W$LMaGAT &>ymmTAD Dr. W. Win alscheid als recior van Gymnasium Ie Leien BT. Overgangsexamens Rembrandtlyceum, Leiden MAANDAG 7 JULI 1958 DE LEIDSE COUP/NT PAGINA 3 Dankbaarheid en gelukwensen In de aula van het Leids Gymna sium werd zaterdagmiddag afscheid genomen van de reotor, dr W. Wiers- ma, die onlangs benoemd werd tot gewoon hoogleraar in de geschiedenis van de wijsbegeerte van de klassieke oudheid en in de algemene inleiding tot de wijsbegeerte aan de Amster damse universiteit. Bij dit afscheid in tegenwoordigheid van curatoren, docenten, leerlingen en vrienden van het gymynasium en hoofden van middelbare scholen in Leiden werd door vele sprekers dankbaarheid uit gesproken voor wat dr Wiersma als docent en rector voor het gymna sium heeft gedaan en heeft men hem gelukgewenst met de werkkring, die hem wacht. Wethouder J. C. van Schaik con stateerde in zijn afscheidswoord, dat dr Wiersma zich, zoals uit vele din gen is gebleken, steeds instelde op wensen, inzichten en belangen van anderen, zowel van leraren als van de leerlingen en hun ouders. Daar door heeft er om hem heen steeds 'n •prettige sfeer geheerst, ook in de tijd van zijn rectoraat dat hij nu en dan weer zo gaarne voor een docent schap had teruggegeven. Opmerkelijk in dit verband noemde spreker, dat in de tijd van dr Wierma's rectoraat het contact tussen ouders en school zoveel hechter is geworden, terwijl bij het gemeentebestuur steeds dank bare herinnering zal blijven bestaan aan de contacten met dr Wiersma. Overtuiging en overleg De heer Van Schaik ging in het kort de Leidse tijd van dr Wierma na, die 27 jaar geleden begon me zijn benoeming tot leraar. Hij achtte het tenslotte verheugend, dat zijn nieu we werkkring dr. Wierma de bevre diging zou kunnen geven die in het doceren gelegen is. Als president-curator van het gym nasium uitte prof. mr H. F. W. D. Fischer zich in gelijke geest. Als rec tor heeft dr Wiersma de regelen die de school beheersten steeds gegrond op overtuiging en overleg. Hij heeft steeds grote zorg getoond voor het welzijn van de school, de belangen van leraren en leerlingen en ook'het curatorium, dat door hem steeds volledig en openhartig op de hoogte werd gehouden. Prof. Fischer hoop te dat zijn nieuwe werkkring dr Wiersma de verwachte voldoening zal schenken. De inspecteur van het V.H.M.O., de heer A. Bartels, herinnerde aan zijn eerste contacten met dr Wiers ma, 35 jaar geleden, toen hij hem als leerling meemaakte te Leeuwarden. Reeds toen was het duidelijk, dat voor deze begaafde en toegewijde leerling een belangrijke taak zou zijn weggelegd. Namens het ministerie van O. K. en W. dankte de heer Bar tels dr Wiersma voor zijn arbeid te Leiden, waarvan zovelen hebben mo gen profiteren, ook in menselijk op zicht. Bescheidenheid Dr. J. D. A. Boks, directeur van het Rembrandt Lyceum, dankte de heer Wiersma voor de oprechte steun die hij zijn buur tijdens een jaren lange samenwerking heeft gegeven en sprak zijn waardering voor die samenwerking mede uit namens de directrice van de Meisjes-H.B.S. Als conrectrix en een van de wei nige overgeblevenen van de „oude garde" van het docentencorps, voer de mej. dr. A. M. M. Smit het woord. Van het ogenblik van zijn komst in Leiden in 1931 af is steeds een van de meest op de voorgrond tredende eigenschappen van dr. Wiersma diens uiterste bescheidenheid geweest, al dus mej. Smit. Vooral in deze tijd staat de vraag naar het nut van de klassieke opvoeding weer in 't brand punt van de belangstelling, doch de opvattingen van dr. Wiersma hebben hem tot voorvechter van de klas sieke opleiding gemaakt en het is verheugend dat hij deze strijd op een nieuw niveau zal kunnen voort zetten. Naast grote bescheidenheid spron gen ook zijn democratische opvat tingen in het oog, welke vooral tot uiting kwamen tijdens zijn rectoraat. Hij liet zijn docenten vrij, en ver langde of eiste nimmer iets zonder uitleg van de motivering daarvan. kheid tegenover zichzelf en ad deren en de bereidheid en het ver mogen tot luisteren om het stand punt van de ander te begrijpen, leg den daarvoor de grondslag. Zij dankte hem voor het vele wat hij Leiden schonk, mede namens de Vereniging van Vrienden van het Leids Gymnasium, waarna zij be sloot met een woord namens de „oude garde". t) Namens de leerlingen uitte de heer Tiddo Hofstee waardering voor dr. Wiersma, die zeer veel heeft gedaan voor de leerlingen als zodanig en voor „Uno Sumus Animo". Prof. dr. A. J. Staverman sprak tenslotte een woord van dank namens de Oudervereniging, daarbij de hoop uitsprekende, dat dr. Wiersma als j Amsterdams hoogleraar zijn belang stelling voor het Leids gymnasium niet zal verliezen. „Vrienden" Dr. Wiersma begon zijn afscheids woord met de uitdrukking, waarmee hij door de jaren heen zijn leer lingen placht toe te spreken: „Vrien den". Hij zag dit woord als een be lijdenis van zijn overtuiging, dat een school een gemeenschap dient te zijn, waarin wordt samengewerkt, niet 'n plaats waar twee partijen tegenover elkaar staan. Bij zijn herinnering aan het verleden noemde dr. Wiersma drie namen van de velen, waaraan hij dank verschuldigd was, namelijk de rectoren Bosselaar en Scholten en de leraar dr. C. de Jong, die bijzon der leraar aan wiens leven door een Duitse kogel een eind werd gemaakt. Zijn docentenwerk noemde dr. Wiersma geenszins eentonig, want een 68-jarige heer uit Leiden naast de instructeur gezeten was, kwam uit de Cobetstraat en wilde de Hoge Rijn dijk oprijden. Toen de leerling- 1chauffeur de tram in de richting van het was een werk waarin hij steedsde Wilhelminabrug zag naderen, wil LESAUTO REED TEGEN TRAM j op het leven van de Pilgrim Fathers I in Leiden vanaf hun komst in de Zaterdagmiddag omstreeks halfstad tot aan hun vertrek naar Kaap drie is op de Hoge Rijndijk een les- Cod in de Nieuwe Wereld, auto tegen een tramwagen gereden, waardoor de bestuurder van de auto Geslaagd, gewond werd. Te Amsterdam slaagde voor het De lesauto, waarin de chauffeur makelaarsdiploma de heer C. H. J. «igdvan der Drift met mensen, steeds zelfs met andere mensen te maken kreeg. In een slotwoord tot de leerlingen drukte dr. Wiersma hen op het hart, de school nummer één te stellen in de hij de wagen stoppen. Hij trapte daartoe in plaats van op de rem- op de gaspendaal en met een sprong vloog de auto tegen de linkerzijde van de tram. De bestuurder werd met een hersenschudding en een armfrac- deze tijd, waarin het uiterste van de I tuur opgenomen in een ziekenhuis mensen wordt gevraagd, niet in het hijzonder met betrekking tot hun vakopleiding, doch vooral toaar het geldt om een brede geestelijke visie op het leven. Na de toespraken volgde een re ceptie tijdens xoelke velen de schei dende rector de hand drukten. Agenda Leiden DINSDAG, 8 JULI Holland Festival, Sakuntala, de noodlottige ring. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. WOENSDAG, 9 JULI Zilveren priesterfeest aalmoezenier Gitmans, garnizoen Leiden. Plechtige H. Mis in Lode wij kskerk, 10 uur v.m. VRIJDAG, 11 JULI Diploma-uitreiken „Mathesis", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Verkeersbrigadiertjes, feestmiddag. „Den Burcht", 2 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN. Van maandag 7 tot vrydag 11 juli. De avond- en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door: Apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 21313 te Leiden. Te Oegstgeest door Apotheek Oegst- geest, Wilhelrninapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN. De films voor de week van 4 tot 11 juli zijn door de Xath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Konvooi naar Malta" (vr. zat., zondag.) 14 jaar. „To Paris with love (ma. di). volw. „Morgen ben ik rijk" (wo., do.), alle leeftijden. Lido: „Place Pigalle, plein der zonde", volwassenen. Luxor: „Vergiss mich nicht", alle leeftijden. Trianon: „The bridge on the river Kwr.i" 14 jaar. Rex: „Even afrekenen, heren", De auto werd vernield. Pilgrim Fathers-circulaire. De gemeenteraad van Leiden heeft ter gelegenheid van de opening van het Pilgrim Fathershuisje verleden week dinsdag, aan alle genodigden, die bij deze opening aanwezig waren, een oud-Hollandse circulaire gezon- i den waarin hij uiting geeft aan zijn 1 genoegen de gasten te hebben kunnen ontvangen in het Pilgrim Fathers- huis, waar de documenten zijn ten toongesteld welke betrekking hebben Aan het Rembrandt-lyceum te Lei den werden bevorderd van de le klasse o.b. naar de 2e gymnasium: P. Eduard, K. Hamelink, Marian Daalmeijer, Leny van Duin, Noord- wijk; D. v. d. Boomgaard, Voorscho ten, Danielle Hagedoorn; B. Mizée; R. Helmholdt, met lof; M. Laman; J. Vermeulen; Ria van Wingen, met lof; P. van Ark; Josien de Bruin; Nelly v. Duin, Noordwijk, D. Koopman; P. v. d. Linden; R. Molenaar; H. Otten, Voorschoten. Van de le klasse o.b. naar 2e h.b.s.: H. Altink; J. Beunders, Wassenaar; Marina van Beveren, Zoeterwoude; J. van Egmond; H. Fokkema, War mond; G. Janssen; K. Kleinman; Kit ty Kosto; J. van Leeuwen; B. Marks; Janny de Mey; R. Nolles; H. Vorst; J. Wirtz; T. Barendsz Boskoop; E. Bonnet; H. van Dam, Voorschoten; G. J. van Dissel; E Haalebos; J. den Haan; J. van Meygaarden; H. Pop ken; Lia Sloos, met lof; H. Ubbink; H. Altmann; B. Bloem, Wassenaar; H. van Burk, Warmond; Ineke Fak kel; D. Fritschi, Voorschoten; Joke v .d. Heiden; H. Kok; W. de Koning; Irma v. Leeuwen; H. v. d. Meulen; P. Onvlee; N. van Ooy; J. v. d. Pot; A. Regeer; E. v. d. Veen; E. van Wijk; A. van Doorn; R. de Jong, met lof; I. Kocsis, Leiderdorp; A. Nieu- wenhuizen;M. du Prie; L. Rijnbende, Oegstgeest; D. Slothouwer; B. Valk; D. van Wijk; W. de Ruwe, Warmond; H. Akkerman, Warmond. .Herexamen: 2. Van de 2e naar de 3e klasse h.b.s.: R. Blanken, Hazerswoude; H. Diehl; A. Groos; P. Junge; T. Ladendorff, Alphen; A. v. d. Linden, Leiderdorp; L. Mulder; L. Nederlof; G. Oude Elferink; J. P. Roos; H. Rijnsburger, Leiderdorp; C. Rijsbergen; Carla Verpoorte; Annemarij Visser, Kat wijk; T. v. d. Mey, Warmond; H. de Bruin; J. de Graaf. E. de Jong, Lei derdorp; Annet de Jonge; B. Keu- ning, Oegstgeest; Olga Kloos; H. Koemans, Noordwijk; P. Laterveer; H. J. Alt; J. v. Borssum Waalkes; P. v. d. Broeke, Oegstgeest; Anneke Crdma; T. Dijkstra, D. Kettenis; A. Kleyn; F. Pasman; N. Passchier, Noordwijk; S. Rendering, Noordwijk; R. Schmidt, Leiderdorp; Greta van Venetiën, Noordwijk; P. de Wolf; A. Beunders, Wassenaar; J. Bödeker, Katwijk; C. de Lez. Coulander, met lof; E. van Noort; Willy van Toorn, Voorschoten; G. Troost; B. Vegter; P. Visser, Warmond; Herexamen: 5; voorw. bev. 1. Van de 3e naar 4e klasse h.b.s.: J. Boon, Voorschoten; R. de la Court Oegstgeest; Truus van Dijl, Oegst geest; D. de Graaff, Oegstgeest; Truus Hagenaar, Oegstgeest; P. Hil- lebrandt, Sassenheim; B. de Jong; J. Kooreman, Leiderdorp; R. Nitzsche, met lof, Alphen; L. Rijnsburger, met lof, Leiderdorp; R. Sirre, Wassenaar; J. Ubbink; B. Veerman, Oegstgeest; G. Versluis, Leiderdorp; Chr. Wendt; H. Knook, Alphen; F. Nekeman; H. Overmeer; R. Ruitenberg; W. Sirach, Sassenheim; W. Veerman, Oegstgeest 45 JAAR WONINGBOUWVER. „ONS BELANG", LEIDEN. Ter gelegenheid van het 45-jarig jubileum van de woningbouwvereni ging „Ons Belang" zullen op 27 sep tember, 11 en 25 oktober in de Stads gehoorzaal drie grote feestavonden gehouden worden voor bewoners van de huizen van „Ons Belang". Er wordt hun een cabaret-varieté show aangeboden die onder artistieke leiding staat van het Nederlands Theaterbureau. Het wordt een groot familiefeest, besloten met een bal. Bal- en feestleider is de heer L. Al- phenaar. In overleg met het Nederlands Theaterbureau heeft de jubileumcom missie artisten gekozen, die een grote vermaardheid genieten. Bovendien zullen op 13 en 20 sep tember in het Antonius Clubhuis gro te kinderfeesten gehouden worden, onder leiding van het bekende Haag se Kinder Theater-Bureau van Carlo t Flink. Ook zal namens de bewoners alle leeftijden. (Donderdag:' aan de vereniging en bestuur van „Gitarren der Liebe", alle „Ons Belang een huldeblijk worden leeftijden). aangeboden. J. Visser, Katwijk; R. Vodegel; I. Wahab, Katwijk; K. Cornelisse; B. Erades, met lof; de Feiter, Voor schoten; J£. Fluyt, met lof; P. Ger- brands, Oegstgeest, H. Kapsenberg; J. Kengen, Warmond; H. v. d. Laan; A Molenaar; R. Moolenbeek; W. Pos tel, F. van Staden; Bernice Tuitt; H. Veenhuysen, Alphen; Lidy Zaad- noordijk; H. Blöte; H. Hendriksen, Voorschoten; J. Hensen; J. Kossen; J. v. d. Lely, Koudekerk; W. Metse laar, Oegstgeest; K. Wilson, Voor schoten; K. Wolzak, Amsterdam. Herexamen: 6. Van A4 naar klasse A5 h.b.s.: E. Bakker, Oegstgeest; L. Barrau, Noordwijk; T. Beunders, Wassenaar; C. Birnie; P. uit de Bos, Warmond; W. v. d. Broek, Voorschoten; H. P. Hagedoorn, Den Haag; J. v. d. Zwart; K. Herweyer; J. van Kerkvoort, Voorschoten; H. v. d. Leeden; N. Moonen; P. Mooten; R. Noest; D. van Walraven. Herexamen: 2; voorw. bev.: 2 Van B4 naar B5 h.b.s.: R. van Bil- derbeek, Voorschoten; W. Bossard, Zoeterwoude; H. van Dam; K. Dek ker, Zoetermeer; W. Eigeman; Lida v. Groningen; K. Hagemans; W. Komdeur; H. Mulder; K. Taconis; J. de Vink; T. Warns, Katwijk; J. van Tubergen, Noordwijk; J. Arbouw; J. v. Bemmel, Zoeterwoude; F. En gelenburg, Leiderdorp; M. Haalebos; W. Lubbers, Oegstgeest. Herexamen: 1. Daar, waar geen plaatsnaam ver meld is, is dit Leiden. Examenuitslagen Chr. Lyceum, Leiden Aan het Christelijk Lyceum te Lei den slaagden in de afdeling Gymna sium: de heren: H. H. 's Jacob, R. Kattenberg, Tj. Segaar en mej. Betty Zwitser. Voor het eindexamen B slaagden Anneke v. d. Berg, L. Guyt, C. Ooste- rom. De eindexamens zijn afgelopen. To tale uitslag: 15 candidaten; terugge trokken 1; afgewezen 1; geslaagd 13. Eindexamen afd. HBS A (Lit. Econ. afd.) slaagden: H. J. B. Arentshorst, S. Barnhoorn, J. 3ekooy, J. Beukers, A. Brouwer, F. de Bruin, W. I. Dijk stra, M. Docter, R. D. Ginsel, H. v. d. Haak, C. J. S. Hagenbeek, J. H. H. v. Heek, J. W. Koning, C. L. Matze, T. P. Meirink, P. S. D. v. Ommen, A. E. v. d. Perk, E. R. Plaatzer, W. S. Post, J. W. Verhaar, J. Warners, P. v. 't Wout. Afgewezen geen. Voor het toelatingsexamen zijn ge slaagd A. v. d. Groef (m.); C. de Wit (m.). LEIDS BEDRIJF STICHT VESTIGING IN ZUIDLIMBURG Vrijdag j.l. was een gedenkwaar dige dag voor de N. V. Intern Han- delmij. Imenexco. Er vond toen de opening plaats van een filiaal in Houthem-St. Gerlach. 's Middags om 3.45 uur heette de direkteur ,de heer J. W. Stoffers, de genodigden onder wie de wethouder van Openbare Werken van genoemde femeente, de heer L. J. Heynens, artelijk welkom en releveerde in het kort de aanleiding tot de vesti ging en de verdere opbouw van dit filiaal. Hierbij ging speciale dank uit naar de vertegenwoordiger in het betreffende rayon, de heer J. J. Ra- dermacher en diens echtgenote. De heer Heynens, hierop het woord nemende, zei van mening te zijn dat de gemeente Houthem zich gelukkig kan prijzen een dergelijke onderne ming onderdak te verlenen. Hij feli citeerde de direktie met deze uitbrei ding en verklaarde het filiaal offi cieel voor geopend. De hierop volgende receptie werd druk bezocht door klanten en andere relaties. Een diner in het Grand Hotel „Berg en Dal" in Valkenburg met personeel en genodigden, vormde het sluitstuk van deze door het weer begunstigde dag. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes zn v. D. C. van Delft en J. van Steenbergen; Cornelis zn v. H. Jansen en J. Alleblas; Hen- rieke Willemijntje, dr v. M. A. H. W. Schöttelndreiër en E. H. Prillwitz: Johan Herman zn v. B. J. Kriete- meijer en M. A. W. van den Eijkel; Pieter zn v. B. J. Krietmeijer en M. A. W. van den Eijkel; Aagje Elisabeth dr v. R. Schaap en E. Dijkdrent. Bevorderingen aan Sted. Gymnasium Leiden Aan het Stedelijk Gymnasium te Leiden werden bevorderd van lste naar de 2de klasse: Wim Bave- laar, Nico Bode, Wendela Brons geest, Leo Dee, Lineke Deurloo, Geert van Dorp, Hans Goekoop, Wout Kloek, Benk Korthals, Theo Meije- ring, Jan de Nie, Pim Punt, André van Rhee, Liesbeth Roelofs, Heieen van der Sande, Freke Staverman, Jaap Vervoort, Henk Vochteloo, Hans van Weizen, Louis Bogaards, Harm- ke de Bruijn, Liesbeth Fockema An dreae, Eke Huussen, Paul Koole, Gerd Meelker, Gerard Nap, Frank Potjer, Jop Roeloffs, Judith Schief- felers, Yms van der Veen Meer- stadt, Steven van Vliet, Nico Vries, Tineke Willemsen, Jan Just Witkam. Drie her-examen, 7 afgewezen. Van de 2de naar de 3de klasse: Marjolein Beumer, Rob Boonstoppel, Ineke Bouman, Geert van Gulik, Dick Hofstee, Hans de Jong, Rudolf- Jan Kloek, Loes Korthals, Gerard v. Krieken, Noortje Lambrechts, Han- nie Smit, Robby Veldhuyzen, Piet de Vos, Wybe van der Waard, Phineke den Boer, Eduard Bomhoff, Sandra de Haan, Dik van der Hoek, Hans Metz, Barbera de Meyere, Bram van Mourik, Els Quack, Michael Raatge ver, Dora van Royen, Caroline Schneyder, Otto Strack, Maarten v. Traa, Pleun Volker. Eén her-examen, 13 afgewezen. Van de 3de naar de 4de klasse: Guido Bakema, Wander v. d. Berg, Harm Drewes, Margriet Drewes, Ariane Feitkamp, Jan-Willem Gast, Theo Geels, Tineke Hartman, Rudy Kuyt, Robby van der Linden, Eddy Lourens, Lenie Mussert, Addy Rich ters, Irene Staverman, Pim Visser, Nanneke Blindenboch, Marbeth Beu- kema toe Water, Herman de Liagre Böhl, Rob Booij, Marijke Bosch, Rinske Bouman, Els van der Bijl, Jooke van Doorn, Benno Gans, Jaap Goekoop, Corrie van der Horst, Piet Kruyt, Henka Niessen, Nena Oost hoek, Arie Remmelzwaal, Peter Schoonheim, Willem Storm v. Leeu wen, Roelf Tieleman, Albert Vosse- poel, Margreetje van Dorp. Drie her-examen, 4 afgewezen. Van de 4de naar de 5de klasse: Jan Brouwer, Gege Callenbach, Ma rian Flim, Leen Guyt, Wim Huizin- ga, Alida de Jong, Eveline Kleyn- geld, Ilonka Kruts, Sietse Lefeber, Rik Meijer, Wybo Oosterhoff, Bram Rebers, Jaap van der Sande, Jikke Schouten, Niek de Wolf, Ansje de Wilde, Henk Schouv vlieger, Eric Binsbergen, Dorine Duyverman, Flo- ris van Ginkel, Eveline Goekoop, Ad Harteveld, Adri Hoelen, Annie v. d. Hoeven, Annemargreet de Jong, Ma rijke de Jonge, Ineke de Knecht, Rien de Nie, Henk Nijeboer, Jan Oos terhoff, Beatrix Scheffer, Annemarie Uhlenbeck, Suus Verhoekx, Ria Ver hoogt, Floor van der Wind. Vier afgewezen. Van de 5de naar de 6de klasse: Tineke de Bruin, Manon van Caspel, Tilly Dinger, Marien v. d. Ende, Tid do Hofstee, Arend Huussen, Ingrid Kakebeeke, Caty Nap, Ronny Veen- stra, Lydia Versteeg, Nico Booij, Hena Eikerbout, Annemarie Haan tjes, Marijke Haantjes, Laura Hui- zinga, Peter Kamma, Gijs Kuenen, Ko de Meyere, Jan Nicaise, Rob van der Plas, Bart Punt, Conny Saris, Werner Staverman. Vier her-examen, 3 afgewezen. Koninklijke onderscheiding. Bij K.B. is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau dr A. A. Kampman, te Leiden, curator-secre taris van de stichting Nederlands His torisch- Arch aeologisch Instituut, ti Istanbul. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. Ned. Recht de heren W. J. P. van Notten te Maarn en M. Vunderink te A'dam. UIT DE OMGEVING HAZFPCwminE JONGETJE VAN VERDRINKING GERED Zaterdagmiddag geraakte het 8- jarig zoontje van de boomkweker A. Stolwijk wonende in de ds D. A. v. d. Boschstraat, in een brede diepe sloot gelegen voor de woning. Het ventje was al zinkende toen het werd opgemerkt door het 14-jarige doch tertje van de heer J. Vondeling, eveneens in genoemde straat woon achtig. Zij bedacht zich geen ogen blik en daar zij de zwemkunst mach tig was, sprong zij direct in het wa ter, en het mocht naar gelukken het ventje van een wisse dood te redden. Hulde voor dit kranige jonge red- stertje. HAZERSWOUDE (Gr.) ERNSTIG VERKEERSONGEVAL Het sportfeest van de K.A.J. had zondagmiddag hoewel indirect ook nog een ongeluk tengevolge. Te genover het sportterrein, waar dit feest plaats had, had een ijscoman plaats genomen. Toen twee kinderen een ijsje gehaald hadden, plot seling het fietspau opliepen, moest de heer van E., die op zijn bromfiets uit de richting Alphen kwam, voor hen uitwijken. Op hetzelfde ogen blik naderde uit de richting Leiden een echtpaar uit Woerden, dal even eens op bromfietsen reed. Door de drukte ter plaatse kon de man niet uitwijken, zodat hij geraakt werd door de bromfiets van de heer v. E. Beiden kwamen te vallen. De E.H B.O. die op het veld aan wezig was verleende de eerste hulp terwijl dokter Bakema, die ook spoe dig ter plaatse was voor de verdere geneeskundige hulp zorgde. De man uit Woerden had een schedelbasis- fractuur. Zijn toestand was zorgwek kend. Beide slachtoffers zijn door de G.G.D, naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd. BODEGRAVEN Grote belangstelling voor 4e sportweek De vierde Bodegraafsesporlweek is onder ideale weersomstandigheden aangevangen. Om circa 7 uur verza melden zich in de Kuil alle Bode- graafse sportverenigingen. Voorafge gaan door de Boreftse Ruiters trok ken de verenigingen in fleurig cos- tuum door het dorp. Behalve de beide muziekcorpsen uit eigen plaats mar cheerden ook mee de Goudse corpsen Tempo, de Vrolijke Trommelaars en de Pioniers. Bij het Gemeej^ehuis werd aan burgemeester Croles een vaandelgroet gebracht, terwijl mevr. Croles een ruiker in ontvangst mocht nemen. Na de feestelijke tocht door de straten, waar vele kijklustigen op de been waren, kwam men weer teza men in de Speelweide, waar de voor zitter van het Sportweekcomité de prijzen bekend maakte «,.w. 1. Hercu les, die de wisselbeker nu definitief in eigendom kreeg. 2. DOS. 3. ESTO, In de tweede groep was de verdeling 1. Wandelclub „Andrelon". 2. Nurmi. 3. TOP. Vervolgens kreeg de heer v. d. Bos uit Waddinxveen het woord, die na mens de Sportweekcommissie uit die plaats de beste wensen uitsprak, en mededeelde dat middels een estafette een brandende fakkel vanuit Wad dinxveen naar Bodegraven was ge bracht. Door een aantal turnsters werd hierna op keurige wijze een rit mische dans ten beste gegeven, waar de heer Binnendijk deze eerste avond van de Bodegraafse Sportweek sloot. De tweede dag. Zaterdag stpnd in het teken van de zwemsport. Om 3 uur stond reeds een dikke haag toeschouwers langs de Rijn op het Jaagpad te wachten, toen de leden van de Reddingsbrgade aan traden. Er werd een cabine te water gelaten, waaruit een „duiker" gered moest worden, hetgeen natuurlijk ook lukte. Vervolgens konden de toe schouwers genieten van enkele ko mische nummertjes, waarbij valpar tijen in het water aan de orde van de dag waren. Hierna sprongen 30 jongelui gekleed te water voor een prestatietocht, die gevolgd werd door een tocht van 2000 m., waaraan circa Laatste Berichten WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK Vanmiddag om kwart voor een zijn de 105 overgebleven renners in de Tour de France gestart voor de twaalfde etappe van Bordeaux naar Dax over een afstand van 161 km. Bij de vliegende controle te Be- lin (38 km.) lag het gehele peloton, met aan het hoofd de drager van de gele trui de Fransman André Darri- gade, nog bijeen. £r was een achter stand van vier minuten op het tijd schema. 50 zwemmers van 16 jaar en ouder deelnamen. Het tweede deel van het program ma bestond uit wandeltochten van resp. 1015 en 25 km., waaraan werd deelgenomen door groepen en indivi duele personen. De uitslagen luidden: 10 km: 1. Dr de Vissersehool te Alphen a. d. Ryn; 2. Gymnastiekver. NTVO te Waddinx veen; 3. Openbare school, Bodegra ven. 15 km: 1. N.V. Gebrs. de Leeuw, Woerden; 2. Gymnastiekver. WIK, Woerden, 3. Voetbalver. Sportlust, Woerden. Als slotstuk van de dag had op het Bodegraventerrein de voetbalwed strijd plaats GoudaLFC, waarvan het verslag elders in dit nummer is opgenomen. WARMOND FANFARE BRACHT SERENADE AAN HARMONIE Onder een grote belangstelling hield de r.k. Harmonie „SL Mat thias" zaterdagavond een Jubileum concert onder de gemeentelijke mu ziektent. Na de openingsmars B.B. cn C.F. werden de werken uitgevoerd, waarmede de harmonie zulke grote successen boekte. Het betrof Harlem Shadows en Drie Dansen. Ook deze keer werden de werken weer vol maakt gespeeld. Hierna bracht Warmonds Fanfare een serenade aan de Harmonie. Het woord werd hierbij gevoerd door de voorzitter der Fanfare, de heer J. Ouwehand. Hij complimenteerde de harmonie met haar 40-jarig bestaan en met de op het concours behaalde successen. Nadat de heer Th. R. de Vroomen de heer Ouwehand had bedankt, werd het woord gevoerd door de burge meester jhr mr L. M. E. von Fisenne. Hij feliciteerde de vereniging met haar jubileum en, als ere-voorzitter, met het concours-succes, waartoe hij op de succesvolle dag niet in de ge legenheid was. De heer De Vroomen sprak hierna een speciaal woorc naar aanleiding van de belangrijke financiële steun, die de vereniging mocht ontvangen door een gift van 1000,— uit het Anjerfonds. Tijdens de pauze werd een collecte gehouden door enkele jongeren uit de drumband. Na de verdere afwer king van het programma, dat dusda nig werd uitgevoerd dat het een waardig jubileum-concert werd, hield de drumband een taptoe, waarmee deze mooie muziekavond werd be sloten. Wilt U iets weten Vraag: Wed. N. te B. inzake oplei ding kleuteronderwijzeres. Antwoord: Daarvoor is op z'n minst een geslaagde Mulo-opleiding benodigd. Vraag: Wie was Willibrordus, bis schop van Utrecht, en in welke tijd heeft hij geregeerd? Wanneer is hij gestorven? Antwoord: Willibrord werd gebo ren in Northumbnë in Engeland en trad in het klooster te Ripon en na derhand te Rathmeloigi in Ierland. In 690 trok hij mei elf gezellen naar ons land, landde bij Katwijk en ves tigde zich te Utrecht. Hij vertrok nog hetzelfde jaar naar Rome om be vestiging door de Paus te vragen. In 695 was hij opnieuw te Rome en werd door de Paus tot bisschop ge wijd. Na duor de Friezen van 'zijn zetel in (Jtrecht <*erdreven te zijn, keerde hij er enige jaren later terug. Op 7 november 739 stierf de apostel van Nederland te Echternach in Luxemburg, waar zijn stoffelijk over schot rust. Vraag: H. S Gaarne zou ik willen weten of er dit jaar nog een bede vaart naar Rome gaat, zo ja, van welke plaats en wanneer. Antwoord: Er worden verschillen de tochten georganiseerd. U kunt u hiervoor onder opgave van gewenste datum het beste wenden tot de ver eniging tot samenstelling van Neder landse bedevaarten, Ophoviuslaan 116 te Den Bosch Aldaar kan men u alle gewenste inlichtingen geven. Vraag: Abonnee: Kunt u mij ook zeggen waar de Golden Fiction siga- rettenfabriek staat? Antwoord: In 's Gravenhage aan de Saturnusstraat 40. Marktberichten ROTTERDAM, 7 juli. Vee. Aan voer 1902 stuks vee. 1109 vette koeien, 793 varkens. Prijzen; vette koeien le ky. 2.95—3.20: 2e kw. 2.70—2.85; 3e kw. 2-502.60; varkens 1.76— 1.73—1.70. Handel: vette koeien aanvoer rui mer, handel zeer kalm, pryzen vooral niet hoger dan vorige week, enige prima's boven notering; varkens aan voer iets meer, handel slepend, prij zen lager, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens waren moei lijk te plaatsen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3