Het sprekende testament Nieuwe TV-mast IJsselstein hoger dan Eiffeltoren visie op televisie Adelbrieven voor één gulden Sportdag en L.TJ. Ned. zweefvliegers terug van wereldkampioenschap in Polen Zestig jaar KNAC /OranjeboomN\ 1 0GJUGE DONDERDAG 3 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 IJsselstein heef een televsietoren van 220 meter. Maar deze zal binnen kort als T. V.-station verdwijnen en in de directe omgeving verrijst een nieuwe mast, die met zijn 350 meter een flink stukje hoger is dan de Eiffeltoren in Parijs. Het wordt een ronde betonnen toren in een glijbetonconstructie die al eerder voor T. V.-masten is toe gepast. Dit beton zal honderd meter hoog reiken en daarbovenop komt een staalconstructie, die nog eens 250 meter hoger zal voeren. In de top van de betonnen toren komt een verdieping voor een T. V.- installatie, werkkamer, straalzender- verbindingen en cantine. De ver trekken zullen te bereiken zijn met een lift. Aan de voet van de toren zal de doorsnede ongeveer tien meter be dragen. De T. V.-zender die nu in Remmen noch papieren wel snelheid Op de Amsterdamsestraatweg te Utrecht werd gisteren een ver schrikkelijk oude auto aange houden omdat deze de maxi mumsnelheid in de bebouwde kom overschreden had. Het wa gentje had bovendien geen num merbord. Bij onderzoek bleek, dat aan het voertuh bijna alles mankeerde. De remmen, de cla xon, de uitlaatpijp enz. waren defect. Teneinde te voorkomen dat dit wrak opnieuw in het verkeer gestuurd zal worden, heeft de politie het vehikkel in beslag genomen en is men aan een zeer uitgebreid procesverbaal begon nen. Behalve alle mankementen aan het „rijdend materiaal" bleek de chauffeur namelijk over geen enkel papier te beschikken. Geen rijbewijs, geen kenteken bewijs en geen belastingkaart alleen wat sigarettenvloeitjes. Aetherklanken HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gram. (9.359.40 Wa- terst.). VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 1.15 Gram. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Hammond orgelspel. 12.20 Regeringsuitz.:; Land- bouwrubriek. Het koelen van melk. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Theaterork. 13.55 Beursber. 14.00 Cello en piano. 14.30 Boekbespr. 14.50 Lichte muz. 15.15 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muziekrevue. 16.40 Vra- genbeantw. Tussen 16.00 en 18.00 Tour de France. 17.05 Amus. muz. 17.30 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 P. v. d. A., pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.40 Tour de France. 18.50 De puntjes op de i, caus. 119.00 Voor de kinderen. 19.10 Musette-ork. VPRO. 19.30 Het plat teland nu. 19.45 Op bezoek bij ande ren. 20.00 Nieuws. 20.05 Boeken. 20.10 Caus. over de dichter Joh. Daisne. 20.20 Kamerkoor. 20.35 Europa één, caus. 20.45 Kerkelijk leven in de Ver. Staten, caus. VARA: 21.00 In geuren en kleuren. 21.45 Tour de France. 21.55 Buitenl. overz. 22.10 Nieuwe gram. VPRO: 22.40 Zorg om de ipens. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Lichte muz. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Marinierskapel. 12.00 Sopr. en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Ka- merork. en solist. 14.25 Gram. 14.45 Pianorecital. 15.15 Voordr. 15.35 Instr. kwint. 16.00 Zorg voor kamerplan ten. 16.15 Gram. 16.30 Viol en piano. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Accor- deonmuz. 18.20 Stemmen van Over zee. 18.35 Gevar. progr. v. d jeugd. 19,00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Regeringsuitz.: Nederland en de Wereld. De 42e internationale ar- beidsconferentie door Zijne Excellen tie mr. A. A. van Rhijn, staatssecre taris van Sociale Zaken. 19.25 Gram. 19.35 Voordr. en muz. 20.00 Radio krant. 20.20 Ariade auf Naxos, opera (gr.). (Pl.m. 21.00 Kunstrubriek). 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Langs wegen van kunst en schonheid. 23.35 Gram. 23.4524.00 Dagsluiting. RADIO VATICANA (25 m 67; 31 m 10; 41 m 21; 196 m Vrijdag 4 juli 22.15 u.: Pauselijke missie-intentie van het Apostolaat des Gebeds: „Moge het leef- en woonvraagstuk Öpkomstrontwikkefing ra neergang der armen in de grote Afrikaanse I van de Amsterdamse diamantindus- steden op waarlijk christelijke wijze trie zullen in een toneelstuk met be- worden opgelost". gebruik is heeft een straalsterkte van 20 K. W. E.R.P. en een reikwijdte van 40 km. De nieuwe zender bezit een straalsterkte van 100 K.W. E.R.P. en een reikwijdte van 120 km. Hiermede is een betere ontvangst in de grotere steden ook in de uit hoeken van ons land gegarandeerd. Eind 1959 is de toren klaar. De oude mast krijgt een taak als reserve-zender voor de radiozenders Hilversum I en II. en de daad Iedere Nederlander kan met ingang van vandaag voor een luttel bedrag van adel worden, zo heeft het Comité Nationale Campagne tegen Baldadig heid bekend gemaakt. Een ieder, die verklaart „als na tuurvriend liefde te hebben voor al les wat leeft en groeit en als be schaafd Nederlander respekt te heb ben voor de eigendommen van ande ren" kan zich in het bezit stellen van een „Adelbrief voor de burger", die sinds vandaag door het Comité be schikbaar wordt gesteld. De houders van adelbrieven krijgen op vertoon ervan een belangrijke re- duktie op de toegangsprijs van een aantal toeristische evenementen in praktisch alle provincies. (Avifauna, Alphen a. d. Rijn; Dierenpark, Amers foort; Duinrell, Wassenaar; Rond- vaartdienst „Spido", Rotterdam; Frie se Merentooht, Leeuwarden; Dieren- en Vogelpark „Aninvlie", Eindhoven; Noorder Dierenpark, Emmen; Bloe mencorso, Zundert; Miniatuur Wal cheren, Middelburg en Grotten-aqua rium, Valkenburg). Het Comité, dat enkele maanden geleden werd opgericht, beijvert zich om door betere voorlichting de om vangrijke schade te reduceren, die jaarlijks wordt aangericht door het kapotgooien van ruiten en lantaarn bolletjes, het bekrassen van auto's en deuren, vernielingen op bouwwerken, het afrukken van takken, het uitha len van vogelnestjes en tal van ande re vandalistische neigingen, waarmee een schrikbarend groot deel van de jeugd behept blijkt te zijn. 'Er worden nu voorbereidingen ge troffen om, door het inschakelen van alle mogelijke verenigingen plaatse lijke comité's op te richten, die de campagne ter plaatse voeren. Het kantoor van het Nationale Comité is gevestigd te Rotterdam, Mathenesser- laan 280, secr. penni. is de heer M. L. Soetekouw, accountant, alwaar adel brieven kunnen worden aangevraagd. Zondag a.s: Zondag a.s. wordt in het Leidse Hout een gevarieerd sprotprogramma gehouden door de L.T.M.L.T.S. De ze sportdag die voorheen steeds door een afdeling werd verzorgd, bracht elk jaar groter moeilijkheden met zich mee, daar slechts enkele afdelin gen kunnen beschikken over een vol doende sportterrein, en een zaal die 's avonds het grote aantal jongeren kan herbergen. De dag begint met een H. Mis in de kapel van het Ly ceum aan de Mariënpoelstraat, op gedragen door de districts-aaimoeze- nier L. P. M. Vester. Om half een start men in het Leidse Hout met de series 100 m. dames en heren. Tussen de diverse athletiek nummers worden de finales volleybal gespeeld welke elk jaar weer mooi spel en de nodige spanning brengen. De wisselbeker volleybal dames werd het vorig jaar gewonnen door de afdeling Voorscho ten, zij verdedigen deze nu tegen de in het wit-blauw gestoken dames van de afd. Leidschendam. Bij de heren is de afd. Hoogmade de trotse bezitter van de wisselbeker welke door hen zeer zeker niet zon der strijd wordt weggegeven. De wis selbeker athletiek dames is in 't bezit van de afd. Hoogmade terwijl bij de heren de afd. Oud-AdeRijpwetering de beker een jaar in hun prijzenkast mocht houden. Wanneer de prettige sportieve sfeer kenmerk van de ze sportdag ook dit jaar weer aan wezig is, wacht de jongeren van land en tuinbouw zondag a.s. in Leiden een prachtige dag. (Van onze t.v.-medewerker). Kort overzicht achteraf. Over de voorbije t.v.-uitzendingen van de reeds verlopen dagen deze week zijn we een overzicht schuldig. Voor de sportliefhebbers en veel anderen zal de apotheose na de befaamde voetbal wedstrijd tussen Brazilië en Zweden een sterke indruk hebben nagelaten. Dat was ennthousiasme, zoals we het in onze landen met nuchtere mensen niet kennen. De Brazilianen hebben elkaar vurig omhelst en de tegenpar tij vereerden ze door een triomfale tocht met de Zweedse vlag rennend over het speelveld. Ook de laatste Uit en Thuis-amuse- mentsavond van de NCRV is volgens het geijkte, tamme schema verlopen, zonder veel kraak of smaak. Wat men in het nieuwe seizoen zal gaan doen is nog niet bekend, evenmin als vast staat met welk quiz-programma de KRO zal komen. Vast staat, dat Jan Willem Hofstra zich tot ernstiger werk zal bepalen, maar of nu Jan Blaazer zou moeten terugkeren, wa gen we te betwijfelen. Voor een quiz- programma heeft men een snel rea gerend en ingewerkt leider nodig. „Merediaan" van de Avro heeft en kele uitstekende sprekers gebracht, die het Dick de Vilder al heel gemak kelijk hebben gemaakt. We denken Twee kinderen bij botsing gedood De twee kinderen van de familie De Jong uit Amsterdam zijn gister middag om het leven gekomen, toen de auto, waarin de familie reed, op de W. H. Heemstraweg onder Kollum etgen een boom reed. De bestuurder, de heer J., raakte bij het passeren van een tegenligger de macht over het stuur kwijt. De auto reed in de berm en botste aan de linkerzijde van de weg tegen een boom. Het vierjarig zoontje Tjerk werd door de voorruit geslingerd en ge dood. Het ruim eenjarig dochtertje Jelske, dat bij de moeder op de achter bank zat, overleefde de botsing even min. De ouders liepen slechts lichte ver wondingen op. Mgr. H. van Elswijk C.S.Sp. uit Naaldwijk, bisschop van Morogoro (B.E.A.) leidt de Nationale Bedevaart uit Nederland, die zaterdag 5 juli naar het jubilerende genadeoord van Maria te Beauraing in de Belgische Ardennen vertrekt. Beauraing, waar 25 jaar geleden Maria met het Gouden Hart 33 maal aan 5 kinderen "erscheen, viert dit jubileum met talrijke plechtigheden, Zondag zullen 2000 Nederlandse pelgrims, onder wie ruim 500 Zeeu wen deelnemen aan de grote Maria- hulde in de Tuin der Verschijningen en aan de feestelijke processie door de straten van Beauraing. De Nederlandse dag te Beauraing begint des ochtends met een pontifi cale H. Mis, opgedragen door Mgr. van Elswijk op het buitenaltaar van het heiligdom. Op dit altaar staan de zes kandelaars, die het ziekenfonds St. Joannes de Deo en het Nederlands Comité Pro Maria ter gelegenheid van het jubileum aan het heiligdom hebben geschonken ter completering van de eveneens uit Nederland af komstige gebruiksvoorwerpen by de ere-dienst. De Nederlandse dag besluit met een Pontificaal Lof en de zegening met het Allerheiligste van de 60 Neder landse zieken, voornamelijk uit Bra bant en Zeeland door Mgr. van Els wijk. Tijdens het Lof zal de zeereerw. heer A. M. Vulsma uit Den Haag, dio cesaan aalmoezenier van het jeugd werk in het bisdom Rotterdam, de predikatie houden. Het bisdom Nar .en, waarin het hei ligdom Beauraing gelegen is, zal ver tegenwoordig zijn door de bisschop coadjutor Mgr. J. B. Musty. gedaan. Het Amsterdams studenten cabaret, nog pas op de verjaardag van prins Bernhard in de tuin van Soest- dijk opgetreden, zal donderdag voor de NCRV gedeelten uit „La Pie qui WÊÊJÊÊÊË chante" te zien en te horen geven, aan de spectaculaire en indringende Vrijdag laat de Nederlandse t.v. ver- wijze, waarop de Bossche burgemees ter zijn stad en volk heeft geprezen; en professor Jongbloed die met vuur herinneringen ophaalde uit de jubile rende luchtmacht en zich verder in de toekomst waagde; ofwel ingenieur Horstman, die minister Algera ver wijten deed in verband met de veren in Zeeuw Vlaanderen, maar die toch ook constructief handelde door maar liefst twee plannen aan de Regering voor te leggen. Al het voor en tegen van een Ame rikaans amusements-t.v. programma hebben we kunnen nagaan tijdens een uitzending van programma's met Perry Como en Dinah Shore. Er wa ren enkele aardige nummertjes bij, maar de rust was geheel zoek door het gejoel en gefluit van de aanwezi ge supporters, ver weg. Het dinsdags filmprogramma is vol gens plan gehouden, boeiend in haar verloop en voorafgegaan door het NTS-journaal, dat zich steeds verder ontwikkelt en dat volgens de jongste enquête het meest geziene onderdeel van de t.v.-programma's uitmaakt. En nu: overzicht vooraf! Heden, woensdag, komit de Vara met een spel van Milo Anstadt „Diamantstad' stek gaan en zaterdag is de beurt aan de Avro, die onder meer het quiz programma van Mies Bouwman zal brengen. In Eurovisie-verband volgt een reportage van het staatsopera- ballet uit Wenen. Het Euwige Rome. De K.R.O verzorgt maandag een filmprogram ma. Van de reeds eerder aangekon digde serie Amerikaanse televisie films over Rome: „Het Eeuwige Ro me", zal het eerste deel worden uit gezonden. Deze filmreeks is in de Ver. Staten uitgezonden door de NBC en had daar groot succes. Vervolgens wordt een telerecording van de Beier se Omroep uitgezonden van de uit voering van „Susannens Geheimnis", een opera van Ermanno Wolf-Ferrari. Deze komische opera dateert uit 1909 en heeft tot onderwerp de jaloezie van graaf Gil, die spoedig na zijn hu welijk met Susanne haar ervan ver denkt hem te bedriegen. „Dan is dat zo in orde". Onder de titel „Dan is dat zo in orde" zendt de K.R.O. zaterdag 12 juli het vijfde en laatste deel uit van het televisiespel „Een wereld als Wiever". Het vra- genspel „Boter, kaas en eieren" on- dre leiding van Jan Willem Hofstra wordt eveneens voor het laatst ge speeld. Van de BBC-filmreportage „Op zoek naar een draak wordt de I kende spelers uit de doeken worden tweede aflevering uitgezonden. De Nederlandse equipe, die heeft deelgenomen aan het te Leszna in Polen gehouden wereldkampioenschap zweef vliegen, is gisteren in ons land terugge keerd. Gisteravond werd men, na een reis van twee dagen terug uit Polen, verwelkomd ln het restaurant van het zweefvllegcentrum der KwWL Teriet bij Arnhem. In Polen heeft het de beide zweef vliegers, de 23-jarige Wim Toutenhoofd, houder van het gouden brevet met de drie diamanten, en de 25-jarige Han Kaay, houder van het gouden brevet, die met twee „Skylarks 27" aan de we reldkampioenschappen hebben deelge nomen in de standaard klasse, aan niets ontbroken. De wedstrijden duurden van 15 tot en met 29 juni, doch er is, mede als gevolg van de weersomstandigheden slechts gedurende zes dagen gevlogen, nadat er eerst een week was getraaind. In die week vestigde Toutenhoofd een snelheidsrecord over honderd kilometer in een vlucht over een driehoekig tra ject en verbeterde hij zijn oude record over de tweehonderd kilometer driehoek. Tijdens de wedstrijd waren er 24 deel nemers in de standaardklasse, die voor het eerst op deze kampioenschappen was ingevoerd. Toutenhoofd werd in deze klasse, zoals bekend, als tiende geklas seerd, Kaay als 22e. Over dit resultaat was men tevreden. Aan de kampioen schappen deden zweefvliegers uit 22 lan den mee en waren 35 nationale records verbeterd en één wereldrecord. Door alle deelnemers samen werd meer dan 80.000 kilometer gevlogen. On der de deelnemers bevond zich een Rus sische operazanger uit Kiev, die de avonden opluisterde met zijn zang. Tijdens de kampioenschappen werd het wetenschappelijk congres van zweef- vliegtechnici en meteorologen (Ostiv) gehouden onder voorzitterschop van de Vandaóg bestaat de Koninklijke Ne derlandse Automobielclub zestig jaar. Op 3 juli 1898 werd zij in het Haagse Koffiehuis te Utrecht opgericht. Het jubileum zal niet met bijzondere feestelijkheden worden gevierd, zo deelt men ons van de zijde van de KNAC mede. Zestig jaren KNAC betekenen ook: zestig jaren automobielverkeer in Ne derland, want in 1898, het jaar dat de KNAC werd opgericht, telde ons land 28 personenauto's. Thans zijn het er naar schatting 415.000 De belemmeringen aan het automo bilisme opgelegd, (zoals in het eigen land een maximumsnelheid van 20 km op alle rijkswegen) waren aanleiding tot de oprichting van de automobielclub Hoewel, naar de KNAC mededeelt, in de loop van het bestaan van de club veel op het gebied van het automobilisme is bereikt, blijven er echter moeilijkheden bestaan, die bepaald niet geringer zijn dan in de jaren negentig. Telkens weer worden nieuwe, zware lasten op het automobielverkeer gelegd, terwijl ander zijds de uitgaven voor dit verkeer wor den ingekrompen. Met name bij de ge meenten ontbreekt het aan de middelen om op redelijke wijze de verkeersvoor- zieningen te verbeteren. En wat de ver keersveiligheid betreft: naar het inzicht van de KNAC kan een behoorlijke vei ligheid slechts bereikt worden door een verkeersopvoeding, die zich op het eigen verantwoordelijkheidsgevoel van de weggebruikers richt. En inzicht, waar naar de automobielclub en ook de ande re verkeersbonden steeds hebben gehan deld, helaas echter zonder daarin op be vredigende wijze daadwerkelijke of zelfs morele steun van de centrale overheid te krijgen. De alsmaar grotere aantallen ge- en verboden, die deze overheid in stelt. voeren juist steeds verder af van de weg naar veiligheid dankzij een gro ter persoonlijk verantwoordelijkheidsge voel. WILDE ZWAAN BROEDT Goed verscholen in een hoge riet- pol in het Veluwemeer bij Elburg zit een wilde zwaan te broeden op één ei. Voor zover bekend is dit het eerste broedgeval van deze zwaan in ons land, waar deze dieren, die in Scan dinavië verblijf houden, alleen tij dens de trek worden waargenomen. In het Veluwemeer verzamelen zich dan grote koppels. De vogel die thans in de buurt van Elburg zit te broe den is bijzonder schuw. Tijdens een onweer in de ge meente Beilen is gistermiddag de 42- jarige Willem Boer, terwijl hij aan 't grasmaaien was, door de bliksem ge troffen en onmiddellijk gedood. Het slachtoffer was ongehuwd. heer L. A de Langen, lid van de direc tie van de rijksluchtvaartschool. Op Teriet zal vandaag en morgen een nieuw type zweefvliegtuig, de „Fauvet- te", waarmee de Fransen in Polen heb ben gevlogen voor het eerst In ons land worden gedemonstreerd. Dit zweefvlieg tuig is van een geheel nieuwe construc tie en weegt slechts 137 kg. Het is een een-zitter met V-staart alléén I L S N E R baas! LAWNTENNIS. WIMBLEDONKAMPIOEN8CHAPPEN De finale van he heren enkelspel wordt wederom een Australische aangelegen heid, dat was gisteren het belangrijkste nieuws van Wimbledon. In de halve fi nales had Fraser de Deen Nielsen ver slagen en Cooper had van Mervyn Rose gewonnen. Maar hetgeen de Engelsen bijna nog belangrijker vonden was het feit, dat het zonnetje scheen. Sedert de openingsdag hadden de organisatoren gekampt met een voortdurende regenval waardoor het programma niet vlot kon worden afgewerkt. Gisteren echter keer de de zon terug en overal zag men tevre den gezichten. De tribunes waren be volkt door toeschouwers in zomerse kle dij. Het duel NielsenFraser heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Nielsen bleek uit zijn humeur, klaagde steeds over het klikken van camera's en foutieve be slissingen van de lijnrechters en over de persfotografen was hij evenmin te spre ken. Beide spelers maakten veel fouten en ballen, die gemakkelijk waren te re tourneren, kwamen in het net terecht. Fraser won met 6-4, 6-4, 17-19, 6-4. De 28-jarige Mervyn Rose, die dit jaar beslag legde op de Italiaanse en Franse titel en die voorts vijf ronden van het Wimbledontournooi overleefde zonder 'n set te verliezen, heeft in de halve fina les het hoofd moeten buigen voor zijn zeven Jaar jongere landgenoot Ashley Cooper. Het kon ook eigenlijk niet an ders. Cooper was verreweg de 6terkste in dit duel. Hij heeft slechts een uur en 22 minuten nodig gehad om Rose de weg naar de eindstrijd te versperren. En voor de tweede maal in successie in 1957 kwam Cooper tegen Lewis Hoad in de finale uit heeft Cooper de laat ste ronde van het tornooi bereikt. Uit slag: 7-9, 6-2, 6-2, 6-3 voor Cooper. De uitslagen lulden verder: dames dub belspel, kwart finales: Yolande Ramirez en Maria Reyes (Mex.) versl. mej. G. Evans en mej. P. Hird (GB) 6-3, 6-4. Mary Hawton en Thelma Long (Austr.) versl. Ann Shilcock en Pat Ward (GB) 6-3, 4-6, 6-1. Heren dubbelspel, kwart finales: Coo per en Fraser (Austr.) vesl. Darmond en Remy (Fr.) 6-3, 7-5, 6-3. Dames dubbelspel, derde ronde: Mar garet Dupont en mej. M. Verner (VS) versl. Shirley Bloomer en Christine Truman (GB) 6-2, 6-2. PAARDENSPORT. KOERSEN TE DUINDIGT Er bestond gisteravond nog overwachts goede belangstelling voor de draverijen en rennen op Duinüigt. Na de druilerige regenmiddag was het 's avonds heel be hoorlijk weer en met spanning heeft men het verloop der koersen gevolgd, waar bij in "de eerste draverij reeds een ver rassing viel, daar Xma b (ber. J. Appel), die buiten weddenschap meeliep en zyn concurrenten 50 meter voorsprong gal, winnaar werd vóór Xelinotte. De totaal uitslagen luiden: Jdravei'Oeu Ooiavai ut-pt ijs (afstand 13oo m.j: i. Xma b (Duiten wedden schap) (J. Appel) tijd; 2.01.1 km njd 1.2a.i, 2. Xemiode Kin iiju 1.33.1; 3. Xoia Hanover Kin lija 1.3i.o. 'iolo: win nend i 1.60; gekoppeld 1 3; coverceal 2 1.90. Oiympia-prb» (afstand 2120 m.) 1. Wisse uuy (an. J. ihoenisaat( tijd 3.11.6, km tijd 1.20.o; 2. Volante Huiiunuia, km tijd 1.30.2; 3. Victor van Oranje Km. tyd i.31.3. Toto: winn. l 4.3u; pi. i i.oo, 2 2.io, 1 12; geK. 2 4.oo. O' Aiao Gregor-pr(ja (afstand 2500 m). 1. Vieirix V (vv. i-eeuweiiKamp), tyd 3. 41.2, Km. tijd 1.2/,l; 2. wyuo K., km tod i.20.4; 3. organ Houaiiuia, km. tyd 1.3/.b. lom: winn. X l.wu, i 1.20, f I.30 2 I.20; gek. 2 3.10; cov. 1 2.40. oditiy-prijs (alstuiid 2100 m.): 1. Uni ted Hanover (J. T. de Graai) tijd 3.00.6, km tijd 1.26; 2. Kaseai Hanover, km t^d 1.20.3; 3. bagne uur km tya 1,26.6. Tom; f 6.7o, 2 2.00, 2 2.10, 2 l.oO, gek. 2 16; COV. 2 8.6U. Odessa-pr(js (afstand 2100 m): 1. Fly ing ouicnman (A. Wagenaar) tijd 3.04.1, km tyd 1.27.7; 2. Toreio, Km tijd 1.26.6; 3. Umuerto van Oranje km tijd 1.27.2. Toto: winn. f 6.10, I 2.20, f 2.40, f 2.4ü; gek. f 5.40cov. f 5.10. O. Brcwer-pr(js (afstand 2020 m.): 1. Ria Olivier (A. S. Tesselaur) tijd 2.48.4, km tijd 1.21.7; 2. Rose Marie, km tijd 1.22.7; 3. Rina Gay, km. tijd 1.22.7. Toto: winn. f 2.10, 2 1.50, 2 2.50; gek. 2 9.40; cov. 2 5.30. Rennen: Madame de mainlcnnon-pr(js (afstand 2150 m.): 1. Eerly Sun (G. W. Groos) tijd 2.21.1; 2. Royal Dutch; 3, Chaffy. Toto: winn. f 7.50, f 3.90, f 2.80; gek. f 86.30; cov. f 11.30. MarIotta-pr(js (afstand 1350 m.): 1. Blue Blazes tH. J. v. d. Kraats) tijd 1.23.2; 2. Roddelaar; 3. Faustinus. Toto: winn. f 7.80; pl. f 3.90, f 2.70; gek. f 11.70; cov. 2 3.90. Marlo(La-pr(js (Itstand 1350 m.): 1. Hykala (H. J. v. d. Kraats) tyd 1.24.8; 2. Heraut; 3. Cold Water. Toto: winn. 2 3.30, 2 1.20, 2 1.10; gek. f 6.60; cov. f 2.90. Totale-omzet 76.808,50. POSTDUIVEN. EXHIBITIE WIMBLEDON SPELERS TE NOORDWIJK Het programma voor de exhibitie van de Wimbledonspelers te Noordwijk op zondag a.s. is thans bekend. 's Middags wordt eerst gespeeld de partij DrobnyMark, daarna het twee de enkelspel Patty en Cooper en, tenslot te in een dubbel DrobnyPatty tegen CooperMark. WEDVLUCHT CHAUNV Wedvlucht met oude duiven vanaf Chauny. Gelost te 6.45 uur met w. wind. Nulpunt 303.21 km. L.P.C. In concours 126 vogels. Ie duif te 12.20.25 uur. Gebr. Gijsman 1, 10; H. Moenen 2, 5, 7; P. Franken 3; Chr. v. Weeren 4, 9; P. Hansen 6; W. Ravensbergen 8. De Bonte Duif. In concours 67 vo gels. Ie duif te 11.47.11 uur. H. v. Riet 1; N. Oudshoorn 2. 3, 4; J. Wolvers 5, 7; F. Bink 6; W. Siera 8, 9; G. v. Al- bada 10. De Vriendenclub. In concours 196 vogels. Ie duif te 11.52.45 uur. P. Warmer dam 1; H. Mooten 2; C. P. Gijsman 3; R. Pet 4; L. L. Bax 5, 10; Dekker—Uljee 6; J. Beekman 7; P. v. Schie 8; A. de la Rie 9. Columba. In concours 45 vogels. Ie duif te 11.56 uur. J. D. J. Oude Elferink 1, 2, 4, 8, 9; R. P. de Graaf 3, 6, 10; H. Flippo 5; H. v. Kampen 7. Leidse Concourscommissie. Wed vlucht met oude duiven vanaf Chateau- roux. Aantal duiven 1030, gelost te 8 uur met zuidw. wind. regenbuien. Nul punt 628,57 km., Ie duif te 17.18.59 uur G. Oude Elferink 1, 16, 10; A. Singeling 2; Gebr. Gijsman 3; H. Fasel 4; P. v. d. Drift 5; R. P. de Graaf 7, 18; p! Mooten 8; H. Bonneur 9; J. en H.'van Leeuwen 11; H. Sterk 12; C. de Ridder 13; J. Selier 14; P. Fasel 15; C. v. d. Berg 16; G. van Albada 17; J. Rozier 19; P. van Griensven 20; H. Moenen 21; P. van Wissen 22; N. Oudshoorn 23; H. de Haas 24; G. Grebel 25. Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Vincent. Gelost vrijdag te 13.45 uur, le duif zaterdag 12.23.— uur. 58 vogels, afstand 1040 km. Uitslag: P. van Klave ren 1. 2, 12; R. P. de Graaf 3; Hoek- 1 De Vries 4; J. de Weerd 5; J. Rozier "6; C. F. v. d. Heuvell 7; A. van Noord 8; A. Siera 9; J. Passchier en Zn. 10; J. Plug 11; M. Jongeleen 13. Fondclub Lelden en Omstreken. G. Oude Elferink 1. 4. 5 H. van Vegten 2, 17; P. v. d. Drift 3, 16; H. v. Leeuwen 6; G. van Klaveren 7; P. Fasel 8; G. van Albada 9; J. Rozier 10 H. Moenen 11; P. van Wissen 12, 24; A. Siera 13; A. van Leeuwen 14; J. Verkade 15; H. van Alphen 18; Gebr. Barnhoorn 19; Gebr. Oosterman 20; H. Schoo 21; J. Planje 22; M. Wolleswinkel 23; S. Koster 25. (110)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5