Snelle teruggang van getal werklozen NIVEA Winkeliers trachtten eikaar vliegen èn de goede naam af te vangen weekelykse CRonycke Verkeer op Schipholweg gaat straalvliegtuig voorrang verlenen R.K. Blindenbond St. Odilia vergaderde Hhekende Watei DONDERDAG 3 JULI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 MINISTER WITTE: Zelfs weer spanning in de bouwnijverheid Het aantal werklozen is in de maand juni verder teruggelopen. De geregistreerde arbeidsreserve bedroeg per eind juni 73.582 tegen 81.171 eind mei. Van dit aantal waren 58.907 (vori ge maand 64.637) mannen volledig werkloos; op aanvullende werken wa ren 14.675 (16.534) mannen werk zaam. Ook het aantal werkloze vrouwen nam in juni iets af: van 4864 eind mei tot 4824 eind juni. Vorig jaar liep het aantal werklo zen in juni eveneens terug: van 34.370 tot 31.484. Verdeeld naar de provincies en ver geleken met eind mei (cijfers tussen haakjes) was de situatie per 30 juni als volgt, wat betreft de geregistreer de arbeidsreserve: Groningen 7444 (7291); Friesland 5155 (6007); Drente 6433 (6454); Overijssel 6208 6600); Gelderland 7059 (8407); Utrecht 3556 (3902); Noord-Holland 10.450 (12.017); Zuid- Holland 11.462 (12.759); Zeeland 2465 (2335); Noord-Brabant 10.602 (12.066) en Limburg 2748 (3333). Weer spanning. Minister Witte verklaarde gister middag voordat bovenstaande cij fers officieel door het ministerie van Sociale Zaken waren gepubliceerd dat er een zichtbare terugloop van de Nederland spaart weer Het gaat goed met de Rijkspost spaarbank. Zag men vorige week haar inleggerstegoed boven de 2 miljard stijgen, nu verwacht men zeer bin nenkort de vijfmiljoenste inlegger, waardoor 40 procent van de Neder landse bevolking een spaarbankboek je zal bezitten. Sinds de renteverho ging tot 3 procent is de ontsparing van 1957 omgeslagen in een merkba re besparing waardoor de boekjes nu een gemiddeld saldo aangeven van 400.—. Het schoolsparen geniet ook veel belangstelling. 4100 Scholen nemen hieraan deel, waardoor 420.000 school kinderen een rekeningetje bezitten. De botersmokkel in Limburg De botersmokkelzaak in Zuid-Lim burg, die de laatste week aan 't licht is gekomen, blijkt omvangrijker te zijn dan zich aanvankelijk liet aan zien. Was er gisteren nog het inzicht, dat de tochten van de Maastrichtse smokkelaars los van elkaar stonden, de nadere verhoren wijzen erop, dat er inderdaad toch wel een sterk ver takte smokkelorganisatie is, welke haar leiding heeft in België, met bij- posten in Gulpen op een landbouw- hoeve, en in Maastricht in een garage. De economische officier van justitie te Maastricht, mr. P. van Mierlo, heeft in verband met het uitgebreide onderzoek in deze vrij belangrijke af faire zijn vakantie willen onderbre ken. Er is nu reeds door de samen werkende economische- en douane diensten in Nederland en België ln totaal een tweetal arrestaties ver richt; de helft van de arrestanten be staat uit Belgen. Van de zes anderen zijn er vijf afkomstig uit Maastricht en een uit Gulpen. De Nijmeegse cen trale douane-recherche werkt met het economisch parket te Maastricht en met de Nederlandse en Belgische douanediensten ten nauwste samen. De gisteren aangehouden „mooie Ma deleine", die meewerke door het ver schaffen van auto's uit haar garage voor de smokkeltochten, wordt be schouwd als een der voornaamste figuren in deze smokkelorganisatie, welke tot nu toe, zoals kon worden nagegaan, ongeveer 36.000 kg boter heeft gesmokkeld. De eigenlijke hoofdleider van het smokkelcomplot is echter nog niet ontdekt. Men heeft aanwijzingen, dat dit een Belg moet 2ijn, maar zekerheid hieromtrent be staat nog niet. werkloosheid in ons land valt waar te nemen, zo zelfs, dat in bepaalde delen van het land opnieuw een span ning in de bouwnijverheid is ontstaan, Door de hernieuwde activiteit in de bouwnijverheid is in de steenindustrie zelfs een zodanige situatie ontstaan, dat de tasvelden (dat zijn de plaatsen, waar de stenen te drogen gezet wor den) vaker leeg komen te staan. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, die sprak bij de uitreiking van de zilveren troffel, zei de jonge deelnemers, dat ze zich enkele zorg over de toekomst bel ven te maken. „Er zal zeker nog tien tallen jaren een enorme behoefte aan goede bouwvakarbeiders blijven". Hij verzekerde, dat de steen industrie aan de toenemende vraag zal kunnen vol doen. Duitse straaljager in Brabant neergestort Gistermiddag omstreeks vijf uur zijn twee straaljagers van de Bonds republiek Duitsland boven Ittervoort in Limburg met elkaar ln botsing, gekomen. Een van de beide toestellen stortte neer in de Brabantse gemeente Sterksel. Het andere kon behouden landen op de vliegbasis Nörvernlch ten zuiden van Keulen. De beide toestellen waren van het type „Thunderstreak". Bij de botsing bleek een van de beide machines zo zwaar beschadigd te zijn, dat de piloot genoodzaakt was, het door middel van zijn schietstoel te verla ten. De vlieger bereikte ongedeerd de grond in de gemeente Grathem (L.). Het toestel vloog nog ongeveer 25 kilometer onbemand veraer en sloeg toen, na ongeveer 2 minuten in Sterksel te pletter. Na aanraking met de grond spatte het uiteen en brok stukken verspreidden zich over een oppervlakte van ongeveer een halve vierkante kilometer. Geen der in de buurt liggende ontginningsboerde rijen heeft schade opgelopen en ook werd niemand gewond, hoewel er zich een tiental mensen op het ge bied ophield. De Duitse piloot heeft zich later in de middag naar de vliegbasis Eind hoven begeven. Hij zou vandaag naar zijn land terugkeren. Voor 'vetvrij' zonnebaden zonnebrand lotion Mooi, gezond bruin worden zon der ook maar één pijnlijk plekje. Gebruik daarvoor Nivea zonne brand-lotion. Vetvrij - dus het laat Uw huid niet glimmen. Nivea zonnebrand-lotion schenkt U een stralende teint. kltittt fits f 1.10 grolt fit! f1.7 i BIJ BOTSING OMGEKOMEN. Gisteravond laat is op de Amers- foortseweg te Apeldoorn een twintig jarige motorrijder uit Nijkerk tegen een personenauto gebotst en aan de gevolgen van deze botsing ter plaatse overleden. De motorrijder reeds links van de weg, omdat de Amersfoorteweg ter plaatse was opgebroken en kwam tengevolge daarvan met een perso nenauto, bestuurd door een heer uit Hengelo, in botsing. De auto werd licht, de motor ernstig beschadigd. A'damse rechter voor Salomonsoordeel De bordjes nog niet verhangen? Voor de president van de Amster damse rechtbank heeft gisteren een kort geding gediend, aanhangig ge maakt door de juwelier E. Vorst uit de Oude Brugsteeg te Amsterdam tegen zijn overbuurman, de heer J. van Gameren. De steen des aanstoots was een bord met een gedichtje, dat de heer Van Gameren aan zijn deur heeft gespijkerd: „Mijn buurman aan de overzij spreekt steeds zijn mond voorbij. Als gij wat weten wilt van mijn [gezin stap dat bij hem de winkel in". Ten einde niet voor deze „buur man" te worden aangezien, heeft een derde winkelier in dit straatje, die naast de juwelier woont, een bordje met de volgende tekst buiten gehan gen; „Mijn buurman aan de overzij bedoelt hem (nummer 2) en heus [niet mij". Zowel de heer Vorst, de heer Van Gameren als de derde winkelier ver kopen souvenirs. Volgens de heer Vorst probeert de heer Van Gameren afbreuk aan zijn zaak te doen, vooral nadat hU als jood kortgeleden vergunning kreeg om zijn zaak op zondag open te hou den. Daar staat tegenover, dat hij zaterdags gesloten is. Mr. G. Polak, optredende namens de heer Vorst, zei in zijn toelichting op de dagvaar ding, dat de heer Van Gameren zon dags buitenlandse vooral Duitse toeristen aanspreekt en ze vertelt: „Wij mogen niet open zijn: daarvoor moet je jood zijn". In de dagvaarding vraagt eiser de heer Van Gameren op straffn van 'n dwangsom van 500 per dag te ver bieden het bordje aan zijn deur te hangen en op zondag buitenlanders in de Oude Brugsteeg aan te spreken. De heer Van Gameren voerde tot zijn verdediging aan, dat niet hij maar de heer Vorst klanten tracht weg te lokken. „Ik heb getuigenverklaringen, dat de heer Vorst geprobeerd heeft, klan ten bij mij weg te halen door te zeg gen, dat ik N.S.B.-'er ben geweest. Ik ben wel bij de N.S.K.K. geweest, maar N.S.B.-'er was ik niet. De heer Vorst maakt met iedereen ruzie. Ik heb al eens aan de politie gevraagd: ,Nee<m dat bord in beslag en maak ces-verbaal op, d de grote klok". Mr. Stheeman zei tot de heer Van Gameren: „Helemaal afgezien van alles mag ik u toch wel aanraden dat bord weg te halen". De president zal in deze zaak op dinsdag 8 juli des morgens om tien uur uitspraak doen. Na het aangenaam verpozen Bewaar uw „souvenirs" in een plastic zak De verontreiniging van de natuur door het recratei-zoekende publiek blijft, ondanks intensieve acties van verschillende instanties en organisa ties, een urgent probleem. Als een nieuw beroep op het pu bliek sluit de A.N.W.B. thans bij iede re door zijn leden aangevraagde reis route een plastic zakje in, waarop de bekende „prikstok"-plaat is afgebeeld met de leuze: „Dat.... hoort in een vuilnisvat". In een bijgesloten kaartje worden de vakantiegangers opgewekt hun luchpapieren, sigarettendoosjes, lege blikjes e.d. niet als souvenier achter te laten, doch deze in het plastic zak je te bewaren tót ze in een papier mand kunnen worden gedeponeerd. Reeds enige jaren geleden heeft de A.N.W.B. zijn klassiek geworden actie tegen de „schillen-en-dozen" op mo derne leest geschoeid. De nieuwe af fiches, met de slogans „Een slordig gezicht, waar het ook ligt" en „Dat hoort in een vuilnisvat", doen op originele wijze een beroep op de zin voor netheid die in het buitenland de Nederlander in het algemeen wordt toegeschreven. Zonnebaadster viel van dak In de Tuinderstraat te Delft is dins dagmiddag de 24-jarige mejuffrouw Jeanne van Kapel van het dak van haar ouderlijke wonnig gevallen. Zij were deerlijk gewond en is korte tijd later overleden. Mej. Van Kapel was om ongeveer vier uur op het dak geklommen om een zonnebad te nemen. Zij is bij haar val eerst op het schuine dak van de aangrenzende woning terecht gekomen dat een halve meter bene den de goot van haar eigen plat ligt en van daaraf, viel ze op de straat, die zeven meter lager ligt. Duo-passagiere verongelukt Gisteravond is op de Putterstraat weg, nabij huize „Salenstein" in Nij kerk een militaire vrachtwagen, die uit zijn koers raakte, in botsing ge komen met een motorrijder. Bij het ongeval verloor de duo passagiere, die op de motor zat, het leven. De motorrijder werd zwaar gewond opgenomen in een ziekenhuis te Amersfoort. De militaire vrachtauto, afkom stig uit Ermelo en rijdend in de rich ting Putten, vloog uit de bocht en reed op de motorrijder in, die uit de tegenovergestelde richting kwam. De bestuurder van de motor, de 27-jarige heer Flier uit Oldebroek en werkzaam in Emmeloord moest zwaar gewond in het ziekenhuis „Lichtenberg" te Amersfoort worden opgenomen. Zijn 23-jarige echtge note, die op de duo zat, werd op slag gedood. Het echtpaar Flier was ongeveer een maand geleden getrouwd en was toen het ongeval gebeurde op weg om meubilair te kopen. Op de rijksweg AmersfoortApel doorn is gistermiddag nabij Voorthui zen een ernstig ongeluk gebeurd. De 35-jarige heer A. van Beek uit Putten raakte tijdens het ladiii van gerooide bomen bekneld tussen twee zwaar beladen trailers toen een van deze tailers iets achteruit reed. De heer Van B. was op slag dood. Het slacht offer was gehuwd. Gistermiddag is nabij Hollum op Ameland de 11-jarige Hans Gerrit Bruin bij het baden om het leven ge komen. De jongen was met een groepje kinderen aan het spelen in het voor het tentenkamp te Hollum gelegen Zwin. Op een gegeven ogen blik liep het kind de zee in en werd door de ebstroom meegetrokken. Alle in het werk gestelde reddingspogin gen bleven vruchteloos. Het uitvaren van de reddingboot, de „Dr. W. H. van Rietschoten" en het zenden van een vliegtuig moch ten eveneens niet baten. (een dag of wat te laat, zoals het wel zal blijeken) T^e cust ende te ceur was 't nieuws van deese weeck, van alderhande aerd en alderhaqd contreyen. Wy mochten ons met veelerley en yedereen verbleyen, 't was rose maeneschyn als ick de crant in keeck. Neem nu eens LISSE, want daer was een gouden paer. Sy connen 't vyfftich jaer best met malcander plooyen, dus wasset feest by bruyd en bruydegom van Rooijen: wy synder heen geweest.... 't kan nogh wel vyfftich jaer! Ten silv'ren caemerlid stond oock in 't middelpunt van de publiciteyt. Het was in Seevenhooven en laeter NIEUWECOOP. Een man die meer deed dan belooven alleen, maer oock veel deed, wasset vergunt te syn een quarteeuw langh hoogh eedele gestrengh tot boerenhulp en -raed. Een man die in de caemer syn eevenknie wel vond doch selden een becquaemer. En van der Weyden ick dus gaerne hulde brengh. E'en afscheyd valt soms swaer, soo oock in HAESERSWOU; daer gaet van 't Swaentjen heen een gansch convent van nonnen die sestich jaer geleen hun seeghenwerek begonnen ter leydingh van de jeughd tot flincke man en vrouw. Wat weemoed en een traen, een afscheyd valt nooyt licht, men seghter wel het is een beetjen sterven het Swaentjen sal eerlangh syn nonnen moeten derven. De danck van Haeserswou dat was een eereplicht. I-Jet best voor 't lest bewaerd. In ONSE GOEDE STAD daer wasset cranckentroost drie volle schoone daeghen. Daer quam er all' wat leed om troost en hulpe vraeghen aen Hem die immer troost voor leed en smerten had. Ick hebbe 't niet gesien maer las het in de crant hoe sterek geloof en neederigh vertrouwen de crancke mensch syn hope op doet bouwen om door syn vaeghevier het heemelsch vaederland t> winnen. Ick buygh het hoofd voor soo veel cracht, die meer seght nogh dan duysent fraeye preecken. Hier past geen somber woord waerdoor er traenen leecken De siecken vonden troost hun door God self gebracht. Ghy mensch, die niet en weet van cranckheyd en van pyn, het isser goed dat wy daerby bedencken dat God altyd cracht naer behoeff wil schencken en dat in t cranckste lyff de sterekste sielen syn. WILLEM VAN HORSTENDAEL 3min. per week voor Moskou-Amsterdam Luchtvaartautoriteiten op Schiphol hebben een plan bekendgemaakt om het verkeer op de Schipholweg tot eind augustus elke week enkele mi nuten stil te leggen. Reden hiervoor is de landing van 't Russische straal- verkeersvliegtuig „Toepole Bij westelijke winden zal men op Schiphol namelijk gebruik moeten maken van landingsbaan 23. Deze baan is 2150 meter lang, wat voor het straalvliegtuig niet de vereiste lengte is. Het toestel zal daarom zeer laag moeten komen aanvliegen en daarbij de Schipholweg passeren. Uit veiligheidsoverwegingen wil men nu de maatregel van de verkeers- stopzetting nemen. Radiocontact. Het verkeersvliegtuig voor de lijn Moskou-Amsterdam staat bij de na- In de dinsdag te Haarlem gehouden vergadering van de R.K. Ned. Blin denbond „St. Odilla" heeft de honds voorzitter, de heer F. Coppes, zijn vreugde uitgesporken over het ver schijnen van het „Gesproken Woord" en het „Gesproken Weekblad". Het is echter jammer, aldus de voorzitter, dat vele minder draagkrachtigen nog niet over een taperecorder beschik ken en daardoor van het prachtige contact met de buitenwereld versto ken blijven. Uit de besprekingen in de verga dering is gebleken, dta de bisschop pelijke blindencommissie bereid is eventuele tekorten aan te vullen. De deken van Haarlem, pastoor W. N. Zijlstra deelde mee, dat mevr. J. H. M. A. van LiemtNoyons, secre taresse van de R.K. stichting voor blindenzorg Noord-Holland en de heer J. Siebelink, propagandaleider van de afd. Noord-Holland van de bond „St. Odilia", pauselijk onder scheiden waren met het ereteken pro ecclesia het pontifice. dering van onze grootste luchthaven in geregeld radiocontact met de ver keerstoren Schiphol. Van daaruit kan men de politie op de hoogte brengen van het moment waarop de „Toepo- lev" zal binnenkomen. Het opont houd zal dan voor de automobilisten tot een minimum beperkt zijn. Overleg met Moskou. De Russische luchtvaartexperts hebben van het voornemen kennis genomen. Zij zullen hierover met un superieuren in Moskou overleg plegen. AAN MOTORONGELUK OVERLEDEN. Gistedmiddag is in het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht mevrouw v. d. S. uit Rotterdam over leden aan de verwondingen die zij zaterdagavond heeft opgelopen bij een motorongeluk. Op de rijksstraatweg Utrecht 's-Hertogenbosch onder de gemeente Usselstein sprong de band van de motor van de heer v. d. S. Hij raakte de macht over het stuur kwijt en kwam te vallen. De heer v. d. S. werd slechts licht gewond, doch zijn echtgenote, die op de duo zat, werd in levensgevaarlijke toestand naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Dinsdagmorgen zijn te Leeuwar den op een opslagterrein van de fir ma K. en G. Postma twee voor een sleperskar gespannen paarden op hol geslagen. De dieren waren ge- s hrokken doordat een achterband van de wagen met hevig sissend ge luid leegliep. Bij een poging om de dieren tot staan te brengen werd de 45-jarige voerman Tjeerd Scheffer tegen een hek geslingerd, waarna een der paar den over hem heenliep. De heer Scheffer liep daarbij dusdanige in wendige kneuzingen op, dat hij bij aankomst in het stadsziekenhuis reeds bleek te zijn overleden De man was gehuwd. HET DOOR ARTHUR MAYSE 44) „Het heeft toch geen zin", zei hij. „Dat moeten jullie toch beseffen. Maar het zal wel een interessant ex periment worden". „Het is al eens eerder gedaan", zei Dewy. Ze keek naar het water en bestudeerde het getij. Clint voegde zich bij haar en ze zei: „Die twee mannen kwamen hier ook met een springvloed terecht. Vader zei altijd dat hij het alleen bij een springvloed proberen zou". Morse klakte met zijn tong en hij zei: „Jullie zijn niet meer dan een paar kinderenMaar als jullie me met alle geweld verlaten wilt, aan zal ik jullie een aandenken mee geven". Hij klauterde behendig als een kat naar de stuurhut en keerde te rug met twee benzineblikken. Daar na haalde hij er nog twee. „Neem dit mee", zei hij. „Ik wil jullie duidelijk maken dat ik geen wrok tegen jullie koester. Jullie hebben mijn onder neming in gevaar gebracht, maar dat is nu voorbij". En hen ernstig aankijkend, vervolgde hij: „Deze blikken kunnen Jullie rijk maken. In elk ervan zit een vermogen. Maar ik denk dat jullie, als Je levend de kust bereikt, ze wel aan de politie zult geven". Het spattend schuim was nu niet meer dan een fijne mist van drup pels en het gebrul om hen heen was nog slechts een laag gebrom. De stroom was glad en omsloot het rif aan beide kanten. „Het ls bijna dood getij", zei Dev- vy. „Als we het doen willen, dan moet het nu gebeuren. Laat de boot zakken". Clint schoof de roeiboot over de achtersteven van de „Helene" het water in, waar zij wiegelend bleef liggen. Dewy hield de lijn vast Cilnt boog zich voorover, haalde de rie men onder de banken vandaan en legde ze op de pinnen. Vanuit de draaikolk stroomde het water nu traag weg. Het was moei lijk de snelheid van die stroom te schatten, maar het leek er veel op, alsof het water bijna stil was. „Het gebeurt maar zelden dat het water vlak na de vloed zo kalm ls", zei Dewy. „Als dit een van die zeldzame keren is, dan hébben we ongeveer vier minuten tijd voordat de draaikolk weer tot leven komt". Clint zette twee blikken mid scheeps onder de bank, een achterin en de vierde tussen twee banken. De roeiboot zou zwaar geladen zijn, maar het was te doen. Het was een breed gebouwd vaartuigje. „Ik weet het niet zeker", zei Mor se, „maar ik geloof dat je gelijk hebt Dewy. Het is net of de draaikolk tot rust komt". Hij babbelde bedaard docr. „De Peddars hebben het meer malen over dat verschijnsel gehad, maar ik geloofde hen niet. Vroeger zou ik zelfs geloofd hebben dat de Heer een pad voor ons over het wa ter zou effenen". „Voor ons?" Clint staarde de do minee aan. „Ja, natuurlijk" Morse knipoogde kameraadschappelijk. „Ik heb nooit veel waarde gehecht aan die idiote traditie, dat een kapitein, met zijn schip ten onder moet gaan. En Ik heb altijd een zekere afschuw gehad van de verdrinkingsdood. En aange zien er een geringe kans bestaat om een dergelijke dood te ontgaan „Als we aan land komen, wordt u gehangen. Dat weet u". Morse zuchtte. „Het minste van twee kwaden, jongen. Het is een anel zindelijk einde". „Neem hem niet mee, Clint!" DeV' vy's stem klonk scherp. „Ik wil met hem samen nog zelfs niet verdrin ken!" Clint stapte in de roeiboot en nam plaats op de middelste bank. De rie men waren kort en licht en ze voel den gemakkelijk aan in zijn handen. „Jij bent de lichtste", zei hij tegen Devvy. „Jij gaat voorin zitten". En tegen de dominee zei hij: „En u achterin". „Clint!" „Stil. Als we het halen, lever ik hem uit aan de politie. Hem en zijn benzineblikken". De roeiboot schommelde heftig, maar hervond zijn evenwicht. Hij legde de riemen in en zij schoten van de „Helene" weg. De dominee lachte luid, alsof het een uitstapje betrof. Er stond heel weinig stroom. „Wel ke kant op?" vroeg Clint. „Naar het zuiden", zei Devvy. „Ik zal je zeggen hoe je moet roeien". Hij deed nog twee slagen en nu werd de roeiboot zachtjes, doch on weerstaanbaar naar Martinez Eiland getrokken. „Laat gaan", zei Devvy. „Zelfs niet sturen". Hij lichtte beide riemen uit het water en zy dreven met een flauwe, boog op de rotsen van Martinez toe, Weer bevonden zij zich op de rand van de draaikolk. HU wist dat Devvy achter hem op haar knieën lag en hij hoorde zelfs haar ademhaling niet meer. De flauwe boog werd een halve cirkel. Omkijkend zag hij verderop in de straat hier en daar draaikolken ont staan. Ergens voorbij de kromming maakte het water een snurkend ge luid. Zij hadden nu een volledige cirkel beschreven en onder het maanlicht kwam de draaikolk weer tot leven. Clint dwong zich een andere kant op te kijken. Toen zij halverwege tussen Martinez Eiland en de Stoel van Paul Bunyan waren, werd hU gewaar dat de roeiboot rustig dreef. De maalstroom was volkomen effen nu. Maar vlak onder de rotsen van Martinez Eiland ging het water als een bezetene te keer. „Roei nu recht op Cultus aan", zei Devvy kalm. „We hebben niet veel tijd, Clint". Waar daarnet de draaikolk was geweest, lag het water nu zo glad als een vijver. Maar het water leek dik als 6troop en Clint had moeite met de riemen. „Roei uit alle macht", zei Devvy. Ze waren er nog niet half over. Toen zij op weg gingen, hadden de riemen bijna niets gewogen in zijn handen. Nu voelden ze als lood. Hij was moe; hij was al maandenlang moe, maar nu werd het hem te machtig. Hij kon nu de Stoel weer zien, met de romp van de ..Helene" als het lijf van een reusachtige haai op de rotsen. Ze waren het midden voorbij. De roeiboot stampte even. Er schraapte iets langs de zUkant. Een paar se conden later zag hij iets dat op een fantastisch zeemonster geleek. Het was een verdronken hertebok, een machtige knaa pen, het gewei blonk zilverachtig in het maanlicht. Ver splinterd hout dreef om hen heen, alsof het tussen de kaken van een reus was geweest. Het water was onrustig. De Boss- Foreman leefde een eigen leven en op het ogenblik dommelde hU even. Zij kropen over zijn geweldige borst heen, die op en neer ging in zijn slaap, maar elk ogenblik tot le ven kon komen. Voor zich uit hoor de hij het breken van golven. De rotsoever van Cultus Eiland. Hij had niet geweten dat zU zo dichtbij wa ren.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11