Ned* atletiekkampioen- schappen deden Ned* records wankelen Tsjech Pavel Kantorek won marathon in de Zaanstreek Vier nieuwe records bij de jeugd- atletiek wedstrijden inleidseHoul Althéa Gibson behaalde een dubbele zege op Wimbledon Goede demonstraties te Noordwijk MAANDAG 7 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Bescheiden rol voor Ned. ploeg op Europese kampioenschappen 1 De Nederlandse atlethiekkampioen- schappen 1958, tevens de laatste se lectiewedstrijden voor het samenstel len van een Nederlandse ploeg voor de Europese atletiekkampioensohap- pen, die van 19 tot en met 24 aug. te Stockholm worden gehouden, is voor een talrijk publiek op de Neny- to sintelbaan te Rotterdam een kam pioenschap geweest, zoals in de laat ste jaren er niet meer is geweest. Over alle linies waren de prestaties aanmerkelijk beter dan in het verle den en dat geeft met Stocholm in het verschiet toch wel reden tot enige verwachtingen, ofschoon de atleten in andere landen intussen ook niet •hebben stilgezeten. Natuurlijk is men hoopvol gestemd na de verrichtingen van de kandidaten voor de Neder landse ploeg op deze kampioenschap pen, maar ons inziens zullen de ver tegenwoordigers uit ons land slechts een bescheiden rol kunnen spelen in de strijd om de zo begeerde medailles, want wanneer op 19 augustus in het oude stadion van Stockholm onge veer 800 dames a heren atleten bin nen zullen marcheren bevinden zich daar atleten onder, die zich na de olympische spelen van 1956 in Mel bourne, dermate hebben ontwikkeld en van zulk een grote klasse zijn, dat 'het kleine Nederlandse contingent hard, heel hard zal moeten vechten om tenminste een eervol resultaat te kunnen behalen. Het is daarom onze mening, dat wij deze Europese kam pioenschappen met een gematigd op timisme tegemoet moeten zien, daar staat echter tegenover en dat heb ben de Nederlandse kampioenschap pen wel bewezen dat het atlethiek- peil in ons land gestadig omhoog gaat. En wij daarom Stockholm 1958 als een tussenstation moeten zien voor de Olympische spelen 1960 in Rome, alwaar wij, als de „groeiperiode'' blijft voortduren, zeker weer die plaats tussen de andere atletieklan- den kunnen innemen, zoals in het verleden is geweest. Want dat Ne derland goed materiaal heeft is een ding, dat zeker is. Nederlandse records stonden te wankelen. Een Nederlands record is er geves tigd bij de dames en wel op de 400 meter. Corrie Bekker van het Rreda- sche Sprint liep na een hard gevecht in 58,3 bec. door de finish. En was ddt nu wel niet een tijd van internatio naal gehalte, de andere prestaties wa ren dat zeker wel. Allereerst op d* sprintnummers bij de dames. Hannie Bloemhof won de 100 meter in 11.7 sec. een tijd, die zij slechts eenmaal eerder dit jaar had gelopen en daar bij komt de Celebes-juniore Joke Bij - slechts met een verschil van eentien- die seconde handhaven. De 21-jarige dokters-assistente uit Vlissingen Wil ly Bakker-Cysouw was er de oorzaak van. Zfj won op indrukwekkende wij ze haar serie in 11.1 sec. en bena drukte in de finale, in smetteloos ge lopen stijl, haar goede vorm in 11.2 sec. Bij de heren was tienkamper Eef Kamerbeek bijzonder op dreef, in de serie 110 meter horden werd hij na een hevig gevecht, dat op de streep werd beslist eerste in 14,7, een tijd overigens die ook door Peter Neder- hanl werd bereikt. Maar in de finale liet Eef Kamerbeek geen twijfel, wie de meeste aanspraken op de titel maakte. Het werd 14.4 sec., een even- naring van zijn eigen Nederlands re cord, dat hij op de Olympische Dag in Amsterdam vestigde. Hoe snel het ging bleek wel uit de tijd van Peter Nederhand, die 14.5 sec. tweede werd. evenals de 14.8 van Ed Boere die even tevoren de 400 meter horden ih 54.5 sec. won en huin beider beste prestaties levefdê. Hein Cujé verbeterde Nederlands record op 6 mijl. Hein Cujé, de man die verledeh week zaterdag het 5000 meter record van Wim Slijkhuis met 0,2 seconde terugbracht, was die grote animator op die 10.000 meter. Na 5000 meter, die in 14 min. 51 sec. werd gelopen, liepen vier atleten Op kop namelijk Hein Cujé, Frans Kunen, Wim Roo- vers en Henk Viset, Sneller ging het, steeds sneller, zodat eerst Kunen en later ook Roovers werd afgeslagen. Alleen de taaie vechtjas Henk Viset bleef nog bij Hein Cujé. De ronden- tijden Schommelden tussen de 70 en 72 seconden en met de chromometer in de hand tuurden de insiders met verheugde gezichten naar het wijzer tje, dat de seconden snel wegtikte. Na 8 mijl (9654 meter) Was een nieuw Nederlands record daar, Hein Cujé. die ook Viset had gelost, noteerde 28 min. 55,2 Sec., dat is 38.8 sec. onder het oude record van Frans Kunen die deze prestatie twee jaar geleden even eens te Rotterdam leverde Nu ging het er nog maar om of hij ook het record van Kunen op de 10.000 meter (29.47,2) zo-u verbeteren. Verheten vocht de alleen lopende Cujé door en zijn eindsp.'-nt wa* •v.v.nfer. n- lijk. Maar de dappere Zeeuw kwam toch twee volle seconden tekort. Piet Bleeker Ned. Kampioen De Tsjechische loper dr. Pavel Kan torek, heeft zaterdagmiddag de inter nationale marathon van Zaandam gewonnen. Kantorek, die bij de olym pische spelen in Melbourne nog vol komen onbekend was, hij eindigde daar als zeventiende, maar nadien als een komeet naar voren kwam hij won dit jaar o.m. de loop dwars door Berlijn bevestigde hiermee zijn goede vorm van het ogenblik. Ongetwijfeld mag men de jonge Tsjech als een der favorieten voor de marathon op de Europese kam pioenschappen beschouwen. Er was echter nog een atleet, die de aandacht van de toeschouwers op zich vestigde, de Nederlander Piet Bleeker, die na een keurig gelopen race als tweede finishte en daarmee de derde achtereenvolgende maal het Nederlands kampioenschap ma rathon in de wacht sleepte. De tijd van Bleeker was 2 uur 29 minuten en 39 sec. Daarmee bleef hij slechts 19.8 sec. boven het nationale record van Janus van der Zande, van wie de Zaankanter een waardige opvolger belooft te worden. Ruim zestig lopers gingen van start om elkaar op de historische af- WÊ^ÊÊk stand van 42.195 km. te bestrijden, leveld wat goed is groeit snel en De buitenlanders de overwinning in Ria van Kuik eveneens in dezelfde de internationale marathon, en onze tijd. Nannie Haase en Ine spijk no- landgenoten daarenboven nog het teerden 11.8 sec. Nog sneller ging het op de 200 meter. De Arnhemse steno-typiste Hannie Bloemhof „draaide" zoals zij zelf zei, nog nooit zo goed. Het werd 24 sec., dat is slechts 0,1 sec. boven Ihet Nederlands record van Fanny Blankers-Koen, en dat wil toch wel wat zeggen. Ria van Kuik verbeter de haar beste persoonlijke prestaue tot 24.2 sec., evenals Nannie Haase (-24.4) en Ine Spijk (24,5) die tegen doktersadvies in todh aan de wed strijden deelnam om haar kansen o-p een plaats in het team te verdedigen. En daar bleef het niet bij. Nog een record va-n Fa/nnie Blank^s Koen, dat op de 80 meter horden kon zich Nederlands kampioenschap. Opval lend groot was de Duitse vertegen woordiging in deze race. Piet Bleeker, die met Kantorek als de grote fa voriet gold, nam resoluut de leiding, met de Tsjech en de Duitser Ganssier op zijn hielen. Na enkele kilometers had Bleeker een voorsprong van 10 seconden op Kantorek en Ganssier, waarna op een halve minuut een groepje volgde met onder meer Arians (Duitsland), Smits Fannie BlankersKoen feliciteert hier Hanny Bloemhof van Palthene, die kampioene werd op de 100 en 200 meter dames. uit Alphen aan den Rijn en Frede- riks uit Deventer, die vorig jaar de Zaanse marathon won. Halverwege de wedstrijd had Kantorek zich in middels los gemaakt van Ganssier en zette hij de aanval in op Bleeker, die hij tussen Wormerveer en Knol lendam passeerde. Lange tijd leek het er op, dat Bleeker zou proberen bij te komen, doch de Praagse arts gaf hem geen kans, liep steeds meer uit en finishte met 3 minuten voor sprong. De uitslag was: 1. P. Kantorek 2.26.17.4; 2. P. Blee ker 2.29.39. 3. W. Ganssier (Duits land) 2.31.18.2. 4. H. Arians (Duits land) 2.36.07. 5. A. Blumensaat (Duits land) 2.38.34.4. 6. J. Frederiks (Da- ventria, Deventer) 2.39.19. 13. W. J. Maaskant (DOS, Rotterdam) 2.56.08. 14. G. Besemer (AAC, Amsterdam) 2.56.24. 15. F. Muurlink AAC, Am- setrdam) 2.57.21. 16. J. A. Smits (AAV '36, Alphen*aan den Rijn) 2.57.50. 17. E. Sijbers (LDA, Den Haag) 2.58.21. 18. H. Dood (Daventria, Deventer) 3.0.22. 19. P. van der Sande (Best) 3.0.59. 20. K. Janssen (ASS, Volo, Den Bóch) 3.2.30. ATLETIEK NEDERLANDSE PLOEG VOOR STOCKHOLM Het bestuur van de KNAU heeft zondagavond in een vergadering met de nationaal technische commiss.d de ploeg samengesteld, welke Ne derland zal vertegenwoordigen op de Europese kampioenschappen te Stockholm. De afvaardiging bestaat uit de vol gende atleten: Dames. 100 meter: Hannlé Bloem hof, Ine Spijk, Joke BijléVéld; 200 meter: Hannie Bloemhof, Ria van Kuik en Nannie Haase. De estafette ploeg wordt samengesteld uit de da mes Hannie Bloemhof, Joke Bijle- veld, Ria van Kuik, Ine Spijk en Nannie Haase; 80 meter horden: Willy Bakker—Cysouw; vijf kamp: Dini Hobers en Corrie van den Bosch, Heren: 800 meter; Henk Hausj 5000 en 10.000 meter: Hein Cujé; ma rathon: Piet Bleeker; 110 meter horden: Eef Kamerbeek en Peter Nederhand; vèrspringen: Henk Vis ser; hink-stap-sprong; Albert Hof stede; discuswerpen: Cees Koch; tien kamp: Eef Kamerbeek. De KNAU-leiding besloot voorts, dat indien in de nog volgende wed strijden tot en met de landenont- moeting Nederland—Duitsland op 27 juli a.s. te Nijmegen Nederlandse at leten uitzonderlijke prestaties zul len verrichten, welke alsnog deelne ming aan de Europese kampioen schappen rechtvaardigen, hun uit zending alsnog in overweging zal worden genomen. De dames vertrekken op woensdag 13 augustus, eerst voor de landen- wedstrijd ZwedenNederland op 15 augustus te Trelleborg en gaan dan vervolgens door naar Stockholm. De heren vertrekken op zaterdag 10 augustus. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR MODELVLIEGEN IN SAARLAND. Tijdens internationale wedstrijden voor modelvliegtuigen, georganiseerd door de Aero club in Saarland, heeft de Nederlandse ploeg een opmerke lijk succes behaald door de tweede plaats te bezetten na Duitsland. Er waren acht deelnemende landen. De beste individuele Nederland.se presta ties werden geleverd door J. Osborne uit Den Haag, tweede (vliegende vleugel), en A. Teunissen uit Arn hem, die de derde plaats in de klasse zuigérmotormodellen behaalde. G. Verbree behaalde de vierde plaats in de klasse model-zweefvliegtuigen. De uitzending van de Nederlandse ploeg gescheidde onder auspieën van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. de A.V. Holland, zaterdagmiddag op de sintelbaan in de Leidse Hout geor ganiseerd, waren de weersomstandighe den minder gunstig voor recordverbete ringen. Daarom ia het juist voor de jeugdige atleten te loven, dat er toch nog 4 records sneuvelden. Op de 100 m. heren A vestigde M. A. Maasland (Her mes) een nieuw Noordhollands record in 2 30.5, terwijl ih hetzelfde nummer Lambert v. d. Berg (Holland) het nieuw Lelds record bracht op 2.33.9. Bij de discus jongens A wist M. Schil fer (AAC) het districtsrecord te bren gen op 46.98 m., terwijl tenslotte T. Huigsloot (Holland) bij de jongens C de kogel 12.85 meter wierp, wat een nieuw Leids record betekende. Fraaie resultaten bereikten A. v. d. Vuurst (Slos) op vèrspringen jongens A: 6.44 meter werd W. C. Oosthoek (DOS) eerste met een hoogtesprong van 1.69 m., kwamen op de 100 m. meisjes A. een en twee gelijk aan en zorgden de drie finalisten op de 60 m. jongens C. voor de gelijke tijd van 7.6. Tot slot zorgden op de 100 m. jongens A, gewonnen door Frans Beker (Hol land met borstlengte in 11.1 en H. v. d. Vuurst (Sios) 11.2 voor de grote sen satie. Maar wat te zeggen van W. van Crugten (LDA), die de 100 m. jongens B. in 11.2 liep? Het waren tijden, die genoemd mogen worden, zeker in 't belang van de atle tiek voor de toekomst. De voornaamste uitslagen waren: 600 m. jongens C: 1. P. Bal'di (AV '40) I.45.5; 2. K. Verloop (Holland) 1.46.2. 1500 m. jongens B: 1. C. Verkade (AAV '30) 4.26.—; 2. H. v. d. Wilt (FIT) 4.26.—. Kogelstoten jongens A: 1. W. Suvaal (DOS) 13.62 m.; 2. M. Schiffer (AAC) 12.80 meter. Discuswerpen meisjes B: 1. B. Poel (Athleta) 23.97 m.; 2. T. v. d. Holst (MSV) 23.25 meter. Hoogspringen jongens B: 1. W. C. Oosthoek (DOS) 1.69 m.; 2. G. v. Nie- kerk (Bat.) 1.59 meter. Vèrspringen jongens C: 1. P. v. d. Haak (Holl.) 5.01 m.; 2. D. Baldé (AV 1940) 4.71 m. Vèrspringen jongens D: 1. M. Peeters (LDA) 4.63 m.; 2. P. Blakmoor (DOS) 4.31 meter. Kogelstoten jongens B: 1. P. v. d. Kriek (AV '40) 13.92 m.; 2. J. Schoen maker (LDA) 13.03 m. 60 m. meisjes C (2e groep): 1. H. Pauw (Sport.) 8.6; 2. M. van Dijk (AAV *36) 8.7. 100 m. dames B: 1. M. Boer (S. en L.) 12.8; 2. T. de Vries (NW.-Br.) 12.9. 100 m. dames C: 1. S. van Royen (Sport.) 13.8; 2. B. Jasper (Nw.-Br.) 13.9. Vèrspringen meisjes A; 1. L. Zoet (MSV) 5.17 m.; 2. R. Westgeest (S. en L.) 4.60 meter. 100 m. meisjes A: 1. J. Verkade (Sios) 13.1; 2. R. Westgeest (S. en L.) 13.1. 60 m. jongens C: 1. H. Hoek (LDA) 7.6; 2. C. v. Wageningen (Holl.) 7.6. 60 m. jongens D: 1. M. Peeters (LDA) 8.2. A. de Bruyn (Holl.) 8.1. 300 m. jongens A; 1. K. Smit (Holl.) '5: 2. J. Blankenspoor (Sios) 37.7. 300 'meter jongens B: 1. J. Korsten (LDA) 38.5; 2. C. Reyerkerk (DOS) 39.0, 80 m. meisjes B: 1. T. Cruiming (WIK) 10.5; 2. L. Schroder (S. en L.) 10.6. 1000 m. heren A: 1. M. A. Maasdijk (Hermes) 2.30.5 (nieuw Noordhollands record); 2. K. de Ruiter (AV '34) 2.31.4. 100 m. jongens A: 1. F. Beker (Holl.) II.1; 2. H. v. d. Vuurst (Sios) 11.2. 100 m. jongens B: 1. W. van Crugten (LDA) 11.2; 2. R. Kleingeld (PP) 11.3. 60 m. meisjes C (le groep): 1. B. Tij ben (WIK) 8.2; 2. M. Klazinga (Cel.) 8.5. 800 m. jongens A: 1. D. Klos (LDA) 2.03.3; 2. H. S. Klepke (ADO) 2.06. 100Ó m. heren B; 1. D. v. d. Velden (DOS) 2.35.4; 2. H. G. Wagenvoort (Fit) 2.37.—. Hoogspringen jongens C: 1. H. Looyen- stein (S. en L.) 1.44 m.; 2. P. van der Haak (Holland) 1.39 m. Vèrspringen jongens A: 1. A. v. d. Vuurst (Sios) 6.44 m.; 2. H. Maillé (Sios) 6.15 meter. Discuswerpen jongens B: 1. P. v. d. Kriek (AV '40) 35.71 m.; 2, J. Korsten (LDA) 31.07 meter. Kogelstoten jongens C: 1. T. Huig- sloot (Holl.) 12.85 m. (nieuw Leids re cord); 2. E. Korthals (AV '36) 11.25 m. Hoogspringen meisjes B: 1. J. Rol (Celebes) 1.50 m.; 2. E. Zoet (MSV) 1.34 meter. Vèrspringen meisjes C: A. Strik (Sport.) 4.07 m.; 2. B. Tijben (WIK) 4.04 meter. Kogelstoten meisjes A: 1. J. van Dijk (AAV '36) 11.27 m.; 2. T. v. d. Holst (MSV) 10.45 meter. Discuswerpen jongens A: 1. M. Schif fer (AAC) 46.98 m. (nieuw Noordhol lands record)2. W. Suvaal (DOS) 43.08 meter. 4 x 60 m. estafette meisjes C: 1. Spor tief (Leiden) 35.4. 4 X 300 m. jongens A: 1. A.V. 1940 2.40.—; 2. A.A.V. 1936 2.51.1. Zweden Davidson en Schmidt klopten Cooper en Fraser De 30-jarige Amerikaanse speelster Althéa Gibson, heeft zaterdag haar Wimbledontitel geprolongeerd. Maar voordat het zover was, moet zij aan een overwinning op de Engelse Ange la Mortimer in de eindstrijd toch wel even hebben getwijfeld. De lange slanke kleurlinge uit het New Yorkse Harlem heeft weliswaar op overtui gende wijze de zege behaald, maar in de eerste set maakte zij niet minder dan 8 double faults waardoor haar tegenstandster tweemaal de service doorbrak en in de tiende game zelfs op setpoint kwam te staan. De Engel se toeschouwers op de tribunes en de miljoenen televisiekijkers in Enge land dachten even aan een overwin ning voor hun landgenote. Althéa Gibson kwam echter de inzinking te boven. Met haar powerplay aan het net overrompelde zij Angela Morti mer, die voor de eerste maal na drie jaar niet tot de „geplaatsten" behoor de. In de tweede set liep de Engelse tot 20 uit. Daarna nam Althéa Gib son het initiatief. Zij won 6 games achter elkaar en behield de titel. Een paar uur later kwam de donke re speelster in het bezit van een twee de kampioenschap. Samen met de Braziliaanse Maria Esther Bueno won zij van haar landgenoten Margaret Dupont en Margaret Varner de finale van het dames dubbelspel in twee sets: 6—3, 7—5. Een onverwachte overwinning be haalden de Zweden Davidson en Schmidt in de finale van het heren dubbelspel op de Wimbledonkam- pioen Cooper en de „runner up" Fra ser met 64, 64, 8—6. Het Zweedse paar was niet ge plaatst, maar was een plaatsing zeker waard geweest, dat werd in deze eindstrijd duidelijk. Schmidt wist wel raad op de services van Fraser en Davidson, die de beste speler van het Dat er voor sterk tennis belangstel ling bestaat blijkt wel uit het grote- aantal toeschouwers, dat zondagmid dag de Noordwij'ise banen bevolkte. Het feit, dat bij de vier spelers, die even naar ons land waren overge wipt ook de nieuwe wimbledonkam- pioen Ashley Cooper was, zal aan deze belangstelling wel niet vreemd zijn geweest. Verder waren er Drob- ny, Patty en de jonge Australiër Mark, Drobny en Patty heeft men al eerder in Noord ijk kunnen bewon deren, Cooper en Mark waren nieu we figuren voor ons land. van de twee enkelspelen was die tussen Drobny en Mark ongetwijfeld de meest spec taculaire. Het spel van de linkshan dige Drobny was in vrijwel alle en- derdelen sterker maar de veel jon gere Mark, in zijn land achtste op de ranglijst bleek over schitterende loop techniek te beschikken, hetgeen hem veel moeilijkheden dee-d oplossen. Dropshots, die vanachter uit het veld van het racket van Drophny kwamen en vlak achter het net be landden haalde Mark dikwijls nog. De jonge Australiër, wiens spel zich geleidelijk aan het ontwikkelen is, won de eerste set met 6-3. maar daar na legde Drobny Mark pas zijn wil op, al bleef de strijd een aardig ka rakter behouden. Met zijn linkse dri- 6-4 bracht Dropny de partij op zijn naam. Goed technisch maar wat minder spectaculair was de partij tussen Coo per en Patty. Beide spelers hadden even tijd nodig om zich aan te passen aan de overgang van gras- naar gra- velbanen. Patty had daarmee nog meer moeite dan Cooper. Hij was daardoor onvast en kon zijn aanval niet voltooien en was genoodzaakt grotendeels vanuit het achterveld te opereren hetgeen Patty niet ligt. Cooper bleek overigens over een bijzonder sterke service te beschik ken, een vlakke zware backhand en een oersterke en harde forehand. Na 4-1 voor Cooper haalde Patty nog op tot 4-4, maar Cooper won het due) met 6-4, 6-3. De middag werd besloten met hel dubbelspel van Drobny en Patty te gen Cooper en Mark, dat door Drobny en Patty met 6-4 9-11 6-2 werd ge wonnen en waarbij de toeschouwers konden genieten van dubbelspel zoals men het in ons land nooit ziet. Merk waardig genoeg zijn dergelijke demon straties het meest spectaculair op mo menten, die in een ernstige wedstrijd maar zelden voorkomen, bijvoorbeeld wanneer van één der partijen beide spelers achterin staan om de daveren de smashes van de tegenstanders achterna te hollen en terug te lob- ve passeerde hij Mark "vrij regelma- ben. En omdat het ook hier zo'n de- tig, zijn dropschot bleef een gevreesd i monstratiepartij gold, werd dit beur- wapen en zijn scherp gesneden back- telings zowel door Cooper en Mark hand vond openingen, die Mark niet als door Drobny en Patty toegepast, vermocht of te sluiten. Met 3-6, 6-41 tot groot genoegen van het publiek. Deze foto toont de kampioen van Wim bledon in het heren-enkelspel, de Australiër Ashley Cooper in actie in een wedstrijd tegen Budge Patty. viertal was en met zijn knappe vol leys opende hij de Australische defen sie regelmatig. Bovendien hadden de Zweden het voordeel, dat het bij de Australiërs niet best klopte. Zowel Cooper als Fraser lieten ballen voor elkaar lopen en ieze misverstanden kostten hun veel yui.ten. Met een prachtige slotvolley scoorde David son het punt, dat de beslissing bracht. Uitslag: 6—4, 6—4, 8—6. Nadat de nieuwe kampioenen uit handen van de hertogin van Kent de Trophy, aan deze titel verbonden, hadden ontvangen, verdwenen zij snel per auto naar Tilbury, waar het schip lag te wachten, dat hun naar Gothenburg zou brengen. Op verzoek van' de ambassadeur van Zweden in Londen, Gunnar Hagglof, heeft de „Brittannia" van de Zweedse Lloyd 40 minuten gewacht op de beide tennnisspelers. Toen Da vidson en Schmidt aan de kade arri veerden werden zij luid toegejuicht door de 300 passagiers en de beman ning. Op de valreep verwelkomde ka pitein Lindgren hen met een bos bloemen. Lorraine Coghlan en Howe zege vierden in de finale van het gemengd dubbelspel over Althéa Gibson en Nielsen. Tussen haar vorige en deze partij heeft Althéa Gibson slechts 15 minuten rust gehad. Dat dit te weinig was geweest, was duidelijk aan haar spel te merken. De Australiërs komt de zege echter volkomen toe, want ook Nielsen was in deze ontmoeting niet bijzonder op dreef. CRICKET DERDE TESTMATCH ENGELAND— NIEUW ZEELAND. Op de derde dag van de derde test match EngelandNieuw Zeeland (de eerste twee dagen werd wegens de hevige regenval niet gespeeld), wel ke te Leeds wordt gehouden, hebben de Nieuw Zeelanders een pover eer ste inningstotaal van 61' all out be haald. Toen de stumps werden getrok ken stond Engeland op 14 voor het verlies van 1 wicket. Op de doorweekte pitch startten de Nieuw Zeelanders met een ope ningsstand van 37 en daarna haal den de Engelsen drie wickers neer zonder dat de tegenstanders gelegen heid kregen een run te maken. Jim Laker was de beste bowler. Hij nam 5 wickets voor 17 runs en Tony Lock liet vier wickets neer gaan voor 14 runs. Excelsior IIAjax (L.). De cricket wedstrijd Excelsior IIAjax (L.) voor de tweede klasse E van de competitie van de K.N.C.B. gespeeld, is door Ajax (L) gewonnen met 11 runs. Excelsior II kwam all out voor 64 runs: Ajax (L( scoorde 75 runs. LCCCVHW. De cricketwed strijd LCCCVHW, gespeeld voor de tweede klasse E van de competitie van de KNCB, is door LCC gewon nen met 35 runs. LCC scoorde 110 runs: CVHW 75.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8