I iC NAVO-show Soesterberg Koninklijke Luchtmacht viert feest longen zat gevangen op brandende Zolder IEMCO N-V* Vlhefiende lüateï WOENSDAG 2 JULI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 7 Uw vakantie Is te kort om er zelfs één dag of uur van te missen Daarom waarheen U ook gaatneem I ASPRO' mee' Geen hoofdpijn, opkomende kou of lusteloosheid zal dan Uw vakantievreugde bederven. 'ASPRO' helpt snel en zeker èn doet meer dan dat! Door zijn onschadelijke samenstelling geeft 'ASPRO' opgewektheid en levensvreugde terug. Uw gehele vakantie m vakantiestemming, "2'ASPIW...-éh&,Ö t ..HERHALING OP VERZOEK" l zondifmorgen 10.45 Advertentie en de buurtbewoners krijgen huisarrest Bij gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de Nederlandse Konink lijke Luchtmacht houden de lucht machten van de bij de NAVO aange sloten landen een vliegfeest op de vliegbasis Soesterberg. De show zal door veel autoriteiten uit binnen- en buitenland worden bijgewoond. Extratreinen zullen de adspirant-toeschouwers uit het hele land aanvoeren. Men rekent op 300.000 belangstellenden. Met het oog op de grote drukte zijn reeds nu uitgebreide verkeers voor zorgsmaatregelen genomen. Vijf aan- voerwegen naar Soesterberg hebben als identificatie een gekleurde lijn ge kregen, die reeds op grote afstand van Soestrberg begint. De veiligheid voorrang. De drukte moet geleidelijk over de wegen en het terrein van de lucht basis worden verdeeld en daarom wordt iemand, die geen papieren op de voorruit van zijn wagen heeft, die in kleur overeenstemmen met kleur van „zijn" weg, onverbiddel ijk teruggestuurd. Voor tienduizen den motorvoertuigen is er parkeer gelegenheid op de vliegbasis, in over leg met het ANWB zodanig gerang schikt, dat elk van de autobezitters te allen tijde kan vertrekken. Het is begrijpelijk, dat het vertrek van de naar schatting 250.000 tot 300.000 bezoekers heel wat meer hoofdbrekens zal meebrengen, op dat de top van de drukte des mid dags tussen twee en drie uur, niet te hoog wordt. De aanvoerwegen gaan van 's mor gens acht tot tegen de avond potdicht, met uitzondering dan voor de bezit ters van toegangspapieren, die ei langs naar hun kijkplaats geleid wor den. De spoorwegen zullen met verdub belde capaciteit rijden op Den Dol- der. De Buurtspoorwegen leggen ex tra busverbindingen in die in Soester berg uitkomen. Fietsers en bromfiet sers zullen zoveel mogelijk van het VOETBAL MAZZOLA NAAR MILAAN denvoor van het Braziliaanse voet bal-elftal, heeft zijn besluit genomen: hij zal' voor de Italiaanse eerste divisie club Milaan gaan spelen. Bepaald goed koop heeft Milaan deze nieuwe ster niet gekregen, de transfersom bedraagt 70.000 pond sterling dat is maar liefst bijna 750.000 gulden wat een nieuw Bra ziliaans „record" betekent. Toch is er nog een grote moeilijkheid, de briljante middenvoor van Sao Paulo moet nog 8 maanden in militaire dienst. Hoewel het niet gemakkelijk is om vrij stelling te krijgen, bestaat er toch eer goede kans, dat Mazzola naar Europa mag vertrekken. Hij kan zijn dienst plicht namelijk afkopen. Mazzola, die slechts een gedeelte krijgt van de trans fersom, zal daarin wel slagen. Er spelen reeds drie Zuidamerikaanse voetballers voor Milaan, nl. de Argen tijnen Ernesto Grillo en Ernesto Cuc- chiaroni, alsmede Juan Schiaffino uit Uruguay. ZEILEN BOESCHOTEN NAAR EUROPEES KAMPIOENSCHAP TWEEMANS- ZWAARDBOTEN Boeschoten uit Loosdrecht (stuurman) en Kooyman uit Hilversum (beman ning) zijn door de K.N.V.W.V. aange wezen als Nederlandse vertegenwoordi ging voor de wedstrijden om het Euro pese kampioenschap tweemanszwaard- boten. De races van dit kampioenschap worden van 19 tot 24 augustus te La Baulle in Frankrijk gehouden. Er zal worden gezeild in boten van het type 5—0—5. WERELDKAMPIOENSCHAP FLYING DUTCHMAN-KLASSE De Nederlandse Flying Dutchmanver- eniging heeft de volgende zeilers gese lecteerd voor de races om het wereld kampioenschap Flying Dutchmanklasse, die van 2 tot 7 september te Attersee (Oostenrijk) worden gehouden: Jac. Kraan (bemanning H. Kraan) uit Oude wetering, Jaap Helder (bemanning J. v. Mechelen) uit Paterswolde, J. Bouman (bemanning M. van der Velde) uit Leeuwarden, M. Oerlemans (bemanning Boeschoten) uit Rotterdam en B. Ver hagen (bemanning A. Dries) uit Rot terdam. De combinatie Jac. KraanH. Kraan is reeds zeker van uitzending naar dit wereldkampioenschap, voor de overige teams moet de K.V.N.W.V! zich nog ak koord verklaren met de uitzending. Voor de Kaagweek (1923 juli) waarvoor de inschrijving op 7 juli ge sloten wordt, zal men ook op buiten landse deelname kunnen rekenen. In de Flying Dutchmanklasse heeft o.a. de we reldkampioen R. Mulka ingeschreven. Hij zeilt met Heike Blok als bemanning. Ook de bekende zeiler en tuigenmaker P. Elvström, Olympisch kampioen in de Finnjollenklasse, is van plan naar de Kaagweek te komen. Naar verluidt zal de Fransman P. Poullain bij hem be manning varen. WATERPOLO DE ZIJL—V.Z.C. 3—3 De thuisclub is nog steeds ongeslagen, maar liet in de laatste seconden de vol komen verdiende overwinning nog net uit handen nemen. De eerste aanvallen waren voor de Zijl en spoedig probeerde Roman het met een boogbal, echter zon der succes, maar even later maakte Hensing met een prachtig schot 1—0. Nadat twee spelers naar de kant waren gestuurd miste de thuisclub even later een strafworp. De Zijl bleef echter in de aanval en na een goed genomen cor ner wist W. Bergman de stand op 2—0 te brengen. Nog voor rust ging een VZC-speler naar de kant en zo kon Joop de Haas direct in de tweede helft reeds het derde doelpunt maken (3—0). VZC gaf de strijd niet op en nadat keeper Plezier een paar maal goed had gered, werd het toch 31. Weer gingen twee spelers naar de kant, waarna Hen sing tegen de paal schoot De gasten kwamen daarna goed in de aanval en verkleinden de achterstand opnieuw (32), waarna in de laatste seconden VZC nog gelijk maakte (3—3). Verdere uitslagen: de Zijl 2De Gou we 2 8—0; de Zijl 3—SZC 2 2—1. DAMMEN N. SCHOONDERWOERD KAMPIOEN VAN DE late KLASSE Het is de jeugdige Hazerswouder N. Schoonderwoerd gelukt zijn laatste par tij tegen N. Wassenaar te winnen. Zijn concurrent en clubgenoot C. Slingerland verloor van J. Dubbeldeman. Schoonderwoerd mag zich nu dam- kampioen van Leiden en omstreken '58 noemen. C. Slingerland eindigde op de tweede plaats. Voor de voorzitter en trainer en be kende problemist J. Wortman, die de Hazerswoudse damvereniging enkele ja ren geleden oprichtte, mag het wel een grote voldoening zijn, dat beide pupil len zo'n goed resultaat behaalden. De eindstand op de ranglijst is ge worden: 1. N. Schoonderwoerd 9 uit 6; 2. C. Slingerland 7 uit 6; 3. J. Dub beldeman 5 uit 6; 4. P. Wassenaar drie uit zes. snelverkeer gescheiden worden. De legd. genie heeft drie liftbruggen aange- Het afzetten van de wegen heeft voor de buurtbewoners de nare con sequentie dat zij een half etmaal in of buiten deze heksenketel worden geïsoleerd. Zij hebben geen moge lijkheid om er uit te wippen of het moet voor het hele weekeind zijn. Daarbij is de gedwongen thuisblij vers vriendelijk de raad aan de hand gedaan, uit voorzorg de ramen van hun huizen wagenwijd open te zet ten. Je weet nu eenmaal nooit. Behalve verkeersmaatregelen zijn er ook verstrekkende veiligheids maatregelen genomen. De brand weerkorpsen uit de omgeving zijn op of rond het vliegveld aanwezig en alle korpsen beneden de lijn LJmui- denEmmen zijn op hun hoede. Ook EHBO en Roode Kruis zullen paraat zijn. De vliegfeesten beginnen met een voorprogramma om 11 uur. Om 3 uur in de middag begint het hoofdpro gramma. Het zal tot zes uur duren. Daarna zal prins Bernhard de ten toonstelling „Onze Luchtmacht" ope nen, die in en om een van de gebou wen van de basis is ingericht. Man drong tweemaal verpleeginrichting binnen Een volslagen mysterieus geval is het voor de tweede maal in korte tijd binnendringen van een man in een verpleeginrichting voor debiele kin deren aan de Prins Hendriklaan te Amsterdam. I Een nachtzuster ontdekte een man in het sousterrein van het gebouw. Hij had een vierjarig patiëntje van de inrichting op de arm. Het kind huilde hevig. De zuster die het kind te hulp wilde komen, kreeg een klap met een fles. Ze kon evenwel de slag met haar arm opvangen en slaagde er in het kind aan de man te ontruk ken. Ze sloeg alarm, waarop de man de vlucht nam. De politie stelde een onderzoek in en hield in de nabijheid van het te huis enige mannen aan, die echter niets met de zaak te maken had den. In het holst van de nacht op 25 juni j.l. was een nachtzuster even eens een indringer in het gebouw te gen gekomen, toen op de eerste eta ge. De man sloeg zijn hand voor haar mond, doch de zuster gaf hem een harde mep op zijn hoofd met een staaflantaarn. De man liet haar los, rende de trppen af en verliet het ge bouw. Over de motieven van deze vreem de bezoeken tast de politie in het duister. Zaterdag is op het terrein van de Brusselse Wereldtentoonstelling een betoging gehouden tegen het Vlaams, 's Middags om half vier trok een groep van zestig betogers over het tentoonstëllingsterrein met span doeken, waarop stond: „Vlamingen en Nederlanders ongewenst". Bij het Franse paviljoen werden de betogers door de politie aangehouden. Nachtmerrie in Amsterdam „Geheime politie" De 22-jarige Thijs Spaan ontwaak te gistermorgen in een nachtmerrie, die werkelijkheid was: het zolder kamertje, waarin zijn bed stond, stond in lichterlaaie. Toen hij naar beneden wilde rennen om zich te redden, zag hij zich de weg versperd door zijn bovenbuurman, die hem tierend gebood, maar boven te blij ven omdat hij van de geheime poli tie was. Alles om de jongen heen brandde als een fakkel: opgeslagen stoelen, oude matrassen, dekens en kisten, een bus benzine en het houtwerk van het dak. In uiterste nood waagde de jonge man toch een uitbraakpoging en het gelukte hem meer vallend, dan ren nend langs de woedende buurman heen te glippen. Thijs Spaan, wonend in een oud pand aan de Kattenburgerkade te Amsterdam, had nachtdienst gehad en hij had zich in de vroege mor genuren te rusten gelegd op het zolderkamertje naast de rommelzol der, die in gemeenschappelijk ge bruik is en waar de buurman van driehoog, de heer Burger, bezig was met het repareren van zijn brom fiets. De vader van Thijs was naar zijn werk en zijn moeder was in de keuken van de woning op de tweede etage aan het werk. Een van de mensen in de straat hoorde omstreeks negen uur plotse ling gerinkel van glas. Hij keek om hoog en zag de vlammen naar bui ten lekken door de stukgeslagen ra men van de zolderverdieping. Hij rende naar binnen en waarschuwde de bewoners. Het gezin éénhoog en mevrouw Spaan waren in een oog wenk op straat. Toen herinnerde zich moeder Spaan dat haar zoon nog boven lag te slapen. Schrikbeeld. Een man vloog de trap op, op zoek naar de jongen. Op de trap naar de zolder kon hij niet verder. Daar stond de heer Burger die hem dreig de, niet nader te komen. „Je bent van de geheime politie", zei hij en stompte de redder terug. „Ja maar, bracht de geschrokken man in het midden, er is nog een jongen boven" „Die is ook van de geheime politie, laat die maar zitten", was het ant woord. In de rook werd boven aan de trap een schim zichtbaar van iemand in pyjama, die de trap zooht, dat was Thijs. Weer ging de woedende buurman als een furie tekeer en gelastte Thijs te blijven waar hij was. Terwijl de buiyrtgenoot zich, tegen de rook vechtend, omhoog werkte langs de trap om de heer Burger naar beneden te trekken, waagde Thijs de sprong, waarna ook de red der uit de benauwde omgeving kon vluchten. Ze renden de trappen af, achtervolgd door de heer Burger die alsmaar schreeuwde: „Jullie zijn'van de geheime politie". Inmiddels was reeds de brandweer gearriveerd, die het vuur krachtig aanpakte. Het kon evenwel niet meer voorkomen worden, dat de zolder geheel uit brandde alsook een gedeelte van de woning van de heer Burger. Alles vergeten. De heer Burger moest even be schermd worden tegen de woede van de omstanders, die beweerden, dat hij het vuur opzettelijk had aange stoken en dat hij zijn buurjongen had willen vermoorden. De heer Burger verklaarde tegen de politie, dat hij bezig was geweest met reparaties aan zijn brommer. „Ik ben zo stom geweest om daarbij te roken", zo verkk ie hij. Maar wat er daarna allemaal gebeurd is, schijnt hij niet meer te weten. Van het ontstaan van de brand en het op sluiten van de jongen weet hij niets meer. Ook weet hij niet, dat hij de mo tor van zijn bromfiets door het zol derraam naar buiten heeft geslin gerd, waardoor hij bijna een paar kinderen had getroffen. Bij het verhoor was de wildeman nog steeds hevig overstuur. De poli tie is natuurlijk benieuwd, of hij voor de brand of daarna zo in de war is geraakt. De inboedels van de families Burger en Spaan (welke laatsten veel waterschade kregen) waren gedeeltelijk tegen brand ver zekerd. Esso gas flessen bevatten jS gegarandeerd 13 kg veilig butaangas.. g Heus... met Esso bent U beter uit. Hoofddepót voor Esso Butaan en Propaangas NIEUWE RIJN 32 - LEIDEN - TELEFOON 24244' (Advertentie) TWEE PLUIMSTAARTJES AAN DE ZUIGFLES. Toen de heer A. C. Koudijs te Voorthuizen enkele weken geleden bij zijn woning op de Garderbroeker- weg fietste, zag hij een jongetje dat twee piepjonge eekhoorntjes in zijn handen had. Het ventje vertelde de diertjes onder het nest van moeder eekhoorn gevonden te hebben. Hij dacht dat ze uit de boom waren ge vallen. Aangezien het nest van moeder eekhoorn nergens te vinden was, en de diertjes moeilijk zonder de goede zorgen van hun moeder in leven kon den blijven, ontfermde de heer Koudijs zich over de roodjasjes. Met een klein poppespeentje op een aspi rinebuisje gevuld met melk wist hij de pluimstaartjes groot te brengen. De prachtige roodbruine beestjes zijn nu naar ^chatting vijf weken oud, zo mak als een lammetje, eten uit de hand en drinken nog steeds uit de imitatie-zuigflesjes. Ze zijn kernge zond en watervlug en mogen door het gehele huis rondrennen. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 M 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Eten over de grenzen, caus. 11.15 Bariton en piano. 11.35 Gram. 11.45 Mannen zijn dierbare wezens, maar.caus. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Gram. 12.50 Uit het be drijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.30 Gram. 15.00 De jacht op de dader, hoorsp. 15.45 Gram. 16.15 Voordr. 16.35 Gram. Event. Tour de France. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Tour de France. 18.25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Gram. 19.15 Cabaret. 20.00 Nieuws. 20.05 Holland Festival: Kamerork. en soliste. (21.00 —21.50 Logboek 1942). 22.50 Journ. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van Nieuw York. 23.16 Sportact. 23.26— 24.00 Dansmuz. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws en Vroeg bij de Pinken. 7.14 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok Noodklok. 12.03 Instr. octet. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Ballroomork. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Cellorecital. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.20 Lichte muz. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.25 Ork.conc. 15.50 Gram. 16.00 Bij- beloverdenking. 16.30 Twee hobo's en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 gram. 17.40 Beursber. 17.45 Metropo le-ork. en klein koor. 18.15 Friese uitz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Gram. 19.20 Idem. 19.30 Lichte muz. 19.50 Pol. caus.: A.R. 20.00 Radiokrant. 20.20 Spoorzoeken door Europa. 21.30 Gram. 21.40Radio- philharm.ork. 22.00 Periodieken-Pa rade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Zaalsportuitsla gen. 23.20—24.00 Gram. RADIO VATICANA. (25.67; 31.10; 41.21; 48.47! 196 M.) 17.00 uur: „Jonge kunstenaars spe len voor de Vatikaanse Radio" (III). De Argentijnse pianist Albert Neu mann brengt muziek van Argentijnse toonkunstenaars. Televisieprogramma's. NCRV: 20.00 Journ. en weeroverz. 1.20 Kunstoverz. 20.45 Filmprogr. 21.30 Cabaretprogr. 22.00 Dagslui ting. HET DOOR ARTHUR MAYSE 43) „Ze zijn niet gewaarschuwd". t)Nu dan". ,',Wij weten er evenveel van als u. Misschien was het toeval". „Ja ja, dat kan heel goed. Toeval is de enige factor die we niet naar onze hand kunnen zetten. Jammer. Ik houd niet van half werk". „Dat heb ik gemerkt", zei Clint. „Aan de lijken die u hebt achterge laten". „Ook in dat opzicht haat ik half werk". Morse zuchtte en glimlachte. „Mijn oordeel over Joe is verkeerd geweest. Ik vond hem een aardige knaap. Maar kom, hij is er niet meer, dus heeft het geen zin daar over te spreken". „Omdat hij zijn hoofd niet koel wist te houden". Morse's stem klonk enigszins geërgerd. „Ze had orts ze kere inlichtingen verschaft ik doel 'hier op het bestaan en de plaats van mijnheer Burke's radio en ze verlangde een buitensporige prijs. Ik geloof dat ze er op zinspeelde, dat ze de politie zou waarschuwen als we haar eis niet inwilligden". Hij dronk zijn glas leeg en zei na denkend, terwijl hU met bet lege glas speelde: „Toen zij weigerde het huis te verlaten als we niet betaal den wat zij wilde, handelde Joe vol gens een ingeving. Hij besefte hele maal niet dat ze zich niet kon per mitteren naar de andere partij over te lopen". „Hoe zou u het dan gedaan heb ben?" vroeg Clint. Hij was als ge hypnotiseerd door de kleine man te genover hem. „Zou u haar naar het schip gelokt en baar daar vermoord hebben?" „Natuurlijk!" Morse knipoogde tegen hem en schonk zijn eigen glas opnieuw vol. „En dat was u met ons ook van plan?" „Niet direct. Dat zou van jullie houding hebben afgehangen. Geloof me, Farrell, mijn aanbod was volko-1 men gemeend. Jij hebt eigenschap pen, die ik zeer goed had kunnen gebruiken bij jou gaan denken en handelen namelijk niet onmiddelijk samen. In mijn beroep kan zo iets heel nuttig zijn." „U bedoelt dat u een goede mis dadiger van me had kunnen maken" zei Clint. „In elk geval is het prettig dat te weten". „Wat zou je gedaan hebben, Clint? vroeg Devvy". Clint bleef Morse aankijken en antwoordde: „Ik zou zijn voorstel aanvaard hebben, totdat jij in veilig heid was geweest". „En daarna?" vroeg Dr. Morse. „Daarna zou ik u gewurgd heb ben". „Hoe aardig. Je bent een senti menteel mens, Farrell. De meeste jongemannen van jou leeftijd zijn dat trouwens". Hij was nu aan zijn derde glas be gonnen, maar zijn hand bleef even vast. „Een mens wordt op de duur wijs", vervolgde hij. „Ik ben des tijds als een heel ernstige jongeman r.aar China gegaan, Farrell. Mijn vrouw ging mee.... we waren pas getrouwd. Haar dood was een zware slag voor mij en toch was het voor mijn bestwil. Voordien kon ik niet helder denken. Maar als een mens lang genoeg denkt, gaat hij ook de de andere zi.'de van de medaille zien en begrijpen". Afgezien van het glas, had hij veel weg van een dominee op de preek stoel, zoals h:j daar ernstig stond te betogen. „Dan leert men pas de wer kelijke waarde beseffen van veel dingen waarom de mensen zich zo druk maken. Men leert te lachen om de domme manier waarop de Wes terling aan het leven hecht en de dood vreest". Hij dronk en veegde zijn lippen af en vervolgde: „Geluk kig voor jullie hoeven jullie die les sen niet te leren". Zijn stem sprak voort, monotoom en hels als de stem van de Boss- Foreman. Maar in één ding dat hij gezegd had, schuilde waarheid, begreep Clint. Voor hen was alles voorbij Zij hadden in deze nacht alle angst en vrees achtergelaten. Zij waren hier als geesten in de muil van de Boss-Foreman. Het gehuil buiten was wat afge nomen en zij hoefden hun stemmen nu nog nauwelijks te verheffen om zich verstaanbaar te maken. Het ge tij moest bijna op zijn keerpunt zijn. „U schijnt zoveel te weten", zei Clint. „Vertelt u ons dit dan eens: Aila koos niet alleen uw partij om het geld. Wat had zij tegen Devvy dat zij haar zo haatte?" „Je kunt me net zo goed vragen waarom de duisternis de vijand van het licht is", zei Morse. En tegen Dewy vervolgde hij vriendelijk; „Ze was een gemeen schepsel. Ik vermoed kind, dat zij in jou iets zag dat zij nooit gehad had en nooit be zitten zou. Oprechtheid. En kuis heid, gepaard aan moed". De dominee ledigde zijn glas en zette het, met de fles voorzichtig te gen de binnenkant /an een kooi. Hij bracht een hand naar zijn bril en het volgende ogenblik had Clint zijn polsen gegrepen. Maar Dewy zei kalm: „Nee. Dat is niet nodig. Hij is al dood". Dus zij had het ook zo gevoeld. Hij keek naar haar en ze was erg rustig. Het was geen hoop die in hem opsprong, maar een protest, een instinctief zich verzetten tegen Morse en zijn negatieve levensbe schouwing. „Zeker", zei hij tegen Devvy, „hij is dood. Maar wij nog niet". „Nee", antwoordde ze en ze keek hem aan, met die bekende rimpel tussen haar wenkbrauwen. Hij liet Morse los en de dominee streek zijn manchetten glad. „Ik wilde, dat je niet zo achter dochtig was", zei hij. „Dat is heus niet nodig. Je vindt de woordspeling misschien onsmakelijk, maar we zit ten alle drie in hetzelfde schuitje. „Niet lang meer", zei Dewy. Zij lieten hem alleen, tewrijl hij zich voor de vierde maal inschonk. De golfkoppen waren nu veel lager en het gebulder van het water klonk meer gedempt. „Het is een kans", zei Clint. „Het is beter dan dat we h.^r wachten". „We wachten niet", zei Devvy. Clint klauterde naar het dak van de ^kajuit. De roeiboot van de „Hele- ne" lag daar nog goed vastgebon den. Voor zover hij kon zien was de boot onbeschadigd. De riemen lagen netjes onder de banken. Morse kwam uit de kajuit en sloeg hen gade. Hij had de fles in de zij zak van zijn pandjesjas gestoken en het glas hield hij in zijn hand. Er klonk een lichte teleurstelling uit zijn stem. „Moet ik jullie gezelschap mis sen?" „Kun je 'em neerlaten?" riep Clint tegen Dewy. „Laat mij dat doen", zei Morse, maar Dewy snauwde hem toe: „Blijf eraf!" Ze stonden beneden klaar, een kleine slanke gestalte, terwijl Clint de kabels losmaakte en de boot liet vieren. Dewy greep de voorsteven en deed een stap achteruit. Morse kwam erbij en hielp haar. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7