Ned.-Lux. ploeg onbegrijpelijk Jbwtiag. uexipeetde g.e£e tmi aan SJcwigxide Achtervolging van kopgroep werd veel te laat ingezet Uitslagen en klassementen Spraakverwarring ZATERDAG 5 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 HET VERHAAL van de 206 km. lange rit van St. Nazaire door het prach tige Zuidbretonse heuvelland langs de kust over de golvende, slingerende we gen door de kjeine dorpjes met hun verschillende klederdrachten, is gauw verteld. Het begint met enkele onbete kenende plaagstootjes gedurende de eer ste kilometers. Catalano, Stablinski en Foré openden deze onschuldige vijande lijkheden, doch zij werden onmiddellijk op vriendelijke wijze tot de orde ge roepen. Nencini deed een aanval, waar Charly Gaul geen genoegen mee kon ne men en Botecchia werd na 7 km. van nog geen 100 meter voor de kop terug gehaald door Bergaud en Hoevenaers. Tweemaal ging Varnajo naar voren en weer sprong de kleine Lily Bergaud naar hem toe en weer lag allés bijeen. Een groep van 15 man kreeg even een kleine voorsprong met Wim van Est er bij, maar het slot van alles was, dat bij de vliegende controle van Quimperle (53,5 km.) de gehele troep weer aaneen gesloten voortpeddelde. GROTE PLANNEN VOORIN HET PELOTON reden toen echter al enkele mannen, die grote plannen koesterden en nauwelijks was het grondgebied van de Morbihan be reikt (64 km.) of de grote ontsnapping, die er tenslotte toe zou leiden, dat Voor- ting vandaag voor de étappe naar Royan weer in de oranjekleuren zou starten, werd ingezet. De altijd weer actieve Graczyk flitste ineens naar voren, Dar- rigade, Luyten en Barbosa met zich mee trekkend. De groene trui-drager van Poolse afkomst, zette er 'een formidabel hoog tempo in alsof hij de finish in St. Nazaire al rook. Die felheid van de ma gere Jean was het peloton niet ontgaan. Ook Voorting niet, maar wat zou hij zich druk maken om een man, die bijna 10 minuten achter hem stond? Even pro beerde hij mee te gaan, maar toen zijn ploeggenoten niet reageerden, bleef hij hangen, terwijl Elliott, Favero en Dotter de sprong waagden en ook zagen ge lukken. Jaap Kersten, Morvan, Baffi en Ber- tolo hebben het toen nog een kilometer lang geprobeerd, maar ook zij zagen er geen heil in zich achter deze vluchte lingen te gaan uitsloven en de kopgroep bleef dus uit zeven man bestaan. Na 80 kilometer was de voorsprong 1 min. en tien kilometer verder al bijna 2»/t min. groter geworden. Overbodig te zeggen hoe hard het ging daar voorin. De volgerskaravaan voelde het. Met nog 120 km voor de boeg betekende deze snel groeiende voorsprong een ernstig gevaar voor Nederlands eerste plaats en ieder moment verwachtten wij, dat er iets zou gebeuren. MAAR ER GEBEURDE NIETS. Gerrit Voorting zat veelvuldig voorin het peloton, doch van hem moest de tegen aanval niet komen, dat zou alleen maar riskante gevolgen kunnen hebben. De andere mannen uit de Nederl.-Luxem- burgse ploeg zouden het peloton moeten aanvoeren. Maar waar bleven Wim en Piet van Est, waar bleef de demarrage van Piet de Jongh, die anders altijd zo attent was in de hoekjes waar de slagen vielen? Was het dan een vooropgezette tactiek om de gele trui, de gele trui te laten en met ingang van deze étappe al leen maar te „spelen" op Charly Gaul, die op het circuit van Chateaulin zijn grote vorm had getoond? Het was onbe grijpelijk waar de reactie bleef van onze ploeg, die toch heus wel heeft kunnen Fallarini gaat vooruit MET GUISEPPE FALLARINI, de onfortuinlijke Italiaanse cou reur, gaat het nu gelukkig veel be ter. De gevolgen van de val waren gelukkig minder ernstig dan werd gevreesd, al zal hij nog lange tijd verpleegd moeten worden. Fallarini is nu weer bij bewustzijn en hij Informeerde zelfs belangstellend naar de uitslag van de étappe. weten, dat de vluchtelingen er geen toeristische tocht door het mooie Bre- tagne van zouden maken. Men had er vrede mee kunnen hebben, wanneer het de tactiek van Goldschmidt was geweest, die de ereplaats van Voorting opofferde om zijn mensen te sparen voor het zware werk, dat hun als helpers van Gaul straks in de bergen wacht. Maar dit bleek de opzet niet te zijn. Het was wel degelijk de bedoeling van de directeur technique, dat zijn jongens die ereplaats verdedigen zouden en later, op 30 km. voor de finish, is dat ook wel gebleken. Op 30 kmjawel, maar toen was de voorsprong van de kopgroep tot 12 min. aangegroeid en alle berouw kwam toen telaat. Na 125 km., al voor de ravitaillering bij Vannes, was het verschil 9 min. Zo wel Graczyk, Darrigade als Favero wa ren nu ineens grote kanshebbers ge worden. ALLEEN DE DAPPERE SPANJAARD Manza- neque was na ruim 90 km. weg gelopen uit het peloton en ook daarop had geen van de Nelux-ploeg gereageerd. Manzaneque heeft de strijd verder alleen gestreden. Hij kwam tot op 4 min van de vluchtelingen, doch bleef verder zwemmentussen de kopgroep en het peloton. Er werd niet gereden In de hoofdmacht. Van der Borgh probeerde het tempo wel te verhogen door na 145 km. met Bertolo, Le Menn en Baffi mee te gaan. Het peloton liet ze gaan en fietste rustig verder met de Nederlan ders en Luxemburgers over de genele groep verdeeld. Bij Herbignac (30 km. voor de finish) werd eindelijk ingezien, dat het lout zou lopen. Wim van Eist, Piet Damen en Marcel Ernzer kropen naar voren en begonnen te trekken: met St. Nazaire in zicht wilde het peloton wel meedoen en nu zat er Ineens een razende vaart in de grote groep. Voorting zelf nam de leiding over en seconde na seconde werd van het verschil in tijd afgeknab beld. Zou het dan toch....? Het werd minder dan twaalf minuten, minder dan elf minuten, minder dan tien minuten en 20 seconden. Het verschil werd in de brede lanen van het geheel herbouwde St. Nazaire zelfs minder dan de voor sprong van Voorting in het klassement, maar met Darrigade. Favero en Graczyk in de kopgroep waren er drie kansen, dat de bonificatie van één minuut de doorslag zou geven. En zo is het ook De foto toont de finish in St, Nazaire: van rechts naar links: Darrigade, de Italiaan Guiseppe Favero, de Belg Rik Luyten, Jean Graczyk van de ploeg van Middenzuid en Alves Barbosa, de Portugees van de Internationale ploeg. Jef Lahaye naar huis? MET SJEF LAHAYE ging het gisteren weer slecht. Voort durend had hij moeite om in het peloton te blijven en toen de hoofd macht onder Impuls van de oranje hemden in de slotfase het tempo verhoogde, werd hij eenvoudig los- gereden. De Limburger was erg ge deprimeerd, nadat hij, met de be zemwagen op zijn hielen, als laat ste was gearriveerd. „Ik rijd mor gen niet meer", zei hij ontmoedigd. „Het gaat eenvoudig niet meer met die knie". Sjef heeft dat al reeds eens eer der gezegd, maar desondanks her vatte hij iedere dag weer opnieuw de strijd. Zo als het nu gaat, kan het echter niet blijven voortduren.' Hij is van geen enkele betekenis meer voor de ploeg, integendeel; er moet verhoudingsgewijs teveel zorg aan hem worden besteed. We weten het, het klinkt hard, maar het wielermetier is nu eenmaal een hard beroep gegaan. De onweerstaanbare sprint van Darrigade bracht de nekslag en Neder land was zijn hoofdrol in het grote stuk dat Tour de France heet, kwijtgeraakt Geheel onnodig, door eigen schuld Etappeklassement. Het klassement van de 9e étappe QuimperSt. Nazaire (206 km.) luidt: 1. Darrigade 4.48.27 (met bon. 4.47.27); 2. Favero 4.48.27 (met bon. 4.47.57); 3. Luyten z.t.; 4. Barbosa z.t.; 5. Graczyk z.t.; 6. Dotto 4.48.35; 7. El liott 4.48.47; 8. Manzaneque 4.57.45; 9. v. d. Borgh 4.58.01; 10. Baffi z.t.; 11. Le Menn 4.58.03; 12. Groussaard 4.58.14; 13. Christian z.t.; 14. Gainche z.t.; 15 daar na het gehele peloton in dezelfde tijd 4.58.14, met uitzondering van Lahaye wiens tijd 5.00.30 was. Algemeen klassement: 1. Darrigade 40.49.15; 2. Favero 40.49.38 op 23 sec.; 3. Voorting 40.49.53 op 38 sec.; 4. Mahé 40.49.56; 5. Graczyk 40.50.01; 6. Gemi- niani 40.51.02; 7. G. Desmet 40.52.19; 8. Bauvin 40.55.38; 9. Botella 40.55.48; 10. Planckaert 40.56.15; 11. Elliott; 12. Mor man; 13. Anquetil; 14. Barone; 15. Adriaenssens; 16. Gaul 41.00.46; 17. Ro binson; 18. Bobet; 19. Brankart; 20. Nen cini; 25. v. d. Borgh 41.04.36; 26. Ernzer 41.04.45; 31. Wim van Est 41.07.38; 43.; De Jong 41.13.48; 51. Piet v. Est 41.15.56; 57. Bolzan 41.17.17; 59. Damen 41.17.20; 69. Kersten 41.19.45; 74. Schmitz 41.22.04; 95. Lahaye 41.40.08. Etappe-ploegenklassement: 1. Centraal Z.-Frankrijk (Graczyk, Dotto, Anglade) 14.35.16; 2. Intern, ploeg 14.35.28; 3. Frankrijk 14.43.55; 4. Italië 14.44.12; 5. België 14.44.55; 6. Spanje 14.54.15; 7. Neiuxploeg (v. d. Borg. Damen en De Jongh) 14.54.19; 8. Westzuldwest 14.54.31; i 9. en 10. Parijs Noordoost en Zwitsers/ I Duitse ploeg beide 14.54.42. Algem. ploegenklassement: 1. Frank- rijk (Darrigade, Mahé, Bauvin) 122.34.49; 2. Centr. Zuid-Frankrijk 122.43.34; 3. België 122.49.02; 4. Nelux-ploeg (Voor ting, Gaul, v. d. Borgh) 122.55.15; 5. Italië 123.03.36; 6. Westzuidw. 123.05.31; 7. Int. ploeg 123.05.52; 8. Parijs Noord oost 123.23.44 9. Spanje 123.27.39; 10. Zwitsers/Duitse ploeg 123.39.16. Puntenklassement (groene trui): 1. Graczyk 85 pnt.; 2. Darrigade 110 pnt.; 3. Planckaert 150 pnt.; 4. Baffi 152 pnt.; 5. Gainche 169 pnt.; 6. Voorting 170 pnt.; 7. Wim van Est 180 pnt.; 8. Bauvin 182 pnt.; 9. G. Desmet 190 pnt.; 10. Barone 220 pnt.; 11. Hoevenaers 222 pnt.; 12. Robinson 227 pnt.; 13. Bover 238 pnt.; 14. Mahé 246 pnt.; 15. Delberghe 269 pnt.; 16. Le Menn 288 pnt.; 17. Van der Borgh 291 pnt.; 18. Foré 297 pnt.; 19. Christian 298 pnt. De prijs voor de meest strijdlustige renner kreeg de drager van de groene trui Graczyk, die van de grootste pech vogel was voor Elliott, de Ier, die zeven kilometer voor de finish een defect aan zijn versnellingsapparaat kreeg en zich dus niet in de sprint heeft kunnen mengen. LEIDSE REN- EN TOURVER. „SWIFT" De uitslag van de recordrit luidt als volgt: A en B-klasse, 34 km.: 1. H. v. d. Laan 52.04; 2. P. Otto 53.12; 3. H. Grimbergen 54.27. C en D-klasse, 17 km.: 1. B. Zoet 25.58; 2. B. van Kempen 26.29; 3. N. Kooien 27.23. De vijfde rit voor de avondcompetitie gaf als uitslag: A en B-klasse, 51 km.: 1. H. van Gent 1.15.47; 2. J. Riethoven; 3. A. van der Kaaij. C-klasse, 34 km.: 1. B. v. Kempen, 2. W. Hilgersom, 3. J. v. Engelen 51.49. D-klasse, 34 km.: 1. N. Kooien, 2. R. van Zeist. 3. T. Brittijn 51.44. Voor de voor jaarscompetitie rijden A en B-klasse morgen 80 km. De afstanden voor de C en D-klasse zijn resp. 60 km. en 34 km. Start 10 uur te Oud-Ade. AUTOMOBILISME GELUK BIJ ONGELUK VOOR MAURICE TRINTIGNANT De Fransman Maurice Trintigant heeft een goede bescherm-engel. Tijdens de training voor de Grote Prijs v. Frank rijk die morgen wordt gehouden, kreeg zijn wagen een defect aan de benzine leiding en vloog in brand. Met een grote tegenwoordigheid van geest gespte hij zich los en sprong uit de brandende wa gen op de baan. De Bolide raadsde door, ploegde zich in een akker en explo deerde. Ondanks dit ongeluk wil Trintignant morgen in een andere racewagen toch aan de wedstrijd deelnemen. MAX BULLA, de leider van de internationale ploeg, heeft het niet gemakkelijk met zijn vreemde lingenlegioen, het grootste probleem is vanzelfsprekend de taal, want niet alleen heeft Bulla Portugezen, Britten, Denen, Oostenrijkers en een Ier onder zijn hoede, hij „re geert" ook nog over een Franse chauffeur, een Luxemburgse ver zorger en een Zwitserse mecani cien Hoe Bulla, zelf een Oostenrijker, alles oplost? Heel eenvoudig: de Oostenrijker spreekt Engels tegen de Britten en Duits tegen de Denen en als de Portugezen iets nodig hebben, dan vragen zij het in het Frans aan de Ier Elliot. „En als Barbosa nu iets tegen de Deen Olson wil zeggen?", was de vraag van een stomverbaasde omstander, toen Bulla zijn probleem uiteenzette. „Tja", antwoordde de ploegleider, „dan wordt alles iets moeilijker, Barbosa moet zich dan eerst in het Frans tot Elliot wen den, die het dan in het Engels door geeft aan Christian. Och en dan gaat het verder heel gemakkelijk, want Christian vertaalt het weer in het Duits en zegt het tegen Ol- NA DE VELE ETAPPES met triomfen dan ein delijk een trietste dag voor de Nelux-ploeg het kon niet uitblijven. De gele trui ging verloren, en bovendien werd de achterstand in het algemeen ploegenklassement veel groter. Het was triest, maar beslist niet erg. Er is in de voorgaande dagen al voldoende compensatie ge weest. Wel erg was de wijze waarop alles is geschied. De vroege aanval van Graczyk, Darrigade, Luyten, Barbosa, Favero, Dotto en Elliott werd niet au serieux genomen, om dat deze renners in de alge mene rangschikking een ach terstand van ruim negen mi nuten hadden. Men kan het de Nederlandse en Luxem burgse renners niet kwalijk nemen, dat zij hun reactie uitstelden in de voorgaan de dagen waren vrijwel alle vroege ontsnappingen mis lukt. Maar de ploeg had waakzaam moeten blijven, het verschil had niet mogen oplopen tot 1213 minuten. Pas toen drongen de oranje hemden naar voren, pas toen werd op kop het tempo ver hoogd, doch het was al telaat en daardoor is iets gebeurd, wat niet had behoeven te ge schieden; Gerrit Voorting verspeelde zijn trui met slechts een klein verschil. Voorting is overigens de enige geweest van de Nelux- formatie, die vrijwel voort durend in de voorste gelede ren streed. Hij heeft zelfs de kans gehad om zich bij de eerste vluchtelingen aan te sluiten, namelijk toen de slimme Gilbert Bauvin de jacht had ingezet en Gerrit, die de Franse nationaal te recht een te gevaarlijke te genstander vond, naar zijn wiel was gesprongen. Het duo was slechts op een honderd tal meters van de vluchte- Geie trol verspeeld Adieu, gele trui. Je hing zo soepel om de leden van de donkere Gerrit Voorting en je bent er op zo'n hardhandige wijze weer afgerukt. Adieu maillot jaune! De felle jagende, keihard sprintende fretachtige André Darrigade uit de rood-wit- blauwe band van Marcel Bi- dot, heeft in St. Nazaire het ere-tricot op Gerrit Voorting heroverd. Hij won de sprint van een groepje van 7 man, dat al vroeg op de dag was gevlucht en hij reed daarmee Slechts 38 seconden deden Gerrit Voortings gele trui verloren gaan lingen gekomen, toen gaf Bauvin de poging op en liet ook Voorting zich terugzak ken, omdat hij zich alweer terecht niet extra wilde vermoeien en gezien zijn kleine voorsprong op Mahé en Geminiani. Dertig kilometer voor de fi nish tenslotte sprong de cou reur uit Roosendaal alleen uit de hoofdmacht weg in een poging de trui te be houden. Hij werd echter weer terug gehaald. Pas daarna zette vrijwel de gehele ploeg zich in en vooral de gebroeders Van Est, Kersten, Damen en Van der Borgh hebben zich daarbij onderscheiden. Te laat...» de ogenschijnlijk zo grote achterstand van 10 min. en 9 seconden op Gerrit Voor ting juichend aan flarden. Dat Voorting met zijn 3 sec. voorsprong op Mahé, zijn 1.09 op Geminiani en zijn 2.26 op Gilbert Desmet niet zo erg stevig in zijn leidersschoenen stond, wisten we. Wij wisten ook, dat Voorting vroeg of laat zijn lucratieve le plaats in de algemene rangschikking zou moeten afstaan aan een sterker, meer compleet ren ner. Maar in het Nederl.-Luxem- burgse kamp had men ge hoopt, en zelfs er op gere kend, dat dit zou gebeuren in een normaal wielerge- vecht, waarin de aanval wat kracht en intellect betreft, zo hevig en onstuitbaar zou zijn, dat elke verdediging kansloos was. De slag is nu gevallen in ten simpele vlucht, waarin drie renners meetrokken, die als elf, twaalf en dertien in het algemeen klassement stonden met tenminste 9 min. en 55 sec. achterstand. Een vlucht, die van het peloton een meesmuilende blik achterna kreeg, maar die al spoedig verre van onschuldig bleek te zijn. En ook toen die ernst vaststond, was er lange tijd niemand in het peloton, nóch bij de oranjetruien, nóch bij de anderen, die reageerde en steeds verder liep de kop groep uit en steeds groter werd de bedreiging voor het gele tricot en de vette dag premie van Voorting. Acht-en-dertlff seconden DE MAN, die in de tijdrit onverwacht 3 sec. had weten te behouden, kwam nu even onverwacht 38 sec. te kort. Het werd een drama, zonder dat de strijd zelf dra matisch was, Ja eigenlijk zelfs zonder dat er van echte strijd sprake was geweest. Want de tegenaanval, die tenslotte werd ingezet, kwam te laat, onbenullig laat. LAWNTENNIS WIMBLEDONKAMPIOENSCHAPPEN De 21-jarige Australiër Ashley Cooper heeft gisteren op het zonovergoten cen tre court van Wimbledon bewezen de beste amateurspeler van de wereld te zijn. Twaalf maanden geleden stond de kleine breedgeschouderde Australiër, die door dweperige teenagers „Wimbledons number one pin-up boy" werd genoemd, nog onder de indruk van de nederlaag toe te zien, dat de hertog van Edinburgh de Challenge Cup aan zijn landgenoot Lewis Hoad overhandigde. Nu was hij het zelf, die deze grote eer te beurt viel en onder het applaus van de 15.000 toe schouwers ontving de donkere Austra liër de zilveren trophy uit handen van de hertogin van Kent. Voor deze cere monie heeft de nieuwe Wimbledonkam- pioen twee uur met zijn landgenoot Neal Fraser geduelleerd. Hij won met 36 6—3 6-4 13—11. „Aan het einde van de laatste set dacht ik alleen maar aan de overwinning en daarom zag ik de bal niet meer", ver telde Cooper aan journalisten, die wilden weten waarom hij twee matchpunten kwijt was geraakt. In de nacht van don derdag op vrijdag hebben Fraser en Cooper op één kamer geslapen, maar- over de eindstrijd werd geen woord ge sproken, verklaarde de Wimbledonkam- pioen. Cooper blijft nog 3 weken in Europa, dan gaat hij naar Forest Hills om aan de kampioenschappen van Amerika deel te nemen. „Of ik plannen heb naar het profes sionalisme over te gaan? Neen, ik zal de Davis Cup, die in Australisch bezit is, helpen verdedigen", waren Coopers' woorden. De uitslagen luiden verder: Heren dubbelspel, halve finales: Da vidson en Schmidt (Zweden) verslaan Pietrangeli en Sirola (Italië) 86 36 63 75; Cooper en Fraser (Austr.) versl. Mackay en Rose (V.S./Austr.) 3—6 8—6 7—5 7—5. Dames dubbelspel, halve finales: Ma ria Bueno en Althéa Gibson (Braz./V.S.) versl. Mary Hawton en Thelma Long (Austr.) ^—3 62; Margaret Dupont en mej. M. Varner (V.S.) versl. Yolande Ramirez en Maria Reyes (Mexico) 62 6—3. Gemengd dubbelspel, halve finales: Althéa Gibson en Nielsen (V.S./Den.) versl. Shirley Bloomer en Knight (G.-B.) 75 63; mej. L. Goghlan en Howe (Austr.) versl. Maria Reyes en Contre- ras (Mexico) 64 64. PAARDESPORT BELGIE—NEDERLAND 12 JULI OP STERREBEEK Zaterdag 12 juli a.s. wordt op de ren baan Sterrebeek bij Brussel de jaarlijkse ontmoeting in de reeks wedstrijden tus sen de dravers van Nederland en België gehouden. Het is een avond wedstrijd met een drietal „prijzen", nl. de Prix Rot terdam, voor hengsten en merriën van vier jaar, de Prix Amsterdam, voor hengsten en merriën van vijf jaar en de Prix La Haye voor hengsten van 6—9 jaar en merriën van 6 en 7 jaar. Alle draverijen gaan van meet over 2100 m. en zijn gedoteerd met een bedrag van 20.000 Belgische francs. De deelnemers zijn: Nederland: 4-jarigen: 1. Victrix V (W. Leeuwenkamp); 2. Vrijdag (A. S. Tes- selaar); 3. Vainqueur (J. M. v. d. Berg); Champagne uit de Jules Rimet-beker Deze foto laat zien hoe de Braziliaanse president, dr. Juscelino Kubitschek, ln zijn hoofdstad, Rio de Janeiro, cham pagne dronk op de gezondheid van het Braziliaanse voetbalelftal dat ln Stock halm het wereldkampioenschap voet ballen heeft gewonnen. De president dronk b(j deze gelegenheid uit de Jules Rimet-beker, de trofee, welke by de wereldtitel voetballen hoort. 4. Valencia (J. Wagenaar). Vijfjarigen: 1. Urdy Mars (A. S. Tesselaar); 2. Ura nia (P. A. Strooper); 3. Untrepid (N. J. Bloemsaat)4. United Hanover (J. T. de Graaf). Zesjarigen en ouder: 1. So- rento (N. J. Bloemsaat); 2. Tarantella (W. Leeuwenkamp)3. Tommy Mars (C. J. Blokdijk); 4. Quite Heny (J. Hof). België: 1. Oregon Guy (Dolne); 2. Oud Frisco (Ch. Martens)3. Ovation (P. Meynen); 4. Olivia (R. Bals). Vijfjari gen: 1. New Quick (R. Bals); 2. Night Rose (J. Desoete); 3. Niquette D (E. Mewissen); 4. Nice Girl (A. Dhaenens). Zesjarigen en ouder: 1. Mieke (A. Goet- geluck); 2. Lustucru (A. Desoete); 3. Letina (A. Dhaenens)4. Klaverblad (M. Martens). WATERPOLO De competitie. Uitslagen van ge speelde wedstrijden: LZC 2DZV 3 1—4, LZC 5OZV 3 1—5, LZC 1—Donk 2 (dames) (Donk niet opgekomen)LZC Brandenburg (Brandenburg niet op gekomen). ZEILEN De Nederlanders Oerlemans en Boe- schoten, die deelnemen aan de inter nationale zeilwedstrijden in de Flying Dutchmanklasse, welke ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Kon. Noorse Zeilbond bij Oslo worden ge houden, hebben op de eerste dag goede prestaties geleverd. In de eerste race eindigden onze land genoten op de eerste plaats voor de Zweed Helpmann en in de tweede race, die 's middags werd gehouden, bezetten zij de tweede plaats achter de Zweed Barschot. Er stond op deze eerste dag een lichte wind en de temperatuur was 30 graden Celsius. De Kaag-zeiler Karei Warburg, die vorige week in de Kieler Woche de hoofdprijs behaalde in de Finnjollen- klasse, is uitgenodigd om deel te nemen aan de Europese kampioenschappen in de éénmans-zwaardboten, welke van 3 tot 7 september in Cascaïs (Portugal) zullen worden gehouden. KLAVERJASSEN KAMPIOENSCHAP ZUIDHOLLAND In de recreatiezaal van PeVeWe zijn de klaverjaswedstrijden gespeeld voor het kampioenschap van Zuidholland. Deelnemende verenigingen waren: Rotterdam, Den Haag en Lelden. De einduitslag werd: Nefka (Rotterdam) le prijs met 11264 p.; Groenoord (Leiden) 2e prijs met 10.953 p.; H.P.S.V. (Den Haag) 3e prijs met 9285 p. De schoondochter. „Ik zeg u, pa pa, het is een schat. Ze is lief, ze heeft een natuurlijk en open karak ter, ze kan heerlijk koken, kan naaien, is huiselijk en „Och, praat er toch niet omheen, zeg nu maar meteen, dat ze straat arm is!" Vergeten. „Het ergste wat je ge beuren kan, is wanneer je vrouw een brief in je zak vindt, die je vergeten hebt te posten". „Moet je niet zeggen. Ik vind het veel erger wanneer ze een brief vindt, die je vergeten hebt te ver scheuren!" Diplomatisch uitgedrukt. Bede laar (gaat bij een weldoenster z'n ge wone maandelijkse gave halen, maar bemerkt, dat deze heel wat minder is geworden): „Mevrouw, u is zeer in uw voordeel veranderd." Geen kans gezien. „Ik zie daar in de krant, dat de doktoren een nieuwe ziekte hebben ontdekt." „O, scheur alsjeblieft dat blad er uit, vóór mijn vrouw het leest." Kindervisie. Kleine Marietje, voor het eerst aan het strand, ziet een stoomboot in de verte. „O, moeder, kijk 's, een locomotief, die een bad neemt". In de auto. „Jan, Jan, de rem werkt niet." „Nou, Meta, rij dan tenminste iets goedkoops overhoop!" Hatelijk „Als ik u zie jagen, denk ik altijd aan god Mercurius'. „Maar dat was toöh geen jager?" „Juist daarom'. En nu blijf je daar rustig staan tot ik terugkom.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6