25 CENT R IJ N S T R E E K Speciale Verkoop Derde eeuwfeest Zuidbuurt-parochie TwndeTdonl1 halve prijs! 13.75 Export lakens en slopen „MASTER SHEETS" LAKENS „Master Sheets" Lakens f 6.95 f 8.45 f 7.45 f 8.95 f 1.8 5 f 2.25 VRIJDAG 4 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 ZOETERWOUDE Feestelijke intocht van de bisschop In de feestgids, verschenen hij het derde eeuwfeest van de parochie St. Joannes Onthoofding, heeft Mgr. M, A. Jansen, bisschop van Rotterdam, als inleiding een herderlijk schrijven gericht tot de feestvierende paro chianen van de 3 eeuwenoude pa rochie. In deze brief spreekt de Bis schop van het overweldigend vele, dat O.L. Heer voor deze parochie ge daan heeft, voor Zoeterwoude, dat nog steeds een dorpsgemeenschap is gebleven, waarvan wel verscheidenen werken in de stad, maar 's avonds, van de arbeid terugkerend, Gods vrije natuur nog waarderen als een blijvend bezit. Omdat Gods aanwezigheid slechts in de stilte en rust kan worden er varen, prijst Mgr. Zoeterwoude ge lukkig in zulke gelukkige omstan digheden te leven en spoort aan God bij dit eeuwfeest te danken en Hem trouw te blijven in sterk geloof. Het feestprogramma op de voet volgend, kan een schoon feest ver wacht worden. De parochie wil spontaan uiting eraan geven, zeer vereerd te zijn, dat dé Bisschop dit feest door zijn aan wezigheid grote luister wil bijzetten en vooral de kerkelijke plechtigheid, het H. Mis-offer uit dankbaarheid, tot de pontificale schoonheid heeft willen verheffen. Deze dank uit de parochie, traditiegetrouw, door de Bisschop een feestelijke intocht van af de parochiegrens te bereiden. Er is in de laatste weken al zoveel over de historie geschreven, veel meer als de parochianen te horen en te lezen zullen krijgen, maar nu moet toch worden verteld, dat het inhalen van de bisschop is begonnen, toen mgr. Bottemanne voor het eerst als bis schop zijn oude parochie voor de toe diening van het H. Vormsel kwam bezoeken. Dat was in het jaar 1884 nadat deze nieuwe bisschop de wel wat al te strenge pastoor Van Gros- sel op een andere plaats had benoemd en zijn oude parochianen de goedige priester P. van der Werf tot herder had gegeven. Heel lang werd om de vijf jaren bij elke vormreis naar het deke naat Zoeterwoude dit feestelijk in halen volgehouden. Later mis schien door de oorlogsomstandighe den of doordat de bisschop niet meer. zoveel tijd had en vlug per auto ar riveerde is dit ceremonieel in on bruik geraakt. Nog eenmaal in 1929, toen mgr. Aengenent een eerste, spe ciaal bezoek bracht aan Zoeterwou de, ging het inhalen nog gepaard met een grootse huldiging voor de nieu we bisschop in het parochiehuis. Dat was in de tijd toen het jeugdwerk en het sociale organisatie in 't bloei tijdperk stonden. Maar nu is het weer echt zoals het vroeger geweest is en zaterdag avond om 8 uur zal de stoet op de Vrouweweg geformeerd zijn. Bij de aankomst van Z.H. Excellentie be groeting door deken P. J. A. Juffer- mans en kennismaking met burge meester H. J. J. A. Smeets. Voorop gaat de St. Jans Fanfare met het tamboerkorps, waarachter de sport verenigingen, de tafeltennisvereni ging P.I.T. '54 en S.J.Z. met alle da mes- en herenleden van de afdelin gen gymnastiek en voetbal. Hierach ter marcheert de jeugdbeweging van de Kruisherenparochie, kabouters, welpen, gidsen en verkenners. Het ere-escorte van de landauer, waarin de bisschop door het dorp zal gaan, wordt gevormd door de ruiters van „Jeanne d'Arc", waar achter, in een aantal volgauto's, het ere-comité meetrekt in de lange stoet. Voor het parochiehuis op de Schen- kelweg zal de bisschop het rijtuig verlaten om niet alleen de deelne mers van de intocht te zien defileren, maar ook de andere organisaties voorbij te zien trekken. Goed geregeld zal de stoet om trekken langs de Zwetkade en ein delijk weer voor het parochiehuis voorbijtrekken. De leden van de or ganisaties stellen zich op in de Elout- straat en trekken groepsgewijze mee langs de bisschop. De fanfarè stelt zich aan de overzijde van het paro chiehuis op om het défilé muzikaal op te luisteren, terwijl het tamboer korps, om het rhythme er in te hou den, mee blijft trekken. Als de laatste groep voorbij de bis schop is gegaan, zal mgr. weer in zijn rijtuig de stoet volgen naar de Sint Janskerk. Daar aangekomen zul len klaroenblazers vanaf de toren trans de komst van de bisschop aan kondigen. Voor een goede intocht in de kerk moeten alle deelnemers van de intocht bij aankomst terstond de kerk ingaan en van vorenaf de plaat sen, die vrij zijn, bezetten. Tijdens het betreden van de kerk door de bisschop zingen alle aanwezigen het „Sacerdos et pontifex". Hierna zal de bisschop een pontificaal Lof celebre ren. Op zondag 6 juli wordt de Pon tificale Hoogmis gecelebreerd door Z.H.Exc. mgr. M. A. Jansen. De vaste gezangen worden door allen gezongen, de wisselende ge zangen echter alleen door het zang koor o.l.v. de heer A. Wesselingh. Onder de Hoogmis zal de bisschop de parochianen toespreken. Tijdens de uittocht wordt het „Te Deum" ge zongen. Om 2 uur plechtig Lof, w.o. het „Adoro Te" en het „Tantum Er go" door alle aanwezigen wordt ge zongen. Daarna om 3 uur wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Stompwijkse Boys en S.J.Z. op het S.J.Z.-terrein. De baten van deze match zullen de bisschop worden aangeboden voor het Seminariefonds. Voor de bijzonderheden van deze wedstrijd verwijzen wij naar het morgenavond verschijnend artikel waarin o.m. de opstelling van de beide ploegen bekend wordt gemaakt. Hoewel het overbodig is, willen wij op verzoek van de besturen, alle ge- organiseerden aansporen in hun eigen groep deel te nemen aan de intocht en het défilé, opdat elke vereniging zo goed mogelijk voor de dag zal komen. De in het kader van de 3e eeuw feestviering te spelen voetbalwed strijd tussen S.J.Z. en Stompw. Boys, vormt nu reeds het gesprek van de dag in de beide dorpen. De Boys brengen de volgende formatie in het veld: doel: Leo Kaptein; achter: Jaap Knijnenburg en Aad Luk; midden: Piet Olijerhoek, Quirien v. d. Helm en Ben v. d. Bos; voor: Henk v. d. Helm, Wim v. d. Helm, Piet Waayer, Antoon Olijerhoek en Joop Olijer hoek. Reserve: Jan Kaptein. Uit deze opstelling blijkt dus, dat men de traditionele duels tussen spil v. d. Drift van S.J.Z. en Olijerhoek van de Boys ditmaal niet voorgescho teld krijgt, omdat Olijerhoek nu niet de midvoorplaats bezet. Bovendien heeft C. v. d. Drift besloten defini tief een punt achter zijn lange eer volle voetbalcarrière te zetten. Aan voerder Waayer zal nu zelf de Stompwijkse aanvalslinie leiden. De „van huis uit" Stompwijkse voetbal families v. d. Helm en Olijerhoek maken een zeer belangrijk gedeelte van dit team uit. De sympathieke speler Aad Lut zal weer in de Boys' verdediging aan het werk te zien zijn. De elftalcommissie van S.J.Z. stel de het volgende team samen: doel: Joop Roeleven; achter: G. Rotteveel en Henk Semp; midden: Jan Roele ven, Kors. Vreeswijk en Nico Romijn (aanvoerder); voor: Herman Ver voorn, Cees Ammerlaan, Ton Berg, Jan v. d. Geest en Leen v. d. Post. Reserven: Jac. Borman, Cor de Jong en Aad Vreeswijk. Men ziet dat hier de namen van v. d. Werf en Kluiters ontbreken i.v.m. militaire dienst, ter wijl ook het meespelen van Jan v. d. Geest nog niet voor 100 procent zeker is. Toch ziet men in Zoeterwoude de wedstrijd met vertrouwen tegemoet. Sedert vier weken trainen zaterdags middags, buiten de normale training van woensdagavond, 18 „geselecteer de" spelers waaruit straks het com petitie-elftal zal worden geformeerd. Dit moet tot resultaat leiden. Waar voorheen sommige spelers nimmer trainden en nu eenmaal verplicht worden, terwijl verschillenden ook de tweede training bezoeken, kan resultaat niet uitblijven. Of hier zon dag al iets van te merken zal zijn, is een vraag, maar dat de pupillen van Brusse er serieus voor werken, staat al een paal boven water. In de achterhoede zal Semp, die de laat ste competitiewedstrijden ook als rechtsback meespeelde, het ongetwij feld zwaar te verduren krijgen tegen de v. d. Helms. Jan Roeleven, ook steeds serieus in training, bezet de voor hem vrij onbekende rechtshalf- SPORTCOLBERTS zuiver wollen tweed, geheel gevoerd èn BLAZERS Ie prijj 29.50 tot 34.75, maar nd als een echte Coster-verrassing deze sportcolberts «n blazers in alle maten vanj>-16 jaar, door elkaar voor de sensationele prijs Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet uitgevoerd worden. e n van j- 10 |aar, Leiden: Haarlemmerstraat 25, tel. 25317 ROTTERDAM; Korte Hoogsuaat 11, tel. 116965 Meent hk.Goudieslngel, tel. 115377 Katendr. Lagedljk hk. Dorpsweg, tel. 14130 W. Kruiskade 36. teL 126511 (Advertentie) plaats als vervanger voor v. d. Werf. Bepaald grootse verwachtingen koes tert men in Zoeterwoude van de voorhoede die in deze opstelling bij zonder sterk moet worden geacht. De opbrengst van deze wedstrijd is bestemd voor de seminariebouw, zo dat de entreeprijs (50 cent, kinderen 10 cent) zeker niet hoog mag wor den genoemd, in aanmerking geno men wat hiervoor geboden wordt. De leden en donateurs van S.J.Z. hebben deze middag geen vrije toegang en zullen ongetwijfeld blijmoedig hun entreeprijs betalen voor dit sympa thieke doel. De St. Jansfanfare zal voor de muzikale entourage zorgen. Precies 3 uur zal pastoor Sistermans van Stompwijk de aftrap doen. ALPHEN AAN DEN RIJN Autotocht bejaarden De r.k. bond van bejaarden en gepensio neerden „Smt Joseph" heeft woens dag voor haar leden een autotocht georganiseerd naar Amsterdam en Volendam. Hieraan is door ca. 70 leden deelgenomen. Ook enkele da mes van de K.A.V., die zich op de wekelijkse soos in de Sint Joseph- zaal verdienstelijk maken, maakten de reis mee en voorzagen de leden van versnaperingen etc. De reis werd gemaakt via Leiden, langs de kuststreek over Haarlem naar Am sterdam. Te Halfweg heeft men kof fie gedronken. Te Amsterdam stapte oud-deken L. H. M. Nieuwenhuizen in een der twee autobussen en maakte de tocht mee. In Volendam heeft men de thee gebruikt en op de terugweg werd de deelnemers in Soestdijk een warme maaltijd aan geboden. Langs het vliegveld Soes- erberg en via Utrecht werd de terug reis aanvaard. In Valkeveen bezocht men nog een kinderspeeltuin waar verschillende bejaarden zich ver maakten met enkele speelwerktui- gen. Om 9 uur vertrok men vanaf de Paradijslaan en omstreeks half ne gen arriveerde men in Alphen a. d. Rijn. De leiding berustte bij de heer A. F. Ruyssenaars, die voorzitter van de pl. afd. van genoemde bond is. Leraren chr. technisch school Wegens het zeer snel groeien vanj het aantal leerlingen, moest het personeel van de christelijke tech- nische school weer worden uitge-| breid. Bij het begin van de kursus j 1958/59 zijn benoemd: H. C. Ipenburg te Maarsbergen, j leraar a.v.o.; J. Joh. Bout te Utrecht, leraar rekenen en wiskunde; H. E. Hagen té Utrecht, leraar rekenen en wiskunde; W. J. Kruithof te Monster leraar schilderen en kleiarbeid; P. J. Boogaarts te Hazerswoude, leraar werktuigbouwkundig tekenen en theorie; J. P. van Bommel te 's Gra- venhage, leraar bouwkundig teke nen en theorie. Postduiven De leden van de postduiven-vereniging „De Alphen- se Vrienden Club" hebben deelgeno men aan de concoursvlucht vanaf Limoges, een afstand van 756 km., zijnde de derde fondvlucht. De oude duiven werden om 6.30 uur in vrij heid gelaten bij westenwind. De eerste duif arriveerde om 8.18.22 uur De aankomst van de laatste vogel is niet aangegeven. KOUDEKERK Eerste steenlegging Clubhuis voet balvereniging. Op uitnodiging van het bestuur van de Koudekerkse voetbalvereniging legde burgemees ter J. P. de Herder gisteravond de eerste steen van het in aanbouw zijnde clubhuis van de voetbalvereni ging Koudekerk. Nadat de voorzit ter van de voetbalvereniging de v^le aanwezigen had welkom geheten, in zonderheid de burgemeester en de beide wethouders, de heren W. v. Vegten Hz en P. G. J. Smit, sprak hij de wens uit, dat de onderlinge vriendschap in dit clubgebouw zou worden versterkt en de sportivtieit erdoor zou worden bevorderd. Hij bracht dank aan allen, die aan de tot standkoming van dit gebouw zo spon taan medewerkten, inzonderheid aan de leden, die gratis hun vrije tijd be schikbaar stellen om gezamenlijk hun huis te bouwen en aan het gemeen tebestuur, dat de financiën fourneert. Hierna burgemeester De Herder het woord verkrijgende, sprak er zijn blijdschap over uit, dat hij als hoofd van het gemeentebestuur de eerste steen van dit zo nodige clubgebouw leggen mag. Hij roemde de activiteit der leden, waardoor het mogelijk werd, dat dit huis tot stand zou ko men. Spr. wees op de veranderde geest in alle kringen tegenover de sport. Vroeger ware het niet moge lijk geweest te rekenen op de mede werking van de overheid in deze. Met vreugde leg ik de eerste steen, omdat ik dit doe voor een uitermate actieve vereniging. Daarna metselde de burgemeester op de daartoe aangewezen plaats de eerste steen in. Na deze plechtigheid overhandigde de heer van Kem pen aan mevr. de Herder haar lie velingsbloemen: de rode anjers en aan mevr. E. Dorrepaal, die vanwege de actieve deelname van haar man aan de bouw van het clubhuis, haar echt genoot vele avonden moet missen, 'n bloembak. Het clubhuis, dat ter vervanging van een moeilijk verplaatsbare „voet balkeet" op het nieuwe sportterrein, dat met de nieuwe competitie in ge bruik zal worden genomen, wordt ge bouwd, zal zeker aan hoge eisen vol doen. Het is behalve een cantine, met drie doorgeefluiken naar de drie kleedgelegenheden, twee wasgelegen heden met douchecellen bevatten. Bo vendien komen er keurige toiletten, in de kleedgelegenheden bovendien nog urinoirs en wordt het geheel com pleet gemaakt door een scheidsrech- terkamertje en een berggelegenheid. Natuurlijk wordt aan een en ander hard gewerkt en het is zeker te prij zen, dat de liefde voor de sport zo velen in en buiten de vereni<*i^<? dit werk enthousiast deed aanvatten/- Elke avond en elke vrije zaterdag middag zijn dan ook meerderen te vinden, die hard werken om op tijd klaar te komen. Men is er bovendien in geslaagd mooie stenen op de kop i te tikken, zodat, als alles eenmaal klaar is, een mooi geheel zal verkre-1 gen zijn. Wijkverpleging. Voor aanstaan- j de weekeinde neemt zr. v. d. Holst, waar. Wit-Gele Kruisgebouw, Rijn dijk 200, tel. 255, b.g.g. 402. Hazers- woude-Rij ndij k. BOSKOOP Geslaagd: - Aan de gemeentelijke HTS Sneeuwbalstraat te Den Haag slaagde voor het eindxamen van de afdeling werktuigbouwkunde de heer J. Haring te Boskoop. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De raad verga dert vanavond te 7.30 uur. Agenda: Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten; Aankoop grond van de heer H. Th. Heyker, NIEUWVEEN GEMEENTERAAD Gisteravond kwam de raad van Nieuwveen onder voorzitterchap van Burgemeester B. Kamonenga, in openbare vergadering ten raadhuize bijeen. Met kennisgeving was afwezig de heer C. C. v. d. Weijden. Afwijzend werd beschikt van een ingekomen verzoek van het Huma nistisch Thuisfront om subsidie. Sinds 1949 was de gemeente ver zekerd voor fraude-risico tot een be drag van 7000.dit bedrag werd nu verhoogd tot 17000.—. De jaarlijkse subsidie aan het Groene Kruis afd. Nieuwveen, ten bedrage van f 568.zijnde 400.- - aflossing en 168.rente, werd ook voor het jaar 1957 verleend. Een geldlening van 4000.bij de Bank voor Nea. Gemeenten werd aangegaan tegen een rente van 5 met een looptijd van 30 jaar. De raad gaat accoord met de aan koop van 550 ms bouwgrond gelegen langs de W. P. Speelmanweg in eigendom van de fam. Nout, voor de prij van 5.40 per m3. Vervolgens kwam aan de orde de verkoop van grond aan de heer P. Egberts alhier. Na een geheme zit ting werd besloten de verkoop aan de heer Egberts a 2.50 per m2 goed te keuren onder de hem reeds eerder medegedeelde voorwaarden. Wegens overbelasting van de kring Bodegraven van de schoolartsen- dienst werd besloten toe te treden tot de Kring Alphen aan de Rijn. Deze uit en toetreding is aan goed keuring van Gedeputeerde Staten onderhevig. De verordening op de heffing van Reniigingsrechten geldig ot 1 januari 1959, werd op dezelfde basis vast gesteld. De voorzitter deelde dien aangaande mede dat degenen die be hoefte hebben tot een tweede vuil nisemmer, deze kunnen bekomen. De verordening op de hondenbelas ting leverde enige moeilijkheden bij he onderscheid tussen een waakhond en een luxe hond. Besloten werd de belasting voor 'n waakhond op ƒ6.— en voor een luxe hond op f 7.per jaap te stellen. De Legesverordenng werd in dier voege gewijzigd dat voortaan voor Toeristen kaarten leges verschuldigd is tot een bedrag van ƒ1.50. Enige] administratieve wijzigingen in de ge meentebegroting 1957 en 1958 wer den vastgesteld. Bij de nagekomen stukken wa een antwoord van de N. V. Lugdunum naar aanleiding van een verzoek van het gemeentebestuur, voor de raming van herziening van de huidige straat verlichting. De kosten hiervan wer>- den geraamd op 25000.waar mede de raad zich kon verenigen en goedkeuring zal worden gevraagd van Gedeputeerde Staten. Bij de rondvraag vraagt de heer J. van 't Kruis, naar de mogelijkheid tot verbetering van de vervuilde ringsloot. De voorzitter zelde, dat dit punt de voortdurende aandacht van het gemeentebestuur heeft. De heer D. Zemel vroeg verbete ring van de speelweide voor de kin deren. De voorzitter zeide, dat ook dit zijn aandacht heeft. De heer T. Baas informeert of de aanbesteding van de ambtswoning van de burgemeester te Rijnsater- woude reeds heeft plaatsgehad, zo niet, dan zag hij graag dat hierover de aannemers ui de drie gemeenten hiervoor in aanmerking kwamen. De voorzitter deelde mede, dat het in de bedoeling ligt om deze aanbeste ding te doen plaats hebben onder de aannemers van da drie gemeenten. Na nog enige vragen betreffende het plan Dorpshuis en de watervoor ziening behandeld te hebben besloot de voorzitter deze vergadering. P. V. „De Witpen". Concours vanaf Chauneij over een afstand van 315 km. De duiven werden gelost om 6.45 uur. Door regen en mist in België had deze wedvlucht een zeer slecht verloop. Aankomst le duif te 13.33 uur, met een snelheid van 776 meter. Uitslag als volgt: H. Burg- graaff 1; C. v. Bemmelen 2, 3, 4 en 10; C. v. Leeuwen 5; A. Bijl 6 en 8; J. de Groot 7; B. Wassenburg 9. Uitstapje bejaarden. De bejaar den van Nieuwveen maakten hun jaarlijkse uitgaansdag. Het was dit jaar een feestelijke tocht, daar het een jubileumreis betrof, namelijk voor de 10e maal. 's Morgens omstreeks kwart over acht vertrokken ongeveer 100 be jaarden, verdeeld over ongeveer 19 auto's en een autobus, vanuit de Kerkstraat en werd via de Rijksweg langs Ypenburg gereden naar de Maastunnel. Even voorbij Rotterdam werd gestopt voor de koffie. Van daar werd verder gereden naar het eerste doel van de reis Gorinchem. Daar werd ingescheept op een salon boot en werd vijf kwartier gevaren op de grote rivieren. Ook werd langs het slot Loevestein gevaren. Deze tocht was heel aardig. Jammer was het dat de zon verstek liet gaan en dat Pluvius regelmatig ten tonele verscheen. Na de boottocht werd in een gelegenheid aldaar de broodmaal- Onze ZEER BEKENDE exportkwaliteit lakens en slopen van een Twentse fabriek, die o.a. enkele bekende Nederlandse merken maakt. Wij zijn er ook nu in geslaagd deze kwaliteit voor onze firma te reserveren. van gegarandeerde kwaliteit en Amerikaans verpakt 1-persoons, 150 breed glad 2-persoons, 180 breed glad 1-persoons, geborduurd 2-persoons, geborduurd Slopen, glad Slopen, geborduurd Bij aankoop van elk laken een BIJPASSENDE SLOOP VOOR „MASTER SHEETS" lakens en slopen ook verkrijgbaar bij: GOEMAAT - Katwijk - Rijnsburg tijd gebruikt met na afloop een ko mische film. Omstreeks drie uur werd weer ge start in de richting van het tweede doel van de reis, namelijk een bezoek aan een kasteel te Haarzuilen. Onder weg werd echter stil gehouden bij een kersenboomgaard die werd „geplun derd". In het kasteel werd onder deskun dige leiding zeer genoten van de oude kunstschatten die aldaar te zien zijn. Hierna werd de terugreis naar Nieuwveen aanvaard, waarna men omstreeks 7.20 uur aan de Katten- brug aankwam. Hier ging de muziek vereniging „Arti et Religioni", uit Ter Aar voor de stoet uit en onder vrolijke tonen werd naar hotel Le- liveld gereden, waar een uitgebrei de warme maaltaijd wachtte. Hier werd allereerst het woord gevoerd door de voorzitter van het comité, de heer L. van Vliet, die al degenen die hadden medegewerkt tot het doen slagen van deze mooie tocht harte lijk dankte. Vervolgens verkreeg burgemeester B. Kammenga, die met zijn echtgenote de gehele tocht had medegemaakt, het woord. Spreker memoreerde het verloop van de tocht en dankte de bevolking van Nieuwveen, die het door haar milde gaven hadden mogelijk gemaakt deze dag voor de bejaarden te organise ren. Namens de bejaarden dankte de heer Van Grieken. NOORDEN Streekderby voor Ouden van Da gen Zaterdag a.s. wordt op het terrein aan de Simon van Capelweg te Noorden 's avonds om 7 uur een voetbalwedstrijd gespeeld ten bate van de reis voor de Ouden van Da gen van Noorden. Deze wedstrijd zal gespeeld worden tussen de elf tallen van NSV en Nieuwkoop. Voor het eerst sinds enkele jaren komen deze elftallen weer uit in dezelfde klasse van de Goudse Voetbalbond en het belooft dus zeer spannend te worden. De recettes van deze wed strijd komen ten goede van de Ouden van Dagen en voor deze gelegenheid heeft niemandl vrije toegang tot het veld; ook de leden zullen moeten be talen. De ontvangsten van de fiet senstalling, die bij het veld aanwe zig is, zijn eveneens voor het reisje bestemd. Juniorentournooi te Oude water Zondag a.s. wordt op de terreinen van Unio en Oude water het junio rentournooi van het NKS gehouden. NSV zal met een elftal n.l. de A ju nioren hieraan deelnemen. NSV heeft dit jaar een behoorlijk sterk elftal op de been gebracht, want het heeft alle spelers, die volgens hun leeftijd nog mogen uitkomen uit de hogere elftallen teruggehaald, waar door de jongens zeker niet kansloos naar Oudewater vertrekken. DE KWAKEL Collecte opbrengst. De gehou den AVO-collecte in de gemeente Uithoorn en de Kwakel heeft 305 opgebracht. Actie „Jeugd van de straat". Zaterdag a.s. kan men gaan genieten van een rijk gevarieerd programma dat door de speeltuinvereniging „Jong leven", in samenwerking met de sportver. KDO en de muziekveriging Tavenu zal worden geboden ten bate van de vakantie-uitstapjes voör d-e Kwakelse jougd. Om 6 uur is de bekerwedstrijd op liet KDO-terrein, van KDO I tegen Uithoorn II. Na af loop zal deze beker door burgemees ter Koot worden uitgereikt, en half 8 volgt een grote judo-demonstratie in de speeltuin, te geven door de judoschool van Amstelveen. Hierna is er gelegenheid om in de open lucht op een prima dansvloer eveneens in de speeltuin een dansje te maken. De muzlekver. Tavenu zorgt voor de feestelijke opluistering, terwijl ver der het rad van avontuur aanwezig is, waaraan zeer fraaie prezen ver bonden zijn. LEIDSCr-««!JSM Geboren: J. M. d. van A. N. Zweekhorst en P. van Gils Wilhel mus J. G. z. van W. P. van der Drift en K. L. Maurer. Andries L. H. z. van A. van der Werf en M. T. S. Hi ring. Uitje L. d. van F. Hoekstra en J. J. Happé. Martina J. d. van T. Koese en M. T. H. van Dorp. Ondertrouwd: C. den Puden te Den Haag en Cornelia Dil. Mattheus A. G. Ammerlaan te Wassenaar en Cornelia T. M. Heijstek. George van der Harst te Voorburg en Elisabeth M. Verboom. Cornelis A. Meuwisse te Enschede en Petronella R. Rol- vink. Cornelis A. Hilgersom en Li- duina H. M. van den Brink. STOMPWIJK Zomeravondconcert. Het fanfa- regezelchap „Julia", dat na maanden van ingespannen repeteren op 22 juni j.l. er in slaagde op het con cours te Roelofarendsveen de le prijs in de ereafdeling te behalen, geeft zondagavond in de muziektent zijn eerste zomeravondconcert. Aanvang 8 uur. Naast enkele pittige marsen vermeldt het programma o.a.: Ouver ture Tancrede. Ouverture Sympho- nique, een selectie uit de „Vogel koopman" en Caesar en Cloepatra. Harddraverij Nooit Gedacht. De jaarlijkse grote kortebaandraverij van „Nooit Gedacht" zal gehouden worden op 10 juli a.s. De prijzen be lopen in totaal 2200.— Op de 2e dag, dus 31 juli a.s., wordt er een groot concours hyppique ge houden met als hoofdschotel een bur- ger-ruiterspringconcours.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11