rs DE ZoNNiGE Driekwart miljoen motorrijtuigen en nog eens evenveel bromfietsen Vergaande voorkomendheid Een hobby in dienst van de lijdende mensheid is' ZEURPiET. VRIJDAG 4 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Toch loopt ons land achter Vollens een schattint van de KNAC waren er aan het eind van het eerste kwartaal van dit jaar in Nederland 820.000 bromfietsen, 404.000 perso nenauto's, 130.500 vracht- en bestel auto's; 133.680 motorrijwielen, 44.120 scooters, 11.500 motordriewielers, 8350 autobussen, 5720 speciade voer- tulien (brandweerauto's e.d.) en 5160 trekauto's. Een totaal dus van tefen de driekwart miljoen motorrij tuigen indien de bromfietsen even bulten beschouwing worden gelaten. Op dit moment heeft het totaal motorrijtuigen de driekwart miljoen zeker royaal overschreden, zo meent de KNAC. Naar zeer ruwe raming waren er bijvoorbeeld op 1 juli 415.000 personenauto's. Deze grote getallen zeggen overi gens nog niet, dat Nederland een sterk gemotoriseerd land is. In bijna alle andere Westeuropese landen ligt het aantal motorrijtuigen per duizend inwoners hoger (overwegend zelfs aanzienlijk hoger) dan hier. Neder land heeft nog een ernstige achter- RA AD SLED EN VAN ELBURG VERSTOORD. Zes van de elf raadsleden van El- burg hebben zich schriftelijk tot de loco-burgemeester, wethouder J. de Jong, gewend met het verzoek binnen de kortstmogelijke tijd een openbare vergadering van de gementeraad bij een te roepen, teneinde ingelicht te worden over de gunning van het bouwrijp maken van gronden ten noord-westen van de Vackenordeweg, aldaar. De raadsleden voerden aan, dat de uitvoering van dit werk aan de firma Offringa te 't Harde is toegekend, terwijl de wethouder van openbare werken een openbare aanbesteding had toegezegd. Het werk is nu, vol gens deze raadsleden zonder open bare aanbesteding gegund. Het college van b. en w. heeft, al dus de raadsleden, weliswaar drie aannemers, waaronder de fa Offrin ga, uitgenodigd, doch dit is naar de mening van deze raadsleden geen pu blieke aanbesteding. Zij verzoeken de loco-burgemeester de door de fa Of fringa begonnen werkzaamheden te laten staken. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Grain. 9.05 Gym. 9.15 Gram. (9.3$—9.40 Waterst.). 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.06 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw 11.00 Lichte muziek. 11.15 Bui tenlands overzicht. 11.30 Filhaim. sextet. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Dansmuziek. 13.45 Sportpraatje 14.00 Amateur Harmonie-orkest. 14.25 Gronings programma. 14.50 Lichte muziek. 15.15 Boekenwijsheid. 15.35 Omr. ork. 16.10 Van de wieg tot het graf. 16.25 Nieuwe gram. 16.55 Va- kantietips. 17.30 WeekjournaaL 18.00 Nieuws en comim. 18.20 Hammond- trio. 18.35 Surinaams progr. 19.00 Ar tistieke staalkaart. 19.30 Passepar tout, caus. 19.40 Gesproken portret. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws 20.05 Metropole-orkest en soliste. 20.35 Vlieg er eens uit 21.15 Dossier Interpol, documentaire. 21.50 Soc. comim. 22.05 Trombone-ens. 22.30 Waar blijft de tijd? 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. 296 m. 77.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws en Vroeg bij de Pin ken. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Mor gengebed en lit. kaL 8.00 Nieuws. 8.50 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok-Noodklok. 12.03 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinlb. meded. 12.33 Grain. 12.55 Europees Honkbalkampioenschap. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Platennieuws. 13.20 Mil. ork. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Gram. 14.40 Kron. v. letteren en kunsten. 15.15 Gregoriaanse zang. (Tussen 15.45 en 17.30 Rep. Tour de France). 15.45 Voor de jeugd. 16.35 Amateursprogr. 17.10 Boekbespr. 17.20 Ballroomork. 17.45 Gram. 17.55 Europees Honkbal kampioenschap. 18.00 Journalistiek weekoverzicht. 18.10 Gram. 18.15 Par lementair overzicht. 18.25 Gram. 18.30 Tour de France. 18.45 Rege- ringsuitzendlng: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aan gesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Rep. 45-jarig bestaan Kon. Luchtmacht. 19.20 Brabants or kest. 20.15 Lichtbaken, caus. 20.30 Act. 20.45 Gram. 21.10 Tour de France. 21.20 Gram. 22.00 Lichte muziek. 22.35 Wij luiden de zondag in. Daar na: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto, 23.22—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.00 Eurovisie: Int. Tennis kampioenschappen te Wimbledon. KRO: 17.0017.45 Voor de kinde ren. NTS: 17.30—18.30 Eurovisie: Int. Tenniskamp. te Wimbledon. AVRO: 20.00 Journ. en weeroyerz. 20.20 Gevar. programma. 21.15 Film programma. 21.45 Quiz. NTS: 22.30—23.10 Eurovisie: Staats- operaballet van Wenen in Nervi. stand in motorisering in te halen, aldus de KNAC. De laatste anderhalf jaar is daar echter weinig van geko men, want tengevolge van de beste dingsbeperking en de nieuwe, zware lasten op het motorwegverkeer is aanzienlijke vertraging ontstaan in de groei van het motorrijtuigenpark. Achteruitgang. Het aantal nieuwe personenauto's, dat Nederland er vorig jaar bij kreeg, was 8 pet. minder dan het aantal, dat er in 1956 bij kwam. Het aantal nieu we motorrijwielen en scooters lag 26 pet. lager. Het aantal nieuwe vracht en bestel-auto's 24 pet. lager. De te rugslag is dit jaar nog groter gewor den. Het aantal nieuwe personen auto's in de eerste vier maanden van dit jaar, bleef 15 pet. onder het aantal nieuwe personenauto's in de overeen komstige periode van '57; de aantal len nieuwe motorrijwielen plus scooters en vracht- en bestelauto's vielen met respectievelijk 31 en 45 pet. terug. Dief werd uitgelaten Tegen middernacht, het was van woensdag op donderdag, liep een heer, die aan de Handelstraat te Utrecht een zaak in herenmodearti- len drijft, nog even in zijn winkel binnen. Toen hij daar het licht aan deed, zag htf tot zijn grote verwon dering een man, die geen enkele po ging deed om te vluchten maar die hem toebeet: „Wil je er mij wel eens gauw even uitlaten." De vreemdeling zette zijn verlan gen kracht bij door een paar kracht termen, die de zakenman helemaal van de wijs brachten. Klaarblijkelijk onder de indruk van het bezoek en een beetje beduusd, verleende de eigenaar van de winkel alle ge vraagde medewerking. Hij opende de deur en zo snel als hij maar kon ging de vreemde vogel op de wieken. Toen eerst waar schuwde de winkelier de politie, die spoedig met een radiosurveillance wagen ter plaase was. Vanu de in breker, die in het donker een goed heenkomen had gezocht, was geen spoor meer te bekennen. Bij het op maken van de kassa kwam vast te staan, dat daaruit 205.50 was ver dwenen. Noorse altaarstukken in het Rijksmuseum Op de jubileumtentoonstelling in het rijksmuseum te Amsterdam, „De Middeleeuwse Kunst der Noordelijke Nederlanden" staan twee fraai ge beeldhouwde altaarstukken, vervaar digd in Nederland omstreeks 1500 cn afkomstig uit Lutherse kapellen op de Noorse eilandjes Leka en Oersta. Dit zijn voorbeelden van ruim 450 jaar oude, gebeeldhouwde Nederland se triptieken, die in ons land niet meer worden gevonden. Ze zijn ver moedelijk tijdens de beeldenstorm verloren gegaan. Noorwegen heeft de directie van het rijksmuseum op deze zeldzame stukken geattendeerd. De Noorse triptieken, die nog gebruikt worden in de Lutherse eredienst, zijn vermoedelijk op bestelling vervaar digd in werkplaatsen te Amsterdam en Utrecht. Op de stukken komt de afbeelding voor van de heilige koning Olaf, patroon van Noorwegen. De stukken zijn vorige week in verzegel de kisten per schip in Amsterdam aangekomen. In de Ziekenomroep Nederland vinden velen een interessante ontspanning (van onze verslaggever) UTRECHT (P P) „In de ziekenhuizen en sanatoria bevinden zich honderden mensen, die gedurende lange of kortere tijd als het ware uit de circulatie zijn en toch hebben zij er behoefte aan het contact met de buitenwereld te behouden. Hierin voorziet de Ziekenomroep Nederland, door zijn plaatselijke afdelingen, die dikwijls onder eigen namen werken, maar toch alle behoren tot het grote geheel, dat hier in Nederland de zieken tracht wat ontspanning en contact met de buitenwereld te geven". Dat vertelde ons de heer Van Dijk, voorzitter van de afdeling Utrecht, toen wij een bezoekje brachten aan de studio van deze afdeling. Van eigen zakgeld SAMEN met onze gastheer slopen we voorzichtig en zachtjes de studio binnen, waar men juist bezig was met het op nemen van een hoorspel. Aangezien alle medewerkers amateurs zijn en het hier een hobby betreft, die uitgegroeid is tot een zeer belangrijk sociaal werk, mag men geen echte radiomaatstaven aan leggen. Maar wat hier gepresteerd is, verdient de grootste lof. Van eigen zakgeld en vrijwillige bijdra gen werd de gehele inrichting bekos tigd. De wanden van de studio zijn geheel bedekt met geluiddempend materiaal, evenals het plafond. Een venster ver bindt de studio met de technische ruim te, waar een schitterende apparatuur staat opgesteld. Het ls duidelijk, dat hier met zorg en liefde aan is gewerkt door een groep, die bezeten is door een idee, want anders zou iets dergelijks niet mo gelijk zijn. Gelukkig blijkt dat er bij de verschillen de ziekenhuizen en sanatoria belangstel ling bestaat voor het werk van de Z.O.N. Voor elke instelling wordt eenmaal per veertien dagen een compleet programma in elkaar gezet, dat begint met de her kenningsmelodie, een lnleidlngsplaatje en een praatje, om dan gevolgd te worden door een cocktail van rubriekjes, afhan kelijk van wat er te vinden was. Ook reportage en cabaret MEN WIL de patiënten niet slechts ont spanning brengen, maar tevens iets in teressants vertellen of laten horen van wat er buiten hun inrichting gebeurt, zoals bijvoorbeeld reportages van een belangrijke voetbalwedstrijd, de opening van een tentoonstelling of museum en andere actuele feiten uit de stad of naas te omgeving, zo ook wel opnamen van plaatselijke cabaretvoorstellingen en der gelijke. Kortom alles wat maar even ge schikt is en interessant voor de patiën ten, wordt op de een of andere manier in de programma's verwerkt. Een belangrijk deel wordt Ingenomen door het verzoekplatenprogramma. De afde ling heeft per ziekenhuis een contact man, die persoonlijk met de patiënten spreekt en ook op een gezellig manier de plaatjes acn elkaar praat. De zieken krijgen zo het gevoel, dat het hun eigen programma is en ze zijn buitengewoon op de Ziekenomroep Nederland gesteld. In Utrecht leverde het platenverzoekpro- gramma aanvankelijk moeilijkheden op, want men beschikte maar over een zeer bescheiden discotheek, iets dat bij de andere afdelingen in het land ook wel het geval is en de patiënten vroegen dikwijls platen die er niet waren. Men heeft echter de spontane medewerking gekregen van veel particulieren, die ge heel belangeloos hun platencollectie ter beschikking stelden, althans een lijst op gaven van de in hun bezit zijnde platen en deze in bruikleen afstaan, wanneer dat nodig is. Zelfs enkele grammofoon platenzaken deden hetzelfde, zodat men nu bijna aan elke wens kan voldoen. Het sociaal programma EEN ANDER belangrijk onderdeel van het werk is het 8 tot 10 minuten durende sociaal programma. Het komt regelmatig voor, dat de artsen de contactman attent maken op een patiënt, die een geestelijke depressie heeft. Het ziekzijn duurt te lang en door omstandigheden is er wei- ni(7 contact met thuis. Dan springt de af deling in en gaat met de apparatuur op stap. Er wordt een klankbeeld gemaakt van het thuis van de zieke. Verwanten spre ken of worden opgenomen in hun dage lijks werk, zij brengen wensen en groe ten over en dat wordt verwerkt in het sociaal programma. Dit hlijkt fantasti sche resultaten te hebben. In de meeste gevallen verandert de toestand van de patiënt op slag en hij is weer opge wassen tegen de komende tijd die nog in ziekenhuis of sanatorium moet wor den doorgebracht. Er is een merkwaardia verschil tussen de De technische staf in actie. programma's voor de ziekenhuizen en die voor de sanantoria. In de ziekenhui zen vragen de patiënten veel om echte ontspanning en lichte muziek, terwijl de patiënten in de sanatoria, dte over het algemeen langer uit de circulatie zijn, veel belangstelling tonen voor klassieke muziek en culturele programma's, zoals lezingen over kunst, muziek, de kosmos en wat al niet meer. Veel succes DE afdeling Utrecht beschikt over een prima hoorspelkern, bestaande uit ama teurs onder voortreffelijke regie. Deze hoorspelkern oogst zeer veel succes. Bij de opnamen stonden wij versteld en we moeten eerlijk zeggen, dat wat hier ge presteerd wordt, de toets der kritiek ruimschoots kan doorstaan. Men beschikt gelukkig over eerste klas stukken en na enkel leesrepetitles wor den de opnamen gemaakt op de band. Deze hoorspelen gaan bij de instellingen in roulatie en worden op hoge prijs ge steld. De ziekenhuizen en sanatoria be schikken over een eigen technische in stallatie, zodat het materiaal van de Ziekenomroep Nederland kan worden af gedraaid. Wij hebben de "leden van de afdeling Utrecht ln actie gezien, wij zagen hun enthousiasme en wij hoorden van de heer Van Dijk, dat de meesten van hen er al hun vrije tijd en veel geld aan gaven en we kunnen niet anders dan sym pathie hebben voor deze schitterende hobby, zo nuttig in dienst gesteld van de lijdende< mensheid. Nadruk verboden. ,,Geen enkele wanklank" PARKEERTERREIN OP (AFGEDANKTE) TRAMBAAN? De K.N.A.C. heeft in een brief aan het college van b. en w. van 's-Gra- venhage gevraagd, enkele gedeelten van de afgedankte trambaan Voor- brug-Scheveningen van de Noord- Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij tot provisorisch parkeerterrein in te richten. Gedacht is aan gedeelten langs de Raamweg en de Badhuis weg, omdat juist op en in de directe omgeving van de Raamweg, de „Wit- Een regen van prijzen HET JUBILEUMCONCOURS van ,J)ie Gouwe Sanghers" is weer ten einde en daarmee is de rust in Boskoop weergekeerd. Het concours mag in alle opzichten geslaagd heten ook naar de mening van de jury die op het terrein van zang- en muziek- concoursen al het een en ander heeft meegemaakt. Er waren niet minder dan 50 deelnemende vereniging en de jury heeft aldus de heer K. J. de Beun uit Gouda, die voorzitter van de jury was zware dagen achter de rug. Nadat ook de tweede dag tal van zang- en muziekverenigingen hun kunnen hadden getoond, stonden in de avonuren in een geheel gevuld „Florida" de ere-wedstrijden in het teken van de belangstelling. Alvorens de heer De Beun de win naars van deze wedstrijden bekend maakte, waarbij hij opmerkte, dat het de gehele dag niet zo stil was geweest als op dit moment, compli menteerde hij „Die Gouwe Sanghers" met het geweldig succes, door dit tebrug", en het noordwestelijk deel van de Badhuisweg de behoefte aan parkeerterrein zeer groot is, terwijl de mogelijkheden er beperkt zijn Reeds wanneer een zeer eenvoudi ge en weinig kostbare verharding op de trambaan werd aangebracht, zou deze baan voor het beoogde doel ge schikt zijn, zo meent de KNAC. concours behaald. Wat hiervoor no dig is geweest, kan alleen door in gewijden worden begrepen. Het bestuur huldigde het stand punt: „het móét slagen" en dank zij de uitnemende onderlinge verstand houding tussen bestuur en leden („ik heb geen enkele wanklank gehoord", aldus de heer De Beun) is dit con cours volledig geslaagd en dit zal moet geven om in de toekomst weer een concours te organiseren. De voorzitter van de jury sprak zijn bewondering uit voor de presta ties van de vol-ijverige dirigent, die, hoewel hij nog slechts kort de leiding heeft, kans heeft gezien om vier on der zijn leiding staande verenigingen eerste prijzen te doen behalen. Daar voor verdient de heer Van den Bosch grote hulde. De heer De Beun besloot met zijn dank uit te spreken voor de volle medewerking die de jury van het bestuur van de jubilerende vereni ging mocht ondervinden, waardoor het uiterst moeilijke werk belangrijk was verlicht. De heer Van Barlinge, voorzitter van de organiserende vereniging, memoreerde in zijn slotwoorden de buitengewone prettige samenwerking tussen de jury en het bestuur en zeide geen lofwoorden voldoende te kunnen vinden om aan te tonen wel ke bergen van werk door zijn be stuursleden en leden van „Die Gouwe Sanghers" waren verzet. Wat zou er van geworden zijn, als hier niet alle krachten waren samengebundeld?, zo vroeg spr. I DE NIEUWE flVOflTUREN VAN 51ISKi BI WI5KE Na ook ettelijke anderen te hebben bedankt, die aan het welslagen van dit concours hadden medegewerkt, besloot de heer Van Barlingen met de wens, dat de hoop, die door de heer De Beun was uitgesproken, dat „Die Gouwe Sanghers" zou mogen groeien en bloeien, in vervulling zal mogen gaan, opdat te zijner tijd weer een internationaal concours door het mannenkoor in Boskoop zal kunnen worden georganiseerd. Deze wens werd bekrachtigd door de harmonie Excelsior door het ten gehore bren gen van de mars „Death or Glory", waarbij de majorettes zich niet on betuigd lieten. Een waardig slot van dit fraaie concours. De bekroningen van dinsdag wa ren (alle 1ste prijzen, indien niet anders vermeld): Zangverenigingen (afd. uitnemend heid, gemengde koren: Zang- en Vriendschap, Ilpendam, 349 punten; Aurora, Ammerstol, 339 pnt.; Zang- lust, Bodegraven, 332 pnt. Gemengde koren: Eendracht maakt Macht, Zwammerdam, 339 pnt.; Zet- tens gem. zangvereniging, Zetten, 357 pnt.; Zettens meisjeskoor, Zetten 339 pnt.; Ons Koor, Sommelsdijk, 333 pnt. Muziekvereniging: Accordeonclub Con-Amore, Wijk bij Duurstede, 343 pnt.; idem (jeugdafd.), idem, 339 pnt. Marswedstrijd: Concordia, Bos koop (hoogst aantal punten van de dag) 75 pnt. Marswedstrijd: Concordia, Bos koop (hoogst aantal punten van de dag) 75 pnt. Ere-prijzen (muziekverenigingen): Prijst God met geklank der bazui nen, Den Haag; Maranatha, Utrecht, 2e ere-prijs. Medaille beschikbaar gesteld door de commissaris van H.M. de Koningin voor het hoogste aantal punten van de dag: muziek vereniging Oranje te Bols ward. Ere-prijzen zangverenigingen: Mannenkoor Eendracht maakt Macht, 's-Gravenzande; Gem. Zangvereni ging Eendracht maakt Macht, Zwam merdam, 2e ere-prijs A; Mannen koor Grebenstein, Duitsland, 2e ere prijs B; Gem. Zangver. Zanglust, Bo degraven, 3e ere-prijs. Verder vielen de prijzen ten deel aan: Zangverenigingen: Ere-afd. gem. koren: Excelsior, Dirksland, 361 pnt. Dameskoren (uitnemendheid): Con Amore, Ridderkerk, 290 pnt., 2e pr.; lste afd. gem. koren: Ad Majorem Deo Gloria, Nederhorst den Berg, 331 pnt.; De Vriendenkring, Wich, 325 pnt.; Soli Deo Gloria, Dalem, 290 p. 2e prijs; Onderling Genot, Westmaas, 286 pnt., 2e prijs; Excelsior, Waver- veen, 288 pnt., 2e prijs; D.E.G., Strijensas, 283 pnt., 2e prijs. Tweede afd. mannenkoren: Cres cendo, 's-Gravenzande, 322 pnt.; 2e afd. mannenkoren: Beatrix, Hagen- stein, 278 pqnt., 2e prijs. Muziekvereniging: afd. uitmun tendheid fanfare: Tot nut en Genoe gen, Melisant (met lof van de jury) 376 pnt.; Determinato, Klundert (met lof van de jury) 366 pnt. 3e afd. fanfare: Ons Genoegen, Renswoude, 316 p.; Concordia, Oud dorp, 329 pnt. Superieure mandoline-orkesten: Concordia, Zuidland (met lof van de jury) 375 pnt.. Eerste afd. kindermuziek: Mando line en accordeon ver. Zonnige jeugd, Rhoon, 330 pnt.; 2e afd. idem, idem, 315 pnt. Aan het eind van de laatste dag werden de navolgende prijzen uit gereikt: Superieure afd. dameskoren: Oost huizen te Oosthuizen, 358 pnt.; Dito, Elburg, 350 pnt.; idem gemengde koren: Zang en Vriendschap te Ouderkerk a. d. IJssel, 364 p.; Cres cendo, Puttershoek, 363 pnt.; afd. uitmuntendheid, gemengde koren: Zang zij onze leus, Boskoop, 303 p. Ere-afdeling dameskoren: Zang zij onze leus, Boskoop, 308 pnt. Man nenkoren: Woerdens Mannenkoor, 309 pnt. Muziekverenigingen: afd. uitmun- tendh. harmonie: Voorwaarts, Wad- dinxveen, 335 pnt. Superieure afd. armonie: Excelsior, Boskoop, 354 p. Marswedstrijd (maximum te be halen punten 90): Excelsior, Boskoop, hoogst aantal punten van het gehele concours met aantekening zeldzame prestatie cum laude 84 pnt.; Fan fare-Harmonie Ons Genoegen, Rens woude, 72 pnt.; Drumband Harmonie Excelsior, Boskoop, 81 pnt. Ere-prijzen muziekverenigingen: Harmonie Excelsior, Boskoop, lste ere-prys, hoogste aantal punten in ere-wedstrijden van het gehele con cours; Harmonie Excelsior, Boskoop, 65 pnt.; Mandoline-orkest Concordia, Dirksland (prijs buiten andere rau- ziekver. om, le ere-prijs; Fanfare korps Determinato Klundert, 2e ere prijs. Zangvereniging: Gemengd koor Excelsior, Dirksland, le ere-prijs. Gemengd koor Zang en Vriend schap, Ouderkerk a. d. IJssel, 2de ere-prijs; Dameskoor Oosthuizen te Oosthuizen, 3e ere-prijs. Hoogst aantal punten van het ge hele concours: Fanfarekorps Oranje te Bolsward, 388 pnt. Hoogst aantal pnten behaalde op de tweede dag: Fanfarekorps Tot Nut en Genoegen te Melissant, 376 pnt. Scheepsberichten AMERSKERK 3 juli v. Port Said n. Genua; BALONG 3 juli te Akaba; BATU 4 juli te Genua; CALTEX NEDERLAND (t) 3 juli Finisterre Gep. n. Hamburg; CALTEX PERNIS (t) 3 juli dw. Bizerta n. Antwerpen: CALTEX ROTTERDAM (t) p. 3 juli kp. Roda n. Ras Tanura; CISTULA (t) 4 juli te Poro verw.; DUI- VENDIJK 3 juli te Londen; ESSO NE DERLAND (t) 3 juli Eil. Masira n. Mena al Ahmadl; ETREMA (t) 4 juli te Berre; FRAVIZO 3 juli v. Teneriffe n. Liver pool; GOOILAND 4 juli te Recife verw.; HOLENDRECHT 3 juli v. Baltimore n. Rotterdam; ISIS 4 juli te Bremen; IVOORKUST p. 3 juli Dakar n. Rotter dam; JAPARA krl 3 juli v. Surabaja n. TJilatpap; LEKKERKERK 3 juli te Khorramshar; LEUVEKERK 4 juli te Suez; LINDEKERK p. 3 Juli Ouessant n. Port Said; OMMENKERK 5 juli te Ta- kubar verw.; ORANJESTAD 4 juli te Madeira; ORION 3 juli v. Beyrouth n. Lattakia; PROVENIERSSINGEL 3 juli te Pueto Ordaz; ROEPAT 4 juli te Che- ribon; SAMARINDA 7 juli te Kaapstad verw.; STAD ALKMAAR 3 juli v. Lulea n. Emden; TARIA (t) 4 juli te Singapo re; TELAMON 4 juli te IJmuiden verw. n. Amsterdam; TIBIA (t) p. 3 juli Cochin n. Abadan; WATERMAN p. 3 juli Bona n. Port Said.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8