li Nederland verloor zege in Bordeaux Zaterdag boekte de Italiaanse ploeg de eerste étappe-zege De Ned.-Lux.-ploeg legde beslag op het dagploegenklassement I, Italiaans weekeinde werd gisteren volledig gemaakt lie Etappe voor Padovan Uitslagen en klassementen Se Witnêiedan kamp.iaenen MAANDAG 7 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 ZATERDAG zijn niet veel schokkende dingen gebeurt in de 255 km. lange rit van St. Nazaire door de trieste vlak ke Vendée naar Royan. De Franse na- tionalen wilden kennelijk nog een dag genieten van de rente, die Darrigade's gele trui oplevert en zij hebben dan ook de groten in de hoofdmacht eenvoudig tot rust gedwongen. Vrijwel voortdurend zaten de Tricolores in de voorste ge lederen van het peloton, waar zij met argus-ogen de concurrenten van Dar- rigade gadesloegen. Het is zo een luste loze rit geworden, een rit waarin alleen de outsiders een kansje kregen, zonder evenwel dat het grote peloton hen een bijzondere grote marge toestond. Het meeste profijt van de ontwikkeling hebben de Italiaan Pierino Baffi en d'e dit keer weer slagvaardige Nelux-ploeg getrokken. Baffi won op de brede boule vard van Royan met duidelijk verschil de eindsprint van een kopgroep van 19 renners de eerste Italiaanse étappe zege en de Nelux-formatie werd eer ste in het dagploegenklassement, omdat de sterke Martin van der Borgh, Jaap Kersten en de Luxemburger Aldo Bol- zan, die als derde eindigde, tijdig met de vluchtelingen waren meegesprongen. Daardoor kwam nogmaals een bedrag van 300.000 franks in de toch reeds goed gevulde portefeuille van Jeng Gold- schmidt. Ook de Ier Seamuss Elliott, een der leden van het vreemdelingenlegioen van Max Bulla, maakte winst. Hij be reikte in de algemene rangschikking de zevende plaats en zijn achterstand op Darrigade was zaterdag nog slechts 2 minuten. SJEF LAHAYE STARTTE NIET SJEF LAHAYE STARTTE NIET, zater dagmorgen. Op advies van de tour- arts, Dumas, had de geblesseerde Lim burger een gescheurd spiertje in de rechterknie namelijk het verstandige besluit genomen om de strijd te staken. De Nederlands-Luxemburgse ploeg ver trok dus met elf renners uit St. Brevin op de zuidelijke oever van de Loire- monding, die door de karavaan met een veerboot vanuit St. Nazaire werd over gestoken. De regionale équipe van Cen traal Frankrijk, de ploeg van Rafael Ge- miniani, is nu nog de enige die geheel intact is. Dertig kilometer lang, tijdens de rit langs de baai Bourgneuf en de fraaie badplaatsen van de Cöte de Jade, hebben enkele renners geprobeerd de strijd in de hoofdmacht te forceren, vrij wel onmiddellijk na de start sprongen 16 man onder wie Piet van Est, weg. Maar André Darrigade had in de gaten, dat de Belg Gilbert Desmet, zevende in de algemene rangschikking, zich heel lis tig tussen de vluchtelingen had verscho len. En toen was alles weer snel afge lopen. Kort daarna ontsnapten Noel Foré, Anglade, Armand Desmet, de Zwit ser Hollenstein en Jean Stablinski, maar ook zij kregen geen kans. En toen is het eigenlijk heel rustig gebleven tot La Roche sur Yon, de eer ste ravitaileringsplaats waar Napoleon vanaf een metershoog standbeeld neer keek op het legioen van zyn sportieve conega Jacques Uoadet. Zondag heeft de Italiaan Arrigo Pa- dovan bewezen ook zonder zwiepers een étappe te kannen winnen en Italië aan de 2de étappezege in deze Tour de France geholpen. In het stadion van Bordeaux won hU de elfde étappe van de toar, van Royan naar Bor deaux over 138 kilometer, in de sprint gewonnen. De foto geeft een beeld van deze eindspurt. De Ronde is ingesteld In1903 door H.Des- grange,directeur van een sportblad In de eerste jaren moesten de renners soms met ooerenvech- ten om verder fekunnen i De totale lengtevd.Rondr sinds 1903 isgelijk aan ca 5 x rond de aarde In 1930 reed er voor de eerste maal een redamekaravaan mee In 1903werd de kot ste Ronde qerèdSi met 2428km gpft De Franse nationalen drongen naar de kop van het peloton en ontwikkelden daar zo'n hoog tempo ruim 42 km. per uur dat iedere ontsnapping bij voorbaat kansloos was. BESLISSENDE SPRONG hoorns blazende muzikanten en zijn gladde keien op het marktplein, gebeur de het dus. Juist op het moment waarop de Nelux-équipe even in verwarring verkeerde door een lekke band van Ernzer. Schmitz, Bolzan, Kersten en Damen bleven namelijk op hem wach ten. Vlak voor een spoorwegovergang verslapte even de aandacht van de Tri colores. En daarvan maakte Armand Desmet en Catalano gebruik. Het twee tal kwam aanvankelijk niet ver, want het peloton verhoogde onmiddellijk weer het tempo, maar toch waren zij voldoende uitgelopen om als 'n „spring plank" voor enkele anderen te kunnen fungeren. Wim van Est werd bijna de dupe van deze ontwikkeling. Enkele tientallen meters voor de spoorweg ver wisselde hij van wiel. Mecanicien Spen- kelink deed zijn werk snel, maar juist toen Van Est weer op zijn fiets sprong werden de bomen gesloten. Opnieuw oponthoud dus. De sterke Brabander kon zich met de steun van Damen en broer Piet gelukkig weer snel bij de hoofdmacht aansluiten, maar miste daardoor de ravitaillering. Dat kwam hem op dertig strafseconden en een boete van 2500 franks te staan, want het ontging de wedstrijdleiding niet, dat hij later, buiten de vastgestelde zone, een drinkkruikje van Jeng Goldschmidt aannam. VALPARTIJ DE ,E VLUCHT VAN CATALANO en Desmet was ogenschijnlijk zonder allure. Maar de vluchtelingen hadden geluk. André Darrigade kwam bij de ravitaillering ten val, kreeg een defect aan zijn fiets en van dat korte moment van paniek bij de Franse nationalen maakten enkele renners gebruik om op avontuur te gaan. Martin van der Borgh en Hoevenaers sprongen als eersten naar het duo op kop. Later ook Quentin, met de tricolore Stablinski aan zijn wiel, daarna een groepje van zeven man (de strijdlustige Noel Foré, Gay, Bolzan, Jaap Kersten, Thomin, Moreno en Gus to) en tenslotte ook Aannaert, Elliott en Ecuyer. En toen was alles afgelopen. I De vluchtelingen vormden een hetero gene groep elke ploeg was erin ver tegenwoordigd en de Franse natio nalen herstelden hun greep op de hoofd macht. Interessant was nog slechts hoe de slotfase van de rit zoii worden. De Ne lux-ploeg en de Belgische formatie wa ren namelijk elk met drie renners in de kopgroep vertegenwoordigd en be streden elkaar dus het dagploegenklas sement. Een werkelijke strijd is het niet geworden, omdat de oranjeploeg het for tuin op gelukkige wijze in de schoot geworpen kreeg. De Belg Noel Foré had namelijk moeilijkheden met zijn ver snellingsapparaat. Tweemaal moest hij van achterwiel verwisselen. De laatste keer 12 kilometer voor de finish. En toen was hij definitief uit de kopgroep verdwenen. In de sprint waren de Ne derlanders vanzelfsprekend zonder kan sen tegen de snelle Italiaan Baffi. Van der Borgh en Kersten beseften dit, want zij hebben in de laatste kilometers nog herhaaldelijk geprobeerd te demarreren, maar de overmacht was te sterk. De regionaal Letendre van de West- zuidwestploeg kwam na de sluiting van de controle binnen en startte gisteren niet. De Belg Noel Foré kreeg de prijs voor de grootste pechvogel en zijn landgenoot Armand Desmet, die van de meest strijdlustige renner. £d?roufeduurFaÏ3- 5maanden Om de Rondede volger de dag weer le kunnen laten rijden moeide Helberekenenvddage- lijkseresultaten vraagt iedere dag ca.1,5uur Tijdens de Ronde voert de leiding dagelijks Na afloop van de Ronde heeft de leiding nog ca 5weken nodigomal- les af te handelen feit, dat hij niet geheel fit aan de start kwam, niet lang gewacht met zijn activiteiten. Nauwelijks was het start sein gegeven, of hij sprong naar voren, om met de assistent van Geminiani, Ang lade, voor het eerste leven in de brou werij te zorgen. Hollenstein, Hoevenaers en de gele-truidrager Darrigade dingen met hem mee en enkele kilometers lang zag het er naar uit, dat het ernst was met deze prille attaque. Het was een vrij korte rit, dus waarom niet? Het was echter, naar later bleek, de eerste van een serie operaties, die hoogstens het tempo hebben verhoogd. Op de brede wegen met rechts de glinsterende Gi- ronde en links de eerste wijngaarden van het gebied van Bordeaux, kreeg de strijd een wisselvallig karakter. Na 7 km. was het vijftal aan kop aangegroeid tot 14 renners. Delberghe, Piet de Jongh, Bourles, Tüller, Lamy, Van Geneugden, Roudat, Padovan en Stablinski waren eveneens weggelopen en bij Meschers (10 kilometer) bedroeg de voorsprong 25 sec. Charly Gaul ging het proberen. Hij kwam ineens vanuit de achterhoede langs het peloton naar buiten. Maar hoe klein de stille Luxemburger zich ook maakte, zijn actie bleef niet onopge merkt en Geminiani, die zichzelf ken» nelijk bij de favorieten voor de eind zege rekent, Adriaenssens en Brankaert dachten er eenvoudig niet aan om Gaul zo maar te laten gaan en zij pakten met Wim van Est. Suarez en Lemin zijn wiel. Voor Gaul was de lol er op dat moment eigenlijk al af en toen hij een lekke band kreeg en even moest wach ten, deed hij geen enkele poging meer om uit de hoofdmacht weg te komen. Charly had met zijn poging de knup pel in het hoenderhok gegooid en zo hoog was nu plotseling het tempo van het peloton geworden, dat de koplopers werden ingehaald en voor Saint Seurin (23 km.) bestond de gehele kleurige optocht weer uit één stuk. BRUISENDE STRIJD renners in de kop van het peloton, loerend op elke kans on\ weg te sprin gen. Het tempo bleef in de buurt van de 43 km. per uur en de strijd was levendig en bruisend als een glas cham pagne, ondanks de tientallen bandbreu ken. Weer nam Piet v. Est het initiatief tot de aanval, nadat Hoevenaers en Dacquaij een voorsprong van 100 meter hadden genomen. En met o.a. Padovan, Bahamontes, Gerrit Voorting, Darrigade en Gilbert Desmet bereikte hij het twee tal. Ook deze vlucht kon echter geen genade vinden in de ogen van het pe loton en bij Conac (43.5 km.) was alles weer afgelopen. Het heeft daarna, ter wijl Van Geneugden, Voorting en Da cquaij nog korte tijd alleen aan kop reden tot vijf kilometer voorbij St. Ciers geduurd voor de beslissende slag begon. Zoals het zo vaak gaat, begon ook deze slag met 'n onschuldig uitziende charge. Delberghe, Gret, Magni en Stablinski, vier onbelangrijke mannen in deze tour, kregen verlof om een voorsprong van driekwart minuut te nemen. Een onschuldige aanval? Onbelangrijke mannen? Kan wel zijn, dacht Piet van Est, maar van mij wordt wat verdacht vandaag. Hij begreep, dat hij snel moest handelen en in een flitsende demarrage waagde hij de sprong, waarmee hij Pri- vat en Vlayen met zich mee zoog. Op dat moment bedroeg de achterstand ruim een minuut. Bij Blaije (79 km.) maakte een derde groepje zich los: Luyten, Pa dovan, De Jongh en Rolland. Dit was voor de nationale ploegleider Bidot het goede ogenblik om met één oog op het JACQUES GODDET was de Nederlanders er nog aan komen herinneren, voor de start zondagmiddag in het heerlijke Royan. „We gaan weer naar Bordeaux en u weet, Nederland heeft daar traditionele verplichtingen al is de zegereeks in de twee vorige jaren doorbroken". Ja, de jongens wisten het. Het zou natuurlijk prachtig zijn wanneer aan de over winningen, die Dekkers, Nol ten, Faanhof en Wagtmans, in de jaren 1952 tot en met 1955 op het velodrome van Bordeaux behaald, een vijfde kon worden toegevoegd. Al les op alles zouden zij zetten om Piet van Est want de sterke, rossige Piet was de uitverkorene voor het ver vullen van de eervolle maar moeilijke taak haar die 5e Nederlandse triomf te rijden. Maar niet een Nederlander reed 3»/t uur later juichend in de armen van de donkere Girondijnse schonen om de klapzoenen en de bloemen in ontvangst te nemen. Het was de lange, pezige Italiaan Pa dovan, die wraak nam voor de hem in Brest door de jury ontnomen zege, die na de overwinning van Baffi in Royan van het tweede tour weekeinde een Italiaans weekeinde maakte en die na de zege van diezelfde Baffi in 1957 in Bordeaux de weg heeft geopend voor 'n nieuwe traditie. Hij won de sprint van de kopgroep van 13, die zich al Troostprijs PIET DE JONGH werd dus zesde en Piet van Est zevende. De prijs voor de strijdlustigste renner ging volkomen verdiend naar de ijverige, steeds demarrerende Piet van Est. Een niet te versmaden troostprijs, die met de dagprijzen van De Jongh, Van Est en Van der Borgh (14e) een bedrag van 165.000 francs in de Neder lands-Luxemburgse prijzen- pot bracht. Martin van der Borgh heeft PIET VAN EST KON NIET LOSKOMEN vroeg in deze slechts 137 km. lange rit langs de oevers van de Gironde en door de val leien van de Dordogne had gevormd. Twee Nederlanders hadden zich in dit 13-tal een plaatsje veroverd: Piet de Jongh en Piet van Est, doch zij waren al bij voorbaat kansloos tegen sprinters als Padovan, Vlayen en Rolland. En geen enkele poging van Piet van Est om onderweg alleen naar voren te gaan had succes. de 14e plaats achter de kop groep verdiend met 'n dap pere en knap gereden solo, die na ongeveer 90 km. werd ingezet. Doch, hoe sterk deze debutant in de oranjeploeg ook reed, zijn aanval was toch weer het produkt van een strategische fout in de Nelux-ploeg. De Nederlanders en Luxem burgers in het peloton was het ontgaan, dat bij de drie ontsnappingen, die tenslotte dertien renners aan de kop brachten, vier Franse natio nalen waren meegegaan: Sta blinski, Privat, Pipelin en Groussard. Nog een van ons naar voren, dan hebben we opnieuw het dagklassement, was de gedachte, en daarom werd Van der Borgh naar voren gezonden. Een bewijs, dat er aan de oplettendheid van onze ploeg nog wel het een en ander ontbreekt. Van der Borgh is een keiharde, physiek zeer sterke knaap, doch een dergelijke fout zal onder andere omstandighe den, bij warm weer en zwaardere étappe bijvoor beeld, onnodige risico's be tekenen. Eerlijkheidshalve mag echter niet onvermeld blijven, dat deze zelfde tactische opzet dus ongemotiveerde krachts inspanning van de man uit Koningsbosch de ploeg toch nog voordeel heeft gebracht. Door de voorsprong van Van der Borgh op het peloton is de Nelux-ploeg in het alge meen ploegenklassement van de 4e naar de 3e plaats op geschoven. ploegenklassement een derde en ook een vierde man naar voren te sturen. En daarom trokken Pipelin en Groussard mee op jacht naar de twee ploegjes met vluchtelingen. NATIONALEN DEDEN GEEN KOP HET ZESTAL had geen al te grote krachtsinspanning nodig om het drietal met Piet van Est te bereiken. Op dat moment was het ploegenklasse ment al in handen van de Franse na tionale ploeg en geen enkele keer wens ten Pipelin en Groussard kop te doen. Maar de andere zeven hadden de hulp van dit tweetal niet nodig en terwijl in de achterhoede Martin van der Borgh aan zijn prlvé-ontsnapping was begon nen, slonk het verschil tussen het vier tal met Stablinski en het negental met de beide Nederlandse Pieten ziender ogen. Het was duidelijk, dat Van der Borgh het alleen tegen deze vaart zou moeten afleggen, zeker nadat op precies twintig kilometer voor de finish de aan sluiting vooraan tot stand was gekomen. Op de brede, door tienduizenden toe schouwers omzoomde toegangswegen op de buitenwijken van Bordeaux was elke poging van Piet van Est en Piet de Jongh om uit de kopgroep weg te komen tevergeefs. En zo zagen de bijna dertigduizend loeiende en brullende toeschouwers, die het stadion van Bordeaux vulden, der tien renners de baan opstuiven om in een extra ronde uit te maken wie de kussen, de bloemen, de bonificatie en de 200.000 franks zou krijgen. Groussard lag voorop, Privat achter hem, daarna Padovan en Luyten en vervolgens Piet v. Est en Piet de Jongh. De Nederlanders probeerden wat zij konden, maar op de baan zijn beiden maar kleine jongens en het kwam er dus alleen maar op aan om zo goed mogelijke posities in te nemen. Grous sard probeerde voor de laatste bocht zijn ploeggenoot Privat als springplank te gebruiken. Hij pakte hem bij de schouders en rukte zich naar voren, doch intussen waren Padovan en Vlayen buitenom gekomen en even later flitste de Italiaan als eerste over de streep. Groussard, die zichzelf de ere-ronde al had zien rijden, barstte in tranen uit, maar Padovan had hem voor een nog grotere teleurstelling gespaard, want het was de jury niet ontgaan wat Grous sard had gedaan. Deklassering was on herroepelijk het gevolg geweest. Nu kwam hij eraf met een geldboete en 10 strafseconden. Gainche won de sprint van het peloton, waarin alle an dere leden van de Nelux-ploeg binnen kwamen. Etappe-klassementen. De uitslag van de 10e étappe van St. Nazaire naar Royan over een afstand van 250 km., luidt: 1. Baffi 6 uur 04 min. 57 sec. (met bon. 6.03.57); 2. Thomin 6.04.57 (met bon. 6.04.27); 3. Bolzan z.t.; 4. El liott z.t.; 5. ex aequo Arman Desmet, Hoevenaars, Van den Borgh, Kersten, Stablinski, Catalano, Moreno, Galdeano. Busto, Gay, Quentin, Annaert, Christian, Favre en Ecuyer allen in 6.04.57 20. Foré 6.07.45; 21. Darrigade 6.10.27; 25. Wim van Est; 27. Piet van Est z.t. Het grote peloton werd ex aequo 28e geklasseerd in dezelfde tijd als Darri gade. Daarbij bevonden zich Damen, De Jongh. Gerrit Voorting, Gaule, Ernzer en Schmitz. De uitslag van de 11de étappe van Royan naar Bordeaux, 137 km., luidt: 1. Padovan 3.12.22 (met bon. 3.11.22); 2. Vlayen 3.12.22 (met bon. 3.11.52); 3. Rolland; 4. Groussaard; 5. Delberghe; 6 De Jongh 3.12.22; 7 Piet van Est; 8. Luyten; 9. Pipelin; 10. Gret; 11. Lamy; 12. Privat; 13. Stablinski, allen z.t. 14. Van der Borgh 3.15.08; 15. Gain che 3.16.35; 16. Bover; 17. Graczyk; 18. Darrigade; 10. Wim van Est; 20. Plan- ckaert; 21. Bauvin; 22. Robinson, allen z.t. In het grote peloton, dat ex aequo 23ste geklasseerd werd in 3 uur 16 min. 35 sec. zaten ook de overige leden van de Nelux-ploeg t.w. Damen, Kersten, Voorting, Bolzan, Ernzer, Gaul en Schmitz. Alg-emeen klassement: 1. Darrigade 50.16.17; 2. Favero 50.16.40; 3. Voorting 50.16.55; 4. Mahé 50.16.58; 5. Graczyk 50.17.03; 6. Geminiani; 7. Elliott; 8. Gil bert Desmet; 9. Bauvin; 10. Botella; 11. Planckaert; 12. Morvan; 13. Van der Borgh 50.25.01; 14. Anquetil; 15. Barone; 16. Adriaenssens; 17. Gaul 50.27.48; 18. Robinson; 19. Foré; 20. Bobet; 30. Ern zer 50.31.47; 36. Wim van Est 50.35.19; 42. De Jongh 50.36.37; 48. Piet van Est 50.38.45; 49. Bolzan 50.38 49; 50. Kerster 50.41.17; 61. Damen 50.44.22; 75. Schmitz j 50.49.06. Pommer van de Zwitsers-Duitse ploeg heeft in deze étappe de strijd gestaakt Dagffloegenklassement: 1. Frankrijk (Groussard, Pipelin en Privat) 9.37.06; 2. Nelux (De Jongh, Piet van Est en Van der Borgh) 9.40.12; 3. België 9.40.49; 4. Parijs Noordoost 9.41.19; 5. Italië 9.44.32; 6. ex aequo Centraal Zuid- Frankrijk en Zwits./Duitsland 9.45.32; 8. ex aequo Westzuidwest, Spanje en Internationale ploeg 9.49.45. Algem. ploegenklassement: 1. Frank rijk (Darrigade, Mahé en Bauvin) 150.55.55; 2. Centraal Zuid-Frankrijk 151.04.40; 3. Nelux (Voorting, Van der Borgh en Gaul) 151.09.44; 4. België 151.10.08; 5. Intern, ploeg 151.15.58; 6. Italië 151.18.12; 7. Westzuidw. 151.26.57; 8. Parijs Noordoost 151.40.37; 9. Spanje 151.48.45; 10. Zwits./Duitsl. 152.00.25. Puntenklassement: 1. Graczyk 124 pnt.; 2. Darrigade 149 pnt.; 3. Baffi 176 pnt.; 4. Planckaert 199 pnt.; 5. Gainche 207 pnt.; 6. Wim van Est 224 pnt.; 7. Bauvin 233 pnt.; 8. G. Desmet 244 pnt.; 9. Voor ting 268 pnt.; 10. Barone 273 pnt.; 11. Bover 282 pnt.; 12. Robinson 285 pnt.; 13. Van der Borgh 312 pnt.; 14. Del berghe 313 pnt.; 15. Hoevenaers 319 pnt.; 16. Le Menn 347 pnt.; 17. Foré 349 pnt.; 20. Thomin 374 pnt. De prijs voor de strijdlustigste renner viel ten deel aan Piet van Est met 50 punten, voor Delberghe 48, Van den Borgh 11 en Pipelin 6 pnt. Algemeen klassement strijdlustigste renner: 1. Graczyk 150 pnt.; 2. Mahé 101 pnt.; 3. Darrigade 89 pnt.; 4. Planckaert 79 pnt.; 5. Bobet 65 pnt. Er werd geen prijs voor de grootste pechvogel toegekend. De internationale baanwedstrijden voor profs, die zaterdag in Bielefeld zijn gehouden, hebben een minder prettig verloop gehad. In de laatste wedstrijd van een sprint-omnium kwamen onze landgenoot Derksen en de Duitse kam pioen ten val en hierbij liep Derksen hoofdverwondingen op waarvoor hij zich in een ziekenhuis moest laten behan delen. In de tweeae manche van 'n stayer- wedstrijd gebeurde ook een ongeluk. Wagtmans zette een aanval op zijn te genstander, de Duitser Otte, in. Deze kwam in aanraking met de gangmaker van de Nederlander; hij viel en sloeg tegen het cement. Ook Otte moest zich in een ziekenhuis laten behandelen. De Zwitser Flückiger was zo geschrokken, dat hij een shock opliep. De verwondingen, die onze landge noot Derksen heeft opgelopen, rijn niet zo ernstig als men aanvankelijk had ge vreesd. Bij een onderzoek in het zieken huis is gebleken, dat hij een lichte her senschudding heeft en schaafwonden. Waarschijnlijk zou de Nederlander bin nen 24 uur het ziekenhuis kunnen ver laten. Met de Duitser Otte is het minder goed gesteld. Hij lijdt aan een vrij zware hersenschudding. Voorts heeft hij een sleutelbeenbreuk, kneuzingen en schaaf wonden opgelopen. Hoe lang Otte in het ziekenhuis zal moeten blijven is niet te zeggen. LEIDSE REN. EN TOERVER. „SWIFT" De uitslag van de zesde rit, geldend voor de voorjaarscompetitie, luidt: A en B-klasse, 80 km.: 1. J. Riethoven 2.10.38; 2. A. v. d. Kaaij; 3. J. v. Tonge ren; 4. P. Otto. C-klasse, 60 km.: 1. B. van Kempen 1.29.50; 2. A. Steenvoorden; 3. J. Hil- gersom; 4. A. van Zijp. D-klasse, 34 km.: 1. N. Kooien 52.20; 2. F. Brittijn; 3. R. van Zeist; 4. F. v. d. Broek. Athea Gibson en met Bartlmer met behaalde trofee? 11.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7