Jaarlijkse Sportdag van de LTJ-jongeren Scheep De Kaag haalde jonge priester per boot in Mikoyan bezocht Expo in Brussel MAANDAG 7 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Hoogmade (dames) en Zoeterwoude (jongens) werden winnaar GISTEREN hielden de R.K. Land- en Tuinbouwjongens en meisjes hun jaarlijkse sportdag in het Leidse Hout. De deelnemende verenigingen waren bij de dames: Hoogmade (H.M.), Oud-Ade- Rijpwetering (O.A.R.), Voorschoten (V.S.), Leidschendam (L.D.), Roelof- arendsveen (R'Veen). Bij de heren: Zoe terwoude (Z.W.), Oud-Ade-Rijpwetering (O.A.R.), Hoogmade (H.M.), Hazerswou- de (H.W.), Groenedijk (G.D.), Voor schoten (V.S.), Haagsche Schouw (H.S.), Roelofarendsveen (R'Veen), Leidschen dam (L.D.). De dag werd geopend met een H. Mis welke werd opgedragen door de dis- tricts-aalmoezenier, de zeereerw. rector L. P. M. Vester, in de kapel van het Lyceum aan de Mariënpoelstraat. De voornaamste uitslagen van de sportdag luiden: 100 m. heren: 1. L. van Post (Z.W.); 2. J. de Jong (G.D.); 3. T. de Koster (H.W.). 100 m. dames: 1. W. Kraan (H.M.); 2. D. Heemskerk (O.A.R.); 3. P. v. d. Lubbe (idem). 400 m. heren: 1. D. Bos (H.M.)2. A. v. d. Poel (Z.W.); 3. J. van Leeuwen (idem). 3000 meter heren: 1. J. Heemskerk (O.A.R.); 2. G. van Paeses (V.S.).; 3. H. Straathof (Z.W.). Vérspringen heren: 1. K. Jacobs (H.W.) 5.37 m; 2. C. v. d. Poel (O.A.R.) 5.14 m.; 3. J. van Leeuwen (Z.W.) 5.12 m. Vérspringen dames: 1. J. v. d. Voort (V.S.) 4.13 m.; 2. A. v. d. Poel (O.A.R.) 3.93 m.; 3. C. v. d. Meer (H.M.) 3.86 m. Hoogspringen heren: 1. J. de Jong (G.D.) 1.80 m.; 2. J. Verstegen (OAR) I.70 meter. Hoogspringen dames: 1. W. Kraan (H.M.) 1.50 m.; 2. A. Juffermans (OAR) 1.40 m.; 3. D. Heemskerk (idem) 1.35 m. Volleybal heren, finale: Hoogmade Haagsche Schouw 20. Volleybal dames: Leidschendam Voorschoten 12. Kogelstoten heren: 1. J. Verkley (G.D.) 10.75 m.: 2. K. v. d. Voorn (H.M.) 10.15 m.; 3. S. v. Laan (H.M.) 9.05 m. Touwtrekken heren: 1. Hoogmade; 2. Oud-Aade-Rijpwetering; 3. Groenedijk. Eindstand dames: 1. Hoogmade 151.5 pnt. (wisselbeker); 2. Oud-Ade-Rijpwe- tering 14.2 pnt.; 3. Voorschoten 116.5 pnt.; 4. Leidschendam 101 pnt.; 5. Roe lofarendsveen 37 pnt. Eindstand heren: 1. Zoeterwoude 260.5 pnt. (wisselbeker)2. Oud-Ade-Rijpwe tering 259.5 pnt.; 3. Hoogmade 257.5 pnt.; 4. Hazerswoude *235 pnt.; 5. Groenedijk 197.5 pnt.; 6. Voorschoten 159 pnt.; 7. Haagsche Schouw 148 pnt.; 8. Roelof arendsveen 142.5 pnt.; 9. Leidschendam 121 pnt. Tot slot was er 's avonds in de Burcht een dansavond onder leiding van Evert Castelein, waar tevens de prijzen werden uitgereikt. LEIDERDORP ONDERLINGE SCHOOLZ WEMWEDSTRIJDEN In het zwembad van de Leiderdorp- se Zwem- en Polo-vereniging De Does vonden zaterdagmiddag zwemwed strijden plaats welke gingen tussen de 5 lagere scholen van Leiderdorp. Van elke school waren tien deelne mers (sters) uitgekomen die onderling moesten kampen voor een fraaie wis selbeker, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur. Voor de twee de en derde prijs was een medaille beschikbaar. De wedstrijden waarin de deelnemers moesten uitkomen be stonden uit de nummers schoolslag, rugslag, vrije slag, estafette voor meisjes en jongens aipart en een ge combineerde estafette van jongens en meisjes. De voorzitter van de zwemvereni ging de heer v. d. Horst opende de middag met een welkom aan het ge meentebestuur dat hij tevens dank bracht voor de beschikbaar gestelde beker. Voorts kondigde hij aan dat er nog deze zomer individuele wed strijden zouden worden gehouden voor Leiderdorp, Zoeterwoude en Lei den. Met groot enthousiasme gingen hierna de deelnemers te water en fel werd er soms gestreden onder luide toejuichingen van klas- en schoolge- noten. Jammer was het dat de jongens wel ke de R.K. school moesten vertegen woordigen niet waren opgekomen. De invallers deden hun best maar konden niet tippen aan de prestaties van de meisjes. Het eindresultaat was tenslotte dat de Herv. School Kastamjelaan nr 1 werd met 982,1 punten, 2. Openb. la- Huurschuld is brengschuld een Ofschoon uit art. 1429 van het Bur gerlijk Wetboek zij het met enige moeite is op te maken, dat huur schuld een z.g. brengschuld is, d.w.z. dat de huur wettelijk door de huurder dient te worden gebracht bij de ver huurder is men in vele huurders kringen nogal eens van mening, dat de huisbaas de huur maar moet ko men halen. Deze mening wordt in de hand gewerkt door het feit, dat de meeste huiseigenaren de huur liever zelf ophalen of bij de huurders laten ophalen. Nu is dat misverstand doorgaans zo erg niet, maar soms kan het wel eens tot een proces leiden, als het misver stand hardnekkig blijkt te zijn. Zo kreeg onlangs de kantonrechter een zaak te behandelen van een ver huurder, die zich erover beklaagde, dat zijn huurder de huur over de post stuurde en dan de postwisselkosten eraf trok. De huurder voerde aan, dat de huis eigenaar op een gegeven ogenblik de huur niet meer kwam inkasseren en, dat hij daarom de huur per postwis sel, onder aftrek van de kosten, be taalde. Het Kantongerecht overwoog, dat de huurder ingevolge art. 1429 B.W. gehouden is de door hem verschuldig de huurpenningen ten huize van zijn verhuurder te betalen. Het feit dat de verhuurder aanvankelijk gewoon was de huur bij de huurder te komen halen, doet hieraan niets af. Indien de huurder voor het overmaken van gel den gebuik wenst te maken van de dienst van de post, dan komen die kosten ingevolge art. 1431 B.W. voor POTLOOD en GEEST No. 525. Horizontaal: 1. blijvend, 8. kledingstuk, 9. jongensnaam, 10. ver voeging van een hulpwerkwoord, 11. Europeaan, 13. munt in Turkije (afk.), 14. bergketen op de grens van Euro pa en Azië, 16. honigbij, 17. bood schapper, 18. bloem, 20. pers. voor- naamw., 22. doortochtgeld, 23. welaan, 24. telwoord, 26. boom, 27. het uit spansel. Verticaal: 1. eenvoudig, zonder eni ge kunst, 2. godin van de dageraad, 3. godsdienst (afk.). 4. water in N. Brabant, 5. oude lengtemaat, 6. keu rig, 7. scheepstouw, dat aan de top pen van een ra zit, 11. schoenvorm, 12. lijst, 14. familielid, 15. oude lap, 19. ambtskleed, 21. steen, 23. munt in Japan, 25. nummer (afk), 26. lid woord. Oplossing morgenavond. fSf rekening van de huurder. De huurder draagt dan ook het risico voor even tuele tekortkomingen van de post, bijvoorbeeld door het te laat afleve ren van een postwissel. De huurder werd derhalve in het ongelijk gesteld en veroordeeld tot betaling van de proceskosten. PATER v. d. LEEMPUTTE IN NEDERLAND TERUG na studiereis in Verenigde Staten „Elk land heeft zijn ambassadelurs, diplomaten vertegenwoordigers, maar „Elk land heeft zijn ambassadeurs deurs. De bezoekers, die een land ont vangt, doen vele van hun indrukken op in hum contacten met en door be middeling van hotel- en restaurant- employé's die zij ontmoeten". Aldus pater C. H. v. d. Leemputte O.E.S.A., van het klooster Mariëmhage van de Paters Augustijnen te Eindhoven en plaatsvervangend geestelijkadviseur van de Ned. Kath. Bond van hotel-, café- en restaurantgeëmployeerden „St. Antonius", die in het kader vam het „Foreign Leaders Program van het Amerikaanse Ministerie v. Bui tenlandse Zaken een studiereis van twee maanden in de Verenigde Staten heeft beëindigd. Pater Van der Leemputte heeft in de Verenigde Staten vele gezien de korte duur van zijn reis „nood zakelijkerwijs oppervlakkige" in drukken opgedaan en zal behalve met vele publikaties gewapend zijn veel zijdig werk in Nederland hervatten. „Ik wil mijn waarnemingen als een filosoof benaderen en verwerken en de filosofie vereist tijd voor bestude ring en bespiegeling", aldus de pater. De 44-jarige Nederlandse geestelijke die ncvg niet eerder in de Verenigde Staten op bezoek was geweest heeft zich tijdens zijm reis onder meer be zig gehouden met de menselijke ver houding in de bedrijfsvoering van hotels en restaurants. Hij heeft vele gesprekken gevoerd met werkgevers en vakbondleiders op dit terrein en tevens grote aandacht b-^teed aan de v/ijze, waarop d<? cpleiding voor het hotelvak in de Verenigde Stagen ter hand wordt genomen. Hij bezocht de hogere hotelvakschool verbonden asn de Cornell Universiteit te Ithaca in de Amerikaanse staat New Vork andere scholen en instellingen op dit gebied te Washington, D.C., te Chi cago in de staat Illinois. *e Madison in Wisconsin. Sar Francisco eu Cal 5- forndë, Cincinnati in Ohio en New YYork City. AUTO TEGEN BOOM. Drie jongelui uit Leerdam, die zon dagmiddag te Rossum (Gld.) aan het rijden waren met een gehuurde auto, zijn op een gegeven moment in de Burchtstraat aldaar in volle vaart te gen een boom gereden. De auto werd bijna geheel in elkaar gedrukt en stortte in een diepe sloot. Omwonen den snelden toe en hebben de inzit tenden uit het wrak bevrijd. De 16- jarige Roza uit Leerdam is in de loop van de nacht in het ziekenhuis aan de verwondingen overleden. De heer Den Hertog brak zijn benen en kreeg nog andere verwondingen, terwijl de heer Bats een shock opliep.. De Amerikaanse luchtmacht heeft vrijdag bekendgemaakt, dat een „globemaster" met negen man aan boord wordt vermist. Het toestel verdween driehonderd km. ten noord-oosten van het eiland Johnston in de Hawaiï-archipel. Een Amerikaans marinehefschroefvli eg- tuig heeft later drie overlevenden opgepikt. igere school 1040 pnt; 3. Gha\ Natio nale school 1047.1 pnt; 4. R.K. school 1076,2 pnt; 5. Herv. school Zijl kwar tier. Alle deelnemers (sters) ontvin gen een tractatie. In de pauze gaf de heer Ruut v. d. Reyden een zeer ge slaagde demonstratie schoonspringen. Na afloop van de wedstrijden vond een polo-wedstrijd plaats tussen twee zeventallen van De Zijl en LZC uit Leiden, welke eindigde in een 6-4 overwinning van De Zijl. Deze nam al spoedig met een tweetal doelpun ten, ontstaain door onvoldoende dek king van de LZC-achtèrhoede, de lei ding. Nadat LZC de opstelling ge wijzigd had vlotte het beter en slaag de zij erin met een tweetal fraaie doelpunten gelijk te maken. LZC ver overde kort na aanvang van de twee de helft uit een strafworp de leiding hetgeen echter van korte duur was want na het afzwemmen maakte De Zijl opnieuw gelijk 3-3. Uit een vrije- worp kon dan De Zijl weer aan de leiding komen maar LZC had hierop onmiddellijk antwoord met een kan jer van een schot vanuit het midden van het veld. (4-4). Met een prachtig achterwaarts schot had De Zijl daarna weer de leiding en LZC vergrootte haar nederlaag door de bal in eigen doel te werken (6-4). De prijsuitreiking vond plaats door wethouder Boon. Onder groot gejuich van de leerlingen van de Herv. school die in grote getale waren opgekomen om hun favorieten aan te moedigen, overhandigde de heer Boon de beker aan de onderwijzer die als leider van het ploegje optrad en zingend verliet de groep het zwembad. De overige prijzen bestonden uit medailles. On danks het minder goede zwemiweer was het een zeer geslaagde SCHOOLKINDEREN ZWOMMEN VOOR DIPLOMA. 170 schoolkinderen hebben de afge lopen weeek, onder aanwezigheid van burgemeester van Diepeningen, wet houder Boon, de heer Akkermans, rijksconsulent voor lichamelijke Op voeding, de schoolarts mej. Bakhuy- zen v. d. Brink, de zwemcommissie en de schoolhoofden, de zwemproeven afgelegd welke vereist zijn voor het behalen van de diploma's A. en B. 17 Leerlingen werden afgewezen. Voor het diploma A slaagden:'Cor van der Kroft, Ellen Wessels Truus van Es, Marja Schwithal, Gelberta v. Leeuwen, Carla v. Lierop, José v. Zonneveld, Ineke Fischer, Rira Zui dervaart, Jenny v. Dorp, Joke v. Dig gelen, Francientje Plesman, Ria v. d. Weyden, Geraldina v. d. Schaaf, Carla Kiel, Nellie vain Teylingen, Betty v. Burik, Janna Baars, Lineke v-_ Driel, Greta v. Leeuwen, Gerda Gijzenjj, Lyda Krassenburg, Carla Rietveld, Anneke Lok, Hendrieka v. Egmond, Annelies Roest, Marjan Blij- leven, Ada Habraken, Petra Kossen, Atti v. Ingen Schenau, Hennie Schou ten Mieke v. d. Hoek, Willeke v. d Reyden, Anneke Nievaart, Jo Hooge boom, Ciska v. Eeuwijk, Gieske An-' naars, Marjan v. d. Leek. Anja Kra nenburg, Joke Jongeleen, Rina Mey er, Cobie Plomp, Joke v. Dalen Sie ger Bennink, Dirk Jan de Graaf, Henk Buigen, Jan Onrust, Yves v. Poel, Kees Hoogervorst, Jaap Noor- dam, Rob Buurman, Bram du Prie; Ben de Houter, Jaap Nievaart, Hans Hoogervorst, Suus Seret, Loek v. Da len, Ad, v. Giffen, Elly Buurman, Je- anne Kruidenier, Ellen v. Reyn, Ger da Braam, Joke v. Aalst, Annie Vis ser, Betje Reyerse, Dineke v. d. Born Hans v. Gent, Alie v. Proosdij, Fietje Molema, Henny v. Vegten, Map Bor- reman, Adri Blonk, Lenie v. d. Leek, Mary Stouten, Hilde de Jong, Janny Delfos, Lily Kloos, Netrie Dietz, Ria de Jong, Greet Snellink, Elly Hooge- boom, Minke Rrinksma, Gerrie de Haas, Marianne v. d. Staay, Jan Ver- complex. Beschikbaarstelling van een vark, Martin Rasser, Jan Dorrepaal, crediet voor en tot onderhandse gun- Jan Ditz, Peter de Jong, Erich Nagte- ning van de bouw van het tweede gaal, Piet Rasser, Joop Schipper, Tijs kleedlokaal in het sportterreinencom- de Witt, Wim v. Veen, Ben Lok, Piet j plex. Het treffen van voorzieningen Kruidenier, Max v. d. Kwaak, Cor Verhoeff, Kees de Koning, Wim Spek, Roel Munnik, Cock Vons, Roel Baad- ma. Voor A. en B. slaagden: Cock Dor- landt, Willie Wettebol, Truus Evers, Els Broxterman, Hannie Dirkse, Wil lie Polderman, Sharrie Kenter, Nelly Kleiss, Rita Kleinbussink, Truus de Jong, Saskia v. Veen, Ineke Nieuw- land, Ineke Schmidt, Thea Rotmen sen, Sonja Jonker, Nellie den Hollan der, Louise Finson, Suus Klein. Geeske Groen, Pim Nagtegaal, Tonnie Huigen, Gerrit Jan de Wijn, Jan Zit man Hans de Jong, Koos Waal, Bart Hof, Ben Kiers, Onnc Schwithal, Arie Meerburg, Marijke v. d. Reyden, Elly v. Leeuwen, Willie Nievaart, Greet Meerburg, Ineke v. d. Krol, Anneke v. Ingen Schenau, Gretie Braam, Mar tin Rijns burger, Hannde Oudshoorn. Mprry Hövig, Anneke Rietveld, Yvon ne Haksteeg, Corrie v. d. Wijngaard. Elly v. Gent, Piet Munik, Elly Sturm Ria Graam, Jenneke Rasser. Albert Snellink, Johan v. d. Voort, Maarten Moraal, Fred v. Dalen, Rien de Koning, Rudy Pommeee, Koos Spek, Ad Vellekoop, Jaap Lok, Riet- ze v. Giffen, Gerard Verbeek, Hans Nievaart, Gerard Verhoorn, Piet Lan- gezaal, Jacq Dorrepaal, Wim Minnee, Henny Petiet, Peter Plesman, Ton v. Staveren, Pim v. d. Wijngaard, Thijs Wolters, Jaap Verhoog, Rob Ochies, Hans v. d. Berg, Driek Riet veld, Jan Nagtegaal. Tennis. Op de banen van de tennisvereniging „De Munnik" is zaterdagmiddag een aanvang ge maakt met de wedstrijden voor de onderlinge competitie: De uitslagen waren: Afd. A, Heren enkel: F. Engelen burg wint van L. Engelenburg. Da mes enkel: Mevr. D. Boot wint van mej. H. v. d. Moortel. Dames dubbel: Mej. T. Bouhuyzen en mevr D. Boot winnen van mej. T. Koster en mej. H. v. d. Moortel. Heren dubbel: D. Boot en L. Engelenburg winnen van H. v. Zwieten en F. Engelenburg. Ge mengd dubbel: Mej. A. v. d. Moortel en F. Engelenburg winnen van mevr. D. Boot en L. Engelenburg. j Afd. B, Dames enkel; mej. E. En gelenburg slaat mej. W. Haarsma. Heren enkel: A. Harteveld slaat F. v. d. Reek. Jongensklasse: Koos Bave- laar slaat Gé Bavelaar. VOORHOUT Uitstel vergadering woonruimte- commissie. De commissie voor woonruimte vergadert niet heden avond, doch morgenavond te 8 uur op de gebruikelijke plaats. L.T.B. -- Gezien de drukke werk-nri17pn. Kinnprpn zaamheden was de opkomst voor de1 derfn bf Groot vergadering maar matig. Deze ver- aeJen-iJe ïjroox- gadering was echter nodig om een kandidaat te kiezen in de vacature van algemeen voorzitter van de LTB. Met algemene stemmen werd door de afdeling gekozen de heer E. J. van Kolfschoten uit Roelofarends veen, burgemeester van Alkemade. De pastoor deelde mede, dat in het vervolg de scholen van de LTB vol ledig gesubsidieerd zullen worden, zodat de collecte voor dat doel op de oogstdankdag niet meer nodig is. Plannen zijn er, dit jaar de oogst dankdag te houden op 30 december a.s. Op de eerstvolgende vergadering komen deze plannen ter tafel. Ook plannen voor een nieuwe tuinbouw- cursus en economische cursus zijn in voorbereiding. Het Kerkplein zal ook dit jaar wederom een bloembollen beplanting krijgen. De pastoor dank te hiervoor. aan de bovenwoning van het nieuwe politiebureau aan de Leidseweg. ZOETERWOUDE (H. R.) ORANJEFEESTEN Vrijdagavond werden de Oranje feesten begonnen met een rondgang langs de Hoge Rijndijk. Fris en lenig marcheerden de vele nog jonge leden van de Meerburgse gymnastiekver eniging naar het feestterrein waar mede het eerste sein voor het avond feest werd gegeven. Zaterdagmorgen verzamelden de vele kinderen zich op het terrein van De Jong's Machinefabrieken. De fir ma De Jong bood" alle kinderen een zakje snoep aan. Nadat de jury onder leiding van de heer Zaalberg haar moeilijke taak had vervuld, volgde de opstelling van de stoet voor de optocht langs de Hoge Rijndijk naar het feestterrein. Daar waren de leden van het feest comité met hun dames, de jury, de burgemeester en mevr Smeets, pas toor Kouwenhoven, ds Honnef en ds Dijk. De voorzitter de heer v. d. Krol noemde het een goed begrip om op verschillende tijden in het jaar, oranjefeesten te organiseren, om daardoor meer variaties in de attrac ties te kunnen aantrekken, hij bracht dank aan allen voor hun steun en medewerking. Burg. H. Smeets verheugde zich over de grote medewerking, die hier steeds bij het organiseren wordt ver leend en voor de liefde voor het ko ninklijk huis, die hierdoor bij de kin deren wordt aangekweekt. Na ook de steun van het gemeentebestuur te hebben toegezegd besloot hij met een driewerf „Leve de Koningin" Door de heer Zaalberg werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Versierde fietsen: 2 eerste prijzen: Cok van Diemen en Marijke Nijhuis; 3 tweede prijzen: Janny v. d. Broek, Lies Koster en Jaap van Zaal; 3 derde prijzen: Gonny van Diest, Joke van Leeuwen en André v. d. Hoeven; 2 vierde prijzen: Nelleke v. d. Valk en Wilbert Tijssen en 2 vijfde prijzen Maartje Marcelis en Rudi v. d. Wijn gaard. Versierde steps: le prijs Loes v. d. Valk en Vera van Klaveren; 2e pr. Toosje Zwetsloot en Teun Hoeks 3e pr. Margriet v. Vlieten 4e pr. Ineke Turk. Versierde wagens en groepen: le prijzen: Annelies v .d. Hoeven, Ber tha de Graaf en Ansje van Diest; 2e prijzen: kinderen Le Rooij en kinde- ren De Graaf; 3e prijzen: kinderen I ZwetslootBelt en Tiny Nievaart; 4e prijzen: kinderen v. d. Voort en kin- Zaterdag 1.1. keerde de weleerw. gelukwensen te komen aanbieden. heer J. Harding W.P., na een verblijf van vijf jaren uit Canada, waar hij op 1 februari te Ottawa de H. Pries terwijding ontving, terug naar de Kaag, alwaar hij op zondagmorge:n in de parochiekerk van St. Joannes Evangelist zijn eerste plechtige H. Mis heeft opgedragen. Zaterdagmiddag om 5.45 uur vond de ontvangst plaats aan de rand van de parochie, vanwaar de neomist zich vergezeld van zijn familie per auto begaf naar het kruispunt Huig- sloterdijkdr. Heyelaan. Hier lagen reeds een aantal gepa- voiseerde jachten gereed, waarop het j liele gezelschap zich inscheepte. On der de vrolijke tonen der muziek, die ten gehore werd gebracht door het muziekkorps „Canite Tuba", voor deze gelegenheid aan boord van de voormalige veerpont, voer het gezel schap naar het Kaageiland waar een grote menigte de neomist toejuichte. Na een vaart langs het hele Kaag dorp werd ontscheept aan de steiger Hoofdweg westzijde, waarna de neo mist de tocht per auto, vergezeld door bruidjes en voorafgegaan door het muziekkorps onder grote publie ke balangstelling voortzette. Om on geveer zeven uur arriveerde men bij de parochiekerk, waar de nieuwe priester een plechtig lof celebreerde, geassisteerd door zijn beide priester- boeders, de weleerw. heren A en Ph. Harding. Voor het lof sprak pastoor L. A. van Teylingen een hartelijk woord van welkom. Zondagmorgen werd om 10 uur de plechtige Hoogmis opgedragen. De feestpredikatie werd gehouden door de weleerw. haar A. Harding, die zijn priesterbroer veel zegen bij zijn arbeid toewenste, en hem vroeg voor allen te bidden, op de eerste plaats voor hun ouders die zich zeer veel hadden moeten ontzeggen om drie van hun zoons aan de dienst van God af te staan. 's Middags werd de receptie ge houden in de St. Willibrordusschool. Velen maakten hiervan gebruik om de nieuwe priester persoonlijk hun, Namens de parochie werd de neomist nog toegesproken door de heer T. Zwetsloot, die daarna het parochie- schenk, een schrijfmachine, overhan digde. Daarna volgde een muzikale zanghulde door het parochiële zang koor onder leiding van de heer L. Steyn. Te vier uur volgde tot besluit van de plechtigheden een lof met Te Deum. Moge de neomist nog dikwijls en met plezier terugdenken aan deze geslaagde feestdagen. AanvaringZondagmiddag kwam een grote Lemsteraak bij het over stag gaan in de Rindvaart in aan varing met een kajuit jachtje, waar van de opvarenden voor de tweede dag met vacantie waren. Een en ander veroorzaakte grote materiële schade aan het 'cajuitjacht- je. De verzekering dekt de schade. De politie te water heeft de zaak in onderzoek. VOORSCHOTEN Raadsagenda. De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeenge roepen op vrijdag 11 juli a.s. des avonds om 8 uur. In behandeling ko men dan o.a.: onderzoek van de ge loofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. Het verstrekken van aan vullende voorschotten voor het jaar 1958 voor het kleuteronderwijs. Wij ziging van de legesverordening. Aan schaffing van een projectietoestel voor de R.K. Jongensschool. Aan schaffing van meubilair en leermid delen voor de 6e klas van de Vliet- school. Nota van b. en w. inzake de stichting van een regionaal woonwa genkamp te Leiden. Verkoop van bouwterrein aan de Leidseweg aan de heer G. J. Scholten. Beschikbaar stelling van een crediet voor de ver betering van de vloeren in de lokalen van de R.K. Jongensschool. Verbou wing van de Hervormde school aan de Schoolstraat. Aanleg van parkeer havens in de gemeente Uitbreiding van de school met de Bijbel. De bouw van woning nabij het tennisbanen- In de namiddag volgde de kinder spelen: Meisjes 67 jaar: lepelrace: 1. Truusje van Rijn, 2 Marijke v. Die- men, 3. Margriet v. Vliet, 4. Maria var Galen. Meisjes 89 jaar: zaklopen: 1. Ti neke v. d. Hoeven, 2. Willy van Ga len, 3. Veronica Pieterse, 4. Ineke Turk en 5. Elleke Hendriks. Meisjes 1011 jaar: „Op zoek naar geluk": 1. Jeanny de Groot, 2. Ineke Rijsdijk, 3. Corry van Rij, 4. Elly Bruines en 5. Tiny van der Hulst. Meisjes 12, 13 en 14 jaar: „Ringste ken": 1. Bertha de Graaf, 2. Truus Vink, 3. Lineke v. d. Broek, 4. Nelly Verkerk en 5. Garry de Vogel. Jongens 67 jaar: „behendigheids race": 1. Co Belt, 2. Jan van Galen, Vóór honderd jaar Maandag 7 July 1858. Leyden. Aan de zwem- en badinrigting Rynzigt, nabij deze stad, zijn in de afgeloopen maand ongeveer 8200 baden genomen. Vanwege het toenemend aantal leden zal men op eene uitbrei ding der localiteit bedacht moe ten zijn. De toenemende bloei dezer inrigting is het sprekend ste bewijs, dat daardoor aan eene wezentlijke behoefte in ons midden wordt voldaan. 3. Pim van Mil, 4. Rudy van Harte veld en 5. Kees Vermeulen. Jongens 89 jaar: „zaklopen": 1. Dik van Galen, 2. Gerrit Kransen, 3. Ton v. d. Werf, 4. Ambroos Reys en 5 Kees de Rooij. Jongens 1011 jaar: „Hardlopen met hindernissen": 1. Kees Wonder- gem, 2. Ton de Rooij, 3. Chris van Mil, 4. Jac. Turk en 5. Hans van der Hoeven. Jongens 12, 13 en 14 jaar: „Ring steken": 1. Gerard Verhoorn, 2. Jaap van Zaal, 3. Gerard Koning, 4. Jan Freeke en 5. Joop Roest. Het avondfeest werd besloten met een schitterend vuurwerk. N00RDWIJKERH0UT Oudste inwoonster van Bollenstreek overleden Zondagmorgen is in Noordwijker- hout mevrouw P. van den Nieuwen- dijkVan Kampen op 101-jarige leeftijd overleden. Geslaagd. Voor het staatsexamen voor muziek is aan het muzieklyceum te Amsterdam geslaagd voor: „Fluit B" mej. F. Wiersma. 0EGSTGEEST 60 jaar apotheker De 83-jarige apotheker, de heer J. W. Happé te Oegstgeest viert van daag een bijzonder beroeps jubileum. Hij is vandaag 60 jaar apotheker en is van de groep van 8 kandidaten die in 1898 het apothekersbrevet te Amsterdam behaalde, de enig over geblevene. „Dit was in hetzelfde jaar van ko ningin Wilhelmina's troonbestijging", vertelde de jubilaris vandaag opge wekt. Hij woont sedert '47 in Oegst geest, nadat hij zijn beroep in Kam pen en Nijkerk heeft uitgeoefend. De heer Happé is gehuwd en heeft 5 kinderen. Hij heeft felicitaties ontvangen van collega's van de Algemene Nederl. Apothekers Vereniging en uit offi ciële en andere bevriende kringen in Oegstgeest en Leiden. ASSISTENTIE GEVRAAGD. De directeur van het parochieel zangkoor van de St. Willibrorduskerk te Oegstgeest vraagt assistentie van de heren zangers voor de plechtige Re quiemmis van Perosi, op woensdag morgen 10 uur. ExamensAan het H.P.S. „Tech- nicum" te Rotterdam slaagde voor constructeur afd. Bouwkunde en voor tekenaar, afd. beton, de heer C. H. M. Pieck, alhier. Voor tekenaar afd. Werktuigbouw slaagde de heer G. C. Gaillard, alhier. Deze foto geeft een beeld van het bezoek, dat Anastas Mikoyan, de Rus sische vice-premier, heeft gebracht aan de Wereldtentoonstelling in Brus sel. De foto toont Mikoyan in het Russische paviljoen. Naast hem loopt Jekaterina Foertseva, lid van het presidium van het Centrale Comité van de Opperste Sovjet.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2