 111 stuks Notering: zwaar 1.691.79, licht 1.741.77, slagersvarkens 1.76 1.79, zeugen 1.48—1.54. Handel vlug. BODEGRAVEN, 8 juli. Kaas. Aangevoerd 160 partijen. Notering: eerste soort: 1.922.02; tweede soort: 1.821.91; extra 2.032.26. ROTTERDAM 8 juli. Vee. Aan voer 2575 stuks. Weektotaal 4477 stuks 264 vette runderen, 697 gebruiksvee, 300 vette kalveren, 192 graskalveren, 408 nuchtere kalveren. 42 varkens, 49 biggen, 66 paarden, 20 veulens, 521 schapen en lammeren, 16 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 2.95 3 30; 2e kw. 2.70—2.85; 3e kw. 2.502.60; vette kalveren 2.95 3.20; 2.65—2.95; 2.20—2.65; gras kalveren 500—450—300; nuchtere kalveren 807060; biggen 60— 4238; slachtpaardon 2.252.00 1.80; veulens 370—300250; schapen 10080—70; lammeren 10585 70; kalfkoeien 1175—975—850; melk koeien 1175975850; varekoeien 850750680; vaarzen 900800 600; pinken 625—500—400. Handel: vette koeien aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen als giste ren; vette kalveren aanvoer even groter, handel vlug, iets stijver in prijs; graskalveren aanvoer gewoon, handel kalm, prijshoudend; nuchtere kalveren aanvoer matig, handel vlot, prijzen hoger; biggen aanvoer als vo rige week, handel redelijk, prijzen stabiel; slachtpaardcn aanvoer korter, handel tamelijk, ruim prijshoudend; veulens aanvoer als vorige week, han del willig, iets stijver in prijs; scha pen en lammeren aanvoer kleiner, handel williger, ruim prijshoudend; melk- kalfkoeien aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen constant; varekoeien aanvoer kort, handel traag, prijzen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer iets ruimer, han del kalm, prijzen als vorige week.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3