Overgangsexamens Chr. Lyceum, Leiden Gemeenteraad van Wassenaar stelt vlot uitbreidingsplan vast Bouw eigen woningen heeft veel aftrek DONDERDAG 3 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Aan het Christelijk Lyceum te Leiden slaagden voor het overgangs examen naar de tweede klas: P. v. d. Deyl, J. D. de Graaf, N. v. bree, L. Verdoes, J. Vogelaar, J. Mo- Hooven, C Horsman, A. S. Kiel, P. Kranenburg, R. v. d. Lip, G. Natzijl, R. E. Nieuwenhuis, P. C. Parlevliet, H. F. Poort, M. Scheffer, H. J. Smid, P, Smit, A. Verhoef, R. W. J. Visser, I. A. Vos, 3. v. d. Berg, J. M. de Bruyne, P. v. Duyvenbode, G. v. d. Haak, A. S. Hoesintalib, J. J. H. Huisman, S. J. Karstens, A. K. Koek koek, D. Kromhout, J. J. Maas, D. Meirik, F. G. Pasma, A, v. d. Plas, H. M. v. Sprang, t W. Stuiver, P. J. v. Turenhout, A. de Vente, J. de Vreugd, J. Clausen, D. Boekkooi, P. E. van Dijk, J. Fabery de Jonge, M. J. W. Foeken, N. Hendriks, A. Klein, T. Klinkenberg, H. E. Mekking, L. Molenaar, J. Overduin, G. H. L. v. Ravestein, R. F. Riphagen, G. de Ru, F. W. Schram, M. E. Schrier, T. de Sitter, M. C. Smit, J. Spierenburg, P. M. v. Spronsen, S. M. Stolp, P. Verra, A. J. Visser, J. Vos, J. W. Baalbergen, C. M. Barnhoorn, T. A. Barnhoorn, G. R. L. Bassie, D. J. Bos. Tj. Broekema, E. F. v. d. Eijkel, W*. J. Eradus, J. C. Fockens, G. J. W. Gilhuis, J. G. v. Ginhoven, P. v. d. Horst, D. H. Knibbe, J. L. Kreft, A. A Kromhout, H. A. Kruyshaar, M. L. Otto, H. R. v. d. Plaats, M. J. Schut, M. Slappendel, A. Verwey, M. G. Zimmerman, P. H. Zuidbroek. Afgewezen: 20. Afdeling H.B.S. Bevorderd tot de derde klasse: P. S. Anes, F. J. Beukers, A. Boter, J. Buys, G. J. Buytink, J. Dreef, P. v. d. Haak, D. Jansen, F. Kors, M. C Kroon, G. B. C. de Nobel. N. Noort, C. J. v. d. Plas, J. Poort, M. Heinicke, M. Benschop, C. W. Buys, J. J. Carstens, J. E. Dane, W. Dorre- paal, L. v. d. Eist, T. Y. J. Fu, A. J. v. Kuieren, M. M. v. d. Mey, G. Snij ders^ D. Stigter, A. C. Timmers, J. de Vente, R. J. M. Zimmerman, E. P. Walop, O. C. Swart, P. Breedveld, M. K. V. v. Duyvenvoorde, M. C. F. Heijl, W. F. Janssen, D. A. H. de Jong, M. Koomans, A. A. v. d. Mey, J. Oudshoorn, A. v. Veen, F. A. Ver- bree, L. eVrdoes, J. Vogelaar, J. Mo lenaar. Afgewezen: 27. Bevorderd tot de vierde klas: J. A. A. van Biezen, M. N. B. Blonk, J. J. Cusell, J. P. D. van Dijk, J. W. Dubbeldam, H. M. den Haan, L. C. van Holtz, M. Houtman, F. Huisman, R. J. Kolderman, L. Krassenburg, G. v. d. Kwaak, L. Meyer, W. A. Min- naard, J. D. van Oosten, J. C. van Osnabrugge, L. H. Rietveld, W. Vlas blom, J. M. Vogel, G. "v. Zwieten, A. Holtrust, O. R. Krijgsman, H. Bos, G. J. Boter, W. Bouma, H. Brinks, J. v. d. Burg, H. J. Dane, M. Heems kerk, W. v. d. Kooy, W. C. Kranen burg, N. J. Kroon, C. Kruik, J. v. d. Kwaak, A. D. Rodenburg, W. M. Schoonhoven, P. Schrier, J. Siljee, C. van Tol, J. H. van Tongeren, J. C. K. van Toorenburg, P. M. Tromp, A. D. Verlinde, E. J. Voerman, A. J. Vreeken, M. A. I. de Bruyn, Afgewezen 1. Bevorderd tot de 5de klasse A (Lit. Econ. afd.): P. H. Admiraal, W. J. van Biezen (Sassenheim), C. M. Boekkooi, D. Bouman, A. L. Dekker, A. F, van Dijk, A. W. Doornik, O. J. H. Haspers, H. Hoek, P. C. de Hoog, F. R. Ketting, A. A. v. d. Laan, W. M. C. van Nes, G. Oudshoorn, E. M. v. d. Perk, M. Rensink, H. G. de Ruig, H. J. J. Terburg, B. E. G. Timmers. Afgewezen 9. Bevorderd tot de 5de klasse B (math. phys. afd.): Th. J. de Bakker, G. P. Bloot, E. J. Bos, J. J. v. Dijk, K. J. P. Haasnoot, F. C. van Heurn, A. S. Jansen, E. de Jong, F. Maks, J. Pit, J. A. van Raalte, B. Roberti, J. van Vreedendaal, C. de Vreugd, N. H. van Weelden, J. de Bruyn, W. J. J. Anker, M. v. d. Berge, G. Boekee, A. Everaars, J. Favier, J. J. Klijnhout, R. F. Knibbe, Ph. F. Meyer, J. H. Mulder, C. Overbeeke, P. C. van Steenwijk, A. C. Steketee, N. de Vreugd. Afgewezen 10. Bevorderd tot de derde klasse: N. J. van Bemmel, J. v. d. Berg, W. Bladergroen, P. Brouwer, M. W. van Diggele, J. van Duyvenbode, J. Guyt, E. A. Huisman, E. A. Knibbe, J. G. Kromhout, B. v. d. Nagel, L. v. d. Niet, D. v. d. Oever, J. v. Schraven- dijk, H. G. Vöge, J. van Riet, C. Da- tema, E. F. C. Blok, E. L. Boellaard, P. v. d. Broek, M. M. Diemer, N. K. Eikerbout, C. Ch. v. d. Haspel, C. N. J. van 't Hoff, C. H. Kuypers, J. R. Mulder, H. Overduin, A. A. Verhaar, M. F. de Vries, M. G. Wagenaar, A. Th. v. d. Weerthof, A. van Duyn. Afgewezen 6. PRONONCE voor Uw LINGERIE Oegstgeest Geversstraat 41 Tel. 23917 Leiden Breestraat 65 Tel. 21800 (Advertentie) SPORT WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK De 8e etappe van de ronde van Frankrijk, die heden werd gereden, was een individuele tijdrit over 46 kilometer. Het parcours omvatte een grote lus van bijna 40 kilometer en een kleine van ruim 6 kilometer. De ze laatste volgde het permanente cir cuit van de Aulne. De voornaamste moeilijkheid was de lange klim van Strang-Ar-Garont. die tweemaal in het parcours is op genomen: 1 kolometer na de start en daarna nog eens 40 kilometer na de start. Overigens is het parcours boch tig en heuvelachtig. In de morgen had het zwaar gere gend, en toen de Spanjaard Moreno als eerste startte viel de regen nog al tijd uit de zwaar bewolkte lucht. Bevorderd tot de 4e klasse: A. v. d. Bent, T. Boer, R. W. Bouwknegt, A. M. H. Brunsting, A. P. van Dig gele, G. W. v. d. Gugten, J. Helmus, G. C. Hogewoning, H. J. de Jonge, H. G. A. Kedde, A. Kroese, A. A. A. van der Laan, K. Maas, J. van der Mey, M. J. Rittersma, H. A. van Zwieten. Afgewezen 4. Bevorderd tot de 5e klasse: W. A. van der Berg, W. J. v. Biezen (Kw.), J. Bijleveld, P. Bogaards, K. N. Cig- gaar, M: van Duyn, G„ L. Gilhuis, H. van Hartingsveldt, D. J. C. Heijl, G. Hekster, M. Knibbe, J. M. Knet ter, P. Koelewijn, J. van der Linde, H. L. Oudshoorn, A. W.' A. Pijlman, W. Rietkerk, J. Rittersma, W. M. v. d. Veur, W. H. J. B. Wang. Afgewezen 4. Bevorderd tot de 6e klasse A-afd.: N. v. d. Kooy, J. van der Laan, G. Ch. Mulder, T. M. Wijntjes, D. de Bruyn. Afgewezen 2. Bevorderd tot de 6e klasse B-afd.: F. Doornbosch, J. Flinterman, M. Hekster, P. Kralt, M. Maas, P. Oli vier, B. M. van Rhee, J. Spieren burg, C. J. Vercouteren, P. J. G. Ver hoef, N. J. Zimmerman. Afgewezen 1. MULO-EXAMEN LEIDEN. Geslaagd voor het A-examen: de dames J. H. C. Strooker Wassenaar; A. S. A. Mooy, Leiden; M. C. Los, Noordwijk aan Zee; A. L. J. v. Duin, Noordwijk aan Zee; J. v. Hooidonk, Leiden; de heer G. v. Eek Wasse naar. Geslaagd voor het B-examen: de dames: H. M. Pot Wassenaar; M. G. Beulink, Leideh; H. Mik Wassenaar; W. P. T. Kruizinga, Leiden; de heren R. B. Smit Wassenaar; D. W. Ver beek, Wassenaar; J. S. H. Flamman, Wassenaar; H. C. Frijlink, Voorscho ten; H. W. v. d. Horn, Leiden; T. B. Hulsbos, Zoeterwoude; A. L. Hoogen- doorn, Zoeterwoude; F. W. de Vries, Katwijk aan Zee. Totaal afgewezen voor A en B.: 9 kandidaten. De kandidaten, achter wier naam een sterretje staat, behaalden tevens het Middenstandsdiploma. z In een veel korter tijdsbestek dan verwacht was heeft de gemeenteraad van Wassenaar gisteren de herzie ning van het uitbruidingsplan voor vrijwel de gehele gemeente behan deld. Terwijl voor dit belangrijker sluit stuk van de zittingsperiode v. d. ge meenteraad in „Oude" samenstelling drie hele dagen waren gereserveerd, bleek de raad niet meer dan 5'/* urn- nodig te hebben voor de behandeling tegen het plan waren ingediend. Gis termiddag omstreeks 4 uur kon dr. J. N. van den Houten (V.V.D.) na mens de gehele raad het college van burgemeester en wethouders com plimenteren met de vasstelling van het plan en in het bijzonder wethou der mr. dr. J. Hazenberg (Prot. Chr.) bedanken voor de zeer bijzondere zorg, die hij aan de voorbereiding van de herziening van dit uitbrei dingsplan heeft besteed. Een woord van hulde sprak de heer Van den Houten ook aan het adres van de ontwerper van het plan, prof. ir. Froger uit Delft, die de gehele ver gadering had bijgewoond en enkele keren een toelichting heeft gegeven op bepaalde onderdelen, die in dis cussie kwamen. Nadat in een vlot tempo enkele andere agendapunten waren afge daan Stelde de voorzitter, burgemees ter dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijn bergen gistermorgen de herziening van het uitbreidingsplan aan de orde. Als leidraad voor dit agendapunt fungeerde de lijst van ingekomen be zwaarschriften. De bezwaarschrif ten, onderverdeeld in enkele groe pen al naar gelang van het onder werp waarop zij betrekking hadden, werden een voor een aan de orde gesteld om de# raadsleden de gele genheid te geven het hunne ervan te zeggen. Zo kwamen allereerst aan de orde de bezwaarschriften, die betrekking hadden op het plan voor de provin ciale weg No. 1 door de duinen. De weg door de duinen. De heer H. L. J. v. Dillen (K.V.P.) constateerde dat het tracé van deze weg, vooral van het gedeelte dat door Duinrell loopt en het dorp Was senaar zeer dicht nadert, weinig be vredigend is. Zou het niet mogelijk zijn, aldus deze spr. het tracé meer te verleggen in de richting van de kust? Verschillende sprekers onder steunden deze suggestie. Mr. C. A. v Gorcum (P.v.d.A.) wees er op, dat, hoe het tracé ook zal gaan lopen deze provinciale weg er in ieder ge val zal moeten komen. Wethouder Hazenberg bevestigde, dat met deze provinciale weg het gehele uitbrei dingsplan staat of valt. De wethou der had echter geen enkel bezwaar tegen een duidelijke utspraak van de raad, dat de voorkeur gegeven zal worden aan een tracé achter Duin rell om en aansluitend op de be staande Katwijkseweg. De raad deed deze uitspraak, zij het dan door stil zwijgende instemming, maar hand haafde vooralsnog het voorgestelde plan. De Rijksstraatweg. Wat de plannen voor de Rijks straatweg betreft vroeg de heer A. C. Duyvestijn (K.V.P.) zich af of een zeer kostbare omlegging van de weg achter de bebouwing bij den Deyl om niet voorkomen zou kunnen wor den door het verbreden van het be staande weggedeelte, desnoods met opoffering of liever gezegd verplaat sing van een gedeelte van de be staande bebouwing De wethouder antwoordde even wel, dat de Rijksstraatweg#de ge projecteerde omlegging bij de Deyl beslist niet zal willen missen. Bo vendien zou het verplaatsen van de bestaande bebouwing zeer grote fi nanciële lasten met zich meebrengen, waardoor Rijkswaterstaat ongetwij feld zou terugschrikken. Fietspad door buitenplaatsen. Nadat de raad stilzwijgend akkoord gegaan was met het tracé van een nieuwe verbindingsweg tussen Be- zuidenhoutseweg en Ruat en Vreugd laan, met het sdirappen van de ver bindingsweg tussen Rijksstraatweg en provinciale weg door de Kieviet en met het schrappen van de verbin dingsweg tussen Katwijkseweg en Bronckhorstlaan kwam het geprojec teerde fietspad door de buitenplaat sen langs de Rijksstraatweg aan de orde. Mr. C. A. v. Gorcum (P.v.d.A.) had bezwaren tegen he laten vervallen van een stuk van -dit fetspad tussen Kerkeboslaan en Laan van Hoog- wolde, omdat dit gedeelte in het grotere geheel van het fietspad moei lijk gemist kan worden. Er werden enkele suggesties gedaan om tot een andere oplossing te komen en wet houder Hazenberg zegde toe, dat hieraan te zijner tijd aandacht zal worden besteed. (Wordt vervolgd) RIJNLANDS LYCEUM. Geslaagd voor het diploma HBS A: de dames: E. N. Holle, M. E. 's Jacob, L. J. Lens, M. Looyestein, C. J. Ouwehand, S. Steeneveld. T. Y. Sytsma en N. Warmoltz. De heren: Th. J. A. Bremer, B. J. N. van den Houten, P. Kerdel, R. S. Kerkhoven, P. L. van der Noordaa, H. W. Pot (Oegstgeest), M. S. Schroder, R. E. A. Timmermans (Oegstgeest) en H. W. E. van de Velde. Geen kandidaten afgewezen. KATWIJK AAN DEN RIJN WETHOUDERSFUNCTIES. Door de benoeming van de heer C. van der Plas als wethouder en de ontslagname van de heer D. J. Kleen als wethouder is de taakverdeling der wethouders geheel gewijzigd. De heer D. C. van Leeuwen, tot heden wethouder van Sociale Zaken zal op treden in de plaats van de heer D. J. Kleen als wethoude voor de ge meentebedrijven voor gas-, water- en electriciteit. De heer C. van der Plas, de nieuwe wethouder, zal nu de taak van de heer D. C. van Leeuwen als wethouder van sociale zaken en huis vesting op zich nemen. De heer H. P. Bloot, wethouder voor openbare wer ken en het grondbedrijf, zal deze taak blijven waarnemen. Bouw R.K. kleuterschool gegund. Door het architectenbureau Van Oerle en Schrama te Leiden is na mens 't R.K. Schoolbestuur' 't ver- Nederlands eerste vrouwelijke makelaar komt uit Sassenheim Hedenmorgen is te Amsterdam ge slaagd voor het makelaarsaxamen. mevrouw M. A. Zwaanden Hollan der te Sassenheim. Door het behalen van het makelaarsdiploma is me vrouw Zwaan de eerste vrouwelijke makelaar in Nederland. Haar bem^veienissen zullen zich zo wel uitstrekken op het gebied van roerende als op dat van de onroe rende goederen. Op het gebied van „roerend goed" heeft zij reeds enige tijd ervaring kunnen opdoen: me vrouw Zwaan is namelyk moeder van vier kinderen. Zij is 31 jaar oud en nam in oktober j.l. de studie over van haar echtgenoot de accountant Zwaan, die zich door drukke bezig heden niet in staat zag. de studie voor makelaar te beëindigen. bouwen van de voormalige R.K. school voor l.o. tot kleuterschool, ge legen aan de Kerkstrat gegund aan de firma A. W. Kruger en Zn en H. W. Aanhane, alhier, voor een bedrag van 39593. Op 8 april 1.1. was deze bouw open baar aanbesteed, de firma Kruger en Zn en H. W. Aanhane was toen de laagste inschrijver voor f 52.368. Doordat het oorspronkelijke plan ge wijzigd is heeft de aanneemsom een belangrijke vermindering onder gaan. Bridgen. De door de Bridgeclub „De Brug" in „De Roskam" gehou den bridgedrive gaf de volgende uit slag te zien: 1. Jac. PluimgraaffJ. de Waal 77 mp., 2. A. Spruitenburg H. Smaling 73 m.p., 3. Jee. de JongDick van der Plas 70 mp., 4. F. van der ValkL. van der Plas 69 m.p, 5. S. VisserM. Hermans 64 m.p., 6. Dick ParlevlietH. de Booy 60 mp., 7. J. PampersJ. van Boo- ren 52 mp., 8. D. HofferP. Strik 39 m.p. Volgende week dinsdag Bad gastendrive in „De Roskam" om 8 u. KATWIJK AAN ZEE Woningbouw. Door het architec tenbureau Groosman te Rotterdam is namens de Katwijkse Bouwvereni ging, het bouwen van 39 flatwoningen in het uitbreidingsplan „Overduin" na onderhandse aanbesteding gegund aan de fira Gebr. G. de Best, Zuid- Boulevard 91, voor 560.932. LEIDSCHENDAM Geslaagd. Na met goed gevolg het slotexamen te hebben afgelegd, heeft de heer J. J. Briever alhier, in Amsterdam het accoutantsdiplo- ma behaald van het Nederlands in stituut van Accountants (NIVA). Middenstahds-vacantie. De va- cantie voor de middenstanders is voor dit jaar als volgt geregeld: bak kers 7 t.m. 30 augustus; groentehan delaren half julihalf augustus; melkslijters 20 juli18 augu. Voor de melkklanten zal elke morgen de bel geluid worden om er op attent te maken dat op een bepaalde plaats melk verkocht zal worden. SASSENHEIM Bouw autoshowroom met garage Architect H. de Jong te Wasse naar heeft namens de heer Eikelen boom te Amsterdam, het bouwen van een autoshowroom met garage en woonhuis aan de Hoofdstraat ge gund aan de firma C. van Laar te Wassenaar. WARMOND RETRAITE VERENIGING „ST. AGNES" Voor de recollectiedag van dc re traitevereniging St. Agnes, welke dit jaar in Bergen (N.H.) werd gehou den, bestond zeer grote belangstel ling want niet minder dan 70 dames namen hieraan deel. Des morgens om half acht vertrok het gezelschap met twee reiswagens vanaf de kerk. De dag begon met een gedialogeerde H. Mis met algemene communie, waarna een gezamenlijk ontbijt. Hierna hield pater Kluiver een belangrijke en leer zame causerie met als onderwerp: Geloof en leven, welke causerie met de grootste aandacht werd gevolgd Door verschillende dames werden terzake vragen gesteld, die door de spreker uitvoerig werden beant woord. Na een uitstekend diner, waar bij een onbevangen en opgewekte stemming heerste, werd, na het ro zenkransgebed een Maria-preek ge houden. Hierna werd de dames thee aangeboden. Indrukwekkend was het plechtig lof met sacramentspreek, welke plech tigheid plaatst vond in de tuin van het retraitehuis. De lofgezangen wer den verzorgd door het koor Jubilate Deo, onder leiding van mej. M. Ma- chen, die wederom blijk gaf over gro te muzikale talenten te beschikken. Na het souper bracht mevr. Ver woerdDe Bakker een woord van bijzondere dank aan pater Kluiver, voor de wijze, waarop hij deze dag had verzorgd. Ook betrok zij in haar dankwoord mej. M. Machen die zo veel geheel belangeloos voor de ver eniging doet en aan de ijverige pro pagandisten zonder wier enthousias te medewerking dv. vereniging nooit dat zou zjjn geworden wat zü thans is. Pater Kluivers zeide nog nimmer zo'n bloeiende vereniging te hebben gezien als „St. Agnes" uit Warmond, die, naar hij mededeelde, als retraite vereniging de grootste van Nederland was. Nimmer ben ik gedurende mijn lange loopbaan, a'dus spreker, een vereniging van een dergelijke grootte en dan nog wel met een eigen vaan del, tegengekomen. Warmond kan trots zijn op deze vereniging die zekei een afspiegeling is van een innig geloofsleven en een groot Godsvertrouwen. Hij spoorde het bestuur aan op de ingeslagen weg voort te gaan tot geestelijk heil van de leden. Om zes uur werd de terugtocht aanvaard en nadat in Bloemendaal nog gelegenheid was gegeven voor het gebruik van een kopje koffie, arriveerde men omstreeks 9 uur in Warmond. De leden waren opgeto- Gemeenteraad van Noordwijk Onder voorzitterschap van burge meester G. F. W. v. Berckel kwam gisteravond de raad van Noordwijk bijeen, waarbij afwezig waren met kennisgeving de heren G. H. v.1 Rhijn en J. Schmall. Nadat enkele ingekomen stukken in handen waren gesteld van B. en W., bracht de heer E. L. de Witt ver slag uit van het onderzoek der ge loofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden, waarbij deze namens de commissie bestaande uit de heren Rippe, Urlus en de Witt, mededeling deed, dat de heer Job de Groot be richt' had ingezonden, dat hij zijn be noeming niet zal aanvaarden. In zijn plaats werd benoemd verklaard de heer G. W. Faase. Van de heer C. Bel- laart was binnen de gestelde termijn geen bericht ingekomen, hetgeen hierop neerkomt dat hij zijn benoe ming niet heeft aangenomen. Het hoofdstembureau heeft hiervoor in de plaats benoemd de heer K. Pas- schier. Op het adres van mevr. Hooge- veen-v. Oosten om tegemoetkoming in de verhuiskosten wegens gedwon gen verhuizing, werd afwijzend be schikt. Besloten werd aan te kopen van de Staat der Nederlanden een strook grond ter grootte van 62 m2, gelegen aan de zeezijde van de Vuurtoren, voor de prijs van 310. en van het pand aan de Jan Kroons- weg 32 voor 5000.—, dit in ver band met het wederopbouwplan. Geen bezwaren waren ingekomen over de 7e en 8e herziening van het uitbreidingsplan, resp. plan St. Je- roensweg en plan Badcentrum Vuur toren, alsmede het ontwerp voor de 4e wijziging van de bebouwingsver ordening, zodat deze volgens con cept werden vastgesteld. Sedert de toetreding van de ge meente tot de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten, zo deelden B. en W. mede, heeft zich een verheugende spaarzin, gericht op het verkrijgen van een eigen woning, geopenbaard, doordat zich een 35-tal spaarders hebben aangemeld. Een tiental van hen kan reeds met de bouw beginnen. Zonder de reali sering van de gemeentelijke woning bouwplannen te doorkruisen kan van gemeentewege hiervoor bouw grond beschikbaar worden gesteld, gelegen tussen de Boerenburgerweg de St. Jeroensweg en de in aanleg zijnde van de Mortelstraat. Deze grond, waar naast een scholencom plex en 12 garageboxen, 13 midden standswoningen en 49 kleine wonin gen kunnen worden gebouwd, is door de geprojecteerde kleinere bouwblokken uitermate geschikt voor deze moderne vorm van parti culiere woningbouw. Aangezien het bouwrijp maken van deze grond op korte termijn kan geschieden, laat het zich aanzien, 'at nog dit jaar met de bouw van de eerste Bouw fondswoningen kan worden begon nen, als de raad besluit grond be schikbaar te stellen. De kosten van bouwrijpmaken van het gehele complex, inclusief de aanleg van het gedeelte van de Van de Mortelstraat tussen Boerenburgerweg en de St. Jeroensweg zijn te stellen op 463.590.— en de bouwrijpe grond komt dan op f 22 per m2. Beslo ten werd een krediet te verstrekken van 403.590.— voor het bouwryp- maken van de onderhavige grond en B. en W. te machtigen tot ver koop van b.g.n. bouwgrond aan door B. en W. aan te wijzen kopers voor de prijs van f 22.per m2. De voorstellen verlenging termijn van ontruiming onbewoonbaar ver klaarde woning van Limburg Sti- rumstraat 30, tot 5 januari i059 te verlengen en onbewoonbaarverkla ring van de panden Voorstraat 22 en 22a, werden conform het advies van B. en W. aanvaard. Vervolgens werd een krediet van 35000— beschikbaar gesteld voor gedeeltelijke reconstructie van de Huis ter Duinstraat en na enige toe lichting een krediet van 8350.— voor verkeersborden (plm. 150) tot regeling van het parkeren. Onderhoud woöingwetwoningen Het voorstel betreffende voor schotten en bijdragen voor extra onderhoud en/of verbetering van woningwetwoningen der plaatselijke bouwverenigingen „Patrimonium" en „St. Jeroen", bracht een algeme ne discussie teweeg. De beoogde voorzieningen 45 wo ningen van „St. Jeroen" worden be groot op 83460.—, gemiddeld per woning 1855.—, 58 woningen van „Patrimonium" 98000.gemid deld per woning op 1690.of met inbegrip van de eerdere voorzienin gen op 1950.per woning. De uit te voeren werkzaamheden houden in hoofdzaak verband met uitgesteld onderhoud en voor een zeer klein gedeelte omvatten zij verbeteringen in het woongerief. De raad in zijn geheel was er van overtuigd, dat de financiële consequentie die voor de gemeente uit dit alles voortvloeit, niet gering is, doch was er ook van overtuigd dat om deze woningen bewoonbaar te houden, de voorzie ningen noodzakelijk zjjn. De heer Van Riemsdijk opperde nog het idee te trachten deze wonin gen te verkopen aan de bewoners tegen een redelijke prijs, dan behoe ven rijk en gemeente niet bij te springen. Weth. Vogelaar deelde mede, dat de bouwverenigingen hier niets voor voelen, terwyl de huurders hierme de niet gebaat zouden zyn, want als eigenaars zouden de kosten zeker 100% hoger liggen dan in de gelden de huurprijzen. Tevens ligt 't toca in bet voornemen om ih de toekomst de bouwverenigingen in te schake len voor het beheer van de gemeen telijke woningen. Met de stem van de heer Van Riemsdijk tegen, werd besloten het ontwerp-besluit tot het verlenen van deze voorschotten goed te keuren, waarbij B. en W. de toe zegging deden een beroep te zullen doen op de medewerking van die instanties, welke de verkrijging van de financieringsmiddelen beheersen, teneinde te komen tot een spoedige uivoering. Op het verzoek van het Interparo chieel R.K. Sociaal Charitatief Cen trum om subsidie voor het aanstel len van een. gediplome-rde of daar mee gelijkgestelde maatschappelijk werkster, werd welwillend beschikt, waaraan weth. v. Leeuwen desge vraagd de mededeling vastkoppelde, dat het in de bedoeling ligt in de toe komst te komen tot oprichting van een Centraal Algemeen Centrum. Voor een transportleiding van wa ter van Noordwijk naar Voorhout over een belangrijk kortere afstand dan de bestaande, waardoor de wa terlevering aan deze gemeente meer constant wordt, werd door de raad een krediet verstrekt van 63000. terwijl de voorstellen vestiging za kelijk recht in verband met persgas buis en electrische kabel, een kre diet van 175000.voor de bouw van en inrichting van 6 transforma torhuisjes en een krediet van 13500 voor een bezinkingsbak voor het spoelwater van het pompstation slechts hamerstukken waren. De toekenning van een 3% toelage aan de gemeentewerklieden, waar over wij reeds eerder een overzicht gaven, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De laatste stukken: bepaling ex ploitatievergoedingen voor de bij zondere kleuterscholen, subsidiëring vormingswerk leerplichtvrye jeugd en begrotingswijzigingen werden zonder meer vastgesteld. In de rondvraag vroeg de heer v. Beelen om beter toezicht van de po litie op de soms onverantwoordelijke snelheid van bromfietsers. De voor zitter was het volkomen hiermede eens en zegde toe dit met de hoofd inspecteur van politie te bespreken en zo nodig streng op te zullen tre den tegen snelheidsmaniakken. gen over deze prachtige dag waarbij een woord van bijzondere dank toe komt aan het bestuur, dat moeiten noch kosten heeft gespaadr om het de leden naar de zin te maken. Openlachtconcert. Zateravond 5 juh a.s. zal de Harmonie JSt Mat thias" op ile gen eendelijke muziek - tent een groot jubileumconcert geven. Tijdens dit concert zullen o.a. de stukken worden gespeeld, waarmede de harmonie vorige week zo'n groot succes boekte op het concours te Roe lofaren ds veen. Tafeltennisvereniging „Steeds Voor uit". ±Jc tafeltennisvereniging „Steeds Vooruit" hield een ledenver gadering waarbij de hoofdschotel was de samenstelling van een geheel nieuw bestuur. Nadat eerst nog eni ge zaken van huishoudelijke aard wa ren besproken, werd overgegaan tot verkiezing van een nieuw bestuur. Na gehouden stemming bleek dit als volgt te zijn samengesteld: Voorzitter: J. A. v. d. Zwet; le se cretaris: Th. v. Tongeren; 2e secreta ris R. A. J. Habes; le penningmees ter J. P. M. v. Leeuwen; 2e penning meester W. J. Kuyken. Besloten werd de speelavonden weer te doen aanvangen op 1 septem ber a.s. Er is nog gelegenheid tot het inschrijven van nieuwe leden en zij die hiervan gebruik willen maken kunnen zich wenden tot de heer J. P. M. v. Leeuwen, Dorpsstraat 44. Z0ETERMEER DE MATER AMABILISSCHOOL. De definitieve totstandkoming van de Mater Amabilisschool is een feit geworden. De laatste fase en zeker niet de minst belangrijkste is volko men geslaagd. Gisteravond was de eerste inschrijvingsavond voor leer lingen voor deze school. De aanmel ding van leerlingen was zo groot, dat de twee eerste klassen, waarmede de ze school begint meer dan volledig bezet zijn. Een nieuwe inschrijvingsavond zal daarom r'et meer gehouden worden en nieuwe aanmeldingen zullen op een wachtlijst geplaatst worden. Geslaagd. Plony van Haastert van de r.k. meisjesschool slaagde voor het toelatingsexamen van de m.m.s. huize Bijdorp te Voorscho ten. Pieter de Groot slaagde voor MU LO B te Den Haag. Nieuwe raadsfractie. De raads fractie van de KVP zal in de nieu we zittingsperiode bestaan uit de he ren J. J. N. Duinisveld, G. L. Kamp huis, G. C. van Leeuwen en G. L. de Groot. De heren G. C. van Leeuwen en G. L. de Groot waren met voor keurstemmen gekozen. Het kringbe- stuur van de K.V.P. heeft deze beide heren toegestaan het raadslidmaat schap te aanvaarden. Postduiven. De postduivenver eniging „De Witpen" hield een wed vlucht vanaf Chauny, afstand 292 km. In concours waren 39 duiven. Aankomst eerste prijswinnende duif 11 uur 30 min. en 59 sec. Laatste prijswinnende duif 13 uur 44 min. 17 sec. De prijzen werden als volgt be haald: 1, 5, 6, 7, 10 A. Hellemons; 2. 3, 4, 8 N. de Braber; 9. G. H Coops. De volgende vlucht gaat vanaf Ruffex 740 km. Marktberichten GOUDA, 3 juli Kaas. Aange voerd 186 partijen kaas. Notering; eerste kwaliteit per kg 1.94—2.05, tweede kwaliteit 1.86—1.93, extra kwaliteit 2.06—2.35. LEIDSCHENDAM, 2 juli. Groente. Platglaskomkommers A 2924; B 1821; C 1518; D 1315; waren huiskomkommers A 2022; B 1921' C 1618; D 1114; kaskomkommer3 A 1922; B 16—18; C 12—14; tomaten A 94—97; B 95—98; C 90—92; CC 65— 70; sla 3.104.60; andijvie 814; spi nazie 17—25; rabarber 13—15; bleek selderij 16—18; postelein 3033; snij bonen 1.381.44; bospeen 2431* bloemkool A 26—30; B 17—21' C 11-- 15; tuinbonen 29—30; spitskool 6—8. TER AAR, 2 juli Groente. Kas- snybonen 1.25—1.50, idem B. 85—1.15, ifi?1 s,*ek stR'nPrinsessebonen n10"1'35: peulen 76—1.35; idem B. J #I2V,doppers capdoppers 4-66, blauwschokkers 66—83, krom- bekdoppers 68. tuinbonen 2025, to maten A. 85—95, idem B. 79—99, Lrfïï ^T83' ldem CC 4°—55, idem xriei 3437, nieuwe aardappelen 16 —18, idem kriel 10, sjalotten 8, rabar ber 10—17, andijvie 7—14, spitskool 5 --^ waspeen 11—18, prei 8, postelein -*6—27, komkommers stek 11 ct., alles per kg., sla 36, bloemkool A 2030 idem B. H--19,_ idem C 7—10, kom kommers 1525, idem stek 913 ct. alles per stuk, bospeen 10—24, bos ui?1* 4iT15, boskroten 5—14, peterse- dS.J$Prn 2~3, ifelderij 3~4. ra te J per bos- aardbeien 37 —55 per doosje, aardbeiden 2.70—2 80 ?r3?°!;Augurken: basterd 66, grof M gr°,! 3S' CD 35' E- 24-20 ct. alles per kg, R'VEEN, 2 juli. Bloemen. Mar- grieten 1623, Chab. anjers 1215 loPt?UJ? ,17-^0' Duizendschoon 12 -19, gladiolen 43-1,40, Colvilleis 49 —85, Lathyrus 18—35. Spirea 22—25 Am. Phlox 14—17, Allium 5—7 Al- fxiaTS'V6-!4' Anemonen 4I-I0. wifii ct-Per bos. Am. Anjers 3—6 Xünif Leliekelken 1419 Ornlthogaluni, 15—17 ct. per stuk. iss Cn|ten' Snt'l'onen 1 135 00 55 00—113 oo1" ?0-°0—«0-00. Peulen 1 T,l°rn3 jSk„'dem n 15.00—29.00. Tuinbonen 20.00-24.00. Aardbeien 36 ~~f7' Doperwten 46 00—60.00 C«pu- 20 00rSslo BosPeen 14.00— 7M '-TV 3-0l>—4.00, Andijvie 4.00— Il0^aepnc6r°i0o^'00 BlMmk°01 VINKEVEEN, 2 juli' Groente. Capucjners 87, Doperwten 55-73 Kasinij bonen 1.12-1.40, Peulen 8»^ 19 S-KSF"- ?D—1 S°. Tuinbonen \.23L^d.'J'"e.'«-'8. Postelein 15 —24, Rabarber 10-14, Rode kool 14 —lo, Spinazie 2033, Spitskool 8 Tomaten 6492, Waspeen A n 1925 ct. per kg. Bloemkool 10—20, Kom kommers 9—30, Sla 3-5 ct. pér «tJk- Bospeen 1018, Peterselie 3, Seldel rj) 3—6 ct. per bos; Aardbeien 35—37 ct. per doosje.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3